Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 01:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Post wywolany dyskusja z tego watku
Dobra prosze Panstwa, pozartowalismy sobie, powywracalismy kota, pofilozfolo, pofizolo,. dobra niewazne.
Pora zrobic cos pozytecznego.

Moj plan:
Nie ma co sie oszukiwac, pantera tego konkursu nie wygra. Stanowczo odmawia tez przyjecia tabletu od nas, i ja to rozumiem, chociaz sie z nia nie zgadzam.
Pojawila sie jednak energia spoleczna, wyrazono chec pomocy, wiec grzechem byloby tego nie wykorzystac.
Plan jest taki:
Zbieramy w Second Life LSy i kupujemy za nie tablet z oprogramowaniem pozwalajacym na kontakt ze swiatem dziecku, ktore otrzyma najmniej lajkow w konkursie!
KONKURS
Bylaby to piekna chwila w dziejach ludzkosci, gdy dziecko sprawdza wyniki Facebookowego konkursu, pojawiaja mu sie lzy w oczach a tu nagle .... niespodzanka! Ostatni beda pierwszymi! Dostaje tablet od wariatow z jakiegos Second Life!
Szczegoly:
Najtanszy tablet jaki znalazlem w ich ofercie kosztuje: 999 zl (okolo 83 000 LS). http://mowik.sklep.pl/pl/p/Zestaw-ECO-M ... AB-2099/70
Minimum tyle kasy trzeba zebrac, jesli bedzie wiecej to tym lepiej, kupimy lepszy.
Po zebraniu funduszy dzwonimy do firmy, mowimy ze chcemy kupic tablet przegranemu, prosimy o numer konta firmowego, wplacamy. Firma wysyla dzieciakowi tablet. Dzieciak ma usmiech na twarzy, my poczucie, ze zrobilismy cos fajnego. Profit.

-----------------

Co ja moge zrobic:

1) Rozpoczne swoją wplata
2) Moge zadzwonic do Mowika i dograc z nimi szczegoly, lacznie z wplata pieniedzy.
3) Moge wymienic LS na zlotowki dajac kurs lepszy niz Lindex (chociaz to juz mniej chetnie, bo zaraz bede podejrzewany o chec zysku)
4) Moge przyjmowac wplaty w LS ( tez niezbyt chetnie, bo beda mi sie pieniadze od klientow mieszaly z pieniedzmi z akcji, ale jesli trzeba to trudno. Moze avatar WOSPu by sie do tego nadal?)

Mysle, ze dobrze byloby sprawe jakos naglosnic, jakies eventy? ladne obrazki? ogloszenia? Sam akcji spolecznej nie zrobie, bo nie umiem i zaraz sie z kims pokloce, wiec musicie pomoc swoimi dzialaniami i oczywiscie portfelami.

Wazne jest by cala akcja byla transparentna, czyli byla mozliwosc rozliczenia kto ile wplacil, komu, i na koniec dowody przelewow.
Prosze o deklaracje kto i jak moze pomoc oraz ile moze wplacic.

Ze swej strony deklaruje wplate 40 000 LS, czyli prawie polowe potrzebej sumy. Zostalo do zebrania jeszcze 43 000 LS.

Do dziela szanowni panstwo, bo czasu jest malo!

Ostatnio edytowany przez Jacek, 30 Paź 2012, 09:40, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 09:02 
Dołączenie:
Październik 2012
Jacku, piekna deklaracja i jeszcze piekniejsza autopromocja. Jak do tej pory wszystkie zbiorki robione w sl byly anonimowe (WOSP, Pajacyk itp). Poza organizatorami nikt nie wiedzial kto ile wplacil i tak chyba powinno byc.

Co do samej inicjatywy zbierania pieniedzy na tablet dla chorego dziecka jest ona rownie szczytna, co bezsensowna. Tablet jest raczej towarem luksusowym i chyba malo potrzebnym choremu dziecku. Moge sie mylic, ale tak mi sie wydaje. Gdybys zbieral na bulki i mleko dla glodujacych dzieci chetnie cie wespre finansowo.

Nie kupuje tego i nie podpisuje sie pod ta inicjatywa. Poczkam na WOSP, podobno w tym roku Adjan jest organizatorem. Nie bede sie tez chwalil jaki budzet na to przeznaczylem.

Plac Powstańców Warszawy 1
00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 09:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Jacek napisał(a):
Post wywolany dyskusja z tego watku
Dobra prosze Panstwa, pozartowalismy sobie, powywracalismy kota, pofilozfolo, pofizolo,. dobra niewazne.
Pora zrobic cos pozytecznego.

Moj plan:
Nie ma co sie oszukiwac, pantera tego konkursu nie wygra. Stanowczo odmawia tez przyjecia tabletu od nas, i ja to rozumiem, chociaz sie z nia nie zgadzam.
Wazne jest by cala akcja byla transparentna, czyli byla mozliwosc rozliczenia kto ile wplacil, komu, i na koniec dowody przelewow.
Prosze o deklaracje kto i jak moze pomoc oraz ile moze wplacic.

Ze swej strony deklaruje wplate 40 000 LS, czyli prawie polowe potrzebej sumy. Zostalo do zebrania jeszcze 43 000 LS.

Do dziela szanowni panstwo, bo czasu jest malo!

po pierwsze skad pewność ze Pantera nie wygra ? już to wiesz Jacku ?
niesamowite.

po drugie, jesli bedzie potrzeba organizacji akcji, to moim zdaniem powinno wyglądać zupełnie inaczej. tak jak miało być na początku w przypadku wsparcia braciaka Pantery -> kontakt z instytucją, która sprawnie wesprze organizację takiej zbiórki, gdzie akcja nie będzie miała wymiaru "zabawy" jaką sugerujesz Jaculku, ale działania, które nie będą wzbudzały poczucia dyskomfortu.

bardzo doceniam Jacek twoja spontaniczna propozycję, uważam jednak, że POMOC potrzebującym nie powinna być poletkiem do hmmm jak to ładnie ujac...chyba słow mi brakuje, bo ciężko nazwać to zartem.

tak tak, wiem Jaculku, ze Ty to na poważnie w 100%. wiem wiem...wszyscy wiemy. tylko dlaczego składasz bron podczas trwania akcji Pantery ?...to bardzo, ale bardzo nie honorowe.

Ostatnio edytowany przez Jantarka, 30 Paź 2012, 09:42, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 09:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
1)Autopromocja. Niestety, nie da sie tego uniknac. Gdybym zalozyl konto na forum, i w pierwszym i jedyny poscie poprosil o pieniadze nikt by na to nie zwrocil uwagi, a raczej przyjeto by to jako probe wyludzenia pieniedzy.
2) Moze w pospiechu nie opisalem dokladnie tabletu i moglo to wprowadzic w blad. To, co chcialbym zakupic dzieciakowi to tablet z oprogramowaniem pozwalajacym na kontakt ze swiatem, czyli dokladnie to, na co jest nagroda w konkursie. Czesto jest to bardziej potrzebne niz bulka i mleko, co zapewne te dzieci maja. Za uwage dziekuje i juz poprawiam.
3) Anonimowosc. Zalezy mi na tym, aby nikt nie powiedzial, ze organizatorzy ukradli polowe pieniedzy, dlatego tez chce aby lista darczyncow byla jawna. Kazdy bedzie mogl sprawdzic, czy jego wplata jest na liscie (lub umieszczona na forum).
Jesli komus zalezy na anonimowosci to moze wplacic z Alta.
4) A co jesli Pantera wygra? Nic. Kupimy ten sprzet i tak , i damy go dziecku. Ktos podal w poprzednim watku sugestie, ze lepiej aby cztery dzieciaki dostaly nagrode niz tylko trzy i ja sie z tym zgadzam.
5) Nie ma czasu na zadne powazne organizowanie akcji. Zreszta jesli ktos chce, to moze to robic - jak pisalem, ja nie umiem.
6) Nie wiem skad przypuszczenie, ze to jest zart? Akcja jest tak samo zartem jak WOSP. Jest wesolo a przy okazji mozna komus pomoc.
Mam nadzieje, ze rozwialem Wasze watpliwosci i mozecie smialo przylaczyc sie do akcji.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 09:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
[quote="Jacek"]1)Autopromocja. Niestety, nie da sie tego uniknac. Gdybym zalozyl konto na forum, i w pierwszym i jedyny poscie poprosil o pieniadze nikt by na to nie zwrocil uwagi, a raczej przyjeto by to jako probe wyludzenia pieniedzy.
2) Moze w pospiechu nie opisalem dokladnie tabletu i moglo to wprowadzic w blad. To, co chcialbym zakupic dzieciakowi to tablet z oprogramowaniem pozwalajacym na kontakt ze swiatem, czyli dokladnie to, na co jest nagroda w konkursie. [...]quote]

Jesli chcesz Jacku zakupić tablet dzieciakowi - to zrób to z własnej kieszeni.

to o czym rozmawialismy mialo zupełnie inny sens.
chociaz raz zrób to co sugerowałam, po prostu wyhamuj. rozmach twoich "inicjatyw" jest miazdzacy, manipulacja przykra.

nie nie, to nie jest tak , ze JA sie z czegos wycofuje, ze teraz bede marudzic, ze Ty proponujesz, a Ja mowie NIE. Ja po prostu mowie - wystopuj czlowieku, pozwol zadziac sie jednemu, na kolejne przyjdzie pora.

poza tym jesli juz chcesz cos robic dobrego - to moze zorganizujmy spotkanie w SL, na ktorym wszyscy usiadziemy i zastanowimy sie wspolnie co i jak robic. a nie...rzucasz "POMYSL" a teraz malkontenci - WYKAZUJCIE SIE.

Kim ty jestes Jacek ?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 09:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jantarko,
Nie stac mnie na wylozenie 83 k LS, wiec sam nie kupie. Nie umiem organizowac spotkan, nie umiem na nich dyskutowac bo albo staje sie dyktatorem albo obrazam sie na wszystkich. Jesli ktos sadzi, ze warto zrobic spotkanie, powazna akcje itd - niech robi, organizuje, rozmawia.
Jesli ktos ma lepszy pomysl od mojego - niech pisze. Obiecuje wtedy usunac swoj post i przylaczyc sie do nowej akcji.

Wazny jest jeden cel - zebrac pieniadze potrzebne na zakup sprzetu dla dziecka.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Sner Core napisał(a):
Co do samej inicjatywy zbierania pieniedzy na tablet dla chorego dziecka jest ona rownie szczytna, co bezsensowna. Tablet jest raczej towarem luksusowym i chyba malo potrzebnym choremu dziecku.

Po co odzywałeś się w wątku, o którym nie wiedziałeś nic poza tym, że pojawiają się w nim nowe posty? Zwykłe trollowanie?

Jantarka napisał(a):
Jesli chcesz Jacku zakupić tablet dzieciakowi - to zrób to z własnej kieszeni.

A miało być tak pięknie.
Jantarka napisał(a):
nawołuję do organizatorów akcji o korektę celu z "wykręćmy numer innym chorym dzieciakom" na "pomóżmy bratu Panerty i zróbmy SL -ową zbiórkę na tablet"

No tak, nie do końca o to chodzi Jackowi - zaproponował zbiórkę na tablet dla tego, kto przegra konkurs, a nie dla brata Pantery (w związku z tym jego uwaga, że Pantera na pewno nie wygra nie ma większego znaczenia). Mimo wszystko jest to propozycja w miarę konkretna, poparta całkiem konkretną kwotą.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Madelaine napisał(a):
A miało być tak pięknie.

owszem mialo byc i bedzie, jesli przestanie robic cyrk.
Poza tym Jacek napisal co chcialby kupic, wiec jesli on chce kupic, to niech kupuje. moim celem bylo wsparcie, a nie realizacje czyjegos chcenia. szczegol.

Jantarka napisał(a):
nawołuję do organizatorów akcji o korektę celu z "wykręćmy numer innym chorym dzieciakom" na "pomóżmy bratu Panerty i zróbmy SL -ową zbiórkę na tablet"

Cytuj:
No tak, nie do końca o to chodzi Jackowi - zaproponował zbiórkę na tablet dla tego, kto przegra konkurs, a nie dla brata Pantery (w związku z tym jego uwaga, że Pantera na pewno nie wygra nie ma większego znaczenia). Mimo wszystko jest to propozycja w miarę konkretna, poparta całkiem konkretną kwotą.

owszem nie jest to o czym pisalam, bo mialam na mysli wsparcie konkretnej osoby. i jesli to nie jest Jackowa prowokacja - a zakladam, ze taki byl cel tego posta - to ja bardzo chetnie pomoge, zaangazuje sie i wespre.

mimo wszystko szanowna mad...jak dla mnie, w sytuacji kiedy jeszcze jeden event sie nie skonczyl, a najzacieklejszy jego obronca juz go zakopuje gleboko w grobie jest z lekko niepokojace. nie sadzisz ? nie nie, ty nie sadzisz, stwierdzasz fakty ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:21 
Dołączenie:
Październik 2012
Droga Moderatorko,
Nie wiem, czy tak samo rozumiemy pojecie trollowania. Ustosunkowalem sie do propozycji Jacka.

Jacku, nadal uwazam, ze elektroniczny gadzet mniej pomoze dziecku, o ile jeszcze bardziej nie odetnie go od rzeczywistego swiata, niz kontakt z zywym czlowiekiem, ale jak podkreslam moge sie mylic. Zycze powodzenia przy tej akcji, ale nie bede jej wspieral.

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Snerze,
nie jestem specjalista od autyzmu, zakladam ze producent tego sprzetu i rodzice dziecka lepiej wiedza co jest potrzebne niz ja, zupelny laik. Z tego co wiem tablet sprzedawany przez te firme nie sluzy do zabaw i nie zmienia dzieci w nolifow takich jak my, a wrecz przeciwnie. On pomaga dzieciom w kontaktach z realnymi ludzmi, a tym samym zacheca je d zycia w realnych swiecie.
Za zyczenia dziekuje, a wsparcie nie jest przymusowe.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jantarka napisał(a):
jak dla mnie, w sytuacji kiedy jeszcze jeden event sie nie skonczyl, a najzacieklejszy jego obronca juz go zakopuje gleboko w grobie jest z lekko niepokojace

Jak dla ciebie.
Moim zdaniem to, co sądzi Jacek o ewentualnej przegranej lub wygranej Pantery nijak się ma do jego propozycji, złożonej w tym wątku.

Sner Core napisał(a):
nadal uwazam, ze elektroniczny gadzet mniej pomoze dziecku, o ile jeszcze bardziej nie odetnie go od rzeczywistego swiata, niz kontakt z zywym czlowiekiem

Bardzo proszę o wytłumaczenie, jak tablet umożliwiający porozumiewanie się osobom niemówiącym może odcinać od rzeczywistego świata.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
Jad się sączy aż miło, tylko nie wiem czemu? Czy ktoś pomyślał jak się może czuć osoba która niewinne wstawiła temat prosząc skromnie o pomoc dla brata, czytając to wszystko, myślę ze nie jest jej teraz miło, mnie jest przykro :cry: jak to czytam a co dopiero musi czuć osoba której po części dotyczy cała ta jadliwa dyskusja. Czy wy nie macie żadnych ludzkich uczuć tylko chęć udowodnienie kto ma większą racje. Pamiętajcie że po drugiej stronie jest ZWYKŁY CZŁOWIEK. Powiem wam przykre jest to wszystko że w chwili kiedy powinniśmy się zjednoczyć i pomóc ( nie tylko nieszczęsnemu bratu Pantery) plujemy w siebie wielkim i trującym jadem. SMUTNE ALE PRAWDZIWE :-/

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Synthio, ten temat nie dotyczy w zadnym stopniu Pantery. Tamta sprawa ma swoje watki.
Tutaj zachecam do pomocy dziecku, ktore w konkursie Mowika zajmie ostatnie miejsce i zapewne bedzie mu troche przykro, wiec fajnie byloby kupic mu tablet z oprogramowaniem.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:54 
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: j.w
Cytuj:
piekna deklaracja i jeszcze piekniejsza autopromocja. Jak do tej pory wszystkie zbiorki robione w sl byly anonimowe (WOSP, Pajacyk itp). Poza organizatorami nikt nie wiedzial kto ile wplacil i tak chyba powinno byc.

co oczywiscie mozna zmienic i odtajnic poprzednie zbiorki :). Jako jeden z organizatorow WOSP posiadam szczegolowe listy z imiennymi wplatami ;). Nastepny WOSP tez moze juz byc prowadzony jawnie, choc przez 5 lat nikt nikogo nie oskarzyl o zdefraudowanie ani lindena. Ale moze badzmy zapobiegliwi i nie ufajmy sobie. Osobiscie sie z tym nie zgadzam, bo uwazam, ze my wszyscy nie jestesmy wcale tacy zli i wiele rzeczy nam sie naprawde udalo. Nie raz udowodnilismy sobie, ze umiemy sie dogadac. Ciezkie porody sa nasza specyfika, ale zawsze rodzimy zdrowe owoce ;)

Licze na zmiane decyzji Pantery, dotyczacej pomocy finansowej od rezydentow SL. Jesli jej brat nie wygra konkursu, bedzie sie przeciez miescil w kategorii "dziecka, ktore nie wygralo", a od samego poczatku byl on naszym priorytetem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 10:57 
Dołączenie:
Październik 2012
Myslalem, ze Jacek proponowal zbieranie pieniedzy na tablet dla osoby chorej na autyzm, a nie dla niemowy. Jesli jest to niemowa, to cofam swoja wypowiedz, chociaz tez pozostaje pytanie po co niemowie tablet.
Jesli jest to jednak osoba chora na autyzm, to oznacza to zamkniecie we wlasnym swiecie i brak kontaktu ze swiatem zewnetrznym. Znam przypadki osob zyjacych tylko i wylacznie w swiecie wirtualnym, grach komputerowych itp. Glownie wlasnie dzieci i mlodziez. Nie znam sie na psychologii, ale kontakt z takimi ludzmi jest mocno ograniczony i bardzo przypomina autyzm. Obawiam sie, ze zakup elektronicznego gadzetu moze taki stan poglebic. Mysle, ze jest wiele innych metod leczenia. Napewno mniej kontrowersyjnych.

Natomiast moja polemika nie miala na celu wyjasnienie czy tablet osobie chorej na autyzm jest przydatny, czy nie, tylko podwazenie zasadnosci zakupu tak drogiego gadzetu. No ale skoro sama Szanowna Moderatorka kieruje watek w strone jaskini Trolla, to wyjasniam.

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 11:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Syntia Sahara napisał(a):
Jad się sączy aż miło, tylko nie wiem czemu? Czy ktoś pomyślał jak się może czuć osoba która niewinne wstawiła temat prosząc skromnie o pomoc dla brata, czytając to wszystko, myślę ze nie jest jej teraz miło, mnie jest przykro :cry: jak to czytam a co dopiero musi czuć osoba której po części dotyczy cała ta jadliwa dyskusja. Czy wy nie macie żadnych ludzkich uczuć tylko chęć udowodnienie kto ma większą racje. Pamiętajcie że po drugiej stronie jest ZWYKŁY CZŁOWIEK. Powiem wam przykre jest to wszystko że w chwili kiedy powinniśmy się zjednoczyć i pomóc ( nie tylko nieszczęsnemu bratu Pantery) plujemy w siebie wielkim i trującym jadem. SMUTNE ALE PRAWDZIWE :-/

Synthia... specjalnie nie skomentuje. owszem jest przykro, nie tylko Panterze, nie tylko TOBIE, uwierz, ze jest przykro.

gocha merlin napisał(a):
[...] Licze na zmiane decyzji Pantery, dotyczacej pomocy finansowej od rezydentow SL. Jesli jej brat nie wygra konkursu, bedzie sie przeciez miescil w kategorii "dziecka, ktore nie wygralo", a od samego poczatku byl on naszym priorytetem.

i tez bardzo licze na zmiane zdania Pantery. mam jednak nadzieje, ze akcja sie uda i wszystkie dalsze dzialania wspierajace dla niej, beda zbedne. nie mniej jednak - w dalszym ciagu uwazam, ze mozna jeszcze zrobic cos fajnego i dobrego, nie dlatego ze ktos o cos prosił, ale dlatego że WARTO i FAJNIE jest POMAGAC.

pozdrawiam :)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 30 Paź 2012, 11:11.
Powód: nabijanie postów
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 11:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
mozna jeszcze zrobic cos fajnego i dobrego, nie dlatego ze ktos o cos prosił, ale dlatego że WARTO i FAJNIE jest POMAGAC.

Co i jak?

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 11:09 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sner Core napisał(a):
Myslalem, ze Jacek proponowal zbieranie pieniedzy na tablet dla osoby chorej na autyzm, a nie dla niemowy. Jesli jest to niemowa, to cofam swoja wypowiedz, chociaz tez pozostaje pytanie po co niemowie tablet.

Nie znam się na autyzmie, szczęśliwie nie mam związanych z tą chorobą doświadczeń. Na tabletach też znam się raczej średnio. Swoją wiedzę na temat przedmiotu konkursu, będącego z kolei przedmiotem gorącej wymiany zdań, w której i ty brałeś udział, wzięłam z tego, co napisała Pantera:

pantera_polnocy napisał(a):
pierwszą i drugą nagrodą są tablety z programem będącym protezą mowy, pozwalającym porozumiewać się takim osobom jak mój brat z otoczeniem inaczej, niż za pomocą dźwięków bez artykulacji - trzecie to sam program bez sprzętu (w sumie i ono wystarczy).

Skoro więc Jacek zaproponował ufundowanie "czwartej nagrody" komuś, kto przegrał w konkursie, dziwne są twoje rozważania, czy kupno tabletu ma sens.

Mam nadzieję, że będzie tak, jak napisała Gocha - w bólach wielkich, ale jednak urodzi się coś sensownego.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 11:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Jantarka napisał(a):
i tez bardzo licze na zmiane zdania Pantery. mam jednak nadzieje, ze akcja sie uda i wszystkie dalsze dzialania wspierajace dla niej, beda zbedne. nie mniej jednak - w dalszym ciagu uwazam, ze mozna jeszcze zrobic cos fajnego i dobrego, nie dlatego ze ktos o cos prosił, ale dlatego że WARTO i FAJNIE jest POMAGAC.

pozdrawiam :)

O WŁAŚNIE O TO MI CHODZILO WARTO I FAJNIE JEST POMAGAĆ i tylko o to mi chodziło, ja tez jestem za spotkaniem w SL i obgadaniem tego przy stole :-D

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 11:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Krytykom mojego pomyslu moge polecic pewna metode myslenia.

Niech Wasze mysli wygladaja tak:

Shuftan to blazen i prowokator, chce sie wylansowac, akcja zorganizowana jest calkowicie zle, powinno buc spotkanie organizacyjne, wplacajacy musza byc anonimowi, nalezy kupic cos bardziej potrzebnego ( np bulke i mleko), lepiej zeby kto inny dostal tablet, niz przegrany ( dopiszcie wszytkie zarzuty ktore sie zapewne jeszcze pojawia), jednak:
Zaciskam zeby i ... wplacam, robie impreze, rysuje plakat.
Moje marudzenie i duma sa bowiem mniej wazne, niz usmiech dziecka, ktore otrzyma prezent.

Sam stosuje te metode od paru lat gdy pojawia sie WOSP i dziala perfekcyjnie. Moze i u Was zadziala?

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 12:22 
Dołączenie:
Październik 2012
no chyba poobrazales w tym momencie organizatorow WOSPa

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 12:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):

Shuftan to blazen i prowokator, chce sie wylansowac, akcja zorganizowana jest calkowicie zle, powinno buc spotkanie organizacyjne, wplacajacy musza byc anonimowi, nalezy kupic cos bardziej potrzebnego ( np bulke i mleko), lepiej zeby kto inny dostal tablet, niz przegrany ( dopiszcie wszytkie zarzuty ktore sie zapewne jeszcze pojawia), jednak:
Moje marudzenie i duma sa bowiem mniej wazne, niz usmiech dziecka, ktore otrzyma prezent.

Sam stosuje te metode od paru lat gdy pojawia sie WOSP i dziala perfekcyjnie. Moze i u Was zadziala?

i po co ten wpis ? zeby obrazic wszystkich dookola ? dowalic ognia do pieca ?
bez sensu.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 13:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2008
nick w SL: Nigella Nightfire
Jacek napisał(a):

Miło, naprawdę miło!
Myślę, źe nie tylko ja czuję się obrażona, ale walić to. W sumie mam głęboko w poważaniu jaką stosujesz metodykę. Jesteś taki "yntelygentny i mONdry", że jestem w stanie w punktach opisać ci instrukcje do przeprowadzenia sprawnej organizacji akcji charytatywnej w SL. Nauczysz się i swój pomysł przedstawiony w pierwszym poście wcielisz w życie, a ja mimo wszystko chętnie ci pomogę w miarę swojego wolnego czasu i możliwości.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 30 Paź 2012, 15:20.
Powód: post nie na temat
PostPost został usunięty przez Madelaine 30 Paź 2012, 15:20.
Powód: post nie na temat
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 15:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Szybkie wyjasnienie, zeby nie marnowac czasu.
Piszac moj ostatni post myslalem o Owsiaku, nie o Was. Mam prawo uwazac go za pajaca, jego poglady za glupie i szkodliwe. nie podobaja mi sie jego spodnie, itd. Nie zmienia to faktu, ze pomagam w tej akcji zarowno w SL jak i w RL.
Dlatego, ze malo wazny jest organizator, wazne zeby pomoc dzieciom i nawet jesli by sam diable wcielony organizowal WOSP to tez bym pomogl. Tego samego oczekuje od Was.
Temat WOSPu zamykam, bo nie ma zwiazku ze zbiorka na tablet.

W sprawie istotnej.
Rzeczywistosc jak zwykle mnie przerasta :) Okazalo sie, ze gdy ja wczoraj wazylem wszystkie za i przeciw akcji, zastanowialem sie, czy osoby deklarujace pomoc traktuja to serio, czy robia sobie jaja i jak zawsze dzielilem wlos na czworo niejaki Talibek Toxx wzial sie po prostu do roboty i zaczal zbierac kase, (bez znajomosci mojego apelu do Was)
Przed chwila w meskich, zolnierskich slowach wyjasnilismy sobie problematyke braku komunikacji, sklonnosc do podejmowania pochopnych decyzji i jak zawsze doszlimy do zgody:)

Sytuacja wyglada teraz tak.
Cala akcja zajmuje sie Talibek Toxx, za co mu czesc i chwala. Poniewaz moja osoba jest najwyrazniej przeszkoda oddaje sie w rece Talibka, (jakkolwiek dwuznacznie to brzmi:) oferuje mu wszelka pomoc i obiecane 40 000 LS. Tym samym odwoluje moj pomysl, bo nie jest dla mnie istotne kto organizuje akcje, liczy sie efekt.
Teraz kase zbiera on, a z tego co wiem ma sie juz czym pochwalic. Za zgromadzone fundusze kupi tablet. i nie obchodzi mnie ktoremu dziecku, wazne ze na jakiejs buzi pojawi sie usmiech.

Wplaty beda anonimowe, Shuftan nie bedzie sie promowal, mozecie zrobic spotkanie, bo Talibek jest osoba bardzej towarzyska niz ja, czyli nie ma zadnych przeszkod zebyscie wylozyli troche grosza albo pomogli w akcji.

PS
Franz, pytales ostatnio o termin zbiorki LS. To wlasnie TERAZ.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 17:19 
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: j.w
Cytuj:
PS
Franz, pytales ostatnio o termin zbiorki LS. To wlasnie TERAZ.

Jednak nie, z bezposredniego kontaktu z Talibkiem wynika, ze mamy czekac na informacje, bo jeszcze niewiele wiadomo.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 19:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Najnowsze doniesienia z pola boju.
Sytuacje okreslilbym jako 'dynamiczna i rozwojowa', czyli wielkie zamieszanie i nie wiadomo co sie dzieje.
W Patronie stoi skarbonka, w ktorej jest okolo 65 000 LS, Talibek twierdzi, ze mozna doniej wplacac. Sprawdzilem, wplacilem, dziala. Slyszalem ze jeszcze gdzies sa prowadzone zbiorki, ale szczegolow nie znam.
Jako konserwatywnemu anarchiscie stan obecny mi sie podoba, ten chaos dobrze wrozy. Niech kazdy cos zrobi na wlasna reke, na koniec efekty pracy przekaze i bedzie tablet.
Niech zyje wolnosc! Niech zyje anarchia i tablety! Precz.... no wlasnie nie wiem z czym precz, ale niewazne.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 20:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Sner Core napisał(a):
Myslalem, ze Jacek proponowal zbieranie pieniedzy na tablet dla osoby chorej na autyzm, a nie dla niemowy. Jesli jest to niemowa, to cofam swoja wypowiedz

Jako , ze mam w gronie przyjaciol osobe ze spektrum autyzmu (Zespol Aspergera-wysokie IQ,niska inteligencja emocjonalna), wiem co nieco na ten temat

Osoby glebiej autystyczne czesto nie sa w stanie zwerbalizowac swoich mysli czy komunikatow
To nie znaczy ze nie rozumieja ich znaczenia
Bywa ,ze jest to mozliwe przy klawiatury, lub pisma, czasem w inny sposob

Sner Core napisał(a):
...chociaz tez pozostaje pytanie po co niemowie tablet.

Po to co nie niemowie...

Sner Core napisał(a):
Jesli jest to jednak osoba chora na autyzm, to oznacza to zamkniecie we wlasnym swiecie i brak kontaktu ze swiatem zewnetrznym. Znam przypadki osob zyjacych tylko i wylacznie w swiecie wirtualnym, grach komputerowych itp. Glownie wlasnie dzieci i mlodziez.

A co to ma do rzeczy ?

Sner Core napisał(a):
Nie znam sie na psychologii, ale...

Hmm...To znasz sie na psychologii czy nie ?

Sner Core napisał(a):
kontakt z takimi ludzmi jest mocno ograniczony i bardzo przypomina autyzm.

Nie , nie przypomina

Sner Core napisał(a):
Obawiam sie, ze zakup elektronicznego gadzetu moze taki stan poglebic. Mysle, ze jest wiele innych metod leczenia. Napewno mniej kontrowersyjnych.

W tym przypadku ,
tablet nie jest gadzetem na ktorym dziecko gra w wirtualne gry odrywajace je od rzeczywistosci

Przeczytaj uwaznie pierwszy post Pantery; tablet jest platforma dla zainstalowania oprogramowania "Mowik"ktore jest istotna pomoca w komunikacji z otoczeniem
Mozna wygrac tablet z oprogramowaniem

Dlaczego akurat tablet ?
Bo jest bardziej mobilny, lekki , prostszy w obsludze i jak sadze tanszy niz laptop czy komputer stacjonarny
Wszystko jasne ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 21:25 
Dołączenie:
Październik 2012
Jacku gratulacje!!!!
Napewno "przegrane dziecko" dziecko sie ucieszy

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 22:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Halooo! halooo! Tu znowu ja, Wasz tajny reporter!
Akcja rozwija sie az milo, zebranych jest juz ponad 90 000 LS, a suma ciagle rosnie.
Powloczylem sie po roznych ciemnych zakatkach i dreszcz zbiorki ozywia spolecznosc SL. ( Osoby, ktore prowokowaly mnie do dyskusji ostatnimi czasy jak zwykle daly rade i niestety nie mam podstaw by sie z nimi dalej klocic, a przynajmniej nie w tej sprawie. Mowi sie trudno, wazniejsze jest to, zeby zebrac wiecej LS :-).

Na placu boju pozostal juz tylko Sner Core, ktory od pewnego czasu stara sie zaistniec.
Nie musze miec wobec niego skrupolow, bo sam zadeklarowal, ze nie da ani jednego LS, a do tego wyglada na typowego trola.
Nawet trole moga byc jednak pozyteczne, musza jednak posiadac choc troche honoru i dotrzymywac obietnic. Sprawdzimy wiec pana Snera.
Drogi Snerze, napisales:
Cytuj:
Gdybys zbieral na bulki i mleko dla glodujacych dzieci chetnie cie wespre finansowo.

Trzymam Cie za slowo i specjalnie dla Ciebie robie zbiorke na bulki i mleko dla glodujacych dzieci.
Wplac mi na konto "Jacek Shuftan" w SL dowolna sume LS (mam nadzieje ze nie bedzie to 1 ls, a suma naprawde znaczaca), a ja zamienie ja na zlotowki i przeleje na konto organizacji zajmujacej sie zakupem mleka dla glodujacyh dzieci. np tej: http://www.dzielomisyjne.pl/?p=594
Dowod przelewu zamieszcze oczywiscie na forum, podobnie jak i potwierdzenie Twojej wplaty.

Jako wyraz mojej wdziecznosci obiecuje w dlugim poscie rozwiac nurtujace Cie watpliwosci co do dzialnosci parabankow w SL, sposobem rozliczania podatkow, powiazaniem z KNF i odpowiedziec na pytania z tym zwiazane.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:26 
Dołączenie:
Lipiec 2009
nick w SL: Roxana Paulino
Wy tu pierdu pierdu, a ja sobie pójdę i wpłacę kasę...

ps. Jantarka, ty stara, zgorzkniała raszplo :D
ps. mam w dupie, czy kogoś obrażam czy nie, mam też w dupie, czy moja wypowiedź jest wysokich czy niskich lotów :D

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:33 
Dołączenie:
Październik 2010
Miśki ja Was proszę opanujcie się.

Bo jak nie to przyjdę do Was i dam huga. :)

Ten opis od którego zaczął Jacek to jak mniemam opis spotkania kilku osób z forum. Pewna komunikacja już jest więc się poprostu już dobrze bawcie pomagając a nie krzywdząc.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
ps. Jantarka, ty stara, zgorzkniała raszplo

Jako znawca urody kobiecej musze sprostowac. Widzialem dzisiaj Jantarke z bliska i w zaden sposobnie mozna jej nazwac stara albo zgorzkniala, a wrecz przeciwnie. Chyba sluza jej te klotnie ze mna, czy co?
Cytuj:
Bo jak nie to przyjdę do Was i dam huga.

Z tym poczekajmy, az przybierzesz ludzka postac. NIedlugo nie bedzie sie do kogo w SL przytuic, bo wokol same furrisy.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Roxana Paulino napisał(a):
Wy tu pierdu pierdu, a ja sobie pójdę i wpłacę kasę...

ps. Jantarka, ty stara, zgorzkniała raszplo :D
ps. mam w dupie, czy kogoś obrażam czy nie, mam też w dupie, czy moja wypowiedź jest wysokich czy niskich lotów :D

ciesze sie, ze jestes sliczna krolewna :) bo inteligencji jak widac bozia pozalowala...oj pozalowala, za to obdarowała prostota.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:52 
Dołączenie:
Październik 2010
Przez Was nie moge spać. Jutro odwiedzam obie Panie. Będą hugi.

Spaaaaaaaać... ale jak tu spać jak koszmary o forum będę miała a że wyobraźnie mam to aż stach zasnąć.

Jacku ja Tobie nie tylko hugi obiecywałam ale wiesz, że miałam palce skrzyżowane więc się nie liczy. :P

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:55 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Roxana Paulino napisał(a):
Wy tu pierdu pierdu

Z przykrością stwierdzam, że Jantarka poczuła się urażona epitetem, dlatego też Roxana dostaje klapsa w postaci ostrzeżenia. Przepraszam, że nie zareagowałam wcześniej, ale określenie "ty stara, zgorzkniała raszplo" jest moim zdaniem tak śliczne, wręcz pieszczotliwe, że - nie znając relacji panujących między paniami - uznałam, że jest to przyjacielskie mrugnięcie okiem.

Roxanaaaa, możesz mnie tak nazwać? Proooszę... 8)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 30 Paź 2012, 23:58 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Mad, ty STARA, ZGORZKNIAŁA RASZPLO :D

Proszę, masz z capsem :)

Ps. Uwielbiam Twoją lekkość pióra ;)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 00:00 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dziękuję. Będę tę raszplę nosić z honorem ;)

A jutro sama sobie przyznam ostrzeżenie za off top...

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Paź 2012, 00:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Roxana, to ja tez byc prosil...
(Tylko w wersji meskosobowej - synonimem do "raszpla" jest "aniol morski" http://pl.wikipedia.org/wiki/Raszpla_zwyczajna . Ech, jak to pieknie brzmi - "Shuftan, ty stary aniele morski!")

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 00:10 
Dołączenie:
Październik 2010
Mnie można nazywac skunksem. :> Tej raszpli trochę zazdroszczę. :P

A teraz poproszę bana na forum. Jak koncert życzeń to koncert życzeń a co!

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 00:20 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Mówisz i masz 8)

347

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 12:40 
Dołączenie:
Październik 2012
10/31/2012 04:38:35 a3fb5e0c Destination: Jacek Shuftan Gift Region: Moo Town I L$50,000

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Paź 2012, 12:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wyciag z mojego konta w SL:
10/31/2012 04:38:35 a3fb5e0c Source: Sner Core
Gift Region: Moo Town I L$50,000

czyli wszystko sie zgadza.
W zwiazku z zaistniala sytuacja tzn faktem wplaty przez Sner Core 50 000 na zakup mleka dla dzieci stwierdzam ze jestem idiota i ciagle myle sie w ocenie ludzi, a Sner Core jest czlowiekiem honoru i nie jest trolem typowym.

Biore sie za przelewanie kasy na mleko dla glodujacych dzieci, Zakladam, ze wybrana przeze mnie fundacja nie wzbudza sprzeciwu

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 13:11 
Dołączenie:
Październik 2010
Cóż powiedzieć...
Akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Pomimo, że wiedziałam, że wszyscy macie ogromne serca to potraficie zaskakiwać pomysłowością. A to, że przy akcji dzieją się inne fajne rzeczy to super.

Skoro już nie mam bana to moge pisać. :) (Dzięki Mad :D poszłam spać z czystym sumieniem, że mogę :P)

Zatem akcja zbierania pieniążków się kończy. Talibek uzbierał potrzebną kwotę. Zaufanie mu w kwestii negocjacji potwierdziło moje przeczucia, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Krótko i konkretnie działa.
Talibek wywalczył zniżkę na oprogramowanie. Zrozumiałam też z rozmowy z nim, że tablet powinen być dobry (nie jest ten najtańszy).
Ponieważ środków dzięki jego zdolnościom negocjacyjnym jest już za dużo nie ma właściwie sensu gromadzić więcej pieniążków, ponieważ cel został zrealizowany.
Pozostaje pytanie co zrobić z pieniążkami, które zostały. Przeszło mi przez myśl aby dać na WOŚP ale nie taka była intencja dających i mogą pojawić się słuszne uwagi i zażalenia byłyby uzasadnione. Wobec tego na razie opcja jest aby pieniązki, które zostaną (nie jest to taka zawrotna suma aby było o co drzeć szaty) zostanie przekazana naszemu szczególnemy Miśkowi. Przyda się na jakieś środki potrzebne dziecku, którego potrzeby są inne niż przeciętnych dzieci.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 13:16 
Dołączenie:
Październik 2012
a juz wiadomo, kto jest przegranym dzieckiem?

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 13:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Czyli brat pantery nie dostanie Mówika ??? bo już się pogubiłam, cała akcja zaczeła sie od Pantery a tablet i mówik dostanie 1 i ostania osoba, natomiast brat Pantery nie bedzie miał tego programu (jak dobrze pamiętam Pantera nie chciała w ten sposób dostać tabletu i mówika??)i zostanie z niczym :-/

Wielka szkoda że nie dało sie jakos jej przekonac

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 13:44 
Dołączenie:
Październik 2010
Pantera nie potrzebuje tabletu.

Tablet potrzebuje przyjaciel miśka ze zdjęcia. A tak się składa, że firma Mowik przekaże tablet przyjacielowi misia ze zdjęcia. ;)

A mnie się to zdjęcie bardzo podoba. Wam również. :D (no może nie wszystkim ale ich nie powinno interesować co robimy skoro nie są zainteresowani tym co robimy i niech robią co chcą robić)

EDIT
DLA JASNOSCI EDYTUJE POSTA I NAPISZE WYRAZNIE (Z UKLONEM DLA TALIBKA, KTOREMU TAK LATWIEJ JEST CZYTAC I MAM NADZIEJE, ZE MAD MNIE NIE ZBANUJE ZA TO) :D :D :D

TALIBEK MA Z FIRMY KOD PROMOCYJNY. DZISIAJ WPLACA PIENIAZKI. TABLET POWINIEN BYC PO SWIETACH. PIENIAZKI POZOSTALE ZOSTANA PRZEKAZANE RODZINIE.
NASZYM ZWYCIEZCA JEST ZDJECIE MISIA RUDEGO.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 13:55 
Dołączenie:
Październik 2012
Jacku, to juz wiemy kto jest tym przegranym dzieckiem, czy nie wiemy?

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 13:57 
Dołączenie:
Październik 2010
SNER ZADAJESZ NIEWLASCIWE PYTANIE.

MIALES PYTAC O PARABANKI.

:D

PRZEPRASZAM Z CAPS LOCK ALE MI ZOSTALO TAK JAKOS. MOZE COS DO CIEBIE TRAFI JAK NORMALNYM TEKSTEM NIE TRAFIA. :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:01 
Dołączenie:
Październik 2012
Id, ten watek nie dotyczy parabankow, tylko zbiorce pieniedzy na przegrane dziecko i deklaracji Jacka

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:05 
Dołączenie:
Październik 2010
To stwórz nowy wątek i odbierz tam swoją nagrodę.

Odbierałam od Ciebie przykre uwagi na forum kilka dni. Myślę, że czas abyś w końcu przestał się bawić czyimś kosztem.
Chwała Tobie za wpłatę dla potrzebujących ale za dalsze pisanie pierdół mam nadzieję, że Moderator wyciągnie konsekwencje.

Edit

Trochę zeszłam z Himalajów cierpliwości więc już prostuję.

Sprawa z pregranym dzieckiem została zamknięta przez Jacka kilka postów wyżej. Może nie doczytałeś.

Edit 2

Wypadałoby oddzielić wątki, bo Jacek właściwie zakończył swój. Jednak na temat tej akcji są już chyba 4 tematy. Ale rozumiem, że to może być niezrozumiałe.

Jacek wycofał się z akcji przegranego dziecka. Akcję prowadził Talibek i była ona dla Miśka. Howgh.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler 31 Paź 2012, 14:20, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:11 
Dołączenie:
Październik 2012
w ktorym momencie pisze *****?
jestem jak najbardziej w temacie watku, poprostu chce wiedziec jak idzie zbiorka pieniedzy na tablet dla przegranego dziecka, bo tego on dotyczy
byc moze jest to temat niewygodny dla ciebie, ale to mnie akurat nie interesuje

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:13 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli uda mi się wieczorem dobić do SL, to na ten tablet dołożę swoje trzy lindendolary, bo na forum nie opłaca się ich dodawać.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Identity Euler napisał(a):

Zatem akcja zbierania pieniążków się kończy. Talibek uzbierał potrzebną kwotę.

Czy juz wszystko jasne :shock:

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Syntia Sahara napisał(a):
Identity Euler napisał(a):
Zatem akcja zbierania pieniążków się kończy. Talibek uzbierał potrzebną kwotę.

Czy juz wszystko jasne :shock:

nie dla wszystkich jasne - ale co nie jest jasne, mam nadzieje, że ID wie. liczylabym na kilka słów - ale to chyba jednak na PW lub IM.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:19 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sner Core napisał(a):
chce wiedziec jak idzie zbiorka pieniedzy na tablet dla przegranego dziecka, bo tego on dotyczy

Skoro cię interesuje, czytaj uważniej, bo sprawa została opisana przez Jacka wyraźnie, już jakiś czas temu.

Jacek napisał(a):
Cala akcja zajmuje sie Talibek Toxx, za co mu czesc i chwala. Poniewaz moja osoba jest najwyrazniej przeszkoda oddaje sie w rece Talibka, (jakkolwiek dwuznacznie to brzmi:) oferuje mu wszelka pomoc i obiecane 40 000 LS. Tym samym odwoluje moj pomysl, bo nie jest dla mnie istotne kto organizuje akcje, liczy sie efekt.
Teraz kase zbiera on, a z tego co wiem ma sie juz czym pochwalic. Za zgromadzone fundusze kupi tablet. i nie obchodzi mnie ktoremu dziecku, wazne ze na jakiejs buzi pojawi sie usmiech.

Wplaty beda anonimowe, Shuftan nie bedzie sie promowal, mozecie zrobic spotkanie, bo Talibek jest osoba bardzej towarzyska niz ja, czyli nie ma zadnych przeszkod zebyscie wylozyli troche grosza albo pomogli w akcji.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:22 
Dołączenie:
Lipiec 2009
A jaka to różnica, kto przegrał, a kto wygrał? Najważniejsze chyba jest to, że jakiś potrzebujący dzieciak dostanie narzędzie, które sprawi, że świat jaki go otacza przestanie być tak bardzo obcy, tak? Czy może to tylko ja tak uważam?

I brawa dla Talibka za działanie. Na tym właśnie polega przewaga prostolinijnej i zwykłej dobroci nad wysublimowanymi, wydumanymi debatami na szczycie bandy trolli, która uważa się za mędrców, ekspertów w każdej dziedzinie, z góry będącej na 'nie', albo przynajmniej mającej tysiąc wątpliwości, krytykującej wszystko i wszystkich...

Aż się chce sparafrazować znanego klasyka: ktoś musi działać, aby radzić mógł ktoś....

Szczerze pozdrawiam Szanowną Radę Mędrców.

A teraz idę grać w assassin's creed III . Wysieczę kilku plugawych osobników na cześć Taliba. :)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Madelaine napisał(a):
Sner Core napisał(a):
chce wiedziec jak idzie zbiorka pieniedzy na tablet dla przegranego dziecka, bo tego on dotyczy

Skoro cię interesuje, czytaj uważniej, bo sprawa została opisana przez Jacka wyraźnie, już jakiś czas temu.

Jacek napisał(a):

stara raszplo Mad,
... no ale chyba idea się nie zmieniła, zmienił się organizator, ale zbierana była kasa na przegranego dzieciaka, prawda ? wiec chyba Sner wcale nie jest w takim błedzie jakby się zdawało.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
We wczesniejszym poscie napisalem, ze w zwiazku z niezaleznym rozpoczeciem akcji przez Talibka swoja odwoluje i przekazuje siebie i moje fundusze w jego rece. Mojej akcji nikt nie wspomogl, nikt wplacil mi pieniedzy, wiec mialem prawo to zrobic.

Sprawe "parabankow" wyjasnie w osobnym temacie.

A teraz rozliczenie mleka dla dzieci:

50 000 ls da sie sprzedac bez czekania na LindeXie za 194,31 USD.
Image

Linden Lab pobiera za wyplate 1 USD. Pozostaje wiec 193,31 USD.
Zamieniamy je na zlotowki na Paypalu, co daje sume: 597,78 zl.
Image

Pozwolilem sobie zaokraglic w gore do sumy 600 zl, i wplacic na konto podane na stronie:
Image
Potwierdzenie przelewu w pdfie chetnie wysle na maila.
Dziekuje w imieniu dzieci.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:26 
Dołączenie:
Październik 2010
Może się myle ale Sner to inteligentna osoba. Zatem jeśli my wszyscy wiemy do kogo trafia tablet to i on wie. Jeśli wie i pyta to znaczy, że udaje że nie wie.

A powinien wiedzieć bo napisałam "NASZYM ZWYCIEZCA JEST ZDJECIE MISIA RUDEGO.". Po co dopytywać się kto jest przegranym? Żeby udowodnić Jackowi, że mu troche nie wyszedł temat? Bo innych powodów nie widzę.

PRZEGRANYCH NIE MA WIĘC WSZYSCY ROBIMY JEDEN WIELKI OFFTOP. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:32 
Dołączenie:
Październik 2012
dziekuje Mad za podpowiedz, Jacek pisze tak duzo, ze umknelo mi to, ze przegrane dziecko zostalo zamienione na obojetnie jakie dziecko, na ktore zbiera talibek

to takie male podsumowanie na sam koniec
byly 3 akcje
1. Id zbierala lajki, szkoda, ze nie wyszlo
2. Jacek zbieral na przegrane dziecko i jak sama nazwa wskazuje dziecko przegralo
3. nie wiem na co zbieral Talibek, bo na forum tego nie oglosil

poniewaz 2 pierwsze akcje okazaly sie porazka, id i jacek podpieli sie do talibka, bo on zamiast pisac na forum dzialal skutecznie. Koniec koncow jak mozna bylo sie spodziewac the winner is brat pantery

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:37 
Dołączenie:
Październik 2010
Miśku słuchaj. Uważaj co chcesz. Nie dołączyłeś do żadnej akcji. Pomogłeś innym ale indywidualnie.

Obawiam się, że poprostu nie działasz w grupach i może nie masz doświadczenia na czym to polega.

Ja też nie mam. Człowiek uczy sie całe życie. Nauczyłam się wiele podczas tych kilku dni. Przede wszystkim nauczyłam się nie oceniać ludzi po okładce.

Idę po butle tlenową bo na Himalajach cierpliwości chyba trzeba być na wspomagaczach. ;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
B.. widzisz i nie grzmisz
Sner Core napisał(a):
1. Id zbierala lajki, szkoda, ze nie wyszlo
2. Jacek zbieral na przegrane dziecko i jak sama nazwa wskazuje dziecko przegralo

poniewaz 2 pierwsze akcje okazaly sie porazka, id i jacek podpieli sie do talibka, bo on zamiast pisac na forum dzialal skutecznie.

opd:
1) nie tylko ID ale wiele osób z poza SL równiez, wyszło bo akcja rozeszła sie w świat i wiele osób rozumiejącuch problem autyzmu może skorzystac z ofert Mówika
2) każde z dzieci które nie dostały sie do finału było przegrane więc jak wynika z tego dostanie i tak dziecko które nie weszło do scisłego finału

Akcje nie okazały sie porażką bo nawet ty sie przyłoaczyłes do swojej indywidualnej akcji wiec cos z tego wyszło

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:46 
Dołączenie:
Październik 2012
dolaczylem do akcji zbierania na mleko organizowanej przez Jacka, myslalem, ze bedzie to z jakims wiekszym impetem, a on poprostu przelal moje pieniadze

co do doswiadczenia z organizowaniem eventow to na twoim miejscu nie strzelalbym na oslep
twoja akcja okazala sie porazka, a o tych w ktorych bralem udzial i czy bralem udzial nie bede mowil

00-030 Warszawa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Okazało się porażką. No tak. Teraz robisz przykrość nie mnie ale ludziom co lajkowali i dodawali komentarze.

Rodziny dzieci cieszyły się z poparcia. Akcja Mowika ogólnie została pozytywnie odebrana wśród wszystkich aktywnych internautów tam - skoro się na tym znasz to możesz sam to ocenić.

A poza tym z każdej porażki wychodzi coś dobrego. :) Wcześniej czy później.

EDIT

Ważna informacja. Talbek jest dyslektykiem i ponieważ nie ma zwyczaju pisać na forum pozwalałam sobie pisać w jego imieniu. Starałam się konsultować na ile to możliwe, ponieważ był zajety akcją. Wszystko szło do przodu i trudno było nadążać ale robiłam co mogłam.

Jeśli więc uwaga o podpinaniu się do niego dotyczy tego, że pisałam to tak. Bezwstydnie i z całą premedytacją podpiełam się do Talibka. Nie okazywał oporu. :D

Ostatnio edytowany przez Identity Euler 31 Paź 2012, 15:04, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Paź 2012, 14:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Sner Core napisał(a):
co do doswiadczenia z organizowaniem eventow to na twoim miejscu nie strzelalbym na oslep
twoja akcja okazala sie porazka, a o tych w ktorych bralem udzial i czy bralem udzial nie bede mowil

hhmmmmmmmmmm jesli to sie tyczyło mnie to powiem ci tylko tyle że na peno nie uczstniczyłes w moich eventach bo ich nie robiłam więc nie wiem do kogo ten wywód :-/
na dodatek to nie moja akcja i nie moja porazka w sumie niczyja bo wyszło samo dobro z tej akcji tylko, ale mysle że osoba twojego pokroju bedzie miała problem ze zrozumieniem pewnych LUDZKICH odruchów

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Paź 2012, 15:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Talibek prosil by przekazac nastepujace slowa:

"Negocjacje z firma Mowik byly bardzo sympatyczne. Przedstawilem cala sprawe, wynegocjowalem obnizke 50 procentowa na program (z okolo 800 za na 400), tablet z okolo 1200 zl na 800, do tego dojda sluchawki i bajery co w sumie bedzie kosztowalo okolo 1250 zl. Tablet jest wzmocniony i odporny na uderzenia.
Nadwyzka wplat zostanie przekazana rodzicom dziecka, ktorzy najlepiej wiedza co z pieniedzmi zrobic. Wszystkie wplaty mozna sprawdzic w Patronie, skany przelewow przestawie.
Sprawe chce zakonczyc, bez lansowania sie na forum.
Chcialbym serdecznie podziekowac wszystkim dzialajacym szybko i skutecznie.
Talibek Toxx"

---------------------------------------------------------
Myślę, że to najlepsze podsumowanie całej akcji i zamykam wątek. Malkontentów zapraszam do dalszej dyskusji - dział Off Topic stoi otworem. Proszę tylko pamiętać, że w przeciwieństwie do Id nie przepadam za wspinaczką górską.
Madelaine

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso