Odpowiedz
Autor Wiadomość
PostPost został usunięty przez Madelaine 22 Wrz 2009, 23:50.
Powód: z postu zniknął kurs L$ w Podexie
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 17:57 
Wydzielam nowy temat, żeby uniknąć dyskusji pod poradnikiem.
Zainteresowanych początkiem rozmowy zapraszam tu: viewtopic.php?f=9&t=5630

Madelaine

Adamus Inglewood napisał(a):
Bez konta premium, wielkich ceregieli, podawania swoich danych osobowych osobom prywatnym

Są mniej skomplikowane metody bez podawania danych PayPal i Xstreet i płacenia im prowizji w sumie za nic.

Kupujesz jakąś kartę do rozliczeń internetowych http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... -paid.html albo jakąś inną z innego banku jak znajdziesz pre-paid z możliwością transakcji internetowych na zasadzie wirtualnej portmonetki i kupujesz L$ ile chcesz bezpośrednio od Linden Lab.

Jak jesteś w Second Life to klikasz tylko w prawym górnym rogu i kupujesz ile chcesz L$ po wcześniejszym podłączeniu karty na stronie http://www.secondlife.com na koncie.

Tylko jeszcze jest jeden podstawowy problem: najpierw trzeba chcieć wydać kasę na Second Life. Oczywiście zachęcam, bo im większa konkurencja tym lepiej, może powstaną jakieś dodatkowe fajne miejsca i kluby.

Ostatnio edytowany przez Madelaine, 23 Wrz 2009, 21:15, edytowano w sumie 1 raz
wydzielenie wątku, link

Nie podano
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 18:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Nie ma nic za darmo, za prostote trzeba placic. LindeX jest po prostu drozszy od Xstreet:( Nie mam pojecia jaka jest w tym kalkulacja, gdy ta sama firma sprzedaje LS w roznych cenach - sami sobie konkurencje robia? Opierajac sie obliczeniach Adamusa zestawienie wyglada tak:
Xstreet - 10,87 zl
Podex - 12,00 zl zl
LindeX - 12,10 zl

za 1000 LS.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 20:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
shaq napisał(a):
Jak jesteś w Second Life to klikasz tylko w prawym górnym rogu i kupujesz ile chcesz L$ po wcześniejszym podłączeniu karty na stronie http://www.secondlife.com na koncie.

Shaq trzeba czytać jednak uważnie i całość, wprowadzasz bowiem ludzi w błąd. Sęk w tym, że zakupy na Xstreet są do chwili obecnej ZAWSZE tańsze niż zakupy na Lindexie, który polecasz - co zostało wykazane dokładnie w tekście poradnika. Dlaczego tak jest? Nie wiem bo i Xstreet i Lindex to firmy należące do Linden Lab - nieco dziwne więc że robią sobie konkurencję. Ale czy my klienci musimy się o to martwić? Nas cieszy konkurencja która wymusza obniżki cen.

shaq napisał(a):
Są mniej skomplikowane metody bez podawania danych PayPal i Xstreet i płacenia im prowizji w sumie za nic.

Po pierwsze zdecydowanie bardziej wolę powierzyć swoje dane Paypalowi niż jakiemukolwiek prywatnemu przedsiębiorcy z firmą "krzakiem", lub handlującemu na Allegro lindenami. Po drugie prowizja Paypala i Xstreet razem wzięta nadal nie równoważy wysokich cen lindenów i prowizji, którą pobiera również Lindex :) Sprawdź sam :)

Nie spotkałem do chwili obecnej tańszej i równie pewnej drogi zakupów lindenów co Xstreet. W przypadku zakupów od prywatnych ludzi zawsze mamy ryzyko niewiadomego pochodzenia waluty i niestety narażamy się na problemy. A tu? to naprawdę nie jest skomplikowana sprawa, kupuję tak ponad pół roku - jeśli ktoś ma ochotę zawsze chętnie pomogę :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 21:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Maciek Marksman
A najprościej to po prostu użyć swojej karty kredytowej, jeżeli takową się posiada i zmienić swoje konto na premium. Z czym łączy się jedna ciekawa rzecz, o której część ludzi nie wie. Koszt roczny konta premium to $72. Ale w praktyce ten koszt jest zwracany przez LL - LL wypłaca L$300 tygodniowo (L$15,600 rocznie) posiadaczom konta premium.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 23:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Koszt roczny konta premium to $72

Plus Vat dla osob fizycznych - (Polska - 22%) wrrrr

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 01:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
U mnie Vatu nie ma - może powinienem zabrać się za pośrednictwo za jedyne 11%? ;-)
W sumie ten Vat od opłaty za premium to tylko 30 centów na tydzień. Czy również płaci się Vat od zakupu L$ z LL poprzez swoje konto?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 01:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
U mnie Vatu nie ma - może powinienem zabrać się za pośrednictwo za jedyne 11%?

Ano Hameryka zawsze miala lepiej, ale my w tej UE tkwimy i to ona nam zapewnila:( pomysl z 11 % niezly:)
Cytuj:
Czy również płaci się Vat od zakupu L$ z LL poprzez swoje konto?

Niestety, za LS VATu sie nie placi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 06:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
Cytuj:
Niestety, za LS VATu sie nie placi.

Trudno - nie będzie łatwych lindenków. Z drugiej strony to jednak rzeczywiście wychodzi na to, że kupowanie L$ przez swoje konto z podpiętą kartą jest najlepszym rozwiązaniem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 07:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Maciek Marksman napisał(a):
Z drugiej strony to jednak rzeczywiście wychodzi na to, że kupowanie L$ przez swoje konto z podpiętą kartą jest najlepszym rozwiązaniem.

Pozwolę się sobie nie zgodzić :) Jeśli LL nam Polakom daje 15600 rocznie za 72$ + VAT to koszt takich lindenów wynosi 5,63$ za 1000 :) Co jest nieopłacalne zupełnie (dla Ciebie Maćku 4,62$). Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że premium to nie tylko lindeny, ale najzwyczajniej w świecie większości śmiertelników takie konto nie jest potrzebne do szczęścia :). Kupowanie premium ze względu na te 15600 L$ byłoby co najmniej nierozsądne :) Zakupy na Xstreet z końcową ceną dla nas Polaków - na dziś ta cena wynosi 10,78zł za 1000 lindenów - nadal są najkorzystniejszą formą zakupu gotówki. Podsumowując - stany na dziś:

Xstreet - 10,78 zł
Lindex - 11,80 zł
Podex - 12 zł
Premium - 16,01 zł :)

za 1000 lindenów

Jak widać warto obliczać codziennie kursy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2009, 10:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
Dobra, to premium to było tylko tak na marginesie, bo sam przez długi czas nie wiedziałem o tych trzech stówkach na tydzień. Swoją drogą jak kupisz L$1000,000 przez konto po normalnym kursie wymiany to te $72 nie będą miały znaczenia za bardzo ;)

Kartę powinno dać się podpiąć bez zmiany konta na premium w Account->Billing Info.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 01:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
Sprawdziłem dokładniej i empirycznie jaki jest koszt zakupu L$ używając konta SL.

Ciekawostki:

- L$ kupowane przez konto SL są kupowana poprzez LindeX. Odnosi się to do zakupów przez secondlife.com i przez klijenta.
- Istnieje stała opłata związana z zakupem. Wynosi ona $0.30 niezależnie od ilości zakupionych L$.

I nieco liczb przy dzisiejszym kursie wymiany dolara na złotówkę wynoszącym 2.83zł/$:

Zakup L$1,000: $3.86 + $0.30 = $4.16 (11.72 zł)
Koszt w przeliczeniu na L$1,000: $4.16 (11.72 zł)

Zakup L$10,000: $38.61 + $0.30 = $38.91 (110.12 zł)
Koszt w przeliczeniu na L$1,000: $3.89 (11.01 zł)

Zakup L$100,000: $386.11 + $0.30 = $386.41 (1,093.54 zł)
Koszt w przeliczeniu na L$1,000: $3.86 (10.93 zł)

Adamus ma rację - najtaniej na Xstreet :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 10:48 
Dołączenie:
Październik 2009
czesc,
a jak poradzic sobie z tym: ?

Deposit USD to your Xstreet SL Account

We're sorry, you cannot deposit funds at this time:
Your account is not allowed to send payments via PayPal or credit card.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 10:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Poradnik, jak kupować L$ na xstreet znajduje się tu: viewtopic.php?f=9&t=5630
Link jest również w pierwszym poście tego tematu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 11:17 
Dołączenie:
Październik 2009
tak, wiem, czytalam.
rzecz w tym, ze postepujac zgodnie ze wskazowkami poradnika, otrzymalam taki blad. Mam aktualne konto w paypal, ale system go nie zaakceptowal.
Owszem alternatywa to dodanie karty kredytowej do mojego konta sl i zakup lindenow bezposrednio, co zrobilam, ale nie w tym problem.
Problem zdaje sie lezy w paypal, wiec odpowiedzi nan we wskazanym watku nie znalazlam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 11:30 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Zaczekaj, aż się Jacek zaloguje, on uwielbia psy wieszać na Paypal ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 11:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
calesta jonstone napisał(a):
czesc,
a jak poradzic sobie z tym: ?

Deposit USD to your Xstreet SL Account

We're sorry, you cannot deposit funds at this time:
Your account is not allowed to send payments via PayPal or credit card.

Najprawdopodobniej chodzi o to, że jesteś "za młoda" na zakup lindenów za pośrednictwem Paypala - to takie zabezpieczenie LL przed zakładaniem dziesiątek kont i praniem pieniędzy. W tej sytuacji masz dwa wyjścia - poczekać aż LL uznają, że możesz już kupować lindeny na Xstreet - może tu pomóc weryfikacja wieku i podpięcie karty pod konto na http://secondlife.com (nie znalazłem na szybko informacji o wieku avatara od którego jest to dopuszczalne, ale spróbuję ustalić -> polecam lekturę TEGO), albo skorzystać z drugiej opcji podanej niżej:

Cytuj:
Alternate Payment Method PayPal Mass Pay (No limit)

Deposit instructions:
Mass Pay requires a PayPal Premier or Business account.

1. Log into your PayPal account, click the "Mass Pay" link at the bottom of any page, then click "Make a Mass Payment!".

2. Mass Pay requires you to create a text file containing your payments. Create a text file anywhere on your computer with the contents:

paypal@xstreetsl.com <amount> USD

The spaces between the items are tabs. Replace <amount> with the dollar amount you want to send.Non-USD payments may experience processing delays.

Save the file, then choose it for the file attachment on the Mass Payment page.

3. Select "E-mail Address" for the Recipient Type and enter your Xstreet SL account name in the Note field. This is important! We need this information to know who to credit!

4. Send the payment. The funds will post to your Xstreet SL account within 2 business days.

Z tym, że ta opcja trwa nieco dłużej - do dwóch dni roboczych.

Cytuj:
Zaczekaj, aż się Jacek zaloguje, on uwielbia psy wieszać na Paypal

No to sobie nie powiesza, ponieważ zabezpieczenie o którym mowa nie jest po stronie Paypala tylko Xstreet :) Chyba, że dla zasady pomarudzi :)

A korzystając z okazji, że dorwałem się do głosu - spieszę donieść że dzisiejszy kurs lindena na Xstreet wynosi 10,60 zł za okrągły 1000 L$ :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 11:43 
Dołączenie:
Październik 2009
ta druga opcja wydaje sie strasznie skomplikowana, albo ja jestem inna inaczej

1. Log into your PayPal account, click the "Mass Pay" link at the bottom of any page, then click "Make a Mass Payment!".

a ja nie mam zadnego linku "mass payment" nigdzie na stronie, na zadnej stronie

sprobuje zweryfikowac konto (byc moze jest to przyczyna - do transakcji w ebay bylo ok)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 14:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jesli chodzi o limity to sa ich trzy rodzaje:
1) Xsteet - widac go wyraznie, gdy chcemy zdeponowac US. Adamus zamiescil je takze na swoim screenie. Nikt nie ma pojecia od czego zaleza - podejrzewam, ze od czestotliwosci i wysokosci wplat.
2) Linden Lab - mozna je obejrzec po zalogowianiu sie na swoje konto na www, zakladka LS Exchange, Manage, Billing/Trading Limits. Tutaj sprawa jest jasna - liczy sie czas od pierwszej wplaty, Jesli komus bardzo zalezy mozna zwiekszyc limit Ticketem, chociaz zalezy to od Lindenow.
3) Paypal - takze maja jakies limity. Aby je podwyzszyc nalezy wyslac scany dokumentow rejestracyjnych firmy, dowodu osobistego itd (oczywiscie trzeba je wysylac setki razy, bo nigdy nie dochodza i support nic na ten temat nie wie, blokuje w miedzyczasie konto, zasypuje mailami z automatu itd. Jeden z zaprzyjaznionych wlascicieli bankow w SL pisze wlasnie wiekszy referat na temat tej dziwnej instytucji o nazwie paypal - nie omieszkam przetlumaczyc i wsadzic na forum gdy skonczy:)
Za Xtreet przemawia cena LS, jesli wiec wszystko sie uda - warto kupowac u nich. LindeX jest o wiele wygodniejszy wiec jesli nie kupujemy wiekszych sum to warto doplacic pare groszy i kupowac bez problemow u Lindenow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 15:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
calesta jonstone napisał(a):
ta druga opcja wydaje sie strasznie skomplikowana, albo ja jestem inna inaczej

Mass Pay is available to Business and Premium PayPal accounts, and upgrading is free.

Obawiam się, że niechcący wprowadziłem Cię w błąd - za co przepraszam - dla kont zwykłych nie ma tej opcji, ponieważ nie ma tam limitów płatności na Xstreet podejrzewam, że nie dasz rady skorzystać z tego rodzaju płatności, bez szczegółowej weryfikacji konta na Paypalu, lub zmiany konta na Premium. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i chwilowo zakupić środki na Lindexie - dzisiejszy kurs w tym miejscu to 11,90zł za 1000 lindenów.

Jacek napisał(a):
1) Xsteet - widac go wyraznie, gdy chcemy zdeponowac US. Adamus zamiescil je takze na swoim screenie. Nikt nie ma pojecia od czego zaleza - podejrzewam, ze od czestotliwosci i wysokosci wplat.

Tak nie do końca nie wiemy :) Jakieś tam informacje posiadamy na ten temat, nie należy więc wprowadzać userów w błąd :)

Choć mój angielski jest wyjątkowo marny przetłumaczyłem kawałek z pomocy Xstreet - uprzedzam, że nie miałem zamiaru dokonać literackiego przekładu, a jedynie oddać ducha oryginału :)

Xstreet napisał(a):
Oszustwo jest bardzo realnym elementem wszystkich biznesowych transakcji online. Wbrew powszechnemu przekonaniu, Xstreet i Linden Lab nie są w stanie zabezpieczyć wszystkiego. Z tego względu wdrożyliśmy bardzo rygorystyczne zasady ochrony przed nadużyciami. Jednym z głównych elementów tego systemu jest ranking, który jest przypisany do każdego konta. Wynik rankingu obliczany jest na podstawie kilku czynników, ale przede wszystkim odnosi się do wieku konta Xstreet, wieku avatara w świecie Second Life, oraz statusu weryfikacji konta PayPal i częstotliwości używania konta PayPal.

Konta i awatary istniejące krócej niż 45 dni mają o wiele niższy ranking niż starsze konta. Gdy konto Xstreet i avatar w SL istnieją ponad 45 dni wówczas ranking dla tego konta zacznie rosnąć. Nie jest to skok natychmiastowy, ale wzrastający z czasem. To samo dotyczy weryfikacji kont PayPal. Właśnie dlatego od razu po weryfikacji konta Paypal nie będziesz mógł natychmiast kupić towarów o wartości setek tysięcy lindenów.

Rankingi różnią się pomiędzy kontami. Jeśli chcesz sprawdzić swoje ograniczenia musisz odwiedzić stronę służącą do deponowania środków na koncie.

Ci którzy pierwszy raz korzystają z płatności Paypal, muszą pamiętać, że:

Wszystkie pierwsze transakcje dokonywane za pomocą PayPala na Xstreet są automatycznie oznaczane i zachowywane do ręcznego sprawdzenia przez oprogramowanie służące do kontroli nadużyć. Jest to normalne i konieczne, aby zapewnić, minimalizację w naszym środowisku oszustw i nadużyć.

W celu przyspieszenia transakcji naszych klientów, rankingi i weryfikacje są przeprowadzane wielokrotnie w ciągu każdego dnia roboczego do późnych godzin nocnych.

Jacek napisał(a):
Jeden z zaprzyjaznionych wlascicieli bankow w SL pisze wlasnie wiekszy referat na temat tej dziwnej instytucji o nazwie paypal - nie omieszkam przetlumaczyc i wsadzic na forum gdy skonczy:)

Za malutki jestem by posiadać zaprzyjaźnionych właścicieli banków, mogę jedynie opowiedzieć o własnych doświadczeniach.Dokonałem kilkudziesięciu transakcji za pomocą Paypala, płacąc i za lindeny i za towary zakupione głównie za oceanem i NIGDY nie spotkałem się z problemami, czy zastrzeżeniami do działalności PayPal. Zanim zdecydowałem się na taką formę płatności w transakcjach zagranicznych prześledziłem opinie na forach dyskusyjnych i w portalach, ponieważ najważniejsze było dla mnie zdanie klientów tej "dziwnej" instytucji - i wniosek nasunął mi się jeden. Najwięcej zastrzeżeń do Paypala i ich systemów zabezpieczeń mają SPRZEDAWCY - ponieważ zdarzają się nadużycia w stosunku do nich (chodzi o słynne wycofywanie płatności i brak recepty na to ze strony systemu Paypal), dla nas kupujących - zwłaszcza w przypadku transakcji finansowych ze sprawdzonym partnerem (np Xstreet, czy Amazon) ryzyko jest (bo jest zawsze) minimalne :). Sami musimy ocenić czy ryzyko kupowania u prywatnych sprzedawców jest mniejsze :) Ja wybrałem Paypal,co miesiąc kupując przez ten serwis środki na utrzymanie Morfiny i śpię dość spokojnie przyznaję :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 15:56 
Dołączenie:
Październik 2009
widzę światełko w tunelu :) dziękuję
upgrade konta do premium jest zabawnie prosty, wystarcza dosłownie 2 kliknięcia. Zdążyłam już zakupić Lindeny "ta prostsza metoda" wiec do problemu zapewne wrócę jak już wszystko wydam tudzież zbankrutuje ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Paź 2009, 19:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Jakieś tam informacje posiadamy na ten temat, nie należy więc wprowadzać userów w błąd

Te informacje jakie podaje Xstreet dla mnie sa metne:( Mamy kilka wskaznikow ale nie wiadomo w jaki sposob zalezy od nich limit. Wole wiec jasna sytuacje z LindeXem - wiadomo, ze liczy sie czas od pierwszej wplaty, kazdy widzi jak bedzie sie zmienial limit i sprawa jest jasna.
Oddac trzeba Xstreet, ze maja bardzo dobry support. Odpowiada konkretna osoba, podany jest mail do korespondencji a nie jakis formularz na stronie. Nawet jesli sprawa jest trudna i nieprzyjemna dla nich to odpowiadaja w ciagu gora dwu dni ( vide sprawa powieszenia reklamy Podexa u nich - nie pozwolili, ale wyjasnili szybko i konkretnie dlaczego:)
Adamus ma racje, ze na przekrety na paypal najbardziej narazeni sa sprzedawcy ale podejrzewam ze i kupujacy moga miec problemy. Z paypalem wszystko jest ok, dopoki ... wszystko jest ok:) Niech sie jednak zdarzy, ze wplata nie dojdzie i wylazi szydlo z worka - formularze i automatyczne odpowiedzi, support nic nie wie, nie zna swojego regulaminiu itd.
Podobnie ostrzegam przed Ochrona Kupujacyh na Allegro - zaplacilem za towar, facet nie wyslal. Napisalem do Allegro, bo reklamuja sie, ze to oni chronia transakcje i oddadza mi pieniadze. Okazalo sie, ze koles zlodziej podeslal im potwierdzenie zwrotu kasy (screen! :) i uznali ze sprawa jest zalatwiona. Przestali odpowiadac. Nie pomoglo przedstawienie wyciagu z mojego konta jako dowod, ze kasa nie doszla - dopiero policja wyciagnela od oszusta moje pieniadze.
Cytuj:
Za malutki jestem by posiadać zaprzyjaźnionych właścicieli banków,

A ja to co?!! :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 09:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
Te informacje jakie podaje Xstreet dla mnie sa metne:( Mamy kilka wskaznikow ale nie wiadomo w jaki sposob zalezy od nich limit. Wole wiec jasna sytuacje z LindeXem - wiadomo, ze liczy sie czas od pierwszej wplaty, kazdy widzi jak bedzie sie zmienial limit i sprawa jest jasna.

Nie demonizowałbym tych limitów. Z mojego doświadczenia wynika, ze avatary pierwszy limit mają ustawiany na depozyt w wysokości 5-250 dolarów co oznacza, że przy dzisiejszym kursie są w stanie nabyć do 132 000 lindenów. Ja kiedy robię zakupy dość często mam dziś limit w wysokości 2 000 dolarów, czyli gdybym chciał mogę nabyć ponad pół miliona lindenów. :) Są to kwoty chyba wystarczające do normalnego bardzo wygodnego życie w SL? :)))

Zresztą - o czym napiszę niebawem, kiedy uzyskam potwierdzenie tej tezy :) istnieje sposób na ominięcie tych magicznych Xstreetowych limitów :) i to zarówno w przypadku nowych avatarów, jak i starych userów. Osobiście sądzę jednak, że takie limity to rozsądna cena za zabezpieczenie transakcji przed oszustwami i praniem gotówki.

Jacek napisał(a):
Adamus ma racje, ze na przekrety na paypal najbardziej narazeni sa sprzedawcy ale podejrzewam ze i kupujacy moga miec problemy. Z paypalem wszystko jest ok, dopoki ... wszystko jest ok:) Niech sie jednak zdarzy, ze wplata nie dojdzie i wylazi szydlo z worka - formularze i automatyczne odpowiedzi, support nic nie wie, nie zna swojego regulaminiu itd.

Straszysz i podejrzewasz :) Podobne zastrzeżenia można wysnuć do każdej transakcji online bo zawieść może wszystko od banku, przez dostawców usług internetowych po paypal. Mogą wtrącić się również sieciowi włamywacze :) Zawsze jest ok dopóki coś się nie stanie. Póki co ze strony kupujących skarg jest naprawdę niewiele - więc nadal twierdzę, ze ten sposób zakupu jest jednym z bezpieczniejszych w sieci no i najtańszym legalnym jaki znam :). Wiem, ze sprzedawcy nie lubią Paypala, ale to nie powód, żeby straszyć wszystkich? Odszczekam to kiedy naprawdę odbiję się od tego mitycznego muru Paypalowej znieczulicy o którym tu słyszę, a z którym się nigdy nie spotkałem. Na razie wszystko przebiega idealnie :)

Jacek napisał(a):
Podobnie ostrzegam przed Ochrona Kupujacyh na Allegro - zaplacilem za towar, facet nie wyslal. Napisalem do Allegro, bo reklamuja sie, ze to oni chronia transakcje i oddadza mi pieniadze. Okazalo sie, ze koles zlodziej podeslal im potwierdzenie zwrotu kasy (screen! :) i uznali ze sprawa jest zalatwiona. Przestali odpowiadac. Nie pomoglo przedstawienie wyciagu z mojego konta jako dowod, ze kasa nie doszla - dopiero policja wyciagnela od oszusta moje pieniadze.

Tu mnie zaskoczyłeś - przecież program ochrony kupujących na Allegro rozstrzygnięcie sporu warunkuje złożeniem zawiadomienia na policji? Z tą instytucją również nie miałem problemów, kiedy padłem ofiarą oszustwa. Po złożeniu zawiadomienia i nadesłaniu do Allegro stosownych dokumentów pieniądze (750 zł) odzyskałem z programu ochrony kupujących w ciągu 2 tygodni. Chyba masz jednak strasznego pecha w sieci :)

Jacek napisał(a):
Cytuj:

A ja to co?!! :)

No jak to co? Przecież ty masz przyjaciela właściciela banku :mrgreen: :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 12:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Nie demonizowałbym tych limitów. Z mojego doświadczenia wynika, ze avatary pierwszy limit mają ustawiany na depozyt w wysokości 5-250 dolarów co oznacza, że przy dzisiejszym kursie są w stanie nabyć do 132 000 lindenów.

Jasna sprawa, limity sa w pelni zrozumiale, tez nie mam nic przeciwko nim. Warto jednak wiedziec, ze istnieja i czasami sa uznaniowe, jak w przypadku Xstreet a czasami jasno okreslone - jak w Linden Lab.
Cytuj:
Straszysz i podejrzewasz Podobne zastrzeżenia można wysnuć do każdej transakcji online bo zawieść może wszystko od banku, przez dostawców usług internetowych po paypal. Mogą wtrącić się również sieciowi włamywacze Zawsze jest ok dopóki coś się nie stanie. Póki co ze strony kupujących skarg jest naprawdę niewiele - więc nadal twierdzę, ze ten sposób zakupu jest jednym z bezpieczniejszych w sieci no i najtańszym legalnym jaki znam . Wiem, ze sprzedawcy nie lubią Paypala, ale to nie powód, żeby straszyć wszystkich? Odszczekam to kiedy naprawdę odbiję się od tego mitycznego muru Paypalowej znieczulicy o którym tu słyszę, a z którym się nigdy nie spotkałem. Na razie wszystko przebiega idealnie

Jak sam pisales - nie miales problemow z paypalem, wiec nie miales szansy ich zweryfikowac. Sprzedawcy BARDZO nie lubia paypala ale dowiaduja sie o tym dopiero po tym, jak zostana nacieci na kase (co jest ukryte w regulaminie) a paypal sie na nich wypina. Oczywiscie kupujacy sa narazeni na mniejsze ryzyko, ale - jak slusznie napisales - zawsze ono istnieje. I co sie wtedy dzieje? Paypal nic nie wie, nie podaje maila pod ktorym mozna sie z nimi skontaktowac, telefoniczny support nic nie moze sprawdzic i podaje nieistniejace maile itd. Jako pozytywny kontrprzyklad mozna podac chociazby moneybookers, dotpay, a nawet .... support Lindenow.
Cytuj:
Tu mnie zaskoczyłeś - przecież program ochrony kupujących na Allegro rozstrzygnięcie sporu warunkuje złożeniem zawiadomienia na policji? Z tą instytucją również nie miałem problemów, kiedy padłem ofiarą oszustwa. Po złożeniu zawiadomienia i nadesłaniu do Allegro stosownych dokumentów pieniądze (750 zł) odzyskałem z programu ochrony kupujących w ciągu 2 tygodni. Chyba masz jednak strasznego pecha w sieci

Oczywiscie, ze zlozenie zawiadomienia jest warunkiem koniecznym. Moge opisac sprawe jesli Cie to interesuje.
Facet towaru nie wyslal, przestal odpowiadac na telefony. Zlozylem zawiadomienie na policje ( raczej jako formalnosc), dostalem numer sprawy i wyslalem wszystko do Allegro. Czekalem, czekalem... i Allegro odpisalo mi, ze nie moga mi oddac kasy bo sprzedawaca juz mi ja zwrocil! Zarzadalem potwierdzenia przelewu na moje konto - nie chcieli pokazac:)
Dostali wiec historie mojego konta w pdfie, jako dowod ze zlodziej nic nie wyslal, powiedzialem ze potwierdzenie jest wymagane do sledztwa i jesli mi go nie dadza to pozwe ich za utrudnianie:) Chyba sie wystraszyli bo pokazali mi to, co ten zlodziej im podeslal. Byl to screen ekranu!
Natychmiast przerobilem go i dopisalem pare zer w przelewie, zeby im pokazac ze taki dowod to moge sobie zrobic w pare minut w PSP. Odpisali, ze dla nich to jest dowod wystarczajacy i kasy mi nie oddadza.
Pieniadze odzyskalem dopiero wtedy kiedy policja osobiscie zapukala do tego oszusta ( wystraszyl sie i odeslal). Moja sympatie wzbudzil tym, ze zadzwonil do mnie nastepnego dnia i poprosil zebym zdjal mu negatywa, bo przeciez kase oddal:)
Stawiam wiec raczej na Twoje wielkie szczescie w sieci, a nie mojego pecha:)
Cytuj:
A ja to co?!!
No jak to co? Przecież ty masz przyjaciela właściciela banku

Za gleboka chyba byla moja mysl:) Chodzilo mi jedynie o to, ze i Ty masz zaprzyjaznionego wlasciciela banku, wiec nie jestes 'za malutki':) Masz trzy strzaly zanim powiem Ci kto nim jest....:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 13:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Cytuj:
Za gleboka chyba byla moja mysl:) Chodzilo mi jedynie o to, ze i Ty masz zaprzyjaznionego wlasciciela banku, wiec nie jestes 'za malutki':) Masz trzy strzaly zanim powiem Ci kto nim jest....:)

i tutaj obśmiałam się jak norka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ale wracając do tematu:
Jacku, zdaje się,że Ty przyciągasz do siebie wszystko co pechowe, bo wyobraź sobie, że również i mnie udało się uniknąć wszelkiego rodzaju bolących pułapek tkwiących w netowych transakcjach. Może wynikać to oczywiście z tego, że nie dokonuję transakcji codziennie i na "bajońskie" sumy. Oczywiście nie zakładam, że tak już będzie zawsze...ale staram się ani nie piać peanów, ani nie demonizować, po prostu jak każdy użytkownik mam świadomość pewnych konsekwencji.

Poprę Adamusa [zresztą nie pierwszy raz] że korzystanie z Xtreet jest jedną z bezpieczniejszych form wymiany LL na PLN, którą oczywiście POLECAM.

ps. Adamus z tymi obejściami limitów, to nie śpieszyłabym się z publikowaniem - sugerowałabym zorientowanie się na ile jest to bezpieczne "prawnie" [ wiesz o co chodzi ^^]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 14:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
i tutaj obśmiałam się jak norka

Dziekuje. Nic mi nie sprawia wiekszej radosci niz wywolanie usmiechu na twarzy pieknej kobiety! :)
Wracajac do meritum.
Oczywiscie, ze 90 procent transakcji przechodzi przez paypal bez problemow, i nie mam nic do nich poza jakoscia supportu i ukrywaniem waznych informacji. Mowienie, ze wszystko jest ok poniewaz nie mialem problemow przypomina mi chwalenie samochodowego zakladu naprawczego, poniewaz nigdy nie musialem nic w nim naprawiac i ani razu w nim nie bylem:) Paypala wiec nie polecam, bo ja u nich czesto bywalem:(
Zreszta, czyz forum nie jest po to, zeby dzielic sie swoimi doswiadczeniami? Ja mam jak najgorsze.
Xstreet polecam, gdyby jeszcze uruchomili bezposrednia platnosc karta zamiast posrednika paypalowskiego byloby idealne.
PS. Jesli wymyslicie jakis sposob na obejscie limitow ( poza mnozeniem kont) to dajcie znac na PW, bo jestem ciekawy. Mi nic innego nie przyszlo do glowy:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 15:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
Chodzilo mi jedynie o to, ze i Ty masz zaprzyjaznionego wlasciciela banku, wiec nie jestes 'za malutki':) Masz trzy strzaly zanim powiem Ci kto nim jest....:)

Aż się zakrztusiłem :) Nie ma wśród szacownego grona właścicieli banków ani w RL ani w SL żadnego człowieka, którego mógłbym nazwać przyjacielem. Wiem co mówię :) i wcale mi z tym źle nie jest :)

Jacek napisał(a):
Mowienie, ze wszystko jest ok poniewaz nie mialem problemow przypomina mi chwalenie samochodowego zakladu naprawczego, poniewaz nigdy nie musialem nic w nim naprawiac i ani razu w nim nie bylem:)

Przynajmniej mówię o konkretnych realnych sytuacjach nie o hipotetycznym straszaku :) Mówienie, że kupujący powinni skreślić Paypala ponieważ jakiś procent sprzedawców go nie lubi jest chyba jeszcze zabawniejsze w swoim braku logiki :) Zwłaszcza w sytuacji kiedy sprzedawca od którego chcemy kupować bardzo Paypala lubi. :) Allegro jest pełne negatywnych komentarzy u najlepszych sprzedawców. W setkach opinii o sklepach internetowych i realnych zawsze znajdziemy negatywne głosy. Taka to specyfika internetowego biznesu, że czasem coś idzie nie tak - co nie oznacza, że musimy rezygnować z takich transakcji. Wystarczy świadomość ryzyka :) które towarzyszy nam ZAWSZE.

Co do sposobu na uniknięcie limitów zakupów na Xstreet - to najzupełniej legalna droga - nie ma obaw - po prostu inny sposób weryfikacji wiarygodności konta, który uznaje Xstreet. Chciałbym jednak poczekać do końca transakcji która "poszła" tą drogą i wówczas pozwolę sobie uzupełnić swój poradnik :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 16:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Aż się zakrztusiłem Nie ma wśród szacownego grona właścicieli banków ani w RL ani w SL żadnego człowieka, którego mógłbym nazwać przyjacielem. Wiem co mówię i wcale mi z tym źle nie jest

Najwyrazniej mam dobry dzien! Musze pomyslec o zmianie profesji i zajac sie serio rozbawianiem ludzi w tym naszym smutnym swiecie:)
Wyjasnie jednak, ze 'zaprzyjazniony' nie znaczy to samo co 'przyjaciel'
Za slownikiem:
Cytuj:
zaprzyjaźnić się — zaprzyjaźniać się «nawiązać z kimś bliskie, serdeczne stosunki

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2543732
Od zaprzyjaznienia do przyjazni droga daleka:)
Cytuj:
Przynajmniej mówię o konkretnych realnych sytuacjach nie o hipotetycznym straszaku Mówienie, że kupujący powinni skreślić Paypala ponieważ jakiś procent sprzedawców go nie lubi jest chyba jeszcze zabawniejsze w swoim braku logiki

Ja takze paypal lubie ( o ile nie musze z nich korzystac:) Najwyrazniej mowimy o dwu roznych sprawach. Ty piszesz, ze paypal dziala dobrze o ile nie ma problemow ( przepraszam, ze brzmi to jak maslo maslane) Tutaj sie zgadzamy.
Moje uwagi dotycza sytuacji, gdy cos nie poszlo po mysli klienta - a takie zawsze sie musza zdarzyc, prawda?
Pojawia sie wtedy problem pomocy - i tutaj support paypalowy zawodzi na calej linii.
Odwolam sie jeszcze raz do analogii motoryzacyjnej. Kupujesz samochod i jezdzi on super, wiec jestesmy zadowoleni i chwalimy producenta (o tym piszesz ty). Potem jednak strzela nam jakas uszczelka w silniku i idziemy do wytworcy, zeby nam ja naprawil. W tym momencie okazuje sie jednak, ze pan obslugujacy jest pijany, wyzywa nas i mowi, zebysmy wsadzili sami do silnika gumke od sloika, i w ogole to nie jego sprawa bo w umowie jest ukryty sekretny zapis ( o tym pisze ja)
Tak wlasnie dziala paypal- platnosci ida szybko i sprawnie, jesli jednak cos sie sypnie to paypal mowi - kup se pan gumke, i daj nam spokoj.
Opieram sie nie na czystej teorii ale na moich przejsciach i zaprzyjaznionych avatarow. Nie podejrzewam, zeby paypal robil roznice miedzy kupujacymi i sprzedajacymi - pewnie sa demokratyczni i wszystkich olewaja rowno:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 18:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):
Za slownikiem:
Cytuj:
zaprzyjaźnić się — zaprzyjaźniać się «nawiązać z kimś bliskie, serdeczne stosunki

Po pierwsze - zaprzyjaźniony czy przyjaciel - w tym konkretnym przypadku to totalne nieporozumienie :mrgreen: :mrgreen:
Jacek napisał(a):
Od zaprzyjaznienia do przyjazni droga daleka:)

i tutaj pozwole się nie całkiem z tobą zgodzić - zaprzyjaźnienie, to coś więcej niż sympatia czy lubienie, to pierwszy krok by można kogoś nazwać przyjacielem, czy kumplem :) więc mimo wszystko ta droga jest znacznie bliższa niż zwykle sympatyzowanie :).
A w temacie - Ja tam się na samochodach nie znam...ale jesli "zwali" się coś pod maską to lecę do serwisu, jeśli tam się na mnie wypinają [co raczej się nie zdarza] to w te pędy lecę do kierownika, tudzież dyrektora [lub innego szyszkownika] i urządzam karczemną awanturę :mrgreen: :mrgreen:
Jacek napisał(a):
Odwolam sie jeszcze raz do analogii motoryzacyjnej. Kupujesz samochod i jezdzi on super, wiec jestesmy zadowoleni i chwalimy producenta (o tym piszesz ty). Potem jednak strzela nam jakas uszczelka w silniku i idziemy do wytworcy, zeby nam ja naprawil. W tym momencie okazuje sie jednak, ze pan obslugujacy jest pijany, wyzywa nas i mowi, zebysmy wsadzili sami do silnika gumke od sloika, i w ogole to nie jego sprawa bo w umowie jest ukryty sekretny zapis ( o tym pisze ja)

No własnie...jacku - pamiętaj, jeśli pęknie guma to kup nową, a nie proś o "zacerowanie" :mrgreen: :mrgreen:
i tak sobie właśnie pomyślałam, że może twoje złe doświadczenia z paypalem - wynikają z tego, ze nie potrafisz jasno sformuowac swoich oczekiwań :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Być może to jest tylko i wyłącznie moja obsesja, ale odnoszę wrażenie, że bardzo chętnie dzielisz się swoimi złymi doświadczeniami w temacie pay-pala, - bo masz w tym swój konkretny cel. I w sumie jakoś mnie to nie dziwi. Dodam tylko tyle, że najlepiej nich każdy wyciągnie sobie własciewe wnioski na bazie własnych doświadczeń :)
Adamus nich uzupełnia poradnik - bo jak sama nazwa wskazuje jest poradnikiem [poza tym waro miec alternatywe :)] a ty Jacku zareklamowałbyś swoje dobrze i sprawnie działające usługi bankowe , zamiast wieszać psy na paypalu :)

bracia i siostry -niech spokój zapanuje pod strzechą :mrgreen: - to mówilam Ja Jantarka Balczo :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 19:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wkraczamy juz w kwestie lingwistyczno intuicyjne, wiec mozemy sie roznic. Jeslio mnie chodzi to mam wiele osob, z ktorymi jestem zaprzyjazniony, ale nie wszytskich nazwalbym przyjaciolmi. Tak wlasnie jest z wspomnianym dyrektorem banku - jestem z nim zaprzyjazniony, ale przyjacielem go nie moge nazwac.
Cytuj:
A w temacie - Ja tam się na samochodach nie znam...ale jesli "zwali" się coś pod maską to lecę do serwisu, jeśli tam się na mnie wypinają [co raczej się nie zdarza] to w te pędy lecę do kierownika, tudzież dyrektora [lub innego szyszkownika] i urządzam karczemną awanturę

Robie dokladnie to samo! Ale co poczac jesli po karczmnej awanturze u szefa, dostajesz maila z automatu pt "prosimy ocenic jakosc uslugi" a sprawa nie posuwa sie wcale do przodu? Tak wlasnie traktuje ludzi paypal, wiec im nie ufam, podobnie jak nie zaufalbym zakladowi naprawczemu po takiej akcji.
Cytuj:
Dodam tylko tyle, że najlepiej nich każdy wyciągnie sobie własciewe wnioski na bazie własnych doświadczeń

Po coz byloby wiec forum i pomoc innych gdybysmy mieli sie opierac tylko na wlasnych doswiadczeniach? Po to jestesmy razem, zeby sobie doradzac. Z moich przezyc wynika rzecz nastepujaca - nie sprzedawac nic za pomoca paypala, kupowac mozna bo ryzyko jest duzo mniejsze. Nie oczekiwac zadnej pomocy jesli cos sie nie uda bo nie pomoga. I tyle:) Mozliwe, ze inni maja odrebne doswiadczenia.
Cytuj:
a ty Jacku zareklamowałbyś swoje dobrze i sprawnie działające usługi bankowe , zamiast wieszać psy na paypalu

Swoich uslug w postach osobistych nie reklamuje ( chyba ze sluzy to wyjasnieniu tematu albo jest reklama) - mam taka zasade) Na paypalu psy wieszal bede poki sil starczy, bo mi podpadli. Xstreet. LindeX i dotpay chwalil bede:).
Cytuj:
bracia i siostry -niech spokój zapanuje pod strzechą

Jako anarcholiberal spokojowi mowie - precz! Niech zyje ferment i rewolucja ( w granicach prawa:)!!!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 23:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):

Być może różnica znaczeniowa w słowniku istnieje, ale w tym przypadku dla treści żadna. Na nic więc Twoje zabiegi erystyczne, ponieważ nie jestem zaprzyjaźniony i nie zaprzyjaźniam się z ŻADNYM bankierem w SL, Co więcej nie planuję takich relacji. Wręcz przeciwnie nawet są w SL bankierzy o których mam wyjątkowo złe zdanie i z którymi nie mam zamiaru nawiązywać żadnych osobistych kontaktów. Dość jasne jest to co piszę?

Co do Paypala różnica zasadnicza jest taka, że ja nie mam żadnego interesu w polecaniu ich usług - opisuję tylko zastaną rzeczywistość i fakty, które poznałem na własnej skórze. Dla Ciebie Paypal wraz z Xstreet stanowią chyba dość poważną konkurencję więc na Twoje informacje i "psów wieszanie" na jakby nie patrzeć konkurencji będę patrzył mimo wszystko zawsze ze sporym dystansem.

Dobrze z mojej strony to koniec offtopica - poczekam sobie na wyniki testowej transakcji z pominięciem limitów startowych i wówczas podam konkretne informacje :)

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2009, 23:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
ponieważ nie jestem zaprzyjaźniony i nie zaprzyjaźniam się z ŻADNYM bankierem w SL, Co więcej nie planuję takich relacji.

Widze tu wyrazne objawy fobi bankowej! Jakas segregacja pod wzgledem zawodu! Co to, bankierzy sa gorsi? Nie mozna sie z nimi zaprzyjaznic?! Bankierzy to zwykli ludzie, bywaja rozni ale w wiekszosci sa ok:)
Jakze tez mozna mowic, ze nie lacza nas "bliskie, serdeczne stosunki" skoro kazda dyskusja konczy sie rozwazaniami na moj temat i moich intencji? Az czuje sie nieco skrepowany, ze moja skromna osoba wzbudza takie zainteresowanie. :)
Z mojej strony szacunek wzbudza fakt, ze zespol Morfiny wykazuje tak wielkie zainteresowanie i znajomosc tematu bankowego, bardzo odleglego wszak od dzialalnosci artystycznej. Gdyby w RL byli tacy tworcy jak Wy to nie musieli by szukac po ministerstwach dotacji!
Przypominam jednak, ze rozmawiamy o Xstreet (oceniam bardzo dobrze, mimo ze konkurencja) i paypal ( oceniam bardzo zle, chociaz zadna konkurencja bo LS nie handluja)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 14:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):
[...]
Przypominam jednak, ze rozmawiamy o Xstreet (oceniam bardzo dobrze, mimo ze konkurencja) i paypal ( oceniam bardzo zle, chociaz zadna konkurencja bo LS nie handluja)

Myślę, że przede wszystkim powinieneś przypomnieć sobie sam o czym była rozmowa :mrgreen:

po drugie - Adamus jak każdy wypowiedział swoje zdanie na temat twoich delikatnych sugestii - do czego zresztą uroczo się czepiałeś :->
po trzecie - ma prawo mieć takie a nie inne sympatie/antypatie [takie życie, nie masz na to wpływu]
po czwarte - to , że Morfina działa na płaszczyźnie kulturalnej, nie znaczy, że ogranicza swoje zainteresowania czy chociażby funkcjonowanie tylko do tej dziedziny [uprzedzając twoje złośliwostki - nie, nie zamierzamy prowadzić banku, aby to robić trzeba mieć to "coś"].
I po piąte - wybacz, ale naprawdę nie jesteś aż tak interesującą osobą by koncentrować się tylko i wyłącznie na tobie.

A na koniec dodam, że twoje zdanie na temat xstreet i paypala - każdy już tutaj zna...i chyba klepanie tego wciąż i na nowo podbarwiając już tylko nowymi zmyślnymi przykładami jest - lekko nudnawe...
Daj się człowieku wypowiedzieć innym [nie, nie mam tutaj na myśli Morfiny] - albo [gdybyś wczuł się w rolę dobrego wujka] - pozwól każdemu nabyć własne zdanie na podstawie WŁASNYCH doświadczeń.

Miłego dnia życzę :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 18:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Widze dwie rzeczy z ktorymi sie nie zgadzam:)
Cytuj:
- pozwól każdemu nabyć własne zdanie na podstawie WŁASNYCH doświadczeń.

Wydaje sie to rozwiazanie wszystkich problemow na forum, tylko ze nieco bez sensu. Jesli ktos napisze jakikolwiek post (np - jak wlaczam SL wyskakuje error, gdzie kupic dobre skiny itd) to zawsze mozna powiedziec - oprzyj sie na WLASNYCH DOSWIADCZENIACH :) Ale forum jest po to, zeby opierac sie na doswiadczeniach INNYCH uzytkownikow, i nie popelniac po raz kolejny tego samego bledu. Nikt przeciez nikogo nie zmusza do sluchania rad, zarowno Adamusa, moich jak i wielu innych uzytkownikow.
Cytuj:
klepanie tego wciąż i na nowo podbarwiając już tylko nowymi zmyślnymi przykładami jest - lekko nudnawe

Jak widac z problemow uzytkownikow - nie wszyscy znaja moje zdanie, a skoro zostalem wywolany do odpowiedzi - odpowiedzialem:) btw- jakie zmyslone przyklady podalem?
Cytuj:
Dla Ciebie Paypal wraz z Xstreet stanowią chyba dość poważną konkurencję więc na Twoje informacje i "psów wieszanie" na jakby nie patrzeć konkurencji będę patrzył mimo wszystko zawsze ze sporym dystansem.

Ze zdania tego wynika, ze jesli ktos sie na czyms zna, lub sie czyms zajmuje to nie powinien odzielac rad na ten temat:)
LLorando nie powinien wypowiadac sie na temat budowy statkow, Madelaine nie powinna mowic nic o freebiesach. Al Prospero o domach bo maja zwiazane z tym interesy i z pewnoscia zle doradza:) Podobnie czlonkowie teatru Morfina nie powinni sie wypowiadac o teatrze Szerepa, zwlaszcza negatywnie bo cytuje Adamusa 'stanowi chyba dosc powazna konkurencje, wiec na informace na ten temat... itd" Prawda, ze bez sensu?
PS
Przepraszam bardzo, ze post nie zawiera nic na temat Paypal i Xstreet ale uwagi moje wydaja sie dosyc cenne w ogole, a odpowiadam tez na post Adamusa i Jantarki, ktore zwiazane byly z moja osoba wiec musze odpowiedziec tutaj. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 18:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Ponieważ mam zdecydowanie dość wodolejstwa, demagogi i wicia się pana bankiera, który nie jest moim przyjacielem i nie jest ze mną zaprzyjaźniony, pomimo usilnie wyrażanej ku temu chęci, pozwolę sobie nie odpowiadać na puste słowa, a jedynie zaznaczę, że dzisiejszy NAJTAŃSZY dla polskiego odbiorcy oficjalny kurs lindenów na Xstreet wynosi 10,79 zł :) .

Tradycyjnie również napiszę, że gdyby ktokolwiek po lekturze mojego poradnika miał nadal problemy z zakupem lindenów w ten sposób zapraszam na IM (Adamus Inglewood) - postaram się pomóc i wyjaśnić wątpliwości w miarę swoich możliwości. Oczywiście zupełnie bezinteresownie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 21:11 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Pięknie pięknie. A może napisze ktoś, jaki i gdzie jest najkorzystniejszy kurs dla sprzedającego Lindeny ? :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 21:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):
[...] Przepraszam bardzo, ze post nie zawiera nic na temat Paypal i Xstreet ale uwagi moje wydaja sie dosyc cenne w ogole, a odpowiadam tez na post Adamusa i Jantarki, ktore zwiazane byly z moja osoba wiec musze odpowiedziec tutaj. :)

Chciałam odpowiedziec ci na każde z twoich przemyśleń, ale czytając po raz drugi twoją wypowiedz, doszłam do wnisoku, ze to nie ma sensu, że to jest "klepanie do sciany". Odpowiem więc bardzo ogólnie. Odnoszę wrażenie, że zupełnie nie chcesz zrozmiec tego co sie do ciebie pisze, obawiam się,ze nie wynika to z tego ze nie rozumiesz, a własnie ze nie chcesz zrozumieć. A bardzo mnie to zasmuca i martwi, bo nie ma niczego bardziej przyjemnego w zyciu kazdej "pieknej kobiety" niż zrozumienie przez inteligentnego mężczyznę. Ach, chyba tego nie przezyję. Najbardziej jednak przykre jest to, że taki wspanialy człowiek jak ty, doskonale zdający sobie sprawe z tego co moze zirytowac interlokutora, nie waha się przed stosowaniem takich podłych gierek. Przecież to nie przytoi, nie wypada, to ubliza. Nie ładnie panie jacku, bardzo nie ładnie.
Nie zaprzeczę, ze w niektorych dyskusjach twoje zdanie czy opinia sa przydatne, ale kiedy zaczynasz stosowac te swoje "gierki" i zmyslne przykładziki - merytoryczna dyskusja spływa do kanałów mysleniowej mielizny.
Nie chce mi się uczestniczyć w twojej zabawie.

ps. czytaj ze zrozumieniem - bylo zmyślne - nie zmyslone. I to chyba wystarczy by zrozumiec jakie sa twoje intencje w dyskusji z Adamusem czy ze mna.

Wspanała sprawa na Xstreet Lindenki po 10,79 - i niech ktoś mi powie, ze to się nie opłaca - nawet te 5 minut bólu i ryzyko... dzizas...zdecyodwanie jestem ZA :mrgreen: :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 21:31 
Dołączenie:
Maj 2007
Hmm.. tak poczytałem temat.
Wy "Ci, co nie są zaprzyjaźnieni z Jackiem", usiłujecie go nakłonić, by dał innym wypowiadać ich zdanie itp, ale z drugiej strony, sami usiłujecie zniszczyć Jacka, za to że on wypowiada swoje. To ja czegoś nie rozumiem. A niech ma nawet i 10 razy drożej, a niech nawet chce jak najwięcej zarobić, ale z tego co czytałem, nie wynika w cale, że usiłuje on na siłe oczernić wszystko co jest dla niego konkurencją (sam nawet napisał, że X i Y są okej).
Zrobiłem sobie trochę przerwy od tego forum jak i SL. Wracam, a tutaj nadal jakieś rozróby, bo ktoś kogoś lubi, a inny kogoś nie, więc trzeba robić na złość :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 21:36 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Deso napisał(a):
Pięknie pięknie. A może napisze ktoś, jaki i gdzie jest najkorzystniejszy kurs dla sprzedającego Lindeny ? :(

Hm, właściwie to się podłączę do tego pytania, bo ciągle podajecie koszt Lindenów, ale... nikt nie podaje w drugim kierunku, czyli ile złotych można uzyskać z tych Lindenów poprzez inne metody wymiany walutowej niż Podex.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 22:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Postaram sie wyjasnic.
1) Bez watpienia najbardziej oplaci sie sprzedawac na Allegro. Uzyskamy najwyzsza cene ale problemem jest uciazliwosc. Trzeba sledzic wplaty, zakupy wynosza kilka tysiecy ls, i jest to proces dlugotrwaly. Wada sa tez, ale za to nie gwarantuje bo znam tylko z plotek, kontrole z Urzedu Skarbowego, ktory podobno wspolpracuje z Allegro.
2) Xstreet - uzyskamy dobra cene, ale nizsza niz na Allegro. Wada jest tez dlugosc oczekiwania na wyplate ( przychodzi ona z paypal) oraz fakt, ze paypal stosuje inny przelicznik dolara gdy wplacamy US i gdy wyplacamy. (podsuniety przeze mnie sposob przeliczania, umieszczony w poscie Adamusa, nie ma tu niestety zastosowania)
3) LindeX - w zasadzie niczym sie nie rozni od Xstreet, bo wyplata przechodzi tez przez paypal ale kurs gorszy.
4) Sprzedaz zwyklym avatarom. Jesli placa na konto w banku nie ma sie czego bac ( oczywiscie LS wydajemy po zaksiegowaniu wplaty). Jesli placa przez paypal - odmawiac, bo cofna wplate i zostaniemy bez LS i zl na koncie.
5) Podex - zdecydowanie najslabszy kurs skupu, ale wplata najszybsza i pewna. Wada - trzeba zaufac Podexowi, bo najpierw przyjmuje LS a dopiero potem robi przelew.

Uff panszczyzna odbebniona, mozna sobie popisac offtopicowo:)
Jantarko: nie ukrywalem nigdy, ze pisanie, czasem zlosliwe, mnie bawi:) Jako zasade przyjmuje, ze nie atakuje nigdy pierwszy, co mnie niestety nieco ogranicza, ale trudno, takie zycie.
Mysle, ze dobrze bedzie jednak rozgraniczyc 2 poziomy dyskusji:
1) Dyskusja z tekstem:
Ktos pisze post, i dyskutujemy z tekstem, nie myslac i nie odwolujac sie do autora. Zapominamy czy go lubimy czy nienawidzimy itd.
Przyklad:
POST: Dobrze jest wylaczyc VBO w SL bo bedzie dzialalo szybciej.
ODPOWIEDZ: Sprawdzilem i sie mylisz. SL bez VBO bedzie dzialalo wolniej.

2) Dyskusja z autorem.
Najpierw z autora postu robimy wroga (albo przyjaciela) i potem zaczynamy dyskusje:
POST: Dobrze jest wylaczyc VBO w SL bo bedzie dzialalo szybciej.
ODPOWIEDZ: Bzdura! Co ty mozesz wiedziec o VBO jak ci nogi smierdza! Poza tym masz jakies ukryte motywy w pisaniu o VBO i lepiej sie nie odzywaj, bo wszyscy wiedza kim jestes. Niech kazdy sam sobie dojdzie czy VBO jest OK.

Zwrocmy uwage, ze w przykladzie drugim odpowiadajacy nie odnosi sie do tresci przekazu, ale do osoby autora i sprowadza rozmowe na jego temat. Piszacy musi przedstawic dowod na to, ze nogi mu nie smierdza, nie ma motywow i wszyscy zapominaja o VBO:)
Osobiscie jestem zwolennikiem rozmowy 1 ( z mala domieszka 2, ale tylko jako dodatku i smaczku)

Wbrew pozorom, sposob drugi ma takze zastosowanie - zazwyczaj w sytuacjach duzego zblizenia emocjonalnego.
Zakladajac, o czym nie smiem nawet marzyc, ze laczyloby nas z Jantarka glebokie romantyczne uczucie i mieszkalibysmy pod jednym dachem. Tradycyjnie leze na lozku z piwem, notebookiem na kolanach, paierosem w ustach. Jantarka wraca do domu i mowi:
- Znowu nie wymyles garow, leniu!!!
Na co ja:
- Masz piekne oczy, kochanie....
Jest to typowy przyklad rozmowy typu 2 ( na argument odpowiadamy odniesieniem do autora) ale sprawdza sie, wierzcie mi panowie:)
Adamusie:
Cytuj:
który nie jest moim przyjacielem i nie jest ze mną zaprzyjaźniony

Relacja zaprzyjaznienia wydaje sie nie byc relacja symetryczna, podobnie jak milosc. Mozna kochac, a nie byc kochanym, ja moge uwazac ciebie za zaprzyjaznionego, ty mnie nie musisz ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 23:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Zmęczyłam ten straszny temat, uff.

Ze swojej strony dodam dwie rzeczy:

1. Jeśli chodzi o PayPal, nie miałam żadnych problemów jako kupujący, dopóki nie pojawiła się polska wersja językowa serwisu. Od tej pory nic nie mogę znaleźć, opcje zdają się być zmyślnie poukrywane pod takimi nazwami, że w życiu bym nie pomyślała (anulowanie zdefiniowanej płatności, która ściągana była co miesiąc, zajęło mi bez mała godzinę, strona help odnosiła się do starej wersji serwisu)... No ale to tylko subiektywny punkt widzenia. Poza tym ze dwa razy zdarzyło się, że serwis odmawiał pobrania środków z karty kredytowej i krzyczał, że ilość dostępnych środków nie jest wystarczająca (chociaż była). Następnego dnia już zaskoczyło, na szczęście sprawa nie była paląca.

2. Jacku, byłabym ostrożna ze sprzedażą L$ na Allegro. Kilka lat temu głośna była sprawa zamykania przez LL kont ludzi handlujących walutą na ebayu, jak również ich klientów. Do Allegro może jeszcze nie dotarli, ale pewnie prędzej czy później się to zdarzy.

Animozje i takie tam są nudne. Bankier też człowiek, nawet piwa można się z nim napić. O.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Paź 2009, 23:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
1) Co do paypal sie zgadzamy ale nie bede juz nudzil na ich temat. Nie myslalem, ze moga dzialac gorzej, ale jak widac - dali rade. ( Zreszta na wprowadzeniu ebaya na polski rynek tez polegli:)
2) Tu sie nie zgadzam. Nie wiem skad wziela sie krazaca po SL plotka, ze nie wolno sprzedawac samemu LS. Wolno, Linden Lab tego nie zabrania (ale takze przypatruje sie szczegolnie uwaznie sprzedawcom) Zamykanie kont, ktore odbylo sie tez w Polsce, nie dotyczylo handlu LS, ale handlu "lewymi LS", Jesli LL namierzy taka transakcje to blokowane sa konta zarowno sprzedawcy-zlodzieja, jak i niewinnego kupujacego ( prawo inworld przewiduje za to kare wobec kupujacego do 150 procent wartosci transakcji)
Cytuj:
Animozje i takie tam są nudne

Eeee tam, ze starc rodzi sie Nowe:) A piwa napije sie zawsze:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 00:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Morrigan napisał(a):
Zmęczyłam ten straszny temat, uff.

A ja byłam pewna, że czytają go tylko uczestnicy i - niejako z obowiązku - ja.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 01:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ja już naprawdę nie wiem jak mamy was zadowolić:( Macie wielkie pieniądze, piękne rozesmiane kobiety, inteligentnych mężczyzn, romantyczne sceny lozkowe, lewe lindeny i oszustwa na Allegro, rozważania lingwistyczne, szorstka męska jednostronna przyjaźń, wiele innych ciekawych rzeczy a wszystko w JEDNYM wątku i jeszcze wam malo?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 09:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Deso napisał(a):
Hmm.. tak poczytałem temat.
Wy "Ci, co nie są zaprzyjaźnieni z Jackiem"

Oni ci co nie są zaprzyjaźnieni są bardzo dumni z tego,że nie są zaprzyjaźnieni :mrgreen: :mrgreen:

Deso napisał(a):
usiłujecie go nakłonić, by dał innym wypowiadać ich zdanie itp, ale z drugiej strony, sami usiłujecie zniszczyć Jacka, za to że on wypowiada swoje.

bardzo mnie to zaintrygowało co napisaleś ? Zniszczyć Jacka ? Naprawdę tak to odbierasz ? Jejku...zastanawiam się czy sam wpadłeś na taką myśl, czy coś ci ja podszepnęło. Zadziwiające.

Deso napisał(a):
To ja czegoś nie rozumiem. A niech ma nawet i 10 razy drożej, a niech nawet chce jak najwięcej zarobić

Ten temat już był przerabiany- jak dla mnie jesli znajdują się naiwni którzy chcą kupić drożej, kiedy można kupić legalnie i bez większych problemów taniej - to niech kupują NIKT im tego nie zabrania. Ważne jest jednak aby dać prawo wyboru - wszystkim.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale ilekroć jest mowa o wymianie na Xstreet - jacek zawsze sie pojawia by temat "spałować" - tak naprawdę jeszcze nigdzie nie podał dobrego przykładu, zwykle podpiera się zmyslnymi historyjkami - i to jest okej ? Prawda że jest ? Dla Ciebie "zaprzyjaźnionemu" z jackiem, oczywiście tak.

Deso napisał(a):
ale z tego co czytałem, nie wynika w cale, że usiłuje on na siłe oczernić wszystko co jest dla niego konkurencją (sam nawet napisał, że X i Y są okej).

Ja tez nie twierdzę, że on oczernia wszystko co jest konkurencją - nie w tym przypadku. Zupełnie o coś innego chodzi - jakby to ładnie napisać - jest monotematyczny ? :mrgreen: :mrgreen:

Deso napisał(a):
Zrobiłem sobie trochę przerwy od tego forum jak i SL. Wracam, a tutaj nadal jakieś rozróby, bo ktoś kogoś lubi, a inny kogoś nie, więc trzeba robić na złość :)

Ależ Ja nie rozrabiam - usiłuję jedynie rozmawiać i przedstawić swój punkt widzenia, a ze z jackiem nie potrafimy rozmawiac bez złośliwości, utarczek słownych i ogólnego poczucia nie lubienia, to już nic na to nie poradzę. Ba! nawet wiecej,wcale nie zamierzam tego zmieniac.

Jacek napisał(a):
Postaram sie wyjasnic.
1) Bez watpienia najbardziej oplaci sie sprzedawac na Allegro. Uzyskamy najwyzsza cene ale problemem jest uciazliwosc. Trzeba sledzic wplaty, zakupy wynosza kilka tysiecy ls, i jest to proces dlugotrwaly. Wada sa tez, ale za to nie gwarantuje bo znam tylko z plotek, kontrole z Urzedu Skarbowego, ktory podobno wspolpracuje z Allegro.

Ze sprzedażą na Allegro byłabym naprawdę bardzo ostrozna z tego co wiem taka sprzedaż jak również bezpośrednio od avatarów nie prowadzących działalności bankowej jest nielegalna dla LL.

jacku - zejdz ze mnie i naszych hipotetycznych uniesień emocjonalnych - ok ? Nie lubie cie i nigdy nie polubię. Twoje wywody są tak samo zabawne jak zatrucie pokarmowe. Zachowuj się proszę jak na gentelmena i intelektualistę przystało.

Ostatnio edytowany przez Madelaine, 19 Paź 2009, 10:14, edytowano w sumie 1 raz
post pod postem

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 19 Paź 2009, 10:14.
Powód: post pod postem
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 14:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Ja tez nie twierdzę, że on oczernia wszystko co jest konkurencją - nie w tym przypadku. Zupełnie o coś innego chodzi - jakby to ładnie napisać - jest monotematyczny ?

Tego zupelnie nie rozumiem:( Jesli tematem dyskusji jest wymiana LS przez Xtreet to jestem monotematyczny, bo pisze na temat. Podaje wskazniki, limity, kursy wymiany i wyrazam swoja opinie na temat instytucji zwiazanych z wymiana ( support paypala - suxs!). W miare mozliwowsci staram sie to ubarwiac roznymi glupotami i przykladami, zeby nie bylo nudno. Mam robic inaczej?
Adamus napisal piekny poradnik, ale zrobil w nim pare bledow ( nie wzial pod np uwage marzy Xstreet, zle przeliczal dolary itd) wiec go wspolnie poprawialismy ( podalem latwieszy sposob przeliczania US na ZL). Mam tego nie robic?
Pociesza mnie to, ze gdy ja podaje limity LindeXa Ty piszesz, ze jestem stronniczy, mam ukryte motywy, jestem inteligentnym mezczyzna i mnie strasznie nie lubisz. Jest to typowa rozmowa nr 2 ( na argument odpowiadamy odniesieniem do osoby) co upowaznia mnie do stwierdzenia, ze jestesmy w bliskim zwiazku emocjonalnym, co mnie bardzo cieszy:)
Cytuj:
Ze sprzedażą na Allegro byłabym naprawdę bardzo ostrozna z tego co wiem taka sprzedaż jak również bezpośrednio od avatarów nie prowadzących działalności bankowej jest nielegalna dla LL.

Ech, do czego to doszlo! Ja zachecam do sprzedazy na Allegro, wbrew swoim interesom, a Jantarka zniecheca dzialajac na moja korzysc. Jestem pewnien, ze od strony LL nic za to nei grozi, ale moze ktos ich zapyta Ticketem?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 14:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
projekt napisał(a):
Deso napisał(a):

Hm, właściwie to się podłączę do tego pytania, bo ciągle podajecie koszt Lindenów, ale... nikt nie podaje w drugim kierunku, czyli ile złotych można uzyskać z tych Lindenów poprzez inne metody wymiany walutowej niż Podex.

Służę uprzejmie tym co tylko wiem :)
Kurs można sprawdzić na Xstreet - oczywiście musiałby się znaleźć ktoś kto zechce przetestować tę drogę
Obecnie Xstreet oferuje za 1000 lindenów 3,60 $, co przy obecnym kursie skupu dolara w NBP (UWAGA MOŻE SIĘ RÓŻNIĆ OD PAYPALA) wynosi 10,09 zł za 1000 lindenów. Tak jak pisałem jednak są to wyliczenia teoretyczne sam nie sprzedaję lindenów - warto byłoby, żeby ktoś ze sprzedawców upłynnił tą drogą jakąś część gotówki i sprawdził kursy, podejrzewam, że kurs pomimo opłat i tak nie będzie gorszy niż w Podexie. Chętnie dołączę to również do poradnika.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 14:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):
Tego zupelnie nie rozumiem:( Jesli tematem dyskusji jest wymiana LS przez Xtreet to jestem monotematyczny, bo pisze na temat. Podaje wskazniki, limity, kursy wymiany i wyrazam swoja opinie na temat instytucji zwiazanych z wymiana ( support paypala - suxs!). W miare mozliwowsci staram sie to ubarwiac roznymi glupotami i przykladami, zeby nie bylo nudno. Mam robic inaczej?
Adamus napisal piekny poradnik, ale zrobil w nim pare bledow ( nie wzial pod np uwage marzy Xstreet, zle przeliczal dolary itd) wiec go wspolnie poprawialismy ( podalem latwieszy sposob przeliczania US na ZL). Mam tego nie robic?
Pociesza mnie to, ze gdy ja podaje limity LindeXa Ty piszesz, ze jestem stronniczy, mam ukryte motywy, jestem inteligentnym mezczyzna i mnie strasznie nie lubisz. Jest to typowa rozmowa nr 2 ( na argument odpowiadamy odniesieniem do osoby) co upowaznia mnie do stwierdzenia, ze jestesmy w bliskim zwiazku emocjonalnym, co mnie bardzo cieszy:)
Nie Jacku - dobrze byłoby gdybys nie stosował swoich gierek - sa niczemu nie potrzebne, nic nie wnoszą - dla jednych jest to zabawne, dla innych nie. Ja jestem w gronie osób które odczytuja takie zachowania jako prowokujące, a jesli jestes czlowiekiem ktory oczekuje od drugiego szacunku, to na litosc boska odwzajemniaj szacunek - jak przystalo na czlowieka na poziomie. Chyba nie musze wyjasniac co znaczy czlowiek na poziomie ?
Poza tym Ja nie negowalam pomocy czy wsparcia w zakresie poradnika i wymiany - jedyny temat z jakim nie zgadzalam sie z Toba to Paypal i prosilam cie o to zebys nie narzucal innym swojego zdania, pozwolil kazdemu doświadczac.
Jacek napisał(a):
Ech, do czego to doszlo! Ja zachecam do sprzedazy na Allegro, wbrew swoim interesom, a Jantarka zniecheca dzialajac na moja korzysc. Jestem pewnien, ze od strony LL nic za to nei grozi, ale moze ktos ich zapyta Ticketem?
O! rany...no i co to się dzieje - co prawda az ciezko mi uwierzyc w dobroduszność i szczerość intencji, no ale trudno, nic innego mi nie pozostaje ...jak napisac jakis poem, albo sztukę. Tak, napiszę sztukę - oczywiście przy kreowaniu dialogow i fabły podepre sie najlepszymi wzorcami.
Kurcze ale na premierę nie zaproszę - masz bana na Morfine - i wcale nie zamierzam jej zdjąć. :twisted:
No nic - podesle ci notke - bedziesz musial podeprzec sie wyobraźnia :mrgreen: :mrgreen: .

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Paź 2009, 15:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Naprawde? Bedzie Sztuka o mnie? Hurraaa, nie myslalem, ze doczekam tak pieknego momentu, warto bylo sie posprzeczac! Nie bede na premierze lecz nie zaluje bo teatry w SL jakos mnie nigdy nie bawily. Scenariusza jestem piekielnie ciekawy. Trzymam za slowo i czekam niecierpliwie, stawiam na wielki sukces frekwencyjny. Oczywiscie sponsoring daje w ciemno.
Ech, bede 'muzem' (Mad, jaki jest rodzaj meski od muzy?) lece sie tym nacieszyc!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:53 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
No i po blisko 3 miesiącach zajrzałem na forum..... ufff...czy ja tej samej tematyki nie czytałem na forum w maju?

Mimo wszystko przebrnąłem przez 2 strony dyskusji (jakoś tak około 40% treści faktycznie dotyczyła tematu), strony 3 już nie dałem rady czytać. Jeśli jest tam coś na temat ( a nie tylko dyskusja o przyjaźniach ) prosiłbym o streszczenie ;p

Jako iż offtopową ilość treści już napisałem przejdę do tematu:
- zakupy przez Xstreet są najtańszą metodą nabycia L$
- Paypal jest ok ale niestety tylko do czasu. W pewnym momencie zdarza się z nimi problem i wtedy przestajecie już kochać tę wspaniałą instytucję.
- coraz więcej europejskich usług/sklepów online odchodzi od możliwości dokonywania płatności za pomocą PayPal, gdyż znacznie lepszą jakość usług zapewniają inne "portmonetki elektroniczne", jak choćby Moneybookers.
- korzystając z zakupu L$ w Podexie nie przekazujecie swoich danych firmie "krzak". Twoje dane mogą trafić jedynie do operatora obsługującego płatności (o ile się nic nie zmieniło DotPay w przypadku Podex), a te firmy szanują dane klienta nie mniej niż wspaniały i wychwalany PayPal. Większość osób korzystających z zakupów online tak czy inaczej przekazuje te dane dokonując szybkich płatności za dowolne towary/usługi w sieci.
- podziwiam Wasz upór (Jantarko i Adamusie) w dążeniu do kreowania złego obrazu wyzyskiwacza Jacka i Podexu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 02:22 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Sql Miles
Kilka słów na temat odsprzedaży lindenów bo wyżej zainteresowanie było.

Co do procesu sprzedaży przez Xstreet - bladego pojęcia nie mam. Postaram się przybliżyć analogiczną odsprzedaż przez LindeX.

Pieniądz robi pieniądz - wygląda na to, że takiej zasady trzyma się LL ponieważ aby sprzedać lindeny poprzez LindeX najpierw potrzebne jest nam 'payment info used', czyli najzwyczajniej w świecie trzeba coś od LL kupić. Cokolwiek: ziemię, lindeny, konto premium, amunicję albo nieśmiertelność czy kody do drugiego levelu.

Jeśli mamy już za sobą pierwszą pomyślną transakcję, rusza machina. Dwa dni od tej transakcji możemy uzyskać maksymalnie 100 dolarów z odsprzedaży lindenów. Po tygodniu 300 dolarów, trzy tygodnie później (czyli po miesiącu) limit ten wynosi 2500 dolarów i wciąż jest do do powiększenia.

Lindeny sprzedajemy na dwa sposoby.

1 - "Market Sell": sprzedaż po cenie sugerowanej i zmiennej w zależności od czegoś tam, ten wariant jest mniej korzystny niż opcja numer dwa z powodu niczego innego jak właśnie ceny.

2 - "Limit Sell": sprzedaż tak zwanym orderem - wolnoć Tomku w swoim domku - my decydujemy za ile chcemy sprzedać nasze lindeny, ale nie mamy gwarancji, że znajdą się chętni na zakup w tej cenie.

Mimo wszystko, 'order' w cenie 260 L$ za 1 dolara jest najbardziej optymalny:
- Czas oczekiwania jest potencjalnie krótki. Przy kilkuset tysiącach L$ może to trwać parę godzin zanim wszystko się sprzeda po tej cenie, jednak mniejsze ilości schodzą w ciągu kilku/kilkunastu minut.
- Uwzględniając tu prowizję w wysokości 3.5% wartości transakcji, uzyskujemy w ten sposób kwotę 3.72 dolara za 1000 L$.

Następnie wysyłamy zebrane dolary na konto paypal (i tylko tam bo innej opcji nie ma), co trwa niestety kilka dni i kosztuje nas dokładnie jednego dolara, taka opłatę pobiera LL za każde zlecenie wypłaty pieniędzy.

Na chwile obecną w przypadku kwot większych nic 8000 L$ wydaje się to być korzystniejszy sposób od sprzedaży przez Xstreet, gdyż jak wyliczył Adamus tam uzyskamy od 0.12 dolara mniej niż przez LindeX z każdego tysiąca lindenów.

Jeszcze raz w szybkim skrócie:

* Konieczność uprzedniego dokonania jakiegokolwiek zakupu od LL, czyli podpięcie kary lub paypal.
* 3.72 USD za 1000 L$ (możliwość uzyskania więcej jeśli nam się nie spieszy)
* 1 Dolar prowizji przy wyciąganiu kasy.

~~~~~~~/ślaczek/~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co do opinii, że lindenów nie można sprzedawać na własną rękę przez allegro czy cokolwiek innego.
Tak jak pisał Jacek - nie prawda to. Lindeni tego nie zabraniają.

Odnośnie handlu lindenami poprzez Podex powiem tak: mimo iż znane mi są różne sposoby wymiany lindeny na złotówki, które pozwalają mi uzyskać tych złotówek więcej niż podczas wymiany w banku Podex , to niejednokrotnie decydowałem się na usługi Jacka. Z pełną świadomością ponoszonych w ten sposób kosztów, chwalę sobie jakość i tempo realizacji, jakich nie uświadczę ani poprzez Lindex, Xstreet czy Allegro.

`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´`*.¸.*´
Tak totalnie poza tematem nadmienię tylko, że większość czasu zajęło mi klepanie ogonków do tego posta.
Wspominam jak cudownie było w czasach kiedy netykieta niemal zakazywała posługiwanie się polskimi znakami.
Z tej okazji wszystkim pilnującym porządku na tym forum, dedykuję ten skecz, a szczególnie jego wycinek między 2:30 a 3:10 ; )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 02:57 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sobie zaraz popatrzę na ten skecz.

A po ile L$? ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 03:24 
Dołączenie:
Październik 2008
Wstępne oględziny tabeli na LindeX sugerują, że 1000 L$ można kupić za 3.77 $ co przy kursie sprzedaży w mBanku na dzień dzisiejszy daje 10.74 zł.

Jednak ja nigdy nie kupowałem lindenów, więc mogę podać jedynie przybliżoną kwotę, bo nie znam procedury i ewentualnych prowizji z nią związanych. Być może nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Pewność będziemy mieli kiedy podzieli się wiedzą ktoś, kto kupował orderem przez LindeX.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 03:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Pytałam po ile sprzedajesz ;)

Taki żart na dobranoc 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 14:38 
Dołączenie:
Październik 2008
Ah! Późna gadzina była i nie skminiłem : )

Już spieszę z odpowiedzią: u mnie można kupić lindeny za szybernaście jedendziesiąt pieć, lub jak kto woli może być też za 5 pieniedzy; )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 23:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Jeśli jest tam coś na temat ( a nie tylko dyskusja o przyjaźniach ) prosiłbym o streszczenie ;p

Pietia, ominales rzecz najwazniejsza! Jest obietnica Jantarki dotyczaca powstania sztuki na moj temat! :)
Cytuj:
- coraz więcej europejskich usług/sklepów online odchodzi od możliwości dokonywania płatności za pomocą PayPal, gdyż znacznie lepszą jakość usług zapewniają inne "portmonetki elektroniczne", jak choćby Moneybookers.

Nie wiem jak w Moneybookers jest z helpdeskiem, ale ich strona wyglada przyzwoicie i najwazniejsze, ze udalo im sie zlikwidowac obciazenia zwrotne. Dotpayowi tez. Jak widac jest to mozliwe. Polecam wiec jesli ktos jest zainteresowany przelewami 'miedzyavatarowymi'. Niestety LL uznaje tylko paypal, ale szykuje sie mala rewolucja w bankowosci w SL, wiec - kto wie?
Cytuj:
* Konieczność uprzedniego dokonania jakiegokolwiek zakupu od LL, czyli podpięcie kary lub paypal.

Tego nie jestem pewien, ale samo podpiecie karty chyba nie wystarczy zeby licznik zmieniajacy nam limity zaczal chodzic. Trzeba jeszcze dokonac zakupu czegokolwiek.
Cytuj:
* 3.72 USD za 1000 L$ (możliwość uzyskania więcej jeśli nam się nie spieszy)

Przy zamianie dolarow na zlotowki trzeba na stronie paypala znalezc osobny przelicznik. Bez niego nie damy rady obliczyc ceny jaka uzyskamy za 1000 ls:( Szukalem go przez pol godziny i sie poddalem, chociaz wiem ze jest, bo juz na niego kiedys wpadlem (przypadkiem).
Co byscie pomysleli o kantorze, ktory kursy wymiany ma tak ukryte, ze klienci prawie nie maja do nich dostepu? Przychodzicie wymienic ciezko zarobione na zmywaku w UK funty, a pani w okienku mowi - dowie sie pan jaki mamy kurs ale po transakcji:)
PS:
Wlasnie dostalem kolejny mail od paypala:
Cytuj:
Podejmowane przez nas próby zaproszenia Cię do ponownego korzystania z systemu PayPal nie powiodły się. Chcielibyśmy wobec tego poprosić Cię o szczerą opinię na temat tego, co właściwie się stało i dlaczego nie chcesz już korzystać z systemu PayPal

Odpowiedziec im? Jak myslicie? :)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 22 Paź 2009, 23:54, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 23:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jacuś, skoro LL ma mieć rewolucję bankowa, to podrzuć im nieco spamu z jakimś innym bankiem niż paypal.

A co do e-maila, to... nie odpowiem. Ja z ledwością rozumiem moją umowę z Inteligo, bo mam zamiar tam kont ozlikwidować, bo za duże straty... i można tylko w PLN robić przelewy :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 23:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Ja z ledwością rozumiem moją umowę z Inteligo, bo mam zamiar tam kont ozlikwidować, bo za duże straty... i można tylko w PLN robić przelewy

Nie chce reklamowac zadnego banku, ale sa takie ktore za utrzymanie konta i przelewy nie biora ani zlotowki ( oczywiscie wynagradzaja sobie to w inny sposob - np poprzez wysokie koszty wyplaty z bankomatu) Musisz po prostu przemyslec na czym najwiecej tracisz, bo kazdy bank z czegos musi zyc:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Paź 2009, 01:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Cytuj:
Przy zamianie dolarow na zlotowki trzeba na stronie paypala znalezc osobny przelicznik. Bez niego nie damy rady obliczyc ceny jaka uzyskamy za 1000 ls:( Szukalem go przez pol godziny i sie poddalem, chociaz wiem ze jest, bo juz na niego kiedys wpadlem (przypadkiem).
Też się kiedyś naszukałem tego przelicznika, i jak się go nie spostrzeże na stronie głównej to nie idzie go znaleźć w jakiejś pomocy czy gdzie indziej. :D
Jest tutaj:
Image
A na dziś przelicznik mamy:
Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Paź 2009, 01:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ha! tu go ukryli! A wiesz moze gdzie znalezc przeliczanie w druga strone tzn PLN na US? Wtedy moglibysmy latwo obliczac ile zaplacimy za 1000 ls w zl, bez uciekania sie do magicznych metod w oparciu sie o kursy NBP, ktore sie czasami roznia od paypala.
Znalazlem przy okazji informacje, ze za wyplate zl z paypal na konto w banku zaplacimy 5 zl ( jesli wyplacamy mniej niz 500 zl) co tez trzeba wziac pod uwage w przeliczeniach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Paź 2009, 11:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
By liczyć w drugą stronę to należy zamienić naszą podstawową walutę na PLN (można to zrobić bezpośrednio w konwerterze walut). Niestety paypal nie jest zbyt zoptymalizowany ze stroną pod ty względem tak by był łatwy i przyjazny dla użytkownika.

(offtop): Ale gdybyś Ty Jacku widział system zrobiony dla studentów UJ (pomagałem komuś) to byś dopiero załamał ręce, by móc studiować tam teraz to dopiero trzeba się nakombinować, a zajęcia wybiera się... do koszyka. :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Paź 2009, 12:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Więc mamy chyba wszelkie dane potrzebne do tego aby obliczyć kurs sprzedaży lindenów przez Xstreet. Zasadniczo wniosek jest jeden. Nie opłaca się sprzedawać małych kwot - a opłacalność takiej transakcji zaczyna się dopiero powyżej 10000 lindenów.

Prosta symulacja;
Xstreet daje nam dziś za 1000 lindenów 3,62 $
Przelicznik Paypala za 1$ dostaniemy dziś 2,70 zł
Opłata Paypala za wypłatę środków na rachunek bankowy poniżej 500 zł - 5 zł

Przy sprzedaży 1000 lindenów:

3,62 * 2,70 - 5 = 4,774 zł

Jak widać jest to operacja zupełnie nieopłącalna :) ALE :)

Przy sprzedaży 10 000 lindenów

36,20 * 2,70 -5 = 92,74 zł
(czyli za każdy tak sprzedany 1000 dostaniemy 9,27 zł)

Zasadniczo im więcej tym lepiej - jeśli masz ochotę sprzedać w ten sposób 52 tysiące lindenów unikniesz nawet prowizji Paypala gdyż:

52*3,62*2,70 = 508,25 zł
Wówczas w sumie za 1000 lindenów uzyskasz na Xstreet 9,77 zł

Należy również pamiętać, że nie trzeba wypłacać pieniędzy od razu, ale można kumulować środki i czekać aż osiągną 500 zł.

Dodam jeszcze, że propozycja sprzedaży lindenów przez Lindex opisana przez sqla wydaje się być faktycznie jeszcze korzystniejsza - przy czym należy i w tym przypadku uwzględnić opłatę Paypala - czyli im więcej sprzedajemy w ten sposób tym lepiej dla nas i kurs wyższy :) Widać jak w biznesie ważna jest cierpliwość :) Swoją drogą w wolnej chwili spróbuję się przyjrzeć innym niż Podex komercyjnym bankom w SL - może istnieją opcje jeszcze korzystniejsze o których nie wiemy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Paź 2009, 13:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Uff, jestesmy coraz blizej!
Cos mi jeszcze swita, ze Xstreet pobiera niewielka oplate za wyplate gotowki ( bodajze 50 centow), i ze istnieje jakas marza za wymiane ( chyba w okololicach 2 procent). Nie moge tego niestety sprawdzic teraz.
Czy naprawde nikt na forum nie sprzedaje LS przez Xstreet i nie moze podac nam info z pierwszej reki?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 12:21 
Dołączenie:
Luty 2010
kupiłam Lindeny przez Xstreet dwie godziny temu i do tej pory jeszcze nie wpłynęły na moje konto na SL. Ile to może potrwać jeszcze?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 12:29 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
viewtopic.php?f=9&t=5630

To link do głównego wątku na ten temat :)
Wg tego co tam napisano, L$ pojawiają się na twoim koncie xstreet, wtedy przelewasz do SL/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 12:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nej napisał(a):
kupiłam Lindeny przez Xstreet dwie godziny temu i do tej pory jeszcze nie wpłynęły na moje konto na SL. Ile to może potrwać jeszcze?

Przy PIERWSZEJ transakcji pojawienie się lindenów na koncie w XSTREET może potrwać kilka godzin - ponieważ Paypal i Xstreet weryfikują wiarygodność kupującego - następne transakcje są już błyskawiczne; dotyczy to również innych postaci korzystających z przelewów z tego samego konta PayPal.

Tak jak napisała Madeline pieniądze nie wpływają bezpośrednio na konto w Second Life - tylko na konto w Xstreet - aby je wypłacić należy skorzystać z opcji Witchdraw, podać sumę i już po chwili dysponujemy gotówką w świecie.

Korzystając z okazji - obliczony na szybko kurs wymiany lindenów na chwilę obecną na Xstreet to 10,71 zł za 1000 L$

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 13:23 
Dołączenie:
Luty 2010
ok dzięki ;) już się wystraszyłam że kasa mi przepadła :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 14:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Lekko uscisle. Paypal podwyzszyl swoje przeliczniki i tak:
za 10 000 ls zaplacimy na Xstreet 36,91 US + 2.2% Conversion Fee co daje nam 37,71 US.
Paypal zabierze nam za to z karty 113,65 PLN.
Czyli za 1 000 LS zaplacimy 11,36 zl.
Dokonujac transakcji przez LindeX zaplacimy 39,12 US (wliczony podatek) za 1000 LS, czyli 117,90 PLN
co daje nam sume 11,79 za 1000 LS. Przy mniejszych sumach wyjdzie jeszcze wiecej, bo od kazdej transakcji zakupu pobierana jest stala oplata 0,30 US

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 16:12 
Dołączenie:
Luty 2010
z paypal przeszły mi pieniądze na Xstreet i nadal nie mogę dolarów zamienić na lindeny ech. Może jutro mi się uda.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 22:51 
Hmm. Najtańsze lindeny kupimy w banku Podex. I to od dłuższego czasu cena 1000 lindenów wynosi 10 zł.

Kupujemy tysiąc lindenów po jednym lindenie. Jeden linden w Podexie kosztuje 1 grosz. Wystarczy konto internetowe z bezpłatnymi przelewami i trochę wolnego czasu.

Nie podano
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 23:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Przerobione w praktyce?
Nie wiedziałam, że Jacek sprzedaje L$ na sztuki, myślałam, że w paczkach 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Kwi 2010, 23:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Digital - po tym odkryciu wybaczam wszelkie nasze dawne nieporozumienia! Piekny bug i tak prosty, ze az mi glupio, ze sam na niego nie wpadlem. Fakt, ze palce bola od wstukiwania tych przelewow ale dziala. Chyle czolo w podziwie!
Sztuka udaje sie tez przy 2 groszach, co zaoszczedza troche czasu - powyzej juz nie:(
Sprawdz PW:)

A Adamusa prosze o zmiany w swoim opisie - bo niezalezny ekspert dowiodl, ze najtansze LS po 10 zl sa w Podexie! Taniej nie ma nigdzie! :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2010, 11:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
A Adamusa prosze o zmiany w swoim opisie - bo niezalezny ekspert dowiodl, ze najtansze LS po 10 zl sa w Podexie! Taniej nie ma nigdzie! :)

Zrobię to oczywiście natychmiast :) Zaraz po tym jak Jacek obniży cenę za tysiąc do 10 zł :) Albo poniżej bo przecież zazwyczaj hurt jest tańszy niż detal? :D Ba jeśli cena spadnie do 10 zł sam się przerzucę na zakupy w Podexie :P

Swoja drogą chciałbym widzieć miny ludzi w banku, gdyby ktoś w ten sposób chciał kupić 10 000 lindenów w Podexie :)))

Póki co przy zakupach tradycyjnych Slex nadal jest tańszy :P

Dziś 1000 lindenów kosztuje na slexie 3,78 $, a Paypal za 3,78 $ chce pobrać z naszego konta 11,14 zł.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2010, 20:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Zrobię to oczywiście natychmiast Zaraz po tym jak Jacek obniży cenę za tysiąc do 10 zł Albo poniżej bo przecież zazwyczaj hurt jest tańszy niż detal? Ba jeśli cena spadnie do 10 zł sam się przerzucę na zakupy w Podexie

Slowo sie rzeklo, niech sie dzieje co chce. Co prawda raz juz sie nacialem na Anulce, ktora obiecywala, ze zacznie nalogowo kupowac w Podexie jak bede mial nizsze ceny niz Lindex ( a mialem!) ale co mi zalezy sprawdzic jeszcze raz.
Adamus - dla Ciebie LS w Podexie sa po 10 zl ( do 100 k LS miesiecznie, bo z pojde z torbami - jak bedzie trzeba wiecej to sie dogadamy jakos).
Teraz juz nie mozesz mowic, ze gdzies mozna kupic LS taniej:)
Oczywiscie promocyjna cena dotyczny tylko Adamusa, wiadomo ze w przyrodzie sa rowni i rowniejsi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2010, 20:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Coś czuje, ze niedlugo na forum pojawi sie wiecej osob z podpisami skopiowanymi od Adamusa ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2010, 20:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ten numer nie przejdzie - po pierwsze nie beda "zawsze" a po drugie 'najtansze' bo bedzie Adamus, ktory kupuje po 10 zl:)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 19 Kwi 2010, 14:58 
Madelaine napisał(a):
Przerobione w praktyce?
Nie wiedziałam, że Jacek sprzedaje L$ na sztuki, myślałam, że w paczkach 8)

Oj moderator. Wszystkie informacje które podaję w swoich postach są zawsze najpierw sprawdzane w praktyce przeze mnie. Powinnaś o tym już wiedzieć choćby w związku z postami na temat kopiowania i złodziejstwa w sl.

Jak widać przebywanie 4 lata w sl nie sprawia automatycznie że jest się mądrzejszym od osoby przebywajacej w sl 4 miesiące. Taka mała dygresja do moderatora po docinkach na temat money tree. Tak lindeny jak na razie w banku Podex można kupować na sztuki.

Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2010, 15:05 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
A dopuszczasz możliwość, że ktoś żartuje? Czy nie wolno?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Maj 2010, 12:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
Adamus - dla Ciebie LS w Podexie sa po 10 zl ( do 100 k LS miesiecznie, bo z pojde z torbami - jak bedzie trzeba wiecej to sie dogadamy jakos).

Ja tylko napiszę, że pozwoliłem sobie do chwili obecnej nadal nie skorzystać z oferty tańszych lindenów u Jacka w Podexie :P.

Ale nie o tym chciałem pisać. Z przykrością muszę zawiadomić, że z powodu wahań kursu dolara dziś lindeny na xstreet i w Lindexie są droższe niż 12 zł - czyli ich zakup z czysto ekonomicznego punktu widzenia jest bardziej opłacalny w Jackowym Podexie.

Po przeliczeniach (dzięki za informację Jacek :)) okazuje się, że na Xstreet za 1k trzeba zapłacić 12,28 zł, na LindeXie 12,31 zł, w związku z tym przy ewentualnych zakupach BARDZO proszę sprawdzać jaką kwotą Paypal chce obciążyć waszą kartę.

Oczywiście będę śledził sytuację i poinformuję Was jeśli ten niekorzystny trend się odwróci. Jednocześnie mam nadzieję, że Podex nie zrobi nam psikusa i nie straci na własne życzenie miana najtańszego sprzedawcy na rynku? :P

P.S.: Ponieważ mój podpis chwilowo (mam nadzieję!) stracił na aktualności zmieniam go oczywiście bezzwłocznie (czy tylko mi to słowo kojarzy się z kostnicą???)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Maj 2010, 20:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Ja tylko napiszę, że pozwoliłem sobie do chwili obecnej nadal nie skorzystać z oferty tańszych lindenów u Jacka w Podexie

Nie moge zdradzac szczegołow transakcji moich klientow, potwierdzenia jednak moge wystawiac na zyczenie. Adamus nie kupil u mnie nawet pol LS, mimo osobistej promocji:(
Cytuj:
Jednocześnie mam nadzieję, że Podex nie zrobi nam psikusa i nie straci na własne życzenie miana najtańszego sprzedawcy na rynku?

Bede trzymal cene jak dlugo sie da! Milo byc na dole skali, ale sami wiecie jak jest - ekonomia jest bezlitosna:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2010, 13:34 
Dołączenie:
Maj 2007
A gdzie lindeny są najdroższe ? Ale najdroższe, jeśli się chce temu komuś sprzedać, bo wydaje mi się, że może też Podex ?
Tak tylko pytam, jak już wlazłem to tego tematu :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2010, 19:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Tak jak sądziłem wahanie było dość krótkotrwałe :)

Podex ponownie stracił miano najtańszego sprzedawcy lindenów. Dziś po wahaniach kursu dolara w dół za 1000 lindenów zapłacimy:

Slex: 11.92 zł
Podex: 12.00 zł
Lindex: 12.31 zł

Z ponowną zmianą podpisu wstrzymam się, bo mam nadzieję, że ten trend spadkowy utrzyma się na dłużej. Radę jednak bacznie obserwować ile Paypal chce ściągnąć z waszej karty.

Co do sprzedaży lindenów - parę dni temu pomagałem wymieniać komuś lindeny na złotówki, policzyłem wszystkie wartości i ku memu zaskoczeniu po odliczeniu wszystkich opłat najkorzystniejszy kurs wymiany lindenów oferował Lindex (udało się uzyskać 10,26 zł za 1000 lindenów). Minusem tego rozwiązania jest czas oczekiwania - około tygodnia na wykonanie przelewów z banków zagranicznych. Ale działa :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2010, 20:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Tez zauwazylem te dziwna rzecz ze SLEXem i LindeXem - mijaja sie ciagle z cenami, czasem nawet na LindeXie bardziej oplaci sie kupic LS ( chociaz nieczesto) Zupelnie tego nie rozumiem - przeciez to jest jedna firma, ktora sama sobie robi kunkurencje!:(
Dziwne jest to SL nasze:)
A tak a props:
Komu przeszkadzala nazwa SLEX! Wszyscy jej uzywali i uzywaja do dzisiaj. A Xstreet za diabla nie chce mi wejsc w pamiec i zawsze musze sie chwile namyslic:(
PS.
Dolar znowu idzie w gore - sam nie wiem czy sie cieszyc czy martwic, ale emocje sa! :)
PS 2.
Przy okazji obserwacji walut odkrylem fajna zabawe.
Wplacamy pewna sume pieniedzy (np 100 zl) i wrozymy sobie jaka waluta pojdzie do gory. Jesli wyjdzie nam, ze dolar to zamieniamy ZL na US, nastepnego dnia przeczucie powie nam, ze warto zainwestowac w funty- zamieniamy US na GBP itd. Wymiana trwa sekunde i nie sprawia zadnych problemow.
Przez caly czas sprawdzamy ( przez przeliczenie na zl) czy zyskalismy na tym, czy nie.
Super zabawa, mozna sie poczuc jak miedzynarodowy makler walutowy rujnujacy gospodarki:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2010, 20:52 
Dołączenie:
Maj 2007
A ja mam nową grę: zaczynamy od 10 PLN za 1000 L$. Kto da więcej ten ma prawo skupić ode mnie linden dolary :) Jeśli nikt nie przebiję, będę musiał kupić je sam od siebie :(

Też mnie to dziwi już od jakiegoś czasu, że LL samo z sobą konkuruje w kwestii cen L$. Może to taka nowa moda. Może opcja dla tych, którzy chcą mieć spośród czego wybierać ?
Ja do dziś używam nazwy Xstreet :( Bo niektórzy nie znają skrótu SLX/SLEX i się po jakimś czasie nauczyłem, jak dostawałem od ludzi info że nadal nie widzą gdzie coś kupią, bo nie mają pojęcia co to SLX.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2010, 22:28 
Dołączenie:
Luty 2009
Już nadchodzi nowy slex, tym razem będzie się nazywał Second Life Marketplace ;)

Tu można zobaczyć jak to będzie wyglądało: www.flickr.com/photos/pink_linden/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2010, 23:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Juz nawet SLM lepiej brzmi od tego Xstreeta, chociaz jakos z BDSM mi sie kojarzy. Ciekawe czy zostawia wymiane walut czy skasuja?

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 10 Maj 2010, 23:31.
Powód: post nie wnoszący niczego do tematu
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2010, 14:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
No i postanowiłam zrobić zakupy wg instrukcji.

Po kliknięciu na xstreet pojawia mi się napis na ślicznym różowawym tle:

Cytuj:
This service is temporarily unavailable

While the "Quick Buy" page is unavailable, please go to the LindeXTM Exchange to purchase Linden Dollars online.

Na LindeX jakoś drogo wychodzi, niestety.

Chwilowa zapaść xstreet?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2010, 15:09 
Dołączenie:
Luty 2009
Moim zdaniem usługa została wycofana z użytku, na nowym marketplace użytkownik po kliknięciu na Buy jest wysyłany do strony LindeX, i pewnie tak już zostanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2010, 15:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Dziwne... Z ciekawości wykonałem przed chwilą cały zakup i kupiłem parę lindenów przez xstreet - cała operacja przeszła jak zwykle bez najmniejszych zakłóceń... Może to faktycznie chwilowa zapaść była?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 13:58 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
EDIT:

Nie działało to, co próbowałam zrobić na skróty. Normalny sposób działa, przepraszam za zamieszanie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 09:59 
Dołączenie:
Luty 2009
To chyba wyjaśnia sprawe:

Cytuj:
Closure of the XStreet Exchange
Posted by JP Linden on Sep 1, 2010 4:28:34 PM

With the upcoming closure of the XStreet Exchange, we will also retire XStreet’s cash-out system, which provides Residents an alternative to selling their Linden dollars for US dollars via the LindeX. Undoubtedly one of XStreet’s strengths has been the predictability and speed of its cash-out process, and it is understood that our merchants, who are an integral part of the Second Life economy, expect the new process to be equally efficient and predictable.

While XStreet’s turnaround time remains the target for the LindeX, our current policies with respect to LindeX turnaround times will remain in place for the time being, and decisions will be rendered in up to five days. Historically, LindeX turnarounds have run at close to three business days, rather than five.

We’re working through a backlog of system improvements intended to speed up this process and expect to maintain at least our current levels of performance throughout the transition.

Link

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 10:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Zamkniecie Xstreet Exchange bylo nieunikonione, bo chora jest sytuacja, gdy ta sama firma sprzedaje ten sam produkt w roznych cenach i robi to oficjalnie.
Xstreet przesylal US znacznie szybciej od LideXa, mial nizsze ceny ceny i nie byl tak restrykcyjny w limitach. Gdy jeszcze nazywal sie SLeX i byl odrebna firma miał swietny support. Teraz te go nie bedzie.
Bankowcy w SL sie ciesza, liczac na to, ze skapnie im troche zysku z tej likwidacji, a ja sie tradycyjnie martwie. W polaczeniu z zamknieciem Emeralda daje to troche przerazajaca wizje Linden Lab dazacego do monopolu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 18:44 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ewentualnie pozostanie alternatywa tworzenia świata 3D przy użyciu OpenSima, na którym restrykcje cenowe nie muszą występować tak jak ceny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 19:29 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
A ja myślę, że zarówno zamknięcie Xs Exchange jak i Emeralda było zamierzone. Trzeba trochę stracić by później więcej zyskać. Może takimi kategoriami myślą LL. A może wręcz przeciwnie, pozbywają się pokolei elementów związanych z SL by (jak mawia moja babcia) "zamknąć to w cholerę". Tylko Św. Linden zna prawdę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 19:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jestem kosmicznie rozczarowany tym co się dzieje... Jeśli powrót Philipa ma owocować takimi zmianami to... Dla mnie to jednak psucie tego świata - najpierw odbiera się userom możliwość korzystania z przeglądarki, którą sami wybrali - urywa się łeb konkurencji, teraz w gruncie rzeczy podnosi się ceny lindenów poprzez likwidację ich taniego i pewnego źródła...

Jeśli kierunek zmian się utrzyma... Szkoda słów...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 18:43 
Dołączenie:
Sierpień 2007
widac ze nadchodzi koniec xstreet, z dniem 1 wrzesnia nie mozna juz na xstreet kupowac reklam produktow, Lindeni sila teraz beda naganiac na marketplace Beta. Pewnie w ciagu miesiaca wszystko sie rozstrzygnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 10:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ble, nie podoba mi się ten cały Marketplace, a jeszcze mniej przymus przesiadki na niego. :-/

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso