Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 19:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Mam taki problem i mysle ze nie ja jeden, wiec moze ktos pomoze?
Udalo mi sie jakos nastukac troche tych lindenow i zamarzyla mi sie wlasna ziemia - wiecie, streaming, nikt mnie nie wywali itd. Stary juz jestem w SL, to juz ladnych pare miesiecy a jak sami wiecie w SL czas szybciej plynie i chyba stabilizacji mi trzeba. NIe mam konta Premium i nie bardzo mi sie ono usmiecha.
Jak wiec najtaniej stac sie wlascicielem ziemi? Czy kupic z drugiej reki, godzac sie z tym, ze nie bede wlascicielem i koles moze mnie zawsze wywalic? ( a i tak bede musial mu placic co miesiac kase?) Czy moze wykupic to diabelskie Premium i wtedy kupic gdzie indziej?
A jesli kupie jako posiadacz konta premium - to czy wlascicielowi terenu i tak co miesiac musze placic haracz? i czy ma prawo sie mnie pozbyc?
Pomozecie?
Moze ktos by sie ruszyl i napisal jakis maly MANUAL ZAKUPU ZIEMI?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 20:30 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Adolf Gazov
Witam!

Bez konta premium możesz co najwyżej wynająć ziemię.
Posiadacz konta premium nie płaci dodatkowo co miesiąc (abonament + abonamencik za ziemię) jeśli nie posiada terenu większego niż 512 (nie wiem jaka jest jednostka w grze, przyjmijny, że metry) metrów.

Żaden poradnik nie jest chyba potrzebny, jest taka strona (http://www.secondlife.com :mrgreen: ) na której jest dział poświęcony kupnie ziemi (chyba land store, albo coś podobnego). Angielskiego raczej znać nie trzeba, strona jest skonstruowana tak , że każdy da sobie radę.
:-)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 07 Kwi 2007, 20:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
lol - na ww wymienioa stronke zdarzalo mi sie przypadkiem wpasc:) Oferty jakie tam znalazlem, well - jakos mnie nie przekonaly - ceny zakupu ziemi- 1200 dolarow ( i to wcale nie lindenowych) Wychodzi na to, ze nawet bedac posiadaczem premium, niezbyt majetnym niestety, i tak musze te ziemie kupic od kogos. Interesuje mnie kwestia praw do ziemi - wyrzuce ciezko zarobione lindeny, a koles mnie moze i tak w chwili zlego humoru usunac, czy nie? Czy juz na zawsze bede mial ten swoj kawalek mimo nieustannych orgii i szalenstw na nim?:) ( o ile oczywsicie bede placil haracz Lindenom)?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 10:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Te ceny ziemi po 1200 $ USA to rzeczywiscie wysokie sa. Ja troche sie tez interesowalem cenami chodzac po SL. Trafilem kawalki 512m2 po 8000 L$ (tak L$),a 1024 po ok. 11000 L$. To już chyba rozsądniej ;-) . O lokalizację, nie pytajcie, bo nie pamiętam.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 18:33 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Akami Carter
Mozna kupic ziemie na wlasnosc.
Wejdz w search i masz tam "land sales".

Pat (Akami Carter)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 14:21 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
wlasnie zarejestrowalam sobie konto premium i nie mam pojecia w jaki sposob kupic ziemie.
czy ktos dysponuje linkiem ? sa oczywiscie aukcje, ale tam ceny sa mega po prostu....
moze cos taniego ? zeby w ogole przetestowac mozliwosci powierzchnii ?
pozdrowienia,
Ma

Ostatnio edytowany przez makowale, 29 Wrz 2007, 16:14, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 15:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Kawalek ziemi mozesz kupic chodzac po SL. Czesto wystawiony jest napis "For sale". Jesli jestes na takim pustym obszarem ustaw kursor na ziemi i kliknij prawym przyciskiem myszy. Masz w menu "Buy (kup)" a takze "About Land". Wybierajac to drugie dowiesz sie kto jest wlascicielem "dzialki", ile metrow ma dzialka i za ile chce sprzedac.
Jesli wybierzesz "Buy" to przechodzisz do transakcji i dalej juz ci nie pomogę, bo nie mam Premium.
Majac konto Basic tez mozna za pomoca "About Land" sprawdzic informacje o terenie.

Tyle wiem na pewno :->

P.S. Jesli uruchomisz mape "map" i w prawym gornym rogu zaznaczysz opcje "land for sale" bedziesz mial zaznaczone wszystkie dzialki ziemi na sprzedaz !

Ostatnio edytowany przez Noah_Perinal 11 Kwi 2007, 18:33, edytowano w sumie 3 razy

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 11 Kwi 2007, 16:37 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz - duzo pomogla!
Najtrudniej sie dowiedziec tego, co jest najlatwiejsze :)

Pozdrowienia, M.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Kwi 2007, 14:23 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Maurycy Allen
jesli chodzi o wynajecie, to placisz chyba tydzien z gory
i przez ten tydzien masz to do wlasnej dyspozycji, jak nie chcesz zeby Cie wywalili to po prostu placisz dalej... nie wiem czy mozna wynajac gdzies na dluzszy okres

Widzialem kiedys jeden sklep z info: "zostało 5 pełnych dni wynajęcia".. wiec na tej podstawie wnioskuje iz mam racje ; p

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 20:12 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Witam,

Sprawa wygląda następująco. Dysponuję kontem premium co uprawnia mnie do posiadania 512 m2 "gruntu" bez płacenia Lindenom haraczu za jego dzierżawę. To wiem. Nie wiem natomiast jak taką transakcję nabycia przeprowadzić i nie specjalnie mam czas, żeby dociekać jak to zrealizować, choć przypuszczam że nie stanowi to żadnej filozofii. Druga sprawa to znalezienie takiego gruntu i terenu, który można uznać za relatywnie dobrze zlokalizowany i perspektywiczny w sensie trafficu jaki tam w przyszłości może się pojawić. Ogólnie chodzi o to, żeby nabyć coś sensownego a nie w jakiejś "wiosce zabitej dechami" gdzie, żywej duszy nie uświadczysz.
Ogólnie zależy mi na osobie, która jest bardzo dobrze zorientowana w temacie SL gdyż być może będę miał także inne sprawy do skonsultowania - bardziej biznesowe. W zamian oferuję zrewanżowanie się takiej osobie przelewem lindenów, które ustalimy w negocjacjach ;).

Proszę o kontakt na PM w ramach odpowiedzi wyślę moje namiary.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 20:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
Nic trudnego, skontaktuj się ze mną :mrgreen:
IM: Deufia Smit
GG: 6518700
E-mail: hiroshii_pl@wp.pl

Na pewno jakoś pomogę ;-)

http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/dastingo.png

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 21:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
newbie napisał(a):
Dysponuję kontem premium co uprawnia mnie do posiadania 512 m2 "gruntu" bez płacenia Lindenom haraczu za jego dzierżawę.

Już nie.. Program zakończył się w lutym tego roku. Z założenia miał być zachętą dla posiadaczy kont basic do przejścia na premium, jednak bardzo często zaraz po otrzymaniu ludzie odsprzedawali go po wysokiej cenie. Oficjalne stanowisko w tej sprawie możesz przeczytać tutaj: First Land program to end

Druga sprawa: jeśli planujesz zakup gruntu pod firmę, zastanów się nad kupnem większego terenu niż 512sqm. Musisz wiedzieć, że każda parcela w SL ma ograniczoną ilość obiektów, które można na niej zmieścić. Im większy teren, tym więcej obiektów, a więc tym większa możliwość zbudowania reprezentacyjnej siedziby. Cena terenu w dużym stopniu będzie zależała od jego położenia - na nowych kontynentach jest taniej, ale to wcale nie znaczy, że gorzej - jest większy wybór co do położenia, a poza tym land jest na nowszym serwerze. Z kolei na starszym kontynencie zazwyczaj Twoimi sąsiadami będą osoby, które w SL są już długo, a więc będzie mniejszy śmietnik, ale za to stare serwery. Trzeba tutaj znaleźć złoty środek. A podatek wcale nie jest taki duży - za działkę 2048 zapłacisz około 30 złotych miesięcznie, więc to raczej nie jest wielki wydatek dla firmy. Jeśli bardzo Ci zależy na ludziach, możesz też rozważyć wynajęcie terenu/siedziby np. w Second Krakowie, ale w tym przypadku ceny na pewno będą wyższe. Ale w zamian otrzymasz duży traffic, bo w tym miejscu zawsze jest sporo Polaków. Musisz zastanowić się na czym najbardziej Ci zależy i zależnie od tego podjąć decyzję.

Jeśli podchodzisz do sprawy poważnie, zapraszam do napisania maila bądź IM w Second Life. Umówimy się na spotkanie i porozmawiamy już o szczegółach, bo na razie ciężko jest coś doradzić, nie wiedząc dokładnie czego Ci potrzeba.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 21:36 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ajs Mighty
Cytując linka:
Cytuj:
You may ask what, without First Land, is the value of a Premium account? Well consider that the L$1200 stipend per month (around USD$4.50) plus 512m free tier per month (around USD$5.00)

Znaczy to w wolnym tłumaczeniu że nadal 512m jest za free jeśli chodzi o czynsz, chyba, że mój ang jest inny niż LL :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 21:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Jeśli planujesz wydawać stipend na podatek za land, to rzeczywiście nie będzie trzeba dużo dołożyć. Natomiast nie ma już czegoś takiego jak First Land - nie dostajesz tych 512sqm za darmo i nie jesteś zwolniony z płacenia podatku. W ramach tego programu byłeś zwolniony z tych opłat, a stipend mogłeś wydawać na swoje potrzeby w SL. Obecnie podatek musisz płacić, nie ma przywilejów ;-)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 21:43 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ajs Mighty
Ayumi przetłumacz mi proszę więc cytat z tego linka ...
bo być może mówię moje rozumienie angielskiego jest na złym poziomie.
Ale ja tam widzę wyraźnie słowo plus pomiędzy stipend i tier

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 21:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ayumi - mimo wszystko ( tzn me zalzawione katarem oczy) wydaje mi sie, ze nie masz racji.
W ramach Premium masz nadal prawo do tych 512 merow:
"Premium accounts will still be able to own up to 512m of land as part of their Premium membership package as they do now"
a roznica polega na tym, ze nie Linden nie bedzie dawalo parceli po obnizonych cenacg "discounted parcels "

[ Dodano: 2007-09-18, 21:47 ]
A w sprawie poszukiwan ziemi: Wklejam fragmencik maly, pisalem pod swoich klientow - ale moze komus pomoze? To naprawde nie jest trudne:

1. Otwieramy okienko SEARCH i wyszukujemy zakładkę LAND SALES. Wybieramy interesujące nas opcje wg opisu:
ALL TYPES:
- rozwijamy menu i wybieramy opcję: FOR SALE – MAIN LAND
PG & MATURE:
- Mature only– tylko ziemia, na której możliwe do sprzedaży są rzeczy o charakterze erotycznym, z elementami przemocy itd., ( jeśli plany zakładają otwarcie sklepu o tym charakterze – wybieramy)
- PG only – ziemia bez tych elementów. ( zazwyczaj tańsza)
- PG & Mature – obydwie opcje razem
PRICE <= – odhaczamy puste pole i wpisujemy maksymalna cenę zakupu, jaka jesteśmy w stanie zapłacić.
AREA >= odhaczamy puste pole i wpisujemy obszar, jaki nas interesuje- 512, 1024 m2 itd.
Klikamy na SEARCH.
2. Pojawia się długa lista terenów na sprzedaż. Omijamy te o cenach wyraźnie nierealnych – np 1 ls za 4000 metrów i teleportujemy się na odnalezioną ziemię.
3. Klikamy prawym klawiszem myszki na teren i wybieramy opcję ABOUT LAND. Sprawdzamy czy w okienku aktywna jest opcja FOR SALE: for anyone i sprawdzamy cenę.
4. Przechodzimy do zakładki COVENANT .
W zakładce Covenant powinien znajdować się napis “There is no Covenant provided for this Estate”.

Dodam jeszcze troche:

5. Sprawdzamy "zarys" terenu. Spotkalem sie ze sztuczka - sprzedajacy zostawia sobie maly kwadracik, za ktory potem chce bajonska sume:) I nie ma wyjscia - trzeba mu zaplacic. Zreszta ksztalt ziemi tez ma swoje znaczenie - po co nam dlugi i chudy placek?

Ostatnio edytowany przez Jacek, 18 Wrz 2007, 23:59, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 21:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
elthair napisał(a):
Ale ja tam widzę wyraźnie słowo plus pomiędzy stipend i tier

Rzeczywiście, masz rację. Zajrzałam do siebie na konto i faktycznie jestem zwolniona z podatku za 512sqm, płacę tylko za nadwyżkę. Wydawało mi się, że przy likwidacji programu First Land usunęli też ulgę podatkową. Z tym, że to nie są jakieś straszne pieniądze.. Za 1024sqm z ulgą jest 5$, bez ulgi 8$. Chociaż 5$ zawsze lepsze ;-)

EDIT:
Do wypowiedzi Jacka dodałabym jeszcze jedną rzecz. Przy rodzaju kupowanego terenu warto wybrać "For Sale - Mainland". Kupując land na Estate, nie kupujemy terenu od Linden Lab, ale od użytkowników, którzy posiadają prywatną wyspę. Użytkownik taki ma bardzo duże prawa, np. może nas eksmitować z terenu w każdej chwili, pomimo zapłaconych pieniążków. Dlatego w przypadku kupowania terenu na prywatnych wyspach, należy wybierać zaufanych graczy i uważnie czytać Covenant (to jest swego rodzaju umowa). W razie problemów z rozpoznaniem, jaki land oglądamy, trzeba kierować się tym co napisał Jacek - tereny na mainland zawsze mają "There is no Covenant provided for this Estate" w zakładce Covenant. Natomiast Private Estate określają w tej zakładce zasady użytkowania terenu.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Gru 2007, 01:24 
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Dominik Criss
Chcialem ostatnio Kupic Ziemie na miasto Jaki Koszt By wyszedl niestety szukalem w Search i nic nie bylo ale gdyby ktos mogl mi powiedziec jak to by bylo za $$ :) i z Premium jak to jest i jaka ziemie najlepiej wziasc :))

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Gru 2007, 01:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Jednorazowy koszt zakupu ziemi to od 7 L$ w zwyż za 1m2 (w ‘search’ sobie możesz poszukać, w samym SL). A opłaty miesięczne masz tutaj: http://secondlife.com/whatis/landpricing.php (tu ceny są w amerykańskich dolarach. +22% VAT dolicz).

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Gru 2007, 01:53 
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Dominik Criss
To mam Jeszcze wazne Pytanie czy JEst mozliwosc zrobienia Wyspy o danej Nazwie Np szukam xbaxu i nie ma (to tylko przyklad :D) czy jest mozliwosc zrobic ta Wyspe przezemnie z Doplaceniem jakiejs Ceny ?????? Prosze o szybka odpowiedz!!

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso