Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 16 Lis 2012, 19:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Do naszej polskiej spolecznosci zawitala nowa akcja hakerska, przed ktora ostrzegam.
Jesli dostaniecie od znajomego IM, notke, albo cos podobnego pojawi sie na grupie:
Get 2500$L Just Pass 1 Survey http://costamcostam.tk Click, Login And Get 2500$L !!!

To najlepiej nie klikac, a jesli juz ktos musi, bo go ciekawosc zje, to nie wpisywac swojego awatara i hasla.
Jesli macie jakis kontakt z nadawca takiego komunikatu poza SL (gg, skype, telefon, mail, wspolne dzieci itd) to dajcie mu znac, ze jego konto zostalo zhakowane.

Ogolnie jako zasade zyciowa radze przyjac, ze haslo do SL wpisujemy tylko na stronach Linden Lab i zaufanych viewerach, nigdzie wiecej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2012, 15:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Jacek,
a czy mógłbyś jeszcze anielsko języczną wersje wstawić - nie chce kaleczyć języka, a chciałabym rozesłać na swoje grupy .

z góry dziękuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2012, 17:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
W SL nie da sie kaleczyc angielskiego, bo o gramatyce wszyscy juz zapomnieli, wiec mozna smialo walic bezokolicznikami i zapomniec o czasach,

Tak na szybko:

Because of increasing number of hack attempts I do warn everybody NOT TO CLIK on links leading to surveys, free lindens, free avataras etc. If you are redirected to web page which needs your Second Life password DO NOT LOG IN. Only Linden Lab web pages are authorised to ask you for it. Raport this accident and submit the name of the avatar who sent you this link because it is a scammer using hacked account.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2012, 19:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
dzieki

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2012, 20:47 
Dołączenie:
Październik 2010
Na razie nie widzę nigdzie więcej ostrzeżeń akurat przed opisaną tutaj próbą wyłudzenia danych ale tu:
http://community.secondlife.com/t5/Gene ... -p/1733017
znalazłam aktualny przypadek oszustwa. Na simie Laqroki jest prawdopodobnie bot z ckliwą historią proszący o L$.

Dodaję przy okazji aby nie mnożyć tematów z ostrzeżeniami. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2012, 23:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Bylem i z pania botem sobie pogadalem. Jest dosyc glupia, bo nie reaguje na sluchacza tylko opowiada swoja, faktycznie ckliwa, opowiesc.
Nie wiem czy jest to nielegalne, proszenie innych o wsparcie nie jest zabronione w SL. Co prawda jest to oszustwo, bo bot nie mowi, ze jest botem tylko dziewczyna, ktora przezyla nieszczesliwa milosc.
Co jednak zrobic z botem, ktory zaczalby nagabywac ludzi w taki sposob:

"Czesc, jestem botem, nieszczesliwym programem komputerowym. Moj pan obiecal mi, ze jesli zbiore 1000 ls to napisze mi update i bede dzialal lepiej, bede mogl rozmawiac z innymi botami. Brakuje mi tylko 48 ls, jesli byś mogl mi dac pare LS..."

Legalne to, czy nie?

Uwielbiam SL za to, ze stawia takie pytania:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lis 2012, 23:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie sprawdzałam, zaufałam dyskutantom z oficjalnego forum. Podobno inteligencją sztuczną bot nie powala. ;) Prawdopodobnie w ogóle jej nie ma tylko spamuje tekstem. Szkoda, można byłoby sobie porozmawiać jak z botem Sql'a.

Czy jest to wbrew TOS? Nie sądzę (ale można raportować za spam). Może być wbrew zasadom właściciela sima. W sumie nie wiem dlaczego nie udało się tego bota do tej pory usunąć. Z tego co pisano kilka osób zgłosiło właścicielom ten problem. Prawdopodobnie wraca na kolejnym alcie.

Alt bota ... uwielbiam SL. :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2012, 00:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wlasnie wracam z akcji z botem, ktorego probowalismy zepchnac z placu. (bez watpienia byl to alt bota, bo zero dniowy).
Ludzi bylo troche, bo wszyscy przylecieli zobaczyc bota - zebraka. Szlo ciezko, niby niepozorna dziewczynka ale zaparla sie tak, ze w 3 awatary nie moglismy dac rady.
Na koncu malo nie padlem na zawal, bo ... bot odezwal sie ludzkim glosem!
Okazalo sie jednak, ze to tylko wlasciel przyszedl go zabrac. Zaniepokojony popychaniem, czy co?
Wyzwal nas od grubych swin, nie majacych zycia realnego ( fat nolife pigs) i zabral dziewczynke:(
Mysle, ze wroci za jakis czas, wiec bedziecie mogli poleciec i wysluchac jej smutnej historii.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lis 2012, 21:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
Mysle, ze wroci za jakis czas, wiec bedziecie mogli poleciec i wysluchac jej smutnej historii.

Spotkałam je dwa razy, na dwóch simach - w Exile i Al Vulo, z tą samą smętną opowieścią. Zastanawiam się, ilu się znalazło naiwnych, którzy dali się nabrać i wrzucili jakieś L$.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2012, 13:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Madelaine napisał(a):
Zastanawiam się, ilu się znalazło naiwnych, którzy dali się nabrać i wrzucili jakieś L$.

Czasem zdarzało mi się wspierać tego i owego sępa paroma lindenami i plulem sobie często w brodę potem, że jestem naiwny. Od jakiegoś czasu mam wpisany w notatkach w profilu link do Podexu i Eldexu i kiedy ktoś obcy prosi mnie o kasę wysyłam mu link do www banku :P Inaczej ma się sprawa ze znajomymi, oczywiście.

Bot na Laqroki jest nadal. Uporczywie wrzucany pod wodę przez tambylców (w odróżnieniu od tubylców którzy są tu tambylcy są oczywiście tam) zachwyca się avatarami w okolicy i płacze, że jego jest taki brzydki. Pomimo, że z pozoru kobieta, bardzo chciał(o) wyglądać jak ja. Nie reaguje na nic więc naprawdę z inteligencją nie ma wiele wspólnego. Szkoda. Pamiętam bota w Republice z którym naprawdę szło podyskutować i uczył się - choć rodacy wychowywali go nie do końca z zamierzeniami twórcy na kulturalnego bota ;) .

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2012, 15:12 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A ja pamiętam tego Sql'owego bota. Fajna była i nawet potrafiła rozbawić rozmówcę (nawet na blogu jest fragment rozmowy z nią).

W sumie bot powinien jakąś inteligencję posiadać (odpowiednia interakcja z rozmówcami to jest namiastka takowej). A jeżeli daje tylko jeden tekst, to... A po licho ustawiać awatara, jak wystarczy zwykła skrzynka z tekstem, na co zbierane są pieniądze.

Ale skoro jest awatar, to już tak jest. Tylko czemu właściciel obraża potencjalnych darczyńców? To jest nielogiczne, jeżeli ma on zamiar chociaż L$1 otrzymać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2012, 16:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
projekt napisał(a):
po licho ustawiać awatara, jak wystarczy zwykła skrzynka z tekstem, na co zbierane są pieniądze

Nie wiem, nie wiem, może nie po co, a dlaczego? A dlatego, że nie piszemy o skrzynce ustawionej przez właściciela sklepu/landu, ale o bocie, który wyłudza pieniądze od gości? I - w związku z tym - może dlatego, że na awatary nie działa zakaz rezowania?
Pomyśl nad tym, Projekt 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2012, 20:37 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Rezzowanie mi do głowy nie przyszło.

Aż mi się przypomniał bot, który u Wooda na krzyżu wisiał i kasę campował.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Gru 2012, 01:47 
Dołączenie:
Październik 2010
Altobot doczekał się obszernego artykułu w New World Notes. :)

http://nwn.blogs.com/nwn/2012/12/beware ... .html#more

Cytuj:
If you really like to help people in SL, the lesson to take away from this is not to stop sharing with and giving to others, but to change the way you do it. Get to know someone, offer to buy them something specific off the SL Marketplace, never pay out any L$ unless you really know who it's going to.

Rada w skrócie - jak chcemy nieznajomemu awatorowi ofiarować coś to najlepiej kupić w formie prezentu z Marketplace.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Gru 2012, 09:49 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
To tak jak z biednymi na ulicy... jeśli proszą o pieniądze na bułkę, to chodźmy z nimi do sklepu i mu ją kupmy. Zrobiłam tak już z 4 osobami, tzn. zaproponowałam. Poszła i zjadła jedna, trzy powiedziały "eee nie, wolę piniondze". ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Sty 2013, 01:56 
Dołączenie:
Październik 2010
Chyba Jacku powinieneś rozważyć zmianę branży zaś biedni na ulicy zapoznać z nowymi technologiami, bo zakup komputera i rachunek za internet zwrócą się im w 4 dni.
Otóż botoalty zarabiają podobno 50 000 USD rocznie.

Tu więcej: http://nwn.blogs.com/nwn/2013/01/second ... .html#more

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso