Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 06 Sie 2012, 12:52 
Dołączenie:
Grudzień 2011
nick w SL: Leev Turbo
Cześć!

Czy istnieje możliwość sprzedaży przedmiotów przez przedstawicieli?
Na zasadzie, że ktoś dostaje odemnie item, sprzedaje go in-game, a ja dostaję ustalony procent od każdej transakcji.

Wiem, że przy wystawianiu na marketplace można odprowadzać procent wybranemu avatarowi,
ale nie jest to opcja o jaką mi chodzi.

Precyzując pytanie, chodzi mi o uniknięcie oszustwa, tzn, jeśli przekażę komuś przedmioty do sprzedaży,
to czy mi z nimi nie zniknie, lub nie będzie sprzedawał na własną rękę nie odprowadzając mi procentu.

Może po prostu należy przedstawicielowi dać przedmiot z prawami no-copy/no-mod/no-transfer ale z opcją "object for sale"?

pozdrawiam!
Leev

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sie 2012, 13:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
W SL istnieją skrypty do dzielenia zysków ze sprzedaży, dzięki którym automatycznie obie osoby dostają swoją część. Najbezpieczniej więc abyś sam zapakował swój towar, umieścił w pudelku z towarem skrypt dzielący zyski i powiesił u osoby, która ma go sprzedawać. Ewentualnie może to zrobić on a Ty w każdej chwili możesz sobie sprawdzić działanie skryptu przecież :)

Zasadniczo da się to zrobić. Jeśli potrzebujesz takiego skryptu mam go gdzieś chyba w inv.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sie 2012, 17:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Na takiej zasadzie działają wszystkie "Vendor-y", czyli banery sprzedażowe. Jednym z bardziej popularnych jest vendor grupy Hippo.
Wystarczy go ustawić w danej lokalizacji i wpisać właścicieli, który ma otrzymać dany % zysku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sie 2012, 17:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ja kiedys rozwiazalem sprawe przedstawicieli bezskryptowo w nastepujacy sposob:
1) Zalozmy, ze sprzedajesz spodnie za 100 ls.
2) Zatrudniasz przedstawiciela. Przedstawiciel musi wplacic kaucje w wysokosci np 180 LS ( 2 x 90 LS). Mozesz kaucje pominac, ale wtedy staraja sie mniej i co to za przedstawiciel, ktory nie ma 180 LS?
3) Dajesz przedstawicielowi dwie pary spodni, kazda warta 100 LS i niech sobie sprzedaje. Jesli sprzeda, to wraca do ciebie po nowa pare. Znowu placi za nia 90 LS, a sprzedaje za 100 albo wiecej ( 10 LS (albo wiecej) to zysk dla niego).
4) W ten spoosb handel kwitnie, a ty nie musisz sie niczym martwic.
Jesli przedstawicielowi znudzi sie zabawa, albo nie bedzie mogl sprzedac ani jednej pary spodni - po prostu oddajesz mu kaucje, a on ci spodnie, ktore mu zostaly.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sie 2012, 21:44 
Dołączenie:
Grudzień 2011
Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Myślałem o takiej metodzie jak zaproponował Jacek, ale wolałbym nie dawać w komis i brać kase z góry,
bo jakoś tak mi głupio, ktoś może nie mieć zaufania do mnie i uznać mnie za naciągacza, niby że w komis, a później mogę nie chcieć oddać kasy. To nie dla mnie:)

Przyjrzę się tym skryptom dzielącym bliżej, dzięki!

pozdrawiam!
Leev

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Sie 2012, 22:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Mozesz zawsze wybrac wersje soft i dawac kazdemu chetnemu na przedstawiciela 1 obiekt za free i gdy ci odda kase po jego sprzedazy - nastepny. Dziala to jednak slabiej - czlowiek jest tak zbudowany, ze jesli sam cos wlozy w biznes to bardziej sie stara, a jesli dostanie cos za darmo, to tego nie ceni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2012, 09:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Tylko i wyłącznie skrypty dzielące. Proponowana Jackowa metoda jest delikatnie mówiąc kiepska. Oczywiste jest, że obiekty w tym sposobie dystrybucji muszą być no copy. Trzeba by praktycznie stać w sklepie 24/7 i pilnować, jak ktoś coś kupi, wtedy natychmiast wystawiać w to miejsce następny obiekt.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2012, 09:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Autor pisal o przedstawicielach, nie o filiach.
Zrozumialem wiec, ze chodzi o sprzedaz bezposrednia, a w tym przypadku sprzedaz przez skrypty jest dosyc trudna. Metoda ekonomiczna sprawdza sie lepiej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2012, 18:29 
Dołączenie:
Grudzień 2011
Tak, chodziło mi o przedstawicieli i sprzedaż bezpośrednią.
Dlaczego sprzedaż przez skrypty będzie trudna? Znalazłem na marketplace pare skryptów dzielących profit (tanich:)

EDIT:

A czy są w SL jakieś targowiska? Coś w stylu sandboxów, jednak z dozwolonym handlem?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sie 2012, 08:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Sa bazary , w gruncie rzeczy wedlug mnie niewiele sie to rozni od sklepow

Poza tym jest wiele sandboxow z wydzielonymi sklepikami

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sie 2012, 15:07 
Dołączenie:
Grudzień 2011
Hej, dzięki za odpowiedź!

EDIT:
To może zatem jeśli ktoś ma ochotę nawiązać współpracę handlową, zapraszam na rzut okiem
do mojego skromnego jak na razie sklepiku (link poniżej) i kontakt PW.

pozdrawiam!
Leev

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso