Odpowiedz

Prace konkursowe
Ankieta zakończyła się 30 Kwi 2011, 23:48
Agresja w świecie internetowym - Izabellciaaa Karsin 3%  3%  [3]
Drugi Świat - Dex Euromat 3%  3%  [3]
Rodzinne wakacje - Marita Karu 30%  30%  [30]
Opowiadanie - Rusałka 3%  3%  [3]
Gdyby to był film... - Ewkaa 5%  5%  [5]
(zdyskwalifikowana) Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia 28%  28%  [28]
Witraż - Ktoś 20%  20%  [20]
O medytacji i tai-chi w SL - inaczej. Ambrozja Aronowicz 7%  7%  [7]
Razem głosów : 99
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 25 Kwi 2011, 23:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Image
Szanowni Państwo,
mam niezwykły zaszczyt przedstawić prace zgłoszone do Konkursu Literackiego Fundacji.
Ponieważ umieszczenie całych prac na forum mijałoby się z celem publikuję tylko początki utworów. Całość znaleźć można na stronie zewnętrznej, za której stworzenie składam podziękowania projektowi.
Nadesłane prace można pobrać także w jednym, przyjaznym lekturze i drukarce pliku pdf.
Zapraszam do lektury i oceny dzieł przypominając, że autor który otrzyma najwięcej głosów w ankiecie wygra nagrode główna w wysokości 10 000 LS.

PRACA "Pamiętnik znaleziony w butelce" NIE BIERZE UDZIAŁU W KONKURSIE PONIEWAZ ZOSTALA WCZESNIEJ OPUBLIKOWANA NA BLOGU. PROSZE NIE ODDAWAC NA NIA GLOSOW.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 28 Kwi 2011, 19:07, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 00:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
PRACE ZGŁOSZONE:

UWAGA:
PRACA "Pamiętnik znaleziony w butelce" NIE BIERZE UDZIAŁU W KONKURSIE PONIEWAZ ZOSTALA WCZESNIEJ OPUBLIKOWANA NA BLOGU. PROSZE NIE ODDAWAC NA NIA GLOSOW.

Agresja w świecie internetowym - Izabellciaaa Karsin
Agresja powoduje ból i cierpirnie
To niejest sposob na emocji uwolnienie
Dzielimy ją na słowną i fizyczną
Wbrew pozorą obydwie niosą konsekwencje tragiczną
Internetowa ( slowna) rani dusze człowieka
i poczucie własnej wartosci od niego ucieka

Konflikty można inaczej rozwiązywać
A przytym zwyciężać nie przegrywać
calosc

Drugi Świat - Dex Euromat

Jak co dzień w pracy
Od szefa dostajesz baty
Korki do pracy
To też kolejne baty
Nie będzie premii do wypłaty
A zaczyna brakować na opłaty
Czasem jest jednak lepiej
Czasem jednak jest gorzej
To właśnie problemy rzeczywiste
Które, z wiekiem są bardziej oczywiste
Gdy już odpoczniesz po robocie
Zrobiłbyś coś fajnego w locie
Otwierasz więc cyfrową bramę sieci
I najpierw usuwasz spamu stertę śmieci.
calosc

Rodzinne wakacje - Marita Karu

Historia zaczyna się w dniu po hucznych urodzinach Babci Cat. Na werandzie przed domem, cała rodzina leczyła kaca po Piccolo, ponieważ babcia nic innego by wnuczkom nie dała.
Jedynie sobie postawiła obok bimber 70-cio %, a za swoich czasów znana była z mocnej głowy. Wszyscy relaksując się, wpadli na pomysł aby zabrać starowinkę na wspólne po-imprezowe wakacje.
A że był to piękny i słoneczny sierpień, postanowili wybrać się w równie ciepłe miejsca. Rozpoczęło się wielkie pakowanie inventory. Joanna zabrała podręczne dildo, które dostała na pamiątkę od dziadzia oraz stringi na zmianę, zaś Babunia że była bladej karnacji, spakowała samoopalacz aby nie spiec się na słoneczku, i nie dostać większej ilości zmarszczek. Marita za to odważyła się przemycić w termoforze wódkę, a w skarpetkach małe buteleczki wyborowej.
Z wielką pewnością chowała skarpetki do walizki, które nie zdejmowała od dwóch tygodni, było to bowiem najpewniejsze zabezpieczenie przed strażą graniczną. Marieccie babunia sama zapakowała ciepłą parę majteczek, a Dranila postanowiła zabrać ze sobą jedynie wiaderko z grabkami i łopatką - niezbędnik do robienia zamków z piasku.
calosc

Opowiadanie - Rusałka
Pewnego wieczoru w zatłoczonym klubie Sekret, kiedy rozdawałam drinki wesoło bawiącym się avatarom mój wzrok padł na wejście, tak jak zawsze zresztą, moim zadaniem było rozdawanie drinków osobom wchodzącym do klubu byłam barmankom zarabiałam marne grosze zaledwie 30l$ na godzinie ale to nie jest istotne istotne jest to ze ujrzałam kogoś kto natychmiast zwrócił moją uwagę, sama nie wiem czemu, może to jego blada świetlista skóra przykuła mój wzrok, a może jego równo zaczesany wąsik pod noskiem czy też jego skromny strój, nazywał się John.. John Kowalskii był dla mnie od samego początku niezwykły. Tak wiem pełno jest avków którzy mają wampirze skinki, i wąsy ale on wiecie on nie był taki jak tamte wampiry jego ciało nie zdobyły masy mięśni a ubranie jego nie było z najdroższego sklepu wręcz przeciwnie był skromnie ubrany i wśród tłumów opalonych męskich avów ubranych w markową odzież najbardziej przykuło moją uwagę jego osobą. Oczywiście przywitałam się z nim i dałam drinka którego co mnie zdziwiło przyjął. Nie przestając wykonywać swoich obowiązków obserwowałam go skrycie patrzyłam jak zmierza w stronę himerki przepycha się przed tłum potem jak zaczyna tańczyć przyglądałam musie kamerą coraz dokładniej i wiem to jak z filmu ale poczułam jakiś magnes powiecie nie to jest zmyślone jednak to prawda poczułam ze jest niepowtarzany, niezwykły, i zapragnęłam tylko jednego nie nie sexu ;) chciałam z nim porozmawiać.
calosc

Gdyby to był film... - Ewkaa
Gdyby to był film, a nie opowiadanie, ekran rozjaśnił by się powoli. W tle zabrzmiały by pierwsze dźwięki delikatnego arpeggia na strunach smyczków. Jasna plama powiększałaby się i wyostrzała by w końcu odpadło parę ziarenek a w kadrze pojawiłby się żuk pokonujący wzniesienie na wydmie piachu. Kamera okrążyłaby go i odjechała pokazując w tle zachód nad oceanem, pełnym szkarłatu, ciemnej szarości i pomarańczu, odbicia lustrzanego nieba, smaganego wiatrem i falami.
Gdyby to był film kolejne wzniesienie a za nim następne układałby by się w ślady stóp osoby która wyszła z oceanu. Gdy żuk docierałby do końca wzniesienia piach osunął by się pod nim a on w tej właśnie chwili zniknąłby pod błyszczącym butem.
DUM, zabrzmiały kotły.
Kamera ponownie by odjechała by pokazać uzbrojonego strażnika, wyraźnie zaniepokojonego śladami. Wykonała by kolejną panoramę i okrążyła go zniżając się powoli. W znikającym kadrze zdążylibyśmy jeszcze zobaczyć, że odczepia od paska krótkofalówkę i ściszonym głosem wszczyna alarm w niezrozumiałym języku. W tle zaś jakieś zabudowania i otaczające go palmy i krzaki. But znikł by z kadru odsłaniając leżącego we wgłębieniu nieruchomego owada. W tym momencie do arpeggia dołączyłyby smyczki, komplikując arpeggio, dłuższe nuty nadały by melodii harmonii.
calosc

Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia
sobota, 31 stycznia 2009
dzień pierwszy
Kupilam sobie wyspę w Second Life.
Pogodny poranek na bezludnej wyspie. Dokoła nikogo. Tylko szum fal. Nie jestem rozbitkiem, raczej cudownie ocalonym bytem. Ocalonym przed czym? Przed złym światem, przed ludźmi, przed sobą? Ludzie są przecież dobrzy i świat nie taki zły. A ja? To się dopiero okaże. Dlaczego uciekłam na wirtualną wyspę? Nie wiem. Na razie mi się tu podoba. Ale to dopiero dzień pierwszy.
niedziela, 01 lutego 2009
dzień drugi
Znalazłam patyk. Rysuję na piasku twarze ludzi, których chcę zapomnieć. Potem przyglądam się jak morze je wymazuje. Fala za falą i zacierają się kontury. Po chwili stają się nierozpoznawalne. Powoli wsiąkają w piasek. Są już prawie niewidoczne. Wreszcie znikają. Wilgotny piasek pozostaje nietknięty. Jakby nikt nigdy niczego na nim nie rysował. Więc tak się to robi. Morze jest mądrzejrze ode mnie.
calosc

Witraż- Ktoś
Właśnie kończyłem kolejny projekt i borykałem się ze skryptami, kiedy przyszedł na platformę. Przyglądał się przez chwilę w milczeniu pojawiającym się i znikającym primom, a potem zaczął opowiadać. Zwykle cierpliwie wysłuchuję ckliwych i sentymentalnych historyjek o przewidywalnym zakończeniu, którymi częstują mnie znajome, ale po raz pierwszy opowiadał to facet.
Kilka lat temu, jeszcze przed projektem Second Poland, kiedy Polaków niełatwo było spotkać w Sl, w jakimś amerykańskim klubie poznał dziewczynę, Polkę. Zamienili tylko kilka zdań, ale on poczuł coś, czego już dawno nie doświadczał w obu światach. Przez kilka miesięcy zagadywał ją na IM, namawiał na spotkanie i wreszcie udało się. Zaczęli się spotykać częściej, a potem byli już razem. Zamieszkali wspólnie, urządzili dom i spędzali razem codziennie długie godziny od popołudnia do nocy. Byli ze sobą najbliżej, jak tylko można, nie przekraczając granicy pomiędzy światami, granicy, poza którą wszystko, co było, się kończy, bo już nie może być tak samo. Minął prawie rok, wzięli ślub, umieścili się w profilach.
calosc

O medytacji i tai-chi w SL - inaczej. Ambrozja Aronowicz
Chciałabym w poniższych rozważaniach porozmawiać z Wami - graczami drugiego,czyli wirtualnego życia - o duchowosci człowieka, a więc o sposobach i metodach rozwoju lub regresji naszego ducha, zwanego też naszą "jaznią".
Bo my też - jak wszyscy - m a m y "jażń"i to pojedynczą nie podwójną, mimo drugiego,wirtualnego ciala naszego avatara.
Własnie ta "jazń " ukryta za naszym "ego"( czyli za strukturą naszej osobowosci), z nim nierozerwalnie zespolona, tutaj w SL może łatwiej obserwować to wszystko ,co ją oddziela od "ego", co ją odziela od omamów swiata zewnetrznego czyli od tzw. "maji" ( tj. iluzji jakiej ulegamy patrząc na świat przy pomocy naszych zmysłów).
Jednak ,aby można łatwiej zrozumieć ten trudny, acz ciekawy temat, w kontekscie SL, zacznę od prezentacji japonskiej wyspy w SL, o adresie
calosc

Ostatnio edytowany przez Jacek, 28 Kwi 2011, 18:31, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 19:59 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Niech będzie, że marudzę. Jak patrzę na takie rzeczy to szlag mnie trafia jasny, nic na to nie poradzę, po prostu muszę. Naprawdę trudno nie zauważyć analogii między ilością nowych kont wczoraj (25) a dziś Nowych użytkowników: 46 oraz liczbą głosów na jedną z dwóch prac startujących w konkursie.
Obserwuje obie liczby od rana i wyraźnie można zauważyć nowe osoby ze świeżutkimi kontami w dziale Ogólnie. F5 i już jeden głos więcej... Zauważyłam taką praktykę dziś 5-6 razy. Mój pomysł odnośnie głosowania znacie, nie przeszedł a szkoda. Ale tego się spodziewałam tam, stało się tutaj.

Panuje tutaj zupełna wolnoamerykanka, wszyscy krewni i znajomi królika biorą czynny udział masowo generując kolejne nowe konta, które z chwilą wykorzystania zostają porzucone. Nie będę podawać nazw użytkowników, nie o to mi chodzi, tylko o zjawisko.
Przykład pierwszy z brzegu -
Cytuj:
Dołączenie: 9 minuty temu
Ostatnia wizyta: 2 minuty temu
Łączny czas wizyt: 1m 30s
Zdarzały się też konta używane przez 2s do 10s...

Oczywiście można przyjąć, że wśród osób, które nie mają konta na forum są takie, które wręcz kochają literaturę i koniecznie, ale to koniecznie musiały zagłosować. A potem zupełnie nie chcący straciły całkowite zainteresowanie i od razu się wylogowywały, bez przywitania, bez żadnych postów. Myk, nogi za pas. Może tak być, ale chyba większe prawdopodobieństwo jest trafienia szóstki w totka.

Nie chcę prosić Mad o pomoc, bo z pewnością dało by się ustalić kto, kiedy, na kogo głosował. Nie oto chodzi. Idę o zakład, że ten wątek ma więcej odwiedzin niż liczba odwiedzin strony z pracami i link do PDF razem wziętych. Zastanawia mnie jedna rzecz. Jaką wartość ma zwycięstwo w konkursie jeśli się kombinowało? Czy taka wygrana może cieszyć? To ma być zwycięstwo? Nie sądzę...

Tak więc apel do osób, które są stałymi użytkownikami tego forum, może wy też zagłosujecie ;)

Edit :
Cytuj:
Dołączenie: 2 minuty temu
Ostatnia wizyta: mniej niż minutę temu
Łączny czas wizyt: 47s
Konto użytkownika w dziale zaraz po wysłaniu tego posta... Ręce opadają... przy okazji - nowych kont już jest 50...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 20:15 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli Jacek nie ma możliwości sprawdzenia, ile osób odwiedza te strony z linkami, to można jeszcze w kod zapodać statystyki. Ale myślę, że wszelkie uwagi Zuo będą zapewne przy drugiej edycji wzięte pod uwagę, jeżeli oczywiście Jacek drugą edycję konkursu zorganizuje. A na razie będzie zabawa i czytanie literatury przez tych, co lubią czytać albo nie mają nic ciekawszego do roboty.

Może drugiej edycji moje rozwiązanie z rodziną królika będzie wykorzystane?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 20:35 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37027
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37013
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37047
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37030
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37052

5 pierwszych z brzegu kont wyraźnie wykorzystanych jednorazowo... Patrzcie na czas wizyt. Dalej nie chciało mi się sprawdzać.

Jeśli tak ma wyglądać głosowanie, to nie sądzę aby ktoś jeszcze chciał brać udział w jakimkolwiek kolejnym konkursie...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 20:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja miałem brać w tym konkursie udział. Ale poczekam do następnego. Niech się chociaż zabawa liczy, jeżeli reszta przestanie się liczyć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Można też jeśli będą kolejne edycję dodać punkt regulaminu mówiący o tym , że uczestnicy którzy brali udział w danym konkursie to przez kolejne 2/3 nie mogą brać udziału i też najlepiej po głosowaniu te konta (adresy IP ) które zostały stworzone tylko na oddanie głosu zablokować na jakiś okres czasu ^^'

Pytanie do Mad/Admina :
Czy nowym użytkownikom forum ciut nie ograniczyć sposobu przeglądania i np. jeśli napiszą 3/5 postów w jakimś dziale to dopiero dać pełny dostęp do całego forum ?

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:11 
Zuo napisał(a):
http://secondlife.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=37027

Leon?? Myslalam, ze masz tu konto. Oj brzydko, brzydko... :)

Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Daro napisał(a):
Czy nowym użytkownikom forum ciut nie ograniczyć sposobu przeglądania i np. jeśli napiszą 3/5 postów w jakimś dziale to dopiero dać pełny dostęp do całego forum ?

Nie wiem, czy można i póki co niewiele mnie to obchodzi.
Przy okazji pierwszego konkursu, wymyślonego przez Jacka napisałam, jak wyobrażam sobie głosowanie i - po głosie, że to będzie niemożliwe do przeprowadzenia - w jaki sposób można to zrealizować. Organizator konkursu zdecydowanie odmówił, wybierając opcję "na żywioł".
Do tego konkursu również nie mam zamiaru się wtrącać, oddałam tylko swój głos - jako pierwsza ze wszystkich głosujących.

Mam nadzieję, że wyniki tego "głosowania" dadzą do myślenia organizatorowi i że nie zniechęcą uczestników.

Mam również nadzieję, że Jacek odpowie na wszystkie uwagi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Faktycznie, sprawa wyglada podejrzanie z tymi kontami uzywanymi przez 10 sekund. Przyznam, ze nie przewidzalem takiego rozwoju wypadkow, a poprzednie glosowanie w konkursie Fundacji jeszcze mnie utwierdzilo w przekonaniu, ze nikomu raczej nie chce sie bawic w konkursy pieknosci pod tytulem "kto ma wiecej znajomych".
Zwlaszcza, ze dotyczy to sztuki, a nie biznesow!
(Osobiscie dziwnie czulbym sie proszac znajomych "Ej, napisalem cos i zglosilem do konkursu. Boje sie, ze nie jestem najlepszy wiec zaloguj sie i zaglosuj na mnie". Ludzie sa jednak dziwni:)
Celem Konkursu bylo zmobilizowanie polskich avatarow do pisania i czytania. Nagroda jest, przynajmniej dla mnie, sprawa wtorna.
O odwolaniu glosowania nie ma jednak mowy - nikogo za reke nie zlapalem i nie moge nikogo oskarzac. Zabawa toczy sie dalej zgodnie z regulaminem.

Nie zmienia to faktu, ze mozna z tegp wyciagnac wnioski na przyszlosc.
Jak stworzyc w miare sensowna ankiete, ktora nie bedzie zmuszala do wysilku administracji (czyli odpadaja rozne namierzania glosujacych po IP, potwierdzania glosu w SL itd)?

Jedyne wyjscie jakie widze to pisanie postow typu : glosuje na A, B lub C i odrzucanie przez organizatorowi wpisow 'swiezych' avatarow. Tylko po co wtedy ankieta?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Przyznam, ze nie przewidzalem takiego rozwoju wypadkow

Nie musiałeś przewidywać, wystarczyło wziąć pod uwagę głosy innych osób.

Jak stworzyc w miare sensowna ankiete, ktora nie bedzie zmuszala do wysilku administracji (czyli odpadaja rozne namierzania glosujacych po IP, potwierdzania glosu w SL itd)?

Jacek napisał(a):

Tak jak pisałam wcześniej - wystarczy ustalić w regulaminie, że w konkursie mogą brać udział wszyscy, ale w głosowaniu tylko osoby zarejestrowane na forum w dniu zamknięcia składania ofert/prac. Każdy głosujący musiałby tylko potwierdzić w wątku, że głosował, bez mówienia na kogo. Głosy niepotwierdzone byłyby proporcjonalnie odjęte od wszystkich.
Wydaje mi się, że to dość sensowne i wykonalne.

Jacek napisał(a):
Tylko po co wtedy ankieta?

A jaki jest jej sens w obecnej formie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
"Jedyne wyjscie jakie widze to pisanie postow typu : glosuje na A, B lub C i odrzucanie przez organizatorowi wpisow 'swiezych' avatarow. Tylko po co wtedy ankieta?"
Najlepiej wtedy mimo iż da się zobaczyć tylko wynik w danej chwili admin/moderator jeśli ma takie prawa powinien na widok publiczny udostepnic kto a nie tylko ile osob wtedy było by można kontrolę zrobić , że ktoś napisał A a zagłosował na B - tylko czy już to nie ociera o tzw. dobry smak ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 21:43 
Dołączenie:
Marzec 2011
nick w SL: Sonia Porthos
Jacek napisał(a):
(...)
potwierdzania glosu w SL itd)?

Jedyne wyjscie jakie widze to pisanie postow typu : glosuje na A, B lub C i odrzucanie przez organizatorowi wpisow 'swiezych' avatarow. Tylko po co wtedy ankieta?

Moze lepiej glosowac w sl, nie na forum?
Chodzi o swieze avatary czy nowych uzytkownikow forum? Nie kazdy ma konto na forum, sa przeciez ludzie na sl ktorzy na forum nie pisza. A jak ktos ze znajomych poprosi o glos a konta na forum sie nie ma, to sie je zaklada. Nie rozumiem, co w tym zlego, ze tylko w tym celu. To chyba normalne, ze znajomi glosuja? Skoro jest glosowanie ;)
Gdyby bylo jury, nie byloby takich problemow.
Za to bylyby inne.
Zawsze jakies sa;)

Madelaine napisał(a):
(...)
Każdy głosujący musiałby tylko potwierdzić w wątku, że głosował, bez mówienia na kogo. Głosy niepotwierdzone byłyby proporcjonalnie odjęte od wszystkich.
Wydaje mi się, że to dość sensowne i wykonalne.

Oddaje glos, potwierdzam ze oddalam, potwierdzam ze potwierdzilam, potwierdzam potwierdzenie potwierdzenia :lol:
dlugo tak mozna ;-)

Przeciez jesli ktos zaklada konto tylko w celu glosowania to z tego samego konta moze potwierdzic, taki pomysl niczego nie uwiarygodnia.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 26 Kwi 2011, 22:13.
Powód: nabijanie postów
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
wystarczy ustalić w regulaminie, że w konkursie mogą brać udział wszyscy, ale w głosowaniu tylko osoby zarejestrowane na forum w dniu zamknięcia składania ofert/prac. Każdy głosujący musiałby tylko potwierdzić w wątku, że głosował, bez mówienia na kogo. Głosy niepotwierdzone byłyby proporcjonalnie odjęte od wszystkich.
Wydaje mi się, że to dość sensowne i wykonalne

Jako czlowiek prosty przyznam, ze nie widze sensu i wykonalnosci tego pomyslu:(

Zalozmy, ze oglaszam ankiete:

Ktory kolor jest ladniejszy:
- czerwony (padly 3 glosy)
- zielony (padły 2 glosy).

Fakt glosowania potwierdzily dwa avatary, trzy - nie. I co z tego wynika? Nie wiemy czy glosowaly na czerwony czy zielony, mamy odjac proporcjonalnie czyli jak? Dwa glosy od czerwonego a jeden od zielonego? Wyjdzie remis, a moze glosowano na zielony itd.
Mad, gdyby nawet teraz glosy byly weryfikwane to komu bys odjela? Pracy ktora ma duzo glosow odjecie nie zaszkodzi wiele, tej ktora ma 1 glos zaszkodzi bardzo.
Dochodzi to tego kolejny problem. Chcacy wygrac moze przeciez poproscic swoich znajomych na forum, ktorzy juz konta maja od dawna, zeby zaglosowali na niego i napisali post. I tez bedzie konkurs znajomych, tylko ze forumowych.

Jedyne wyjscie to uznawanie glosow w ktorych avatary pisza jakiego wyboru dokonaly, ale wtedy ankieta nie ma sensu i nie ma tez mowy o anonimowosci.

Cytuj:
Moze lepiej glosowac w sl, nie na forum?

Mozna, ale zabawa toczy sie na forum wiec zdecydowalem ze tutaj bedzie zabawniej. Poza tym, sciagniecie znajomego zeby zaglosowal w SL jest latwiejsze, niz przekonanie go, zeby zalozyl konto na forum. (Zreszta Administracja pewnie zaciera rece widzac nowych userow, a mozliwe ze niektorzy z nich zostana na dluzej?)
Cytuj:
To chyba normalne, ze znajomi glosuja? Skoro jest glosowanie ;)

Normalne:) Ale chodzilo o cos innego. Nie o pokazanie kto ma wiecej znajomych, ale kto pisze rzeczy, ktore bardziej podobaja sie wszystkim awatarom.

Mozna tez napisac do pana phpBB, zeby stworzyl opcje w skrypcie forum: Zablokuj mozliwosci glosowania uzytkownikom o stazu mniejszym niz X dni. A moze jest juz cos takiego?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:11 
Dołączenie:
Marzec 2011
moze wiec jedyny sposob, zeby bylo bez jakichkolwiek podejrzen to glosowanie jawne?
i uznanie glosow tylko tych uzytkownikow, ktorzy podaja na forum imie i nazwisko awatara z sl

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
moze wiec jedyny sposob, zeby bylo bez jakichkolwiek podejrzen to glosowanie jawne?
i uznanie glosow tylko tych uzytkownikow, ktorzy podaja na forum imie i nazwisko awatara z sl

Tylko po co wtedy ankieta, jesli i tak trzeba pisac post na kogo sie glosowalo a biedny organizatow musi na koniec usiasc i zliczyc wszystkie glosy recznie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:22 
Dołączenie:
Marzec 2011
wystarczyloby przy zakladaniu konta na forum, pole "nick w sl" uczynic wymagalnym (chyba jest to mozliwe?)
ale wtedy zapewne drastycznie by spadla liczba uzytkownikow forum ;-)

Jacek napisał(a):
Tylko po co wtedy ankieta, jesli i tak trzeba pisac post na kogo sie glosowalo a biedny organizatow musi na koniec usiasc i zliczyc wszystkie glosy recznie?

no tak, cos za cos, albo wygodna ankieta, albo zmudne liczenie ;-)
chyba jeszcze nie wynaleziono systemu glosowania, ktory by nie budzil kontrowersji :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
sonia.porthos napisał(a):
Oddaje glos, potwierdzam ze oddalam, potwierdzam ze potwierdzilam, potwierdzam potwierdzenie potwierdzenia

Nigdzie nie napisałam czegoś takiego. Wydaje mi się, że napisanie w wątku "zagłosowałam" czy "zagłosowałem" nie przerasta możliwości intelektualnych przeciętnego użytkownika forum.

Przeciez jesli ktos zaklada konto tylko w celu glosowania to z tego samego konta moze potwierdzic, taki pomysl niczego nie uwiarygodnia.

Napisałam wyraźnie i drukowanymi:

Madelaine napisał(a):
wystarczy ustalić w regulaminie, że w konkursie mogą brać udział wszyscy, ale w głosowaniu tylko osoby zarejestrowane na forum w dniu zamknięcia składania ofert/prac.

Moje rozważania są czysto teoretyczne, nie mam zamiaru się tym zajmować.

Przy okazji: proszę unikać pisania postu pod swoim postem, wystarczy edytować jeden, dodając kolejne zdanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Nigdzie nie napisałam czegoś takiego. Wydaje mi się, że napisanie w wątku "zagłosowałam" czy "zagłosowałem" nie przerasta możliwości intelektualnych przeciętnego użytkownika forum.

Nie przerasta ale tez nic nie daje. To, ze bedziemy wiedzieli ze X avatarow zaglosowalo legalnie, a Y - nie, nadal nie pozwoli nam obliczyc kto jest zwyciezca w ankiecie:(

Uff, los mnie uchronil przed powolaniem jury. To by dopiero byla zadyma! :)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 26 Kwi 2011, 22:28, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:27 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Madelaine napisał(a):
A jaki jest jej sens w obecnej formie?
Otóż to...

1. W głosowaniu mogą brać udział awatary, które posiadały konto przed ogłoszeniem konkursu (można przewidzieć, że po jego ogłoszeniu ktoś założy kilka kont na zapas)
2. Każdy głos należy potwierdzić postem, czyli Zło głosowała na opcję 3 (i faktycznie taki głos został oddany).
3. Nowe osoby muszą pogodzić się z tym, że są na forum zbyt krótko aby brać udział w głosowaniu. Trudno.
4. Głosować mogą tylko awatary, które mają przynajmniej 100 postów, czemu? A założę sobie dziś z 15 kont, może będzie konkurs? Dogadam się ze zwycięzcą - 20, 30% wygranej? Może połowa?
Głosowanie jest dla UŻYTKOWNIKÓW forum, którzy aktywnie biorą w nim udział. Taka jest prawda. Takich użytkowników jest sporo.
5. Oczywiście w konkursie może wziąć udział każdy.

To są chyba najrozsądniejsze zasady.
To chyba normalne, ze znajomi glosuja? Skoro jest glosowanie Gdyby bylo jury, nie byloby takich problemow.
To nie jest normalne. "Eeee Zenek, weź no na mnie zagłosuj, bo konkurs jest, chce wygrać, to postawie ci potem piwo",,,
Głosujemy na czyjąś pracę nie na osobę, która ma najwięcej znajomych.
Jacek napisał(a):
O odwolaniu glosowania nie ma jednak mowy - nikogo za reke nie zlapalem i nie moge nikogo oskarzac. Zabawa toczy sie dalej zgodnie z regulaminem.
To twój konkurs Jacku. Możesz go nawet odwołać :)
Ja naprawdę nie widzę sensu kontynuowania go w tej formie, wszyscy widzą co się dzieje. To ma być konkurs literacki a nie wyścig szczurów...
Nowych postów: 21 | Nowych tematów: 3 | Nowych użytkowników: 59
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37075
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37079
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37078
To zakrawa na farsę...

Nie raz organizowałam konkursy w swoich klubach. Zasady były jasne, zero spraszania znajomych. Jak zauważę uczestnik jest dyskwalifikowany. I zarówno w klubie jak i na konkursach zawsze byli ludzie, bo nie bali się, że wpadnie Zenek z gazowni i zaprosi kupli, żeby pomogli mu wygrać...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Neme, Twoja propozycja jest zblizona do wersji Mad i ma niestety te sama wade.
Wygladaloby to tak:
1) Oglaszam ankiete.
2) Userzy oddaja glosy, i zaraz potem pisza ponizej post "Oddalem glos na punkt 3"
3) Pojawiaja sie tez userzy, ktorzy klikaja w ankiete dla jaj, nie piszac potwierdzenie. Ilosc widocznych glosow w ankiecie nie pokrywa sie wiec z glosami waznymi. Wyswietlane procenty nie mowia nic!
4) Mija termin glosowania. I teraz najwieksza slabosc tego systemu:
Ja wcale nie patrze na wyniki ankiety (bo nie wiem ile waznych glosow oddano na ktora opcje) tylko zliczam glosy opisane w postach. Tylko one sa wazne - po co wiec ankieta? Wystarcza same posty - glosuje na A, B albo C!
Mozna to zrobic i tak ale obawiam sie, ze klikniecie w ankiete nie jest problemem a napisanie postu i ujawnienie swojego wyboru moze juz sprawiac klopot wielu uzytkownikom.
Cytuj:
To twój konkurs Jacku. Możesz go nawet odwołać :)

Nie, nie moge. To kwestia zaufania i solidnosci - obiecalem wyplacic 10 k zwyciezcy i wyplace!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:44 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacek napisał(a):
Wystarcza same posty - glosuje na A, B albo C!Mozna to zrobic i tak ale obawiam sie, ze klikniecie w ankiete nie jest problemem a napianie postu i ujawnienie swojego wybor moze juz sprawiac klopot wielu uzytkownikom.
Przesadzasz. Ankieta, żeby szybciej zobaczyć wyniki, weryfikacja dla pewności :)
Jacek napisał(a):
Nie, nie moge. To kwestia zaufania i solidnosci - obiecalem wyplacic 10 k zwyciezcy i wyplace!
Obawiam się, że w przypadku kombinatorów ta kwestia nie obowiązuje, prawda? Tu chodzi głównie o zabawę, motywację do pisania i czytania. Nagrodzenie zwycięzcy ma być motywacją dla innych by pisali i czytali. Nagradzając kombinatorów niszczysz ideę samego konkursu, on po prostu nie ma sensu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:45 
Dołączenie:
Marzec 2011
nick w SL: Natan Strzelecki
Zuo napisał(a):
Ja naprawdę nie widzę sensu kontynuowania go w tej formie, wszyscy widzą co się dzieje. To ma być konkurs literacki a nie wyścig szczurów...

No właśnie. Jak na konkurs literacki zbyt mało widzę tu dyskusji o literaturze ;-)
Burza nad sposobem głosowania, o pracach ani słowa.
Ktoś w ogóle je czytał? Wszystkie?
Już kolejny raz obserwuję to dziwne zjawisko, Jacek ogłasza konkurs, a wszyscy na hura z krytyką i niezadowoleniem, że nie tak powinno być. Zdaje się że to konkurs Jacka? Czyli pomysłodawca ustala reguły? Chyba że się mylę?
Nikt nie widzi tego, że człowiek próbuje uaktywnić środowisko polskich slowiczów, mało tego, wykłada na to kasę. Lepiej przecież krytykować, niż coś zrobić, prawda?
Apeluję do użytkowników tego forum, skupmy się na pracach, które są przedmiotem głosowania. Poświęćmy chwilę, na przeczytanie ich i ocenę. Niektóre są naprawdę ciekawe. To konkurs literacki, nie konkurs na metodę głosowania na forum ;-)
pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:54 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
natan.strzelecki napisał(a):
Burza nad sposobem głosowania, o pracach ani słowa.
I prawidłowo. Dlaczego mam komuś sugerować na kogo ma głosować, niech sam przeczyta i wybierze.
Jacek ma wielkie serce i świetne pomysły, ale jest naiwny. Konkurs to świetna sprawa, ale jak to zwykle bywa zawodzą ludzie... Dlatego ustala się zasady. Poprzednim razem myślałam, że przesadziłam ale to co się tu dzieje potwierdziło moje najgorsze obawy...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:57 
Dołączenie:
Październik 2010
Dyskusja o tym kto może albo kto nie może przy licznych obwarowaniach (data rejestracji, ilość postów etc.) doprowadzi właściwie do wyłonienia komisji, którą proponowałam przy pierwszym konkursie. W tych warunkach jedynie komisja złożona z bezstronnych osób ma sens. Inaczej to tylko plebiscyt popularności. Zaraz pojawią się wypowiedzi, że nie ma bezstronnych i koło się zamknie. Można ustalić, że kto zwyciężył w danym roku nie może już brać udziału w kolejnym konkursie przez np 2 kolejne lata. W ten sposób przynajmiej ciągle nie będą wygrywały te same osoby.

Ja niestety nie zagłosuję. Nie uważam, że jest na co.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
natan.strzelecki napisał(a):
Apeluję do użytkowników tego forum, skupmy się na pracach, które są przedmiotem głosowania. Poświęćmy chwilę, na przeczytanie ich i ocenę. Niektóre są naprawdę ciekawe. To konkurs literacki, nie konkurs na metodę głosowania na forum ;-)
pozdrawiam

To konkurs literacki i DYSKUSJA o (że tak powiem) moralności autorów.
Generalnie nie ma sposobu na uczciwe głosowanie. Nie pomoże ankieta, nie pomoże zabranianie zakładania nowych kont na forum awatarom które już są lub własnie "powstały" na SL, nie pomoże konieczność podawania nicka z SL na forum, nie pomoże konieczność napisania 100-200 postów....
Tak naprawdę może pomóc tylko i wyłącznie UCZCIWOŚĆ autorów prac. Uczciwość polegająca nie tylko na tym, że autor nie głosuje sam na siebie swoim awatarem głównym ani żadnym altem, ale także na tym ze nawet nie podpisując swojej pracy nie poprosi znajomych o glosowanie....
Niestety jak widać na załączonym obrazku o tę właśnie uczciwość najtrudniej, a szkoda....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Obawiam się, że w przypadku kombinatorów ta kwestia nie obowiązuje, prawda? Tu chodzi głównie o zabawę, motywację do pisania i czytania. Nagrodzenie zwycięzcy ma być motywacją dla innych by pisali i czytali. Nagradzając kombinatorów niszczysz ideę samego konkursu, on po prostu nie ma sensu.

Kombinacje trzeba jednoznacznie udowodnic. Przerwanie konkursu byloby powiedzeniem zwyciezcy "jestes oszustem" a tego zrobic bez jednoznacznych dowodow nie wolno.
Zreszta zapraszanie znajomych do glosowania nie bylo zabronione regulamiem, mimo ze niezbyt o to mi chodzilo w Konkursie.
Cytuj:
No właśnie. Jak na konkurs literacki zbyt mało widzę tu dyskusji o literaturze ;-)

Nasza dyskusje o sposobie glosowania tez od biedy mozna uznac za literature :)
Cytuj:

Ja! I zauwazylem rzecz zadziwiajaca,
Mamy dwa wiersze, potem przez swawolna satyre Mariki przechodzimy do powazniejszej prozy milosnej i czegos w rodzaju scenariusza fimowego Ewkii (podbil moje serce bo pojawiam sie w nim!). Dalej jest poetycki pamietnik Sagali, strasznie kojarzacy mi sie z Malym Ksieciem, zgrabnie napisane opowiadanie Ktosia. Nasza podroz po literaturze SL konczymy esejem o duchowosci.
Autorzy jakby sie umowili, zeby przeleciec wszystkie gatunki i odcienie literatury. A prace umieszczone sa w kolejnosci chronologocznej - poeci wyrobili sie pierwsi, esejowcy na koncu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Cytuj:
Ja jeszcze nie.
Image
Dlatego jeszcze nie głosowałam.

Identity Euler napisał(a):
Ja niestety nie zagłosuję. Nie uważam, że jest na co.

Jest na co, to przecież nie zawodowcy ;) Komisja wyłoniona z użytkowników z odpowiednią ilością postów w sposób jaki opisałam to chyba najlepsze rozwiązanie.

Ostatnio edytowany przez Zuo, 26 Kwi 2011, 23:22, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Jacek napisał(a):
Zreszta zapraszanie znajomych do glosowania nie bylo zabronione regulamiem, mimo ze niezbyt o to mi chodzilo w Konkursie.

Pytanie Jacku czy chciałeś zrobić konkurs literacki, czy plebiscyt popularności. Jeśli konkurs literacki to regulamin okazuje się być do dupy. Jeśli plebiscyt popularności to cel osiągnięty.
W tym pierwszym chętnie wziąłbym udział i jako twórca i jako głosujący (niekoniecznie jednocześnie). Niestety nauczony doświadczeniem z poprzedniego zorganizowanego plebiscytu, podczas trwania którego otrzymałem kilka próśb o głosy i sytuacja była dokładnie taka sama jak obecnie, stwierdziłem, że na konkursy pod tytułem "kto ma więcej znajomych" szkoda czasu i energii.

Prace konkursowe przeczytałem. Dwie zwróciły moją uwagę, jedna uzyskała sympatię ;). Zagłosować jednak chciałem zdecydowanie w konkursie literackim, a ten się nie odbywa :).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jak najbardziej chcialem zrobic konkurs literacki, tylko nie mam pojecia jak:(
Sa dwa wyjscia:
1) Zwyciezce wylania jury. Te wersje odrzucam od razu. Kto mialby w nim zasiadac i dlaczego? I nawet gdyby udalo sie znalezc takich kamikaze to rzeznia jaka by sie potem rozpetala nie mialaby sobie rownych w historii polskiego SL. Wspomne nieslawe wybory Miss, gdzie piekno kobiece jest jakos wymierne.
2) Zwyciezce wylaniamy w glosowaniu powszechnym. W zasadzie to, czy glosuja avatary stare czy mlode, w SL czy na forum itd to sprawa wtorna. Zawsze bedzie mozna poprosic paru znajomych o glos i powstanie podejrzenie o konkurs popularnosci.
Inaczej sie nie da:(
Jest jeszcze wyjscie ostateczne - czyli zwyciezce wybieram sam i daje mu nagrode, ale to juz wykorzystalem zamawiajac mrozaca krew w zylach opowiesc o Podex Shuftan.

Jako niespelniony krytyk literacki mam jeszcze jedna obserwacje z lektury nadslanych prac. We wszystkich z nich zauwazyc mozna latwosc z jaka autorzy operuja realiami SL.
Jesli czytam opowiadania SF to czesto widze, ze te promienie ponadswietlne, blastery, ektoplazmy itd sa wsadzone na sile do textu, zeby bylo bardziej "kosmicznie".
Nasi tworcy teleportu, logowania primow, parceli, lagow itd uzywaja tak naturalnie jakby to bylo ich ... drugie zycie.:)
Zwroccie na to uwage.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:35 
Dołączenie:
Grudzień 2010
wiecie miałam nie brać udziału w tej dyskusji ale zaczęłam czytać prace z ciekawości i jedna przykuła moją uwagę bo gdzieś to już kiedyś czytałam

http://daily.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3

po zerknięciu na link nie muszę chyba pisać o która prace chodzi? czy to aby nie plagiat?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:41 
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Drani napisał(a):
wiecie miałam nie brać udziału w tej dyskusji ale zaczęłam czytać prace z ciekawości i jedna przykuła moją uwagę bo gdzieś to już kiedyś czytałam

http://daily.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3

po zerknięciu na link nie muszę chyba pisać o która prace chodzi? czy to aby nie plagiat?

nie plagiat tylko moj własny blog :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:42 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Robi się coraz ciekawiej 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:44 
Dołączenie:
Grudzień 2010
no dobrze twój blog ale pisało w regulaminie ze prace nie mogą być publikowane nigdzie wcześniej dla mnie to nie sprawiedliwe dla tych którzy się wysilali i pisali coś na bieżąco

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Albo plagiat albo wbrew obecnemu, wciąż nie doskonałemu regulaminowi praca publikowana wcześniej. Oczywiście przypadkiem praca, która wygrywa... Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, że ewidentny oszust próbował naciągnąć Jacka na nagrodę... Ręce opadają again...
sagalia napisał(a):
nie plagiat tylko moj własny blog
1) Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do dnia 25.04.2011 na adres info(at)podex.com.pl utworu dotąd nie publikowanego i nie nagradzanego w innych konkursach. Forma utworu jest dowolna, może to być opowiadanie, piosenka, wiersz, dramat itp. Utwór musi jednak w jakikolwiek sposób odnosić się do Second Life.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Sagalio - niezaleznie do tego, czy jest to Twoj blog czy nie praca nie moze brac udzialy w konkursie:(
Regulamin mowil jasno:
Cytuj:
1) Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie do dnia 25.04.2011 na adres info(at)podex.com.pl utworu dotąd nie publikowanego i nie nagradzanego w innych konkursach
.
Umieszczenie na blogu jest publikacją:(
Tym samym utwor Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia odpada z konkursu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:49 
Dołączenie:
Grudzień 2010
nie rozumiem spekulacji Zuo ze oczywiście praca która wygrywa? przepraszam bardzo ja nie oddalam głosu zanim nie przeczytałam wszystkich prac, nie moja wina że akurat niefortunnie czytałam tego bloga jakiś czas temu

p.s. Blog tak przy okazji jest naprawdę dobry i na długo zapadł mi w pamięć ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Tym samym utwor Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia odpada z konkursu.

Są dwa wyjścia - pozycja pozostaje w ankiecie, ale nie będzie brana pod uwagę, albo usuwam ją, automatycznie resetując całe głosowanie.

Swoją drogą ciekawe, ile osób zalogowałoby się drugi raz ;)

Drani napisał(a):
nie rozumiem spekulacji Zuo ze oczywiście praca która wygrywa?

Póki co zebrała najwięcej głosów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Są dwa wyjścia - pozycja pozostaje w ankiecie, ale nie będzie brana pod uwagę, albo usuwam ją, automatycznie resetując całe głosowanie.

Niech pozostanie w ankiecie. Nie bede jej bral po prostu pod uwage.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:54 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jak dla mnie są dwie opcje. Reset ankiety i głosowanie wg zasad które ja zaproponowałam. Wycofanie się pozostałych uczestników z konkursu, w którym obecny regulamin zupełnie nie spełnia swojego zadania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:56 
Dołączenie:
Kwiecień 2011
nie doczytalam regulaminu, przepraszam
zrozumialam ze prace nie moga brac wczesniej udzialu w konkursach
prosze o usuniecie w takim razie
nie bylo moim zamiarem oszukiwanie kogokolwiek

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:59 
Dołączenie:
Grudzień 2010
Drani napisał(a):
nie rozumiem spekulacji Zuo ze oczywiście praca która wygrywa?

Póki co zebrała najwięcej głosów.[/quote]

ale wiesz, ja poczułam się jakby to było wymierzone we mnie że akurat ja to napisałam :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 00:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Sagalio,
Jasne, nic sie nie stalo. Nie podejrzewam plagiatu ale regulamin jest bezlitosny i nie moge pozowolic na to, zeby praca brala udzial w konkursie bo to byloby nie fair wobec innych, ktorzy mieli tylko tydzien na napisanie swoich prac.
Opowiadania nie usune, bo byloby za duze zamieszanie - po prostu nie bedzie brane pod uwage.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 00:04 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Jacek napisał(a):
Jest jeszcze wyjscie ostateczne - czyli zwyciezce wybieram sam i daje mu nagrode, ale to juz wykorzystalem zamawiajac mrozaca krew w zylach opowiesc o Podex Shuftan.

E tam. Ja na Twoim miejscu wolałbym być znanym filantropem, niż orżniętym na kasę naiwniakiem ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 00:12 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jacku, chyba zaczyna się kształtować regulamin dla drugiej edycji konkursu. A ja się nadal zastanawiam, na które dzieło zagłosować, gdyż nadal je czytam. A szczerze przyznam, iż zagłosuję bezstronnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 00:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Jacek napisał(a):
Jak najbardziej chcialem zrobic konkurs literacki, tylko nie mam pojecia jak:(
Sa dwa wyjscia:
1) Zwyciezce wylania jury. Te wersje odrzucam od razu. Kto mialby w nim zasiadac i dlaczego? I nawet gdyby udalo sie znalezc takich kamikaze to rzeznia jaka by sie potem rozpetala nie mialaby sobie rownych w historii polskiego SL. Wspomne nieslawe wybory Miss, gdzie piekno kobiece jest jakos wymierne.
2) Zwyciezce wylaniamy w glosowaniu powszechnym. W zasadzie to, czy glosuja avatary stare czy mlode, w SL czy na forum itd to sprawa wtorna. Zawsze bedzie mozna poprosic paru znajomych o glos i powstanie podejrzenie o konkurs popularnosci.
Inaczej sie nie da:(

Dokładnie Jacku. To czy do jury ktoś zgłosi się sam czy zostanie wybrany i tak nie ma znaczenia, bo w każdym wypadku da się tej osobie zarzucić stronniczość. W sumie nawet tobie jako organizatorowi można by było zarzucić stronniczość, bo przecież też możesz wybrać pracę tej osoby, którą bardziej lubisz itp

Mnie przyszedł do głowy trochę inny pomysł - nie mówię że lepszy:)
Po 1. Głosowanie jest niejako nadzorowane przez skrypt odrzucający użytkowników po IP, wtedy nie można glosować altami
Po 2. Napisanie krótkiego uzasadnienia, dlaczego ten a nie inny utwór mi się podobał, najlepiej z wtrąceniem ulubionych cytatów z utworu. To akurat zmusiło by WSZYSTKICH głosujących do przeczytania prac, bo z tego co widać niewiele osób prace czytało a pomimo to głosy sa oddane. Ci co czytali, właśnie czytają lub zamierzają przeczytać to wyłącznie osoby wypowiadające się w tym wątku (wyjątek - Identity)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 00:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Co do adresów IP - Neostrada. I odrzucenie altów szlag jasny trafił.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 07:46 
Dołączenie:
Kwiecień 2011
nick w SL: Quadrox
Zuo napisał(a):
Nowych postów: 21 | Nowych tematów: 3 | Nowych użytkowników: 59
memberlist.php?mode=viewprofile&u=37075

To zakrawa na farsę...

Witam,
Moge wiedziec za co mnie sie tu publicznie pietnuje? Podajac link do mojego nowo zalozonego konta na forum i rzucajac jakies oskarzenia nie wiem o co?
Jestem nowy na SL i przyszedlem tu zeby sie czegos dowiedziec o SL, a tu sie okazuje, ze co? Zakaz? Nie wolno sie tu logowac czy jak? Kazdego nowego od razu pod pregierz??

No dobra, przeczytalem dokladnie
OK, sorry, nie bylo pytania
Mozna to skasowac?

Ostatnio edytowany przez Quadrox, 27 Kwi 2011, 09:34, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 08:21 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Radzę wziąć głęboki oddech i przeczytać dokładnie raz jeszcze, o co chodziło Zuo w jej wyliczance.
Na forum codziennie pojawia się kilkoro nowych użytkowników, więc oczywiste jest to, że mogła trafić ze swoimi pretensjami na kogoś, kto zarejestrował się z innych powodów niż konkurs literacki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 08:26 
Dołączenie:
Kwiecień 2011
nick w SL: Quadrox
Nie wiem o co chodzi z tym konkursem, ale mi mowia kumple, ze sie sprzedalem za jakies piwo.

Ostatnio edytowany przez Quadrox, 27 Kwi 2011, 09:31, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 08:45 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Takie sprawy zalatwiaj z Zuo. zwykle rejestruje sie kilku uzytkownikow, a nie 60!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 11:38 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Quadrox miałeś bardzo mały czas wizyt po zalogowaniu i pasowałeś do mojej wyliczanki, jeśli cię niechcący uraziłam to przepraszam. Sprawdziłam tylko kilka pierwszych i kilka ostatnich kont.
Bartek Bressig napisał(a):
zwykle rejestruje sie kilku uzytkownikow, a nie 60!
Ale co racja to racja. Nawet po Sali samobujcuw było ich najwyżej 40 max 50.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 12:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Celem Konkursu bylo zmobilizowanie polskich avatarow do pisania i czytania. Nagroda jest, przynajmniej dla mnie, sprawa wtorna.

No dobra...Bardzo cenię Twoją osobę Jacku i Twoje istnienie w SL. Jednakże odniosę się tutaj do Twoich słów, które trochę jakby mnie ...zmroziły.
Ad1.
Mobilizowanie do pisania jest fajne ale czy celowe ? Jakoś nie wydaje mi się coby pisać dla samego pisania. Takąż sztukę uprawia na tym Forum paru użytkowników i jakoś nie wydaje mi się to zbyt "intelektualne". A w związku z czasem jaki został narzucony twórcom, zgadzam się z Identity i nie zagłosuję bo uważam , że autorzy nie mieli do mnie szacunku pisząc " na kolanie" byleby zarobić. Powiem więcej, czuję się wręcz oszukańczo zmuszona do czytania tej "ekspresowej" literatury pięknej. I uważam, że teksty rojące się od błędów ort w ogóle nie powinny być dopuszczane do literackich konkursów. Myślę , że nikt poważnie podchodzący do tego konkursu, nie zgłosił swojego "produktu".
Ad2.
Ilość postów "głosujących" nie przekraczałaby np mojej możliwości zliczającej. Chętnie pomogłabym Ci gdyby zaszła taka potrzeba. I lepiej, żeby tych głosów było mniej ale sensownych.

Jednym słowem gratuluję Jacku pomysłu choć technicznie trochę nie wyszło ;) Ale dzięki Tobie ruszyło moje myślenie w kierunku stworzenia literackiego produktu . Może kiedyś będą pomyślniejsze wiatry dla mojego udziału w takim przedsięwzięciu. I wcale nie chodzi tu o kasę , jak to mówisz, ale naprawdę o coś więcej...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 12:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wiele osob pisze, ze konkurs nie taki, ze glosowanie zle, ze prace slabe itd. Czesciowo sie zgadzam ale jako czlowiek praktyczny staram sie cos z tego wyciagnac.
Piszecie:
To jest konkurs popularnosci. Czesciowo jest, ale jak zrobic zeby nie byl? Anononimowa ankieta z potwierdzaniem glosow nie wyjdzie, udowodnilem to jasno. Pisanie postow popierajacych poszegolne propozycje sprawia ze ankieta nie ma sensu, rownie dobrze mozna przysylac mi maile z glosami.
- Powinna byc komisja Jak ja wylonic? Zebrac wszystkich chetnych do jury i potem co? Zrobic ankiete na forum pt kto ma byc w jury? Jaka ankiete - z potwierdzaniem glosow czy anonimowa?
- Za krotki czas. A jaki bylby dobry? Dwa tygodnie? Pol roku?
Niski poziom prac.
Czyli oceniac prace przez przyjeciem? Kto ma to robic? (tylko nie piszcie "bezstronna komisja" bo to juz wiemy":)
Bledy ortograficzne
Sa, ale postanowilem nie ingerowac w teksty. Nie ja jestem autorem, nie mam prawa. Jakie jednak jest wyjscie? Odrzucac prace jesli Word wykryje jednego ortografa? Dwa? Trzy?
Bez odpowiedzi na te i podobne pytania dalej bede twierdzil, ze zrobilem najlepszy w tych warunkach konkurs literacki:)

A jesli macie pomysly jak zrobic to lepiej - chetnie skorzystam.
(Porady w stylu "powinien byc wyzszy poziom, wiecej prac, wyzsza nagroda, lepsze glosowanie i obiektywna komisja" sa przydatne. Pytanie jednak brzmi - jak to osiagnac?)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 12:37 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
ameba Ansar napisał(a):
Powiem więcej, czuję się wręcz oszukańczo zmuszona do czytania tej "ekspresowej" literatury pięknej. I uważam, że teksty rojące się od błędów ort w ogóle nie powinny być dopuszczane do literackich konkursów. Myślę , że nikt poważnie podchodzący do tego konkursu, nie zgłosił swojego "produktu".
Racja! Teksty powinny zostać przeredagowane przez zawodowców! Bez błędów, bez wpadek, z przebudowaną fabułą... Np tak:
http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-sat ... oe/1731507 i mniej więcej tyle zostało z oryginalnego tekstu.
Może spróbuj sama, a potem krytykuj innych, to najlepszy sposób na złagodzenie skutków upadku ze swojego poziomu ego na poziom umiejętności... dla ciebie mogło by to okazać się bardzo bolesne :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 13:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Błędy mają wpływ na ocenę. Jeżeli w jakimś tekście widzimy dość sporo błędów (a nie sporadyczne wpadki), to nie musimy na ten utwór glosować i wybieramy inny. Jedni patrzą na treść, inni na ortografię ,a inni, jak wygląda awatar autora. Proste. Jest wybór, jest demokracja, każdy głosuje tak, jak uważa za stosowne.

A mnie korciło, aby te błędy dość wyraźne popoprawiać, ale byłoby to naruszeniem praw autorskich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 13:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Wiele osob pisze, ze konkurs nie taki, ze glosowanie zle, ze prace slabe itd. Czesciowo sie zgadzam ale jako czlowiek praktyczny staram sie cos z tego wyciagnac.

OK, więc podrzucę Ci coś do wyciągania ;)
Ad1.
Jaki sens ma dzieło matematyczne jeśli autor nie zna podstaw czyli np nie umie dodawać czy mnożyć ? A jeśli domorosły literat ma naprawdę coś do powiedzenia to chyba zdaje sobie sprawę z tego , że jego praca nie będzie traktowana poważnie jeśli nie potraktuje z szacunkiem czytelników. W tym przypadku podstawą szacunku jest brak błędów ort. Dlaczego mam poważnie traktować kogoś kto niepoważnie traktuje mnie ?
Ad2.
Wg mnie Jacku, w takich przedsięwzięciach są dwie opcje głosowania:
-demokracja (czyt. wolnoamerykanka)
-jury (czyt. komisja, wyłaniająca zwycięzcę, licząca dowolną ilość osób począwszy od jednej)
Przy pierwszej opcji, organizator "olewa krytykantów" bo to jego cyrk i jego małpy, a komu się nie podoba niech się nie bawi.
Przy opcji drugiej, komisja poleca przeczytanie utworów , które zwyciężyły a resztę czytają sobie ludziska na własną odpowiedzialność.
Ad3.
W temacie poświęconym konkursowi, każdy sobie pisze co mu leży "na wątrobie" a organizator jak chce to sobie czyta lub nie ale absolutnie nie bierze do siebie słów wszystkich co to wszystko zrobiliby lepiej bo tak naprawdę to nie zrobiliby nic.

Postanowiłam przyjąć opcję pierwszą i wycofuję wszelkie krytykanctwo z mojej strony klaszcząc przy tym siarczyście za Twoją inicjatywę ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 13:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ad.1-To nie jest przeciez "powazny"konkurs literacki tylko zabawa!!

Bledy owszem,az bija po oczach ale -nie ma przymusu glosowania-mozna olac..,Czyz nie?

Ad.2-Czyli wybieramy komisje ,ktora wybiera komisje, a owa komisja wybiera....ktore utwory mozna/trzeba/nalezy przeczytac ... :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 13:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
A potem koniecznie trzeba powołać komisję śledczą, czy komisja jury nie popełniła błędów :mrgreen:

Potwierdzenie głosu z podaniem opcji na którą się głosowało jest jedynym pewnym sposobem. Jak ktoś wymyśli lepszy i równie demokratyczny łapka w górę 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 13:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
amebo - absolutnie nie zgadzam sie na zadne klaskanie i wycofywanie krytykanctwa! Ze zgody nic dobrego nie wynika, ciekawe rzeczy powstaja jedynie ze sporow.

Np ty i Adamus odmowiliscie udzialu w konkursie. Zapytam wiec - jak powinien wygladac konkurs na ktory nadeslalibyscie swoje prace?
Identity nie podoba sie ankieta, woli komisje. Jest to zrozumiale, ale ciagle nie wiem - jaka komisja by sie jej spodobala? Jak wyloniona i sposrod kogo?
Mad zarzuca mi, ze jest to pseudoglosowanie i podaje sposob alternatywny jednak wprowdzi od wiecej zamieszania niz moja ankieta. Jak wiec przeprowadzic inaczej glosowanie?
Pomysl Neme nie podoba mi sie (skomplikowany i nieanonimowy), ale jest juz jakims konkretem, ktory mozna rozwazac.

Daleki jestem od mowienia krytykom - jak sie nie podoba to zrobcie to lepiej itd, bo nie o to chodzi.
Jedni pisza ksiazki, drudzy skrypty a inni urzadzaja konkursy literackie. Tak wlasnie ma byc.
Problem polega na tym, ze ja nie wiem czego ludzie chca i dlatego pytam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 14:25 
Dołączenie:
Październik 2010
Ankieta mi się podoba i jest rozwiązaniem demokratycznym w dojrzałym społeczeństwie. Tylko demokracja jakoś się nie sprawdza nawet w rl, więc dlatego osobiście wolę tyranię komisji. :mrgreen: Z kogo miałaby się składać komisja? Na przykład z osob, które mają powyżej 200 postów na forum i są na nim co najmiej 2 lata. To przykładowy sposób wyłonienia komisji. Albo komisja jednoosobowa reprezentowana przez Ciebie Jacku.
Pytanie po co są konkursy. Mają one aktywizować i wyłonić pracę, która posiada pewne walory - jest najlepsza, najbardziej estetyczna etc. Ocena nigdy nie będzie bezstronna. Zawsze ciekawiły mnie konkursy artystyczne, bo jak oceniać nadesłane prace, które czasami są znakomite i wybór między nimi jest bardzo indywidualny. Zapomnijcie o bezstronności! Nigdy jej nie będzie, chociaż należy do niej dążyć.
Problem, który powstał polega na tym, że przez wadliwy system wyboru, konkurs może stracić swój główny walor, którym jest aktywizowanie społeczności. Jeśli następnym razem potencjalny uczestnik uzna, że i tak nie ma po co startować, ponieważ nie chce mu się zakładać 50 altów, albo wysyłać IM do 50 znajomych aby głosowali, to będzie to strata dla konkursu, który nie będzie promował nic poza zawodami na popularność. Dlatego jestem za komisją, która owszem ma swoje wady ale usunie wątpliwości co do możliwości wygrania. Nawet jeśli w komisji pojawią się osoby, które budzą watpliwości to i tak dysponują tylko jednym głosem.

Edit
Doskonale zdaję sobie sprawę jak trudno jest coś zorganizować więc mój głos w dyskusji jest tylko głosem w dyskusji, nie jakąś szczególną krytyką. Idea konkursu jest jak najbardziej dobrym kierunkiem.
Co do poziomu nadesłanych prac. Konkurs ma służyć zabawie. Pisałam to przy okazji innego wątku. Nikt nie spodziewa się cudów. Jednak publikując coś należy dołożyć starań aby było jak najlpiejej wykonane, ponieważ tym demonstruje się szacunek do czytelników.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 27 Kwi 2011, 14:41, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 14:38 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
To, że cześć głosów jest fałszywa jest już oczywiste. Co do prac są one niezbyt ambitne. Według mnie większości bardziej zależało na łatwym zdobyciu 10 tysięcy niż napisaniu dobrego utworu ale to już problem mentalności Polaków.
Co do glosowania najlepszym wyjściem byłoby według mnie ustawienie glosowania tak, aby możliwość glosowania miały tylko osoby ze stażem powyżej np. 25 postów. Ktoś wyżej zaproponował pomysł 100 postów. Myślę, że to trochę za dużo. Użytkowników z taką ilością na forum jest mniej niż 20. Jest 8 prac, zakładając, że zagłosuje KAŻDY z nich każda praca będzie miała po 2-3 glosy. Remis byłby prawie pewny, a jeśli remisu by nie było to zwycięstwo 1 głosem na 3 nie jest jakimś niesamowitym triumfem.
Offtop:
Swoją drogą, fajnie, że Jacek tak chętnie rozdaje lindeny, może następny konkurs będzie dotyczył budowania? Brakuje mi Lorda Budowniczego z Centrum Polska :-D

Edit:
To jest konkurs Jacka. To są Jacka pieniądze. To jest Jacka inicjatywa. Więc chyba najlepiej będzie jeżeli on wybierze zwycięzce.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 14:44 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Zapomnijcie o bezstronności! Nigdy jej nie będzie, chociaż należy do niej dążyć.
Nie do końca się z tobą zgodzę Id. Chyba, że tylko ja jestem taka dziwna, albo naiwna jak kto woli. W przypadku takiego głosowania oddałabym głos na pracę która mi się podoba, nawet jeśli równocześnie w tym konkursie bym startowała. Wygrać tylko dzięki manipulacji to żadna wygrana. Jest się czym pochwalić? A skąd. Prawda jest taka, że cenimy tylko to co nie przychodzi nam łatwo. Bo tak naprawdę tylko to ma jakąś wartość. Można oszukać innych, siebie się nie oszuka.

Dołożyłabym natomiast trochę postów dla członków komisji, 1500 to naprawdę nie dużo jeśli jest się aktywnym forumowiczem, jednocześnie wystarczająco trudno tyle postów nabić, żeby inni się nie zorientowali.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 14:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Demokracja absolutnie nie sprawdza sie jako system jesli mamy zarzadzac czyms sprawnie.. Tutaj zgoda.
Daje ona jednak wiecej zabawy i wydaje mi sie ona bardziej mobilizujaca dla spolecznosci. Kazdy glosuje i kazdy sie bawi - w przypadku komisji bawi sie tylko komisja.
Przyznam, ze komisji sie boje:(
Po pierwsze obawiam sie, ze nikt sie nie zglosi a nie bede molestowal osobiscie, bo nie o to chodzi.
Po drugie - jesli pojawia sie chetni to czeka ich potem lincz:( Zazwyczaj tak bylo przy komisjach - chociazby przy MIss Polonia viewtopic.php?f=1&t=3295&start=0&hilit=Miss+Polonia
Sprawa jest jednak to rozwazenia. To tez moze byc zabawne.
Cytuj:
Swoją drogą, fajnie, że Jacek tak chętnie rozdaje lindeny,

Jacek nic nie rozdaje, Jacek wydaje lindeny. Zamiast przepic te 10k w ciagu jednej imprezy wole wydac je na Konkurs, ktory da mi wiecej zabawy i nie bedzie kaca. (co picia nie wyklucza).
Zadnej charytatywnosci w tym nie ma:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 14:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
poczekaj napisał(a):
Ktoś wyżej zaproponował pomysł 100 postów. Myślę, że to trochę za dużo. Użytkowników z taką ilością na forum jest mniej niż 20.

Skąd taka liczba?
Użytkowników mających na koncie 100 i więcej postów jest 81.

Jacek napisał(a):
Mad zarzuca mi, ze jest to pseudoglosowanie i podaje sposob alternatywny jednak wprowdzi od wiecej zamieszania niz moja ankieta.

Twoja ankieta jest prosta i niewiarygodna. Moja metoda selekcji głosujących nie jest aż tak skomplikowana, przestań nią straszyć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 15:00 
Dołączenie:
Październik 2010
Sama się zastanawiam jak rozwiązać taką sytuację aby było optymalnie. Chcę zrobić konkurs ale na razie problemy logistyczne mnie skutecznie do takiego pomysłu zniechęcają.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 15:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Zapytam wiec - jak powinien wygladac konkurs na ktory nadeslalibyscie swoje prace?

Ok, więc poniżej podaję absolutne minimum ;)

1. Termin nadsyłania prac minimum 2 tygodnie.
2. Jury, w liczebnym składzie nieparzystym, wybiera prace, które nie mają uchybień proceduralnych i wrunkowych.
3. Warunki kwalifikujące prace do konkursu można określić wyłuskując np propozycje z postów w obecnym temacie.
4. Biorąc pod uwagę charakter konkursu nie wystawiamy na pośmiewisko jego rangi i jeśli literacki to bezwzglednie z zchowaniem zasad ort. w pisaniu wyrazów. Mam tutaj na myśli przypadki typu "stuł" czy "samobujców".
5. Komisja podaje tytuły odrzuconych prac z podaniem powodu.
6. Element demokracji widziałabym w ankiecie wszystkich utworów czyli tzw nagrodę czytelników. Oczywiście tutaj jedynie nie mogą być zaniechane warunki proceduralne np. termin składania prac.
7. Jury wyłania zwycięzcę. W krótkich zdaniach motywuje swój wybór.
8. Nagroda czytelników powinna być niematerialna, zaakcentowana np. elitarnym tagiem w SL lub jakimś takim wyróżnieniem.

Mogę jeszcze uzasadnić dlaczego właśnie takie punkty a nie inne wybrałam ale to już na konkretne życzenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 15:25 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Madelaine napisał(a):
Użytkowników mających na koncie 100 i więcej postów jest 81.

No dobra, nieco się pomyliłem ale ile jest aktywnych z tych 81 użytkowników? 20? 30?
Ciężki orzech do zgryzienia. Niby nie zmienia się zasad podczas gry ale w takim wypadku zmiana jest wręcz wskazana. Szczerze nie wyobrażam sobie aby "Konkurs Literacki Fundacji" wygrało opowiadanie o plażach nudystów, mieście gorean, dlidach i innych takich. Wyobrażałem sobie to raczej jako kulturalną bitwę na wiersze na nieco wyższym poziomie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 15:47 
Dołączenie:
Październik 2010
Na zmienianie zasad jest za późno w czasie trwania konkursu. Zgłaszający i głosujący dopełnili wymogów formalnych, które były przewidziane w tym konkursie. Można jedynie wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 15:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Fajny ten plan ameby, wyglada profesjonalnie i porzadnie.
Jak sie bawic to sie bawic - zrobmy druga czesc konkursu z jury!

Oglaszam druga czesc Konkursu, w ktorym nagroda bedzie 5000 LS.
Startuja utwory juz nadeslane ( lacznie z praca Sagalii), jednak tym razem zwyciezce wyloni jury.
Czekam na zgloszenia chetnych na jurorow (musi ich byc przynajmniej piecioro, inaczej jury nie bedzie mialo sensu) pod adresem info(at)podex.com.pl. Jedyne wymaganie to minimum 10 postow na forum napisanych przed ogloszeniem przeze mnie tego komunikatu.
Termin zglaszania chetnych mija o polnocy 29.04.2011.

Moze tak?

Oczywiscie stary konkurs z glosowaniem trwa nadal i jego zasady nie sa zmienione.

Mad:
Cytuj:
Moja metoda selekcji głosujących nie jest aż tak skomplikowana, przestań nią straszyć.

Spojrz teraz na wyniki glosowania i wybraz sobie, ze 29 osob potwierdzilo swoj glos, 20 - nie (calkiem prawdopodobna sytuacja). Napisz komu odejmujemy glosy niewazne, ile odejmujemy i dlaczego.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 27 Kwi 2011, 16:03, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Dajcie spokoj z komisjami,mnie sie srednio ten pomysl podoba,co najwyzej ograniczeniem powinno byc konto zalozone przed data konkursu i tyle.

Ocenianie prac powino byc otwarte dla wiekszosci, nie tylko dla wybranych

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:11 
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Według mnie to jest robienie z igły widły, tak samo jak thekonstancja ten pomysł jest taki średnio na jeża :-?
Jury - I co, składać się będzie z osób które będą sie kłóciły która praca powinna wygrać i stworzy się kolejne jury aby wybrac ktory ma rację??

Tak samo z opowiadaniem Pani Sagalii, nie mam zamiaru tutaj obrażać czyjejś osoby, ale skąd można również mieć pewność, że napewno jest właścicielką tegoż bloga? Jeżeli to jest faktycznie jej blog, proszę o dodanie jakiejś notki jako dowód, ponieważ faktycznie różnica dat pomiędzy założeniem bloga a avatara pani Sagal różni się o jakieś ładne 5,6 lat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:15 
Dołączenie:
Lipiec 2010
A ja was zaskoczę! Ja jestem za komisją :-) Byłoby to najlepszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:16 
Dołączenie:
Październik 2010
A mnie się pomysł Jacka podoba. Skoro jest próba z ankietą to dlaczego nie z komisją? Można zobaczyć co ma szansę sprawdzić się w bojowych warunkach a nie tylko w teorii. Sama się nie zgłoszę (powód jest już podany w jednym z wcześniejszych postów) ale zachęcam osoby, które są uprawnione do spróbowania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:21 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Można zobaczyć co ma szansę sprawdzić się w bojowych warunkach a nie tylko w teorii.

Tak jak Jacek napisał, trzeba wyciągać wnioski.
Teraz głosowanie opiera się na altach i popularności. A przecież nie o to chodziło. Teraz zobaczymy jak sprawdzi się komisja. Tylko bez przekupstwa :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:37 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
O ile się nie mylę sponsorem konkursu jest Jacek Shuftan czyli to on ustala regulamin i zasady głosowania. Jeśli komuś to nie odpowiada zawsze może ogłosić własny konkurs z własnymi zasadami. Wszystkim malkontentom piszącym o głosowaniu a nie o samych pracach zalecam codzienną dawkę vibowitu lub prozacu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Bartek Bressig napisał(a):
Można zobaczyć co ma szansę sprawdzić się w bojowych warunkach a nie tylko w teorii.

Tak jak Jacek napisał, trzeba wyciągać wnioski.
Teraz głosowanie opiera się na altach i popularności. A przecież nie o to chodziło. Teraz zobaczymy jak sprawdzi się komisja. Tylko bez przekupstwa :D

Ale jakie wnioski?
Jak mowilam, jedynym w miare rozsadnym wzlozeniem bylby wymog juz posiadania konta,przed konkursem
Oczywiscie ze mozna tworzyc komisje ...

Moze tez utworzyc podforum, gdzie komisja skladajaca sie z "jedynie slusznych "bedzie wybierac,czemu nie?
Jak dla mnie klocic sie moga do nastepnej Wielkanocy

Tylko dlaczego ja mam czytac ,i poswiecac uwage ,na co na co w ogole nie mam wplywu,??
I po co wlasciwie na Forum ogolnym?
Niech komisja tworzy WEWNETRZNE konkursy ,ktore sama bedzie czytac/oceniac/nagradzac i cokolwiek tam sie komu podoba

To troche jakby stworzyc prywatne forum z towarzystwem wzajemnej adoracji
Reszta uczestnikow Forum w ogole tu sie nie wydaje konieczna

I w ogole mam wrazenie ze niektorym Forum o Second Life sie pomylilo z powaznym i na serio konkursem w ktorym jest do wygrania publikacja "dziela"w 100 000 egzemplarzy oraz 10 000 PLN nagrody

Misterio 76-
oczywiscie ze tak,ale mam wrazenie ze Jacek troche "polegl"pod naciskiem ;-)
ale i w dyskiusji kazdy moze wyrazic wlasna opinie :->

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Dziękuję Jacku za pozytywną ocenę mojej propozycji ^^
Sama się nie zgłoszę (powód jest już podany w jednym z wcześniejszych postów) ale zachęcam osoby, które są uprawnione do spróbowania.

I tutaj się z Tobą nie zgodzę. Już uzasadniam dlaczego. Jurorzy są ciałem opiniotwórczym i wykonawczym. Jest wiele rozwiązań na wydanie werdyktu. Nagroda może być podzielona, może nie być przyznane pierwsze i drugie miejsce, może też zupełnie inaczej być rozdysponowana pula nagród. O, i tutaj można byłoby do regulaminu dopisać punkt, że jury zastrzega sobie prawo innego podział i przyznania nagród.

Co do kłótni, pomiędzy osobami zasiadającymi w jury, nie obawiałabym się tego. Zadaniem takiego grona jest podjęcie decyzji i zapewne osoby znajdujące się w nim będą miały tego świadomość. A jury nie jest od tego by bać się opinii innych bo nie taka jest jego rola. A jak świat światem, publika wybiera ulubieńca a nie wg rozważnych kryteriów. Gdyby tak nie było to raczej nie mielibyśmy np Dody czy innych,
równie kontrowersyjnych wykonawców . Nawet Nagroda Nobla jest po przyznaniu kontrowersyjna co nie zmienia faktu, że dzięki niej wielu ludzi zasłużyło na przedstawienie światu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 16:53 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
misterio76 napisał(a):
O ile się nie mylę sponsorem konkursu jest Jacek Shuftan czyli to on ustala regulamin i zasady głosowania. Jeśli komuś to nie odpowiada zawsze może ogłosić własny konkurs z własnymi zasadami. Wszystkim malkontentom piszącym o głosowaniu a nie o samych pracach zalecam codzienną dawkę vibowitu lub prozacu.
O ile się nie mylę obecne wyniki głosowania wszyscy uznali za nie prawdziwe. Jackowi chodziło o zabawę i proszę, dyskusja trwa, wszyscy świetnie się bawią włącznie z Jackiem, który aż zaciera ręce, że jego wątek nie schodzi z pierwszego miejsca na dłużej niż parę minut ;)

Poza tym apeluję do autorów, dla których taki stan rzeczy oznacza ewidentne zwycięstwo manipulanta. Wycofajcie się z konkursu na tych zasadach i tak nie macie szans na wygraną skoro część z uczestników za nic ma honor i oszukuje. Niech Jacek nagrodzi manipulanta, przecież i tak to zrobi, patrząc na liczbę pozostałych ważnych głosów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Sprawa jury nie jest prosta.

Moja propozycja jest taka:
Kazdy z jurorow otrzyma 2 glosy, ktore bedzie mogl oddac na dwa dowolne utwory wraz z krotkim uzasadnieniem swojego wyboru.
Utwor, ktory otrzyma najwiecej glosow - zwycieza. W przypadku remisu nastapi dogrywka.
Wynik glosowania oglaszam na forum, wraz z uzasadnieniami.
Jurorzy oczywiscie wystepuja pod pelnym imieniem i nazwiskiem awatara.

To chyba najmniej klopotliwe?

Inna wersja to: oglosze sklad jury na forum i niech sami sie jakos dogadaja i wylonia zwyciezce.

Cytuj:
Poza tym apeluję do autorów, dla których taki stan rzeczy oznacza ewidentne zwycięstwo manipulanta. Wycofajcie się z konkursu na tych zasadach i tak nie macie szans na wygraną skoro część z uczestników za nic ma honor i oszukuje.

Chyba sie nie da wycofac:( Przeslane utwory staly sie juz wlasnoscia ogólu na mocy Creative Commons.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 27 Kwi 2011, 17:05, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:05 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Można się zrzec praw majątkowych, ale prawa autorskie pozostają. Poza tym zgodnie z panującymi zasadami można się wycofać z KAŻDEJ umowy w terminie do 10 dni 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:07 
Dołączenie:
Październik 2010
misterio76 napisał(a):

A ja Panu zalecam uważne czytanie. Jacek wielokrotnie prosil o dzielenie sie uwagami. Nie widzę powodu wypowiadać się za niego chyba, że jest Pan jego przedstawicielem wtedy Pana przeproszę bo na razie nic mi o tym nie wiadomo. Jak na razie nie widzę żadnego Pana wkładu w działania społeczne, więc Pan wybaczy ale z Pana opinią się nie liczę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:13 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacek napisał(a):
Kazdy z jurorow otrzyma 2 glosy, ktore bedzie mogl oddac na dwa dowolne utwory wraz z krotkim uzasadnieniem swojego wyboru.

Jacek napisał(a):
Czekam na zgloszenia chetnych na jurorow (musi ich byc przynajmniej piecioro, inaczej jury nie bedzie mialo sensu)

Widzę drobny problem z parzystą liczba głosów...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:15 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Zawsze mógłbym zarezerwować telekonferencję, aby nie zaśmiecać maila oraz forum :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Można się zrzec praw majątkowych, ale prawa autorskie pozostają.

Prawa autorskie dziela sie na majatkowe i osobiste. Autorzy przesylajac swoje prace podpisali cyrograf prawny udzielajac mi licencji i teraz nie moga wycofac swoich prac, bo mam prawa do ich zwielokrotniania. Oczywiscie nie wolno mi zmieniac autora i dokonywac w nich zmiam - bo to byloby zlamaniem osobistych praw autorskich.
Cytuj:
3. Udzielenie licencji. Zgodnie z postanowieniami niniejszej Licencji, Licencjodawca udziela niniejszym Licencjobiorcy nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na korzystanie z Utworu na terytorium całego świata, na czas nieoznaczony

http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode
Cytuj:
Poza tym zgodnie z panującymi zasadami można się wycofać z KAŻDEJ umowy w terminie do 10 dni

Lol, pieknie by bylo:) W ciagu 10 dni mozna wycofac sie tylko z zakupu towaru przez internet.

Cytuj:
Widzę drobny problem z parzystą liczba głosów..

Glosy i tak rozloza sie na kilka utworow, wiec remis moze sie pojawic zawsze. Najwyzej bedzie dogrywka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacek napisał(a):
Lol, pieknie by bylo:) W ciagu 10 dni mozna wycofac sie tylko z zakupu towaru przez internet.
Nie do końca - http://www.serwisprawa.pl/porady_prawne ... -konsument
http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia ... umowy.html
Jacku, TY tego nie wiesz? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie znam sie na Kodeksie Cywilnym, bo to nuda.
Przyklady ktore podalas swiadcza na moja korzysc. Jeden z nich to odstapienie od umowy zawartej na odleglosc ( czyli zakup samochodu przez net) i w tym wypadku faktycznie jest mozliwosc odstapienia w ciagu 10 dni bez podania przyczyn.
Drugi przyklad mowi o tym, ze w jesli w umowie zawarte sa warunki jej zerwania to sa one wazne i wiazace.
Czyli - jesli wynajmuje mieszkanie to moge zerwac umowe z np miesiecznym wypowiedzeniem.

W przypadku Konkursu Literackiego nie bylo klauzuli zerwania umowy. Autorzy oddali mi prawa do wykorzystania ich utworow w Konkursie Fundacji i juz:)

A na pocieszenie powiem, ze konkursy literackie sprawiaja problemy nie tylko nam:
Cytuj:
Fabryczna społeczność nie byłaby sobą, gdyby przy okazji konkursu nie było jakiegoś dymu. Narzekania na niesprawiedliwość, nieudolność Redakcji i głupie regulaminy jest nieodłączną częścią klimatu FL. Tym razem poszło o prace nadesłane na WKT, a odrzucone z powodów formalnych. Zaczęło się od tego, że autor A nadesłał cztery wiersze, choć można było maksymalnie trzy. Redakcja pozwoliła wybrać mu trzy prace, które będą przy ocenie brane pod uwagę. Następnie autor B zamieścił tekst, w którym zamiast wszystkich tytułów książek Teano wplótł tylko jeden, Redakcja ustaliła, że nie spełnia wymagań konkursowych i nie weźmie udziału w konkursie. Autor C ogłosił, że to niesprawiedliwe, bo albo powinno się spojrzeć przychylnym okiem na A i B, albo zdyskwalifikować obu. Jury wprawdzie nie przekonał, ale strzelił focha i zażądał wycofania swojej pracy. To zaowocowało dywagacjami czy aby na pewno może się wycofać skoro już nadesłał i warunki regulaminu zaakceptował. W następnym odcinku telenoweli… Nie, przepraszam, wciąż mówimy o konkursie literackim. Na szczęście udało się zręcznie wybrnąć z sytuacji. Autor C zdobył drugie miejsce w konkursie, jego nagrodę postanowiono przekazać jednej z potrzebujących bibliotek. C mógł nawet wybrać której.

http://ikarvotumseparatum.wordpress.com ... -librorum/
:)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 27 Kwi 2011, 17:36, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 17:35 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
A w przypadku tego konkursu mamy przykład czego? Zawarcia umowy przez internet Tamte były dla zmylenia i dlatego, że jadłam obiad (fakt, późno :P ), a poza tym chciałam się podrażnić :P

Żeby się za bardzo nie rozpisywać, prace zostały już opublikowane i zgodnie z zasadami licencji GNU Jacek może je rozpowszechniać, ale musi informować kto jest ich autorem.

Uczestnicy mogą natomiast się wycofać z konkursu w każdej chwili, a sądzę że na upartego dało by się to podciągnąć pod zawarcie umowy przez internet i nazwanie Jacka przedsiębiorcą ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 18:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Umowa zawarta na odleglosc dotyczy umow zawieranych przez internet miedzy konsumentem a przedsiebiorca.
Konsument to :
Cytuj:
konsumentem jest osoba fizyczna dokonująca czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Ok, od biedy mozna uznac autorow za konsumentow.
Przedsiebiorca to:
Cytuj:
art. 43 1 KC Przedsiębiorcą jest osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, o której mowa w np. 33 1 § 1, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.

I tutaj sie nie zgadza. Nie oglaszalem konkurtsu jako przesiebiorca, nie wstukalem go na kase fiskalna ani nie wpisalem w koszty. Oglosilem go jako osoba fizyczna, a w zasadzie awatar Jacek Shuftan.
Tym samym wspomniana wczesniej ustawa o umowach na odleglosc nie ma zastosowania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 18:03 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Ehhhh, to będzie jury czy nie? Bo już wyskakujecie z kodeksami a jedna sprawa jeszcze nie załatwiona :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 18:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jesli beda chetni na jurorow to bedzie jury i nagroda przez nich przyznawana. Obiecuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 18:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Od wielu lat organizujemy różnorodne konkursy literackie w pewnym vortalu poświęconym grozie. Zawsze o nagrodzie decyduje jury, złożone z członków redakcji serwisu, przedstawicieli sponsora, często udaje nam się zaprosić do współpracy kogoś ze znanym nazwiskiem, kto sam publikuje swoje teksty. Jury wybiera organizator konkursu - proponując w nim udział konkretnym osobom i zapraszając do współpracy ludzi spoza serwisu. Zazwyczaj nie ma z tym wielkiego kłopotu i ani razu nie spotkaliśmy się z zarzutami o stronniczość. Prace zbiera jedna osoba, która przekazuje je do jury bez danych osobowych autorów - w pliku pdf - oznaczone jedynie pseudonimem. Każdy z członków jury ma 3 głosy, każdy z głosów ma swoją wagę w zależności od miejsca. Dopiero w publikacji wyników posługujemy się nazwiskami autorów.

Przy nagrodzie publiczności robimy zwykłą ankietę na forum, jednak głosować mogą wyłącznie osoby, które posiadały konto na forum PRZED ogłoszeniem konkursu. To skutecznie eliminuje plebiscyty popularności, admin ma wgląd w głosy, sprawdza to i zatwierdza. Oczywiście jest to kwestia zaufania, ale dość skuteczna, myślę, że również na tym forum.

Wtedy myślę mamy do czynienia z konkursem literackim, którego celem jest wyłonienie ciekawej pracy, a nie najładniejszego autora. I nad udziałem w takim konkursie można się zastanowić.

Nie tylko wiem czy pomysł z jury i zmianą zasad w trakcie trwania konkursu jest dobry. Konkurs jest od początku źle przygotowany, ale to nie wina biorących udział przecież. Co więcej nie sądzę nawet żeby ktoś sam się do jury zgłosił ( o czym zapewne Jacku przecież dobrze wiesz :D i na co jak mniemam liczysz ;)) w takiej sytuacji i w tej chwili :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 18:42 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Adamus Inglewood napisał(a):
Co więcej nie sądzę nawet żeby ktoś sam się do jury zgłosił

Wypraszam sobie! :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 18:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
admin ma wgląd w głosy, sprawdza to i zatwierdza.

Jest to jakies wyjscie. Nie mam jednak serca zaprzegac do swoich zabaw osob z zewnatrz i zmuszac ich do zliczania glosow. Dobrze jednak wiedziec, ze taka opcja istnieje.
Cytuj:
Nie tylko wiem czy pomysł z jury i zmianą zasad w trakcie trwania konkursu jest dobry.

Nieee! Zasady nie ulegly zmianie!
Wyjasnie jeszcze raz:
Konkurs Fundacji trwa dalej w niezmienionej formie i jego zasady sa takie jak przedtem.
Konkurs z jury to zupelnie nowy konkurs, a nie jakas mutacja.
Cytuj:
Co więcej nie sądzę nawet żeby ktoś sam się do jury zgłosił ( o czym zapewne Jacku przecież dobrze wiesz

Dlaczego nie? Jesli nikt sie nie zglosi to bedzie znaczylo, ze nie ma sensu brac pod uwage konkursow literackich z jury wsrod slowiczow.
(jedna osoba juz sie zglosila:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 19:04 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Chciałem siedzieć cicho, bo wiem jak funkcjonuje polskie społeczeństwo SL (czego przykładem jest np. ten konkurs), ale mogę dać drobną podpowiedź (co moim zdaniem sprawdza się najlepiej jeśli chodzi o wybieranie zwycięzcy).
Jury.
Jakiś czas temu brałem udział w konkursie, dość 'sporym' i tam jakoś oczywiste było, że to właśnie jury wybiera zwycięskie prace. Podejrzenia i stronniczość? Nie spotkałem się z takimi. Marudzenie i kręcenie nosem? Brak.
Taką formę oceny wybrali organizatorzy konkursu i chwała im za to. Osoby biorące udział w konkursie wiedzą jakie są zasady i każdy rozsądny i myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że istnieje jakieś ryzyko, że konkurs jest ustawiony... ale wtedy pytanie: po co konkurs? Nie lepiej dać kumplowi od razu tą kasę? :)
Jednak w polskim SL może być ciężko, bo... bo tutaj zawsze komuś coś nie pasuje, nawet jeśli nie bierze w tym czymś udziału.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 19:10 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso napisał(a):
Chciałem siedzieć cicho, bo wiem jak funkcjonuje polskie społeczeństwo SL (czego przykładem jest np. ten konkurs)...

Funkcjonuje całkiem nieźle. Uczy się czego dowodem jest ten konkurs. Już mówiłam, że mam dość marudzenia na Polaków przez Polaków najbardziej? Nie? To powtarzam. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 19:14 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacek napisał(a):
Konkurs Fundacji trwa dalej w niezmienionej formie i jego zasady sa takie jak przedtem.
I wygrywa manipulant z całą rzeszą znajomych? Ehhhh... A miało być tak pięknie, wywiady miały być, autografy, przemówienia, wizyty na simach... ]
Ja nie widzę sensu kontynuowania konkursu. Bo już wiadomo, kto wygra. A skoro tak, ten konkurs zwyczajnie nie ma sensu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 19:31 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trudno. Konkurs nie może być przerwany.

Od początku mówiłam, że najlepiej działa komisja. Problem, który widzę jest taki: brak jest zaufania społecznego i ogólnie brak wiary w innych ludzi. Niestety każda społeczność chcąc się rozwijać potrzebuje swoich autorytetów. I do roli autorytetu i do roli bycia w społeczności trzeba dorosnąć. Podstawą jest poczucie odpowiedzialności. Jeśli zbierze się komisja, nie będzie potrzeby patrzenia na nią wilkiem, jeśli uczestnicy potraktują zadanie poważnie i podejmą decyzje odpowiedzialnie. Jedyne osoby, którym to będzie nie na rękę to właśnie te które mogły dotychczas manipulować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Kwi 2011, 19:33 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Identity Euler, w pełni się z Tobą zgadzam. Ja również jestem za komisją. Mam nadzieję, że do II części uzbiera się komisja :)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso