Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 15:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wczoraj w nocy dostalem link do dokumentu zwiazanego z Second Life. Obejrzalem i w pierwszej chwili chcialem podzielic sie nim z wami, przespalem sie jednak z ta mysla, poradzilem madrzejszych od siebie i postanowilem zrobic inaczej.
Wiem, ze forum odwiedzaja tez osoby niepelnoletnie, podobno sa tu takze 10 latki i nie wydaje mi sie zeby powinni to zobaczyc.
Zakladam jednak, ze w SL sa ludzie pelnoletni a nawet jesli nie, to i tak widzieli tam juz takie rzeczy, ze film im wiele w glowach nie namiesza. Umiescilem wiec link do niego w SL, siedzi zamkniety w sejfie w Podexie( prawy rog, obok miedzynarodowych flag). Wystarczy kliknac.
Kto chce, niech sobie obejrzy. Film jest po polsku i ostrzegam - jest dosyc 'mocny', chociaz nie w sensie erotycznym. W najwiekszym skrocie chodzi o przeniesienie zasad goreanskich do RL. Nie radze ogladac z rodzicami, dziecmi lub partnerem RL nie siedzacym w SL.
Strasznie ciekawy jestem co o nim myslicie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 15:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Oczywiście przeleciałam się po link. Swoją drogą sprytny sposób na reklamę, w czasie krótkiej wizyty widziałam 5 awatrarów, które przybyły po to samo haha.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 15:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ech, niedlugo strach bedzie powiedziec 'czesc" zeby nie byc podejrzanym o kryptoreklame. :)
Ale obejrzyj film do konca i sama powiedz, czy bys go wsadzila na forum?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 15:32 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Przecież żartuje sobie :) Nie mam na razie warunków technicznych haha, wieczorem obejrzę ;)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 09 Gru 2010, 18:40 
:shock: :-( :shock:
straszne rzeczy...

Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 18:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
Obejrzałam film. Mam mieszane uczucia, ale wszystko co myślę jest negatywnie nastawione do sprawy. To, że koleś ma nie po kolei to jedno. Ale ta cała Angel też jest jakaś... zboczona?? Nie wiem. Dziwny świat. Wygląda to jeszcze gorzej niż sobie wyobrażałam widząc tzw. slave na SL :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 20:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A ja do SL akurat wejśc nie mogę, zatem jak można to da się na PW adresik do filmiku przesłać?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 20:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2010
nick w SL: Kinia Lennie aka Malwina Olifone
dziękuję Jacek ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 21:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Filmiku jeszcze nie widzialam (jakby ktos z dysponujacych wyslal mi linka na PM linka bylabym wdzieczna) ale kiedys juz pisalam na forum o goreanach,niewolnictwie i przedziwnycj realacjach nauczycielek czy raczej treserek "kajirae" z RL.
Nie mam nic do wyborow zyciowych panow i niewolnikow,ale przeraza mnie kiedy ta "filozofie" (bo twierdza ,ze Gor jest filozofia zycia;)staraja sie przemycic mlodziutkim panienkom zadnym wrazen i szukajacych siebie i sposobu wyrazenia swojej seksualnosci , sugerujac ,ze SL to jedynie przedsmak tego,czym moze byc RL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 22:25 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Dziękuję za przesłanie linku :!:

Kurcze, czegoś nie mam zainstalowanego i nie mogę z tej strony filmików oglądać. :( Normalnie pech.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 22:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2010
projekt napisał(a):
Dziękuję za przesłanie linku :!:

Kurcze, czegoś nie mam zainstalowanego i nie mogę z tej strony filmików oglądać. :( Normalnie pech.

Jak pobierzesz odpowiedni program o którym jest tam mowa to nie powinno być problemów z oglądaniem programów na portalu. Niestety nie pamiętam co to jest za problem, bo mam wszystko ok już od jakiegoś czasu zainstalowane.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 10 Gru 2010, 09:53 
Przeglądam jedynie forum w pracy i nie wlatuje do SL a sprawa mnie zaintrygowała..
Czy mówimy o Leo i jego rzekomej sekcie? Korontianach, czy jakoś tak?

PostWysłany: 10 Gru 2010, 12:19 
Tak Iwo.

PostWysłany: 10 Gru 2010, 14:10 
karolinakt26 napisał(a):
Tak Iwo.

Dzieki Karolina.
Przynajmniej wiem już, ze jestem w temacie :lol:
Znaczy nie jestem w tej sekcie ale film już widziałem :roll:

Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2010, 17:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Ten film to zaledwie szczyt ukrytej prawdy o mrocznych stronach SL, a może i prawdziwego życia. A są znacznie mroczniejsze. Wiele osób ucieka do SL z jakiś przyczyn RL: zdrowotnych, psychologicznych, duchowych.
Na tym filmie w mocny sposób zostało przedstawione to, co dzieje się w SL. W mocny, bo rzeczywisty. Zachowania z SL zostały przeniesione do RL. Pomyślcie czemu niektórzy ludzie w SL staja się niewolnikami? Ukryta potrzeba bycia uległym?
Może ona w ten sposób ucieka? A może jest aż tak naiwna lub nieświadomie naiwna. Czasem coś, co może być żartem w oczach innych, jest prawdą w oczach drugich.

Na szczęście kręcę się w okolicach tych jasnych stron. Chyba :-?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2010, 18:55 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Druidamus napisał(a):
Zachowania z SL zostały przeniesione do RL.

Gor nie jest wymysłem SL. Istniało znacznie wcześniej, nim pierwszy Goreańczyk postawił stopę na pikselowej ziemi ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2010, 20:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Madelaine napisał(a):
Gor nie jest wymysłem SL.

Nie chodziło mi akurat o Gor, ale tak ogólnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2010, 20:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Druidamus napisał(a):
Ten film to zaledwie szczyt ukrytej prawdy o mrocznych stronach SL, a może i prawdziwego życia. A są znacznie mroczniejsze. Wiele osób ucieka do SL z jakiś przyczyn RL: zdrowotnych, psychologicznych, duchowych.
Na tym filmie w mocny sposób zostało przedstawione to, co dzieje się w SL. W mocny, bo rzeczywisty. Zachowania z SL zostały przeniesione do RL. Pomyślcie czemu niektórzy ludzie w SL staja się niewolnikami? Ukryta potrzeba bycia uległym?
Może ona w ten sposób ucieka? A może jest aż tak naiwna lub nieświadomie naiwna. Czasem coś, co może być żartem w oczach innych, jest prawdą w oczach drugich.

Na szczęście kręcę się w okolicach tych jasnych stron. Chyba :-?

Skoro daje im to szczęście i nikogo tym nie narażają? W tym filmie zostało przedstawione to, co dzieje się w RL. SL było tym, czym jest zwykle - platformą komunikacji. Nie wytworzyło sztucznie potrzeb lub zachowań, mogło ewentualnie wpłynąć na ich natężenie.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 11 Gru 2010, 11:07 
Morrigan napisał(a):
Skoro daje im to szczęście i nikogo tym nie narażają?

W 100% zgoda. Jeśli dokonujemy wyboru z własnej (wolnej) woli świadomie to tak..
Po obejrzeniu tego filmu zastanawiałem się (chyba daj się nad tym zastanawiam) na ile wybór tej kobiety był świadomy..
Jeżeli mówimy o sektach (lub coś koło tego) to na pierwszy plan wybija się manipulacja, indoktrynacja i pozbawianie własnej woli na rzecz sposobu myślenia danej grupy.
W tym konkretnym przypadku "miSZCZ" sam przyznał, że ma lekkie :-D problemy z własną psyche, co absolutnie moim zdaniem nie dyskredytuje go do tego by swoim stanowczym głosem przez kilka miesięcy rozmów z tą kobietą mógł w takim stopniu zmanipulować, że przyjęte reguły gry (to akurat wytłuszczę REGUŁY GRY) przenieśli szybką wypłatą z bankomatu z SL do RL via Australia to England

PS.
jeszcze jedna drobna dygresja
Nie nazwałbym tego filmu "Film dokumentalny o Second Life". SL w tym wypadku był jedynie nośnikiem informacji komunikacyjnej na wstępnym etapie dialogu/znajomości tych dwojga. Równie dobrze mogło trafić na inne światy wirtualne 3D, zwłaszcza na te które berdziej są skierowane do realizacji seksualnych fanaberii użytkowników.
(z uwagi, że forum jest "PG" :-P nie podam nazw tych światów)

PostWysłany: 11 Gru 2010, 12:01 
nie ogladalam filmu ale zrozumialam ze film jest o niewolnictwie i "filozofii Gor"?

Madelaine napisał(a):
Druidamus napisał(a):
Zachowania z SL zostały przeniesione do RL.

Gor nie jest wymysłem SL. Istniało znacznie wcześniej, nim pierwszy Goreańczyk postawił stopę na pikselowej ziemi ;)

z tego co wiem od fana "takiego zycia"- wszystko wywodzi sie z ksiazek "Chronicles of Gor" pisanych pod pseudonimem John Norman, a cala "zabawe" zaczeli fani tych ksiazek i poniewaz wiele zachowan opisywanych tam jest zakazanych prawem w RL, SL jest rajem dla Goreanczykow( w SL moga spelnic swoje fantazje)

Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 14:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Julia69 Wonder
obejrzałam do połowy i dalej juz nie chciałam..;/

Biedna kobieta... Zagubiła się w życiu i wykorzystał ją jakiś świr dla którego zostawiła 2kę dzieci.
Chore.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 17:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
Zobacz film do końca, potem wyrażaj ewentualne współczucie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 17:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2010
Julia69 Wonder napisał(a):
obejrzałam do połowy i dalej juz nie chciałam..;/

Biedna kobieta... Zagubiła się w życiu i wykorzystał ją jakiś świr dla którego zostawiła 2kę dzieci.
Chore.

NikolaG napisał(a):
Zobacz film do końca, potem wyrażaj ewentualne współczucie :)

Też współczułam, ale w sumie nie tyle samej "bohaterce" co jej dzieciom, że moją taką matkę.. no cóż przykre, ale niestety realne..

Sądziłam, że kobieta się opamiętała w momencie kiedy chciała odejść/uciec od niego.. okazało się że potem skakała z radości kiedy dowiedziała się o dziecku.

:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 18:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
obejrzałam do końca. Zdania nie zmieniam. Dalej współczuję kobiecie tak skrzywionej psychiki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 19:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
A mnie się wydaje, że ten film to fake. (Jak biały ajfon.)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 21:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nie wydaje mi się, żeby to był "fake". Są ludzie, którym taki sposób życia przynosi szczęście. Nie potrafimy się wyzbyć wzorców, wpojonych nam przez kulturę, w której się wychowaliśmy. Współczujecie komuś, bo nie potrafi się odnaleźć w sposobie życia, jaki wybraliście. Ot, taki problem z naszą cywilizacją, że uważa się za jedyną słuszną.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 21:13 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Film obejrzałam w obszernych fragmentach, nie dałam rady w całości. Nie wydaje mi się żeby to był fake. Natomiast zgadzam się z przedmówcami, SL to tylko platforma gdzie przenosi się zainteresowania z RL. Czasem można odkryć coś nowego. Ale przecież po do SL powstało :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 21:41 
Dołączenie:
Marzec 2010
Obejrzalem caly ten dokument i bylo w nim to co zawsze sadzilem o tych oszolomach z Gorean :D. Pajace z Gorean wybieraja to co jest cool w tym. A mianowicie relacje D/S. Jak by niemogli tego robic bez jakiejs fantazjowej oprawy glupawej ksiazki czytaj BDSM. Pozatym z tego co wiem to D/S nie jest podstawa Goreanu.

A ten gosc to niezle mial odloty heheh. Szlachetny wojownik co mieszkal w jakiejs norze :D :lol:.

A mnie jej nie jest szkoda. Tak sie konczy jak sie "bawi' w D/S i BDSM w SL a nie mialo sie z tym stycznosci w RL. Wyimaginowany bol to nie to samo co RL bol, bezsilnosc bycia pod kontrola w SL to nie to samo co w RL. W SL moze sie wylogowac, w RL jedynie ma safe word... co watpie aby ten psychol to uznawal.

Pozatym zostawic swoje dzieci aby leciec na drugi koniec swiata dla jakiegos niby Mastera? TO juz swiadczy jakim swirem jest ona.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 13 Gru 2010, 21:46 
czlowiek nie zna dnia ani godziny...kiedy zeswiruje :mrgreen:

Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 22:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Im dluzej o tym filmie mysle, tym bardziej dochodze do wniosku, ze najstraszniejsza rzecza bylo uzywanie w nim slowa gra w odniesieniu do SL.
Czy ktos moze mi wyjasnic co w nim takiego przerazajacego?
To, ze pani zostawila dzieci i odeszla do innego? Przeciez rozwody to zwykla sprawa w dzisiejszym spolecznestwie.
To. ze pan mial packe i dawal pani lanie na gola pupe, za jej zgoda a podejrzewam ze przy jej cichej radosci? Zabawa erotyczna jak kazda innna.
W dziwny sposob na zakupu chodzili? Zwykly rekwizyt, logicznie biorac nie rozni sie to od chodzenia za reke.
To, ze pan na koniec przywalil reporterowi? To akurat zwykla reakcja, gdy jakis facet wlazi nam z kamera do domu i do tego jeszcze wtraca sie w osobiste sprawy 'naprawiajac zwiazek'. Kazdy facet powinien tak zrobic, nie tylko goreanin.

Zauwazyliscie, ze przez wiekszosc czasu ta para byla szczesliwa, i nikomu nie szkodzila? Sobie tez nie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 23:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Zgadzam się, że są ludzie, którzy tak żyją, ale film jest tak karykaturalny, tak przerysowany, że aż nieprawdziwy - od wstawek SL, gdzie występują "gołe", noobowe awatary, aż po mieszkanie - chlew.
Jedynie te opuchnięte, zaczerwienione, świeże tatuaże wydają się autentyczne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 23:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Jacek napisał(a):
Zauwazyliscie, ze przez wiekszosc czasu ta para byla szczesliwa, i nikomu nie szkodzila? Sobie tez nie.

Z tym polemizowałbym, równie dobrze można tak twierdząc skazywać na pożarcie ofiary niebezpiecznych sekt, czy próbować (i nigdy nie dojść do prawdy) zrozumieć ludzi porwanych, którzy bronią swoich prześladowców ponieważ w długotrwałym kontakcie, stresie i trudnej sytuacji zaczynają się z nimi utożsamiać i zbliżać (syndrom sztokholmski).

Imć Leo jak sam rozkosznie przyznaje jest osobnikiem u którego zdiagnozowano osobowość psychopatyczną. Osoby takie mają zaburzone postrzeganie emocji, bardzo często nie są zdolne do współodczuwania i empatii, potrafią za to świetnie zmanipulować drugiego człowieka i wykorzystać go do własnych celów. To co jest w dokumencie to nie jest świadectwo ani choroby psychicznej ani zaburzeń funkcjonowania seksualnego. To niestety bardzo przykry dokument obrazujący manipulację i pranie mózgu prowadzone, przez uzdolnionego psychopatę.

Pytanie na ile świadoma tego mechanizmu jest ta kobieta? To zależy. Nie zapominajmy, że proces manipulacji i destrukcji jej osobowości nie zaczął się w momencie w którym spotykamy ją w filmie, a dużo wcześniej w Second Life. Ona uwierzyła w bzdury o sekcie. Poczuła się wybrana przez guru. Nie była tylko jego niewolnicą, ale "naznaczoną". Człowiek podatny na psychomanipulację potrafi znieść wiele.

Czy zatem nie szkodzą? Ona owszem. On szkodzi jej - naprawdę sądzisz, że stręczycielstwo i organizowanie jej seksu z sześcioma kolesiami jest dla niej nieszkodliwe? Nawet jeśli ona ulegnie jego presji (bo ten może ją pobić) i zgodzi się na to? Poza tym co również było przedstawione na filmie Leo może być niebezpieczny dla otoczenia, jest nieobliczalny. No i nie zapominaj, że ich relacja może dalej szkodzić. Dziecku.

Podobne mechanizmy działają w niebezpiecznych grupach, sektach, sieciach handlu bezpośredniego, w reklamie. Pranie mózgu drodzy Państwo.

Przykry dokument. I dla człowieka, bo pokazuje jak łatwo zmanipulować słabą jednostkę i dla awatara ponieważ zdecydowanie w złym świetle stawia nasz pikselowy świat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2010, 23:27 
Dołączenie:
Marzec 2010
Dla mnie straszne bylo to ze ktos wypatroszyl ksiazke, zaczerpnal idee i stracil kontakt ze swiatem. A tak to ich sprawa co robia. Jak panna chce brac udzial w prostytucji pod pretekstem ze Master tak kaze. Jest zwyklym pimpem co nagadal pannie bzdur o jakiejs grupie. Wykorzystal ja do robienia pieniedzy bo sam jest piz#%^ i nie umie zarobic kasy (Wnioskuje to po jego domostwie)

Taki typowy debilek ktory ma ego wieksze niz penisa i musi jakos to odreagowac, wiec uczepil sie ksiazki fantasy i wprowadza ja w zycie. Ze skutkiem lekko smieszno debilnym.

Pozatym uwazam ze BDSM/Gorean w SL to temat rzeka

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2010, 00:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Przykry dokument. I dla człowieka, bo pokazuje jak łatwo zmanipulować słabą jednostkę i dla awatara ponieważ zdecydowanie w złym świetle stawia nasz pikselowy świat.

Z tym jednym moge sie zgodzic. Celem bylo pokazanie SL w zlym swietle "bo to panie wszystko przez te atomy i komputery". Dlatego wlasnie odradzalem ogladanie go z kims, kto nei siedzi w SL.
Z reszta - zgadzam sie mniej.
Wychodze z zalozenia - chcacemu nie dzieje sie krzywda, i nikt nie ma prawa mu w tym przeszkadzac.
Pani wielokrotnie i z wlasnej woli mowila, ze jest szczesliwa i ze wlasnie tego chce. My mamy lepiej od niej wiedziec, czym jest jej szczescie?
Oczywiscie, ze jest to swego rodzaju manipulacja ale kazdy zwiazek jest manipulacja i praniem mozgu. Zaden normalny facet nie wyda 20 zl n ajakies zielone badyle, ktore uschna w ciagu paru dni. Robi to, ze wzgledu na wplyw kobiety.
Znajoma zostawila swojego chlopaka i poszla do innego. Ten powiedzial, zeby zrezygnowala ze swojej pracy, ktora lubila, i zajela sie domem. Kochala go wiec to zrobila. Mozna powiedziec, ze wypral jej mozg i zmarnowal cale zycie ale jest to norma i nikt sie nie oburza.
Ten nieszczesny pan mial nieco inne wymagania, rzadziej spotykane w naszej kulturze, ale skoro pani sie zgodzila to OK i powodzenia!
Cytuj:
On szkodzi jej - naprawdę sądzisz, że stręczycielstwo i organizowanie jej seksu z sześcioma kolesiami jest dla niej nieszkodliwe?

Jeszcze raz powtorze - odbylo sie to za jej zgoda! Partnerzy narzucaja sobie nawzajem mnostwo szkodliwych rzeczy - facet musi jak ta sierota lazic w deszczu na spacery, kobieta ogladac durne mecze i odprowadzac go pijanego z imprezy itd. Jesli jednak oboje sie na to godza to nie mozna sie w to wtracac.
Co innego gdyby ja zmuszal, grozil - wtedy sprawa bylaby jasna, ale czegos takiego nawet jednostronny reporter nie zauwazyl.

Sceptycznie nastawiony jestem tez to silowego rozwiazywania sekt, bo i do tego sie odwolales, i z tego samego powodu co poprzednio. Jesli ktos chce zyc w sekcie i oddawac swe cialo i majatek guru - czemu nie?
Zreszta czym innym sa klasztory?
Cytuj:
Dla mnie straszne bylo to ze ktos wypatroszyl ksiazke, zaczerpnal idee i stracil kontakt ze swiatem.

Polecam biografie mistykow i swietych:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2010, 09:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
Sceptycznie nastawiony jestem tez to silowego rozwiazywania sekt, bo i do tego sie odwolales, i z tego samego powodu co poprzednio. Jesli ktos chce zyc w sekcie i oddawac swe cialo i majatek guru - czemu nie?

Zasadniczo czym innym. Przy czym zaznaczam, że jestem wyjątkowo liberalny jeśli chodzi o religijność i swego czasu toczyłem niekończące się boje z dominikanami o znaczenie słowa sekta. Moim zdaniem niebezpieczne sekty to naprawdę ewenement (choć i takie są) w naszym kraju wbrew propagandzie Kościoła Katolickiego. Większość "sekt" to zwykłe kulty w których jednostka faktycznie decyduje sama za siebie, podobnie jak klasztory, z których każdy może w dowolnej chwili jednak odejść. W przypadku niektórych grup religijnych i handlowych jednak można mówić o całkowitym wyłączeniu woli jednostki. Będzie ona zachowywać się tak jak chce tego guru, bo wie czego on od niej wymaga, nawet jeśli grozi to jej zdrowiu, życiu, czy łamie wszystko to w co wierzyła do tej pory. W jednych kultach będzie to rytuał tzw poświęcenie Izaaka (czegoś cennego, np rodziny, pasji, rzeczy materialnych), w innych streczycielstwo (np. flirt fishing u Dzieci Bożych), w jeszcze innych może prowadzić do samobójczej śmierci (Jonestown, Brama niebios). W skrócie istnieją techniki manipulacji pozwalające na całkowite przejęcie kontroli nad jednostką, za pomocą technik psychomanipulacyjnych. Dzieje się to w różnych warunkach, ale schemat zazwyczaj jest podobny i świetnie przez psychologię poznany. Prowadzi przez osłabienie woli, do destrukcji osobowości jednostki i całkowitego podporządkowania woli guru. I dokładnie w tym przypadku to zaszło. Zdolny psychopata jest w stanie poprowadzić psychomanipulację bez fachowej wiedzy. Większość guru sekt to zdolni samoucy, niewielu znaliśmy takich którzy działali świadomie - to my psychologowie uczyliśmy się od nich (sic!).

Jacku deklaracje werbalne często nie mają NIC wspólnego z emocjami i stanem faktycznym i jako bankier powinieneś wiedzieć o tym doskonale. To, że ktoś powie że ma na coś ochotę nie znaczy, że ma ją faktycznie zwłaszcza kiedy wisi nad nim realne zagrożenie lub jego psychika została poddana praniu mózgu!. Naprawdę po obejrzeniu tego dokumentu możesz powiedzieć, że ona miała ochotę na seks z sześcioma partnerami i Leo nie robił jej tym krzywdy? Że dziecko wychowywane w takiej relacji nie zostanie skrzywdzone przez psychopatę ojca i bezwolną matkę? :) Nie wierzę.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 14 Gru 2010, 12:17.
Powód: post pod postem
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2010, 10:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Obejrzałam film bo narobiłeś mi smaka Jacku ;) Niezły z Ciebie "reklamownik ". A teraz do rzeczy. Film jest banalny i wg mnie ma tylko jedno przesłanie : " Związki, świetnie działające w jednym środowisku, rzadko kiedy sprawdzają sie gdy środowisko ulega zmianie. " Jednym słowem, rzadkością są jeszcze ludzie, którzy potrafią własne imaginacje odnaleźć w rzeczywistości. Takich historii jak ta, jest multum a może i więcej. Halo, tego filmu, roznosi się tylko dlatego, że problem ogólny jest osadzony w takim a nie innym opakowaniu. Tak więc żadna dla mnie rewelacja jeśli chodzi o tematykę. Natomiast opakowanie jest faktycznie jeszcze nieopatrzone i jakby jeszcze wzbudzajace wiele emocji. Ja ujmę to tak : nie jestem w stanie przeanalizowac psychiki bohaterów filmu, bo miewam niekiedy problemy z analizą własnego ego. Natomiast ich kryteria funkcjonowania w społeczeństwie, są mi obce i inne niż obejrzałam w filmie. Ale jak to mówią : "Każdy ma prawo żyć na swój własny sposób, oczywiście nie krzywdząc innych, bez względu na opinię obserwatorów". Czyli kreuję własną rzeczywistość, własny świat i dopóki nie pcham go komuś, na siłę, w jego prywatną przestrzeń to jest to moje niezbywalne prawo jako wolnej jednostki zamieszkujacej tą planetę. Tak więc żadnego świętego oburzenia w kierunku bohaterow za styl ich życia z adnotacją , że zaiste styl ten nie jest moim stylem ;) Aha, nigdy nie widziałam realnego związku niewolniczego, fajnie ,że mogłam obejrzeć pewien fragment innego życia, dzięki Jacek : )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2010, 13:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
Jacek napisał(a):
Im dluzej o tym filmie mysle, tym bardziej dochodze do wniosku, ze najstraszniejsza rzecza bylo uzywanie w nim slowa gra w odniesieniu do SL.
Czy ktos moze mi wyjasnic co w nim takiego przerazajacego?
To, ze pani zostawila dzieci i odeszla do innego? Przeciez rozwody to zwykla sprawa w dzisiejszym spolecznestwie.
To. ze pan mial packe i dawal pani lanie na gola pupe, za jej zgoda a podejrzewam ze przy jej cichej radosci? Zabawa erotyczna jak kazda innna.
W dziwny sposob na zakupu chodzili? Zwykly rekwizyt, logicznie biorac nie rozni sie to od chodzenia za reke.
To, ze pan na koniec przywalil reporterowi? To akurat zwykla reakcja, gdy jakis facet wlazi nam z kamera do domu i do tego jeszcze wtraca sie w osobiste sprawy 'naprawiajac zwiazek'. Kazdy facet powinien tak zrobic, nie tylko goreanin.

Niby. Na samym początku ona powiedziała: "...Przez całe życie byłam popychadłem.Zawsze mówiono mi co mam robić. Teraz będzie tak samo, tyle że w obroży..." - bardzo dużo daje do myślenia, prawda?
nazywa się to SYNDROMEM OFIARY.
Więc nie pleć o szczęściu. Dobrowolne przyzwalanie na pomiatanie sobą nie było dla niej szczęściem. Poprostu inaczej nie umiała żyć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Gru 2010, 14:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Polecam Julii (i wszystkim innym) lekturę "Ucieczki od wolności" Ericha Fromma. Całość TU.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 00:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Wiele by pisac..
Filmik jak filmik(dziekuje Kinia i Jacek za linka) - szczerze mowiac bardziej mnie bulwersuje bicie zony,meza czy dzieci niz tego typu rozwiazania (Chociaz- czy jestesmy daleko od tej sytuacji?-to inne pytanie)
Wolna wola.
Oczywiscie widze ,ze z ta kobieta jest cos nie tak, facet tez do soli tej ziemi pewnie nie nalezy-ale niech im sie wiedzie.
Dzieci szkoda-ale zawsze szkoda- kiedy toksyczna matka, kiedy zakompleksiony ojciec,gdy sie bija, gdy sie kloca- niemal zawsze szkoda;)
Zdaje sie (nie jestem ekspertem w temacie) ze niewolnicy i niewolnice wg Gor (Normana) nie maja dzieci z "panami".Pija jakies zielsko antykoncepcyjne(wino ksiezycowe?)
To logiczne (jak moznaby dziecko faszysty z zydowka(!))-problem mieszancow nie istnieje i cala wyzwolona energia seksualna nie jest skrepowana obawa i konsekwencjami ciazy (to chyba epoka tak podyktowala)
SL pelni marginalna funkcje w calej tej historii(jak juz mowili poprzednicy)-sluzy jedynie komunikacji.Wyjsciowe awatary widoczne w kilku ujeciach sprawiaja,ze widz zaczyna powatpiewac w role SL w zyciu tych dwojga,wrecz przesadnie wydaje sie byc czysto komunikacyjne- no skype w 3D .
Troche nawet szkoda- bo moznaby pokazac SL z bardziej "zadbanej" strony a tu taka kicha;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 00:36 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Blanca Carter napisał(a):
Zdaje sie (nie jestem ekspertem w temacie) ze niewolnicy i niewolnice wg Gor (Normana) nie maja dzieci z "panami".Pija jakies zielsko antykoncepcyjne(wino ksiezycowe?)

Co do zielska to nie wiem ;) Moja wiedza pochodzi z SL, ale z tego co słyszałam niewolnica z panem jak najbardziej - ale wtedy oczywiście dziecko jest z urodzenia niewolnikiem/cą. Odwrotna sytuacja nie wchodzi w grę, czyli dziecko wolnej kobiety z niewolnikiem.

Blanca Carter napisał(a):
Troche nawet szkoda- bo moznaby pokazac SL z bardziej "zadbanej" strony a tu taka kicha;)

No bo przecież o to zawsze mamy pretensje! ;)
Wpadają tutaj ci z rl, wielkim osiągnięciem jest już w ogóle to, że założyli konto, pstrykną kilka fotek noobom i uważają, że już się wystarczająco zaangażowali... 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 01:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przy alkoholiku, ktory bije swoja zone i dzieci po powroci z libacji bohater tego filmu jest aniolkiem.
Do alkoholikow jednak przywyklismy, a film pokazuje nowa sytuacje wiec i emocje sa wieksze.
Czy odbylo sie tu pranie mozgu? Nie mam pojecia, nic w filmie na to nie wskazuje - ot, zakochana bez pamieci para.
Podstawowe pytanie dla mnie brzmi:
Czy bedac prokuratorem oddzielilbym tych ludzi od siebie, wbrew ich woli?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 13:29 
Dołączenie:
Sierpień 2009
moglby ktos link do filmu wyslac na pm? bo jestem w podexie, klikam na sejf i nie reaguje :/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 19:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
Jacek napisał(a):
Przy alkoholiku, ktory bije swoja zone i dzieci po powroci z libacji bohater tego filmu jest aniolkiem.
Do alkoholikow jednak przywyklismy, a film pokazuje nowa sytuacje wiec i emocje sa wieksze.
Czy odbylo sie tu pranie mozgu? Nie mam pojecia, nic w filmie na to nie wskazuje - ot, zakochana bez pamieci para.

1. Aniołkiem? zrobił jej dziecko i szuka następnej na jej miejsce xD tenże aniołek xD (twierdząc że spłodził juz 10cioro i z zadnym nie utrzymuje kontaktu)

2. oczywiscie że będąc prokuratorem obdzieliłabym tych ludzi od siebie. wcale to wbrew ich woli nie byłoby. Ona go kocha jest zaślepiona i po praniu mózgu więc robi co on jej karze. jestem w stanie w pełnie to zrozumieć i dlatego na początku pisałam że mi jej żal. Przyjrzyjcie sie jeszcze raz, jak ona sie zachowuje, co mówi i jak to mówi.. Czy naprawde wygląda na szczęśliwą?

Jacek napisał(a):
ot, zakochana bez pamieci para.

hahahahah xD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 19:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):

Ciekawa definicja miłości :) on traktuje kobietę jako źródło zarobku sprzedając jej ciało przygodnym klientom w imię wymyślonej przez siebie religii, a ty piszesz, że jest w niej zakochany bez pamięci. Litości. Jacku czy rozumiesz termin osobowość psychopatyczna? Człowieka o tej przypadłości cechuje znaczące zubożenie zdolności do zawierania głębokich relacji międzyludzkich. Wszelkie relacje takiej jednostki są oparte na przydatności innych do własnych celów, przy jednoczesnym ignorowaniu konwencji społecznych i rozbudowanym narcyźmie, który stanowi kompensację deficytów emocjonalnych.

Z polskiego na nasze pokazuję i wyjaśniam. Leo nie jest zdolny do miłości. Przynajmniej nie w potocznym tego słowa znaczeniu. Zdolny jest za to do manipulowania innymi dla osiągnięcia własnych celów - finansowych, seksualnych. Dlatego w sposób naturalny posługuje się technikami psychomanipulacji - na tym polega to zaburzenie osobowości i dlatego leczy się je psychiatrycznie i poddaje terapii, czego Leo nie robi. Pod pozorem emocjonalnego związku i religii tworzy wizję związku i pozbawia swoja ofiarę możliwości świadomej oceny sytuacji i zdolności podejmowania autonomicznych decyzji, stopniowo przejmując nad nią całkowitą kontrolę. To jest pranie mózgu.

Jacek napisał(a):

W zaistniałej sytuacji oczywiście, że tak jeśli tylko uznałbym - jako prokurator, że zachowanie Leo wyczerpuje znamiona przestępstwa (stręczycielstwo je wyczerpuje w zupełności), lub co chyba ważniejsze, jeśli zachowanie jednej osoby w realny sposób zagraża życiu i zdrowiu innych. Leo nie będzie w stanie opiekować się dzieckiem w takim stanie psychicznym i emocjonalnym. Będzie stanowił dla niego bardzo realne zagrożenie.

Jeszcze raz powtórzę deklaracje werbalne nie mają często nic wspólnego z rzeczywistością. Mówimy to co wypada, kiedy się boimy powiemy i zrobimy więcej. Sam widziałeś zapewne że ta kobieta, co innego mówiła przy Leo, a co innego w momencie kiedy okazało się że ta szóstka klientów nie zjawiła się o umówionej godzinie. Ofiary kultów destrukcyjnych często wyrywane z sekt siłą, wracają do swojego guru, podobnie jak ćpun wraca do narkotyków. Nie znaczy to jednak, że mamy na to patrzeć obojętnie, tak jak nie powinniśmy nie reagować na to kiedy sąsiad tłucze żonę czy dziecko.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 22:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
filmu nie ogladalem, sadze ze jestem sobie wyobrazic jednak o czym jest
swiat zaklada jednak, ze czlowiek dorosly jest czlowiekiem doroslym i wie co mowi, no moze nie wie, ale wierzy
czesto w to co mowi :)
no moze czasami wierzy :) :)
jezeli uznamy ze nie wie, bo jego mozg zostal wyprany
to jezeli chodzi o mnie, uwazam ze mozg wiekszosci ludzi jest wyprany
czy to znaczy, ze moge użyć wobec nich przemocy by ich naprostowac?
czy mam uznac siebie za wariata, bo skoro wiekszosc to ma racje?
wlasciwie mowimy w tym wypadku o ubezwlasnowolnieniu i ze ta kobieta jest chora psyhicznie podobnie jak jej partner
w takim wypadku powinna chyba zostac zamknieta w zakladzie opieki? czy pozostawimy ja wolna w swiecie w ktorym moze zrobic sobie krzywde? - to chyba bylby grzech?
czy sa zdrowi psychicznie masochisci to nastepne pytanie?
czy mozna im pozwolic robic sobie krzywde a jezeli tak to jak wielka?
czy sadysci to osoby chore psychiczne? powinni zostac zamknieci? to dlaczego publikuje sie wieksze i mniejsze 'dziela sztuki' zawierajace tresci sadystyczne wyraznie nastawione na wywolanie podniety
a moze jednak najbezpieczniej jest uznac
ze ten swiat moze zranic a nawet zabic i przestac uwazac ze obowiaskiem spoleczenstwa jest temu ze wszelkich sil i wbrew woli ludzi zapobiegac?
a juz napewno przestac uwazac, ze obowiazkiem spoleczenstwa jest zdejmowanie z ludzi odpowiedzialnosci/konsekwencji ich czynow?
czy da sie byc wolnym w przeciwnym razie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Gru 2010, 23:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
on traktuje kobietę jako źródło zarobku sprzedając jej ciało przygodnym klientom w imię wymyślonej przez siebie religii,

Kwestia prawna nie ulega watpliwosci - sutenerstwo jest karalne i na tej podstawie mozna kolesia wsadzic. Mi chodzilo jednak o kwestie moralne.
Partnerzy w kazdym zwiazku stawiaja sobie nawzajem wyzwania typu: "Skoro mnie kochasz to..." co mozna nazwac szantazem i manipulacja. (Nigdy nie zapomne Izy, ktora kazala mi wlezc na drzewo kolo przedszkola! Do dzisiaj czuje pamietam jak pani przedszkolana musiala wzywac kierownika, zeby mnie zdjal! ).
W tym wypadku wyzwania byly inne, niecodziennie co jednak nie daje mi prawa by je kwestionowac, skoro obydwie strony zgadzaly sie na wszystko ( tak jak ja, wchodzac na tego kasztana).
Czy Leo jest psycholem? Nie mam pojecia, wiele na to wskazuje, chociazby tatuaz na pol twarzy itd.
Jestem jednak pewien, ze filmujac kogokoliwiek przez pol roku zawsze da sie rade wybrac pare fragmentow, w ktorych wyjdzie na psychopate. Kazdy zwiazek da sie przedstawic jako chory.
Nie moge sie powstrzymac przez osobistym wspomnieniem.
Bylo to wiele lat temu, mialem z moja dziewczyna wychodzic na Sylwestra gdy nagle ona stwierdzila ze nigdzie nie idzie. KObieta jak wiadomo jest bardziej zmienna niz mezczyzna. Do szalu mnie to doprowadzilo, wiec zaczela sie awantura na maxa zakonczona tym, ze ja chodzilem po mieszkaniu trzaskajac drzwiami, a ona zamknela sie w kuchni. W koncu jej przeszlo i poszlismy jednak na te impreze, nieudana zreszta. Sytuacja jaka kazdy przezyl.
Gdyby to odpowiednio nakrecic to wyszedlbym na typowego wariata i szalenca, ktory przesladuje kobiete. Wywiad przeprowadzony wtedy z moja dziewczyna pewnie by to potwierdzil.
Byl to typowy przejaw manipulacji z mojej strony, byly nawet grozby ( "jak nie pojdziesz ze mna, to ja nie pojde na urodziny u Gosi!) ale czy to znaczy ze jakis prokurator powinien nas rozdzielac na sile?!

Zalozmy jednak, ze Leo jest wariatem (niegroznym dla otoczenia). Czy mamy prawo zabraniac tej kobiecie zycia z wariatem, skoro sprawia jej to przyjemnosc?

Cytuj:
Jeszcze raz powtórzę deklaracje werbalne nie mają często nic wspólnego z rzeczywistością. Mówimy to co wypada, kiedy się boimy powiemy i zrobimy więcej

To co piszesz jest straszne:( Wielkie pole do naduzyc, bo kto wie jaka jest rzeczywistosc, skoro nawet badany obiekt nie chce tego przyznac?
Pewnego dnia przyjdzie jakis prokurator i powie, ze Adamus nie powinien siedziec w SL bo to jest dla niego zle. To, ze Adamus mowi co innego niewiele znaczy - jego slowa nie sa wiele warte, prokurator wie lepiej.
Najgorsze w tym, ze wlasnie tak sie dzieje - ktos lepiej od nas wie, ze nie powinnismy palic papierosow, grac w pokera w SL, brac narkotykow, ze nie zabezpieczymy sie na starosc... i uszczesliwia nas na sile.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 08:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
Kwestia prawna nie ulega watpliwosci - sutenerstwo jest karalne i na tej podstawie mozna kolesia wsadzic. Mi chodzilo jednak o kwestie moralne.

Jeśli pytasz co zrobiłby prokurator to podstawą są kwestie prawne jednak. Leo był/jest sutenerem dla tej pani. Krótka piłka. Zresztą nawet tu prawo łączy się i wynika bezpośrednio z moralności. Dlaczego jak sądzisz stręczycielstwo jest karalne?

Jacek napisał(a):
Czy Leo jest psycholem? Nie mam pojecia, wiele na to wskazuje, chociazby tatuaz na pol twarzy itd.

Zapominasz o jednym dość istotnym "szczególiku". To Leo sam oznajmił, że stwierdzono u niego osobowość psychopatyczną. Co więcej wykazuje wszystkie opisane przeze mnie w poprzednim poście cechy tej osobowości.

Jacek napisał(a):
Jestem jednak pewien, ze filmujac kogokoliwiek przez pol roku zawsze da sie rade wybrac pare fragmentow, w ktorych wyjdzie na psychopate. Kazdy zwiazek da sie przedstawic jako chory.

W tym wypadku możemy dyskutować jednak tylko i wyłącznie o tym co wiemy, a nie o tym co być może działo się poza kadrem.

Jacek napisał(a):
W tym wypadku wyzwania byly inne, niecodziennie co jednak nie daje mi prawa by je kwestionowac, skoro obydwie strony zgadzaly sie na wszystko ( tak jak ja, wchodzac na tego kasztana).

Jacku nadal nie rozumiesz prostej zasady. Leo jest psychopatą. Nie działa dla dobra tej pani, jedynie dla własnego i jak udowodnił jest dla niej realnym zagrożeniem. Członkowie sekt zgadzali się nawet popełnić zbiorowe samobójstwa. W Jonestown matki wlewały truciznę do ust własnym dzieciom i całe rodziny umierały trzymając się za ręce. Są sytuacje w których mamy prawo zakwestionować celność i samowolność wyborów jednostki.

Jacek napisał(a):
Byl to typowy przejaw manipulacji z mojej strony, byly nawet grozby ( "jak nie pojdziesz ze mna, to ja nie pojde na urodziny u Gosi!) ale czy to znaczy ze jakis prokurator powinien nas rozdzielac na sile?!

Trywializujesz i rozmywasz. Jest różnica pomiędzy sprzeczką, a umówieniem kobiety z którą się jest w związku na gangbang z sześcioma obcymi kolesiami.

Jacek napisał(a):
Zalozmy jednak, ze Leo jest wariatem (niegroznym dla otoczenia). Czy mamy prawo zabraniac tej kobiecie zycia z wariatem, skoro sprawia jej to przyjemnosc?

Tak. Podobnie jak mamy prawo leczyć odwykowo alkoholików, narkomanów, czy oddzielać od sprawcy ofiary przemocy domowej (co dokłądnie ma miejsce w tym filmie). Głównie w przypadku kiedy zagraża to innym a jak doskonale wiesz zapewne i alkoholizm i narkomania nie dotyka tylko ćpuna czy alkoholika, ale również jego otoczenia czasem w sposób dość drastyczny. Zdajesz sobie sprawę z tego że 90% maltretowanych przez swoich mężów kobiet nie odchodzi od nich? Nie dlatego, że lubią być bite. W więzieniach dla kobiet spory % pań to mężobójczynie, które w końcu nie wytrzymały. Podobnie jest z osobami cierpiącymi na przypadłość Leo. Wolność jednego człowieka nie może naruszać wolności drugiego w tak rażący sposób. Właśnie dlatego powstał przepis dotyczący stręczycielstwa.

Cytuj:
To co piszesz jest straszne:( Wielkie pole do naduzyc, bo kto wie jaka jest rzeczywistosc, skoro nawet badany obiekt nie chce tego przyznac?

Na szczęście tego nie ocenia prokurator, tylko biegły sądowy, który dysponuje odpowiednimi narzędziami do dość trzeźwej oceny sytuacji, psycholog lub psychiatra.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 12:31 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Wydaje mi się że trochę to przejaskrawiacie. Czy gdyby ten Leo nie chciał pieniędzy za seks z tą panią, to było by ok czy nie ? Czy pieniądze w tym przypadku, mają jakiekolwiek znaczenie ? A nie pomyśleliście, że pieniądze w tym wypadku są dodatkiem żeby było bardziej pikantnie ? Przecież ta kobieta zgodziła się na taki układ w tym związku. Czy np. swingersi którzy sie godzą na podobny seks, też są psychicznie chorzy i trzeba takie małżeństwa na silę za pomocą prokuratora rozdzielać ?
Cytuj:
Leo jest psychopatą. Nie działa dla dobra tej pani, jedynie dla własnego i jak udowodnił jest dla niej realnym zagrożeniem.

Tego to zupełnie nie rozumiem. Czy facet który chce wyrwać panienke na disco, działa dla własnego dobra czy jej ? Podejrzewam że dla własnego, i według tego co piszesz jest normalnie psychopatą :)
Cytuj:
Trywializujesz i rozmywasz. Jest różnica pomiędzy sprzeczką, a umówieniem kobiety z którą się jest w związku na gangbang z sześcioma obcymi kolesiami.

A ze znajomymi ? To by już przeszło ? A jakby ich było tylko dwóch ? A jeśli by ona miała orgazm, to znaczy że lubi to , czy raczej trzeba ją leczyć ?
Nie widzicie że to są sprawy czysto seksualne ? Chyba nie powiecie mi że prokurator będzie decydował jaki seks mnie kreci a jaki nie powinien.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 12:52 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Hyde napisał(a):
Czy facet który chce wyrwać panienke na disco, działa dla własnego dobra czy jej ? Podejrzewam że dla własnego, i według tego co piszesz jest normalnie psychopatą

O ile wiem nie chodzi o wyrwanie panienki, a o związku. W związku jest tak, że myśli się o drugiej osobie. Związek partnerski polega na wzajemności i równowadze.

Hyde napisał(a):
A jeśli by ona miała orgazm, to znaczy że lubi to , czy raczej trzeba ją leczyć ?

Jeżeli gwałcony mężczyzna doznaje erekcji to znaczy, że gwałtu nie ma?
Nie, nie życzę Ci, żebyś miał to okazję sprawdzić.

Hyde napisał(a):
Chyba nie powiecie mi że prokurator będzie decydował jaki seks mnie kreci a jaki nie powinien.

Jeżeli kręci Cię seks z pięcioletnimi chłopcami to również nie jest sprawa prokuratora?

Wiecie, ja rozumiem, że dyskusja polega na wymianie poglądów i argumentów, ale są jakieś granice absurdu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 13:40 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Madelaine napisał(a):
O ile wiem nie chodzi o wyrwanie panienki, a o związku. W związku jest tak, że myśli się o drugiej osobie. Związek partnerski polega na wzajemności i równowadze.

A co jak ktoś nie chce związku partnerskiego polegającego na wzajemności i równowadze ? Chce właśnie taki związek jak ten tam. Nie może tak sobie żyć ?

Cytuj:
Jeżeli gwałcony mężczyzna doznaje erekcji to znaczy, że gwałtu nie ma?
Nie, nie życzę Ci, żebyś miał to okazję sprawdzić.

Nikt jej nie ma zamiaru gwałcić. W każdej chwili może wyjść z tego domu. Drzwi są otwarte. To jest zupełnie inna sytuacja. Cały czas widzicie to z perspektywy że jej dzieje się jakaś krzywda. Tak samo nam Europejczykom wydaje się że Islalmskie kobiety to maja taką krzywdę że nie wiem co. Ale tak nie jest. Mnie się wydaje że jak ktoś ma kolczyk w języku, to powinno się go na silę zaprowadzić do chirurga, a później leczyć ;) Śmieszne nie ?

Cytuj:
Hyde napisał(a):
Chyba nie powiecie mi że prokurator będzie decydował jaki seks mnie kreci a jaki nie powinien.

Jeżeli kręci Cię seks z pięcioletnimi chłopcami to również nie jest sprawa prokuratora?

Ale tu już wchodzisz w skrajności z tym pięciolatkiem. Ale np. sa kraje gdzie seks z 12 latką czy nawet ślub jest ok. Czy te kobiety są skrzywdzone, i musza chodzić do psychoterapeuty aby "normalnie" żyć tak jak my "cywilizowani ludzie" ? A wiesz że w 20 stanach USA, prokurator zabrania seksu oralnego nawet parom małżęńskim. W Tremonton (Utah) nie wolno kopulować w karetce pogotowia. Seks analny zabroniony jest w stanie Idaho pod karą dożywotniego więzienia. W Teksasie, nie wolno kochać się przy zapalonym świetle. Manekiny wystawowe wolno rozbierać w stanie Georgia tylko przy zaciągniętych zasłonach. W Alabamie wydano zupełnie niedawno zakaz używania przez kobiet wibratorów. Złamanie zakazu grozi karą do jednego roku więzienia. W stolicy USA, Waszyngtonie nielegalne są WSZYSTKIE praktyki seksualne - z wyjątkiem tak zwanej pozycji misjonarskiej (mężczyzna na górze, kobieta na dole). W Hastings, Nebraska, pod żadnym pozorem nie wolno podczas aktu płciowego rozbierać się do naga. No a co ! Prokurator wie najlepiej co jest dla ludzi dobre.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 15:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Hyde napisał(a):
Adamus Inglewood napisał(a):
Leo jest psychopatą. Nie działa dla dobra tej pani, jedynie dla własnego i jak udowodnił jest dla niej realnym zagrożeniem.

Tego to zupełnie nie rozumiem. Czy facet który chce wyrwać panienke na disco, działa dla własnego dobra czy jej ? Podejrzewam że dla własnego, i według tego co piszesz jest normalnie psychopatą :)

Fakt, ze robi się coś dla siebie nie decyduje o tym, że ktoś jest psychopatą i nigdy tak nie twierdziłem, że jest to wyłączny warunek. Przeczytaj całość opisu osobowości psychopatycznej, bo to zespół cech, zachowań i reakcji. To jest zaburzenie osobowości stwierdzone u Leo i to zaburzenie, które należy poddać terapii bo może stanowić i już źródło zagrożenia dla ludzi w jego otoczeniu. Nie rozmawiamy tu o normalnej sytuacji i związku dwojga zdrowych psychicznie osób więc porównania do typowych sytuacji życiowych pasują tu jak świni siodło.

Hyde napisał(a):
A co jak ktoś nie chce związku partnerskiego polegającego na wzajemności i równowadze ? Chce właśnie taki związek jak ten tam. Nie może tak sobie żyć ?

Może oczywiście. Pod jednym warunkiem. Jego zachowanie nie może stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia innych i musi być zgodne z prawem. inaczej powinien w to wkroczyć prokurator. Tu wyczerpano wszystkie warunki potrzebne do interwencji - stręczycielstwo i stworzenie zagrożenia. I dla tej kobiety i dla dziecka które się pojawi. BTW zupełnie nie rozumiem jakie ma tu znaczenie to czy ona czerpie z tego ewentualną przyjemność? Stręczycielstwo to czerpanie korzyści z cudzego nierządu.

Hyde napisał(a):
Nikt jej nie ma zamiaru gwałcić. W każdej chwili może wyjść z tego domu. Drzwi są otwarte.

Wcale nikt nie ma zamiaru jej gwałcić. Widziałeś jakim pałała entuzjazmem do seksu z sześcioma mężczyznami? Osoba poddana psychomanipulacji nie ucieknie. Chociażby dlatego, że nie ma dokąd pójść i chociażby dlatego, że jak sama mówiła całe życie była popychadłem, więc nie wierzy w to, że gdziekolwiek będzie jej lepiej i że może uwolnić się od swojej roli, podobnie jak każda ofiara agresywnego prania mózgu. Poczucie własnej wartości w totalnym zaniku.

Hyde napisał(a):
Ale tu już wchodzisz w skrajności z tym pięciolatkiem. Ale np. sa kraje gdzie seks z 12 latką czy nawet ślub jest ok. Czy te kobiety są skrzywdzone, i musza chodzić do psychoterapeuty aby "normalnie" żyć tak jak my "cywilizowani ludzie" ? A wiesz że w 20 stanach USA, prokurator zabrania seksu oralnego nawet parom małżęńskim. W Tremonton (Utah) nie wolno kopulować w karetce pogotowia. Seks analny zabroniony jest w stanie Idaho pod karą dożywotniego więzienia. W Teksasie, nie wolno kochać się przy zapalonym świetle. Manekiny wystawowe wolno rozbierać w stanie Georgia tylko przy zaciągniętych zasłonach. W Alabamie wydano zupełnie niedawno zakaz używania przez kobiet wibratorów. Złamanie zakazu grozi karą do jednego roku więzienia. W stolicy USA, Waszyngtonie nielegalne są WSZYSTKIE praktyki seksualne - z wyjątkiem tak zwanej pozycji misjonarskiej (mężczyzna na górze, kobieta na dole). W Hastings, Nebraska, pod żadnym pozorem nie wolno podczas aktu płciowego rozbierać się do naga. No a co ! Prokurator wie najlepiej co jest dla ludzi dobre.

A ty nie wchodzisz w skrajności? Przepisy są stanowione dla ludzi i przez ludzi. Możemy się z nimi nie zgadzać, ale im podlegamy. I wcale nie jest to kwestia tego, że prokurator wie lepiej. Ot taką ma robotę i takie narzędzia jakie mu stworzono. I tyle.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 15:56 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Przyznam że na początku trochę zbiłeś mnie z tropu i nawet przyznałem Ci racje przez 12 minut. Coś jak pranie mózgu na ten czas haha. Ale jednak nie, nie przekonałeś mnie. Dlatego że kierujesz się w tym całym myśleniu, prawem państwowym oraz jakimiś badaniami specjalistów od osobowości ludzkiej. Ale sam widzisz że prawo często się myli, bo w Ameryce jeszcze nikt nie zwariował od seksu oralnego, a co do nauki to też nikt nie udowodni że ta kobieta nie ma takiej po prostu natury. Natury osoby uległej, która logicznie rzecz biorąc zawsze będzie popychadłem. I w takiej właśnie roli ona będzie szczęśliwa. Tylko tak się spełnia. Kto udowodni, że naprowadzenie jej na "właściwą" ścieżkę życia, nie będzie właśnie tym praniem mózgu o którym wspominasz ? Tak samo można powiedzieć że gej, jest dlatego gejem bo ktoś mu za młodu wyprał mózg. Wystarczy go poddać terapii, ożenić z kobietą i będzie taki szczęśliwy że hej.

PS. Po za tym, gdzie widzisz tam zagrożenie dla tej kobiety ? Nie widziałem żeby ten facet jej w jakikolwiek sposób groził. Że powiedział na antenie że stwierdzono u niego to psychopatyczne coś ? Przecież nie uwierzymy wariatowi ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 16:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Proponuje przyjac, ze Leo oddal cala kase z sexu tej pani ( jak ona ma na imie?) i nie bylo czerpania korzysci z cudzego nierzadu. Inaczej zaplaczemy sie w dyskusje nad sutenerstwem (np czy maz prostututki powinien siedziec - tez czerpie korzysc z jej pracy).
Fakty sa takie:
Musimy przyjac, ze oboje sa normalni psychicznie( gdyby bylo inaczej siedzieliby zamknieci w zakladzie). Nie wiemy tez nic o praniu mozgu ( nie wiem nawet czy da sie to zrobic przez net) zakladamy wiec, ze pani po prostu zakochala sie w psychopacie. Nie wolno kochac wariatow i poswiecac sie dla nich?
Oboje zgadzaja sie na pewne czynnosci, ktore nie szkodza nikomu poza nimi.
Zabraniac? Moim zdaniem - nie.

Faktem jest, ze Leo spelnia wszytskie kryteria osobowosci psychopatycznej, jednak psychopaci nie maja ograniczonych praw do zawierania zwiazkow czy posiadania dzieci.
Zreszta psychologia i psychiatria nie to nie jest fizyka. Nie ma wzorca osobowosci 'normalnej', wszyscy jestesmy 'odchyleni". Jednostki odchylone za bardzo, a tym samym grozne dla spoleczenstwa sa izolowane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 21:47 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Przyznam sie ,ze filmu nie ogladalem :) ale to co piszecie w ostatnich postach przypomina mi sytuacje kiedy konkwistadorzy przybywali na jakas wyspe z indianami, i co widzieli? ludzie biegali prawie nago, niekiedy kanibale i odprawiali jakies szamanskie praktyki. Odkrywcy pewnie mysleli, "oni zyja jakos nienormalnie, normalnie jest tak jak my zyjemy, albo to przyjma albo ich wyrzniemy" :) no i wyrzneli. Wiec to jest kwestia tego czy ludzie maja prawo nazrzucać innym swoj np europejski sposob bycia.

Zakladajac wiec ,ze jest jakas wysepka gdzie zyja tylko ludzie wg tych zasad Gor, to jak przybeda ludzie z naszego kregu kulturowego to beda kazac im zyc "normalnie". :) Jednak trzeba pamietac ze w europie wg muzułmanów tez nie zyjemy normalnie, dla nich nasza cywilizacja jest zepsuta i w ogole :) Moze kiedys Europe zaleja i przerzuca nas sila lub pod presja na ich normalnosc.

Wg mnie ludzie z tego kregu europejskiego nie maja zadnej wylacznosci na normalnosc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 00:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jak na razie to nie do konca uchwycilem, dlaczego czesc z Was uważa, ze przedstawiona w filmie Pani jest osoba nienormalną, ktorej stosowne organa powinny odebrac prawo decydowania o sobie?
No, bo chyba nie dlatego, ze jej wybory wydaja sie nam calkowicie niezrozumiale? Dość wielu rzeczy nie rozumiemy, wiec nie rozumienie czegos to chyba raczej norma?
Albo trzeba udowodnic, ze nie jest w pelni wladz umyslowych albo zostawic w spokoju. I udowodnic nie na zasadzie: -bo ona decyduje się na rzeczy niezrozumiale dla nas - basta, nie mozemy na to pozwolic. Z tego co zrozumialem wykazala sie dosc duza determinacja w realizacji tego, czego wedlug wielu 'na pewno' nie chce - zostawila rodzine i zmienila kontynent. Jak dla mnie nie wyglada to na zachowanie osoby, ktora nie wie czego chce.
Ze komuś sie nie podoba to czego ona chce?
Coz...
Zawsze można probowac ja uswiadamiac czego powinna chciec, ale zwolennikiem zmuszania nie bede.

To nie życie wedlug dziwnych zasad odziera nas z czlowieczenstwa i jest 'gwaltem', ale gwaltem jest zmuszanie nas byśmy, jeśli nadmiernie nie szkodzimy innym, rezygnowali z wlasnych dążeń. Czyli w tym wypadku, uwolnienie tej Pani wbrew jej woli bedzie gwałtem. Dokonanym tylko dlatego, ze jej zachowanie nas w jakiś tam sposob gorszy.

Pranie mozgu i manipulacja. Jeden facet , zapewne dzieki tatuazowi, byl silniejszym manipulatorem od calej armii autorytetow np z GW czy miejscowego odpowiednika, bo mial talent i jeden z bestselerow o tym, jak manipulowac przeczytał? I nie da się dzis znaleźć kontrmanipulatora, który by tą Panią na wlaściwą drogę zawrócił i pozostaje tylko przemoc państwa jako antidotum - jak dla mnie dziwne. Może i decyzje tej Pani są z jakiegoś obiektywnego punktu widzenia trefne ale to nie ten Pan, raczej, zrodlem tej trefnosci jest.

Już w tej, przez tylu postępowcow potępianej religii, jest napisane, że Bog dał człowiekowi wolną wolę bo go kocha. Wydaje mi się, że odbieranie tego czlowiekowi to już jakieś straszne megabarbarzyństwo musi byc. Jeszcze gorsze od tej religii :D. Chcecie ją odbierać, nie w imię obrony samych siebie czy innej niewinnej osoby. Chcecie bronić czlowieka przed nim samym, tak jak to Wy rozumiecie, wbrew jego woli. Lub tylko dlatego, ze nie lubicie widziec czlowieka akurat takim jakim go w tej chwili widzicie. Ale w takim razie być może malo jesteście przekonani do wlasnego obrazu czlowieka i czujecie sie jakoś zagrożeni?

W moim obrazie czlowieka jego wolnosc stanowi wazniejszy element niz reka czy noga. nawet jesli, nieco przewrotnie ta wolnosc polega na dobrowolnym zrzeczeniu sie wolnosci :D :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 01:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Kobieta miała nicka Angel, a facet nazywa się Lee, nie Leo ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 02:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
W jedym Adamus moze miec racje. Jezeli naprawde Lee ( dzieki Morri!) ma duze zdolnosci manipulacyjne, chociaz jakos mi nie wyglada, to faktycznie mogl zamotac Angel tak, ze nie potrafila dzialac swiadomie.
To troche tak, jakby podawal jej silne narkotyki - wtedy nie mozemy od niej oczekiwac, ze wybierze zgodnie ze swa wola. Nalezaloby ja oddzielic sila, pozwolic przemyslec wszystko na trzezwo i potem niech sobie do niego wraca, albo nie.
Jesli jednak Angel zdecydowala sie w pelni swoich wladz umyslowych na taki los - nikomu nic do tego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 03:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
pięknie Jacku podsumowane.
ale mimo wszystko i tak strzaskałabym Angel po twarzy następnie dała kopa w tyłek i kazała popatrzeć w oczy jej dzieci.

Złe matki (a tak podsumowuję ta panią) powinno się zamykać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 04:48 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
mimo wszystko i tak strzaskałabym Angel po twarzy następnie dała kopa w tyłek i kazała popatrzeć w oczy jej dzieci.

Kiedy to skonfrontować z:

Na samym początku ona powiedziała: "...Przez całe życie byłam popychadłem.Zawsze mówiono mi co mam robić. Teraz będzie tak samo, tyle że w obroży..." - bardzo dużo daje do myślenia, prawda?
nazywa się to SYNDROMEM OFIARY.

wychodzi na to, że syndrom ofiary działa też przez internet, na kompletnie nieznajomych ludzi.

Dobranoc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 06:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
chyba cię do końca nie rozumiem Mad.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 17 Gru 2010, 07:34 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:49, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 09:09 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
chyba cię do końca nie rozumiem Mad.

Nie zależy mi na tym. Ale jeżeli ktoś jeszcze nie rozumie, wyłożę bardziej łopatologicznie. Później.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 13:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Sue Ireto napisał(a):
najsmieszniejsze jest to ze tak powstaje wiekszosc milosci w sl dlugotrwale przebywanie, rozmawianie, z kims kogo nie lubisz, a po jakims czasie sie do niego przywiazujesz i uzalezniasz emocjonalnie, a kiedy romans sie rozpadnie zachodzimy w glowe: jak moglam byc z takim dupkiem, dlaczego wczesniej nie widzialam tego jaki jest

Serio? Skąd masz takie dane? A może tak jest też w RL? A może wcale nie jest?

Poza tym, bardzo lubię Adamusa, ale... Czy to, że ktoś się z czymś nie zgadza oznacza, że niedokładnie przeczytał/nie zrozumiał? Nie dopuszczasz możliwości, że zrozumiał i dalej ma własne zdanie?

Poza tym, nie widziałaś filmu ;)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 17 Gru 2010, 14:16 
..

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:49, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 17:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Sue Ireto napisał(a):
czy to znaczy ze nalezy pozwolic mu umrzec z przedawkowania? ...albo samobojcy?)

jak najbardziej
wydaje mi sie ze przymusowe leczenie jest zwykle wynikiem jakiejs zbrodni wiekszej czy mniejszej a nie zabronieniem komuś by powoli sie zabijal, lub nawet mniej powoli
nalezy wiec pozwolic
dzis robimy rzeczy znacznie gorsze
chcemy np zmuszac lekarzy by to oni kogos zabijali jesli brak zainteresowanemu odwagi samemu to zrobic
a to juz jest dennne

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 18:19 
Dołączenie:
Sierpień 2007
a wiec stanelo na tym ze trzeba ratowac kobiete bo nie potrafi w pelni swiadomie decydowac. Wg mnie to mimo wszystko dziwne. No bo w zyciu zadko sie chyab podejmuje w pelni swiadome decyzje. Np ktos idzie kupic telewizor calkiem nieswiadom tego ze za rogiem moze byc ten sam tv o 100 zl tanszy. Czy nalezy takiego czlowieka ratowac przed dokonaniem zlego wyboru? A jesli sprzedawca drozszego tv powie jeszcze ze "taniej nie znajdzie" , przeciez to czysta manipulacja :) czy taki czlowiek wiec podejmuje w pelni swiadome decyzje? Jesli dzwonia do mnie telemarketerzy , to tez nie w kwestii informacyjnej, ale namawiaja, manipuluja itd. Na mnie nie podziala ale na innych moze tak. Ich tez by trzeba bylo ratowac.

Albo wezmy np takiego Jacka ktory jest nalogowym palaczem :) Jakby nie patrzec zabija sie , szkodzi sobie, a moglby zyc inaczej, lepiej, oddychajac świeżym powietrzem. Moze nikotyna wyzera mu mozg a reklamy papierosow odpowiednia manipuluja i nie jest Jacek w pelni swiadomie dokonac wyboru czy palic czy nie ? :) Moze nalezaloby Jacka zamknac gdzies z dala od papierosow na 10 lat az sie organizm wyczysci z nikotyny, w tym czasie robic mu odpowiednie wyklady o skutkach palenia, i o tym jak zyc inaczej, a pozniej pozowlic mu podjac ta w pelni swiadoma decyje? :)

Wydaje mi sie ze chcac ludzi uporczywie chronic przed popelnianiem bledow, stworzymy jakis dziwny swiat. Bledy to ludzka rzecz i nie wiem czy mozna podejmowac decyzji za ludzi tylko po to aby ich chronic przed bledami, albo ich odpowiednio indoktrynować ,aby żyli po naszemu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 18:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Darnok napisał(a):
wydaje mi sie ze przymusowe leczenie jest zwykle wynikiem jakiejs zbrodni wiekszej czy mniejszej a nie zabronieniem komuś by powoli sie zabijal, lub nawet mniej powoli

Zacznijmy od tego, że przymusowe leczenie rzadko kiedy przynosi skutki. Odwyk jest chwilowy, potem następuje powrót do schematu. Człowiek musi sam dojrzeć do decyzji o skończeniu z nałogiem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
a wiec stanelo na tym ze trzeba ratowac kobiete bo nie potrafi w pelni swiadomie decydowac.

Nie stanelo. Dopoki uznajemy Angel za osobe poczytalna to nie mamy prawa wtracac sie w jej zycie osobiste. Moze sobie robic tatuaze na czole, poucinac rece i nogi, uprawiac sex z 20 facetami na raz i do tego nie myc zebow - jej sprawa.

Niestety ze zwyklymi ludzmi jest duzo gorzej. Sily wyzsze zabraniaja nam trucia sie nikotyna, narkotykami, tracenia majatku w pokera, czytania niepoprawnych ksiazek itd, mimo ze jednoczesnie uznaje sie nas za ludzi normalnych.
Ech, nawet jak zakladalem konto maklerskie do grania na polskiej gieldzie musialem podpisac jakies pismo, ze mam szeroka wiedze na temat akcji i zdaje sobie sprawe z ryzyka.
Jestesmy traktowani gorzej od przedszkolakow:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2011, 13:20 
Dołączenie:
Grudzień 2008
Obejrzałem film. Jestem w szoku.
Na całą sytuację spojrzałbym trochę pod innym kątem - czego w przeszłości doznała ta kobieta, że skończyła teraz w taki sposób? Oczywiście myślę, że należy jej współczuć.

i taka mała dygresja:
Jacek napisał(a):
Ech, nawet jak zakladalem konto maklerskie do grania na polskiej gieldzie musialem podpisac jakies pismo, ze mam szeroka wiedze na temat akcji i zdaje sobie sprawe z ryzyka.
Jestesmy traktowani gorzej od przedszkolakow:(

Przynajmniej nie oskarżysz banku o to, że Ci coś wcisnął :-P
To o czym piszesz to dyrektywa unijna MIFID, zadaniem której jest m. in. zwiększenie przejrzystości działania firm inwestycyjnych i procesów obsługi Klientów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Sty 2011, 20:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
kurde. masakra. myslalem ze takie rzczy to tylko w filmach :mrgreen: .
dziwie sie tej calej angel. przeciez Ona miala meza, dzieci i rzucila to dla jakiegos psychola.
hmm

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2011, 02:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Weronika Pobieski
Wiecie, najbardziej w tym wszystkim smuci mnie fakt, ze second life pokazywane jest wlasnie jedynie z tej ciemnej strony.
Nie dziwi mnie to, bo oczywiscie to co zle, niedobre, niemoralne i zakazane jest najbardziej chodliwe...ale po tego typu "reklamach" tak ciezko jest wytlumaczyc osobie z zewnatrz, ze tutaj dzieje sie mnostwo dobrego i ze osoby ktore tu sie pojawiaja to nie jedynie sami postrzelency czy ofiary losu, ktorym nie udaje sie w rzeczywistosci. Nie wiem jak wasze doswiadczenia w kwestii tlumaczenia istoty second life innym..ale moje niestety nie naleza do najlepszych.
Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2011, 13:40 
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: camilpl
"We're sorry. Currently our library can only be
viewed within Poland."

no to obejrzałem ....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2011, 13:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
Rasizm 8-)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso