Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2010, 16:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Julia69 Wonder
Dziś kolega mnie zaskoczył, teraz nie wiem czy płakać czy zwyczajnie się załamać :( prześlę wam treś note card które otrzymałam

Those who now are using the client Emerald, Modular Systems, please remove it from the PC and install an alternate client, with the recommendation to change their password as soon as possible since Emerald is * no longer on the list of clients approved by Linden Lab* and its use will soon become a crime, not to mention that is a danger to your safety and privacy online.
Here the viewer .. Secondlife accept that .. http://viewerdirectory.secondlife.com/
OR download from the Viewer ORIGINAL
*WIN Viewer 1*
http://download.cloud.secondlife.com/Se ... _Setup.exe
*WIN Viewer 2*
http://download.cloud.secondlife.com/be ... _Setup.exe

*Snowglobe 1.3.2*
http://download.cloud.secondlife.com/Se ... _Setup.exe
*Snowglobe 1.4*
Release Candidate*
http://secondlife.com/developers/openso ... _Setup.exe
*Snowglobe 2.0.2*
http://secondlife.com/developers/openso ... _Setup.exe

dodam że note card jest od FOX Andretti , a odladając jego profil.. to chyba nie żarty;/ tak przynajmniej sądze

czy to sprawa tego przecieku o którym kiedyś była mowa? czy to tylko żart (na który mi nie wygada;/ )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2010, 16:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
ok to jednak nie jest żart.. :(
rozmawialam z Panem FOXem, i przesłał mi oficialne zawiadomienie... eh.. Emerald jest.. hymm zabroniony przez LL i to JUŻ.. w karzdym bądź razie grupa emeralda opanowała sytuację i nowy klient dzała hymmm "bez przeciekowo" z resztą... sami pocztayajcie:

Emerald has been removed from the TPVD today due to recent events by Fractured Crystal who, as a result of those actions is no longer part of the team. Emerald has also undergone a massive restructuring in order to create assurances that the actions of all developers are transparent from this point forward. We will be re applying for the TPVD listing immediately. We expect there will be no problems with that application given our new restructured system of development.

Official announcement from The Emerald Development team attached.

I would also like to remind people that the TPVD is optional for third party viewers to join. It is not a requirement. You will not be banned for using Emerald while it is not on TPVD. In the meantime, we are re applying for it and expect to be back up full force shortly. Thank you.

The Emerald viewer project and its development team have undergone a massive and necessary restructuring in response to recent incidents caused by the project leader.

I will be glad to go into detail regarding those events after this announcement.

This restructuring is designed in such a way as to prevent anything like this from ever happening again.

From this point on, there will be no ONE single person running Emerald Development.

We are all going to be on a level playing field. All decisions, changes, and alterations to any code or anything at all, will be done transparently and democratically.

Part of this restructuring process also involved the necessary removal of the developer who is responsible for these past incidents; as a result Fractured Crystal was invited to resign and has done so today.

As of NOW, All affiliation between Modular Systems/Fractured Crystal and the Emerald Viewer have been permanently severed. A new domain has been purchased and we are currently getting our new website online.

The website will be hosted at EmeraldViewer.net and should be online and operational shortly.

Ownership and control of the servers used to host the Emerald Viewer downloads and website have been transferred to Arabella Steadham who will maintain the hosting as a neutral party for the project.

Aside from the downtime of the website, our users should experience no changes that will affect them directly.

Also today, as a result of the incidents in question, Linden Lab removed Emerald from the TPVD. We expected this might happen and have since provided the Lab with information regarding our new changes, structure and goals. We hope to be back on the TPVD soon.

Our two biggest regrets are first and for most that these incidents ever took place, and second, that we failed to take this radical action sooner.

We sincerely hope that these significant internal changes will help us restore some trust and faith from our users and from Linden Lab in regards to the integrity of the Emerald Viewer Development team.

Thank you

PS Emeralda nie usunę..

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2010, 16:44 
Dołączenie:
Lipiec 2009
No fakt, z Emeraldem jest afera - na wszystkich blogach i forach aż huczy. Trudno w tym momencie wyrobić sobie zdanie na ile poważna jest afera. Ale myślę, że jednak niedługo emerald wróci na listę dopuszczonych pzrez LL klientów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2010, 16:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja bym wolał, aby na tej liście było jeszcze Hippo, bo ma ładną nazwę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2010, 17:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
ok. jest dobrze dostałam najnowsze info z grupy:

If you are told that Emerald Viewer has been removed from the TPVD and so using it will result in your being banned from SL - or some such, please proceed as follows:

1. Ask the person to verify information before spreading panic, because that info is FALSE.
2. Inform the person that Emerald is being re-registered on the TPVD under new leadership.
3. Tell the person that is is damned stupid to spread panic - stupid and irresponsible.
4. Delete the note card.
5. Go about your day/night as usual.

Thank you.

(*) TPVD = Third Party Viewer Directory

See also:
http://blog.modularsystems.sl/2010/08/2 ... esurgence/

Audio of interview 2010-08-22
http://treet.tv/people/gracer/blog/2010 ... nd-jessica

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2010, 20:18 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Pewnie już widzieliście oficjalne stanowisko LL w tej sprawie:

http://blogs.secondlife.com/community/f ... wer-policy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2010, 20:44 
Dołączenie:
Luty 2009
Najpopularniejszy klient SL Emerald przechodzi kryzys. Jakiś czas temu pisano o wycieku danych o użytkownikach z serwerów Modular Systems, wtedy zaufanie do Emeralda zostało nadszarpnięte a ekipa odpowiedzialna za klienta zebrała cięgi, jednak Emerald sie podniósł. Parę dni temu wynikła kolejna afera, tym razem rzekomo Emerald był wykorzystywany do przeprowadzania ataków na strony za pośrednictwem niczego nie świadomych użytkowników.

Tym razem nie przeszło to bez echa, dzisiaj LL przyjęło oficjalne stanowisko wobec zaistniałej sytuacji i rozesłało do użytkowników maile z informacją że Emerald został usunięty z katalogu alternatywnych klientów które mają wsparcie ze strony LL, Lindeni piszą również że póki co dostęp do gridu za pomocą Emeralda nie jest zablokowany, ale jest taka opcja... zależnie od poczynań grupy odpowiedzialnej za niego.

Zespół tworzący Emeralda się restrukturyzuje, do tej pory o rozwoju decydowała jedna osoba (która zrezygnowała z dalszego rozwijania Emeralda) i teraz ma być demokratycznie. Twórcy zapewniają że osoby odpowiedzialne za incydenty zostały wydalone z grupy i już niedługo Emerald wróci do katalogu czysty jak łza.

W między czasie LL sugerują aby logować się na klientach które mają błogosławieństwo LL.

Więc jak pewnego dnia Emerald Wam nie pozwoli wejsc do SL, spróbujcie po prostu innego klienta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2010, 21:25 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Sprawa rzeczywiście wyglada tym razem dość poważnie. Chociaż zalecenie przesiadania się z Emeralda jest sformułowane bardzo bardzo łagodnie:

If you have been using the Emerald viewer, for now we would encourage you to consider either one of the Linden Lab viewers, or an alternative third-party viewer.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2010, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Tez dostalam e-mail z LL:

Malicious Viewers and Our Third-Party Viewer Policy

Dear Second Life Resident,

Late last week, we discovered a denial-of-service attack that was being served through the widely distributed Emerald third-party viewer. This is in direct violation of our third-party viewer policy (part 2, section d, paragraph iii).

We have removed Emerald from the list of third-party viewers, and are now in touch with the Emerald team to discuss what can happen next. We did this to do our best to protect the safety and security of Second Life users. We will not tolerate a viewer that includes malicious code, nor will we tolerate development teams with a history of violating users’ trust or disrupting their lives.

We take privacy, safety, and security very seriously, and we will act to the best of our abilities to protect it. We have not yet disabled logins via the Emerald viewer, but will do so if we feel the software and the team behind it is not able to meet the standards we’ve set. While Emerald is currently the focus of our attention because of what happened recently, all third-party viewers are held to the same standard, and must comply with the third-party viewer policy. Read more >>

If you have been using the Emerald viewer, for now we would encourage you to consider either one of the Linden Lab viewers, or an alternative third-party viewer.

Philip Linden

Nie usmiecha mi sie przejscie na oficjalnego klienta, SnowGlobe tez do mnie nie przemawia :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2010, 23:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jeden wyciek danych, jakis atak, do tego zarzadzanie demokratyczne Emeraldem... Ja podziekuje, ide na SnowGloba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2010, 23:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A ja będę apelował, aby na listę dozwolonych viewer'ów trafił Hipcio :D Takie moje małe przyzwyczajenie i miła nazwa.

A tak prywatnie - żaden inny klient u mnie nie chodzi tak gładko i stąd ten apel. Reszta wykazuje typowe objawy jak dla programów silnie obciążających komputer.

Ograniczanie listy alternatywnych przeglądarek/klientów jest troszkę na szkodę dla LL, ale cóż. Tutaj oni mają najwięcej do powiedzenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 03:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Ja się przerzuciłem od dziś na czas nieokreślony na Kirstens S20 :D podobny do SL 2 ale stabilniejszy o 100% na moim PC :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 11:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
sądze że użytkownicy emeralda powinni zostać poinformowani co tak naprawdę się stało i czy faktycznie miał miejsce przeciek danych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 12:32 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Julia, przeciek danych to sprawa sprzed chyba paru miesiąc, dokładnie opisana i wyjaśniona. Teraz chodziło o atak przeprowadzony z serwerów modularsystems. Nie wczytywałem się w szczegóły, bo mam przyjemniejsze rzeczy do roboty zarówno inworld jak i w RL, ale - jak wyjaśniają na stronach emeralda "The issue spoken of in the email (chodzi o mejl Philipa Lindena) was located on the webpage emerald loads in the login screen. The issue was fixed by removing the offending "stuff" from that page."
Tak jak pisał Serbitar parę postów temu, teraz wiele zależy od dalszych poczynań grupy Emeralda. Z całą pewnością ekipa nieźle sobie nagrabiła. Bo o ile można było przymykać oko na znikające czasowo obiekty, czy nierezujące się biusty (ten błąd wyjątkowo szybko naprawiono), to nawet niespecjalnie groźny wyciek danych, czy ten ostatni atak świadczy jednak o co najmniej niefrasobliwości emeraldowej ekipy.

A jak Cie bardziej interesuje co piszą użytkownicy em i co im tam odpowiadają, to możesz poczytać tu: http://emeraldviewer.net/forum/index.ph ... 41383848b&

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 17:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
dziękuję:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 18:00 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
no i bardzo popularny emerald padł :D dobrze, że ja używam SL 2.1 :D, ale szkoda tracić tej opcji wczytywanie za 0L ;/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 18:19 
Dołączenie:
Luty 2009
Co to znaczy że Emerald padł? Emerald działa i najprawdopodobniej będzie działał normalnie, a niedługo wszystko wróci do normalności, poza strata grupy ludzi z zawiedzionym zaufaniem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 18:22 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Bartek Bressig napisał(a):
emerald padł :D

Coś Ci padło? U mnie jakoś nie pada i raczej nie padnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2010, 18:39 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
sorki, nie wczytałem się dokładnie. Głównie bazowałem na mailu otrzymanym od Philipa :), Sorki za błąd

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2010, 08:07 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Julia69 Wonder napisał(a):
sądze że użytkownicy emeralda powinni zostać poinformowani

Był chyba pzredwczoraj taki list od emeraldowców, który przegapiłem:

LL requirements for Emerald

Yesterday, the Emerald Development team received a large list of requirements and conditions from LL. Today we met with LL and reviewed all of those conditions for clarification. At this point, I can safely say that we fully intend to address and fulfill ALL of them as soon as we possibly can.

EDIT>We have been asked not to disclose the requirements at this time.< Apparently there was a misunderstanding and we are in fact allowed to disclose the requirements list. As soon as we have finished ironing out the fine details, we will be disclosing this list in the name of transparency. You can expect to see the list here in a few days time.

Although some of these conditions will be very difficult, we feel they are reasonable considering recent events. Due to that difficulty however, some will take more time than others to fulfill. It is a big list of things that we need to do and we will be providing LL with a time frame on each individual item by Friday. Once we have completed these items to the full satisfaction of Linden Lab, we intend to re-apply for the TPVD.

We feel it is important during this time to inform everyone that although Linden Lab has encouraged the use of other viewers, the use of the Emerald viewer is still a decision that is yours to make. Emerald will not be blocked unless we fail to fulfill our requirements in the time allotted.

Linden Lab has told us that they want us to stop using the emkdu.dll or llkdu.dll files because they are not compliant with the GPL. For those wondering what KDU is, it’s a closed source image decoding library which provides a significant speed improvement over the open source alternative. However, since LL wishes us not to use it, I would like to take a step in that direction as a show of faith to the Lab right now. I will ask our users to go into your Emerald install directory while you are not logged into the viewer and delete the file named emkdu.dll. The viewer will continue to function correctly however it will be slower. This is only a request from us and not a requirement. Our next release will not include this file.

In the coming days, some of the older versions of Emerald Viewer may be blocked from logging in at our request, this however will not happen until updated versions are made available on our website.

I would also like to extend a sincere apology to our users for all the confusion over the last few days. It has been a very difficult week for us but we expect things should start too quiet down now.

So in closing, I will reiterate, Emerald Dev Team intends to fully comply with the conditions set out before us by Linden Lab, and we plan to do so within the shortest time frame possible. Use of the Emerald viewer is still your choice and Emerald is not a malicious viewer.

Sincerely, Jessica Lyon and Arabella Steadham, Emerald Manager, Communications

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 27 Sie 2010, 09:27 
Serbitar napisał(a):
niedługo wszystko wróci do normalności, poza strata grupy ludzi z zawiedzionym zaufaniem.

Wyjąłeś mi te słowa z ust.
Do niedawna myślałem, że nic lepszego od Emeralda nie ma. Funkcje i przejrzystość w stosunku do zamulatora V2 - niebo a ziemia. A tu "trach", jak dobrze policzyć to był mój 3 osobisty zawód nad Emeraldem i powiedziałem BASTA..
V2 jak dla mnie też odpada, wiec jestem w chwili obecnej na testowaniu alternatywy do alternatywy.. i jest jak narazie ok.

Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2010, 11:30 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Ha! A nie mówiłem, najlepszy jest oficjalny klient :)
Heh, podobają mi się takie 'afery', widać przynajmniej, że SL wciąż żyje i wywołuje sporo emocji :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2010, 12:14 
Dołączenie:
Luty 2009
Deso napisał(a):
Ha! A nie mówiłem, najlepszy jest oficjalny klient :)
Heh, podobają mi się takie 'afery', widać przynajmniej, że SL wciąż żyje i wywołuje sporo emocji :)

Dlaczego oficjalny klient jest najlepszy (poza tym że jest oficjalny)?

edit: Wygląda na to że się nie dowiem, szkoda :roll:

Jakiś czas temu grupa Emeralda otrzymała listę z wymaganiami od LL które muszą spełnić żeby Emerald nie został zablokowany, i została wypuszczona nowa Beta, prawdopodobnie z uwzględnionymi nakazami LL, jeśli ktoś ma zamiar nadal używać Emeralda powinien sobie ją zainstalować.

emeraldviewer.net/box/Emerald_Viewer_1.5.0.2587.exe

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 21:38 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Pewnie widzieliście pożegnanie od emeraldowców:

"The End

This is the end, beautiful friend
This is the end, my only friend, the end
It hurts to set you free
But you’ll never follow me
The end of laughter and soft lies
The end of night we tried to die
This is the end

United we stand and divided we fall. Thus ends the final days of the Emerald Project.

Approximately 10 days ago I and a number of devs came together to reform the Emerald Team in the anxious hope of continuing the most popular TPV in Second Life. The incredible driving passion, flair for innovation, endless energy and camaraderie were all still there. Because of this, I was sure we could make this work.

Alas this was not to be. Linden Lab has made demands of the team that are impossible to meet. Among the demands not listed publicly elsewhere was to publicly release an RC without any ability to load the emkdu or llkdu files. This was do-able. The final demand was to ‘delete’ 3 key members of our team. While making this demand, Linden Lab was quite aware that this was effectively the guillotine to the project.

This is the opportunity for a fork project to develop and create a TPV version of snowstorm, which is what Linden Lab really wants. I am aware of a number of small projects underway now, and I wish them the best, the very best in their endeavors.

For you, the user, what this means is that there will not be any further releases of the Emerald Viewer after today. The existing releases will continue to operate until Linden Lab decides to terminate their access and end Emerald once and for all.

There will be one final version of the Emerald Viewer released here later today; that is, the viewer we’ve been working on for the past six months. It would be a shame to let the efforts of the developers who put so many unpaid hours into this project go to waste.

This virtual world is ever changing and must be, otherwise it will stagnate. This incredible environment will continue.

Arabella Steadham
Communications Manager,
Emerald Project

~ by arabellasteadham on September 1, 2010."

http://blog.modularsystems.sl/2010/09/01/the-end/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 22:29 
Dołączenie:
Luty 2009
A jednak LL się uwzięło, no cóż... to logiczne, Emerald stał się najpopularniejszym klientem i odbierał LL potencjalnych użytkowników oficjalnego klienta, pewnie tylko czekali aż się Emeraldowi noga powinie... się powineła i to wykorzystali.

Oto przykład jak w prosty sposób niewielu może zniszczyć mase pracy tak wielu...

Do przeciwników Emeralda, którzy cieszą się z jego upadku, istnienie Emeralda nie było ważne dlatego że miał kupe funkcji i innych umilaczy życia, istnienie było ważne dlatego że stanowił konkurencje dla klienta LL co zmuszało LL do rozwijania swojego oficjalnego klienta żeby nie zostać w tyle za Emeraldem... choć i tak Emerald im daleko uciekł, teraz LL będzie mogło odetchnąć bo dużo ludzi będzie musiało używać oficjalnego, a LL nie będzie musiało się przykładać do jego rozwijania bo nie ma innej tak prężnie rozwijanej alternatywy.

Mam nadzieje że projekt sandstorm to nie bajka... ale znając LL...

Szkoda, i mam nadzieje że feniks jeszcze powstanie z popiołów.

Ostatnio edytowany przez Serbitar, 02 Wrz 2010, 11:39, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Wrz 2010, 23:00 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
No niestety. The End :( Ale faktycznie, twórcy Emeralda pokazali jak dobry może być klient SL. W porównaniu z Emeraldem SL v2.0 nie wypadł blado, on po prostu wcale nie wypadł. Ehhhhh :cry:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 10:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Niestety, w przeciwieństwie do Emeralda, coraz to nowsze wersje SL 2.x klienta raczą nas mniej lub bardziej irytującymi błędami. Przedostatnio mieliśmy HUD-owy powitalny spam. W najnowszym Second Life 2.1.2 (208804) działa tylko media i stream. Nic ponad to. No dobrze, czasami jak się pogania po różnych simach to za którymś tam razem zaczną działać efekty otoczenia oraz dźwiękowe. Ale to nie na długo. Do następnego TP.
Wracając do tematu. Moim zdaniem LL zaczyna brać przykład z polskich wsi. Jak jakiemuś gospodarzowi powodzi się lepiej to inni, zamiast starać się mu dorównać, robią wszystko, żeby mu "świnie wyzdychali". Jak dla mnie to te dwa, dość poważne potknięcia twórców Emeralda, zostały wykorzystane przez LL do zablokowania projektu Emerald.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 10:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ewentualnie Emerald zainwestuje swoje siły i pomysły w Opensim. Bo ta dziedzina wirtualna nadal jest wykorzystywana.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 18:50 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Projekt, a nawet się prężnie rozwija ; )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 20:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Nikt nie uwziął się na Emeralda... Przestępstwo to przestępstwo... Jak policja łapie złodzieja, to też mówicie, że się uwzięła?

Ja tylko pozwolę sobie powiedzieć...

A NIE MÓWIŁAM?

oraz także skromne

NARESZCIE
.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 21:35 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jeszcze Emerald nie odszedł puki my jesteśmy... ;-)
Ayumi Cassini napisał(a):
Ja tylko pozwolę sobie powiedzieć...

A NIE MÓWIŁAM?

oraz także skromne

NARESZCIE
.

Ayumi, czemu ty tak nie lubisz Emeralda? Za co?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 21:43 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Z jednej rzeczy należy się cieszyć, Lindeni zaczeli spełniać swoje obietnice :)
nie tak dawno pisali na blogu link
"The other key short term goal is to very rapidly make Viewer 2.x the best and most widely-used Second Life viewer. "

Cel został osiągniety takim lindenowskim sposobem, wiec jakos mnie to wszystko nie dziwi :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Wrz 2010, 22:33 
Dołączenie:
Marzec 2010
Typowe zagranie dla LL. Bo to przeciez sa faszysci i nic wiecej. Scigac Emeralda to umieja ale jak idzie o ludzi co kradna za pomoca copybota to jest ok i zamyka sie konta ludziom, ktorzy w niewiedzy kupili kradzione cuda. Super LL. Tak dalej a juz niedlugo ludzie powiedza dosc temu cyrkowi co fundujecie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 01:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Szkoda, że projekt Emerald został zamknięty. Był to jedyny, działający bez zauważalnych błędów, klient SL. LL uraczył nas, niestety, pięknie opakowanym badziewiem. Wzrosły wymagania sprzętowe podczas gdy grafika, jak na moje oko, pozostała bez zmian.
Szkoda mi Emeraldowej opcji "temporary upload". Można było zobaczyć, jak wyglądać będzie nasz produkt przed finalnym uploadem.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 01:10 
Dołączenie:
Marzec 2010
Krewetka napisał(a):
Hej

Szkoda, że projekt Emerald został zamknięty. Był to jedyny, działający bez zauważalnych błędów, klient SL. LL uraczył nas, niestety, pięknie opakowanym badziewiem. Wzrosły wymagania sprzętowe podczas gdy grafika, jak na moje oko, pozostała bez zmian.
Szkoda mi Emeraldowej opcji "temporary upload". Można było zobaczyć, jak wyglądać będzie nasz produkt przed finalnym uploadem.

pozdrawiam

Iscie z kobieca gracja i delikatnoscia ujelas to co jak nazwalas pieknie opakowanym badziewiem. Ja bym to nazwal g*** w sreberku. Mam tez takie pytanie. czy od czasu gdy wprowadzono nowy viewer 2, macie problemy z teksturami w SL viewer 1.9?

Pozatym niech nikt nie mysli ze LL to nie zaciera rak po tym ze emerald mial problem. Wogole czemu LL zabrania go? Przeciez to sa moje dane, moge wyciec przez Emerald ale juz nie mam wyboru? Dlaczego LL wie co jest lepsze dla mnie? Moze ja chce ryzykowac uzywanie Emeralda, i inni moze tez wiedzac co sie stalo. No ale tak to jest z faszystami z LL. Placi sie na nich pieniadze z mysla, ze cos zrobia pozytecznego i SL bedzie chodzic lepiej. A tu klapa, bo jak idzie scigac ludzi co kupili kradzione cudenka nie wiedzac o tym to LL jest baaardzo szybkie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 08:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Czas ścigania nieletniego w dorosłym SL wynosi 4 minuty. Czyli czasami jeszcze szybciej działają.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 08:40 
Dołączenie:
Maj 2007
Trochę nie rozumię.
Wszyscy tak 'jedziecie' po LL, a mimo to nadal tkwicie w SL.
Emerald był tylko klientem SL, dla LL pewnie wielkiej różnicy nie robiło (o ile zgodne z prawem były działania), czy ktoś siedzi na oficjalnym kliencie, czy nie. Dla nich liczy się tylko, że ten ktoś wpłacał pieniążki :)
Ja też nie jestem fanem LL, ale uważam, że podjęli dobrą decyzję.
Co do 'gadżetów' z emeralda - fajnie fajnie, że pododawali, ale czy aby nie było tak, że część z nich 'widziała' tylko ta grupa avatarów, która również korzystała z Emeralda - IMHO, kiepskie rozwiązanie, takie staranie się zrobić czegoś na siłę 'lepszym' :)

ps. Zawsze możecie iść do Inworldz, tam wam LL nie będzie przeszkadzać :)

ps2. LL nie jest szybkie w ściaganiu ludzi z kradzionymi rzeczami :(

ps3. Jeśli faktycznie, wg was LL są faszystami, to z definicji:
- Najważniejszym dobrem w państwie faszystowskim (SL) jest wspólnota, to znaczy naród (rozumiany jako ogół obywateli państwa) lub grupa etniczna rozumiana jako tożsama z narodem (my, avatary),
- Jest to przede wszystkim zasada wodzostwa. Charyzmatyczny wódz, który "ma zawsze rację",
- Prawa jednostki są podporządkowane prawom narodu, który zyskuje tym samym realną osobowość, nie tylko jako pojęcie abstrakcyjne.
Hehe :P W sumie, nie wyszło aż tak źle ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 08:44 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Deso, gdyby każdy mógł postawić region na OpenSim i wchodzić na niego, to pewnie tam byśmy tkwili. o i oczywiście gdyby ludzie masowo OpenSim instalowali.

Niestety, nie każdy tak może. A LL daje nam serwery, ale musimy za nie płacić... Oczywiście ci, co chcą mieć własny kawałek ziemi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 08:55 
Dołączenie:
Marzec 2010
Deso napisał(a):
ps3. Jeśli faktycznie, wg was LL są faszystami, to z definicji:
- Najważniejszym dobrem w państwie faszystowskim (SL) jest wspólnota, to znaczy naród (rozumiany jako ogół obywateli państwa) lub grupa etniczna rozumiana jako tożsama z narodem (my, avatary),
- Jest to przede wszystkim zasada wodzostwa. Charyzmatyczny wódz, który "ma zawsze rację",
- Prawa jednostki są podporządkowane prawom narodu, który zyskuje tym samym realną osobowość, nie tylko jako pojęcie abstrakcyjne.
Hehe :P W sumie, nie wyszło aż tak źle ;)

Hehehe masz racje troche to zle ujalem. Wiec raczej oni reprezentuja faszym korporacyjny. Wielkie szambo z milym cyrkiem i kolorowymi malpami, a jak sie nie podoba to i tak bedzie po ich myli. Bo niewazne jest co mysla odbiorcy (uzytkownicy SL) wazne co mysli naczelne LL, ktore sprzeda kiczowaty produkt a na koniec powie ze jest to super

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 09:01 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zabrzmiało to jak wirtualny Rok 1984. Jest źle, robi się jeszcze gorzej, ale mówią, że się polepszyło.

Było 15k primów, ale niedługo będzie aż 6k. :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 09:06 
Dołączenie:
Marzec 2010
projekt napisał(a):
Zabrzmiało to jak wirtualny Rok 1984. Jest źle, robi się jeszcze gorzej, ale mówią, że się polepszyło.

Było 15k primów, ale niedługo będzie aż 6k. :D

No tak a niebawem zabiorom nam nasze primowe dzieci i beda im robic pranie mozgu. Ale powaznie. Jestem w SL od 2008 i od tamtego czasu zaduzo sie zesra** jesli chodzi o lag, o crashe, ogolnie o dziwna polityke LL i dziwne traktowanie ludzi w typie political correct etc. A teraz zabieraja Emeralda a wzamian mowia, ze naj jest SL 2.0. Viewer w ktorym aby sie odnalesc trzeba 5 dni. Lag lag lag i ogolna kaszana.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 09:13 
Dołączenie:
Lipiec 2008
W SL 2.0 ja nadal się nie odnalazłem. I to jest chyba jednym z poważniejszych powodów, dlaczego do SL rzadko wchodzę. Przeraża mnie techniczny aspekt viewera.

A taki Hipcio to obeznany i ma tę dodatkową funkcję Import/Backup (Emerald też miał, jeżeli dobrze na forum kiedyś odczytałem czyjeś słowa).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 09:17 
Dołączenie:
Marzec 2010
Niewiem czy tylko ja taki jestem czy co ale brakuje mi czasow gdy zaczynalem przygode z SL. Wlaczalem, wchodzilem, teleportowalem sie bez problemow. Bylo fajnie. Voice mi dzialal jak zawsze, a teraz? Kila i mogila. A jak LL mi chce wmowic ze SL 2.0 jest dla mojego dobra i jest super.. ot moja odpowiedz na to

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 09:27 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
renesaga napisał(a):
brakuje mi czasow gdy zaczynalem przygode z SL. Wlaczalem, wchodzilem, teleportowalem sie bez problemow. Bylo fajnie. Voice mi dzialal jak zawsze

Voice staram się nie używać, ba, uważam nawet, że jego wprowadzenie zepsuło SL.
Co do łatwości poruszania się, lagów, teleportów itp. - kiedy zaczynałam, w 2007 roku, było zdecydowanie gorzej, 2008 rok nie był dużo lepszy, zdecydowana poprawa nastąpiła wg mnie gdzieś w 2009.
Lubię Emeralda, lubię robić w nim zdjęcia, korzystałam z kilku gadżetów, ale tak naprawdę większość moich problemów z Sl w ostatnich miesiącach - znikające inventory, crash w czasie teleportu, "skin" z grafiki tła, kilkudniowe zachmurkowanie i jeszcze inne - były związane właśnie z używaniem Emeralda. Możliwe więc, że kiedy już przemielę przekleństwa pod adresem LL, przekonam się do 2.0 albo nauczę się robić zdjęcia w Kirsten i... będę w SL dalej, na ile rl pozwoli.

Pamiętajcie, szanowni malkontenci, Second Life nie jest obowiązkowe. Nie musicie znosić dyktatury złych Lindenów, wystarczy skasować konto.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 09:49 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Mgielka Moorsider
Deso napisał(a):
Co do 'gadżetów' z emeralda - fajnie fajnie, że pododawali, ale czy aby nie było tak, że część z nich 'widziała' tylko ta grupa avatarów, która również korzystała z Emeralda - IMHO, kiepskie rozwiązanie, takie staranie się zrobić czegoś na siłę 'lepszym' :)

Najprzydatniejsze gadżety emeralda nie dotyczyły wyglądu avatara i nie miały wpływu na widzenie czegokolwiek przez innych SLowiczów, dotyczyły raczej tego co samemu można zobaczyć. Ja najbardziej będę tęsknić za wbudowanym w przeglądarkę radarem pokazującym kto jest w najbliższym i dalszym otoczeniu (do którego badziewny nearby z 2.0 się nie umywa), area search, którego chyba nigdzie indziej nie ma i mnóstwem możliwości wyboru ustawień oświetlenia, które z resztą można było przestawić przez przycisk w dole ekranu, a nie przez włażenie w 100 kolejnych okienek ustawień.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 10:54 
Dołączenie:
Luty 2009
Nikt nie uwziął się na Emeralda... Przestępstwo to przestępstwo... Jak policja łapie złodzieja, to też mówicie, że się uwzięła? Ja tylko pozwolę sobie powiedzieć...A NIE MÓWIŁAM? oraz także skromne NARESZCIE.

Każdy średnio inteligentny człowiek zauważy że LL się jednak uwzieło. Nie stało się nic co by zagroziło bezpośrednio użytkownikom czy utracie ich kont, cała grupa ludzi którzy wkładali w budowe klienta mase pracy cierpi z powodu 1 czy 2 nieodpowiedzialnych osób, niestety nikt na czole nie ma napisane kim jest.

Wbrew temu co o sobie może myślisz, nie jesteś wyrocznią, to że na Twoim sprzęcie Emerald działa źle, nie znaczy że u innych też musi. Używam Emeralda przez trzy konfiguracje komputera i nigdy nie miałem z nim problemów wiekszych niż z oficjalnym klientem, wiec jakim prawem Ty mi wmawiasz że nie powinienem używać Emeralda? Możesz wymagać ode mnie i od ludzi którzy myślą podobnie tego żebyśmy szanowali to że nie lubisz Emeralda, ale Ty szanuj to że my go lubimy.

Madelaine napisał(a):
Pamiętajcie, szanowni malkontenci, Second Life nie jest obowiązkowe. Nie musicie znosić dyktatury złych Lindenów, wystarczy skasować konto.

Daj mi alternatywe, podobną do SL nie żadne muvo czy inne tego typu badziewia, tak żebym nie musiał wybierać między być albo nie być. Piersze życie też nie jest obowiązkowe, możesz sie iść powiesić (skasować konto). Nie ma alternatywy, więc poniekąd jesteśmy zmuszeni do używania SL i znoszenia LL.

LL nie szanuje ludzi, zrobili się jak zachłanni politycy, zaczeli z pasją, skończą chciwi. Wciąż ich szanuje za prace jaką wykonują i za to że dzięki nim ten second świat w ogóle powstał, ale z meisiąca na miesiąc ten szacunek we mnie zanika, i z tego co widze nie tylko we mnie, a mogłoby być inaczej, wystarczy że słuchaliby ludzi. Ale nie, oni wolą wciskać ludziom "piekne słówka" typu "wprowadzamy zmiany by nowym użytkownikom było łatwiej", "słyszymy was i weźmiemy pod uwagę wasze sugestie w przyszłych odsłonach klienta"... a robić swoje. To ludzie tworzą SL więc powinni zacząc od szanowania ich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 10:57 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Serbitar napisał(a):
Daj mi alternatywe, podobną do SL nie żadne muvo czy inne tego typu badziewia, tak żebym nie musiał wybierać między być albo nie być. Piersze życie też nie jest obowiązkowe, możesz sie iść powiesić (skasować konto). Nie ma alternatywy, więc poniekąd jesteśmy zmuszeni do używania SL i znoszenia LL.

Już to pisałem... OpenSim. Chorobliwie podobne do SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 11:02 
Dołączenie:
Luty 2009
Szkoda tylko że bez ludzi. Gdybym chciał się pobawić w SL bez ludzi poszedł bym pograć w simsy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 11:23 
Dołączenie:
Marzec 2010
Serbitar napisał(a):

LL nie szanuje ludzi, zrobili się jak zachłanni politycy, zaczeli z pasją, skończą chciwi. Wciąż ich szanuje za prace jaką wykonują i za to że dzięki nim ten second świat w ogóle powstał, ale z meisiąca na miesiąc ten szacunek we mnie zanika, i z tego co widze nie tylko we mnie, a mogłoby być inaczej, wystarczy że słuchaliby ludzi. Ale nie, oni wolą wciskać ludziom "piekne słówka" typu "wprowadzamy zmiany by nowym użytkownikom było łatwiej", "słyszymy was i weźmiemy pod uwagę wasze sugestie w przyszłych odsłonach klienta"... a robić swoje. To ludzie tworzą SL więc powinni zacząc od szanowania ich.

Co prawda to prawda i tylko prawda. Przeciez to co robi LL to jest farsa. A czemu? BO jak cos sie zes** to robia glupi survey, pytaja jak Ci sie podoba SL, jak dziala etc. I pytaja o to zawsze jak cos sie mega rozsypie. To tak jakby podpalic komus dom i zaraz sie go zapytac czy jest pan/pani zadowolona z wielkosci plomieni i akcji ratunkowej. Przeciez to jest smiech na sali. Jestem tylko ciekaw czy LL zdaje sobie sprawe z tego, ze ludzi juz meczy ich poczynanie i ludzie zaczna zmniejszac swoj portfel w SL. CO w tedy bedzie? Jak ludzie przestana inwestowac w simy, ciuchy i inned duperele bo lag ich zabija, bo tp nie dziala. Ale w zamian mamy SL 2.0 ktore nie nadaja sie nawet do tarcia chrzanu lub krecenia karuzela w niedziele.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 11:25 
Dołączenie:
Maj 2007
Serbitar - Inworldz. Czegos bardziej podobnego do SL ciezko szukac :) I z tego co widzialem, dosc preznie sie rozwija chyba, w sensie takim, ze przybywa tam ludzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 11:31 
Dołączenie:
Luty 2009
Tam też pusto.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 11:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Mam propozycję. Niech każdy w weekend o konkretnej porze podłączy region OpenSimu (własny komputer) pod OSGrid. Będziemy siebie nawzajem odwiedzać (chociaż ja swojego regionu nie odwiedzę z przyczyn czysto technicznych). Zapewne będzie dużo ludzi, jak się tak umówimy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 13:43 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Używam Emeralda praktycznie od początku, gdy się pojawił, a więc ponad rok już chyba będzie. W tym czasie:
- nic mi nie zginęło, a już na pewno nie z winy Emeralda - fakt czegoś tam brakowało w bazie danych, ale nie w Inv
- nie miałam z nim więcej problemów niż ze zwykłym klientem, lagi i crashe zdarzają sięna każdym kliencie
- jak Mad napisała - w przypadku kilkudniowego "zachmurkowania" nie pomaga zmiana klienta, to wina błędów w SL i tak jak opisywałam to niedawno, np dotyczył defautowych włosów awatara mojej koleżanki, które w jakiś sposób blokowały jej poprawne wyświetlanie się
- nie miałam z nim problemów na żadnym systemie, ani linuxsie ani windowsach

Pod względem innowacyjności Emerald zawsze będzie najbardziej rozbudowanym klientem SL jaki istnieje (puki co). Tej innowacyjności brakło Lindenom w tworzeniu szumnie nazwanego 2 nowego klienta, który ani się nawet umywa do Emeralda pod względem użyteczności.
Serbitar napisał(a):
To ludzie tworzą SL więc powinni zacząc od szanowania ich.
Dokładnie. Trzeba by napisać petycję do LL. Dla nas - użytkowników Emerald jest lepszy. Nie chcemy badziewia od LL. To użytkownicy stworzyli dużo lepszego klienta podobnie jak to oni tworzą ten świat. A to co zrobiło LL to po prostu zwykłe chamstwo i wykończanie konkurencji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 13:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jak tak dalej pójdzie, to nawet ja się podpiszę pod petycją do LL, aby móc do SL podłączyć własny region OpenSim.

Wiecie, monopoliści mają tę zaletę, że zarabiają sporo kasy i od nich jest się zależnym. Ale mają wadę - altrenatywę do tego, co oni Nam udostępniają. Często darmową lub tańszą alternatywę

LL + SL => OS + OSGrid

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 14:26 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Lindenowską postawe dorbze tez bylo widac przy przejmowaniu xstreet. Dobrze wiedzieli ze sami nie potrafia zrobic konkurencji dla xstreet, a jako ze xstreet bylo za duze aby tak poprostu zawiesic , to postanowili kupic. Kupili i jednoczesnie dumnie oglosili ze inne tego typu dzialanosci sa zdelegalizowane na sl. Pewnie mogli zaznaczyc ptaszka obok swojego celu ,aby to lindeni mieli najwiekszy i najczesciej uzywany rynek obrotu towarami. Teraz niby tworza marketplace, przeniesli towar, ale ludzie cos sie nie garneli do nowej wersji, wiec znow swoim delikatnym sposobem zablokowali mozliwosc reklamowania produktow na xstreet. Juz wolalem jak xstreet byl osobnym tworem. Lindeni najpierw mnie zmuszaja do przesiadki na porazke 2.0 , a teraz mi wciskaja na sile nowy marketplace.

Tak naprawde kazdy nowy wymysl Lindenow sprawia (w moim przypadku) problemy z ktorymi trzeba sobie poradzic, a tak być nie powinno, ale moze zbyt wiele wymagam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 14:32 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Nie tylko Ty za dużo wymagasz. Wielu z nas ma zbyt wysokie wymagania jak za tę cenę... SL jest dla większości darmowy, czyli bezdyskusyjnie nie możemy narzekać.. I tak jak Mad napisała: SL nie jest obowiązkowe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 14:51 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Akurat lindeni ze mnie troche kasy ciagna, za premium, za classfields 3000L co tydzien od juz bardzo dlugo, za ziemie, za reklame produktow na xstreet od bardzo dawna. Oczywiscie nikt mnie nie zmusza. Ale jak komus sie zycie nie podoba, to radzicie mu ,aby sie zabil i poszedl na inny swiat, bo tu go nikt nie trzyma? :) Kazdy czlowiek na sl daje cos lindenom, bez ludzi sl by nic nie znaczylo, kreatorzy mimo ,ze zarabiaja to rodza jednak nowe przedmioty ,które podnosza atrakcyjnosc sl. Rezydenci i Lindeni powinni zyc w symbiozie, a teraz Lindeni sa jak pasozyty, sami czerpia kozysc a nic nie daja tylko szkodza :)

Oby sie narodzila solidna konkurencja dla SL tylko to jest w stanie uzdrowic sytuacje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 14:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Nem napisał(a):
Ayumi, czemu ty tak nie lubisz Emeralda? Za co?

Och, Nem, czemuż zadałaś to pytanie? :D Łatwiej chyba byłoby mi odpowiedzieć za co mogłabym go lubić ;) Żeby powiedzieć za co nie lubię Emeralda, trzeba by zerknąć na całą jego historię, jeszcze zanim w ogóle Emerald powstał. Generalnie Emerald to wilk w owczej skórze.

Po pierwsze, historia deweloperów Emeralda. Nie jest to jakimś wielkim sekretem kim byli i co robili. Mam tu na myśli griefing i nielegalne kopiowanie zasobów SL. Nie będę podawać nazwisk, ale przyjrzyjcie się ekipie deweloperów Emeralda, a potem wygooglajcie, kto tworzył (nie)sławne przeglądarki do kopiowania zasobów, takie jak CryoLife, PhoxSL, vLife czy MoyMix. Nie mówię, że wszyscy deweloperzy Emeralda są nieuczciwi, ale jednak budzi to pewne wątpliwości, przynajmniej u mnie.

Po drugie, zbieranie danych bez wiedzy użytkowników. No litości... Baza altów, zbieranie IP, umieszczanie ścieżek z uploadu tekstur (razem z RL nazwą użytkownika) zakodowanych w teksturze (a potem na żądanie Lindenów o usunięcie tego, nie stosowanie się do żądania, tylko ukrywanie opcji przez zaciemnianie kodu), wykorzystywanie zebranych danych do celów prywatnych, m.in. do produkcji i sprzedaży własnych produktów opartych na zebranych bazach danych. Nie podoba mi się to.

I po trzecie, ciągłe afery. Tam ciągle był jakiś problem, ciągle coś gdzieś wyciekło, ciągle coś było w kodzie nie tak, ciągle były problemy. Jakoś innym przeglądarkom się to nie zdarza. Nie chce mi się teraz wyciągać wszystkich afer i mówić co mi się tam nie podobało, więc skupię się na ostatniej.

Przez ostatnie pół roku Wasze komputery i łącza internetowe były wykorzystywane do ataków DDOS na konkurencyjną dla Emeralda przeglądarkę (24 iframy w login screenie, uaktywniające się za każdym razem kiedy ktoś używający Emeralda logował się do SLa....)... a Wy mówicie, że szkoda Emeralda.... Trojany na kompie też tak pielęgnujecie? :) W Niemczech np. grozi za to 10 lat więzienia. A Wy mówicie, że LL się uwzięło? Powiedzcie to samo policji, jak złapie wandala na Waszej posesji :) Że się uwzięła i że niech go zostawi, niech on sobie wybija dalej szyby... :) Lista żądań SL nie była jakaś straszna, była całkiem rozsądna:

Cytuj:
1. Provide transparency in your development efforts to both the Second Life community and Linden Lab, including:
* Use open mailing lists or forums for your developer communications.
* Provide a publicly viewable source code repository.
* Provide public code commit notices.
2. Demand accountability from each and every Emerald developer, including:
* Require each committer to provide real-world identity information to Linden Lab as a signatory to the certification of compliance with the Third Party Viewer Policy.
* End the participation of any developer who has deliberately violated Linden Lab policy or the law.
3. The Emerald viewer’s closed source emkdu library is not in compliance with the GPL. Bring all current and future versions of the Emerald viewer into compliance with the GPL by omitting emkdu. Use OpenJPEG or other GPL-compatible code.
4. Update your posted Privacy Policy for the Emerald viewer to specifically describe what user data has been collected or stored by any version of the Emerald viewer that may be used to log into Second Life. For all user data collected or stored, specifically describe in the policy how that user data has been used, displayed, or shared. If you wish to disable login of any versions of the Emerald viewer that may be collecting user data, please advise us immediately of the specific viewer versions.
5. Do not distribute any functionality that conceals information in Second Life assets, including through encryption or steganographic techniques, with the sole exception of information that LSL scripts produce or consume. We will be updating the Third-Party Viewer Policy shortly to clarify this requirement. Be sure to bring all current and future versions of the Emerald viewer into compliance with the requirement.

Odniosę się jeszcze tylko do kilku postów, które tu się pojawiły:
renesaga napisał(a):
Scigac Emeralda to umieja ale jak idzie o ludzi co kradna za pomoca copybota to jest ok

Chyba nie bardzo orientujesz się w temacie, renesaga. Deweloperzy Emeralda to również twórcy najsławniejszych klientów copybota, używanych do nielegalnego kopiowania zasobów z SL.

Serbitar napisał(a):
Każdy średnio inteligentny człowiek zauważy że LL się jednak uwzieło.

Natomiast każdy nieco bardziej inteligentny człowiek zauważy, że wcale się nie uwzięło, tylko dba o bezpieczeństwo użytkowników.

Serbitar napisał(a):
Nie stało się nic co by zagroziło bezpośrednio użytkownikom

Ich łącza i komputery były wykorzystywane jako maszyny zombie do nielegalnych ataków DDOS. To wg Ciebie nic? To jest przestępstwo Serbitar.

Serbitar napisał(a):
cała grupa ludzi którzy wkładali w budowe klienta mase pracy cierpi z powodu 1 czy 2 nieodpowiedzialnych osób, niestety nikt na czole nie ma napisane kim jest.

Tak się składa, że ta jedna nieodpowiedzialna osoba to akurat właściciel serwerów Emeralda, jeden z głównych deweloperów oraz osoba na którą Emerald był zarejestrowany w Third Party Viewer Directory.

Serbitar napisał(a):
Wbrew temu co o sobie może myślisz, nie jesteś wyrocznią,

To zabawne, a gdzie ja tak napisałam?

Serbitar napisał(a):
to że na Twoim sprzęcie Emerald działa źle, nie znaczy że u innych też musi.

Na moim sprzęcie Emerald działa doskonale, tylko muli. I nie twierdzę, że u innych też musi.

Serbitar napisał(a):
wiec jakim prawem Ty mi wmawiasz że nie powinienem używać Emeralda?

Nie wmawiam Ci, nigdy bezpośrednio do Ciebie tego nie mówiłam, ba, ja od kilku lat z Tobą w ogóle nie rozmawiałam.

Serbitar napisał(a):
Możesz wymagać ode mnie i od ludzi którzy myślą podobnie tego żebyśmy szanowali to że nie lubisz Emeralda, ale Ty szanuj to że my go lubimy.

Serbitar, to Ty nie szanujesz tego, że ja Emeralda nie lubię. Ja mam to w nosie jakiej Ty przeglądarki używasz. Po prostu uważam, że mam prawo wyrazić swoje zdanie. Nie zrozum mnie źle, ale jeśli dalsza rozmowa z Tobą ma się odbywać na tym poziomie, to nie będę odpisywała.

Podsumowując całą wypowiedź stwierdzę tylko, że nie ma co się opierać na Third Party Viewer Directory, i zadam jedno pytanie (które kieruję do użytkowników Emeralda): W czym Emerald był lepszy od np. Imprudence?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 14:54 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Dlatego proponuję masowe przesiedlenie na OpenSim. Tylko niech mi ktoś wytłumaczy, jak skonfigurować najnowszą wersję serwera, by z OSGrid się połączył.

A co do symbiozy i pasożytnictwa - to chyba my jesteśmy pasożytami, jeżeli by patrzeć oczyma Lindenów. Chcemy dużo, ale niewiele dajemy w zamian. A oni muszą z czegoś żyć. Przecież miliony nie biorą się znikąd.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 15:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przesadzacie z ta krytyka Lindenow. Linden Lab jest prywatna firma i nie jest nastawiona na robienie klientom dobrze, ale na osiagniecie jak najwiekszego zysku. Konkurencja w tym przeszkadza, bo odbiera czesc rynku wiec nic dziwnego, ze ja tępia i ile postepuja w granicach prawa.
Jesli Emerald mial naprawde takie dziury i balagan to nie mogli sobie pozwolic na to, zeby pewnego dnia okazalo sie, ze polowa avatarow ( a tym samym klientow Linden Lab) miala zhakowane konta i zniknela z SL.
Mogli jednak zrobic to inaczej - napisac, ze kazdy kto podaje swoje dane emeraldowcom czyni to na wlasne ryzyko i musi sie liczyc z ich utrata.
Cytuj:
Dlatego proponuję masowe przesiedlenie na OpenSim. Tylko niech mi ktoś wytłumaczy, jak skonfigurować najnowszą wersję serwera, by z OSGrid się połączył.

Da sie podlaczyc Opensima pod SL? Z przeniesieniem inventory i LS? Nie chce mi sie wierzyc.

Przypomniala mi sie jeszcze jedna historia na pocieszenie :) Otoz LL nie moze sobei pozwolic na wszystko.
Nie wszyscy zapewne pamietaja sprawe procesu Bragg vs Rosendale. Sprawa wygladala tak:
Braggs, korzystajac z dziury w systemie nakupil sobie ziemi za jakies marne LS, znacznie ponizej ceny rynkowej. Wydaje sie, ze zrobil to legalnie.
Lindeni gdy zauwazyli sprawe to kazali mu ziemie oddac, a kiedy sie nie zgodzil - zawiesili mu konto. Braggs sie wkurzyl i skierowal sprawe do sadu.
Obrona Lindenow powolala sie na ToS, w ktorym jest wyraznie napisane, ze "maja prawo zawiesic konto kazdemu i kiedykolwiek bez podania przyczyny". Do tego momentu wszystko idzie ok i Bragg wydaje sie byc przegrany. Podpisal ToS instalujac SL, wiec nie ma sie czego czepiac.
Ale uwaga... niespodzianka!
Sad wydaje opinie, ze zapis w ToSie jest nielegalny! Moznaby go zawrzec w umowie, gdyby SL mialo jakas konkurencje, ale konkurecji nie ma. SL jest tylko jedno i nie mozna powiedziec 'trzeba bylo sie nie zgadzac", "jesli sie nie podoba, to zamknij konto". Avatar nie ma wyboru - MUSI przebywac w SL:)
Do wyroku nie doszlo, sprawa zakonczyla sie porozumieniem stron ( nie podejrzewam, zeby Braggs na tym stracil), zmienil sie ToS ale sprawa jest symptomatyczna.
SL, dopoki nie powstanie konkurencja, jest takze troche naszym swiatem, a nie tylko Linden Lab. Prawda, ze piekne?
http://www.paed.uscourts.gov/documents/ ... D0658P.pdf

Ostatnio edytowany przez Jacek, 03 Wrz 2010, 16:25, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 16:16 
Dołączenie:
Luty 2009
Lista żądań SL nie była jakaś straszna, była całkiem rozsądna

Cytuj:
Linden Lab has made demands of the team that are impossible to meet. Among the demands not listed publicly elsewhere was to publicly release an RC without any ability to load the emkdu or llkdu files. This was do-able. The final demand was to ‘delete’ 3 key members of our team. While making this demand, Linden Lab was quite aware that this was effectively the guillotine to the project.

Baza altów, zbieranie IP, umieszczanie ścieżek z uploadu tekstur (razem z RL nazwą użytkownika) zakodowanych w teksturze (a potem na żądanie Lindenów o usunięcie tego, nie stosowanie się do żądania, tylko ukrywanie opcji przez zaciemnianie kodu), wykorzystywanie zebranych danych do celów prywatnych, m.in. do produkcji i sprzedaży własnych produktów opartych na zebranych bazach danych.

A gdzie można o tym poczytać? Też by mi się to nie podobało gdyby to była prawda.

Natomiast każdy nieco bardziej inteligentny człowiek zauważy, że wcale się nie uwzięło, tylko dba o bezpieczeństwo użytkowników.

Chyba się przejęzyczyłaś, miałaś na myśli pseudointeligentny :), chyba jesteś jedną z tych osób którym trzeba wszystko jasno wykładać bo nie potrafią czytać między wierszami, no to nadrabiam... miałem na myśli każdą osobe średnio inteligentną i wyżej.

Ich łącza i komputery były wykorzystywane jako maszyny zombie do nielegalnych ataków DDOS. To wg Ciebie nic? To jest przestępstwo Serbitar.

Nie, to nie jest nic, ale nie jest to zagrożeniem dla utraty konta, osoby za to odpowiedzialne zostały wydalone z zespołu, problem został usuniety, mimo to LL postanowiło drążyć i wyłożyć liste wymagań których ekipa od Emeralda spełnić nie była w stanie. Monitoruje u siebie łącze i nie zauważyłem nadzwyczajnej aktywności Emeralda, wygląda na to że problem dotknął wybrańców.

Nie wmawiam Ci, nigdy bezpośrednio do Ciebie tego nie mówiłam, ba, ja od kilku lat z Tobą w ogóle nie rozmawiałam.

Na forum, "mówisz" do mnie jako użytkownika Emeralda.

Serbitar, to Ty nie szanujesz tego, że ja Emeralda nie lubię. Ja mam to w nosie jakiej Ty przeglądarki używasz. Po prostu uważam, że mam prawo wyrazić swoje zdanie. Nie zrozum mnie źle, ale jeśli dalsza rozmowa z Tobą ma się odbywać na tym poziomie, to nie będę odpisywała.

Niby jak tego nie szanuje? nie nawołuje nikogo do używania Emeralda i również mam gdzieś czego używasz. To Ty prowadzisz jakąś irracjonalną anty Emeraldową krucjate, ja nie lubie klienta 2.0 ale nie psiocze na forum jaki jest zły i niedobry i że jest przyczyną wszystkich problemów.

Co do poziomu, no ciężko mi się bardziej schylić ;)... a tak poważnie, wiesz ja zwykły chłopak ze wsi, daleko mi do szlachty, proszę o wyrozumiałość.

i zadam jedno pytanie (które kieruję do użytkowników Emeralda): W czym Emerald był lepszy od np. Imprudence?

Już nie wchodząc w kwestie techniczne jak rodzaj obslugiwanych bibliotek... przede wszystkim w ilości dostępnych opcji jak na przykłąd podgląd animacji przed uploadem, i u mnie działał mniej awaryjnie. Na przykład Imprudence nie wczytuje mi niektórych animacji (kupnych), Emerald radzi sobie ze wszystkim doskonale. Imprudence jest klientem rozwijanym głównie pod OpenSim. Dla mnei Emerald jest zdecydowanie najlepszym klientem Second Life.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 17:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Serbitar, po raz kolejny udowadniasz, że nie orientujesz się w temacie. Nie chce mi się bawić z Tobą w przepychanki słowne, więc daj znać jak się już podniesiesz :) Zamieszczę tylko sprostowanie odnośnie kilku informacji, bo wprowadzasz wszystkich w błąd. Doczytaj (nie tylko na blogu Emeralda) i wtedy mając pełną wiedzę wypowiadaj się w temacie, a nie naciągasz sobie fakty, bo Tobie wydaje się, że tak jest. Tym bardziej, że sam sobie przeczysz.

Serbitar napisał(a):
Nie, to nie jest nic, ale nie jest to zagrożeniem dla utraty konta, osoby za to odpowiedzialne zostały wydalone z zespołu, problem został usuniety

Osoby odpowiedzialne za to nie zostały wydalone z zespołu... wręcz przeciwnie. Nie chcę tu podawać nazwisk, ale główna osoba odpowiedzialna za te iframy to osoba, która prowadzi ten projekt... Nie tylko nie odszedł, ale wystąpił o trademark... Z kolei drugi główny deweloper zablokował pozostałym deweloperom Emeralda dostęp do serwerów i strony WWW :)

Serbitar napisał(a):
mimo to LL postanowiło drążyć i wyłożyć liste wymagań których ekipa od Emeralda spełnić nie była w stanie.

Wszystkie przeglądarki są w stanie spełnić te wymagania, tylko biedny Emerald nie.....

Serbitar napisał(a):
Monitoruje u siebie łącze i nie zauważyłem nadzwyczajnej aktywności Emeralda, wygląda na to że problem dotknął wybrańców.

Nie, dotyczył wszystkich, niezależnie od wersji Emeralda. Login screen działa w ten sposób, że jest to zwykła strona WWW, dostępna z przeglądarki WWW, i wczytywana przy starcie do przeglądarki SL. Login screen Emeralda znajduje się tu: http://modularsystems.sl/app/login/ Jeszcze niedawno wersja z iframe'ami była dostępna w googlowym cache, ale już została usunięta, prawdopodobnie na żądanie ekipy Emeralda. Ludzie porobili jednak zdjęcia, skopiowali kod, porobili filmiki. Nie trzeba się jakoś szczególnie wysilać, żeby do tego dotrzeć.

Serbitar napisał(a):
A gdzie można o tym poczytać? Też by mi się to nie podobało gdyby to była prawda.

Jesteś rozbrajający... Nie będę szukała Ci linków, wybacz, ale nie mam na to czasu. Jedno, co akurat mogę podać, bo mam otwarty link, to z tymi teksturami - można poczytać m.in. w liście Lindenów do deweloperów Emeralda, tym samym, na który odpowiedź cytujesz w swoim poście.....
Cytuj:
When it came to our attention that the Emerald viewer was collecting the installation path without stripping any user account names present in the path, and storing it in textures produced by the viewer’s graphics library wrapper, we asked that this code be altered to omit full directory paths. After assurances from Emerald developers (Lonely Bluebird) that the code would be altered, we were disappointed to learn that instead of stopping the practice of adding data to textures, the Emerald viewer code encrypted the data in order to obfuscate the data collection practices.

Resztę sobie wygooglaj, naprawdę nie jest trudno trafić na te wszystkie informacje - tak naprawdę to nie wiem jak można na to nie trafić szukając informacji o tej aferze.

Tyle sprostowania, na zaczepki pozwolę sobie nie reagować :) A teraz szlachta idzie smażyć kotlety na obiad, heheh.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 18:05 
Dołączenie:
Luty 2009
Serbitar, po raz kolejny udowadniasz, że nie orientujesz się w temacie.

Z tego co widze moja orientacja w temacie jest co najmniej taka jak twoja.

Nie chce mi się bawić z Tobą w przepychanki słowne, więc daj znać jak się już podniesiesz

Tu sie z tobą zgadzam, również nie mam takiego zamiaru odnośnie twojej osoby.

wprowadzasz wszystkich w błąd. Doczytaj (nie tylko na blogu Emeralda) i wtedy mając pełną wiedzę wypowiadaj się w temacie, a nie naciągasz sobie fakty, bo Tobie wydaje się, że tak jest. Tym bardziej, że sam sobie przeczysz.

No widzisz twoje "argumenty" sa dla mnie tak samo irracjonalne i naciagane jak moje dla ciebie.

Osoby odpowiedzialne za to nie zostały wydalone z zespołu... wręcz przeciwnie. Nie chcę tu podawać nazwisk, ale główna osoba odpowiedzialna za te iframy to osoba, która prowadzi ten projekt... Nie tylko nie odszedł, ale wystąpił o trademark... Z kolei drugi główny deweloper zablokował pozostałym deweloperom Emeralda dostęp do serwerów i strony WWW

Osoby odpowiedzialne za te wpadki Emeralda zostały wydalone ze składu, osoba koordynująca projekt sie ładnie pożegnała i odeszła tworzyc kolejnego klienta, zastosuj się do swoich "rad" i pogoogluj.

Wszystkie przeglądarki są w stanie spełnić te wymagania, tylko biedny Emerald nie.....

Tak, lindeni każą wszystkim wywalać z grupy głównych programistów, podawać dane itp, rozbrajająca jesteś.

Nie, dotyczył wszystkich, niezależnie od wersji Emeralda.

Tak, teraz mi będziesz wciskała że wiesz lepiej co się dzieje na moim komputerze, powodzenia.

Jesteś rozbrajający... Nie będę szukała Ci linków, wybacz, ale nie mam na to czasu.

Ja też mam ciekawsze rzeczy do robienia niż wyszukiwanie informacji i wlepianie ci ich tu, napisze ci tak samo, wygoogluj sobie informacje potwierdzajace moje argumenty naprawdę nie jest trudno trafić na te wszystkie informacje - tak naprawdę to nie wiem jak można na to nie trafić szukając informacji o tej aferze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 18:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
trochę obok głównego nurtu dyskusji
odnośnie

Jacek napisał(a):
"maja prawo zawiesic konto kazdemu i kiedykolwiek bez podania przyczyny".

jest to skandaliczny i uniemożliwiający rozwój sl zapis
jak bowiem np poważnie cokolwiek w sl inwestować
skoro można wszystko, bez podania przyczyny stracić?
podobnie oburzenie muszą budzić pogłoski o wywalaniu ludzi bez udowadniania im winy
i choć jestem przekonany, że wirtualne światy będą się rozwijać
to taka formuła na pewno do przyszłości nie należy
w sl, czego byśmy nie kupili tak naprawdę jesteśmy tylko gośćmi
mniej lub bardziej chętnie tolerowanymi
wiem, że nie wszyscy wierzą w demokrację
ale, taki układ na dłuższa metę, moim zdaniem się nie sprawdzi
taka niby oświecona monarchia :D
i dlatego, też raczej myślę, że przyszłość leży w OpenSim
zwłaszcza, że przestrzeń na serwerach dosyć szybko tanieje (zakładając że szybkości upload większości użytkowników są zbyt marne by u siebie stawiać)
sl ma tą zaletę, że ma własną ekonomię no i wiele serwerów
w OpenSimie musiał by powstać jakiś standard płatności
no i pewnie dotyczyłby realnej gotówki

sl chcąc przetrwać musi nie tyle zmieniać grafikę
co formułę, także zarabiania
jakby ktoś rozwinął implementację bezpiecznej płatności w OpenSimach
sądzę, że zaczęły by się bardzo szybko rozwijać
znacznie bezpieczniejsza inwestycja
nikt poza tobą samym, ci nie zamknie np jutro świata
oświadczając, że zbankrutował

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 18:30 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jacek napisał(a):
Cytuj:

Da sie podlaczyc Opensima pod SL? Z przeniesieniem inventory i LS? Nie chce mi sie wierzyc.

Panie Jacku. Zerknij na OSGrid. [uwaga, pod nazwą link - czyli o SL nie chodzi]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 18:38 
Dołączenie:
Sierpień 2007
nadal nie ma wg mnie jakis przekonujacych dowodow ,aby dobic emeralda. Sprawa z iframe byla raczej incydentalna co jest dosc zrozumiale , bo zawsze znajdzie sie w grupie jakis czarny charakter. Motyw dzialania tez jest dosc slaby, no bo ataki DDOS na konkurencje? przeciez emerald nie mial zadnej powaznej konkurencji.
Ale nie wazne.

Wg mnie gdyby wszystko co robil emerald (poza tym powyzej) robil normalny klient SL to sprawa przeszlaby bez echa. Przeciez oficjalny klient tez zbiera dane dzieki ktorym pozniej identyfikuja alty, i na pewno lindeni wiedza znacznie wiecej o userach niz ci z emeralda.

nie daje glowy za krystaliczna uczciwosc emeralda , ale lindenom tez nie mam podstaw wierzyc :) Jak juz Jacek wspominal oni daza do maksymalizacji zyskow, bo przeciez nie o dobro rezydentow (wielokrotnie juz dali temu dowod), widocznie uznali ze bez emeralda beda zyski wieksze i tyle

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 18:46 
Dołączenie:
Maj 2007
Ayumi - widzisz, że nie ma sensu na siłę chronić innych, LL próbowało i teraz się wiesza na nich psy za to, na Tobie też już zaczynają przez Twoją akcję 'Uświadom Emeraldowca'.
Serbitar - może jesteś akurat specem od IT, ale 90% ludzi nie ma pojęcia, co tak na serio wyprawia się na ich komputerze. A większość programów, które 'monitorują i kontrolują system, by było bezpiecznie' to takie same wałki jak trojany :P
Wykłócacie się... nie wiem po co.
Ktoś z was napisał
Cytuj:
Dokładnie. Trzeba by napisać petycję do LL. Dla nas - użytkowników Emerald jest lepszy. Nie chcemy badziewia od LL. To użytkownicy stworzyli dużo lepszego klienta podobnie jak to oni tworzą ten świat. A to co zrobiło LL to po prostu zwykłe chamstwo i wykończanie konkurencji.

Sorry, nie wmawiaj mi, że dla mnie Emerald jest lepszy, bo nigdy nie był :)

Są gusta i guściki.
Ta dyskusja ma taki sens, jak walka w komentarzach na Onecie. Prowadzi do niczego, niektórzy się przy tym wkurzają, inni się z dyskutujących śmieją, a znakomita większość ludzi i tak ma to w D :)

Są pewne fakty - nie chcecie ich przyjąć OK, ale w takim przypadku, przynajmniej nie róbcie z Emeralda, a raczej z jego twórców ludzi świętych, którzy zbawili świat SL, bo tak nie było raczej.

Chcecie moją teorię ? Oto skrót:
Twórcy Emeralda, mieli w zamysłach stworzenie sposobu, na masowe pozyskiwanie zasobów, które będą dla nich stanowić potencjalny 'zysk'. Aby to osiągnąć, musieli przyciągnąć ludzi. Aby to zrobić, musieli ich czymś zaciekawić, tak, by ich przeglądarka stała się popularna i 'trendi'.
Czekam na ogień w moją stronę i zaznaczam, że nie liczcie na to, że będę się produkował by odpowiadać na coś, na co odpowiedź zapewne już jest w tym temacie :P. Co miałem powiedzieć, powiedziałem :)

ps.
Maksymalizacja zysków - zarówno użytkownicy Emeralda jak i SL v1/v2 tak samo 'musieli' płacić. A, że Emerald sprawiał dla niektórych, że świat SL był ciekawszy - nie widzę logiki w wywalaniu potencjalnego wodopoju dla spragnionego bydła.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 19:11 
Dołączenie:
Luty 2009
Darnok napisał(a):
Jacek napisał(a):"maja prawo zawiesic konto kazdemu i kiedykolwiek bez podania przyczyny".

jest to skandaliczny i uniemożliwiający rozwój sl zapisjak bowiem np poważnie cokolwiek w sl inwestowaćskoro można wszystko, bez podania przyczyny stracić?

Otóż to, dlatego boje się w SL budować wielkie projekty które wymagają tygodni lub miesiecy pracy, nie chce potem mieć czego żałować jak pewnego dnia moje konto zostanie zawieszone bez wyraźnego powodu.

Deso napisał(a):
Wykłócacie się... nie wiem po co.

Nie mam zamiaru tu nikomu niczego udowadniać, bo dla mnie to tylko marnowanie czasu. Nie mam zamiaru też nikogo uczyć niczego. Sam nie wiem po co tak się zagłębiłem w ten temat. Mam swoje zdanie na temat emeralda i przy nim zostanę. Długo się zastanawiałem nad pojawieniem sie na tym forum, łatwo dać się sprowokować do bezsensownej przepychanki słownej, myślałem że będe na to odporny, czasem jednak nie da się siedzieć cicho nawet kiedy człowiek zdaje sobie sprawe z tego że odzew do niczego nie prowadzi.

Pamietam że i z LL nie jedną afere przeżyliśmy. Niestety nie moge teraz znaleźć żadnej wzmianki na ten temat i udowodnić tych słów... więc spokojnie poczekam do następnej, a na pewno będzie taka i to nie jedna.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 20:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Deso napisał(a):
Ayumi - widzisz, że nie ma sensu na siłę chronić innych

Heheh, myślę, że forumowicze nie gęsi i swój rozum mają :) Sporo osób śledzi ten wątek, myślę, że poszperają sobie w Internecie i znajdą odpowiednie informacje. Ja chciałam tylko sprostować pewne "fakty" - kto chce ten posłucha, kto nie, to i tak nie ma już większego znaczenia :) A sama pozostanę przy starym dobrym 1.23 ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 20:52 
Dołączenie:
Luty 2009
My tu gadu gadu a tym czasem:

jessicalyons.wordpress.com/2010/09/03/from-the-ashes/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 21:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przyszedl mi do glowy przyklad, ktory nieco lepiej zobrazuje sytuacje LL.
Wyobrazcie sobie, ze posiadacie swoj bank. Zarabiacie niezle ale do pracy potrzebni sa tez przedstawiciele handlowi. Oczywiscie nie pracuja oni za darmo, lepiej byloby ich wywalic i miec caly zysk dla siebie ale kazdy wie, ze tak sie nie da. Oni latwiej docieraja do klienta, lepiej wyczuwaja jego potrzeby i bez nich wasz bank pograzylby sie w stagnacji. Macie przez nich mnostwo problemow ale trzeba ich miec.
Nagle jeden z nich, najwiekszy zaczyna sie dziwnie zachowywac. Okazuje sie, ze kiedys robil machlojki z kredytami, teraz tez gina rachunki a ksiazki z wpisami od klientow nie chce pokazac. Mozna oglosic, ze jesli ktos bierze u was kredyt przez tego przedstawiciela, to robi to na wlasne ryzyko - ale tak naprawde to nic nie da. Jesli bowiem cos sie nie powiedzie - wina spadnie na was.
Co byscie zrobili? Ja bym go wywalil na zbity pysk, mimo ze byl niezly. Nie jest tez dziwne, ze klienci, ktorych obslugiwal beda plakac i zlorzeczyc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 21:51 
Dołączenie:
Luty 2009
Przecież używanie alternatywnych klientów zawsze wiazało się z ryzykiem, i nawet to że znajduje się on w katalogu lindenowskim nie gwarantuje bezpieczeństwa, bo LL nie sprawdza kodu na bierząco, może wykopac klienta z katalogu dopiero po fakcie. Dlatego każdy klient może byc potencjalnym zagrozeniem, autor/autorzy w kazdej chwili mogą dodac złośliwy kod i LL przed tym nikogo nie uchroni, są w stanie zareagować dopiero po fakcie. W przypadku użycia takiego złego kodu przez autora, o wykryciu decydują użytkownicy, im więcej użytkowników używa klienta, tym wieksza szansa ze bedzie on prześwietlany a ewentualne niespodzianki będą wykrywane, dlatego dla mnie emerald był/jest jednym z najbezpieczniejszych klientów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 22:18 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jacek a gdybys zatrudnil jakiegos pomocnika do Podexu. A sprytny pomocnik jakos wyludzilby od klientow kase. Ty bys go wywalil oczywiscie, ale sprawa by poszla do Lindenow. Lindeni uznaliby ze taki podex umoczony jest w wyludzanie lindenow, a wiec podex zostaje zawieszony, a pozostale kantory tego typu beda na oku i zostanie wprowadzony do nich lindenowski kurator. A co jakis czas bylyby wysylane notki do ludzi ze kozystanie z kantorow nawet tych oficjalnie uznanych to duze niebezpieczenstwo. W koncu kazdy kantor nawet ten 100% czysty moze przejsc na ciemna strone. Najbezpieczniej byloby wszystko zakazac, wszystko kontrolowac i wszystko dla dobra ludzi :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 22:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Z powodów bezpieczeństwa nie instalowałem tego u mnie, choć podskakujące cycuszki muszę przyznać bardzo kusiły. ;) :roll:
A LL z jednej strony dba o klientów pod względem bezpieczeństwa, a z drugiej guzik robi by SL wyglądało lepiej, więc racja jest po obu stronach. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 22:28 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Serbitar napisał(a):

Ten Phoenix 1.5.0.1 oczywiście na pierwszy rzut oka wyglada jak emerald 1.5.2600. Jedyne co się rzuca w oczy to zmiany w nazwach zakladek z Emerald na Phoenix :->

Myślę jednak, ze to nie koniec awantur i sporów więc na wszelki wypadek uczę się chodzić na Imprudence.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Wrz 2010, 23:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Codiee, dam sobie reke uciac, ze LL chetnie zamkneliby wszystkie banki, creatorow i posiadaczy wysp i nie ma w tym nic zlego, zwykly kapitalizm. Dlaczego bowiem maja dawac zarabiac innym?
Nie robia tego z prostego powodu - to sie im nie oplaca. Posrednicy zarabiaja ale dzialaja sprawniej i zarabiaja na siebie i LL.
Jesli jednak posrednik przegina, a emeraldowcy najwyrazniej przeginali, i naraza LL na potencjalne straty to lepiej zrezygnowac z niego i zysku, ktory on generuje.
Zapewniam, ze jesli Podex zaczalby robic przekrety ( nawet poprzez swoich pracownikow) to LL zamkneloby go po dwu dniach. I dobrze!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 00:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Llorando Runo napisał(a):
Z powodów bezpieczeństwa nie instalowałem tego u mnie, choć podskakujące cycuszki muszę przyznać bardzo kusiły. ;) :roll:

Podskakujące cycuszki są też w Imprudence, jeśli nadal jesteś zainteresowany heheh :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 11:26 
Dołączenie:
Luty 2009
Lev napisał(a):
Ten Phoenix 1.5.0.1 oczywiście na pierwszy rzut oka wyglada jak emerald 1.5.2600. Jedyne co się rzuca w oczy to zmiany w nazwach zakladek z Emerald na Phoenix :-> Myślę jednak, ze to nie koniec awantur i sporów więc na wszelki wypadek uczę się chodzić na Imprudence.

To jest Emerald, ze zmienianą nazwą i składem. Ciekawe jak LL na to zareaguje.

Imprudence to też dobry klient, chętnie bym go używał gdyby nie sprawiał mi paru problemów, ale obecnie Imprudence to chyba najlepsza opcja do wyboru, mimo paru niedociągnieć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 12:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Heheh, myślę, że forumowicze nie gęsi i swój rozum mają :)

Święte słowa. Zapewne dlatego w ostatnim czasie ponad 50% avatarów używało właśnie Emeralda :D i skutecznie olało tak rewelacyjną wersję 2.0.

Wierzę tak samo twórcom Emeralda jak i LL, czyli mizernie bardzo. Nie znam intencji ani jednej ani drugiej strony, no może z tym, ze ostatnie posunięcia LL, takie jak stopniowa likwidacja xstreet i odsyłanie ludzi do Lindexu (czyli notabene zachwianie kursem lindenów na całym rynku) czy nachalne promowanie przeglądarki SL 2.0 uważam za ruchy niewidomego we mgle. Najbardziej przykre jest to, że LL nie potrafi przyznać się, że ich nowy produkt jest do niczego, nie spełnia oczekiwań klientów - czyli nas - co widać jasno ze statystyk i nie poprawi tego co samo skutecznie spieprzyło, zamiast tego skutecznie kanalizując swoje działania na krucjaty. Mam wrażenie, że ktoś za wszelką cenę wbrew naszej woli chce nam zrobić dobrze. Skutek? Frustracja i złość.

Mamy swój rozum. Mamy. :) I wyjdziemy i z tej afery.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 12:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
A pfff :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Wrz 2010, 13:16 
Dołączenie:
Luty 2009
Adamus Inglewood napisał(a):
Wierzę tak samo twórcom Emeralda jak i LL, czyli mizernie bardzo.

Pewnie ze tak, LL okłamuje nas tak samo, tylko mają od tego wyspecjalizowanych ludzi. Dlatego sianie paniki na forum używając agrumentów z kosmosu, czy namawianie ludzi do bojkotu jakiegoś klienta to dziecinada. Nie umiem tego udowodnić, ale jestem niemal pewny że LL zbiera kupe informacji o awatarach, znają alty, ścieżki do plików itp, i robią to po cichu, a gdyby to wyszło na jaw wrzuciliby poprawke do TOS i by było po sprawie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 20:34 
Dołączenie:
Lipiec 2009
No i to już chyba rzeczywiście koniec przygody z Emeraldem:

http://blogs.secondlife.com/community/f ... econd-life

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 20:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
No cóż. Dobrze, że pozostałej części twórców udało się uratować kod i stworzyć Phoenixa :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 20:52 
Dołączenie:
Lipiec 2009
No tak :) Phoenix jest już zresztą na liście dopuszczonych klientów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 23:11 
Dołączenie:
Luty 2009
Hmmm... tu sie fajnie LL zachowalo, dodajac oba klony Emeralda do katalogu, szacun dla LL lvl up.

Chociaz ciezko pojać tą polityke...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 23:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Czy ten Phoenix daje możliwość darmowego uploadu tymczasowych tekstur? Przyznam, że ta opcja była jedyną, dla której czasem używałem Emeralda.
A swoją drogą to straszny obciach, że LL nie wprowadziło takiej funkcji w nowym kliencie... Ach ta pazerność na każde 10 L$ 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Wrz 2010, 23:23 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Daje

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Wrz 2010, 23:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Serbitar napisał(a):
Hmmm... tu sie fajnie LL zachowalo, dodajac oba klony Emeralda do katalogu, szacun dla LL lvl up.

Chociaz ciezko pojać tą polityke...

Phoenix to Emerald ze spełnionymi wymaganiami, których podobno absolutnie nie dało się spełnić :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Wrz 2010, 23:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Czyli wynika z tego, że można. I spełnić wymagania, i usunąć niedoskonałości viewerowe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 00:07 
Dołączenie:
Luty 2009
Phoenix to Emerald ze spełnionymi wymaganiami, których podobno absolutnie nie dało się spełnić :)

Gdyby mogli je spełnić, to by nie oddawali Emeralda.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 00:34 
Dołączenie:
Sierpień 2007
skoro Phoenix spelnil te wszystkie krytyczne wytyczne to znaczy ze Ayumi bedzie mogla teraz poelcac wszystkim Phoenixa wszem i wobec z czystym sumieniem :)

swoja droga i tak dziwne ze najpierw Lindeni oskarzaja Emralda o zbrodnie na ludzkosci a pozniej uznaja klon emeralda z mala poprawka i jego wiekszosc tworcow jako ok

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 00:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Serbitar napisał(a):
Gdyby mogli je spełnić, to by nie oddawali Emeralda.

Nikt nikomu nie oddał Emeralda. Jessica to deweloper Emeralda - dawniej, bo obecnie deweloper Phoenixa. Cała reszta to też deweloperzy dawnego Emeralda, z tego co się orientuję. Ale nawet jeśli byłby to ktoś spoza teamu, to Emerald musi spełniać warunki licencji GPL, więc kod musi być publicznie dostępny.

C Nishi napisał(a):
skoro Phoenix spelnil te wszystkie krytyczne wytyczne to znaczy ze Ayumi bedzie mogla teraz poelcac wszystkim Phoenixa wszem i wobec z czystym sumieniem :)

Bynajmniej. Po pierwsze, Phoenix to Emerald - to jest ten sam viewer, ten sam kod. Po drugie, pisałam kilka postów wcześniej, że chyba nie bardzo można ufać katalogowi TPV.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 01:07 
Dołączenie:
Luty 2009
Nikt nikomu nie oddał Emeralda. Jessica to deweloper Emeralda - dawniej, bo obecnie deweloper Phoenixa. Cała reszta to też deweloperzy dawnego Emeralda, z tego co się orientuję. Ale nawet jeśli byłby to ktoś spoza teamu, to Emerald musi spełniać warunki licencji GPL, więc kod musi być publicznie dostępny.

No i właśnie dlatego, gdyby te wymagania byly do spełnienia po cholere zmienialiby to wszystko jak mogliby zostać przy Emeraldzie. Ja to widze tak, LL zażądało czegoś czego grupa Emeralda spełnić nie mogła a co nie było sprzeczne z wymogami LL odnośnie rozwijania klienta i dodania go do katalogu, więc grupa Emeralda zmieniła sobie nazwe.

Phoenix to Emerald - to jest ten sam viewer, ten sam kod.

Phoenix to Emerald ze spełnionymi wymaganiami.

To w końcu ten sam czy ze spełnionymi wymaganiami?... kto tu sobie przeczy...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 01:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Serbitar, po raz kolejny, nie wiem już który (sic!) pokazujesz, że nie masz pojęcia o sprawie. Zaczyna to być męczące. Ja rozumiem, że masz inne zdanie, ale miej pojęcie o przebiegu wydarzeń zanim zaczniesz wdawać się w dyskusje.

Serbitar napisał(a):
No i właśnie dlatego, gdyby te wymagania byly do spełnienia po cholere zmienialiby to wszystko jak mogliby zostać przy Emeraldzie.

Bo Phox zablokował deweloperom dostęp do WWW i serwera, i nie chciał odejść z drużyny Emeralda - kosztem poświęcenia całego projektu, o czym pisałam już wcześniej... Może miał swoje powody, nie oceniam tego - mówię tylko, że wymagania LL były do spełnienia.

Serbitar napisał(a):
To w końcu ten sam czy ze spełnionymi wymaganiami?... kto tu sobie przeczy...

Ten sam jeśli chodzi o kod. Gdybyś tak raczył przeczytać te wymagania zanim zarzucisz mi, że sobie przeczę... :roll: Dla przypomnienia, przytoczę, chociaż już raz to robiłam, licząc, że zapoznasz się z tekstem:
Cytuj:
1. Provide transparency in your development efforts to both the Second Life community and Linden Lab, including:
* Use open mailing lists or forums for your developer communications.
* Provide a publicly viewable source code repository.
* Provide public code commit notices.
2. Demand accountability from each and every Emerald developer, including:
* Require each committer to provide real-world identity information to Linden Lab as a signatory to the certification of compliance with the Third Party Viewer Policy.
* End the participation of any developer who has deliberately violated Linden Lab policy or the law.
3. The Emerald viewer’s closed source emkdu library is not in compliance with the GPL. Bring all current and future versions of the Emerald viewer into compliance with the GPL by omitting emkdu. Use OpenJPEG or other GPL-compatible code.
4. Update your posted Privacy Policy for the Emerald viewer to specifically describe what user data has been collected or stored by any version of the Emerald viewer that may be used to log into Second Life. For all user data collected or stored, specifically describe in the policy how that user data has been used, displayed, or shared. If you wish to disable login of any versions of the Emerald viewer that may be collecting user data, please advise us immediately of the specific viewer versions.
5. Do not distribute any functionality that conceals information in Second Life assets, including through encryption or steganographic techniques, with the sole exception of information that LSL scripts produce or consume. We will be updating the Third-Party Viewer Policy shortly to clarify this requirement. Be sure to bring all current and future versions of the Emerald viewer into compliance with the requirement.

Jak widać wymagania dotyczą w głównej mierze konieczności dostarczenia do LL konkretnych informacji, zamieszczenia pewnych informacji na stronie Emeralda oraz spełnienia przez Emeralda warunków licencji GPL. Jedyna wzmianka dotycząca kodu to przejście z emkdu na OpenJPEG, co jest zmianą dość minimalną i ma związek z koniecznością spełnienia licencji GPL. No i ostatnia sprawa to oczywiście usunięcie Lonely (Phoxa), Skillsa i Discrete'a z teamu. Skills i Discrete ustąpili, Phox się zbuntował - trochę go rozumiem, co nie zmienia faktu, że wymagania LL nie były straszne i zostały spełnione przez Phoenix bez problemu. Co z kolei nie zmienia faktu, że i tak im nie ufam, biorąc pod uwagę, że Jessica chciała siłą usunąć Phoxa z drużyny, zanim założyła Phoenix. Za dużo tam tego wszystkiego się dzieje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 09:13 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Serbitar napisał(a):
No i właśnie dlatego, gdyby te wymagania byly do spełnienia po cholere zmienialiby to wszystko jak mogliby zostać przy Emeraldzie.

Bo Phox zablokował deweloperom dostęp do WWW i serwera, i nie chciał odejść z drużyny Emeralda - kosztem poświęcenia całego projektu

A nie jest też i tak, że lepiej było wystartować pod nowym szyldem? Sami tu pisaliście, że część użytkowników Emeralda straciła do niego zaufanie i że trudno będzie je odzyskać.
Nowa nazwa i od razu notowania rosną. Złe LL chciało nas wykończyć, a my jak feniks z popiołów, tylko lepsi, bogatsi w doświadczenie... Wiecie, jak to jest, nawet gdyby Emerald miał się nagle stać najlepszą przeglądarką światów, łatka "tych złych" zostaje. A przynajmniej brzydki ślad po niej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 09:44 
Dołączenie:
Maj 2007
Ludzie, ludzie.
A wy zamiast spać, nadal ten męczycie ? Co to da ? Jakie z tego korzyści ?
Kłócicie się dla zasady 'bo ja muszę mieć rację'. Choćbyście tutaj nie wiem co wypisali - Phoenix już jest, Emerald jest bee, LL czy też twórcy Phoenixa/Emeralda i tak pewnie tutaj nie zglądają, a 99% użytkowników SL czy też Phen/Eme też waszej sprzeczki nie przeczyta.
Racje mam i tak ja, więc nie ma się już co kłócić. Biorę na świadka samego siebie. :-x

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 10:45 
Dołączenie:
Luty 2009
Serbitar, po raz kolejny, nie wiem już który (sic!) pokazujesz, że nie masz pojęcia o sprawie. Zaczyna to być męczące. Ja rozumiem, że masz inne zdanie, ale miej pojęcie o przebiegu wydarzeń zanim zaczniesz wdawać się w dyskusje.

Wnikać w temat juz dawno przestałem bo mnie on już nie interesuje, wiem na ten temat tyle ile powinienem wiedzieć i mi to wystarczy. Ja też uważam że pisanie do ciebie jest nudne i bezcelowe, i w zwiazku z tym dyskutowac z toba nie mam zamiaru, bo zdecydowanie mam lepsze rzeczy do robienia niż pomoc w lansowaniu ci sie na forum. Jak słusznie zauważyłaś ludzie mają swój rozum i każdy sam sobie powyciąga wnioski, wybierze klienta i wyrobi zdanie. A jesli tobie wolno pisac na forum bzdury, to i mi tego nie zabraniaj, ok? dzieki.

Co do tych wymagan i tej całej sytuacji, to tak naprawde i ja i ty gowno wiemy jak to bylo naprawdę, nikt z nas nie ma z tym bezposredniego kontaktu, opieramy się tylko na informacjach z internetu, różnych blogów... a wiadomo że takie informacje mogą być naciągane, przekęcane, przeinaczane itp, nawet przez LL. Więc nie ma co się mądrzyć, wszystko co ja tu pisze to tylko moje wnioski, to co ty piszesz to tez tylko twoje wnioski, moga byc rownie chybione jak moje, lub moje rownie trafne co twoje, nie wazne z jakiego bloga mi tu nakopiujesz cytatów.

Dlatego mozesz sobie tu pisać co chcesz, a ja zostane przy swoim zdaniu bo nie wyznaje religii Ayumowej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 10:49 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Każdy ma tu troszkę racji i jednocześnie jest w błędzie. Może być po prostu tak, że ktoś z ekipy Emeralda krzywo spojrzał InWorld na jakiegoś Lindena, temu nagle przestała się podobać nazwa Emerald, dostawał wysypki na sam widok tej nazwy, więc zapragnął zemsty. Tak czy inaczej Emerald przeszedł do historii. Zastąpił go nowy, miejmy nadzieję lepszy Phoenix.
Dla nas, zwykłych rezydentów SL praktycznie oprócz paru literek w tagu i poczuciu ogólnego bezpieczeństwa nic się nie zmieniło. Pozwólmy zatem odejść w pokoju Emeradlowi, bo i tak nic już nie zmienimy.
Deso świadkiem :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 12:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Z tym bezpieczeństwem to bym nie szalał. ;) Ja tam dalej nie pooglądam sobie wiadomo czego :mrgreen: dopóki takie cuda nie zaistnieją w oficjalnej przeglądarce LL – czyli pewnie klienta v. 8.0. :-P
Deso, dobrze gadam? :) 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Wrz 2010, 12:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
Serbitar napisał(a):
bo zdecydowanie mam lepsze rzeczy do robienia niż pomoc w lansowaniu ci sie na forum.

Rozumiem już skąd takie emocje u Ciebie, nie wiedziałam, że forum też może służyć lansowaniu się... Nie wiem ile masz lat, ale ja akurat nie czuję takiej potrzeby, a nie mam też na to ani czasu, ani ochoty. Piszę tutaj niezbyt często, głownie jeśli czuję, że ktoś wprowadza innych w błąd, lub też jeśli akurat wiem coś co może komuś pomóc. Nie mam na celu "nawracania" nikogo, ale jeśli ktoś zaczyna wyciągać zbyt daleko idące wnioski oparte na błędnym moim zdaniem rozumowaniu, to chcę wypowiedzieć się w temacie, żeby osoby czytające zwróciły też uwagę na drugą stronę medalu. Czytając Twoje posty widzę, że strasznie się wkurzasz - niepotrzebnie. Nie piszę na forum po to, żebyś Ty zmienił zdanie, piszę, bo chcę wypowiedzieć swoje.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso