Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Uwaga na użytkownika polak3 Jinx - gość wchodzi do klubów i jakimś sposobem kradnie klubowe sprzęty - telebimy, tipjary, chimery, splodery. Nie pomaga zablokowanie przedmiotowa, przypisanie ich na grupę staff.
Po postraszeniu raportem i zbanowaniu cześć przedmiotów odzyskaliśmy. Raport i tak wysłaliśmy.
Pisze żeby przestrzec innych!!!!
Pewnie pojawi się na alcie wiec oczy szeroko otwarte.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:04 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Zalozmy ze juz mnie tam nie ma.
przed takimi dziecmi nie da sie zabezpieczyc.
ale zabiera czy tam kradnie jak? po prostu przedmioty znikaja czy takie same ma? pewnie copybot albo jakies inne cholerstwo.

Dzieci NEO ewoluowaly.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Znikają przedmioty - "dla żartu" jak stwierdził. Jednak postraszenie AR poskutkowało. Niestety nie oddal wszystkiego wiec AR i tak wysłałam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:37 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
W takich sytuacjach, nie warto dyskutować. Wysyłami AR, opisujemy co zniknęło, jak w jednym z tematów Jacek napisał: trzeba podać Linden Lab jak największą ilość dowodów (screeny, logi chatów itp.). A zapewne przedmioty odzyskacie.
Tak mi się wydaje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Pav - dla tego "pana" wystarczyło postraszenie AR na początku rozmowy żeby się przyznał ze to dla żartu jak szybko zareagujemy. Miał pecha bo był obserwowany. Po jego wizytach w klubie zawsze coś ginęło:)))
Mam nadzieje ze inne osoby będą również miały na niego oko :)))
Z tego co wiem jest wampirem i zostanie zgłoszony do "króla klanu". Nie wiem czy to coś da, ale spróbować można :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Mhm. To faktycznie bardzo poważne. Z królem klanu nie ma żartów. Proponuję sprawdzić, czy klienci klubu nie należą do tej samej grupy, na którą były wystawiane przedmioty ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
No i w końcu humorystyczny akcent na forum:)
Dzięki Morrigan za "podjecie" pałeczki :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 11:07 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Trochę to dziwne skoro przedmiotów do których nie udzieliliśmy uprawnień nie można w SL 'ukraść' czy też nimi manipulować kasować itp. Świadczyłoby to o poważnej dziurze w systemie. Można co najwyżej takie przedmioty kopiować na zasadzie copy-bot'a ale nie powoduje to znikania oryginałów. Co innego gdy grupa ma nadmiernie uprzywilejowanych użytkowników podstawowych i mają oni prawo do manipulowania przedmiotami należącymi do grupy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 12:26 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Doxent, mogę się założyć, że tak było ;)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 17:59 
Niestety można takie rzeczy robić. Można okradać ludzi, kluby, sklepy. Jeśli gość był cwany to raport nic nie da. Po jednym z postów Jacka o tym że kupując lindeny w podeksie jest się bezpieczniejszym niż kupując od nieznajomych postanowiłem sprawdzic jak podex wykrywa lewe lindeny i jak wygląda w praktyce bezpieczeństwo w sl.

Ponad dwa miesiące zajęło mi testowanie co mogę a czego niemogę lub nie umiem i wnioski są takie:

1. Można sprzedać w podeksie nielegalne lindeny (od 1,5 miesiąca żadnej reakcji ze strony ll czy podexu alt dalej aktywny w sl). Skoro bank kupił nielegalne lindeny to prawdopodobnie ktoś te lindeny kupi.

2. Można skopiować wszystkie obiekty w sl (od 1 miesiąca żadnej reakcji ze strony ll alt usunięty przez właścicela z
powodu otrzymanego bana w zagranicznym klubie). Po sprawdzeniu skopiowanego obiektu właścicielem i twórcą jest awatar który kopiował. Na szczęście do tekstur i skryptów w skopiowanym obiekcie nie było dostępu.

3. Jest możliwa kradzierz niektórych obiektów w sl (od 0,5 miesiąca żadnej reakcji ze strony ll alt dalej aktywny). Więcej szczegułów nie podam aby nie ułatwiać życia złodziejom.

Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 19:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
1. Można sprzedać w podeksie nielegalne lindeny (od 1,5 miesiąca żadnej reakcji ze strony ll czy podexu alt dalej aktywny w sl). Skoro bank kupił nielegalne lindeny to prawdopodobnie ktoś te lindeny kupi.

Troche znam procedury Podex i nielegalnych LS sprzedac sie nie da. To, ze zdobyles je nielegalnie wcale nie znaczy, ze sprzedajesz je jako nielegalne.
Jesli oszukales kogos i sprzedales mu freebisa za 1000 ls, oznacza ze jestes zlodziejem, jednak nie masz negatywnego Risk Api i Podex twoje LS kupi, bo dla LL sa one czyste.
Prawda, ze czasem nie chce mi sie sprawdzac klienta ktory sprzedaje 200 ls i kupuje w ciemno. Ryzykuje wtedy, ze LL odbierze mi te 200 ls plus nalozy kare.
Ryzykuje jednak tylko ja - nigdy klienci. Wszystkie LS wychodzace z Podex sa bowiem legalne. Gdyby bylo inaczej, mialbym bana.
Sylwestrze Polandia -to, ze udaly ci sie te przekrety znaczy, ze byly zbyt male i Lindeni ich nie zauwazyli. Jesli jednak na to kiedys wpadna - poleca bany na twoje alty i na ciebie samego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 19:50 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
DIGITALWORLD napisał(a):
Ponad dwa miesiące zajęło mi testowanie co mogę a czego niemogę lub nie umiem i wnioski są takie:

1. Można sprzedać w podeksie nielegalne lindeny(...)

2. Można skopiować wszystkie obiekty w sl(...)

3. Jest możliwa kradzierz niektórych obiektów w sl(...)

Nie chcę cię znać. Nie tylko z powodu ortografii.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 20:27 
Jacek napisał(a):
Sylwestrze Polandia -to, ze udaly ci sie te przekrety znaczy, ze byly zbyt male i Lindeni ich nie zauwazyli. Jesli jednak na to kiedys wpadna - poleca bany na twoje alty i na ciebie samego.

Wszystkie testy nie były nigdy powiązane z avatarem Sylwester Polandia ani z jego altami. Więc nie oskarżaj jak nie wiesz jak technicznie to wyglądało i na jakim awatarze. Wysyłanie powiadomień do ll na Sylwestra Polandia nic nie da ponieważ nie jest w żaden sposób powiązany z testowaniem.

Madelaine napisał(a):
DIGITALWORLD napisał(a):

1. Można sprzedać w podeksie nielegalne lindeny(...)

2. Można skopiować wszystkie obiekty w sl(...)

3. Jest możliwa kradzierz niektórych obiektów w sl(...)

Nie chcę cię znać. Nie tylko z powodu ortografii.

Po pierwsze nikt nie został pokrzywdzony. Dlatego zajęło to ponad dwa miesiące z powodów technicznych. Nie jestem idiotą żeby na potrzeby testowania krzywdzić innych ludzi. I nie mam zamiaru opisywać ze szczegułami jak to zrobiłem. Po co ułatwiać życie złodziejom i innym trolom w sl.

Po drugie jeśli dla ciebie miarą człowieka jest to czy czy pisze poprawnie czy też nie i nie widzisz w człowieku nic więcej to strasznie mi przykro. Jestem jaki jestem i naprawdę mam gdzieś co tam sobie o mnie myślisz.

Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 20:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Wzmianka o ortografii była tylko lekką ironią.
Mam rozumieć, że poświęciłeś czas i awatara dla dobra ludzkości? To doprawdy wzruszające. Mimo wszystko powtórzę - nie chcę cię znać. Nie bawią mnie takie eksperymenty.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 21:06 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Blazej Naidoo
Spotkałem się z taką sytuacją gdy prowadziłem DreamClub. Gość poprostu zeskanował i zabrał mi kanapy za 1400L$. Ani kasy ani towaru nie udało się odzyskać. Nie pomogła nawet znajomość :) Peszek jednym słowem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 21:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
A niby kto ma wykrywac dziury w systemie? Lindeni?OO

Zrobil co zrobil, z tego co napisal wynika jasno ,ze nawet na myszach nie eksperymentowal i nikt nie zostal poskrzywdzony
Ja tam dziekuje za podanie do wiadomosci publicznej tego typu informacji- niestety brakuje mi wiedzy, ktora pozwolilaby mi samodzielnie sprawdzic czy system dziala bez zarzutu- malo tego- nie chcialoby mi sie!!!
dzieki Digi:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 22:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Czy właściciele skopiowanych i ukradzionych przedmiotów zostali o tym poinformowani? Czy o wynikach eksperymentów zostało poinformowane LL? Czy dostali pełną informację jak i kiedy, żeby móc odkryć luki i zapobiegać dalszym tego typu incydentom?

Jeżeli tak - zwracam honor, podziwiam poświęcenie dla dobra ogółu. Jeżeli nie, stwierdzenie:

Cytuj:
Więcej szczegułów nie podam aby nie ułatwiać życia złodziejom.

traktuję póki co jak strach przed konkurencją.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 23:24 
Blazej_Naidoo napisał(a):
Spotkałem się z taką sytuacją gdy prowadziłem DreamClub. Gość poprostu zeskanował i zabrał mi kanapy za 1400L$. Ani kasy ani towaru nie udało się odzyskać. Nie pomogła nawet znajomość :) Peszek jednym słowem.

A kontaktowałeś się z twórcą obiektu. Nieraz taki obiekt zawiera zabezpieczenie indyfikujący twórcę o którym nie wie nawet LL. Jeśli obiekt był tylko skopiowany i nie usunięto zabezpieczenia to jest szansa znalezienia takiego obiektu.
Madelaine napisał(a):
Czy właściciele skopiowanych i ukradzionych przedmiotów zostali o tym poinformowani? Czy o wynikach eksperymentów zostało poinformowane LL? Czy dostali pełną informację jak i kiedy, żeby móc odkryć luki i zapobiegać dalszym tego typu incydentom?

Jeżeli tak - zwracam honor, podziwiam poświęcenie dla dobra ogółu. Jeżeli nie, stwierdzenie:

Cytuj:
Więcej szczegułów nie podam aby nie ułatwiać życia złodziejom.

traktuję póki co jak strach przed konkurencją.

Z choinki się urwałaś czy zabawki były z betonu. Wyraźnie napisałem że nikt nie ucierpiał. Dosłownie okradałem sam siebie. Skoro nawet Jacek twierdzi że nie ma możliwości aby klient banku otrzymał nielegalną kasę to zarówno bank jak i klienci nie ponieśli żadnej szkody bo oficjalnie lindeny są legalne. Test nie został jeszcze ukończony za pół miesiąca zlikwiduję awka i alty związane z testem. Są to ogólnie znane techniki i programy o których programiści LL wiedzą więc nie ma co zgłaszać. Ponieważ mnie okradziono więc sam na własną rękę przyjrzałem się jak to jest możliwe. Gdyby mi ktoś powiedział 3 miesiące temu że go okradziono to bym mu na bank nie uwierzył, prędzej bym pomyślał że zgubił lub niechcący usunął. Niespełniłem żadnego z kryteriów więc nie musisz zwracać honoru :)

Madelaine napisał(a):
Wzmianka o ortografii była tylko lekką ironią.
Mam rozumieć, że poświęciłeś czas i awatara dla dobra ludzkości? To doprawdy wzruszające. Mimo wszystko powtórzę - nie chcę cię znać. Nie bawią mnie takie eksperymenty.

I poco ta ironia? Nie lepiej żeby ludzie wiedzieli, że takie rzeczy są możliwe w sl? Może teraz z dziesięć razy się zastanowią zanim coś wezmą lub kupią.

Skoro można skopiować każdy obiekt i do tego zmienione są dane dotyczące twórcy i właściciela to ja się pytam jak przeciętny użytkownik ma wiedzieć czy obiekt jest legalny czy nie? Jeśli dany obiekt jest bardzo popularny to można jeszcze poszukać go na xstreet i porównać dane z obiektu z danymi podanymi na xstreet. Co z resztą obiektów w sl?

Złodziej przepuszcza kradziony obiekt przez dziesiątki awatarów następnie umieszcza na freebach i gdzie tylko się da. Kradziony obiekt trafia do setek tysięcy nic nie podejrzewających awatarów. Te kilkaset tysięcy obdarowuje tym kradzionym obiektem następne awatary. Po jakimś czasie twórca orientuje się że jest okradany i zgłasza sprawę do LL. LL podejmuje śledztwo i okazuje się że jest ono strasznie skomplikowane i pochłonie sporo czasu i pieniędzy zanim dojdzie się do prawdy. Nic dziwnego że LL w nowym regulaminie pozbywają się odpowiedzialności za wszystko co się da.

Więc LL idzie na łatwiznę i korzysta ze swoich praw. I tak powstają niesłuszne bany i dożywotne bany na sl bogu ducha winnym ludziom. Najczęściej dostają ci z których LL nie ma zysku. Co innego jakiś zwykły awatar a co innego właściciel banku, klubu, wyspy, sprzedawca czy znany twórca z których LL czerpie dochody. Tym już muszą udowodnić i mieć twarde dowody.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że, twórca tego całego zamieszania jest bezkarny a niewinni ludzie ukarani. Bo złodziej sobie wszystko dobrze zorganizował tak aby jak najtrudniej było go złapać.

Nie wiem jak jest w nowej wersji ale w starej nie można odrzucić przesłanych pieniędzy. Jedyne co można zrobić to odesłać równowartość otrzymanych pieniędzy. Ilu z was tak robi? A co jak pieniądze są nielegalne? Jak będziesz miał pecha i zostaniesz potraktowany przez LL do likwidacji to myślisz że pomogą tłumaczenia że nie wiedziałeś. Jeśli ubzdurają sobie że jesteś słupem to cię ***** z sl bez podawania przyczyny. Co im zrobisz? Nie znasz angielskiego w stopniu biegłym, nie masz dostępu do danych na serwerach, nie stać cię na prawnika, nie zainwestowałeś dużych realnych pieniędzy ani nie prowadzisz z nimi interesów. Stwarzają system w którym nie masz możliwości się bronić przed otrzymywaniem nielegalnej kasy to jeszcze cię uznają za winnego. Zajebisty ten sl no nie.

Dla tych co mają dożywotnie bany mam pocieszającą informację, każdy system można złamać lub obejść dysponując wiedzą, pieniędzmi i zapleczem technologicznym. Poszukaj dobrego informatyka a ban przestanie być problemem. Będzie Cię to kosztować trochę kasy ale jest do zrobienia. A jak zaczniesz się chwalić na forum i w sl że jesteś z powrotem w sl i LL może Ci naskoczyć to uznam Cię za kamikadze. :)

Nie podano
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 00:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jezeli bylo tak jak mowiles to faktycznie nieco mnie ponioslo:(
Twoj post odczytalem tak:
"Skopiowalem obiekty znanych kreatorow, ukradlem pare itemow innym avatarow a zarobione LS sprzedalem w Podex, ktory puscil je dalej. Na koniec przyszedlem pochwalic sie tym na forum"
Kazdy by sie wkurzyl, nie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 11:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Strasznie dramatyzujesz.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 12:51 
Gdybym wziął pod uwagę interes jakiegoś banku i to że nie wszyscy znają się na procedurach LL związanych z pieniędzmi to część dotyczącą banku napisał bym teraz tak:

1. Można sprzedać w banku nielegalne Lindeny (od 1,5 miesiąca żadnej reakcji ze strony ll czy banku alt dalej aktywny w sl). Skoro bank kupił nielegalne Lindeny to prawdopodobnie ktoś te Lindeny kupi. Ale kupi je od banku jako legalne ponieważ każdy licencjonowany przez LL bank jest chroniony przez Risk API.(inf. http://secondlifegrid.net/technology-pr ... d-api/risk) Nie ma możliwości aby lindany uznane przez LL jako nielegalne zostały sprzedane do banku. Innymi słowy LL uznało że moje Lindeny są legalne i zezwolił na ich sprzedaż w banku.

PostPost został usunięty przez Madelaine 03 Kwi 2010, 18:00.
Powód: post nie wnoszący niczego do tematu
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2010, 16:54 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tak zastanawiam się w ogóle co to takiego te nielegalne lindeny. Generalnie chyba chodzi o takie do zdobycia których użyto fałszywych numerów kart kredytowych (najczęściej z Chin itp.). Natomiast te zdobyte w sposób nie do końca legalny w wirtualnym świecie bardzo często będą uznane za prawidłowe np ze sprzedaży kradzionych przedmiotów innych twórców. W tym momencie pojęcie legalności tak zdobytych środków robi się mętne jako, że w SL nie ma wymiaru sprawiedliwości poza arbitralnymi decyzjami administratorów LL. Generalnie ostatnio zrobiło się gorąco gdyż LL zaczęło banować nieświadome niczego osoby które rozprowadzają kwestionowane freebiesy np. skiny mimo iż nie zdobyli oni ich w sposób nielegalny poprzez użycie copybota czy też modyfikowanej przeglądarki. Przykład jest opisany w tej dyskusji > http://www.flickr.com/photos/kklaar/4483017697/ . Takich przedmiotów jest dużo i niestety trzeba mieć się na baczności by nie dawać ich byle komu zwłaszcza oryginalnym ich twórcom którzy mogą napisać na nas raport.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2010, 19:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Żyjemy w świecie, gdzie LL są bogiem, konstytucją i sądem najwyższym. Na dodatek ten świat istnieje do czasu, dopóki LL zapewniają dostawę prądu.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso