Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 23:06 
Dołączenie:
Luty 2010
Dobrywieczór :)

Ostatnio cos mnie natchelo na powrot do SL (po ilus tam latach, 3 chyba), a jako ze charakter pracy RL zmusil mnie do zapoznania sie z praogramami graficznymi w tym w duzej mierze photoshopa postanowilem popelnic kilka skinow :)

Generalnie interesuje mnie wasza opinia na ich temat czy wogole takie skiny maja szanse zdobycia chociaz drobnego ulamka rynku jakze juz przepelnionego. Linki do skinow podam na samym dole.

Wiem ze to tylko preview w AvPainterze ale niestety nie mam narazie zadnych lindenow na koncie zeby je uploadowac pozatym nie mam zadnego kobiecego avatara a akcesoriow typu wlosy (najwazniejsze w sumie) tym bardziej. A wplacac tez nie mam zamiaru dopoki nie stwierdze ze bedzie mialo to sens.

A no i jestem tylko samcem pozbawionym jakiegokolwiek zmyslu estetycznego wiec pewnie ten makijaz w oczach kobiet ssie w zestawieniu z ta twarza i szminka pewnie, ale cwiczylem wycinanie oka z innego zdjecia i pod innym katem i wtapianie go w te konkretna twarza. Ogolnie moglem pokazac twarz z orginalnymi oczami ale wygladala moim zdaniem gorzej. EDIT: dodalem jednak obrazek z oryginalymi oczami bo sam juz nie wiem co lepiej wyglada :)

Co jeszcze... Ogolnie jak sie na biznesik zdecyduje (w sumie to nie ma byc nic powaznego, ot zabawa, byle by strat nie przynosila :P ) to bede potrzebowal kogos do pomocy glownie jakiegos zenskiego avatara posiadajacego bogaty wachlarz wysokiej jakosci wlosow to bedzie mi modelowal :) za tam powiedzmy jakis procent od sprzedazy kazdego skina tak z 20%, 30% moze no i oczywiscie bedzie moim konsultantem do spraw makijazow, lakierow do pazurow i innych duperel na ktorych sie osobiscie nie znam (oczywiscie najperw te osobe musialbym lepiej poznac i ocenic czy jest godna zaufania). A no i oczy beda ladne potrzebne bo jednak realistyczne oczy duzo daja, no chyba ze wynajde gdzies jaki rozmiar ma byc tekstury oka dokladnie to sam sobie porobie bo metoda prob i bledow nie chce mi sie sprawdzac, za duzo uploadowania.

Dobra to oto te linki, nie wiem czy beda dzialac bo pierwszy raz korzystam z tego patrz.pl jak cos to sie naprawi.

Image

Image

Image

A jak nie zadziala to:

demoskinaglowa.patrz.pl/

i

demoskinacialo.patrz.pl/

P.S: Dol w sumie tez mam (dzieki uprzejmosci jednego z rezydentow) ale musze go jeszcze pocieniowac bardziej bo narazie wyglada za malo "ludzko".

No i to w zasadzie tyle, pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 17 Lut 2010, 04:07 
Jak na 1 raz - nieźle! ;-) Gratuluję! A warto zawsze! Każdy creator zaczynał od raczkowania :-)
Owszem nie jest to cudo, które mogłoby podbić rynek, ale super!

I niech mi ktoś jeszcze raz powie, że Polacy nie są zdolni...

Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 11:45 
Dołączenie:
Luty 2010
Dzieki za pierwsza opinie, czuje sie toche bardziej zmotywowany.

A tu taki twarz nad ktora posiedzialem dzisiaj w trakcie przestojow w robocie. Twarz orginalnie zapozyczona od Leonarda Di Caprio jak widac efekt koncowy zupelnie inny ale przynajmniej nikt mnie nie oskarzy o naruszenie praw do wykorzystania wizerunku :D Zreszta wyglad twarzy w duzej mierze definiuje ksztalt kosci czaszki, oczy i wlosy o co w SL trudno :) Ale co tam i tak jestem w miare zadowolony, jeszcze mu trzeba bedzie troche gorna warge podnies i ogolnie rozchylic usta i cos z broda zrobic bo narazie wyglada dziwnie jak sie patrzy z profilu.

Image

typekv1.patrz.pl

Wogole w tym temacie bede od czasu do czasu dodawal jakis nowe twory.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 12:09 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja gdzieś mam tekstury ze skórą Leo, więc mogę przesłać. Ale fakt - wystarczy inny kształt i już mamy inną postać (w The Sims na sima nałożyłem skórę Elijaha Wooda, a kształt twarzy był mój - postać wyszła realniejsza i nie do końca od mnie podobna - zatem wiele szczegółów definiuje nam efekt końcowy).

I oczywiście życzę powodzenia. Ja do testowania skina używałem OpenSim, a do zabaw graficznych mam GIMP, więc u mnie efekty są nieco mniej ciekawe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 15:25 
Dołączenie:
Sierpień 2007
to nie ma duzego znaczenia czy zrobisz ladny skin czy nie. Liczy sie to jak sprzedajesz. Nikt nie kupi twoich skinow jesli nie beda widzec ich w wielkim sklepie o znanej marce. Inaczej ludzie beda myslec ze to moze kradzione. Wiec jezeli liczysz tylko na zrobienie skinow i sprzedawanie ich gdzies w kaciku to nic z tego nie wyjdzie :)
wiec pierwsza porada musisz zbudowac silna marke wokol swoich skinow.

Jak juz zrobisz ladne i dopieszczone skiny i beda dosc popularne , to musisz sie liczyc ze ci je zripują, a scigac nie jest latwo , tym bardziej ze skiny nie mozna inspect'owac.

Ogolnie rynek skinow jest raczej ciezki, kobiety nie zmieniaja skinow jak sukienek. Dodatkowo ostatnio jest prawdziwy wysyp ripow znanych skinow, wiec z przebiciem sie jest ciezko. No i pomysl ze skinami znanych osob nie jest nowy na sl :)

no to powodzenia, bedzie ci potrzebne :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 15:46 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jak na początek nie jest źle :) Przyznam, że sama próbowałam swoich sił w robieniu skinów i nie byłam zadowolona z rezultatów.
Konkurencja na rynku skinów jest spora, istnieje cała masa ładnych skinów - tych popularnych marek jak i tych w których ja preferuje, czyli mniej znanych, przez co oryginalniejszych.
C Nishi napisał(a):
to nie ma duzego znaczenia czy zrobisz ladny skin czy nie. Liczy sie to jak sprzedajesz. Nikt nie kupi twoich skinow jesli nie beda widzec ich w wielkim sklepie o znanej marce. Inaczej ludzie beda myslec ze to moze kradzione

Po pierwsze wystarczy na początek wystawić je na xStreet. Jeżeli będą ładne, same się sprzedadzą. Po osiągnięciu jakiegoś dochodu możesz je wystawić np w centrum Visty czy LeLook.
Do pełni sukcesu przyda się też dobry shape i włosy, tak by skin prezentował pełnego awatara - konkretny wizerunek. To także stworzenie odpowiedniego wizerunku firmy, pokuszę się o małą kryptoreklamę i pochwalę logiem jakie zrobiłam ostatnio dla Ami Style
117
Chętnie Ci pomogę np w testowaniu nowych skinów, mam sporą szafę pełną shapeów, sama też robię.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 16:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Kilka dni temu przeglądałem blogi z różnymi nowostkami w SL i wydaje się, że najmodniejsze czy też najbardziej poszukiwane są skiny charakterystyczne, czyli niekoniecznie ładne. Odniosłem wrażenie, że im dziwniejsze, tym fajniejsze. Z im większymi i bardziej na wierzchu zębami, tym ciekawsze. Im bardziej piegowate, z dziwniejszym i bardziej pustym wyrazem oczu, tym lepiej :)
To samo tyczy się szejpów niestety.

Tak więc, może należałoby pójść w tę stronę?

(Nie podam adresów, bo nie znam; trafiłem na jeden blog i potem już skakałem po linkach.)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 16:17 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Nem napisał(a):
Po pierwsze wystarczy na początek wystawić je na xStreet.

Mozna ,ale bez sklepu inworld wyglada sie malo powaznie i jak wspominalem podejrzanie.

Ile kupilas skinow na xstreet a ile inworld? ale takie dobre a nie freebisy? o ile wiem (moze sie myle) ale powazni producenci skinow nie wystawiaja sie na xstreet. Poprostu skiny to nie jest cos co ludzie kupuja na xstreet.

Ankh napisał(a):
skiny charakterystyczne, czyli niekoniecznie ładne.

tez mysle , ze moznaby sie przebic idąc w tym kierunku , ale trzeba miec dobre pomysly na jakies "dziwactwo"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 16:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
C Nishi napisał(a):
Ile kupilas skinow na xstreet a ile inworld?

Niestety niewiele skinów na xstreet ma dema ;) Poza tym ja akurat jestem zwolenniczką typowego shoppingu z koleżankami, które coś doradza, podpowiedzą, więc na xstreet kupuje mało rzeczy. Co nie znaczy, że wszyscy tak robią :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 17:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Ando Karu
Nemesis, a gdzie jest logo na tym bannerze?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 17:13 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Andoza napisał(a):
Nemesis, a gdzie jest logo na tym bannerze?

To jest logo o tyle oryginalne, że łączy w sobie również identyfikację wizualną bez typowego elementu graficznego używanego w tradycyjnych logotypach - wiem, mężczyznom się nie podoba, już się o tym przekonałam co innego kobiety ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 17:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Nie wrzucajmy wszystkich kobiet do jednego worka, a wszystkich reprezentacji graficznych do worka z napisem "logo".

Co do właściwego tematu... Musisz uważać, żeby skin nie wyglądał za bardzo "zdjęciowo". Takie się w SL zupełnie nie sprawdzają. Najlepiej łączyć photosourcing z elementami malowanymi. Przejrzyj np. iheartsl.com albo [url=fashionfeedofsl.com]http://fashionfeedofsl.com[/url], zobacz panujące trendy. Co do sprzedaży, najważniejsze, żeby o Tobie pisali. Otwierasz sklep, wysyłasz do bloggerów tzw. "review copies". Kiedy użyją Twoich produktów w swoich stylizacjach, czytelnicy polecą przymierzyć.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso