Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 10:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Blazej Naidoo
Czy możecie podać mi różnice pomiędzy tymi dwoma klientami SL? Czym się różnią? Snowglobe wspiera ktoś inny? Czy działa lepiej od tradycyjnej przeglądarki? Tyle czasami o niej mówicie a ja nie wiem czy nie przeniesc się czasem :) Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 11:09 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Blazej_Naidoo napisał(a):
Czy możecie podać mi różnice pomiędzy tymi dwoma klientami SL?

W praktyce nie widzę specjalnych róznic. Używam tego i tegozamiennie, zalezy jak mi sie kliknie :) Ale zaznaczam, ze jestem przeciętnym użytkownikiem bez specjalnych wymagań.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 11:15 
Dołączenie:
Lipiec 2008
No ale czy Snowglobe ma jakieś lepsze wsparcie graficzne? No bo skoro nie ma różnic to po co został stworzony?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 11:19 
Dołączenie:
Lipiec 2009
W kontekście mojego problemu jakim jest nagłe rozłączenie internetu po JAKIMŚ czasie grania w SL :arrow: Snowglobe rozłącza mi się rzadziej niż SLV :arrow: ( w SLV po dosłownie 2 minutach korzystania zostaje "wywalona" z sieci... :-? ) dobrze, że moje korzystanie z SL ogranicza się do ok 2h dziennie, bo przy dłuższym korzystaniu chyba bym straciła nerwy... :evil:

Swoja drogą nadal nie mogę rozwikłać gdzie tkwi problem w tym rozłączaniu z netem, gdzie tylko reset PC pomaga... myślałam, że to może wina mojego modemu który jest z TP a Netia jest dostawcą... szczerze to nie znam się ale gdybam, bo to dość dziwne zjawisko. :-/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 13:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Snowglobe to wersja dostępna oficjalnie na stronach Second Life, ale tworzona przy udziale developerów, którymi są sami rezydenci. Jak w innych projektach Open Source, każdy z odpowiednimi umiejętnościami może zgłosić poprawki do kodu. Prace koordynuje drużyna pod wodzą byłego CEO LL, Philipa Rosedale'a.

Na pierwszy rzut oka obie wersje wyglądają tak samo, ale klient Snowglobe jest dużo bardziej stabilny i znacznie szybciej ładuje tekstury. Różnica jest szczególnie odczuwalna w przypadku starszego sprzętu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 14:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Dziękuję Morrigan :)
Pomogłas mi:)
Zależy mi na stabilności SL, bo jak buduje nowe obiekty to potrafi mnie czasem "crashnąć".

Jak będę grał na Lapku to wykorzystam Snowglobe.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 14:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Zaniemaco i polecam się na przyszłość :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 16:45 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Sql Miles
W kwestii stabilności niestety się z koleżanką nie zgodzę. Wątpliwe jest aby snowglobe kiedykolwiek był stabilniejszy od typowej przeglądarki, choćby z tego względu, że jest swoistym poligonem doświadczalnym. To prawda, pod wieloma względami działa szybciej i wydajniej poniważ zawiera sporo innowacji i usprawnień. Jednak posiada też sporo rozwiązań tymczasowych jak i niedociągnięć czy błędów, których na próżno szukać w tradycyjnym kliencie. Przykładem może być problem z ładowaniem tekstur wysokiej rozdzielczości. Zamiast wyświetlać teksturę prawidłowo, często widać jedynie pierwszy stopień dekompresji, czyli jakieś rozmazane plamy.
Jest jeszcze jedna znacząca różnica między tymi przeglądarkami; snowglobe jako wersja deweloperska może pozwolić sobie na całkowitą przebudowę wszystkich szczegółów niemal od podstaw, a tradycyjny klient musi spełniać wymagania ustanowione przez LL, tworząc tym samym pewien standard.
Mimo wszystko gałąź rozwojowa snowglobe dzięki swojej otwartości na nowinki może w przyszłości wnieść sporo świeżości i usprawnień do głównego klienta SL.

Snowglobe z pewnością zasługuje na użycie : )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 17:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
No to "co komp, to obyczaj", bo mnie pada duuużo rzadziej niż oficjalny klient.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 19:56 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zainstalowalem sobie Snowglobe. Bede dizs testowa;. Wyjdzie szydlo z worka :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 21:05 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ostatnio testowałam (odpowiednio dzięki Ando i Morri) Snowglobe i Emerald. Instalacja Snowglobe splotła się z problemami SL, więc może dlatego działało kiepsko, możliwe, że jeszcze do niego wrócę.
Emerald póki co bardzo mi się podoba, mam wrażenie, że wszystko ładuje się szybciej, działa płynniej, nawet zdjęcia są lepszej jakości (przy takich samych ustawieniach jak SLV).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sie 2009, 22:29 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A ja po 2 godzinach testów Slowglob mogę powiedzieć, że nawet nawet :)
Co mi się badzo podoba to zoom na minimapie :)
Tego nie ma klient w SLV.
No i na landach, gdzie jest wiele avatarów, wgrywania trwa znacznie szybciej :)
Same plusy, ale jeden minus, czasem zanika czcionka polska ;(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2009, 00:10 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Blazej_Naidoo napisał(a):
Co mi się badzo podoba to zoom na minimapie :)
Tego nie ma klient w SLV.

hm, czyli jest jeszcze jakiś inny klient SL? Bo ten, co ja mam, posiada na minimapie jakiś zoom.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2009, 00:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: SpaceBurak Zenovka
Cytuj:
co komp, to obyczaj

Powiedziałbym raczej co patch, to obyczaj.
Po pobraniu Snowglobe po raz pierwszy wszystko było szybko, sprawnie i ogólnie cacy.
Potem wypuścili patcha.
Crashe 3 razy dziennie, w porównaniu z 0 razy dziennie wcześniej to jednak trochę wzrost.
Na szczęście znalazłem starszą instalkę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2009, 09:21 
Dołączenie:
Lipiec 2008
No ten Snowglobe, co wczoraj testowałem zaskoczył mnie pozytywnie. Uwierzcie mi, że nawet taka minimapa jest dla mnie ważna. O! Jeszcze jedno. Osoby w grupie szybciej się wyświetlaja. Znaczy klient Snowglobe, ma szybzy dostęb do baz danych Linden Lab niż SLV.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Sie 2009, 09:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
czy ja wiem czy szybszy... ja bym powiedział, że zoptymalizowany

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso