Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 22:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Wie ktos moze jakie tajemnicze kryteria trzeba spelnic aby zostac kandydatem na mentora w Polsih Comunity. Wypelnilam ich formularz na podanej stronie internetowej a dzis dostalam piekny pdf, w ktorym wielkimi literami napisano mi, ze nie spelniam kryteriów.
Ale jakie one sa ? Moze się ktos orientuje i wiedza tajemna sie podzieli abym wiedzialam gdzie mam przysiasc faldow. Zreszta taka ciekawostka, jak z tych 5 pytan na stronie mozna bylo wystawic ocene.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 22:22 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Trzeba znać Piaska i posiadać aktualny paszport Polsatu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Kwi 2009, 23:08 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Rozszyfruj - znajomosc piaska.. piasku ? Sandboxow? Znaczy umiejetnosci budowania ?
A paszport Polsatu.. hm, a to do SL paszportytrzeba? Bez wiz ? Co to za kraj ten Polsat. Poczytalabym moze tam lepsze podatki maja ! Znajduje tylko jakies cos o jakies Telewizji dla Kiepskich albo Kiepskiej Telewizorni.

BTW:
Cytuj:
Ankietę należy wypełnić do 6 kwietnia br. Do 14 kwietnia kandydaci zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Warunkiem zostania mentorem będzie uczestnictwo w kursie i pozytywne zaliczenie testu.
Jeśli lubisz pomagać ludziom mentoring jest dla Ciebie.

Ktos jakas rozmowe kawilifikacyjna przechodzil ? Czy juz na starcie odrzucaja kandydatury ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 00:00 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Hm. Wychodzi na to, że ja spełniam kryteria, chociaż na ile znam Anulkę i siebie, jestem pewna, że ja mniej wiem i umiem.
Pożyjemy, zobaczymy...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 00:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
hm, może ta rozmowa odbywała się w inny sposób, niż nam sięwydaje i może jednym z kryteriów oceny był fakt przebywania na wyspie startowej? Bo mnie tez zastanawia, iż Anulka nie przeszła dalej.

Parę gdybań mi przychodzi na myśl, ale forum to chyba nienajlepsze miejsce dla nich. Anulka, jak coś to w SL na IM mogę je przedstawić (te gdybania). Chociaż mam nadzieję, iż są one błędne.

I moje zaskoczenie tym faktem jest spowodowane tym, że ja również spełniłem kryteria.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 01:14 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Dziekuje.. nie przeszlam bo nijakich rozmow nie bylo. Po prostu wypelnilam ankiete i dostalam mailem odpowiedz, ze sie nie kwalifikuje. Trudno, plakac nnie bede. Po prostu ciakawa jeste jakie sa kryteria doboru.
Wiem, ze to prywatne przedsiewziecie i wlasciciel moze powiedziec - nie bo nie. Oczywiscie, kryteria doboru tajne sa ? Moze jednak ktos nie podpisal zobowiazania tajnosci i ujawni mi te dane. Wiedzialabym gdzie sa moje braki w SL-owej poltorarocznej edukacji i do nastepnego naboru, o ile taki wystapi, moze owe zaleglosci udaloby mi sie nadrobic.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 01:27 
Dołączenie:
Lipiec 2008
hm... Może wiek awatara. Bo mój ma ok. 2 lat... Pomimo dany w profilu, która nie wiem, czem ujest taka, nie inna. Ale wątpie, by wiek awatara miał tutaj znaczenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 01:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Jakieś ma. Może to, że jesteś zaangażowana w inny (za przeproszeniem) projekt w SL i obawiają się, że możesz dwóch nie uciągnąć, nie mieć czasu?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 05:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
nick w SL: Private.
O masz Ci los nie zdąrzyłam :-( Zapomniałam na śmierć.

Gratulacje Max :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 09:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Filczyk Fride
Odpowiedź jest prosta... powiązanie z konkurencją. Po za tym na Twoim blogu Anulka, nie było wiele pochlebnych opinii na temat Polish Community. Ta cała akcja z "mentorami" w PC jest strasznie zagmatwana jak dla mnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 10:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Bryana Lorefield
W notice grupy Polish Community z dnia 6 kwietnia dostałam informację:

Osoby , ktore zakwalifikowaly sie do kolejnego etapu rekrutacji (rozmowy kwalif.) zostana o tym poinformowane via mail do dnia 11 kwietnia.
Lionne Fairey, PA Team

Może wyślij IM do Lionne Fairey z prośbą o wyjaśnienie dlaczego nie przeszłaś do tego etapu rozmowy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 10:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Kazik Ansar
AnulkaZ napisał(a):
Rozszyfruj - znajomosc piaska.. piasku ? Sandboxow? Znaczy umiejetnosci budowania ?
A paszport Polsatu.. hm, a to do SL paszportytrzeba? Bez wiz ? Co to za kraj ten Polsat. Poczytalabym moze tam lepsze podatki maja ! Znajduje tylko jakies cos o jakies Telewizji dla Kiepskich albo Kiepskiej Telewizorni.

Poważnie taka pytania były w tej ankiecie? Ubaw niesamowity, prosiłbym o wklejenie wszystkich tych pytań, byłaby dobra rozrywka na święta :)

A co do paszprtów Polsatu, to takie były ponad 10 lat temu. Jeszcze niedawno na YT słyszałem rozmowę telefoniczną, w której pewien pan chciał się dowiedzieć czy na paszport Polsatu dostanie kredyt w banku :mrgreen:
Jak widać to bardzo pożądany dokument zarówno w RL jak i SL ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 11:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Dzieki Morri. Sama tez wpadlam na te mysl, ze to, ze jestem moze zwiazana jakos z SP mogloby byc przeskoda, ale araz ja odrzucilam jako niedorzeczna.

Sadzilam, ze ludzie rekrutujacy, widzac moje zgloszenie, osoby jakos znanej z dzialalosci w innych projektach, raczej to za plus dodatniwezma. I pomyslelby sobie, ze skoro sie taka zglasza, to ma na to i czas i chec na to ma, albo conajmniej sie o takie cos zapytali. W rozmowie kwalifikacyjnej jak mniemalam,. Ale dostaje informacje o dyskwalifikacji w przedbiegach.

Dzieki Filczyk, Mysl o tym, ze moja opinia o architekturze CA wyrazona na moim blogu, moze w jakikolwiek sposob byc powiazana z dzialaniem mentorskim jakos do glowy mi nie przyszla. Znaczy sie przyszla ale odrzucilam ja natychmiast, jako, ze mniemanie, jakoby ludzie tworzacy CA, wiazliby te dwie sprawy, uwlaczalobyby im. Powiedzenie przyjacielowi jaka jest moja opinia o tym, co zrobil, wcale nie jest dezaprobata tego, ze TO wogole ZROBIL. Zreszta kolejne moje wpisy na blogu, w miare jak sie CA rozwijalo, chyba daja temu dowod. Uwazam dalej, ze ten wielgachny wiezowiec i jego najblizsze otoczenie jest koszmarne a wyspa startowa jest cudowna. I szczerze mowiac wolalabymn gdyby calosc byla utrzymana w stylu wyspy statowej.. to jednak nijak sie ma do sluzenia pomoca nowym przybywajacymdo SL, a taka jest rola mentora, prawdaz ?

@Bryana, wlasnie o to sie pytam. Nie zakwalifikowalam sie nawet do rozmowy. Jakze to wiec, skoro nie kwalifikuje sie do rozmowy, to mam pytac o powody dyskwalifikacji. Czyz wysylanie IM-ow po otrzymianiu informacji - Z Pania nie gadamy - nie jest, delikatnie mowiac, narzucaniem sie ?
Stad moje pytanie na forum, po odrzuceniu jako nieprawdopodone hipotezy o wplywie mojego blogu lub zaangazowania w inne projekty, zreszta nie tylo SP, czy ktos cos wie na temat kryteriow, ktorych nie spelnilam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 11:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Cenie sobię Malwinkę i Magnusa, ale powiem tak: Gdyby miała to być Polsih Community to by była nawiązana współpraca z tym forum, ponieważ tutaj właśnie skupia się Polska społeczność SLowa.
Jakoś tej współpracy nie widze, więc moim prywatnym zdaniem ten cały Polsih Community to jest prywatna zabawka twórców tego tworu nie mająca nic wspólnego Polską społecznością, za to mnóstwo wspólnego z próżnością. ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 11:54 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Chwała za to, że polska wyspa startowa w ogóle się pojawiła. Że komuś się chce.
Jeżeli powodem dyskwalifikacji Anulki ma być jej powiązanie z SP, to ja dziękuję. Pomagałam nowym w miarę możliwości, mogę to robić nadal. Wstręt do zrzeszania się mam wrodzony, przeżyję bez taga "SL Mentor" ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 12:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Hola Hola! Nie mówię, że tak jest, tylko "może"... Najlepiej jednak zapytać o powody. Słyszałam, jak jedna Pani drugiej Pani, że jak się jest zaangażowanym w PC, to tylko w PC. Ale nie wiem, czy to do końca prawda. Z drugiej strony by mnie to nie zdziwiło, bo w innych polskich miejcach (vide lustrzane CP) też praktykuje się takie rozwiązanie. Jesteś z nami i tylko z nami.

Llorando... Znakomita część polskiej społeczności zagląda na to forum rzadko, albo wcale. Niektórzy mają wrodzony wstręt do czytania, są tacy, którzy zaglądają od czasu do czasu, kiedy mają problem techniczny, a i tacy, co myślą, że jesteśmy straszna betonowa elyta i gryziemy... ;)

Powstanie polskiej wyspy startowej i spolszczenie klienta uważam jednak za krok milowy. O.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 13:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ale chyba na tym polega „polska społeczność”? Na ogólnym dzieleniu się wiedzą, problemami, wspólnych dyskusjach. Takie bycie sobie gdzieś tam to jest już lokalna społeczność a nie ogólnopolska. A na tym forum właśnie jest (ogólno) polska społeczność, bo zrzesza aktywnych ludzi będących w SL w różnych miejscach czy organizacjach.
Do tego „specjaliści” od SL w różnych dziedzinach na tym forum pomagają innym nie dla chwały i uznania ale ze zwykłej chęci udzielenia pomocy. Nikt tutaj nie każe nazywać siebie mentorem. ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 13:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Morri-Mentorri ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 13:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Morrigan napisał(a):
Hola Hola! Nie mówię, że tak jest, tylko "może"... Najlepiej jednak zapytać o powody.

Wiem, że "może", ale sporo osób miało takie skojarzenie.
Ja też nie napisałam, że na pewno, tylko "jeżeli".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 14:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Być może inaczej wyglądałby wybór kandydatów na mentora, gdyby osobiście zająłby się tym pracownik Linden Lab. Niestety firma nie jest chyba osobiście tym zainteresowana. PC zajął się tym, bo być może mają błogosławieństwo LL ...? To tylko moje przypuszczenie.
Anulka próbowałaś rozmawiać z organizatorami kursu o powodach odrzucenia twojej kandydatury ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 14:50 
Dołączenie:
Lipiec 2008
W ogóle to PC ogłosiło te nnabór, aby wyłonic osoby na polskich mentorów do wyspy startowej Pc (tak dedukuję). Zatem (po lekturze postów w ty mtemacie) można widzieć dwie strony całej sprawy.

Pierwsza: Anulka była mocno powiazana z SP i ma dość spore doświadczenie z Second Life, zatem powód dyskwalifikacji musiałby być znany szerzej, bo np. mnie to interesuje, czemu akurat anulka nie przeszłą dalej

Druga: jak piszecie, Anulka skrytykowała PC. Zatem może to był jedne z powodów. Wydaje mi się to jednak nieco dziwne, aby prywatna krytyka mogła mieć wpływ na tak poważną rzecz, jak kwalifikacja do kolejnego etapu, aby w przyszłości zostać oficjalnie mentorem w SL

Tak czy inaczej z chęcią chciałbym poznać powód dyskwalifikacji. Niestety, nie udało mi się wczoraj spytać nikogo o to (Magnus chyba był nieobecny, a Malwina oprowadzała zagranicznego gościa po PC, więc nie chciałem jej przeszkadzać... o 2 w nocy czasu polskiego)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 14:50 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Cytuj:
Anulka próbowałaś rozmawiać z organizatorami kursu o powodach odrzucenia twojej kandydatury ?

Od tego należało zacząć, bez uruchamiania lawiny podejrzeń ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 16:25 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
No, Anulka pisala.. dostalam takiego maila:
Cytuj:
Droga Anulka Zimminy,
Dziękujemy za zainteresowanie programem weryfikacji polskich Mentorów. Przedstawiona kandydatura nie osiągnęła poziomu punktów , które pozwoliły by zaprosić Rezydenta do dalszej części programu.
Zapraszamy na kolejną edycję.
Z poważaniem
Polish Community

nie chciałabym oczywiscie uruchamiać zadnej lawiny, jedynie dowiedziec sie od tych, którzy przeszli do kolejnego etapu, o to jakie sa kryteria zaliczenia. Innymi slowy, zostalam oblana ale na korytarzu pozostaje i pytam kolejnych wychodzacych o co chodzi. Mam wlezc tam spowrotem i pytac dlaczego zostalam na samym podejsciu oblana. Tylko pytam wychodzacych z bananem na twarzy, czy znaja te kryteria (bo je spełnili), aby sie na te kolejna edyje przygotować.
Tylko tyle, zadnych lawin. trolowania czy pogwarek.

btw: Oblana na okazję jutrzejszego Śmigusa Dungusa ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 20:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
Myślę, że jednak to, że Anulce jest bliżej do SP niż do PC miało istotny wpływ. Było głośno o rozłamie w SP i odejściu ludzi z grupy, którzy stworzyli PC. Second Poland to już dla nich chyba zamknięty rozdział. Tak sądzę.
Może nie tu, ale na IM Malwina albo Magnus jeszcze Anulce wszystko wyjaśni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 20:54 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Istnieje pewna dość liczna grupa mentorów prowadzona dotąd przez Lindenów (Second Life Mentor). Warunkiem uczestnictwa jest pewnien dłuższy staż konta bez poważniejszych nagan i zawieszeń. Jednakże na stronie SL po wejściu w opcje Volunteer otrzymujemy mglistą informację, że Lindeni nie dają sobie rady z natłokiem zgłoszeń i jak na razie rozpatrywane są zgłoszenia przyjęte wcześniej. Dodam, że ta strona to od ładnych kilku miesięcy o tym informuje. Z tego co wiem posługiwanie się tagiem Second Life Mentora bez zgody LL podchodzi pod raport. Wszystkie inne grupy mogą mieć z tego powodu kłopoty no chyba, że wśród ich członków znajdują się pracownicy LL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 21:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Bryana Lorefield
hm zastanawiam się, że jeżeli jak piszesz:

...Lindeni nie dają sobie rady z natłokiem zgłoszeń i jak na razie rozpatrywane są zgłoszenia przyjęte wcześniej...

to po co ogłaszany był konkurs?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 21:55 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Lindeni strone o tym, ze prosze pozniej, to w styczniu ubieglego roku zawiesili. Dlugo strasznie przetwarzaja ten natlok kandydatow z 2007 roku. Dlugo nawet jak na standarty amerykanskie. Mozliwe jednak ze to jest tylko zmylka dla maluczkich, i tak jak wszedzie znajomosci, protekcja i nepotyzm. Widac w SL tez juz rowni i rowniejsi.
Czyz wszelkie mozliwe wady,przywary i niedoskonalosci z taka latwoscia przenosci sie do wirtualnego swiata. Latwiej nizli te cechy w powszechnym mniemaniu uznane jako pozytywne.?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 22:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Cytuj:
...PC ogłosiło te nnabór, aby wyłonic osoby na polskich mentorów...

Czytajcie uważnie posty pisane w temacie, zanim znowu zadacie pytanie, czemu by konkurs w PC.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 12 Kwi 2009, 23:29 
Anulka, czlowiek to takie stworzenie, ktore zawsze bedzie pchalo do przodu swoich znajomych i bliskich. Kazdy na tym forum majac wybor miedzy Einsteinem a swoim bratem, siostra, przyjacielem, zawsze wybierze na stanowisko tych drugich. Tak jest, bylo i bedzie czy to w sl, czy w poludniowym Mexyku, Holandi, Bawarii, wszedzie gdzie jakas role odgrywaja uczucia i wzajemne wiezi miedzyludzkie. Nie zmienimy tego:)

PS. Nie mam pojecia jaki powod mialo PC, z reszta nie trzeba byc ksiedzem zeby byc swietym , tak samo jak nie trzeba miec taga mentora aby pomagac;)

Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 00:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
1. Nabór jest na mentorów polskiej wyspy startowej, jak słusznie zauważył Max. Lindeni wiedzą o tym.
2. Nie mam pojęcia, jakimi kryteriami kierowali się ci, którzy prowadzą nabór. Wypełniłam ankietę, otrzymałam odpowiedź, że przeszłam dalej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 23:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Dopytalam sie u organizatorow.. nie podano zadnych kryterow. Wydaje sie, ze opinie sa wydawane wylacznie na podstawie prywatnych koneksji osob z komisji rekrutacyjnej.
Dziekuje wszystkim za wsparcie.
Czy zechcielibyscie sie podzielic .. kto sie dostal do kolejnego etapu ? Mad i Max juz wiem. Ktos jeszce ?

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ 18 Kwi 2009, 19:57, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 23:56 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
AnulkaZ napisał(a):
Wydaje sie, ze opinie sa wydawane wylacnie na podtsawie prywatnych koneksji osob z komicji rekrutacyjnej.

No cóż ja powiem tyle. Nie wydaje mi się, żeby to było takie widzi mi się i by na tak wydawałoby się ważną sprawę wpływały subiektywne odczucia i relacje między komisją a kandydatem.
Absurdalne mi się także wydaje stwierdzenie, iż osoby współpracujące i działające w projekcie Second Poland miały jakiekolwiek mniejsze szanse ze względu na fakt, że projektem Polish Community kierują byli mentorzy projektu SP.
Na koniec dodam, iż zgadzam się, z Morrigan, że stworzenie polskiego klienta i polskiej wyspy startowej to "milowy krok".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 00:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Też się zgadzam że stworzenie polskiej wyspy startowej to duże osiągniecie i wielkie brawa dla realizatorów, tak samo z polską wersją klienta.
Tyle że nie podoba mi się nazywaniem tego „Polish Community” kiedy jest to projekt oderwany od ogólnopolskiej społeczności przebywającej w SL, chyba że taką społecznością nazwie się rezydentów którzy spędzą na wyspie pół godziny ucząc się wkładać portki, a potem nie będą mieć ze sobą nic wspólnego...
Co do relacji SP a byłymi mentorami SP (co za absurdalny tytuł :lol: ) to absurdalne nie musi być absurdalnym (poza absurdalnym tytułem). ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 01:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Dziekuje Llorando.. widac do nauczania jak portki wkladac sie nie nadaje. Zapytalam jednego z szefaów PC o powody i nic poza kilkoma metnymi wyajnieniami nie otrzymalam.
Kryteria byly nastepujace:
Kod:
[2009/04/13 14:09]  PC-Owner: kazda osoba zostala zaopiniowana
[2009/04/13 14:09]  PC-Owner: odpadly te ktore nie spelnialy zalozen
[2009/04/13 14:09]  PC-Owner: najczesciej technicznych
[2009/04/13 14:10]  PC-Owner: naprzyklad staz w sl
[2009/04/13 14:10]  PC-Owner: a dalej byla ilosc AR na danego delikwenta
[2009/04/13 14:10]  PC-Owner: obserwacja w swiecie i rozmowa na nieznanym awie
[2009/04/13 14:11]  PC-Owner: przeprowadzona przez pracownikow firmy
[2009/04/13 14:11]  PC-Owner: lista wrocila
[2009/04/13 14:11]  PC-Owner: wyniki sa znane

Poniewaz mniemam ze 18 miesiecy w SL to pewnie az malo, brak AR i innych uwag to za malo, 2 jezyki to za malo, budowanie i troche skryptowania, tworzenie ciuchow aby nowych nauczyc trudnej sztuki wkladania portek to za malo. Widac nawet rozmowy na nieznanym awie nie zauwazylam.. bo mnie w SL prawie nie bylo w tym czasie. Taki ot drobiazdzek.
Lecmy dalej.
Kod:
[2009/04/13 14:12]  Anulka Zimminy: a ktorego zalozenia nie spelniam.. stazu, braku AR-ow, nieznajomosc techniki, za malo pomagam ?
[2009/04/13 14:12]  PC-Owner: tego niewie nikt od nas
[2009/04/13 14:13]  PC-Owner: staz masz
[2009/04/13 14:13]  PC-Owner: opinie ok
[2009/04/13 14:13]  PC-Owner: moze AR
[2009/04/13 14:13]  PC-Owner: albo niepotrzebna dyskusja na ogolnym

i to ostatnie zdanie chyba wyjasnia dlaczego. Przy okazji, LLorando, racyje masz:
Kod:
[2009/04/13 14:15]  PC-Owner: zapraszam do nastepnych edycji
[2009/04/13 14:15]  Anulka Zimminy: Nie mam zamiaru.. zdaje sie ze glosy dyskusji na forum sa sluszne.
[2009/04/13 14:16]  PC-Owner: niewiem
[2009/04/13 14:16]  PC-Owner: nie czytuje

Polish Community widac tylko chwytem marketingowym jest. A oburzenie swiete zapanowalo ze uznalam te Arene za macdonaldyzacje polski. Fakt, do MacDonalda ani zednego innego wojska z taka niewypazona geba sie nie nadaje.
Mimo ze mnie odrzucono, z wyspy dzis conajmniej dwie osoby nieumiejace portek zalozyc wyszly, naumiane zostaly przez te oblana i bez SL Mentora nad lebkiem jakos mozna.
Tak tez czynic bede.

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ, 14 Kwi 2009, 08:05, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 02:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Czy ktoś może mi zdefioniować niepotrzebną dyskusję na ogólnym?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 14:13 
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Kajda Afarensis
Dokładnie, po co roztrząsać ten temat.

Mnie jednak drażni jedno, skoro ludzie są chętni do pomocy innym, to czy maja TAG nad głową czy nie, cos zmieni? Powiedzcie sami? a moze tu nie chodzi o chęć pomocy, lecz o chęć posiadania?

Odsyłam do cytatów, dla tych którzy maja wątpliwośći:

"Bądź altruistą. Szanuj egoizm drugich." :)

"Najczęściej w naszym życiu spotykamy się z serdeczną obojętnością"

Człowiek jest tyle wart ile jest w stanie zrobić dla drugiego człowieka...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 14:20 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Kajda, tak jak napisałam - pomagałam do tej pory, będę to robić nadal, z tagiem czy bez. Zresztą taga SL Mentor mentorzy z polskiej startówki mieć nie będą. Od kilkunastu miesięcy mam zresztą wyłączone wyświetlanie taga grupy nad głową, poza epizodem z pierwszym rządem PR.
Ale chodzi o pomoc na samym początku - wyspa startowa tak jak inne takie wyspy będzie zamknięta dla "zwykłych" użytkowników SL, dostęp do niej będą mieli newbie i mentorzy.

Szkoda, że kryteria doboru kandydatów są niejasne. To forum jest rzeczywiście najpopularniejszym polskim forum o SL (nawet jeśli nikły procent Polaków z SL tu bywa ;-)), może więc warto było podjąć próbę współpracy i tutaj wyjaśnić o co chodzi.
Zwłaszcza, że dyskusja toczy się kolejny dzień, a nikt z PC nie pojawił się w wątku. Smutne to trochę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 16:27 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ludzie, ja jestem Guru wsyzstkich polskich mentorów czy mendziorów mimo że nigdy żadnego podania nie wysyłałem. Wystarczyło na monitorze naświetlić kropka a potem go wkleic d o paszportu polsatu w miejse aktualnej wizy polsatowskiej

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 17:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Podstawowa chyba sprawa to status PC. Jesli jest to przedsiewziecie LL w ktorym nasi rodacy pomagaja ( chwala im za to) to pytania Anulki sa zasadne - sa kryteria, ktore spelnila wiec dlaczego nie?
LL zamknelo jednak oficjalny nabor na Mentorow, wiec podejrzewam ze PC to rodzaj hybrydy - LL daje blogoslawienstwo grupie ludzi i sie nie wtraca w to, co oni robia. Tez ladne ale zmienia sprawe naboru. Jesli prywatny wlasciciel dobiera sobie ludzi, to kieruje sie wlasnymi kryteriami i prawo do tego ma niezbywalne. Po co kwestionariusz? Aby nie trzeba bylo uzasadniac odmowy. Nie ma to nic wspolnego z sympatia lub 'plecami'.
Taki przyklad: Gdybym prowadzil nabor do Podexa to nie przyjalbym Pietii, chociaz go lubie, bo ma konukrencyjna firme i pewnie by knul :) Nie przyjalbym tez wielu innych osob z roznych powodow, mimo ze moja sympatie maja po wieki. (Anulke akurat bym przyjal, oczywiscie o ile mnie odmutuje i przestanie reklamowac konkurencyjna firme na 'L" ).
Prawem organizatora jest odmawianie roznym osobom, a ze czesto sie je lubi, to trudno to powiedziec wprost.
Moglo byc np tak
Wiadomo, ze Anulka jest pyskata i ma - zacytuje autorke.
Cytuj:
niewyparzona gebe

za co ja wszyscy kochamy, ale w dydaktcznej pracy mentora nie jest to cecha mile widziana

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 20:02 
Dołączenie:
Październik 2007
A mam takie jedno skromne pytanie do tych, którzy "zawiedli się", że akurat ich kandydatura została odrzucona na wstępie: ..... a zasady Tos'u znają? , może zostały złamane w taki sposób, ze Święty Boze nie pomoże?
Moze warto pomyslec nad tym, bo pewnie tacy "delikwenci", którzy złamali te zasady, pewnie sa odrzucani na samym początku :)

i tutaj fajny cytacik:
"Nie zawsze jest tym samym: być dobrym człowiekiem i dobrym obywatelem" (Arystoteles)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 20:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Delikwenci pewnie wiedza, bo jesli zlamali i zostali nakryci to dostali AR. Jesli nie zostali nakryci to jest to ich slodka tajemnica :)
Ze znajomoscia ToS bym nie przesadzal, mysle ze wystarczy zarys i oczywiscie BIG SIX w calosci bo jak to mowil Arystoteles:
Cytuj:
Gdyby ktoś nad jakąś sprawą stale się zastanawiał, rozstrzygnięcie jej przeciągnęłoby się w nieskończoność.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 20:55 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
ta ktora sie zawiodla zacytuje sama siebie
AnulkaZ napisał(a):
Poniewaz mniemam, ze 18 miesiecy w SL to pewnie az malo, brak AR i innych uwag to za malo, 2 jezyki to za malo, budowanie i troche skryptowania, tworzenie ciuchow, aby nowych nauczyc trudnej sztuki wkladania portek, to za malo.

nawet zadnego ucziwego bana w zadnym rejonie nie otrzymalam przez 18 miesiecy. A to Ci pech.

Widac niezbyt dokladnie wyjasnilam o co mi chodzi.. Polish Community tlumacze jako Polskie Spoleczenstwo.. moze byc Wspolnota. Ale tez jestem jakoby z pokolenia X, ktore takie slogany chce pojmowac doslownie.

Majac za soba intensywna obecnosc w SL i mniemajac, ze zanabylam na tyle umiejetnosci, aby móc nieskormnie sadzic, iz do nauczenia nowo przybylych procedury zakladania portek, jak to Llorando obrazowo okreslil, sie raczej nadaje, aplikacje skladam i zostalam odrzucona tylkona postawie tego, ze to ja

Nie ide wzorem innych dyskusji, tutaj na forum, i nie rzucam zadnych ploteczek ale prezentuje konkretne fakty i swoja opinie o nich.

Przy okazj... W moim przekonaniu, przyjazn (a tak doslownie tlumacze SL-owe friendship a nie jako tylko znajomosc z jednej wymiany zdan) polega takze na tym, ze mozna wykazac sie cywilna odwaga a odmowienie czegos, prosto w oczy, tylko od kultury osobistej przekazujacego zalezy, na ile to bedzie bolesne. Ale nie obrazliwe. Przyjaciele potrafia sie zrozumiec i sobie nieco rzeczy wytlumaczyc bez domniemywania nieczystych intencji.

Wydaje mi sie, ze zalozyciele Polskiej Wspolnoty nie nauczyli sie niczego ani na swoich ani na cudzych bledach. Przyjmuje falszywosc swojego zalozenia,i uznaje, ze tworcy Polskiej Wspolnoty tylko dla siebie i grona swoich zaufanych i poplecznikow owa wspolnote zalozyli zgodnie z prezentowanym tu stanowiskiem Pana J.S.

Polish Community to nie jest Polskie Spoleczenstwo czy Wspolnota a prywatno-biznesowe przedsiewziecie, nazwa tylko z lekka zwodnicza.. No, ale coz, niektore banki tez obiecuja 9% odsetek, a dopiero na samym dole malutka czcionka dopisuja, ze i owszem, ale za 10 lat przetrzymywania u nich okraglego miliona. Tutaj nawet takiego dopisku nie bylo czyli np. ze nabor dla wszystkich spelniajacych takie to a takie kryteria, za wyjatkiem tej zolzy, Anulki.

Niechze wiec sobie firma "Polish Community" rosnie w sile a jej tworcy oplywaja we wszelkie dobra i dostatki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 21:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
Anulka wiesz wydaje mi się, że lekko przesadzasz ze swoimi żalami tu na forum. Skoro nie zostałaś wybrana...mówi się trudno.
Niby już kilka postów wcześniej zakończyłaś temat, ale jeszcze ciągniesz. W jakim celu ? "Jak mnie nie wybrali to im dokopię na forum ...?"

@Llorando : Krytykować jest zawsze łatwiej, niż samemu coś zrobić i utrzymać. Chyba wiesz coś o tym ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 21:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Pewnie że łatwiej, tyle że ja z reguły nie krytykuję od tak z czystej złośliwości. Najbardziej krytyczny jestem dla... samego siebie. I dlatego moje projekty czasami „męczę” setki godzin by doprowadzić je do doskonałości. I pewnie stąd moja „wada” - wskazywania także innym niedoskonałości w ich dziełach. Człowiek mądry wyniesie z krytyki naukę, a inny tylko zobaczy złośliwość (której może nie być wcale).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 22:05 
Dołączenie:
Październik 2007
Anulka, moze nie powinnam pouczać, ale przestrzeganie Tos'u to nie tylko bany, złamaniem takiej zasady jest również kopiowanie i przekazywanie dla ogółu prywatnych wiadomości, które otrzymałas :) Więc, czasami, jak cos męczy lepiej zapytać, ale nie wywlekac żali na forum.

Pomijając TOS, ale to co zrobiłaś, to złamanie zasad etyczno - moralnych związanych z "przyjażnią Sl'ową"- jak ty to nazywasz. :)

„Najbardziej palącą potrzebą ludzkiej natury jest pragnienie bycia ważnym.”
Prof. John Dewey

... a to tak na marginesie

więcej się nie wypowiadam...

Amen

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 22:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ja tylko w ogolnie w kwestii formalnej:
Zamieszczanie rozmow prywatnych poza SL jest legalne, ToS tego nie zabrania.
Zamieszczanie rozmow prywatnych jest niezgodne z regulaminem forum.
Cytuj:
Nie jestem przeciwko prawu, to prawo jest przeciwko mnie.
Joseph Estrada

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 23:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Cytuj:
IV. OSTRZEŻENIA

Administrator i Moderatorzy dają ostrzeżenia użytkownikom zakłócającym porządek na forum. Po trzech ostrzeżeniach użytkownik nie może pisać postów na forum, po czterech nie będzie mógł wejść na forum. Powodem ostrzeżenia może być:(...)

8. Naruszanie Community Standards bądź ToS Second Life, w szczególności ujawnianie jakichkolwiek danych dotyczących RL innych użytkowników oraz cytowanie rozmów z SL bez ukrycia tożsamości rozmówców. (Zasada ta dotyczy także innych prywatnych rozmów typu gg bądź maili).

Tyle regulamin. W tej chwili zacytowane przez Anulkę rozmowy nie łamią ani ToS, ani regulaminu forum.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 23:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
NIc innego nie twierdzilem:)
Zapis o karalnosci umieszczania rozmow prywatnych na forum wydaje mi sie dyskusyjny, chociaz rozumiem intencje ustawodawcy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 23:43 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Sql Miles
Ja tez bym chcial wiedziec jesli mnie by to spotkalo, dlatego popieram dociekliwosc Anulki jak i celne spostrzezenie Llorando - w koncu spolecznosc to nie tylko jej 'zalozyciele'. Pochwalam rowniez checi przelane w czyny co do polskiego klienta. Mentorowym tagozercom mowie stanowcze nie.

Cytuj:
Wszystko Ch** - Kuba Sienkiewicz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 00:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Maciek Marksman
Tak dla ścisłości klient był tłumaczony na długo przed powstaniem grupy PC i z mojej perspektywy miał służyć wszystkim Polakom w SL - z takimi lub innymi tagami. Tym bez tagów też.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 00:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
A co ma klient to tego tematu?... Chyba muszę przeczytać uważnie od początku 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 00:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
Hmm, wystarczy jeden post powyżej... Ale dokładnie prosze

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 01:01 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Umiem czytać ze zrozumieniem. Czasami tylko rozumiem inaczej niż inni. Taka skaza.
Sql chwalił klienta w kontekście działalności jako takiej. Tak zrozumiałam. Nie w związku z mentorami, ale Polakami w SL.
Ale co autor miał na myśli dociekać nie zamierzam. I na tym off top kończę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 01:13 
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Ewa Erin
A ja gratulacje zloze Polish Community.Nie minal miesiac od otwarcia wyspy a juz na forum publicznym podaje sie w watpliwosc motywacje nie tylko tej grupy ale tez pracownikow Linden Labs.Wszystko to w temacie dotyczacym mentorow ,czyli ludzi ktorzy do wyjasniania watpliwosci sluza.Bez jednego komentarza i proby wyjasnienia konfliktu ze strony Polish Community.Duza sztuka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 01:14 
Dołączenie:
Październik 2008
Mad jesli o mnie chodzi odnosnie klienta to tylko wyrazam swoj podziw za poswiecony czas i wlozona prace. NIelatwe to bylo zadanie i tak jak Maciek wspomnial prace zaczely sie juz dawno temu, efekty widac dopiero od niedawna i niech to bedzie wyznacznikiem tego wysilku nie jednej a paru osob (Malwiny i Macka, byc moze kogos jeszcze o kim nie wiem). Wracajac jednak do watku, z rozczarowaniem stwierdzam ze spolecznosci jakie znam wsrod naszych rodzimych tworow sa przesiakniete jadem, jedni patrza na drugi z pogarda lub pretensjami. Sam temu ulegam.
Skad to sie bierze? Trudno powiedziec, byc moze w hierarchiach zatraca sie czlowiek a pozostaje jedynie jedynie jego rola, a nie daj Bog byc poza tym gronem to juz calkiem mozna czuc sie jak odmieniec. Ktos wspominal o obserwacjach na nieznajomych awach ale ciekawi mnie czy wzial pod uwage ze tez mogl byc obserowoany z podobnej perspektywy. Niestety oceniajacy w tym wypadku sami maja nienajlepsza ocene...

p.s - okej widze ze Mad odczytala mnie dobrze tylko ze ja niepismienny jestem i dlugo mi zeszlo wyjasnianie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 03:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Pomagać można i bez taga. Nie to nie. Nie chca to niech im będzie, ja tam bym aż tak tego nie roztrząsała, bo podejrzewam, że wielu się zgłosiło i nie dostało. Może brak rozmowy z nieznajomym? Możliwe... Może rzadkie bywanie w SL? Wszystko jest możliwe.

Ważne, żeby pomagać. Próbować się dostać można zawsze.
Ale naprawdę nie jest to końcem świata :)

Pozdrawiam serdecznie panią od pięknych obrazów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 10:06 
Dołączenie:
Styczeń 2008
nick w SL: Jacun Johin
Chwilka, przepraszam, że odbiegam od tematu. Strasznie długo mnie nie było w SL (ale to strasznie), ale nadal jestem mentorem... gdzie jest Polish Community? :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 10:42 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Rodzi się w bólach.
Jak zwykle słoń, a sprawa polska, wszyscy wszystko wiedzą najlepiej 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 12:09 
Dołączenie:
Październik 2008
Mad swieta racja. Nadmienie tylko ze przy moim zatwardzeniu porod to pestka : )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 10:19 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
O kurka, to jest jakieś Polish Community ? Jak oni mogą nazywać się PC, skoro ja tam jeszcze nie byłem, ba, nawet o nich nie wiedziałem :P
Co do nieprzyjęcia Anulki - nie martw się, przejdź na jasną stronę po której jestem ja :) Olewam wszystkie 'towarzystwa' - jak ktoś o coś zapyta w SL to pomogę o ile się na tym znam i jestem szczęśliwy :)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 18:37 
Treść usunięta na życzenie autora

Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 19:21 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
dlaczego Polish Community skoro ma służyć Polakom nie ma polskiej nazwy tak jakby nakazywała to logika ?
moim zdaniem ten mentoring to lekki przerost formy nad treścią, ale to może tylko moje zdanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 19:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Brzmi gorzej niż wyroki sądowe, tylko paragrafów brakuje. :mrgreen: Czy tylko ja odnoszę wrażenie iż to całe PC zostało stworzone nie dla polskich rezydentów w SL ale dla podbudowania ego samych twórców PC? ;-)

p.s.
Tak mi się przypomniał taki tekst pasujący do sytuacji: „My wiemy, że wy nas nie kochacie i nie słuchacie, ale my tak długo będziemy was kochać aż wy nas w końcu pokochacie i posłuchacie” - ale nie pamiętam z jakiego to filmu było. :-)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 20:25 
Hah i to kocham w Polakach:) We wszystkim jestesmy najlepsi, mamy najlepszych lekarzy, murarzy, najlepsze szkoly, najlepsze uczelnie, najlepszych informatykow, programistow, nawet w sl najlepsze pomysly, najlepszego programiste(Sql gratuluje!!), artyste(Deso).
Cytuj:
"Kiedy wszyscy są Super, to nikt nie jest super"(Iniemamocni)

Dziwicie sie, ze lindeni chca polaczyc SL-teen z SL dla doroslych, a ja sie dziwie dlaczego Wy, Wielcy Mysliciele polskiego SL-a z przerazajaco duzym dystansem do wszystkiego,a zarazem do niczego, zachowujecie sie gorzej niz dzieci.
Cytuj:
-Mamusiu on mi zabral lopatkeeee!!!
-Klaaamieeesz!! To moja lopatka!!
-Nie, bo mooooja!!! Mamoooo!!!!

Klocicie sie o kazde najmniejsze gowno. Ile wy do cholery macie lat? 10? 14? a moze 5? Choc nie, dzieci w tym wieku rozumieja wiecej. To, ze sie ma 30-stke na karku wcale nie oznacza, ze sie jest dojrzalym i doskonale to tutaj widac. Jeden madrzejszy od drugiego, ale tego co sam robi juz nie widzi.
Cytuj:
Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia.

— Jean Cocteau

Amen.

Mam 19-lat i jak na was patrze to az dreszcze mnie przechodza, bo jak ze mnie taki grzyb wyrosnie to kaplica.

Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 20:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Popieram Czesia. Całym sercem. Prawda jest taka, że już wolę się nie odzywać na tym forum, żeby nie wyszła z tego ostra dyskusja o długości i zastosowaniu papieru toaletowego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 22:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Ando Karu
"Ja wiem, że PoloCocktowcy nas nie kochają, ale my ich tak długo będziemy kochać, aż oni nas w końcu pokochają." - Kingsajz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Kwi 2009, 23:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ahh dziękuję, to był świetny film. :-D
PC też nas na pewno kocha! ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 00:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2006
nick w SL: Jaroslaw Uggla
Na życzenie Malwiny została usunięta treść jej postów. Konto zostanie usunięte w poniedziałek.

Offtopic z tego tematu zostanie wydzielony do nowego topicu w odpowiednim czasie.

I pamiętajcie:
Image

;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 12:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
Llorando Runo napisał(a):
Czy tylko ja odnoszę wrażenie iż to całe PC zostało stworzone nie dla polskich rezydentów w SL ale dla podbudowania ego samych twórców PC? ;-)

Wcale się nie dziwię teraz Malwinie, że poprosiła o usunięcie konta. Za powyższy tekst Llorando, też bym dał sobie spokój z tym forum na jej miejscu...Lepiej niech każdy pilnuje swojego kawałka ziemi w SL i tego co na nim jest albo i nie ma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 12:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Tylko chodzi o to że tu została poruszona kwestia nie bardzo prywatna. Czy ja krytykuję jakieś banki, teatry czy inne działalności prywatne?
Stworzone zostało coś nazwane oficjalną polską społecznością (oficjalnie wspierane przez LL) bez udziału tej ogólnopolskiej społeczności SLowej. Ja tam się np. do ogólnopolskiej społeczności SL poczuwam i nie spodobało mi się iż robi się coś w moim imieniu bez mojej wiedzy i zgody. Twórcy PC zamiast naprawić swój błąd to co robią po słowach krytyki? Całkowicie zrywają stosunki z jedyną ogólnopolską społecznością SLa. Zachowanie dziecinne a do tego groteskowe w swojej formie (oświadczanie jakiego nie powstydziłby się prezydent RP, tyle że bardziej, czyli „świętszy od papieża”). ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 13:57 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Noah_Perinal napisał(a):
Wcale się nie dziwię teraz Malwinie, że poprosiła o usunięcie konta. Za powyższy tekst Llorando, też bym dał sobie spokój z tym forum na jej miejscu...Lepiej niech każdy pilnuje swojego kawałka ziemi w SL i tego co na nim jest albo i nie ma.

hehehe co za logika. idąc dalej jeśli LLorando powie to samo w SL , to cale PC strzeli focha na SL i sie przeniesie na zieloną łączke? :]
Oficjalnym powodem focha na forum jest to ze Anulka ujawnila tresc rozmow. No przeciez to jest smiech na sali :) Ale to malo wazne bo to sciema. Kazdy i tak wie ze odejscie z forum to wynik niepochlebnych opinii o pc w wątku o wyborze mentorów. Tak samo jak kazdy wie ,ze odprawienie Anulki z kwitkiem to wynik jej zaangazowania w SP.
PC ladnie wali scieme za sciemą.

Jednak sciemy to nie najgorsze tak naprawde. Nic nie przebije tego dziecinnego zachowania :) Gdyby krytyka dzialala tak na doroslych ludzi na forum, to np Jantarka musialaby juz byc na ksiezycu.
Taki foch na forumowiczow ostatnio strzelil oslawiony RR :) w podobnym stylu wlasciwie.

a LLorando w swojej wypowiedzi kilka postow wyzej ma duzo racji i sie moge podpisac pod tym i wielu innych pewnie tez :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ja tylko nawiaze do kwestii usuniecie postow. Powod rozumiem, ale mimo szczerej zyczliwosci do autorow - nie zgadzam sie! ( co u mnie jest raczej norma, bo nieczesto zgadzam sie z kimkolwiek:)
Powodem tym bylo nieleleganckie zachowanie sie jedego z forumowiczow, ale nie widze sensu w calkowitym odchodzeniu z forum. To tak jakbym poszedl do Polish Arena, jeden z przypadkoweych widzow powiedzialby "Shuftan jest gupi" a ja w zamian obiecalbym , ze wiecej na zaden koncert tam nie przyjde i bede bojkotowal organizatorow.
Druga sprawa - PC traci mozliwosc darmowej reklamy, bo pare osob to forum jednak czyta.
Z tym sie wlasnie nie zgadzam :)Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnych decyzji i Shuftanowi nic do tego.
Zainteresowala mnie jednak tematyka prawna ochrony tajemnicy korespondencji. ciekawe to jest i moze sie przydac innym.
LL oczywiscie nie zabrania ujawniania rozmow prywatnych i zwala wszytsko na prawo krajowe rozmowcow. A w naszym prawie jest dziwnie, znalazlem tylko jeden paragraf:
Cytuj:
Art. 82. Jeżeli osoba, do której korespondencja jest skierowana, nie wyraziła
innej woli, rozpowszechnianie korespondencji, w okresie dwudziestu lat od
jej śmierci, wymaga zezwolenia małżonka, a w jego braku kolejno
zstępnych, rodziców lub rodzeństwa

Interpretacja jest najczesciej taka:
Ochrona korespondencji dotyczy tylko osob trzecich tzn ze jesli avatar A rozmawia z avatarem B na IM, a avatar C podslucha to skryptem i ujawni to avatar C popelnia przestepstwo.
Jesli jednak piszemy do siebie nawzajem to obydwie strony rozmowy moga to pokserowac i pooklejac cale miasto:) ( Co nie znaczy ze jest to ladne i eleganckie, ale to juz inna bajka)
Niektorzy z prawnikow twierdza, ze tylko nadawca korespondencji nie ma prawa ujawniac tresci listu, odbiorca moze. Nadawca moze ujawnic tresc przed wyslaniem do adresata (np list otwart) ale po - juz nie.
Dziwne, co? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Powiem krótko, szacunek (o którym niektórzy tak głośno "krzyczą") to nie tylko oczekiwanie, iż inni będą szanowali nas i nasze poczynania. To również sposób podejścia nas samych w stosunku do innych. Pod słowem "szacunek" kryje się też poszanowanie poglądów. Szanując innych przyjmujemy, że mogą mieć oni zdanie odmienne od naszego i mają prawo o tym mówić.

Kiedy ktoś, spotykając się z odmiennym od naszego poglądem, opinią, "ucieka" bez słowa wyjaśnienia, bez próby podjęcia dialogu, dla mnie jest to niczym innym jak brakiem szacunku. Ot na zasadzie "w nosie mam wasze zdanie, ja wiem swoje a wy róbcie co chcecie, nie będę z wami dyskutować". Czy to właśnie przejaw szacunku? Jeśli tak, to wybaczcie ale mnie uczono inaczej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Osoby występujące na forum w podwójnej roli powinny być tych ról świadome.

Llorando piszący prywatnie może dyskutować, drwić, prowokować, obrażać się, a nawet żalić się jak go wszyscy gnębią. Llorando zamieszczający w dziale biznesowym ogłoszenie o swoim produkcie ma obowiązek zagryźć zęby i cierpliwie odpowiadać na zarzuty i pytania, nie strojąc fochów kiedy ktoś mu napisze, że ta jego pożal się boże willa jest za droga i że sto razy ładniejszą można znaleźć na freebiesach.

Ja, użytkownik Madelaine, mam prawo do własnych opinii, sympatii i antypatii. Moderator Madelaine czasami gryzie klawiaturę, ale nie napisze tego, co o danym użytkowniku myśli. I nie obraża się za słowa krytyki. Nie, nie twierdzę, że zawsze mi się to udaje, ale staram się, daję słowo.

To nie jest schizofrenia, to próba profesjonalnego podejścia do wykonywanych zadań.

Jeśli występowałabym na forum jako przedstawiciel simu, uzbroiłabym się w cierpliwość i odpowiadała na pytania i zarzuty. Podjęłabym próbę ROZMOWY, dopiero potem, gdyby okazało się, że mimo tych prób rozmowa nie jest możliwa, zrezygnowałabym ze współpracy.

Zgadzam się z głosami, że każdy użytkownik ma prawo w dowolny sposób kasować swoje posty na forum (jeżeli jest taka techniczna możliwość). Ale kiedy robi to zwykły użytkownik, kasujący swoje posty o problemach z zakładaniem butów albo problemach z zalogowaniem się, ma to inny wydźwięk niż kiedy to samo robi użytkownik występujący jako reprezentant grupy aspirującej do miana "polskiej społeczności".

Mogę przypuszczać, że gdyby Pietia, w czasach kiedy był premierem rządu PR, wykasował treść swoich wypowiedzi na temat Republiki, natychmiast kilka osób zapytałoby, dlaczego to robi - może czegoś się wstydzi, może coś chce ukryć? Gdyby wykasował treść ogłoszeń o swoim banku natychmiast zaczęłyby się podejrzenia, czy ten bank to aby nie jakiś lewy interes? I słusznie - bo wypowiadając się w tych tematach nie był osobą prywatną.

Niektórych rzeczy nie da się wygumkować - ślady po ścieraniu więcej mówią niż to, co było przedtem napisane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Moim zdaniem Mad trafiła w sedno sprawy. Podpisuje się pod tym co napisała rękami i nogami. Myślę też, że warto byłoby na tym zakończyć tą dyskusję bo chyba już wszystko zostało powiedziane, kolejne nasze posty to tylko powtarzanie tego, co już zostało napisane. Nie ma sensu walić głową w mur, bo głowa ucierpi, a mur w najlepszym wypadku zostanie tylko lekko zadraśnięty i na nowo zaciągnięty gipsem.

Mam tylko nadzieję, że nie jesteśmy świadkami powtórki z rozrywki, choć pod inną nazwą i w nieco innym wydaniu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:35 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jacek napisał(a):
Powodem tym bylo nieleleganckie zachowanie sie jedego z forumowiczow, ale nie widze sensu w calkowitym odchodzeniu z forum.

Jacek nie ma sensu takiej dyskusji ciągnąć tym torem. To nie był powód ,a pretekst. Sam to doskonale wiesz.

Jacek napisał(a):
(..,)ale nie widze sensu w calkowitym odchodzeniu z forum.

jak zamienisz slowo w swojej wypowiedzi "powod" na "pretekst" a powodem nazwiesz krytyke dzialan PC w tym temacie i dolozysz do tego wielkie (zeby nie mowic chore) ambicje niektorych w PC to wszystko nabierze sensu :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
Llorando Runo napisał(a):
Stworzone zostało coś nazwane oficjalną polską społecznością (oficjalnie wspierane przez LL) bez udziału tej ogólnopolskiej społeczności SLowej. Ja tam się np. do ogólnopolskiej społeczności SL poczuwam i nie spodobało mi się iż robi się coś w moim imieniu bez mojej wiedzy i zgody. Twórcy PC zamiast naprawić swój błąd to co robią po słowach krytyki? Całkowicie zrywają stosunki z jedyną ogólnopolską społecznością SLa. Zachowanie dziecinne a do tego groteskowe w swojej formie (oświadczanie jakiego nie powstydziłby się prezydent RP, tyle że bardziej, czyli „świętszy od papieża”). ;-)

Jak powstał Kraków w SL, to odezwały się głosy: A kto dał pozwolenie Supremum na wybudowanie czegoś w SL i nazwanie tego Krakowem ?! Pamiętasz to Llorando ? (Jak znajdę ten temat to podam linka) Ja wtedy odpowiadałem: A wybudujcie sobie nawet 100 simów z rynkiem Krakowa, bo nikt nie ma zastrzeżonego tego, że tylko jemu wolno! Ty teraz zachowujesz się podobnie w stosunku do PC :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ale Second Krakow to był projekt całkowicie prywatny, nie wspierany oficjalnie przez LL. Nieoficjalnie mogli sobie go nazwać nawet Tyłkiem Lloranda. Ale w momencie gdy się mnie próbuje przekonać iż należę oficjalnie gdzieś gdzie jednak nie nalezę (jak i większość polskiej społeczności SL) to już mój sprzeciw wyzwoliło. Sprzeciw był konstruktywny, i byłem święcie przekonany że PC nie wypnie się na polską społeczność SL (bo dla mnie było takie przypuszczenie zbyt absurdalne) po nim, a naprawi swój błąd i nas jeszcze bardziej pokocha. ;-) Niestety się myliłem i okazuje się że w Polskiej Społeczności nie potrzebna jest Polska Społeczność. Ba! Nawet jest niechciana i niekochana! ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 14:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
C Nishi napisał(a):
hehehe co za logika. idąc dalej jeśli LLorando powie to samo w SL , to cale PC strzeli focha na SL i sie przeniesie na zieloną łączke? :]

Llorando to nie całe SL ;-) Najwyżej dostanie ban na PC

C Nishi napisał(a):
Oficjalnym powodem focha na forum jest to ze Anulka ujawnila tresc rozmow. No przeciez to jest smiech na sali :) Ale to malo wazne bo to sciema. Kazdy i tak wie ze odejscie z forum to wynik niepochlebnych opinii o pc w wątku o wyborze mentorów. Tak samo jak kazdy wie ,ze odprawienie Anulki z kwitkiem to wynik jej zaangazowania w SP.
PC ladnie wali scieme za sciemą.

Pokaż, gdzie można oficjalnie o tym przeczytać, a przestanie to być plotką. :-D

[ Dodano: 2009-04-19, 15:33 ]
Llorando, projekt Second Life też nie jest dobrem ludzkości, tylko należy do firmy Linden Lab. To oni decydują i dyktują warunki co wolno, a co nie wolno w SL. Jeśli PC ma ich błogosławieństwo, to nawet gdyby całe tu forum sprzeciwiło się temu , nie musiałoby LL na to zareagować w ogóle.
Supremum chyba też miało lub ma wyspę startową, więc w czym problem ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 15:42 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Noah_Perinal napisał(a):

o tym ze PC oficjalnie puscilo focha na forum za opublikowanie rozmow? o tym malwina pisala na forum zanim jej posty zostaly skasowane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 15:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Czepiles sie tej nazwy LLorando jak rzep i nie masz racji:-P
Second Krakow jest czescia Second Poland, ja jestem z Polski wiec mam sie czuc urazony, ze nie jestem w zarzadzie SP?
CP ma blogoslawienistw LL ale to nie znaczy ze nie ma swojej autonomii, Moga robic co chca i publikowac sie gdzie chca, to ich decyzja.
Sry za autoreklame ale nie moge dzisiaj wymyslic innego przykladu.
Podex tez ma swego rodzaju bligoslawienstwo LL i moge sobie zmienic nazwe na Polski Podex. Wcale nie oznacza to, ze musze udzielac sie wszedzie gdzie sa Polacy, i ze nie moze byc innych kantorow wymiany. Byloby inaczej, gdybym mial monopl i LL zabronilo tworzenia innych "bankow" ale tak nie jest ani w stosunku do podexa, ani do PC.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 15:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
C Nishi napisał(a):
Noah_Perinal napisał(a):

o tym ze PC oficjalnie puscilo focha na forum za opublikowanie rozmow? o tym malwina pisala na forum zanim jej posty zostaly skasowane.

Jeśli to prawda, to przepraszam, umknęło mi to podczas przeglądania forum. :->

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 16:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacku, załóżmy nawet że nie mam racji i w Polskiej Społeczności nie musi być Polskiej Społeczności, czy nawet choćby jednego Polaka, bo to tylko kolejna wyspa. Załóżmy że LL tylko uznało PC za oficjalną wyspę startową a nie za Polską Społeczność. Jakby nazywali się „Zboki smoki” to by LL to różnicy nie zrobiło. To dalej uważam za śmieszne zabieranie grabek i wiaderek z piaskownicy dlatego że ktoś powiedział że Zosia ma dużo piegów (oczywiście wiaderka i grabki maja certyfikaty poświadczone w czterech ministerstwach). ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2009, 16:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Znów ten sam schemat. Ktoś robi coś nowego, zaczyna się wielkie bagno, oskarżenia i domysły. Dla mnie to przerażające.

Mnie jest zwyczajnie przykro, że nie będę mogła poczytać o nowościach w PC. Tyle.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 02:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
Przepraszam moderatorów za off-topic w tym miejscu (no tak tylko troche off), ale mam jakieś problemy techniczne wyraźnie ze znalezieniem bardziej adekwatnego wątku.

Po pierwsze - gratulacje dla Polish Community - bez ironii i zupełnie serio, duży projekt, wizja i determinacja i osiągnity cel. To w świecie kapitalistycznym liczy się najbardziej - osiągnie celów.

I parę faktów dla zainteresowanych:

Charytatywne programy mają specjane taryfy w Second Life:

http://secondlife.com/land/privatepricing.php
http://specialorders.secondlife.com/

Wydaje mi się, że simy "Polish Community - WystpaStartowa" i "Polish Community - Polish Arena" do takowych się nie zaliczają i płacą pełne stawki jak każdy inny komercjalny sim - jeżeli się mylę to bardzo proszę skorygować. Żeby nie było wątpliwości - komercjalne simy są jak najbardziej potrzebe i chyba nie ma żadnych powodów, żeby się tego wstydzić?

Program Community Gateway jest otwarty dla wszystkich, Niemcy mają 8 gateways, angielskich jest 13. Nie są sponsorowane przez Linden Lab, Linden Lab definiuje wymagania jakie sim musi spełniać, weryfikuje czy wymagania są spełnione i dodaje logo i link (slurl) do secondlife.com stronki rejstracyjnej jeżeli wszystko jest OK. To wszystko.

http://secondlifegrid.net/technology-pr ... tual-world
http://wiki.secondlife.com/wiki/Community_Gateway

Główny wymóg to posiadanie "community" - myślę, że 17,000 starego i spisanego na straty Polish Community użytkowników secondlife.pl pewnie by się zakwalifikowało. Aha, sim też jest potrzebny, ale z tego co wiem jest parę takich polskich wysepek które może można by bylo nieco odkurzyć? Ktoś zainteresowany? Konkurencja to też taka zdrowa cecha wolnego rynku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 12:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2008
Ja takie typowo polskie miejsca, gdzie jest wszystko czyli sklepy, kluby, jakiś rynek, kawiarnie i nie jest to skupione na jednej "marce" (bo play to wiadomo, że siec komórkowa) ;p i nie jest tam np. sam klub (tych jest mase, więc wymieniać nie będę) znam cztery - SP, PC, PR* i CP. :-)

A skrótów używam dlatego, że w jednych bywałam i znam długo a w innych bywam i mieszkam :p :-)

*Cesarstwo ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 20:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
No właśnie. Gorąco polecam właścicielom bliższe zainteresowanie się programem LL Community Gateway. Play też, nie ma nic złego w komercji, problemy rodzą się z monopolizacji, narzucania sztucznych granic i misinformacji. Bez tego balans w polskim SL zostanie zachwiany w bardzo poważny sposób - popatrzcie ilu nowych ludzi przewija się przez Wyspę Startową i każdy automatycznie dostaje taga PC. W czym też nie ma absolutnie nic złego - na tym między innymi polega program CG. Ale idea monopolu PC w polskim SL raczej mi nie odpowiada - to już takie moje osobiste zboczonko.

Problem mentorów też by się rozwiązał do jakiegoś stopnia. No i proszę - wyszedł post na temat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 13:01 
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Ewa Erin
Maciek polecal wam sprawdzanie traffiku idacego przez wyspe startowa. Niestety choc wydawalo nam sie ze ta informacja byla wyswietlona kiedy post pisal, to ku naszemu zdziwieniu okazalo sie ze jednak dzis jej nie ma. But where is the will, there is the way. Traffik idacy przez wyspe startowa poziom podstawowy - 6783.
To tak dla uzupelnienia poprzedniego postu. Lubie podawac informacje pelne i sprawdzone i zdobyte droga legalna.
Nie bede pytac czemu informacje o traffiku na wyspie startowej zostaly uznane za scisle tajne-odpowiedzi i tak nie dostane, "Wszystko tajemnica" - jak mowil w kabarecie "Na chorbowym" Bogdan Smolen.

Informacje ujawnilam - wladcy i panowie grupy Polish Community - mozecie je odtajnic.
Zdjecia posiadam - i tego z brakiem wyspy startowej poziom podstawowy w search i z traffikiem na tejze wyspie.

Prawda uczyni cie wolnym jak mowi poularne w Ameryce powiedzenie - po co ja omijac i chowac jak cos wstydliwego?

A zaczelo sie od tego ze Anulka miala odwge zapytac "dlaczego mnie tu bija?" I nagle okazalo sie, ze wiele rzeczy tylko sobie wyobrazalismy. A moze sie jeszcze okaze ze cos dobrego z tego powstanie?
Zobaczymy..........

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 14:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Morrigan napisał(a):
Znów ten sam schemat. Ktoś robi coś nowego, zaczyna się wielkie bagno, oskarżenia i domysły. Dla mnie to przerażające.

Mnie jest zwyczajnie przykro, że nie będę mogła poczytać o nowościach w PC. Tyle.

mnie tez...
ale bierzmy pod uwage takie fakty:
nikt z Was nie ma obowiazku chodzic na PC sim(nawet jesli mowia ze skupiaja wokol siebie polska spolecznosc), tak samo jak Malwina i inni nie maja obowiazku pisac tutaj, tym bardziej jesli poczuli sie tutaj obrazani itd.(nawet jesli to forum mowi o sobie ze jest forum polskiej spolecznosci w sl)...
jest wiele polskich simow, jest wiele polskich forow... droga wolna, dajcie im w koncu spokoj...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Kwi 2009, 14:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Obiecałam sobie, że nie wypowiem się już w tym temacie ale to silniejsze ode mnie. Krew mnie zalewa kiedy patrzę jak spychane na margines jest to, co mówią ludzie, którzy najwięcej mogą powiedzieć, jako że "dane im było" znaleźć się u źródła. Staram się też być obiektywna, choć przyznaję, że jest to dla mnie niesamowicie trudne.

Lidia, nikt nie próbuje tu nikogo przekonywać, że PC jest złe i nie powinno się tam chodzić. Osoby niegdyś będące najbliżej "centrum" dzielą się z resztą faktami. Każdy ma prawo do własnych opinii, ale te budowane są na podstawie interpretacji faktów, bez ich znajomości opiniowanie jest nie możliwe.

Niekiedy naprawdę nie trzeba wiele mówić, wystarczy otworzyć oczka i poprzyglądać się.

Są rzeczy, które dobrze przemilczeć, ale są też takie, których nie powinno się przemilczać. Anulka zapoczątkowała jakąś reakcję łańcuchową? A może to jedynie kolejne ogniwo? Może o poprzednich po prostu nikt głośno nie mówił?
Czasem naprawdę warto uważnie poprzyglądać się pewnym rzeczom, popatrzeć nieco szerzej, nie zakładając od razu, że ktoś się na kogoś uwziął.

Ewa Erin napisał(a):
A zaczelo sie od tego ze Anulka miala odwge zapytac "dlaczego mnie tu bija?" I nagle okazalo sie, ze wiele rzeczy tylko sobie wyobrazalismy. A moze sie jeszcze okaze ze cos dobrego z tego powstanie?
Zobaczymy..........

Może prawdą okażą się słowa "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"? I za to właśnie trzymam i będę trzymała kciuki :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 22:20 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Może Wam, starym wyjadaczom, przydadzą się dwa słowa napisane przez kogoś nowego w SL. Jak to wygląda dla osoby, która dopiero co zetknęła się z tym wirtualnym światem.

Jakimś cudem udało mi się znaleźć polską wyspę startową. Cudem, bo pewnie pamiętacie ze swoich początków ten natłok informacji, porad, wskazówek i opcji. Miejsce okazało się piękne, tablice zawierały teksty opisujące wszystko dokładnie. Były też w pobliżu osoby służące pomocą i mówiące po polsku. Nie pamiętam ich dokładnie i nie mogę wymienić. Dzięki temu wszystkiemu start był trochę lżejszy. Pozostała część okolicy wywarła na mnie bardzo duże, pozytywne wrażenie. Ktoś włożył w to wszystko naprawdę dużo czasu i pracy. Zazdroszczę mu uporu i chęci. I chyba też odporności psychicznej.

No właśnie. Dlaczego odporności? Z ciekawości poczytałem sobie forum na secondlife.pl i trafiłem właśnie m.in. na ten wątek :(

AnulkaZ napisał(a):
ta ktora sie zawiodla zacytuje sama siebie

Na to właśnie wygląda cały ten wątek. Wielki zawód i wylewanie żalu. Natomiast nic konstruktywnego :(

AnulkaZ napisał(a):
Poniewaz mniemam, ze 18 miesiecy w SL to pewnie az malo, brak AR i innych uwag to za malo, 2 jezyki to za malo, budowanie i troche skryptowania, tworzenie ciuchow, aby nowych nauczyc trudnej sztuki wkladania portek, to za malo.

nawet zadnego ucziwego bana w zadnym rejonie nie otrzymalam przez 18 miesiecy. A to Ci pech.

Majac za soba intensywna obecnosc w SL i mniemajac, ze zanabylam na tyle umiejetnosci, aby móc nieskormnie sadzic, iz do nauczenia nowo przybylych procedury zakladania portek, jak to Llorando obrazowo okreslil, sie raczej nadaje, aplikacje skladam i zostalam odrzucona tylkona postawie tego, ze to ja

Powiem tak. To wszystko mało. Pozwoliłem sobie poszukać w sieci innych wypowiedzi tej pani, znalazłem też bloga i ślady jakichś kłótni związanych z tym samym tematem co ten wątek. Mam jedną uwagę.
Gdybym po starcie na polskiej wyspie spotkał osobę, która mówi do mnie jakimś dziwacznym językiem ("wczesny Yoda" czy co?), z tak przestawionym szykiem niemal w każdym zdaniu, czasownikami niemal obowiązkowo lądującymi na końcu zdań, to wymiękłbym po minucie rozmowy. Przez pierwszą minutę próbowałbym skumać o co chodzi w każdym zdaniu, a potem stwierdziłbym prawdopodobnie, że w SL funkcjonują również psychiatryki i znalazłem się właśnie na takiej wyspie na skutek czyjegoś kawału. Chyba bym się poddał na starcie. Wolę jak Polak w polskim miejscu mówi do mnie nie kalecząc naszego pięknego języka. A takiego kandydata na mentora to bym tak samo już na wstępie odrzucił.

A takie rzeczy jak poniżej to naprawdę przykro jest czytać :( Już oszczędziłem sobie i Wam cytowania tych, którzy przyłączyli się do tej nagonki.

AnulkaZ napisał(a):

Wydaje mi sie, ze zalozyciele Polskiej Wspolnoty nie nauczyli sie niczego ani na swoich ani na cudzych bledach. Przyjmuje falszywosc swojego zalozenia,i uznaje, ze tworcy Polskiej Wspolnoty tylko dla siebie i grona swoich zaufanych i poplecznikow owa wspolnote zalozyli zgodnie z prezentowanym tu stanowiskiem Pana J.S.

Polish Community to nie jest Polskie Spoleczenstwo czy Wspolnota a prywatno-biznesowe przedsiewziecie, nazwa tylko z lekka zwodnicza.. No, ale coz, niektore banki tez obiecuja 9% odsetek, a dopiero na samym dole malutka czcionka dopisuja, ze i owszem, ale za 10 lat przetrzymywania u nich okraglego miliona. Tutaj nawet takiego dopisku nie bylo czyli np. ze nabor dla wszystkich spelniajacych takie to a takie kryteria, za wyjatkiem tej zolzy, Anulki.

W sumie cały temat się wokół tego obraca. Roztrząsać i kopać bez końca. No i ta brzydka skłonność do nadinterpretacji. Tyle kamieni do rzucania jest pod ręką. Nie jest to trudne gdy się otoczyć ludźmi o podobnej mentalności. A przecież jeśli ktoś został odrzucony, to wciąż ma możliwość pomagać innym. Bo przecież o taką szczerą i bezinteresowną chęć pomocy chodziło, prawda? Spotkałem do tej pory mnóstwo pomocnych osób. Nie wiem, czy wszystkie są mentorami. Nie znam się na tym.
Jakie to jest smutne, że gdziekolwiek i ktokolwiek zacznie jakieś dzieło, przez które służy innym, to zawsze zlecą się ci, którzy specjalizują się w kąsaniu po kostkach. I nie chcę mówić, że to typowo polskie, bo nie mam narodowych kompleksów. Nawet gdy inicjatywa jest na wpół prywatna, co w tym złego? Rozmawiałem z innymi nowymi i większość cieszyła się z tej polskiej wyspy. Niewielu z nich wie o takich przepychankach jak ta tutaj i bardzo dobrze.

Koleżanko AnulkoZ oraz ci, którzy wypowiadali się w podobnym stylu i prawdopodobnie lubią brnąć po pachy w nawozie: marzę o tym, żeby ta karawana PC pojechała dalej. Żeby kolejni ludzie tak jak ja skorzystali na jej istnieniu.
A Wy wyrobiliście sobie już markę. Tworzenie, budowanie i wymyślanie kosztuje więcej czasu oraz wysiłku niż burzenie czy też zwykłe krytykowanie.
Zresztą zamiast się tak rozpisywać, mógłbym podtrzymać konwencję i napisać krótko: hau hau hau. Jednak zrodziłoby to zbyt dużo interpretacji. Może też niektórych urażą ostre słowa. Sorry, nie umiałem inaczej.
Zajrzałem na to forum w celu poszerzenia swojej wiedzy o SL, ale gdy trafiłem na ten wątek, to mi się nóż w kieszeni otworzył i zarejestrowałem się. Jednak nie będę już tu wracał, bo poznałem też jak bardzo jałowe dyskusje się tu toczą w wątkach dłuższych niż 3 strony. Ten ma już 5. Wolałem też połączyć się przez proxy.

I jeszcze raz: dziękuję twórcom wyspy PC oraz ich współpracownikom: stałym lub czasowym. Niezależnie od intencji, które im przyświecały, ta rzecz po prostu... działa. Hau hau :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Wrz 2009, 22:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Nie spodziewałam się, że ktoś odgrzebie ten temat :)
Skomentuje krótko (postaram się). CiezkiMietku, rozumiem i szanuję to, co napisałeś. Różnica między Twoim zdaniem, a większości wypowiadających się w tym temacie jest podstawowa - Ty oceniasz efekt końcowy, my widzieliśmy jak to wszystko powstawało.
Wyspa startowa jest piękna, mentorzy pomocni, generalnie sielanka i świetny start dla nowych użytkowników - nikt temu nie przeczy.
Jednak nawet w historii mamy masę przykładów na to, jak piękne rzeczy powstawały nie zawsze w równie piękny sposób i w niebiańskich warunkach. Chociażby piramidy egipskie - robiące wrażenie budowle, przyciągają turystów... jednak ziemia pod nimi zlana jest potem i krwią niewolników, którzy je budowali.
hmmm no dobrze, podałam dość drastyczny przykład. Przyznaję się, ciut przesadziłam :P

grrr i jak zwykle się rozpisałam.

Podsumuję krótko: punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Nie ma lepszego lub gorszego, każdy jest odpowiedni, prawidłowy... z odpowiedniego miejsca i nie ma co się przepychać i walczyć o to, kto ma rację, a kto "wylewa żale".

Odgrzebaliśmy trupa, czas ponownie go pochować, niech spokojnie spoczywa w czeluściach forum ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso