Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2009, 17:26 
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: marko
Szukałem na forum ale nie znalazłem.
Czy jest możliwość skopiowania zdjęć z inwentory
na dysk twardy komputera?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2009, 17:29 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ja otwieram zdjęcie i robię screen. Jeżeli jest inna metoda, to jej nie znam ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2009, 17:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Bryana Lorefield
Trzeba zrobić tak:
- otwierasz zdjęcie z Inventory, po otwarciu w oknie u góry masz nazwę: Texture: .... (i dalej nazwa twojego zdjecia)
- przechodzisz do zakładki File (góra ekranu, pierwsza z lewej)
- po rozwinieciu wstażki zobaczysz: Save texture as..., klikasz na to i zapisujesz gdzie chcesz na swoim dysku
Pozdrawiam

B

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2009, 17:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Metoda powyzsza dziala pieknie, jesli mamy texture-full perm. Jesli nie - pozostaje metod MAd, czyli screen.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2009, 17:46 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Można jeszcze zrobić PrintScreen który skopiuje zawartośc ekranu do schowka i przekopiować schowek do programu graficznego.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 26 Mar 2009, 19:37 
Krecik, Mad chyba o to chodzilo 8-)

Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 17:19 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Ja otwieram zdjęcie i robię screen. Jeżeli jest inna metoda, to jej nie znam ;-)

Taka metoda to piractwo , no chyba ze robisz to tylko na texturach full perm
ale do textur full perm sluzy metoda opisana przez Bryana

Wspominam tak o tym bo niedawno oglosilas ze jestes swieta w tych sprawach, a wedlug mnie nie jest dorbze sie tak zarzekać.

Madelaine napisał(a):
Nie wiem, co z czym myli się Woodowi, ale ponieważ też nie mam ani jednego pirackiego bajta w komputerze, pod tym względem jestem po jego stronie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 18:29 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Nie, to nie jest piractwo.. tym samym sposobem jest piraceniem kazde zdjecie czy wszelakiem masowo zamieszczane zrzuty ekranowe.. to jest dozwolony prawem autorkim cytat.
Dopiero w momencie gdy zrzut ekranowy posluzylby do zrobienia tekstury wystawionej na sprzedaz mozna sie by w ten sposob odniesc.
Jednym slowem piraceniem jest osiaganie bezposredniej lub posredniej korzysci majatkowej. Zrobienie sobie fotografi pamiatkowej na tle czegos do uzytku swojego lub grona osob spokrewnionych lub pozostajacych w kontaktach towarzyskich (to nie ja a prawodawca wymyslil) pod rygorem nieuzyskiwania korzysci majatkowych piracetniem nie jest. Basta.
Wiecej i dokladniej na ten temat vagla.pl

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 18:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Anulka ma racje, poddam stosowny cytat z ustawy o prawach autorskich:
Cytuj:
Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już
rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis
ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego
i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz
danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku
naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

Mad moze wiec spokojnie robci sobie screeny, nie moze ich jednak wystawiac jako swoich. Nie moze tez postawic sobie zamku, na podstawie screenu z SL bo byloby to budowanie wg cudzego utworu architektonicznego:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 19:07 
Dołączenie:
Sierpień 2007
AnulkaZ napisał(a):
Nie, to nie jest piractwo.. tym samym sposobem jest piraceniem kazde zdjecie czy wszelakiem masowo zamieszczane zrzuty ekranowe.. to jest dozwolony prawem autorkim cytat.
Dopiero w momencie gdy zrzut ekranowy posluzylby do zrobienia tekstury wystawionej na sprzedaz mozna sie by w ten sposob odniesc.
Jednym slowem piraceniem jest osiaganie bezposredniej lub posredniej korzysci majatkowej. Zrobienie sobie fotografi pamiatkowej na tle czegos do uzytku swojego lub grona osob spokrewnionych lub pozostajacych w kontaktach towarzyskich (to nie ja a prawodawca wymyslil) pod rygorem nieuzyskiwania korzysci majatkowych piracetniem nie jest. Basta.
Wiecej i dokladniej na ten temat vagla.pl

Anulka wlasciwie masz racje ale nie widzisz calosci :]
Temat dotyczy kopiowania textur a nie zrzutow ekranowych, stad moj domysl ze zrzut sluzyl do skopiowania textury.
dalej mozna domniemywac ze textury sie kopiuje w celu np poprawienia i wrzucenia spowrotem na sl, a to juz lamie (chyba) TOS, bo mysle ze TOS mowi ze to co umieszczasz na SL musisz miec do tego pelne prawa. Jezeli textura nie byla full perm a po uploadzie jest fullperm , stanowi to naruszenie przepisow o omijaniu PERM.

Niby byloby to zgodne z polskim prawem o ktorym piszesz, ale jednak scigaja ludzi p2p tylko za udostepnianie spiraconych tresci.

a przyklad pewien. zalozmy ze kopiuje sobie skina do ktorych nie posiadam praw, uploaduje sobie (na wlasny uzytek) i nie sprzedaje. wedlug tego co pisalas niby nie zlamalbym polskiego prawa. Ale TOS na pewno w zakresie wlasnie piracenia :)

Jacek napisał(a):
Anulka ma racje, poddam stosowny cytat z ustawy o prawach autorskich:

hehe , no tak . ale jak juz zostalo napisane wyzej , textury kopiuje sie na dysk nie po to aby byly na dysku , tylko w pewnym okreslonym celu raczej,
Jacek , chyba sie zgodzisz ze choc istnieje cien mozliwosci ze ktos kopiuje textury tylko na twardy dysk to jednak prawdopodobienstwo ze te textury w jakiejs formie znajda sie spowrotem na sl jest bardzo wysokie? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 19:24 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Codee.. napisales pod uwaga Mad, ze screenshoty to piractwo i do tego sie odnioslam.
Nie do jakiegokolwiek sposobu na kopiowanie tekstu i ich ponowne uploadowania.
Do momentu gdy screshot z tekstura z SL do wytapetowania sobie gabinetu nie jestem piratka ale gdy zaczne wykorzystywac taka teksture w jakichlolwiek celach zarobkowych.
W zadnym prawie, sam zamiar nie jest jakimkolwiek wykreczeniem. Ale jezeli istnieje dowod posredni na to ze taka tekstura moglaby byc uzyta zarobkowo - na przyklad mam sklepik z wlasnymi kracjami i skradziona tekstura moglaby posluzyc za jedna z moich kreacji. No i dobrprawnika by to udowdnic trzeba. Jezeli nie mam sklepu, nie sprzedaje w SL a teksture sobie sciagnelam jako obrazek.. nie popelnie zadnego wykreczenia.
Moze sobie dany obrazek sciagam aby napawac jego uroda oczeta swe blekitne ???

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 19:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
C Nishi napisał(a):
textury kopiuje sie na dysk nie po to aby byly na dysku , tylko w pewnym okreslonym celu raczej

Zacznijmy od tego, że dla mnie teksturą są wszystkie zdjęcia, które mam w katalogu "textures". Nigdy nie kopiowałam metodą print screen żadnej tekstury w Twoim rozumieniu - a więc żadnej tapety, faktury ściany, materiału ubrania, skina itd. Nie bardzo wiem, po co miałabym to robić.
Print screen robię w dwóch przypadkach. Pierwszy - zdjęcie, które dostałam w notice z jakiejś grupy, to najczęściej ubranie; print screen służy mi do zamieszczenia na blogu zdjęcia z adresem sklepu, w którym można daną rzecz dostać. Nie zarabiam na prowadzeniu blogu.
Drugi przypadek to szybki i cichy sposób na zrobienie zdjęcia.
Do obróbki używam GIMPa.
Nadal uważasz, że to piractwo?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 19:34 
Dołączenie:
Sierpień 2007
AnulkaZ napisał(a):
Codee.. napisales pod uwaga Mad, ze screenshoty to piractwo i do tego sie odnioslam.
Nie do jakiegokolwiek sposobu na kopiowanie tekstu i ich ponowne uploadowania.
Do momentu gdy screshot z tekstura z SL do wytapetowania sobie gabinetu nie jestem piratka ale gdy zaczne wykorzystywac taka teksture w jakichlolwiek celach zarobkowych.
W zadnym prawie, sam zamiar nie jest jakimkolwiek wykreczeniem. Ale jezeli istnieje dowod posredni na to ze taka tekstura moglaby byc uzyta zarobkowo - na przyklad mam sklepik z wlasnymi kracjami i skradziona tekstura moglaby posluzyc za jedna z moich kreacji. No i dobrprawnika by to udowdnic trzeba. Jezeli nie mam sklepu, nie sprzedaje w SL a teksture sobie sciagnelam jako obrazek.. nie popelnie zadnego wykreczenia.
Moze sobie dany obrazek sciagam aby napawac jego uroda oczeta swe blekitne ???

heh no ok mniej wiecej sie z toba zgadzam.
Jednak jako homo sapiens umiem sobie wyobrazic najprawdopodobniejszy scenariusz pewnych czynow, chociaz pewnosci 100% nigdy nie bedzie. Moge sie mylic ,ale ciezko mi uwierzyc (i watpie aby tylko mi) ze skoro Mad screenshotowala textury i pozniej zadnej z nich nie wgrala ponownie :] i wcale nie musi wtedy sprzedawac nic, samo wgranie wystarczy.

Madelaine napisał(a):
Nadal uważasz, że to piractwo?

heh no skoro tak sie wytlumaczylas, nie mam mozliwosci jakos tego podwazac. Jednak mysle ,ze jakis paragraf by sie znalazl :] Takie jest moje zdanie

Ostatnio edytowany przez C Nishi, 27 Mar 2009, 19:40, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 19:37 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Hmmm, po co miałabym je uploadować? Ja konkretnie, nie jakiś domyślny użytkownik SL.
Nie robię tego, nie robiłam i nie wydaje mi się, żebym miała kiedykolwiek zrobić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jestem sobie w Polskiej Republice lub innym, ładnym simie. Widze ładną budowlę i robię zbudowaną funkcją zdjęcie tejże budowli (tak, robię screenshot z SL). Następnie na sotrnie w galerii umieszczam dane zdjęcie jako przykład tego, co mozna w Second Lfie znaleźc. czy powinienem siedzieć za to, iż na zdjęciu znajduje się czyjaś praca godna uwagi, której nie mogę pokazać innym osobom, bo one nie uzywają SL?

Zauwazyłem, iż ostatnie pare postów to wymiana zdań mędzy dwoma osobami, zamiast wymiana swoich ogólnych opinii na dany temat. Czy mam dziwne wrażenie, że rozmowa dotyczy Mad i jej postępowania z teskturami?

Aha, wystawiane screenshoty na stronie www nie służą celom komercyjnym, lecz mają za cel ukazanie, jak wygląda Second Life.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Nie Maxiu.. tak jak latajac po ulicy z aparatem fotograficznym architektow nie pytasz o zgode ani przechodniow. Dzielo fotograficzne jest Twoje. Masz do niego prawo. I umieszczac w galerii i nawet arabiac na nim. Bowiem dopiero skopiowania dziela i handel nim budynkiem(??) jest niedozwolone a nie jego odwzorowanie na innym nosniku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:43 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
C Nishi napisał(a):
Moge sie mylic ,ale ciezko mi uwierzyc (i watpie aby tylko mi) ze skoro Mad screenshotowala textury i pozniej zadnej z nich nie wgrala ponownie :] i wcale nie musi wtedy sprzedawac nic, samo wgranie wystarczy.

Większość tekstur z reklamami moich militarnych produktów powstawała na zasadzie screenshotów+wycinanie+wklejanie w GIMPie. Robiłem screenshot mojego produktu położonego gdzieś w SL, wycinałem go z tła i nakładałem na teksturę która była screenshotem mojego starego sklepu a dokładnie tej części która była zrobiona z tekstury moich starych gaci wgranej kiedyś do SL i skasowanej. Efekt końcowy był uploadowany do SL. Ciekawe czy na to też jest jakiś paragraf i powinienem przygotować mydło i szczoteczkę do zębów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Przygotuj.. nie ma nic gorszego niz szczerbaty smiech ... n, nie wiem czy pelna geba :-D A po za tym jako autor pierwotnych tekstur niezle bedziesz sie musial napicic aby przeciko sobie samemu ostarzenie zostalo uzglednione przez sad.. wiec i mydlo z recznikiem miej w pogotowiu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 20:58 
Dołączenie:
Sierpień 2007
projekt napisał(a):
Jestem sobie w Polskiej Republice lub innym, ładnym simie. Widze ładną budowlę i robię zbudowaną funkcją zdjęcie tejże budowli (tak, robię screenshot z SL). Następnie na sotrnie w galerii umieszczam dane zdjęcie jako przykład tego, co mozna w Second Lfie znaleźc. czy powinienem siedzieć za to, iż na zdjęciu znajduje się czyjaś praca godna uwagi, której nie mogę pokazać innym osobom, bo one nie uzywają SL?

nie widze w tym czegos zlego, chyba nie zrozumiales o czym pisalem w tym temacie

Krecik napisał(a):
Większość tekstur z reklamami moich militarnych produktów powstawała na zasadzie screenshotów+wycinanie+wklejanie w GIMPie. Robiłem screenshot mojego produktu położonego gdzieś w SL, wycinałem go z tła i nakładałem na teksturę która była screenshotem mojego starego sklepu a dokładnie tej części która była zrobiona z tekstury moich starych gaci wgranej kiedyś do SL i skasowanej. Efekt końcowy był uploadowany do SL. Ciekawe czy na to też jest jakiś paragraf i powinienem przygotować mydło i szczoteczkę do zębów.

rowniez nie widze w tym nic zlego , rowniez nie zrozumiales o czym byla mowa w temacie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 21:20 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
C Nishi napisał(a):

Krecik napisał(a):
nie zrozumiales o czym byla mowa w temacie

Ja tylko pomagam Ci uwierzyć :mrgreen: a jeśli chodzi o temat wątku to przynajmniej moja pierwsza wypowiedź była w temacie a Twoja żadna. Przyganiał kocioł garnkowi...

Ostatnio edytowany przez Krecik, 28 Mar 2009, 00:33, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2009, 21:26 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Krecik napisał(a):
Ja tylko pomagam Ci uwierzyć :mrgreen: a jeśli chodzi o temat wątku to przynajmniej moja pierwsza wypowiedź była w temacie a Twoja żadna. Przyganiał kocioł garnkowi...

hehehe no ok, poprawiam sie, nie zrozumiales co bylo w temacie od czasu mojej dygresjii :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2009, 11:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Takeru M.
Ludzie jaki ScreenShot O.o..... jest cos takiego jak Second Invenory. Program pozwalajacy na zgranie plikow, fotek i innych na twardy dysk.W orginalnym rozmiarze.Co prwada trza sie wykosztowac na ten program ale jest wart swojej ceny. Poprostu loguje sie na nim jak na zwyklym SL wchodze do inventory klikam sciagnij i mam zdjecie(obrazek) juz na dysku w dobrej jakosci ^_^

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso