Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 05 Lip 2011, 18:52 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Posty: 3211
nick w SL: Nemesis Igaly
Często się zdarza, że osobom, które chcą zainstalować Second Life aplikacja nie uruchamia się poprawnie. Powodów może być wiele, podam dwa najważniejsze.

- Komputer nie spełnia minimalnych wymagań programu

Wbrew pozorom Second Life to dość wymagająca aplikacja. Aby chodziła w miarę płynnie należy dysponować dwurdzeniowym procesorem 2,0GHz, 2GB Ram i w miarę średnią kartą graficzną z 512MB RAM - nVidia GeForce 8600GT lub AMD (ATI) Radeon HD 4770. Program ruszy na wolniejszej karcie lecz zabawa będzie mało przyjemna, ponieważ grafika będzie się zacinać w bardziej zatłoczonych miejscach.
Dotyczy to oczywiście kart graficznych do komputerów stacjonarnych, karty mobilne (zwykle z literką M w nazwie) mają średnio o połowę gorsze parametry, więc należy to wziąć pod uwagę.
Zestawienie wydajności kart graficznych do komputerów stacjonarnych można znaleźć tutaj http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
Zestawienie wydajności kart mobilnych tutaj - http://www.notebookcheck.pl/Zestawienie ... 166.0.html
Używanie Second Life na laptopach może skończyć się przegrzaniem, a co za tym idzie uszkodzeniem, Second Life poważnie obciąża system oraz sprzęt, należy o tym pamiętać.
Niejednokrotnie okazywało się, że Second Life rusza na wolniejszym sprzęcie i kartach graficznych, te parametry które podałam odnoszą się do wymagań zalecanych na średnich detalach. Aby pograć na detalach ultra z cieniami i dodatkowymi efektami trzeba dysponować dużo szybszą maszyną.

- Brak sterowników do karty graficznej

Bardzo często system Windows instaluje swoje sterowniki do popularnych kart graficznych. Te sterowniki rzadko kiedy pozwalają używać Second Life, dlatego należy ściągnąć sterowniki ze strony producenta.
nVidia http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
AMD (ATI) http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx
Intel http://downloadcenter.intel.com/

Aby przekonać się jakim sprzętem dysponujemy najlepiej odwiedzić stronę http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
Do poprawnego działania strony potrzebna jest java, można ją pobrać stąd - http://www.java.com/pl/download/


Gdy błąd nadal występuje często doradza się istalację dotnet http://www.microsoft.com/net/download.aspx lub C++ Redistributable http://www.microsoft.com/download/en/de ... px?id=5555, nie są one jednak tak naprawdę wymagane.

Jeżeli przejdziesz przez wszystkie te kroki i Second Life nadal nie chce zadziałać, spróbuj zainstalować innego klienta, np Phoenixa lub FireStorma - http://www.phoenixviewer.com/ lub Imprudence http://wiki.kokuaviewer.org/wiki/Downloads

Jeśli wszystkie te porady zawiodły, napisz posta na forum wklejając wyniki z CanYouRunIt


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso