Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 22 Wrz 2009, 21:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Posty: 703
nick w SL: Adamus Inglewood
Aktualna cena lindenów na Xstreet na dzień 22.09.2009 to: 10,87zł za 1000 L$

Chcesz kupować lindeny taniej niż w Podexie? Co powiesz na cenę około 11 zł? To możliwe – wystarczy garść informacji i odrobina dobrej woli. Bez konta premium, wielkich ceregieli, podawania swoich danych osobowych osobom prywatnym, zupełnie legalnie i oficjalnie. To możliwe :)


Poradnik powstał w związku z niczym nie uzasadnionymi moim zdaniem wysokimi cenami Linderów w polskim SL. Można tego jednak uniknąć – wystarczy odrobina dobrej woli i cierpliwości.
Zaznaczam jednak, że wszelkie informacje o konkretnych kursach – jeśli przy okazji aktualizacji nie podano inaczej podajemy na dzień 22.09.2009 – zanim skorzystasz z poradnika sprawdź aktualny kurs dolara, lub zapytaj mnie o dzisiejszy kurs lindenów na Xstreet – ponieważ zakupy lindenów będziemy robić w walucie amerykańskiej. Nie biorę również na siebie żadnej odpowiedzialności za wasze nieudane transakcje. Ja tylko wskazuję ścieżkę po której sam od pewnego czasu z powodzeniem kroczę :). Idziecie nią na własną odpowiedzialność. Kupuję w ten sposób lindeny już ponad pół roku i uważam, że to najszybsza, najbezpieczniejsza i najtańsza droga zakupu gotówki – pamiętaj, że kupując na Xstreet kupujesz w zasadzie od LindenLab i masz pewność, że gotówka pochodzi z legalnego źródła, nie musisz też podawać swoich danych osobowych żadnym prywatnym osobom z Second Life, co w świecie pełnym oszołomów, również może nie być bez znaczenia.

Nie bój się jednak to prostsze niż Ci się wydaje. Aby zakupić lub sprzedać lindeny na Xstreet potrzebujesz:

1. Konta w serwisie Xstreet. Po połączeniu się LL z Xstreet każdy awatar ma już swoje konto w tym serwisie, wystarczy zalogować się korzystając z danych swojego awatara.

2. Aktywnego konta w Paypal z możliwością doładowywania go. Co ważne nie musisz mieć wcale karty kredytowej!!! Większość banków zezwala już na dokonywanie transakcji internetowych za pomocą zwykłej karty debetowej – w niektórych bankach trzeba taką opcję odblokować (np. mBank) Co więcej Paypal umożliwił już zasilanie konta za pomocą rachunku bankowego, co w pratyce zwalnia nas z konieczności posiadania jakiejkolwiek karty. Przelewu dokonuje się na konto krajowe, więc opłata w Twoim banku wynosi tyle samo co za przelew do np. Podexu, sęk w tym, że na taki przelew na Paypalu czeka się ok. 2 dni. Warto więc wcześniej planować zakupy, aby oszczędzić. Szczegółów szukaj Tutaj

3. Pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy.

Procedura zakupu Linderów w Xstreet jest następująca.
1. Logujesz się na swoje konto w serwisie Xstreet i wybierasz opcję doładowania konta dolarami (patrz foto 1), z prawej strony w tabelce przy linku USD Balance musisz wybrać opcję Deposit
Image

2. Wpisujesz kwotę w dolarach którymi chcesz zasilić swoje konto Image

3. Serwis sam przeniesie cię na stronę serwisu PayPal gdzie będziesz mógł zalogować się i dokonać płatności

4. Po dokonaniu płatności Twoje konto zostanie zasilone dolarami za które możesz już kupić lindeny. Najczęściej należy odczekać chwilę – za pierwszym razem trwało to u mnie 2 godziny, następne razy były natychmiastowe. Jeśli system wyświetli ci komunikat, że transakcja nie została zrealizowana z powodu braku środków oznacza to że dolary nie wpłynęły jeszcze z Paypal na konto Xstreet. Nie panikuj, poczekaj. Dotrą ;)

5. Teraz musimy znaleźć miejsce gdzie kupuje się lindeny :) Kiedy wrócisz po płatności Paypal na swoje konto w Xstreet kliknij w napis SLL Balance

Image

W tabelce wybierz My Currency Exchange Orders:

Image

I w następnej tabelce wybierz Buy SLL

Image

6. Wpisz kwotę w lindenach jaką chcesz zakupić:

Image

Pamiętaj że kwota końcowa nie może przekroczyć twojego stanu gotówki w $ (foto 5). Do ceny Linderów zostanie dołączona jeszcze niewielka opłata manipulacyjna Estimated Conversion Fee – 2,2% i kiedy zatwierdzisz transakcję a twój stan konta na to pozwoli na Twoim koncie w Xstreet pojawią się świeżutkie i jeszcze ciepłe lindeny, czekające tylko na to żeby je wydać. Sam w ten sposób zaoszczędziłem już kilkadziesiąt złotych. Co ważne system sam zaokrągli kwotę zakupywanych Linderów do pełnych dziesiątek

Tu znajdziesz ostateczną kwotę jaka przyjdzie Ci zapłacić.

Image

7. Ostateczna cena Linderów zależy oczywiście od przelicznika, aktualnego kursu waluty, codziennie kurs podlega wahaniom, ale najdroższe zakupione przeze mnie lindeny w ostatnim półroczu nie przekroczyły ceny 12,00 zł za 1000 L$, a więc jest sporo niższa niż ceny w polskim SL.

8. Lindeny z konta na Xstreet wypłaca się korzystając z opcji Withdraw w tabelce z lewej strony.
System udostępnia jeszcze możliwość negocjacji cen - możesz podać jaką kwotę chciałbyś zapłacić za lindeny, a system sprzeda Ci gotówkę dopiero wtedy kiedy jej cena osiągnie żądaną wartość.
Dlaczego Xstreet a nie na przykład Lindex? Pomimo faktu, że Xstreetod jakiegoś czasu należy do LL, ceny Linderów różnią się w Lindexie i na Xstreet. W chwili kiedy piszę te słowa za 1000 L$ w Lindexie zapłaciłbym 4.17 $ (12,10 zł) co jak przyznacie i tak jest ofertą dość atrakcyjną.

I jeszcze odpowiedzi na kilka pytań, które pojawiają się najczęściej:

1. Czy istnieją limity zakupu Linderów na Xstreet?
Tak. Zależą one od Twojego stażu w SL. Możesz je sprawdzić w chwili kiedy próbujesz przelać dolary przez Paypal – (drugi obrazek w poradniku)

2. Czy z mojego banku mogę zasilić konto na Paypalu?
Tak. Z każdego banku można zasilić konto w Paypalu za pomocą przelewu. O to czy twoja karta umożliwia płatności elektroniczne musisz pytać swój bank. Np. w mBanku można w ten sposób płacić po odblokowaniu usługi przez telefon w iPKO należy zamówić osobną kartę. Pamiętaj, że płatności za pomocą karty są najtańsze – nie płacisz za przewalutowanie, czy za przelew, a gotówka jest na Twoim koncie natychmiast – poza pierwszym razem, kiedy system weryfikuje Twoją wiarygodność. Płatności elektronicznej dokonasz za pomocą każdej karty kredytowej i za pomocą niektórych kart bankomatowych.

3. Jak dowiedzieć się ile zapłacę za 1000 lindenów, w złotówkach?
Tu wykorzystam pomysł Jacka z którego korzystam z powodzeniem. Potrzebujesz dwóch danych – ceny dolarów i ceny 1000 lindenów w dolarach na Xstreet. Najpierw wykonaj czynności nr 5 i 6 z naszego poradnika. Wpisz 1000 lindenów w polu służącym do wpisywania wysokości zakupów, na dole w rubryce Estimated Cost pojawi się cena 1000 lindenów (dziś 3,70$) – pamiętaj, że system doda do niej jeszcze niewielką opłatę manipulacyjną w wysokości 2,2% - ostateczna cena w dolarach 1000 lindenów na Xstreet to:
3,70$ + 2,2% = 3,7814 $

Teraz szukamy ceny dolarów. Kurs jakim posluguje się Paypal jest najbardziej zbliżony do kursu NBP więc zaglądamy w tabelę kursów np. tu:

http://www.bankier.pl/inwestowanie/walu ... symbol=USD

i u góry sprawdzamy kurs SPRZEDAŻY dolara. Dziś wynosi on: 2.8752 zł
Teraz możemy obliczyć już cenę Linderów na Xstreet, która ostatecznie wynosi:
2.8752 * 3,7814 = 10,87228128 zł

Czyli gdybym kupował lindeny dziś zapłaciłbym za każdy 1000L$ około 10,87 zł. Jest oszczędność?

4. Czy sprzedaż Linderów na Xstreet jest również opłacalna?
Zobaczmy – Xstreetpłaci dziś za 1000 lindenów $3.64, NBP skupuje dolary po 2.8182 zł czyli za 1000 lindenów na Xstreet dostaniesz dziś:
3,64 * 2,8182 = 10,26 zł
Tak sprzedaż Linderów na Xstreet jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż w Podexie.


I jeszcze dwie uwagi na koniec uprzedzając zarzuty:

1. Teatr Morfina nie ma zamiaru prowadzić jakiejkolwiek działalności bankowej w SL, podane tu informacje są jedynie naszymi prywatnymi sposobami na ograniczenie kosztów korzystania z SL, przy nieludzkim kursie Linderów w Podexie. Nie jesteśmy (niestety) właścicielami Xstreet nie zarabiamy na żadnej transakcji, która przeprowadzicie z użyciem tego mini poradnika. Ot czysta ludzka życzliwość. Może konkurencja sprawi, że ceny Linderów z horrendalnie wysokich wrócą do poziomu akceptowalnego pomimo kryzysu.

2. Mój post nie ma na celu obrażenie kogokolwiek, dokopanie. Chciałbym jedynie podzielić się z Wami czymś co powinno być jasne dla wszystkich. Są miejsca gdzie lindeny można zakupić taniej, bezpiecznie, szybko. A jeśli się komuś takie podejście nie podoba? Jego sprawa. Zawsze może się odwołać. Przez okno.

Jeśli cena dolara lub lindenów na Xstreet sprawi, że zakupy lindenów przestaną się opłacać (co jak mniemam nastąpi nieprędko) sam Was o tym szybko poinformuję.


Ostatnio edytowany przez Adamus Inglewood 22 Wrz 2009, 23:13, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Wrz 2009, 20:17 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Posty: 6357
nick w SL: Madelaine Sautereau
Wydzielam nowy temat, żeby uniknąć dyskusji pod poradnikiem.

Zainteresowanych dalszą częścią rozmowy zapraszam tu: viewtopic.php?f=21&t=5634


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso