Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 01:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Przetłumaczyłem na szybko uściślenie ToS i Big Six opublikowane przez Linden Lab w Knowledge Base a dotyczące umieszczania reklam w SL. Pełny tekst w oryginale do znalezienie w dziale Legal Matters/Policies/ About ad farms and network advertisers.
Dla mnie było ono zaskoczeniem. Ocenę pozostawiam forumowiczom

Nie zezwala się na posiadanie więcej niż 50 miejsc z reklamami, niezależnie od tego czy są one posiadane przez jedną osobę czy grupę, w której dana osoba jest członkiem, bez pisemnej zgody Linden Lab na przekroczenie tego limitu. Używanie kont alternatywnych ( ALTy) lub grup w celu obejścia ograniczenia będzie uważane za złamanie prawa.
Ponadto, zabronione jest umieszczanie wiecej niż jednej reklamy przez osobę w danym regionie.

Nie zezwala się na umieszczanie reklam na parcelach wystawionych na sprzedaż.

Zasady dotyczące reklam samych w sobie:
- Reklamy powinny znajdować sie na ziemi i nie mogą unosić się w powietrzu (floating)
- Reklama nie powinna przekraczać wysokości 8 m.
- Zabrania się reklam obrotowych (rotating), błyskających (flashing) i zawierających particle.
- Reklama nie może rozpowszechniać niechcianych IMów, notek ( notecards), Landmarków lub innej zawartości.
- Zabrania się używania w reklamach źródeł światła (light sources) i poświaty (glow). Podwyższenie jasności (full bright) jest jednak dopuszczalne.
- Zewnętrzne reklamy, bilboardy powinny być przechodnie ( obiekty typu phantom)
- Reklamy nie mogą zawierać materiałów "tylko dla dorosłych"
- Zabrania się emitowania dźwięków i umieszczania reklam opartych o temp – on – rez.
- Ograniczenie wejść ( ban lines) powinno być wyłączone.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 02:08 
Dołączenie:
Sierpień 2007
serio takie cos teraz w TOS jest? heh, szok.

Ocena forumowiczow nic nie zmieni i tak.

Lindenom jak zwykle najlepiej wychodzi wprowadzanie nowych zakazow albo podwyzszanie cen. Nic nowego. A my nadal chodzimy chociazby w kanciatych avatarach...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 04:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Off-top a propos kanciastych avatarów. Lubisz swojego skina i ciuchy? To lepiej nie proś o avatary z bardziej szczegółowym meshem ;)

Czy na działce na sprzedaż nie można wystawic reklamy "działka na sprzedaż"?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 08:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
To chyba nie jest reklama, a informacja... oczywiście dopóki nie dasz na znaku ceny :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 11:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Codiee - ne jest to zawarte bezposrednio w ToS, jest to rozwiniecie terminu 'harassment' par 4.1 " "stalk", abuse or attempt to abuse, or otherwise harass another user",
w BIG SIX jest punkt 2.

Na dzialce na sprzedaz nie mozna powiesic reklamy NA SPRZEDAZ.
Smieszne nie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 11:53 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Que ? Chyba jest jakas roznica miedzy reklama a ogloszeniem ? Dzialka z napisem "for sale" nic nie reklamuja a glosza ze jest wystawiona na sprzedaz. Ten sam napis w siedzibie banku-zbojnika z LM do tej dzialki i okraszony wspaniałym,bajeranckim opisem wlaczajac to biusciaste barbie reklama bedzie ? Moze sie myle ale jakies roznice zauwazam. Tak sobie gdybam bo dla mnie to roznica jakas jest ale ja to truskawki cukrem..

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 12:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
Na dzialce na sprzedaz nie mozna powiesic reklamy NA SPRZEDAZ.

Wg mnie chodzi o uniknięcie sytuacji, kiedy na działce wystawionej na sprzedaż wisi 50 reklam różnej maści. Samo "na sprzedaż" jest raczej informacją niż reklamą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 12:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Dwa fakty przemawiaja na moja korzysc
1) Odpowiedz Lindenow w Knowledge Base.
Cytuj:
Does this policy include signs advertising parcels for sale?
Yes it does.

2) To, ze moje primy z napisem FOR SALE zostały przez nich wywalone z moich dzialek na sprzedaz :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 12:41 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
No cóż, po raz kolejny okazało się, że świat jest dla mnie za dziwny. Pora się z tym pogodzić ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Cze 2009, 14:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Dla nich zapewne informacją jest istnienie land for sale w Search i inny kolor działki na mapie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Cze 2009, 16:24 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Zalozmy ze juz mnie tam nie ma.
Ej, Jacek ja mam pytanie. Z tego co wyczytalem w Twoim poscie wynika ze nie mozna robic reklam z neonow? tzn ze przezroczyste tlo, tekst tylko i glow np. 0.10?? :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Cze 2009, 17:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nie wiem, czy szyld nad sklepem to to samo, co reklama, czy liczy się jako element architektury.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 22:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Jacek napisał(a):
Nie zezwala się na posiadanie więcej niż 50 miejsc z reklamami, niezależnie od tego czy są one posiadane przez jedną osobę czy grupę, w której dana osoba jest członkiem, bez pisemnej zgody Linden Lab na przekroczenie tego limitu. Używanie kont alternatywnych ( ALTy) lub grup w celu obejścia ograniczenia będzie uważane za złamanie prawa.
Ponadto, zabronione jest umieszczanie wiecej niż jednej reklamy przez osobę w danym regionie.

Co oznacza region w tym przypadku?Konkretna parcele ktora posiada dana osoba tak?
Czyli na swoim terenie moge postawic osobiscie tylko 1 reklame,dobrze zrozumialam? :roll:
Troche to niescisle dla mnie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nazwa region stosowana jest zwykle dla pełnego sima. Nie wiem, czy Jacek tłumaczył dosłownie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 23:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
LInden Lab poza ToS dosyc swobodnie stosuje terminologie i nie przejmuje sie roznicami miedzy Region, parcel, SIM.
Obecny zapis brzmi:
Cytuj:
No more than one advertisement is permitted by any single individual or organization (whether through a personal account or a group account) in any single region.

http://wiki.secondlife.com/wiki/Linden_ ... dvertisers
Wystepuje tu slowo region, ale z malej litery. Pare linijek wczesniej, gdy chodzi o SIMY (multiple parcels on multiple Regions) pisza slowo Region z duzej litery. Czort wiec wie o co im chodzilo, ja stawiam na to, ze regions to zwykle dzialki, a Regions to SIMY.
Wg mojej interpretacji na swojej dzialce mozesz umiescic jedna swoja reklame, oraz wiele innych - ale juz nie swoich.
LL pisze nieco na ten temat okreslajac to jako "affilate advertising". Czyli - w klubie mozesz powiesic wiele reklam innych firm, zwlaszcza ze nie widac ich na zewnatrz i nie szpeca one krajobrazu.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso