Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 13:13 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Adolf Gazov
Witam!

Mam kilka pytań dotyczących konta premium, oto one:

1) Czy dostanę jakąś "zniżkę" na zakup pierwszego kawalka ziemi (dokladnie 512 m2).?

2) Czy za tę ziemię będę musiał płacic jakis dodatkowy "haracz" Lindenom?

3) Na czym polega kupowanie ziemi (chodzi mi o dokladny opis dzialań jakie muszę wykonać, aby kupić ziemię, oraz jakie są sposoby jej nabycia).

4) Czy na "dzień dobry" dostanę 1000L$, a potem co tydzien 300L$??

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Thank u from the mountain :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez Adolf Gazov, 16 Wrz 2007, 16:41, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 19:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Hej- nie jestem specjalista do Lindenowskiego prawa, ale ostatnio wglebialem sie nieco w ich zasady i oto do czego doszedlem ( wszelkie info podaje na odpowiedzialnosc strony lindenow i mego ulomnego intelektu)
Konto Premium:

Basic Access Free of monthly charges*

Premium - Monthly $9.95 ($9.95/month, billed monthly)
Premium - Quarterly $22.50 ($7.50/month, billed quarterly)
Premium - Annual $72.00 ($6.00/month, billed annually)

Oplata sciagana jest z karty natychmiast po upgradzie do konta premium - trzeba wiec miec te kase u siebie na koncie.

Konto premium daje takie korzysci - 1000 lindenow na poczatek, 300 co tydzien, no i rzecz najwazniejsza- mozliwosc zakupu ziemi. Za podane wyzej sumy masz prawo da zakupu 512 m2 - co starcza najwyzej na zbudowanie wychodka.
Kolejne metry platne sa osobno, w nastepujacy sposob:
Additional Land (over 512 sq meters) (In square meters) Monthly land use fee

1/128 Region 512 m2 US$5

1/64 Region 1,024 m2 US$8

1/32 Region 2,048 m2 US$15

1/16 Region 4,096 m2 US$25

1/8 Region 8,192 m2 US$40

1/4 Region 16,384 m2 US$75

1/2 Region 32,768 m2 US$125

Entire Region 65,536 m2 US$195

Tak wiec majac 1024 metry placisz 9,95$ + 5 $ itd

Pewna ucieczka od podatku jest kupowanie na grupe - ale to juz temat na osobny post.

O zadnych znizkach na zakup ziemi nie slyszalem i watpie czy one istnieja. Ziemie kupujesz poprzez licytacje na stronie Lindenow lub od prywatnych wlascicieli.
Ziemie nabyc mozna takze od posrednikow - nie musisz miec wtedy konta premium. Comiesieczny haracz placisz wtedy im - w LS lub $ i oni martwia sie o rozliczenie z Centrala. Ma to jednak swoje wady - nie ty jestes pelnoprawnymn wlascicielem gruntu - i jakos nie udalo mi sie uzyskac informacji, na czym mozna opierac swa pewnosc ze cie pewnego pieknego dnia nie wywala. Pozostaje chyba tylko zaufanie.
Przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie, na ktore nie moge jakos znalezc na stronie SL odpowiedzi:
Czy mozliwe jest sprzedanie LS i przelanie gotowki na swoja karte jezeli nie mam konta Premium (o ile oczywiscie podam dane swojej karty kredytowej)?
Czy komus udalo sie znalezc te informacje?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Kwi 2007, 23:56 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Adriel Nishi
Jacek napisał(a):
Przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie, na ktore nie moge jakos znalezc na stronie SL odpowiedzi:
Czy mozliwe jest sprzedanie LS i przelanie gotowki na swoja karte jezeli nie mam konta Premium (o ile oczywiscie podam dane swojej karty kredytowej)?
Czy komus udalo sie znalezc te informacje?

moim skromnym zdaniem powinna byc taka mozliwosc, ale nie popre swojej wypowiedzi zadnymi dowodami ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 06:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Jacek napisał:

"Konto premium daje takie korzysci - 1000 lindenow na poczatek, 300 co tydzien, no i rzecz najwazniejsza- mozliwosc zakupu ziemi. Za podane wyzej sumy masz prawo da zakupu 512 m2"

To nie tak. Konto Premium pozwala na posiadanie ziemi 512 m2 ziemi na wlasnosc bez jakich kolwiek opłat dodatkowych. Kupić można , ale nie trzeba. Ziemię można w kazdej ilości, tylko powzej 512 m2 wnosi sie właśnie dodatkowe opłaty, takie jak napisał Jacek.

Jesli masz Premium i kupisz nie fromalnie ziemie, to i tak nie masz wlasnosci.

Zniżki na dodatkowe metry dla nowych posiadaczy Premium byly, ale jak zaczeto spekulowac, to Linden szybko sie wycofał ze znizek.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 17:45 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Adolf Gazov
"Zniżki na dodatkowe metry dla nowych posiadaczy Premium byly, ale jak zaczeto spekulowac, to Linden szybko sie wycofał ze znizek.[/quote]"

Chyba lekko nie zrozumiałeś mojego pytania.

Czy na zakup PIERWSZEGO kawałka ziemi przez posiadacza konta premium są jakieś zniżki, jeżeli chodzi o zakup działki o powieżchni 512m2?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Kwi 2007, 21:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie ma zadnych znizek. Niezaleznie czy jest to twoja pierwsza ziemia czy masz juz 10 wysp - za zakup ziemi placisz tyle samo - wlascicielowi, badz Lindenom.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 10 Maj 2007, 20:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Był kiedyś program "First Land", ale zniknął. Ludzie kupowali ziemię i sprzedawali z wielokrotnym zyskiem. Na 512 m kw. Można postawić dużo więcej niż wychodek. Ja sobie całkiem nieźle żyję w takim małym, przytulnym domku.
Jedynym problemem jest tu mała ilość prims, ale i to można przeskoczyć.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 20 Lip 2007, 01:08 
Dołączenie:
Lipiec 2007
nick w SL: radiesteta zenovka
A podasz sposób na przeskoczenie tego ?? Chciałbym kupic cos małego na początek.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 20 Lip 2007, 12:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
jednym ze sposobow jest prim rezzer, ale .... zobacz tutaj:
http://www.secondlife.pl/viewtopic.php? ... 7b7436f6be

Profil E-mail GGOffline
PostWysłany: 27 Sie 2007, 16:58 
Jacek napisał(a):
jednym ze sposobow jest prim rezzer, ale .... zobacz tutaj:
http://www.secondlife.pl/viewtopic.php? ... 7b7436f6be

Tez cos czytalem o tym, ze niby tworzone sa obiekty tymczasowe w kolko... czyli tak jakby nieistanialy... bo sa w kolko generowane nowe na miejsce starych, a object tymczasowy ma chyba liczone inaczej primy i stad to sie bierze...

Ale czy ktos sobie zdaje sprawe jak to zjada zasoby??? A przy duzej ilosci osob jak sie musi wszystko mulic... ;)))) Jak ktos w nieskonczonej petli generuje setki tymczasowych objektow... ;))) zrobcie cos takiego na swoim PC lokalnie ;))) hahaha ;) a potem sprobujcie cos zrobic na PC dodatkowo ;))))) Pozdrawiam ;))))

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso