Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 15:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ponieważ sam stawiając pierwsze kroki w SL, nie wiedziałem, że istnieją takie miejsca, gdzie można sobie spokojnie budować, zamieszczę tutaj informację, jakże przydatną dla przyszłych budowniczych (dość frustrujące było budowanie na czyjejś ziemi :-D).

SANDBOX’y są to miejsca, gdzie możemy sobie budować legalnie i bez ryzyka że zostaniemy wyproszeni, zbanowani, czy też że nasze obiekty poznikają po kilku minutach (sandbox’y mają przeważnie ustawione zwracanie obiektów po kilku h).
Do tego niektóre z nich mają aktywne funkcje umożliwiające przetestowanie skryptów na popychanie czy zabijanie.

Aby dostać się do jednego z licznych sandbox’ów, należy wpisać w wyszukiwarce w SL „SANDBOX” (małymi czy dużymi literami bez różnicy) i wybrać interesujący nas wynik z wyszukiwarki.

Należy jeszcze pamiętać, iż przeważnie sandbox’y mają swoje regulaminy, z którymi warto się zapoznać i przestrzegać ich, by nie zostać wyproszonym lub zbanowanym na ich terenie.

Życzę udanego budowania. :-)

Ostatnio edytowany przez Llorando Runo 29 Wrz 2007, 16:44, edytowano w sumie 3 razy

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 17:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Dzięki, Llorando :-)

Nieśmiało przypominam, że w dziale Ogólne jest FAQ, który właśnie wzbogaciłeś.
Chociaż myślę sobie dzisiaj, że tworzenie go to sztuka dla sztuki, przecież i tak nikt nie czyta.

http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?p=6173

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 19:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
a ja dodam od siebie jeszcze jedna uwage na temat SANDBOXOW ale dzikich. Niektorzy wystawiajacych ziemie na sprzedaz wpadaja ostatni na genialny pomysl i nie wlaczaja autoreturn, ( swija droga ma to pwien sens ekonomiczny) Kazdy wiec buduje jak chce i zostawia, a wlasciciele okolicznych parceli dostaja szalu, ze rosnie im smietnik pod nosem.
Dlatego moj wielki apel. Ludziska - jesli cos budujecie, posprzatajcie po sobie! Dla was to kilka klikniec myszka, a dla pobloiskich parceli udreka. Ja sobie postanowilem, nigdy w zyciu nie kupie nic od brudasa, ktory pozostawia po sobie jakies drewniane skrzynki a n aprosby o zabranie ich odpowieda - cytuje 'sam wes se posrzataj'

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 29 Wrz 2007, 20:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Co do postu Jacka jest na to sposob. Wystarczy poinformowac wlasciciela, ze ma smietnik i sam zaraz zrobi porzadek bo to mu robi antyreklame. Ale sam od siebie powiem, ze lepiej budowac na takich ziemiach niz w sandboxach. po pierwsze nikt nie widzi, po drugie nikt nie zadaja kretynskich pytan po trzecie zadko w takich miejscach sa lagi. A w sandboxch jak sie zmienia 7x teksture to potem pol godziny trzeba czekac aby laskawie sie odpowiednia ustawila.
Z tym, ze idac za rada Jcka. SPRZATAC!!!!!!!! bo nastepnym razem wlasciciel moze wogole zablokowac mozliwosc budowania

Pozwoliłam sobie zredagować. Prywatne uwagi to na priwa / edit by jutylda

Ostatnio edytowany przez WoodPaker, 29 Wrz 2007, 20:35, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Wrz 2007, 14:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Powiadamianie wlasciciela czasmi nic nie daje:(
Ech, zdradze wiec sekret marketingowy i wyjasnie dlaczego wystawiajacy ziemie na sprzedaz nie wlaczaja autoreturn, bo mialem ostatnio wlasnie taki przypadek.
Zaraz za oknem byl maly kawalek ziemi bez autoreturn i juz wkrotce za oknem wykwitl mi las meskich przyrodzen ( na dodatek marnej jakosci). Pisze do wlasciciela zeby posprzatal nieco, na co on mi calkiem logicznie odpowiedzial - jesli ci sie ni podoba, zawsze mozesz kupic te ziemie i posprzatac sam:-) Oczywiscie cena byla odpowiednio wyzsza:)
Moj pomysl i rada. Jesli kupujecie ziemie i obok zaczyna powstawac dziki sandbox, natychmiast zapchajcie go swoimi obiektami, tak by nie szpecily albo byly niewidoczne.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 02 Paź 2007, 14:31 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Za zapychanie landów obiektami możemy dostać grożbę od Lindenów za tzw. Parcel Encroachment. Jeżeli owner jest złośliwy to zgłosi raport i nam wyślą akcję dyscyplinarną, z reguły jest to tylko upomnienie w przypadku pierwszego takiego wykroczenia. W przypadku, gdy owner opuścił grę to raczej szanse są niewielkie, że wróci i zgłosi lindenom. Niektórzy nie grają całymi miesiącami a na ich landach wyrosły dzikie sandboxy.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Paź 2007, 15:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Uff, ale mnie wystraszyles - nie slyszalem wczesniej o tym, ale chyba nie jest tak zle? Parcel Encrachment dotyczy chyba tylko sutuacji gdy owner sam nie moze usunac obiektu, lub gdy obiekty z sasiedniego obszaru wlaza mu na parcele. Ale jesli ktos nie uaktywnil autoreturn to sam daje zgode na zapychanie tereny primami. (osobiscie chetnie bym je zabral gdyby poprosil i wlaczyl autoreturn)

If you have an object on your land that belongs to someone else and you are unable to return it using the land tools, please IM the owner of the object first and ask to have it removed. Give them some time to respond. You can also ask the owner of the neighboring land to remove the object or the group officers if it's group land. If all routes have been tried and there's still no resolution, then talk to someone on Help Island, submit a Support ticket detailing the exact location (region and grid numbers) and problem, or initiate a Live Chat session (available to Premium account holders).

Ostatnio edytowany przez Jacek, 02 Paź 2007, 15:33, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
PostWysłany: 02 Lis 2007, 17:22 
Jacek napisał(a):
Powiadamianie wlasciciela czasmi nic nie daje:(
Ech, zdradze wiec sekret marketingowy i wyjasnie dlaczego wystawiajacy ziemie na sprzedaz nie wlaczaja autoreturn, bo mialem ostatnio wlasnie taki przypadek.
Zaraz za oknem byl maly kawalek ziemi bez autoreturn i juz wkrotce za oknem wykwitl mi las meskich przyrodzen ( na dodatek marnej jakosci). Pisze do wlasciciela zeby posprzatal nieco, na co on mi calkiem logicznie odpowiedzial - jesli ci sie ni podoba, zawsze mozesz kupic te ziemie i posprzatac sam:-) Oczywiscie cena byla odpowiednio wyzsza:)
Moj pomysl i rada. Jesli kupujecie ziemie i obok zaczyna powstawac dziki sandbox, natychmiast zapchajcie go swoimi obiektami, tak by nie szpecily albo byly niewidoczne.

Niektórzy ostatnio zauważyłem zaczeli stosowac taką metodę, że dzielą ziemie na nierówne kształty, niby rozmiar jest ale nic tam nie postawisz a obok wycinki po 16 sq. m. z dużymi cenami...

Jak chcesz miec ładny równy kawałek to sobie musisz skupic ten s... i połączyc wtedy ;)

Kobieta
PostWysłany: 03 Lis 2007, 13:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
W moim SIMIE dzieją się dziwne rzeczy. Sąsiedzi zmieniają się średnio co tydzień, a ceny działek skaczą od bardzo niskich do gargantuicznych. Mniemam, że to nie ma nic wspólnego z ekonomią w SL. Sprawa mnie intryguje...

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:59 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
W przypadku tych "dzikich" sandboxów może chodzić o wygenerowanie ruchu na działce. Jak ktoś przesiaduje na parceli i buduje to nabija traffic.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso