Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 01 Sie 2007, 23:09 
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Daedalus Sheridan
Temat ten powstał aby zapobiec pojawianiu się się co chwilę nowych tematów związanych z rejestracją.

Proszę o pytanie w tym temacie i nie zakładanie nowych wątków z tym związanych bo będą one usuwane!

Jeśli ktoś ma jakieś istotne informacje związane z rejestracją (porady) do dodania i chce aby były widoczne w tym pierwszym pościę to proszę o PM mnie albo moderatora.

================ JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ W SL ? ===================

Wchodzimy na stronę http://www.secondlife.com/ i klikamy na czerwony button JOIN NOW.
Oczywiście znamy język angielski i wypełniamy wszystkie pola prawidłowo i nie mamy problemów. Jeśli jednak na tym etapie wystąpią problemy to proces rejestracji jest opisany na naszym forum tutaj: http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=268

Jeśli nie masz 18 lat to zakładasz konto z tej strony: http://teen.secondlife.com/

================ RODZAJE KONT ================================

Obecnie Second Life posiada trzy typy kont graczy:

-Pierwsze podstawowe (ang. First Basic) – konto darmowe
-Dodatkowe podstawowe (ang. Additional Basic) – każde kolejne konto podstawowe kosztuje 9,95 dolarów jednorazowej opłaty.
-Premium – konto płatne. Posiadacze tego konta mogą być właścicielami ziemi w grze (na koncie podstawowym można jedynie wynajmować ziemię, bądź budynki), dodatkowo dostają co tydzień stypendium w wysokości 400 L$ (Linden Dollar – jednostka monetarna w grze) oraz 1000 L$ jako premię startową przy rejestracji. Opłaty za konto Premium zależą od wybranego sposobu płatności:
Opłata co miesiąc: 9,95 dolarów
Opłata co 3 miesiące: 22,50 dolarów (7,50 dolara za miesiąc)
Opłata roczna: 72 dolary (6 dolarów za miesiąc)

Jeżeli podczas rejestracji podstawowego konta podamy dane naszej karty kredytowej, bądź informacje w systemie PayPal, otrzymamy jednorazowe stypendium w wysokości 250 L$. Jest to jednak wymaganie opcjonalne. Na dziś aby zarejestrować się w grze wystarczy podać jedynie poprawny adres e-mail.

================= INFORMACJE DODATKOWE =======================

- Istnieje ograniczenie ilośći kont jakie może posiadać jedna osoba.
- Do gry w SL bardzo się przydają języki obce przy czym angielski to praktycznie obowiązkowo trzeba znać.

===========================================================

Jeśli jednak nie możesz obie poradzić z procesem rejestracji to proszę pytaj w tym wątku.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 02 Sie 2007, 11:27 
Dołączenie:
Lipiec 2007
nick w SL: Elyon Merlin
Mam problem z uruchomieniem rejestracji na Second Life Teen. Jak włączam, żeby się zarejestrowa to pokazuje mi się to dla dorosłych. Co mam robic?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 02 Sie 2007, 11:38 
Dołączenie:
Luty 2007
Wchodzisz na stronę: http://teen.secondlife.com/ i tam klikasz FREE BASIC ACCOUNT Click here for FREE lifetime Basic account >>

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 02 Sie 2007, 11:42 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
A po kilku nieudanych próbach idziesz do wątku: http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=797
Niestety, póki co rejestracja na Teen z Polski jest raczej niemożliwa :-(

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Sie 2007, 01:03 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Mam problem z zarejestrowaniem sie na Teen Second Life. Gdy wypełniam wszystkie potrzebne pola i zakańczam rejestracje wyświetla mi sie strona startowa. E - mail nie dochodzi, a gdy probuje sie zalogować pisze ze pomyliłem nazwę użytkownika lub hasło. Pomóżcie... :cry:

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Sie 2007, 09:56 
Dołączenie:
Luty 2007
gugol napisał(a):
Mam problem z zarejestrowaniem sie na Teen Second Life. Gdy wypełniam wszystkie potrzebne pola i zakańczam rejestracje wyświetla mi sie strona startowa. E - mail nie dochodzi, a gdy probuje sie zalogować pisze ze pomyliłem nazwę użytkownika lub hasło. Pomóżcie... :cry:

A przeczytaj post który znajduje się bezpośrednio nad twoim i wszystko powinno stać sie jasne.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 12 Sie 2007, 11:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Daedalus, on nie mógł przeczytać postu nad - założył nowy wątek, który tu dokleiłam.

Gugol, polecam Ci przede wszystkim lekturę tego wątku: http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=797
A na przyszłość... uważne przejrzenie forum przed założeniem nowego tematu...

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 14 Sie 2007, 18:09 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Witam.

Mam taki problem: otóż wypełniłam formularz rejestracyjny (jedna strona, na której wybrałam imię i nazwisko, podałam swoją datę urodzenia oraz adres e-mail) po czym kliknęłam "continue" i tyle, teraz czekam (chociaż mogę się nie doczekać, bo czekam tylko dlatego że domyślam się o co chodzi, ale nie do końca) aż przyślą mi to hasło na maila, ale nie jestem pewna czy tak się stanie... Bo może coś zrobiłam źle? Może hasło samemu się wybiera (tylko ja nie wiem gdzie bo coś sknociłam)? Wiem mało o tej grze więc nie mam pojęcia co mam zrobić.
A bardzo chciałabym grać.
Więc proszę, powiedzcie mi, jak to jest z tym hasłem? Czy jakoś podaje się je przy rejestracji, czy może oni przesyłają je na maila (lub jeszcze coś innego)?

Bardzo proszę o odpowiedzi (za które z góry dziękuję) :-)

(Monik - poszukaj na forum zanim założysz nowy wątek. Madelaine)

Ostatnio edytowany przez Monik, 14 Sie 2007, 18:24, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 14 Sie 2007, 18:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2007
Monik: Po "Continue" powinna sie wyswietlic strona "Select an Avatar", gdzie wybierasz awatar poczatkowy - kobiete albo mezczyzne, w jednym z szesciu stylow. Po wybraniu awatara - dluzsza ankieta gdzie miedzy innymi wybierasz swoje haslo.
Jaki ekran zobaczylas po kliknieciu "Continue"? Moze wybralas imię, które juz ktos zajął?

W rzeczywistości mężczyźni i kobiety różnią się od siebie o wiele bardziej, niż mogą to sobie wyobrazić. Można powiedzieć, że nasz świat zamieszkują dwa rodzaje narkomanów, którzy biorą bardzo silne psychotropy o bardzo zróżnicowanym działaniu.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 14 Sie 2007, 18:34 
Dołączenie:
Sierpień 2007
jutylda napisał(a):
Monik: Po "Continue" powinna sie wyswietlic strona "Select an Avatar", gdzie wybierasz awatar poczatkowy - kobiete albo mezczyzne, w jednym z szesciu stylow. Po wybraniu awatara - dluzsza ankieta gdzie miedzy innymi wybierasz swoje haslo.
Jaki ekran zobaczylas po kliknieciu "Continue"? Moze wybralas imię, które juz ktos zajął?

Nikt nie zajał tego imienia bo sprawdzałam.
Po kliknięciu "continue" wyświetlił się jakiś tekst, i coś o wyspie (Island), oraz jakieś "Skip this step". Nie pamiętam o co to chodziło.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 14 Sie 2007, 18:46 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Powtórzę, chociaż ten link jest w poście o kilka oczek wyżej. Przeczytaj ten wątek: http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=797

Albo rejestrowałaś się na http://www.secondlife.com nie mając 18 lat, albo na teen.secondlife.com nie podając nr karty kredytowej.
Może jest trzecia możliwość, ale wątpię.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 14 Sie 2007, 18:57 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Madelaine napisał(a):
Powtórzę, chociaż ten link jest w poście o kilka oczek wyżej. Przeczytaj ten wątek: http://www.secondlife.pl/viewtopic.php?t=797

Albo rejestrowałaś się na http://www.secondlife.com nie mając 18 lat, albo na teen.secondlife.com nie podając nr karty kredytowej.
Może jest trzecia możliwość, ale wątpię.

Rejestrowąłam się na Teen, ale tam w ogóle nie było nic o karcie. Teraz spróbowałam i jest tak samo: po wypełnienu tych danych co wcześniej mówiłam kliknełam na dole "continue" i pisało tam: Want to meet someone interesting? Communities are a great way to meet other like-minded Residents. Feel at home in a welcoming social environment. Thousands of real-life friendships, romances, and business partnerships have started in Second Life. Below are a few communities you can join today. Take a look, pick one, and start exploring Second Life with some ready-made friends. If you would like to start on Linden Lab's Orientation Island, click the "Skip This Step" button, or just take me to Linden Lab's Orientation Island.

Want to participate in a voice-enabled orientation experience? Click here to go to Linden Lab's Voice-enabled orientation.

I były takie różne prostokątne obrazki do wyboru (jakieś światy czy coś?).

Więc nie wiem o co chodzi.

[ Dodano: 2007-08-14, 19:37 ]
Ok, to co wyżej już nieważne, wybrałam jeden ze światów, zarejestrowałam się, dostałam hasło na maila.
Tylko że nie robiłam swojego awatara.
To w takim razie jak to będzie? Gdzie mam to "nadrobić"? ;-)

[ Dodano: 2007-08-16, 19:59 ]
Teraz mam kolejny problem.
Jest już wszystko ok, mam swojego avatara itd., ale w tej grzenic się nie dzieje! Ludzi jest może 10, kilka wysp z domami i sklepami (i to takich malutkich wysp) i tyle. Praktycznie zero zycia. Wyobrażałam sobie, że to będą jakieś większe miasta czy coś na których będzie dużo ludzi (w końcu jest ok. 8 milionów użytkowników) a tu co? Pusto! Czy na tym to polega? Że nie można prawie nic robić i prawie z nikim gadać? Czy może jestem np w jakimś niezaawansowanym poziomie i trzeba przejść dalej?
Aha, jakby co, to jestem w L Word.
Błagam, pomóżcie!

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 16 Sie 2007, 21:32 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jakim sposobem udało ci się zarejestrować na teen? Jakie informacje wyświetliły się i co wypełniałaś, że poskutkowało? Tobie też chciałbym pomóc, ale na razie raczej nie mam jak, a wszystko przez tę idiotyczny system rejestracji na teen... :(

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 16 Sie 2007, 21:36 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Monik napisał(a):
Jest już wszystko ok, mam swojego avatara itd., ale w tej grzenic się nie dzieje! Ludzi jest może 10, kilka wysp z domami i sklepami (i to takich malutkich wysp) i tyle. Praktycznie zero zycia. Wyobrażałam sobie, że to będą jakieś większe miasta czy coś na których będzie dużo ludzi (w końcu jest ok. 8 milionów użytkowników) a tu co? Pusto! Czy na tym to polega?

Monik, wybacz, ale rozbrajają mnie takie uwagi...
Czego się spodziewałaś? Second Life nie jest grą w pełnym tego słowa znaczeniu - nie masz tu zadań do wykonania. Jest odwzorowaniem życia, a to oznacza, że dzieje się tu tyle, ile sama chcesz zrobić. Skorzystaj z wyszukiwarki, na pewno trafisz do wielu miejsc. Otwórz sobie mapę i zobacz, gdzie jest dużo zielonych punkcików - tam jest najwięcej ludzi. Chcesz rozmawiać? Rozmawiaj, staraj się poznać innych.
Ale nie spodziewaj się, że ktoś poda Ci atrakcje na tacy...

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2007, 10:06 
Dołączenie:
Sierpień 2007
witam wszystkich bardzo serdecznie,

od kilku dni czekam na e-mail od secondlife.com i nie moge sie doczekac a jak probuje sie zalogowac to SL podaje ze takie konto nie istnieje. czy ktos moglby mi pomoc?? konto e-mail mam na gmail. czy moglby byc ktos tak mily i zarejestrowac mnie na SL jako Nerot Forder?? PLEASE

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 20 Sie 2007, 16:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Monik - ja jestem nieco ciezko myslacy i nie zrozumialem - czy naprawde udalo Ci sie zarejestrowac i wejsc na Teen Second LIfe? Jesli tak, to wiedz, ze jestes jedyna osoba z Polski , ktorej sie to udalo! Gazety i forum czekaja na twoje pierwsze relacje!

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 21 Sie 2007, 10:53 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Niestety nie. Mnie też się to nie udało. Zróbcie coś z tyym, cała polska młodzież na was liczy :(:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2007, 04:53 
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Faalagorn Serevi
Po pierwsze – witam na forum. Nie myślałem, że w ogóle zarejestruję się tutaj, no, ale sytuacja zmusiła mnie to zasięgnięcia porad i wraz z czytaniem tematu zechciałem dodać również moją opinię. A skoro mam już konto, to całkiem możliwe, że nie będzie to mój ostatni post ;).

Już wyjaśniam sprawę. Otóż chodzi tu oczywiście o (znaną i NIE-lubianą) niemożność rejestracji na TSL. Zastanawiałem się, czy swoją „przygodę” z rejestracją konta zamieścić tutaj, czy może w tym temacie, ale jako, że ten temat zawiera bardziej aktualne odpowiedzi, napisałem to tutaj. Dodam tylko, że i tak przeczytałem obydwa tematy w całości :-P.

Sprawa ma się tak: podobnie jak cała reszta z piszących próbowałem się dzisiaj zarejestrować na TSL. Mimo, iż „rocznikowo” mam już 18 lat (jak jeden z przedmówców ;)), ale 18. urodziny obchodzę dopiero w grudniu, a nie chciałem podawać fałszywych danych, podałem prawdziwą datę urodzenia. Po wybraniu swojego imienia i nazwiska w SL i podaniu innych podstawowych informacji wybrałem opcję pominięcia wyboru świata (jako, że chciałem na razie dopiero zapoznać się z grą). W następnym kroku byłem na stronie rejestracji TSL. Jako, że tymczasowy brak dostępu do „pełnego” SL w niczym mi nie przeszkadzał, dopisałem resztę prawdziwych danych (no, pomijając polskie litery :-P).
Po kilku nieudanych próbach skorzystania z opcji via telefon udało mi się „zarejestrować” z odznaczonym polem. Później (oczywiście) odesłało mnie do strony głównej SL i żadnego maila aktywacyjnego nie dostałem.

Cóż, nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo nie tylko ja mam problemy z rejestracją, ale ciekawi mnie to, co zresztą opisywało już kilka osób przede mną, że konto jako-tako istnieje. Gdy chciałem utworzyć nowe konto (bo myślałem, że może np. popełniłem błąd, albo sesja wygasła), to okazało się, że imię jest już zajęte. Ja jednak nie mogłem się nijak zalogować ani do gry, ani na stronie. Próbowałem WSZYSTKIEGO. Ściągnąłem klienta i logowanie też nie działało... Próbowałem wpisywać moje prawdziwe imię i nazwisko, wpisywałem tylko pierwsze imię postaci... nic. Ani na stronie, ani w grze.

Najciekawsze jest jednak to, że przy próbie odzyskania hasła pokazuje mi się informacja, że konto nie istnieje :/...

Teraz mam dodatkowy szkopuł, bo imię które mi się spodobało jest teraz zajęte... Powiedzcie, czy w ogóle nieużywane konta w grze są kasowane, jeśli nikt się na nie nigdy nie logował? Cóż, wolałbym zostawić sobie to imię i nazwisko...

W każdym razie może analiza moich wypocin dostarczy jakichkolwiek informacji w celu rozwikłania problemu, bo jeżeli sprawa ma się mieć tak dalej, to chyba po prostu nagle 'postarzeję się' o jeden rok i założę konto w normalnym SL... Tak w ogóle, to ciekawe, czy ktoś doczytał ten post do końca :).

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 22 Sie 2007, 08:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
No cóż... ja doczytałam :-)
Jeżeli chodzi o formę - z rosnącym zachwytem :-)

Jeżeli chodzi o treść... Tak, mnie też zastanawia, co dzieje się z "martwymi duszami", czy tylko poprawiają statystykę SL?...
Czytałeś tamten wątek dotyczący rejestracji na TSL więc wiesz, że Jacek pisał do Lindenów w tej sprawie. Skądinąd wiem, że coś się wokół tematu rejestracji z Polski na TSL dzieje, więc może wreszcie uda się cokolwiek wywalczyć.
Jacek wraca we wrześniu, chociaż na pewno wcześniej też się tu pojawi, przy okazji trzeba go zapytać jak działania :-)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 22 Sie 2007, 09:55 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Mam problem z zainstalowaniem gry SL.....:(

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso