Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 01 Sie 2015, 12:17 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Posty: 538
nick w SL: PanteraPolnocy
Mniej więcej od 2 dni takie cuś występuje - póki co, jedynie osoby z Polski się na to skarżą.

Ja, w czacie wewnętrznym grupy wsparcia Firestorma napisał(a):
Just FYI, there are severe connectivity problems it seems, from Poland to LL servers - and I mean it; I can't even create Bridge (script upload, HTTP connection to send commands), TP anywhere, outfits change is slow like hell and chat is bailing each few times. And it's not only me, around 5 people - all from Poland - reported this behaviour. One of them was not even able to send L$ to another person. No, I don't have duplicated calling cards or tons of notifications, or bogus gestures.

I have no idea how it's in Germany, I guess fine, but here it's horrible. Yesterday, as I've said, it took me 20 minutes and 15 attempts to teleport from mainland region to FS support region. 4 to move from it, to Hippotropolis.

With log flooded with these.
http://pastebin.com/LgCiUpEn

http://www.speedtest.net/my-result/4548592613


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Sie 2015, 19:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Posty: 538
nick w SL: PanteraPolnocy
Jedna z osób w czacie wewnętrznym Firestorma zasugerowała, że te czkawki i ciągłe wykopywanie do ekranu logowania, a nawet niemożności zalogowania się wcale mogą mieć związek z... premierą Windowsa 10. I faktem, że wszyscy go teraz pobierają - bo w dodatku jest za "darmo".

W sumie, data premiery Win 10 pokrywa się z datą rozpoczęcia problemów z łącznością... kable mogą po prostu być wysycone danymi i nie mieć możliwości przyjęcia większej ilości ruchu HTTP. Tym bardziej, że Microsoft zaimplementował "ciekawe" rozwiązanie: http://www.theregister.co.uk/2015/07/31 ... t_updates/


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Sie 2015, 01:12 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Posty: 3307
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ponoć w Win10 jest coś, co "zabiera" nieco z uploadu. I mogą przez to występować problemy z netem.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Sie 2015, 10:13 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Posty: 538
nick w SL: PanteraPolnocy
Ano.
http://gadzetomania.pl/57735,windows-10 ... zacje-wudo

Cytuj:
Windows 10 został wyposażony w narzędzie, które – zamiast pobierać aktualizacje z serwerów Microsoftu – wykorzysta w tym celu komputery i łącza użytkowników Windowsa.
WUDO: Windows 10 jak sieć peer-to-peer
Windows 10 zbiera na razie dość pochlebne recenzje, podobnie jak działania Microsoftu, który zdecydował się bezpłatnie udostępnić nowy system (więcej na ten temat znajdziecie w artykule Adama Bednarka). Okazuje się jednak, że w tej beczce miodu znalazła się łyżka dziegciu, w postaci funkcji o nazwie WUDO.

WUDO (Windows Update Delivery Optimization) to mechanizm, usprawniający aktualizacje Windowsa 10. Działa w ten sposób, że wraz z udostępnieniem aktualizacji komputer użytkownika może pobierać pliki albo z serwera Microsoftu, albo – podobnie jak w sieciach peer-to-peer – od innych użytkowników, zarówno w sieci lokalnej jak i z Internetu.

Microsoft odciąża w ten sposób swoje serwery, a użytkownicy zyskują możliwość szybszego pobierania plików. W sieci lokalnej wystarczy, gdy jeden z komputerów pobierze aktualizację, by cała reszta szybko pobrała sobie od niego potrzebne pliki. Albo znalazła inne, pobliskie źródła potrzebnych danych, co – jak zapewnia Microsoft – ma być całkowicie bezpieczne, bo WUDO ma weryfikować autentyczność plików.

Render nowoczesnej serwerowni pochodzi z serwisu Shutterstock
Render nowoczesnej serwerowni pochodzi z serwisu Shutterstock

Teoretycznie to sytuacja korzystna dla wszystkich. Microsoft odciąża w ten sposób własne serwery, a użytkownicy zyskują możliwość sprawniejszej aktualizacji.

Microsoft korzysta z cudzej infrastruktury
I w całej sprawie nie byłoby niczego kontrowersyjnego, gdyby nie jeden, drobny szczegół: WUDO jest domyślnie włączone, a użytkownik – o ile nie lubi grzebać w opcjach systemu – nie ma powodu, by się o tym dowiedzieć.

Czy zatem usprawiedliwione są głosy krytyki? Częściowo tak. Choć przypuszczam, że przy obecnych przepustowościach łącz internetowych działanie WUDO będzie u większości użytkowników zupełnie transparentne, to u niektórych może skutkować zapchaniem łącza lub wykorzystaniem limitowanego transferu. Zapewnienia Microsoftu o dostosowaniu prędkości transferu do przepustowości łącza są wprawdzie uspokajające, ale pojawiają się doniesienia, że mechanizm nie działa tak, jak powinien.

Problemem jest również coś innego – fakt, że Microsoft zdecydował się wykorzystać infrastrukturę użytkowników bez wyraźnego powiadamiania ich o tym i w gruncie rzeczy przerzucił na nich część kosztów, związanych z aktualizacjami systemu.

Jak wyłączyć WUDO?

Ustawienia –> Uaktualnienia i bezpieczeństwo –> Windows Update –> Ustawienia zaawansowane –> Wybierz sposób instalowania aktualizacji –> Wybierz sposób dostarczania aktualizacji.

W tym miejscu mamy do wyboru trzy opcje: 1. Całkowite wyłączenie WUDO. Aktualizacje będą pobierane tylko z serwerów Microsoftu i nie będziemy udostępniać ich innym użytkownikom. 2. Włączenie WUDO tylko dla komputerów w sieci lokalnej. 3. Włączenie WUDO również dla komputerów spoza sieci lokalnej.

Pieniądze i zaufanie
Nie pieniądze są tu jednak kluczem, ale przede wszystkim nadszarpnięcie zaufania. Jeśli dzisiaj Microsoft optymalizuje w ten sposób ściąganie plików, to co będzie jutro? Wykorzysta zasoby bezczynnych komputerów do obsługi zapytań Binga? Użyje dysków twardych klientów do tworzenia kopii OneDrive’a? Skorzysta ze smartfonów Lumia jak z hotspotów, tworząc własną, niezależną sieć?

Zdjęcie siedziby Microsoftu pochodzi z serwisu Shutterstock. Autor: Ken Wolter
Zdjęcie siedziby Microsoftu pochodzi z serwisu Shutterstock. Autor: Ken Wolter

Nawet, jeśli powyższe przykłady wydają się nieco przejaskrawione, to pamiętajmy, że z WUDO Microsoft zrobił już coś podobnego: wykorzystał infrastrukturę użytkowników do własnych celów, tłumacząc to rzecz jasna dobrem i wygodą klientów.

Nie wykluczałbym przy tym możliwości, że to efekt nie celowych działań, ale zwykłej bezmyślności - ktoś w Redmond wybrał rozwiązanie słuszne z technicznego punktu widzenia, ale nie zastanowił się nad tym, jak może to zostać odebrane przez użytkowników.
Polecane filmy
Dalsza część artykułu znajduje się poniżej.

A wystarczyłoby po prostu wybrać wersję opt-in: domyślnie wyłączyć kontrowersyjną usługę i poprosić użytkownika o jej włączenie, wraz z krótkim wyjaśnieniem, że skorzystają na tym wszyscy. Niestety, zamiast tego Microsoft wybrał odwrotne rozwiązanie. Uważam, że to niebezpieczny precedens.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2015, 12:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Posty: 3307
nick w SL: MaxJames Chemistry
Można ewentualnie skorzystać z poradnika filmowego


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
cron
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso