Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 13 Maj 2015, 00:05 
Dołączenie:
Maj 2015
Witam.
Mam problem z włożeniem ubrań, tych, które nie są w pudełkach.
Przykładowo, kupiłam spodnie, są w mojej szafie z małą ikonką tejże części garderoby obok.
Klikam "załóż" i... nic. W ubraniach, które mam na sobie, jest napisane, że są założone, ale ja tak naprawdę paraduję z gołym tyłkiem. Żadnych ubrań z ikonką obok nie potrafię założyć (te z czerwonym kwadratem - owszem).
Kupiłam również sukienkę, była w pudełku, rozpakowałam, założyłam... I zaczyna się poniżej biustu! Cycki na wierzchu, sukienka zaczyna się niżej. Już parę razy tak miałam (tfu! jest tylko JEDNA sukienka, w której tak NIE miałam!)
Kupiłam również stopy, takie do butów na obcasach, zakładam je i mam dwie pary stóp :) Klikam PPM na sobie, daję zdejmij lewą stopę, czy coś w tym stylu, no i zdejmuje mi się ta kupiona. I nie mogę zakładać obcasów.
Kolejny problem, nie potrafię/nie mogę zmienić kształtu twarzy. Nogi, brzuch, ramiona - okej, działa jak powinno, ale usta czy nos? W ogóle nie widać różnicy, nawet w 0,001%... :(
Z góry przepraszam na pytania, przygodę z SL zaczęłam wczoraj, a po szybkim przeglądnięciu forum i google, nie mogłam trafić na nic, co by mi pomogło. :/
Ah i jeszcze jedno pytanie: ubrania kupione na marketplace można usunąć masowo? Mam ich dość sporo, a nie cieszy mnie zabawa z przymierzaniem i usuwaniem tych części garderoby z błędami, lub które mi nie pasują, wszystkiego osobno.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Maj 2015, 08:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
Co do ubrań i stóp to mam dwa rozwiazania chyba , albo nie zakładasz mesh i zle widać i w stopach nie zakładasz dodatkowo invisible albo jakos tak "niewidoczne stopy" , albo kupiłas avatara mesh liquid i niestety wtedy sprawa jest taka iz na niego pasuja tylko ubrania z tej serii. Nie mozna go równiez zbytni edytowac tak jak juz pisałam w innym temacie.ale tak bez zdjec i bez zobaczenia co i jak to trudno podpowiedziec zrób pare zdjec i wstaw zobaczymy co i jak , chyba ze ktos inny bedzie miał jakis pomysł jeszcze. Trzeba bardzo uwaznie robic zakupy ja kupiłam dłonie do ktorych nie pasuja wszystkie paznokcie na rynku ale wybrane i du.... hahah

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Maj 2015, 23:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Przy tworzeniu awatara pewnie wybierałaś te meshowe. Nie wypróbowywałam jak działają, ale podejrzewam, że musisz się rozebrać ze wszystkiego. Niemal do kości ;-)
Rzeczywiście ze zdjęciem byłoby łatwiej.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Maj 2015, 23:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Ciała Mesh czasem wymagają tekstury Alfa dla całego awatara.
Być może problem jest taki:
Masz ciało typu Mesh z pełną alfą (przeźroczyste ciało) - ma ten obiekt zwykle ikonkę szarej koszuli w ciemne kropki.
Spróbuj zdjąć Alfę.
Potem zobacz czy nie masz części ciała mesh założonych - obiekty z ikonką kostki.
Po zdjęciu części ciała Mesh, powinno wszystko widać dobrze.

Pozdrawiam
DexterianG / Dex Euromat

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso