Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Maj 2015, 20:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
jak już pisałem jeden z gamoni który tworzy alty zaczął się denerwować, że blokuje go zanim zdąży do mnie napisać. Dziś w jakiś sposób zmienia mi wygląd avatara. Zakłada mi strój królika. Jak się przed tym zabezpieczyć? Można jakoś sprawdzić kto to robi?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Maj 2015, 21:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to:

1. Sprawdzenie i wyczyszczenie komputera z różnych wirusów, programów, trojanów
2. Po powyższym (i upewnieniu się, że nic nie ma) zmienić hasło do konta (najlepiej też tego e-mailowego powiązanego z avatarem z SL)

(opcjonalne) 3. Zmiana e-maila przy avatarze SL

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Chyba, że ten ktoś należy do LL, to nie wiem, co można by wykonać.

Co do punktu nr 1. - keyloggery mi na myśl głównie przychodzą. Koleś ci takiego mógł wysłać i otrzymał np. hasła do kont.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Maj 2015, 21:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
kurcze to jest jakaś paranoja. Wirusów nie ma na 100%. Skanuje kompa 2 razy dziennie odkąd się zaczęły problemy z tym dzieciakiem. Zaraz pozmieniam hasła. Dzięki.

A gdzieś tam w opcjach typu zaawansowane czy programista nie da rady sprawdzić kto ingerował w mojego avatara? jakieś ślady co kolwiek?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Maj 2015, 21:10 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Na to pytanie nie odpowiem niestety, bo aż tak się od strony technicznej SL nie przyglądałem.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 03 Maj 2015, 21:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
ale i tak dzięki. Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 04 Maj 2015, 03:34 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Nie klikaj na żaden link od niego. Linden Lab udostępnia odnośniki, jakie pozwalają na szybkę zmianę awatara - można je podmaskować jako "zwykłe" URL.

http://www.firestormviewer.org

Profil E-mail GGOffline
PostPost został usunięty przez Madelaine 05 Maj 2015, 11:53.
Powód: zdublowany post
Mężczyzna
PostWysłany: 04 Maj 2015, 15:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
No właśnie jedyny problem w tym, że kompletnie na nic nie klikam. Zaznaczyłem nawet opcję, że osoby nie będące moimi znajomymi nie mogą do mnie pisać IM. Jedyne wiadomości które do mnie docierają to te które są powiadomieniami na mailu z treścią wiadomości (tylko gdy sl jest wyłączony). Dziennie dostaję 3-4 takie wiadomości każda od nowego avatara. Dzięki temu wiem kogo po wejściu mam od razu zablokować. Zastanawiam się czy nie napisać oficjalnie do LL, a gdy to nie przyniesie skutku to może zgłosić sprawę na policję. I tak to nic nie da, ale może w jakiś sposób bym mu narobił smrodu i musiał by się tłumaczyć. Sam już nie wiem

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Maj 2015, 18:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Możliwości jest kilka:

- Podczepiony skrypt do twojego awatara.
- Zainfekowany komputer, to że antywirus nie wykrywa nie znaczy ze wirusa nie ma, są sposoby skutecznego maskowania przed wszelkimi antywirusami.
- Przejęte konto też jest możliwe.
- Takie nękanie można też przeprowadzić po przejęciu skrzynki pocztowej powiązanej z kontem w SL.

Ja bym w pierwszej kolejności sformatował całkowicie dysk i postawił system od nowa.
Zmienił hasła dostępu do konta SL.

Oczywiście gdybym chciał namierzyć typa w realu, to postąpił bym całkowicie inaczej. Niestety nie podam publicznie jak, bo nękający Cię osobnik pewnie też czyta to forum.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso