Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2015, 01:32 
Dołączenie:
Marzec 2015
No cześć.
Zacznę od tego, że problemy zaczęły się po zmianie systemu z XP na siódemkę. Przeglądarkę SL mam zaktualizowaną do najnowszej wersji; instalowałem ją kilka dni temu.
Parametry komputera to:
Procesor 2.21 Ghz - czterordzeniowy; 4GB ram; GeForce 9600GT(512mb). Jeżeli więcej będzie trzeba, podam.
Czytałem wiele tematów. Odnośnie FPS'ów i tak dalej, ale... Sprawdziłem ilość FPS'ów które mam, dochodzi to czasem do 40 FPS'ów - lecz cała rozgrywka wygląda, jakby chodziła na 5 FPS'ach. Strasznie mi to przeszkadza. Gra zacina mi się jak słabej jakości GIF - przypomina mi to piękny pokaz slajdów. Na XP'ku będąc w klubie z 60 osobami, gra chodziła dosyć płynnie i nie ***** mnie tak, jak teraz. Jestem cierpliwym człowiekiem niczym mnich z shao lin, lubię tę przeglądarkę ale ***** - ile można?
Dodam, że ustawiam piorytet przeglądarki na Wysoki; korzystam z Game Boostera, wyłączam wszelkie gówno, które jest mi na ten czas niepotrzebne. Nic nie pomogło. O, po za tym, nie tylko SL mi tak chodzi. Czasem zwykła PRZEGLĄDARKA DO INTERNETU mi się zacina. Tak jak SL.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2015, 01:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Nasuwa mi się pytanie, jakie jest szybkie połączenie internetowe. Bo to może mieć czasem wpływ.

Więcej nic mi nie przychodzi do głowy. Może ewentualnie pytanie, czy system i przeglądarka 32-bitowe, czy 64-bitowe, ale nie wiem, czy to może mieć wpływ.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2015, 10:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Dziwne ze na x chodzilo na win7 nie. Jak slabej jakosci gif to wskazuje raczej na lag graficzny. 40 fps to raczej dobry rezultat wszystko powinno być plynne. cieżko mi powiedzieć bo ja mam fps czasem i 180, w tłoku nie spada poniżej 100.

Czy to internet nie wiem, ja byłam 2 lata w SL na internecie radiowym 6-12 Mb... dało się na średnich ustawieniach graficznych, owszem czułam spadki mocy netu ale nie przeszkadzało mi to jakoś specjalnie.

wracając do tematu jeśli SL chodziło a nie chodzi sprawdz jak Projekt radzi wersje przeglądarki, sterowniki etc

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 30 Mar 2015, 11:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Zcinanie może także powodować cache czatu.
Wystarczy wtedy przełączyć go w tryb minimalny, czyli zamiast:
Ikonka profilowa Data czas Nazwa uzytkownika: wiadomość
Będzie:
Czas [Nazwa uzytkownika jako link do profilu]: wiadomość

Można to zmienić w ustawieniach.
Pamiętam że miałem, taki mproblem, ze SL zcinało mi się po 5 minutach rozmowy. (40 FPS na początku a potem nie więcej niż 15)

Ewentualnie zmień przeglądarkę. Polecam Firestorm. Ma przynajmniej Polskie wsparcie techniczne. Oficjalny klient już niestety nie.

Pozdrawiam
DexterianG / Dex Euromat

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2015, 20:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Nie wiem czy problem się rozwiązał, ale mam takie głupie pytanie. Czy sterowniki masz od producenta karty graficznej czy te standardowe z Windowsa? Bo na standardowych to właśnie tak się dzieje.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 03 Kwi 2015, 01:30 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Ewentualnie możesz mieć wyłączone DMA w kontrolerze dysku twardego. Sprawdź menadżera urządzeń.

http://www.firestormviewer.org

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso