Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2014, 13:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Przeszukałam forum i nie znalazłam, jeśli taki temat istnieje to z góry przepraszam.

Przez całe moje SL słyszałam o próbach hakerskich, zawsze byłam ostrożna z akceptowaniem rzeczy od obcych, tudzież otwieraniem linków. Czytałam też wiele 'alarmów' o botach które rzekomo zhakują konto. Ostrożności nigdy za wiele więc jak powyżej nie akceptowałam nic z nieznanych mi źródeł.
Otóż parę dni temu mój dobry znajomy podzielił się linikem do jego MP na czacie grupowym, w roztargnieniu kliknęłam nie zwracając zbitnio uwahi że link jest niezbut prawidłowy jak na MP odesłał mnie on do logowania MP a że przelądarka czasami mnie wylogowuje kliknełam zaloguj LOL zalogowało jak zwykle z zapamiętanego hasła. Jakieś kilka minut później okazało się że konto owego przyjaciela zostało zhakowane, jego wszystkie L$ zniknęły z kona a konto zostało zablokowane. Usunęłam kartę kredytową zmetod płatności, zmieniłam hasło, przelałam co miałam altowi zostawiając parę Lindenów 'na pokuszenie' ewentualne. Jak do tej pory (mineło kilka dni) wszystko ok. Z konta znajomego zostało wzięte 1900 euro bo też miał ccard podpiętą.

Ale do sedna:
Czy są jakieś bezpieczne formy płatności za lindeny w SL? PayPal nie jest do końca bezpieczny, słyszałam że są karty kredytowe 'do płatności internetowych' ładowane jak telefony na kartę ale nigdzie nie mogę znaleźć info jak takową kartę zdobyć, oraz czy to rzeczywiście działa ? Wiem że karty kredytowe są ubezpieczone, ale brnąc przez te wszystkie procesy 'w razie niemca' nie bardzo mi się uśmiecha. Taka karta ładowana okazjonalnie w razie potrzeby zakupów byłaby cudownym rozwiązaniem ale gdze takowej szukać?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Lis 2014, 17:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Polskie karty prepaid znajdziesz w dowolnej siedzibie WBK albo na allegro: http://allegro.pl/sklep/17390304_bank-zachodni-wbk.
Do niedawna mial je takze mBank, ale teraz juz nie prowadzi sprzedazy detalicznej. Przy specjalnych okazjach wypuszcza je takze PKO. Najwygodniej miec karte przedplacona z tego samego banku, w ktorym masz konto - wtedy doladujesz ją błyskawicznie i bez dodatkowych kosztów.
Jedyny problem tkwi w tym, ze nie kazdy serwis uznaje karty przedplacone. W przypadku SL bywalo roznie - kiedys nie pozwalali, teraz sa bardziej tolerancyjni. Z pewoscia dzialaja karty z mBanku ( sam ich uzywam), nie wiem jak jest z WBKiem.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 13 Lis 2014, 23:37 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
BZ WBK ma kilka rodzajów kart prepaid, w tym "wirtualną", służącą do płatności w Internecie. Tym się różni od innych, że fizycznie jej nie ma, jest tylko nr konta i podgląd na stronie.
Miałam ją podpiętą do SL bez żadnego problemu. Zasila się ją płatnością elektroniczną (bez opłat) albo z konta.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 14 Lis 2014, 00:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Dziękuje bardzo za pomoc rozejrzę sie więc w BZ WBK , mam konto w millenium ald tam o takich cudach nie słyszano :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Lis 2014, 00:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Słyszano, ale musisz powiedziec pani w okienku, ze maja takie cos w ofercie, bo czesto nie wiedza.
http://www.bankmillennium.pl/klienci-in ... zedplacone

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 14 Lis 2014, 12:48 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Można też bezproblemowo podpiąć kartę debetową z Inteligo. Większych problemów nie ma. Jedynie wtedy, kiedy L$ chcesz na PLN zamienić. Wtedy trzeba pośrednika w postaci PayPal (chyba, że coś się nagle zmieniło).

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 14 Lis 2014, 14:44 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Chodziło o BEZPIECZEŃSTWO na wypadek włamania na konto w SL.

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2015, 10:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Lepiej pozno niz wcale, karta przedplacona Millenium Mastercard PayPass dziala w SL.
Dziękuję wszystkim za rady. :)

Pan w banku oczyska wielkie zrobil jak zaputalam o tą kartę, kolezanke zawolal, ona wiedziala o co chodzi ale powiedzieli ze jeszcze takiej karty nigdy nie robili... LOL

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Wrz 2015, 14:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
następne pytanie, może nie tyle związane z bezpieczeństwem płatności ale z ogólnie płatnościami w SL. Otóż kilka dni temu dostałam maila z SL, kilkoro znajomych również:

Cytuj:
Dear Second Life Resident,

As announced on the Official Second Life Blog, Second Life is transitioning to a new payments processor for credit cards. Our records indicate that you use a credit card for Second Life payments and have not recently added or updated your billing information. To avoid any potential disruption of services, we strongly encourage you to re-enter your information.

Updating the billing information on your Second Life account is as easy as 1-2-3:

Login to your Second Life account at secondlife.com
Click "Account," then "Billing Information"
Under "How You're Paying" just click to Add the payment method of your choice*

To learn more about the benefits of keeping billing information on file, your payment options, and how to add or update your billing information, please visit this page in the Second Life Knowledge Base.
We apologize for the inconvenience and thank you for your attention to this.

Thank You,

The Second Life team

I nie bardzo wiem/wiemy co zrobić re-add metodę płatności używaną dotychczas? czyli usunąc CCard info i dodać ponownie to samo?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 19 Wrz 2015, 17:51 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja bym rozumiał jako zalogowanie się na secondlife.com i sprawdzenie, czy wszystkie informacje dotyczące karty i płatności się zgadzają.

Ja takiego maila nie miałem, więc sprawdź, czy adres e-mail, z którego masz wiadomość, jest tym właściwym i czy nie ma jakichś dziwnych linków w wiadomości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Wrz 2015, 22:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Mail :no-reply@em.secondlife.com link do oficjalnego postu na Sl blog : https://community.secondlife.com/t5/Fea ... -p/2966060

Kartę dodawałam niedawno na drugie konto w SL i ten sam mail od SL.. karty wszakże działają. kilkoro znajomych z różnych krajów również dostało tego maila,

Under "How You're Paying" just click to Add the payment method of your choice*

Metoda płatności jest dodana... LOL dlatego zastanawiam się czy ją usunąć i dodać ponownie gdyż krok trzeci mówi kliknij dodaj metodę płatności twojego wyboru... metoda jest cały czas dodana

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 20 Wrz 2015, 01:48 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Przy jednym ze zdań jest gwiazdka. Myślę, że ona do czegoś prowadzi i tam może być wyjaśnienie.

Ja nie dostałem takiego maila, a też mam podpiętą kartę, która własnie traci powoli ważność (a nowej nadal nie otrzymałem).

Ja nie wpadnę na żaden pomysł, może ktoś inny coś zauważy.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 25 Wrz 2015, 14:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
Ja tez to dostałam

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso