Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 17 Maj 2014, 21:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2014
nick w SL: Magdalena Bellic
Próbuję reaktywować swój sklepik. Tzn. cały czas działał, ale oferował tylko jeden zestaw póz i kilka pojedyńczych tekstur full perm. Teraz intensywnie poświęcam czas wolny na robienie nowych tekstur i póz. Do tych ostatnich zamierzam dołączać jakieś obiekty - np. litery, małe elementy do trzymania w dłoni i.t.p.. Chcę żeby większe elementy np. wspomniane litery oferować w 2 wersjach - jako dołączane do avataru i jako umieszczane na powierzchni. Do tych pierwszych potrzebuję skryptu wywołującego animację po dodaniu do avataru. Wiem, że to generalnie prosta sprawa i takich skryptów jest wiele, ale uczciwie przyznam, że w skryptach jestem zielona, jak trawka na wiosnę. Dlatego liczę na podpowiedź - czy znacie i polecacie jakiś skrypt tego typu?
DO przedmiotów umieszczanych na gruncie chyba najlepiej sprawdzi się taki sam skrypt, jak do mebli (choć może się mylę?) - tym bardziej, że być może jakieś meble też będę robić. Przyglądam się 2 skryptom - konkretnie:
- AVSITTER2
- MPS~Multisit Pose System
i nie wiem, na który się zdecydować. Większość producentów mebli, które widziałam używa avsitter, ale mps też widzę czasami. W sumie obydwa oferują to czego potrzebuję - czyli poza prostym animowaniem avatara, gdy usiądzie na przedmiocie (raczej nie będę używać masy animacji, ani animacji dla wielu awatarów) ważna dla mnie jest funkcja dopasowania awatara do przedmiotu - czyli "adjust", jako, że awatary mają bardzo różną wysokość.
Czy ktoś miał do czynienia z tymi skryptami - może któryś polecić? A może znacie, jakiś inny, prostszy, ale spełniający moje wymagania skrypt?
Kolejny skrypt, którego poszukuje to dobry skrypt do sprzedaży animacji. Gdy zaczynałam ze swoim sklepikiem - kupiłam jakiś prosty skrypt i nadal wykorzystuję go w standzie do testowania i kupna pojedynczych animacji, który stworzyłam. Tyle, że ten stary skrypt nie umożliwia dostosowywania pozycji awatara. Kiedyś to nie było problemem - awatar zawsze unosił się ponad standem. Teraz - gdy sama używam zamiennika stóp od Slink - w niektórych pozach moje stopy znikają w standzie. Dlatego muszę, albo znaleźć skrypt do ustawienia awatarów wyżej, albo kupić kompletny, nowy system sprzedaży animacji. Tutaj też liczę na Wasze podpowiedzi.

Absolutnie nie chcę tutaj spamować linkiem do mojego sklepiku - tym bardziej, że na razie nie ma się czym chwalić. Jednak, gdyby ktoś z Was chciał "organoleptycznie" sprawdzić na czym polega mój problem z vendorem - to zapraszam do magbag design (mam nadzieję, że tym linkiem nie złamałam zasad forum)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2014, 22:40 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Cytuj:
Do tych pierwszych potrzebuję skryptu wywołującego animację po dodaniu do avataru.

Spróbuj tego, pisane na szybko, ale powinno działać: http://pastebin.com/0rcBeAQP

Cytuj:
Czy ktoś miał do czynienia z tymi skryptami - może któryś polecić?

Ja używam darmowego i prostego https://marketplace.secondlife.com/p/Le ... ner/227916 , ale nie oferuje żadnej z tych funkcji - po prostu ustawia "sit target" w obiekcie.

Pamiętaj, że siadanie na obiekcie i zakładanie go to dwie różne akcje - muszą być oskryptowane osobno dla animacji.

Cytuj:
Kolejny skrypt, którego poszukuje to dobry skrypt do sprzedaży animacji.

W skypcie jest na pewno ustawiona pozycja "siadania" - właśnie "sit target". Można by go spróbować przerobić, aby np. brał wysokość awatara (http://wiki.secondlife.com/wiki/LlGetAgentSize) i dodawał do tego jakąś stałą wartość za każdym razem, gdy awatar usiądzie, zamiast korzystać z na sztywno wpisanej pozycji - o ile skrypt da się edytować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Maj 2014, 22:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2014
nick w SL: Magdalena Bellic
Bardzo dziękuję za pomoc - zaraz wypróbuję skrypt :) i spróbuję dodać "LlGetAgentSize" do vendora.

dodane:
Co do vendora - niestety ten dawno temu kupiony skrypt jest bez prawa modyfikacji - bez sensu - muszę poszukać innego z możliwością modyfikacji. Mam normalny pose stand i wnim darmowy, fajny skrypt który ustawia avatary wyżej nad standem, może spróbuję sama skompilować z darmowym skryptem do sprzedawania.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso