Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2013, 22:55 
Dołączenie:
Listopad 2013
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Natknęłam się na Second Life w dniu dzisiejszym przypadkiem i...
Postanowiłam spróbować na własnej -tj. avatarowej ;)- skórze, z czym to się je.
Po wstępnym rozeznaniu pojawiły się wątpliwości i pytania...
może lepiej, jeżeli przedstawię je w punktach:
1) Przy rejestracji podałam datę prawie zgodną z moim prawdziwym czasem urodzenia.
Nie, nie zawyżałam sobie wieku, br. ukończyłam lat 18.
Dokonałam zmiany tylko w dniu, podwyższając go o jeden, z czystej obawy, że któryś z użytkowników mógłby mnie po niej rozpoznać...
Wiem, absurdalna obawa, ale taka się w mojej łepetynie pojawiła-w czasie rejestracji nie wiedziałam, że nikt z ''graczy'' nie będzie miał wglądu w moja datę urodzenia.
Czy fakt który przedstawiłam , może mieć negatywny wpływ na moja obecność w programie?
2) Wiem, że nie pomagacie w przejściu przez wyspę początkową, tj. treningową.
W punkcie drugim mam jednak pytanie co do prawdziwości(bądź nie) moich spostrzeżeń.
Najwyżej nie otrzymam odpowiedzi...
Czy kiedy trafiłam na portal, przenosi on moją avatarke bezpośrednio do nie treningowej świata gry?
Przemierzyłam owy drugi świat i natrafiłam tym razem nie na jeden, a kilka portali.
Wybrałam na chybił trafił, co oczywiście znowu spowodowało zmianę czasoprzestrzeni jak i moja kompletną dezorientację...
3)Kiedy dostępne staną się dla mnie opcje zmiany takich konkretów, jak cera, kolor włosów oraz tęczówek mojej postaci?
Nie znalazłam takowych przy ''renowacji'' czaszki, tj. głowy
4)Wiem już, że można zmienić domyślny język gry, a to, przyznam, mnie jako osobie średnio radzącej sobie jeszcze z językiem, znacznie ułatwiło by zrozumienie niektórych niuansów językowych...
Czy zmiana Ustawień z domyślnego na polski wpłynie na całość gry, tj również na forme konwersacji z innymi użytkownikami czy też zmianie ulegnie jedynie ogólny interfejs gry?
5)Czemu inna postać ma możliwość swobodnego manewrowania czasoprzestrzenią w grze?
Kiedy chciała mnie ona gdzieś zabrać, wklejała link'a , a ja musiałm jedynie kliknąć w akceptację i już ''byłam'' w Egipcie, jak gdyby nigdy nic....O_O
Niestety, nie ze wszystkich propozycji mogłam skorzystać, czy było to spowodowane moim ''żółtodziobctwem'' ;)?
Ufff....Ale się naklikałam.
Jeżeli choć jedna osoba zdoła przez to przebrnąć, zrozumieć, o co mi chodzi i jeszcze udzielić mi odpowiedzi, będę bardzo mile zaskoczona.
Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnej nocki^^.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2013, 23:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
1) Nikt Cię nie zje. Nie martw się. ;)
2) Spróbuj zawitać tutaj: http://maps.secondlife.com/secondlife/P ... /45/162/25 - wklej ten adres w pasek adresu przeglądarki świata Second Life i naciśnij Enter. To dużo lepszy trening, niż ten standardowy. Świat SL jest tworzony przez tzw. regiony - duże kwadraty o określonych wymiarach, na których dzieją się, lub nie, różne rzeczy. Są ich setki, wyspa treningowa to tylko część jednego z nich.
3) Edycja wyglądu, edycja kształtu... wszystko w menu kontekstowym awatara, lub w menusach na górze. Każdy awatar ma takie podstawowe rzeczy dostępne od początku.
4) Zmieniasz tylko i wyłącznie język przeglądarki, nie tykasz w żaden sposób samego świata SL (gdy ktoś do Ciebie pisze po angielsku, to dostaniesz czat po angielsku). Niemniej jednak żaden z obecnych klientów świata, poza Firestormem, nie ma w pełni przetłumaczonego (w zasadzie: zaktualizowanego) interfejsu na polski.
5) Świat Second Life pozwala na latanie czy teleportowanie siebie i innych. To całkiem normalne. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2013, 00:02 
Dołączenie:
Październik 2010
Witaj

1. Nie
2. W SL nie ma portali. Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl + M. Zobaczysz całą mapę SL. Zielone punkty to awatary obecne w danym miejscu. Klikając na dowolną wyspę na mapie możesz się tam teleportować. Powrotu do wyspy startowej nie ma ale są inne miejsca gdzie nowe osoby mogą uzyskać pomoc. Dopóki nie zweryfikujesz konta nie masz dostępu do wysp dla dorosłych czyli Adult. W tej chwili masz dostęp do wysp PG i Mature.
3. Masz dostęp do takich opcji od początku. Prawy klik na awatara i wybierz Appearance. Tu możesz kupić potrzebne elementy - tęczówki nie zmieniasz tylko kupujesz oczy: https://marketplace.secondlife.com/. Możesz wyszukać produkty za 0 L$ na początek. Jest też wiele blogów z freebiesami, gdzie znajdują się informacjie o prezentach od kreatorów - tu przykład: http://fabfree.wordpress.com/. Są też polskie blogi: http://freebiesowo.wordpress.com/. Teraz jest dużo prezentów z okazji Halloween.
4. Kombinacja klawiszy Ctrl+P, zakładka General, opcja Language - wybierz Polski, wyłącz i ponownie włącz przeglądarkę SL. To zmieni interfejs.
5. W nic nie musisz klikać. Poza akceptacją jest opcja "ignoruj". Dopóki nie poznasz intencji drugiej osoby klikaj "ignoruj" w opcjach dla teleportacji i przyjmowania obiektów. Jeśli będziesz korzystała z kradzionych obiektów możesz mieć problemy.

Przejrzyj dział Poradniki.

Powodzenia

PS Pantera mnie ubiegła ale chyba i tak się przyda. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2013, 00:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Czas w Second Life jest jeden - wszystko dzieje sie zgodnie z czasem amerykanskim, czyli wg naszego realnego czasu jest to jakies 9h roznicy.
Czasem nikt nie manipuluje, mozna jedynie zmienic "postrzeganie"swiata jako noc, dzien wschod czy zachod wirtualnego sloneczka. Niemniej czas wciaz pozostaje bez zmian.
Nikt wiec nie zmienia "czasoprzestrzeni".
Nie bardzo wiem co masz na mysli mowiac o "portalach". Jak napisala Pantera Polnocy - w SL nie ma portali, a jedynie regiony, do ktorych twoj awatar moze sie teleportowac klikajac w link podany przez kogos lub znaleziony w wyszukiwarce.
Ty jako nowicjusz nie dostaniesz sie od razu do wszystkich regionow, bowiem sa regiony oznaczone jako ADULT, czyli dla doroslych. Zeby tam trafic musisz miec zrobiona weryfikacje wieku. jak sie to robi mozesz przeczytac na blogu SECOND LIFE DLA POCZATKUJACHYCH.. Wprawdzie nie ma tam nowych wpisow, ale mysle ze te co tam sa beda bardzo pomocne.
Pozdrawiam

Ps - wybaczcie brak polskich znakow.... taka mam klawiature w tym momencie...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2013, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Pewnie nie mogłaś skorzystać ze wszystkich opcji teleportu ze względu na ustawienia konta, w sl są obszary General, Moderate i Adult. Jeśli nie zaznaczysz w przegądarce ze chcesz na obszary Adult to cię zwyczajnie nie wpuści. nie wiem dokładnie jak jest teraz, ja na stronie sl 'dashboard' potwierdzałam wiek i również w marketplace zaznaczałam że chcę widzieć przedmioty 'A rated' ustawiając tzw maturity levels.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2013, 16:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Jak to nie ma portali? Na wyspie powitalnej są dwa i przenoszą do gry Linden Realms.
linden realms wprowadzenie

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso