Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 01:28 
Dołączenie:
Sierpień 2013
Siema!
Krótko i na temat - szukam karty graficznej i zasilacza bym mógł grać bez ścin w SL

Mój config:
Mobo: Asus P5K-VM
Procesor: Core2Duo E5200 2.5GHz
Ram: DDR2 4GB
Dyski: Dwa-chyba SATA
Naped: DVD
PSU: Modecom.Carbon 400W
Do tego wyświetlacz na obudowie i jeden wiatrak

Co do ceny... Na całość chce wydać 150-200 zł. Mniej więcej na zasilacz jakieś 80zł a na grafikę resztę pieniędzy.
Nie liczę na cuda, ale czy do 120zł znajdzie się grafika żeby dało się grać na full?

Pozdrawiam!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 11:23 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Cytuj:
Nie liczę na cuda, ale czy do 120zł znajdzie się grafika żeby dało się grać na full?

Nie.
Odradzam też kupowanie zasilacza za 80zł.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 11:57 
Dołączenie:
Sierpień 2013
Czemu? Do ilu w takim razie zasilacz i jaki?
Czytałem trochę o Fortronach i są podobno bardzo dobre a na allegro do 80zł się znajdzie. Tylko który model...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 13:23 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Na 100% sama karta graficzna przekroczy budżet, bo takie w sam raz do Second Life przekraczają 200 zł. wiem z własnego doświadczenia.

I tutaj napomknę, że lepiej grafikę szukać pośród GeForce'ów.

Zasilacz pewnie też będzie w granicy 200 zł lub nawet powyżej. Też wiem to z doświadczenia.

Ogólnie akurat te dwa elementy do mocno tanich nie należą. Dobry komputer to niestety wydatek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 13:33 
Dołączenie:
Sierpień 2013
Rozumiem, możesz podać jakąś propozycje co do tych podzespołów?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 20:17 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Niestety, nie za mocno. Bo ostatni raz wymianę karty robiłem bardzo dawno, a zasilacz ok. 3 lat temu. Wtedy za sam zasilacz ok. 400 zł dałem. A za kartę ok. 300 zł

Teraz ten model sobie średnio radzi z SL, dlatego wchodzę bardzo rzadko i tylko na chwilę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Sie 2013, 20:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Na oficjalnej stronie SL są podane wymagania systemowe. Może warto zajrzeć tam i pod tym kątem planować zakupy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sie 2013, 22:40 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Za ok 150 zł możesz kupić jakąś nVidię 430GT - cudów nie będzie ale pójdzie bez problemu na średnich z antyaliasiniem (sprawdzane na procku 3,2- 6GB ram)- dołóż do zasilacza z 50 bo warto. Pamięci trochę mało jak masz system 64bit, SL potrafi sporo zeżreć. Procek kiepski, można go nieźle overclockować na defautowym chłodzeniu, nawet do 3,5, ale lepiej zainwestować w jakieś lepsze chłodzenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sie 2013, 20:08 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Hmm. Co do ramu, to mnie jakoś SL nigdy nie sprawiało problemów ze względu na ram (4giga, staroć - tak jak i reszta mojego sprzętu; sprawdzane na XP i 7), więc tragedii raczej nie ma. Jak masz pieniądze, to możesz oczywiście ramu dodać.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso