Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 11 Kwi 2012, 18:25 
Dołączenie:
Sierpień 2011
Witam.

Mam mały pytanie.

Czy jest jakiś kreator avatarów do SL?

Jakaś strona lub program.

Chodzi o avatary furry.

Chciałbym sobie stworzyć sobie avatar - zwykły llub furry.

Jeśli ktoś był by w stanie mi pomóc to...

Proszę o pomoc

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Kwi 2012, 19:49 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Polecam marketplace, jest masa bezpłatnych skinów etc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 03:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Wlasciwie to sam sobie tworzysz avatara...

Shape,skin itd z poszczegolnych elementow

Polecam blogi (nie tylko freebiesowe )
o modzie/wygladzie w SL -na przyklad moj...

Dla inspiracji

Z reguly sa tam tez landmarki do sklepow /giftow

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 08:29 
Dołączenie:
Sierpień 2011
To może być pomocne.

Ale ogólnie mi chodzi o tworzenie avatara furry.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 08:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ogólnie to jest tak, jak zostało tu napisane - sam tworzysz awatara, korzystając z gotowych komponentów, które znajdziesz w sklepach (i na marketplace, i w SL zadziała zapewne wpisanie w search "furry"). Jeśli jest się biegłym w budowaniu w ogóle (bo w SL nie ma większej różnicy, czy budujesz dom, stołek, sukienkę czy włosy), można próbować samemu.

Sprawdzałeś co masz w inventory? Patrzyłeś jakie awatary są do wyboru podczas rejestracji? Z tego co pamiętam, było tam kilka futrzaków.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 09:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Awatar furry możesz wykonać na kilka sposobów:
- wybrać jeden z 8 podstawowych - przy rejestracji
- kupić paczkę z gotowym awatarem (części zakładane na shape)
- kupić same części oddzielnie
- kupić HUDy i akcesoria dodatkowe

Jak to już przedmówcy powiedzieli, to ty decydujesz co zrobisz:
odwiedzisz sklepy inWorld lub Marketplace

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 14:55 
Dołączenie:
Sierpień 2011
No dobra coś tam sam będę kombinować.

Ale chciałbym prosić o jakiś tutorial.

Do stworzenia własnego futrzaka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 15:00 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Czy w trójce (viewerze) przypadkiem nie ma paru awatarów fury? Coś mi tak świta. Okienko takie wyskakiwało.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 15:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
devil88
Rozumiem , że chcesz mieć wszystko podane na tacy ale szukanie w Google czy na YouTube nie boli wystarczy wpisać furry tutorial second life i na pewno masa odpowiednich linków/ wideo się pojawi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 16:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ewentualnie można zrobić tak:

1) odpalasz program Blender i korzystając z pliku template z awatarem (ściągniesz go ze strony Second Life) modyfikujesz go wedle uznania

2) robisz export dla dae (wybierasz export do Second Life)

3) z kliencie Second Life robisz import i model

4) kiedy już masa LindenDolarów z Twojego konta wypłynie, a w inventory znajdziesz model awatara, który był robiony w Blenderze, możesz go użyć

Powyższe nie było jeszcze testowane na zwierzętach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 18:19 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
projekt napisał(a):
2) robisz export dla dae (wybierasz export do Second Life)

4) kiedy już masa LindenDolarów z Twojego konta wypłynie, a w inventory znajdziesz model awatara, który był robiony w Blenderze, możesz go użyć

ad 2. W Blenderze nie ma oficjalnie czegoś takiego jak eksport do Second Life (jeszcze), więc ktoś mógłby cały posiwieć szukając tego. Export -> COLLADA(.dae)
ad 4. Chyba wciąż jest konieczność przejścia testu 'IP Tutorial' oraz posiadanie 'Payment Information' dla danego konta, aby móc wrzucać mesh.

(nie brać niczego osobiście; uznałem, że warto te dwie sprawy trochę jaśniej przedstawić ku chwale ludzkości)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 19:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Cytuj:
ad 4. Chyba wciąż jest konieczność przejścia testu 'IP Tutorial' oraz posiadanie 'Payment Information' dla danego konta, aby móc wrzucać mesh.

Tak, zgadza się.
To są wymogi aby móc uploadować meshe - payment info in file (powiązane konto paypal, karta kredytowa itp.), Test IP i Test o własności intelektualnej.

Wszytko można wykonać na stronie SecondLife we właściwościach konta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 20:04 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Cytuj:
Test IP i Test o własności intelektualnej

E.... ale Test IP to właśnie jest test dotyczący własności intelektualnej (Intellectual property) :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Kwi 2012, 20:06 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Fakt, Deso. Zrobiłem z tym COLLADE za duży skrót myślowy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2012, 18:43 
Dołączenie:
Sierpień 2011
Pytanie z innej beczki.

Czy można dawać zrzut ekranu z Second Life- avata furry i wrzucić go na FA (FurAffinity)?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2012, 18:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mx Xaris
a czemu nie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2012, 19:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Nie widze problemu ,jest kategoria "screenshot "

Swoja droga jaka kategorie trzeba wybrac wrzucajac zdjecie z SL na istock na przyklad ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2012, 19:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mx Xaris
mysle ze tak samo jak z prawdziwymi, portrety > ludzie, jakies drzewa, pole > krajobrazy, itd.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2012, 23:22 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Niestety, nie można. A na pewno nie w dużych ilościach. Zrugano mnie już za to pod http://www.furaffinity.net/view/6307075/ - używam ich tam tylko jako swoiste "reference sheety", temu jeszcze wiszą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 05:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
MxX napisał(a):
mysle ze tak samo jak z prawdziwymi, portrety > ludzie, jakies drzewa, pole > krajobrazy, itd.

Generalnie sa kategorie:
-fotografie (technicznie patrzac -chyba odpada )
-grafiki- tez
- i w uproszczeniu mowiac ,przerobione graficznie "cokolwiek " (grafiki, zdjecia itp)
pod warunkiem zgody autora ,czyli w tym wypadku moja -tu juz latwiej :-D

Dylemat pod ktora powyzszych podciagnac :roll:

pantera_polnocy napisał(a):
Niestety, nie można. A na pewno nie w dużych ilościach. Zrugano mnie już za to

A to niby czemu skoro screeny dozwolone ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 13:06 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Też mnie to zdziwiło, ale taka jest upload policy na FurAffinity. O, tutaj.
http://help.furaffinity.net/article/AA- ... cceptable-

Cytuj:
- Screenshots - Screenshots (websites, desktops, applications, games or film) are not permitted unless the poster has designed the screenshot’s content completely. Any screenshots must be complete, original designs and may use no copyrighted material. Further, the screenshot must not include portions of the computer or browser interface.
- Image & Character Generators - Submissions created using content generators are prohibited. This includes character creators (in-game character creators, Flash builders) or template/interface generators (error message spoofs, de/motivational posters, card game templates).
- Fractals & Terrain Generators - Fractals and generated terrain are permitted provided they comply with the Flooding policy. Terrains created using in-game level editors are prohibited.
- Sprites - Sprites ripped from games (incl. modified/edited sprites) are prohibited unless they are uploaded as part of a comic (see the Comics policy).

Więc moje screenshoty z SL wiszą na FurAffinity na słowo honoru. Niemniej jednak jedną z prac mi już usunięto z powodu "inne postacie na obrazku nienależące do Ciebie", a więc nie wątpię, że i resztę mojej galerii moderator przejrzał i działań nie podjął - prawdopodobnie dlatego, że nie wstawiam screenów jak leci (łącznie 6, co pół roku~) i mają one jakąś quasi-artystyczną treść lub przekaz lub to refsheety.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 13:27 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Proszę o powrót do tematu wątku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 22:38 
Dołączenie:
Sierpień 2011
Ja przykładowo kupiłem avatar i zrobiłem ss to mogę go dać na FA?

Chciałbym zrobić swój avatar na FA.

Myślicie, że łatwiej będzie go zrobić z człowieka czy z futrzaka - tych co można wybrać od początku gry.

Mój kolega twierdzi, że autor avatara sam wyraża zgodę na wykorzystywanie go w dowolny sposób.

Po zakupie oczywiście.

Lub coś w tym stylu.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 14 Kwi 2012, 23:05.
Powód: nabijanie postów
PostPost został usunięty przez Madelaine 14 Kwi 2012, 23:05.
Powód: nabijanie postów
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 23:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
devil88, proszę o używanie opcji "edytuj" zamiast pisania posta pod swoim postem za każdym razem, kiedy kolejna myśl pojawi się w twojej głowie. Tym razem usunęłam niepotrzebne śmieci i edytowałam twój post, następnym razem dostaniesz czasowego bana za zaśmiecanie forum i nabijanie postów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Kwi 2012, 00:02 
Dołączenie:
Sierpień 2011
Madelaine napisał(a):
devil88, proszę o używanie opcji "edytuj" zamiast pisania posta pod swoim postem za każdym razem, kiedy kolejna myśl pojawi się w twojej głowie. Tym razem usunęłam niepotrzebne śmieci i edytowałam twój post, następnym razem dostaniesz czasowego bana za zaśmiecanie forum i nabijanie postów.

Dobrze. Przepraszam za kłopot

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 09:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
nick w SL: Wolfius Dagger aka Wolfi
Generalnie jeśli chodzi o FA to każdy screenshot z SL który zawiera avatara niezmodyfikowanego nie powinien się tam znaleźć. Masz prawo umieszczać screenshoty jeśli ukazują coś co zrobiłeś sam. - np nowy tatuaż, lub jakiś element ubrania, albo modyfikacja oryginalnego avatara której dokonałeś sam przy użyciu własnych środków a nie gotowych elementów (chociaż w praktyce nikt Ci nie udowodni że tekstura którą masz na avatarze nie jest twoja) no i przy założeniu że twórca avatara wyraża na to zgodę. Większość nie ma z tym problemy chociaż np Sylver - właścicielka KZK lubi "pokręcić nosem".
Cytuj:
Mój kolega twierdzi, że autor avatara sam wyraża zgodę na wykorzystywanie go w dowolny sposób.

Po zakupie oczywiście.

zgadza się po zakupie avatar przechodzi na twoją własność i masz z nim prawo zrobić co Ci się tylko podoba, ale np dodanie żółtej kropki na nosie a następnie podanie avatara jako "swojej własnej kreacji" nie jest mile widziane.

Także w najprostszych słowach - jeśli chcesz dać ss na FA to musisz spełnić kilka warunków:
1. Na screenie może być tylko twój avatar
2. Nie może być "standardowy" musi być zmodyfikowany chyba że spełniony zostanie punkt 3
3. Screen powinien być "artystyczny" (nie musi ale to pozwala często unikać jakichś komentarzy typu "read rules" itp)
4. Problem rozwiązuje nawet minimalne zmodyfikowanie screena wówczas podchodzi to pod kategorię "digital art"

Jeśli zaś chodzi o ten mały avatarek na FA lub o ID photo to tam masz prawo wrzucić wszystko na co masz ochotę o ile nie zawiera treści adult lub nie obraża uczuć religijnych innych osob itp. (czyli wszystko w granicach przyzwoitości)

Cytuj:
Chciałbym zrobić swój avatar na FA.

Myślicie, że łatwiej będzie go zrobić z człowieka czy z futrzaka - tych co można wybrać od początku gry.

Ujmę to tak jeśli chcesz zrobić avatara furry podobnego do "czegoś" to pozycją wyjściową będzie człowiek (chyba, że któryś z futrzaków jest podobny do tego co chcesz uzyskać), bo niestey, ale gotowe elementy furry dość trudno jest zmodyfikować.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso