Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 01:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
nick w SL: Clark Danitz
Jako że szukałem na forach porady i nie mogłem tego nigdzie znaleść to zwracam się do Was z problemem
Mam problem z viewerem 3 (wersja 3.3.0 (251182)),otóż po zalogowaniu się wszystko działa płynnie,ale wystarczy że pare razy teleportuję się na inny sim bez znaczenia jaki, widoczny jest spadek fpsów. Po dłuższym działaniu a zwłaszcza widoczne jest to na simach gdzie jest dużo avatarów, aż doporwadza do zawieszenia się aplikacji i do crasha.

Specyfikacja mojego komputera wygląda następująco:

Procesor: AMD Phenom(tm) II X4 840 Processor (3214.61 MHz)
Pamięć: 8192 MB
Wersja OS: Microsoft Windows 7 64-bit Service Pack 1 (Build 7601)
Sprzedawca karty graficznej: NVIDIA Corporation
Karta graficzna: GeForce GTX 460/PCIe/SSE2

Windows Sterownik karty graficznej: 8.17.0012.9573
Wersja OpenGL: 4.2.0

Jeszcze tak sobie myślałem czy przyczyną może być cache, aktualnie mam ustawione na 1024MB.
I czy wyłączenie SWAPA mogłoby pomóc.

Za rady z góry dziękuję :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 01:36 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Nie wiem, czy to będzie pomocne pytanie, czy nie... Czy na simach, gdzie jest mała ilość awatarów, a nawet zerowa, też następuje spadek fps? I ewentualnie można pod uwagę brać kondycję połączenia internetowego, bo jak necik słaby, to czasem też może się coś zamulić.

A co do cache, to wyczyść i sprawdź, czy fps spada. Bo jak cache jest ciut przeładowane, to czasem aż się prosi o czyszczenie i wtedy może mniej zamulać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 09:52 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Mam prawie identyczny komputer jak Ty i na V3 z ustawieniami ultra (bez Dofa) przeciętnie mam około 50 fpsow. Zainstaluj nowsze sterowniki karty graficznej (http://www.geforce.com/drivers/results/42438), zobacz czy się może nie przegrzewa chociaż wątpię. Poza tym wypróbuj najnowszego Firestorma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 12:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Na pustych simach też po czasie spada fps.

Zauważyłem własnie że jak sl viewer 3 chodzi to karta graficzna nie wykorzystuje swojej mocy właśnie bo wtedy głośno pracują wiatraki w mojej karcie jak przy grafiko żernych grach.
Firestorma zainstalowałem i dobrze działał, ale jestem przyzwyczajony do viewera :P

Sprawdze jeszcze z tymi nowymi sterami do grafiki

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 15:08 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Mulenie SL zależy od wielu rzeczy, np mój piękny awatar ma taki rendertime, że wszystkim padają FPSy :P Poważnie, o 40 nawet, niestety mnie też :/
Używaj Phoenixa albo Firestorma (lepiej tego drugiego), nawet na GT560 i 16GB ram SL może się zacinać, wystarczy włączyć wszystko na maxa i wybrać się w miejsce gdzie jest dużo tekstur i awatarów.
Inna sprawa to przełączenie sobie domyślnego niskiego zużycia netu na max (w tej chwili chyba jest to 20Mbit) w opcjach sieci, to też ma wpływ na doczytywanie terenu i wyświetlanie postaci, tekstur, obiektów, skryptów (które także sporo zwalniają).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Kwi 2012, 22:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
Z ciekawości zainstalowałem Ubuntu 11.10 64 bit i O dpaliłem najnowszego oficjalnego viewera na nim po zainstalowaniu bibliotek 32 bitowych i działa o wiele lepiej pod względem wydajności i fpsów.
Niestety napotakłem na pare dużych problemów, to że meshe nie są wyświetlane, logowanie trwa długo, nie widze nickół na liście znajomych i nawet nie mogę przeteleportować nigdzie.
Pingi sprawdziłem są dobre.
Wszystko zaktualizowane.
I nic mi nie przychodzi do głowy:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso