Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 13:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
Znalazłem pewną stronkę internetową związaną z sl-em. Chciałem odwiedzić pewne miejsce które jest tam wskazane. Jest przycisk teleportuj. Klikam na niego i otwiera się okienko z opisem slurl i mam do wyboru: "uruchom aplikację" lub "nic nie rób". Jak zaczynałem zabawę w sl-u korzystałem z viewier2. Po kliknięciu na przycisk uruchom aplikację będąc jednocześnie zalogowany in world dostawałem tp i mogłem się teleportować w wybrane miejsce. Teraz korzystam z Firestorm 3.2.2 (24336) i za każdym razem kiedy kliknę ten sam przycisk, otwiera mi nową przeglądarkę. Można ją jakoś skonfigurować aby działało tak jak na viewierze?
Wiem że już kiedyś pytałem o to, ale nie pamiętam czy tutaj czy w SL. Nie znalazłem takiego postach w moich wypoiedziach więc pozwoliłem sobię założyć nowy temat.

Poniżej okno z slurl o które mi chodzi

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 13:31 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Nie jestem pewien, ale to się ustawia albo w przeglądarce www, albo gdzieś w systemie. Zapewne w obydwu coś się ustawiało. Kiedyś dla Hippo to ustawiałem, ale to było wieki temu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 15:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
no to po cichu liczę na Zuo :)

EDIT:

I zawczasu podam że korzystam z win7 x64
przeglądarka to google chrome.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 16:42 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Po pierwsze wyłącz możliwość wielokrotnego uruchamiania viewera (w opcjach)
Po drugie ja dodałam sobie ręcznie protokół "secondlife" w Operze w ten sposób.

Image
To w razie gdy nie odpala się slurl z przeglądarki.
I to wszystko ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2012, 17:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
super, wielkie dzięki. zaraz zacznę szperać w google chrome. Teraz przynajmniej wiem czego szukać

EDIT:

No niestety nie udało mi się tego zrobić. Czy ktoś z użytkowników google chrome robił coś takiego?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Sty 2012, 01:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Natascha Iwish
Jak jest instalowany klient SL'a to powinien skojarzyć se sobą odpowiedni protokół, jak klientów się używa kilku to mogą się między sobą gryźć,,,

Szybie przeszukanie zasobów internetu:
Cytuj:
Chodzi o to że używam programu aqq, na stronach można znaleźć dodatki gdzie jest użyte ":aqqaddon" do tego aby się uruchomił instalator od aqq i zainstalował wtyczkę.
Cytuj:
Sposób zaprojektowania Google Chrome (a ściślej mechanizm sandbox) nie pozwala, niestety, zrealizować potrzebnej Tobie czynności
Jedyne, co mogę polecić, to instalacja dodatków do AQQ przy użyciu innej posiadanej przez Ciebie przeglądarki, np. Firefoksa

Znając Google to wielce możliwe,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2012, 11:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
http://www.google.com/support/forum/p/C ... 1b44daa2e6

Spróbuj tak:

1. Zamknij Chrome i wszystko, co z nim związane.
2. Otwórz plik "Local State" znajdujący się w "C:\Użytkownicy\<LOGIN>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data" za pomocą Notatnika.
3. Znajdź sekcję "excluded_schemes" będącą gdzieś w "protocol_handler" w tym pliku i usuń linię:

"secondlife": true,

Po ponownym otwarciu Chrome powinien zapytać, z jaką aplikacją skojarzyć protokół SL - wybierz Firestorma. Jeśli to nie pomoże, to dodaj ręcznie protokół przez Chrome'a jak wyżej, ale w ten sposób:

"C:\Program Files (x86)\Firestorm\FirestormRelease.exe" -url "%1"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lut 2012, 15:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
wielkie dzięki udało się. Wszystko działa jak powinno. Przepraszam że tak późno, ale dopiero miałem czas to sprawdzić. Jeszcze raz dziękuję

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso