Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2011, 16:33 
Dołączenie:
Lipiec 2011
W domu mam Internet z Netii, SL działa świetnie, ale od października studiuję, mieszkam w akademiku daleko oddalonym od domu, przez co rzadko bywam i w domu i w SL, a w akademiku też bym sobie chętnie odwiedziła wirtualny świat. Całymi tygodniami siedzę tu praktycznie bez neta, więc postanowiłam kupić bezprzewodowy Internet. Czy możecie mi polecić jakiś w miarę tani i dobry necik, żeby SL działało sprawnie? Z góry wielkie dzięki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2011, 16:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Obawiam sie, ze bedzie ciezko. O ile wiem to, Internety bezprzewodowe maja limity przesylu danych, a SL jest dosyc bajtozerne i zje ci limit w ciagu paru chwil.
Mozesz sobie zamowic darmowy net od Aero: http://aero2.pl/ ale ich predkosc nie powala na kolana i SL bedzie raczej ostro przycinac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2011, 21:30 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Pamiętaj, NIGDY nie bierz internetu z t-mobile, maja najgorszy internet mobilny, a co najgorsze nie da się z nimi rozwiązać umowy :( Jak Jacek wspomniał aero2 może być ciekawe... Sl dużo zjada limitu, ale przy prędkości jaką aero oferuje SL będzie działać (ja w t-mobile mam dużo mniejsza i jakoś działa :) )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2011, 22:58 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jacku - AREO2 to 128/64 MAX! Kilobitów czyli 16/8 kilobajtów! I rozłącza co godzinę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2011, 23:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
W regulaminie napisano:
Cytuj:
Prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy liczonych od Daty Uruchomienia Bezpłatnego Dostępu do Internetu oraz nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesięcy.

http://aero2.pl/pdfs/Aero2_Regulamin_BDI_01_09_2011.pdf
Tez nie powala.
Swoja droga polecam obejrzec te ich stronke - jest tak zrobiona, zeby jak najtrudniej bylo zamowic ten darmowy internet:)
Jesli chcemy znalezc formularz zamowienia to trzeba kilknac w "kliknij aby zapoznać się z zasadami" ( wiadomo, ze nikt nie klika w jakies zasady i regulaminy).
Przy przelewie podaja numer konta, a nie podaja danych posiadacza rachunku. Trzeba szukac ladnych pare minut w innych dzialach. Co trzeba wpisac w tytule przelewu? Nie udalo mi sie znalezc tego info.
Ale i tak najlepsze jest to, ze oplate za karte i za koszta przesylki trzeba wplacac na osobne konta!
Solorz bardzo nie chce miec klientow, ale nie ma co sie dziwic skoro dostal ten nieszczesny darmowy internet w pakiecie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 00:42 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Cytuj:
nie większym niż 256 kb/s
Czytaj = 128 max :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 00:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Z dobrych ofert mi przychodzą do głowy:
iPlus (największy zasięg)
Play (podobno ma duże limity)

Jesli chodzi o zżeralność:
Na iPlusie: 1 godzina przy łażeniu po simach: 100 - 300 MB
Jeden sim, włączony stream lub voice chat: 80 - 200 MB

Jeśli ten modem ma być używany podczas jazdy PKP / PKS
to polecam iPlusa właśnie ze względu na zasięg.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 08:30 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Zdecydowanie odradzam mobilny Play. Co z tego, że prędkość jest naprawdę szybka, ale jeżeli łapie internet tylko przy większych miastach to ja dziękuję. Niestety mapa zasięgu internetu Play na ich stronie nie pokrywa się z rzeczywistością. Miałem internet z Play od dziewczyny mojego brata na wakacjach nad morzem w lipcu i nie dało się złapać sygnału zatrzymując się przy mniejszych miejscowościach, nie mówiąc o próbie połączenia w trakcie jazdy, a nad samym morzem nawet zasięgu sieci Play nie ma ;)
No cóż się tu spodziewać. :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 09:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
Jacek napisał(a):
Co trzeba wpisac w tytule przelewu? Nie udalo mi sie znalezc tego info.

w tytule przelewu podaj - Depozyt - BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw;

w tytule przelewu podaj poniższą informację Opłata za wysyłkę karty SIM BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw;

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 09:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Faktycznie, znalazlem.
A zwolennikom 'darmowej szkoly', 'darmowej edukacji', 'darmowego internetu' i wszystkiego co panstwo opiekuncze ma zapewnic polecam procedure zakupu:
Cytuj:
- Wypełnij Zamówienie Online na Bezpłatny Dostępu do Internetu wpisując wszystkie wymagane informacje
- Wpłać na konto o numerze: 24 1680 1248 0000 3000 1872 7122 - Depozyt w wysokości 20 zł (kwota obowiązuje od 01 września 2011 r.) – w tytule przelewu podaj - Depozyt - BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw;
- Wpłać na konto o numerze: 74 1680 1248 0000 3000 2077 9227 – opłatę za wysyłkę w wysokości 7 zł (kwota obowiązuje od 01 września 2011 r.) – w tytule przelewu podaj poniższą informację Opłata za wysyłkę karty SIM BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw;
- Po wypełnieniu Zamówienia Online na adres e-mail podany w Zamówieniu otrzymasz wypełnione Zamówienie;
- Wydrukuj i podpisz Zamówienie, a następnie wyślij je wraz z kopią dowodu tożsamości i kopią wniesienia ww. opłat na adres: Aero2 00-660 Warszawa ul. Lwowska 19 z dopiskiem „Bezpłatny Dostęp do Internetu". Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dokumenty dotarły - wyślij przesyłkę listem poleconym za potwierdzeniem odbioru;
- Czekaj na e-mail z Biura Obsługi Klienta informujący o wysyłce karty SIM. Harmonogram realizacji zamówień wg wykazu;
- Korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu jest możliwe wyłącznie po zainstalowaniu karty SIM w Urządzeniu telekomunikacyjnym określonym w Regulaminie .

A teraz wyobrazcie sobie, ze chcecie kupic plyte CD w sklepie internetowym i:
- musicie wplacic pieniadze za plyte na jedno konto ( wpisujac numer paszportu i Pesel)
- oplate za przesylke na inne,
- czekac na potwierdzenie mailowe
- wydrukowac potwoerdzenie i wraz z kopia dowodu odeslac poczta tradycyjna do sklepu
- CD otrzymacie wg harmonogramu.

Tak wlasnie wygladaja darmowe uslugi. Dalej ich chcecie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 10:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
Ja sie tym zainteresowałam, ale właśnie po przeczytaniu co trzeba zrobić żeby zamówić usługę to normalnie flaki mi się przewróciły, skuteczny odstraszacz ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 10:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie odstraszam tylko uswiadamiam:)
Nie ma rzeczy darmowych - wczesniej czy pozniej i tak ktos musi za to zaplacic.
Sa dwa rodzaje bytow:
- uslugi, za ktore placimy bezposrednio - np internet platny bezposrednio u operatora. Dzwonie, mowie, ze chce miec net w komorce, pan wlacza w ciagu 5 minut i pyta czy nie zwiekszyc predkosci przesylu.
- uslugi, za ktore placimy panstwu, ktore potem laskawie daje nam je 'za darmo' Patrz Aero2, szkoly, szpitale, opieka spoleczna, emerytury...

Porownajcie sobie jakosc i pomyslcie dlaczego glosujecie na ludzi, ktorzy mowia o opiekunczej roli panstwa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 17:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Tu trochę więcej nowości o Areo2. http://pokazywarka.pl/nkkeb9/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 21:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wydawaloby sie, ze nie ma na swiecie nic piekniejszego niz cos darmowego, np internet, prawda?
Otoz jest zupelnie inacze - darmowe szkodzi najbardziej!
Po pierwsze, nie ma nic za darmo, za ten internet placimy wszyscy. Sceptyk moze powiedziec - "jakze to? Przeciez to firma bogacza Solorza nam daje net za free, sa bogaci, niech placa" Jest on w wielkim bledzie. (Sceptyk, Solorz nie - Solorz rzadko sie myli)
Solorz startowal do przetargu na jakies tam czestotliwosci, powiedzmy ze byl gotow wylozyc na to 100 mln zl. Panstwo jednak dolaczylo do tego warunek - zwyciezca przetargu musi tez zapewnic Polakom darmowy internet. Solorz robi wiec rachunek:
Za czestotliwosci moglem dac 100 mln, ale teraz 20 mln bede musial wladowac w ten cholerny darmowy internet, wiec zotaje 80 mln.
Tyle tez wplaca poi wygraniu przetargu - zamiast 100 mln, 80 mln. Budzet panstwa jest w plecy 20 mln zl, ktore musi jakos zdobyc - zabiera wiec pielegniarkom, bezrobotnym, osobom ktore z interntetu nie korzystaja a takze tym, ktorzy net maja wykupiony w firmach prywatnych.
Na darmowy net skladaja sie wiec wszyscy, poza Solorzem i Palikotem, ktorzy maja firmy zrejestrowane za granica.

To jeszcze nie koniec szkod wyrzadzanych przez 'darmowy internet'.
Solorz zaczyna rozprowadzac te karty. (Jak widac - robi to bardzo niechetnie, bo na tym traci, ale mus to mus.) Jakosc tego netu jest wybitnie marna, ale czesc ludzi rezygnuje z uslug prywatnych providerow i przenosi sie do Aero.
Providerzy zaczynaja tracic klientow i aby wyjsc na swoje musza podniesc ceny. Osoby, korzystajace z ich uslug placa wiecej, czyli po raz drugi skladaja sie na 'darmowy internet'.
Za jakis czas providerzy moga zbankrutowac, bo ciezko jest sprzedawac cos, gdy klienci otrzymaja to od panstwa za darmo. Na rynku zostanie tylko Solorz ze swoja oszalamiajaca predkoscia 128 kb, i ludzie beda z tego korzystac bez narzekania, bo przeciez jest 'za darmo', a darowanemo koniowi nei patrzy sie w lacza.
Oponentow beda dobijaly hasla, ze internet musi byc za free, bo jest to przydatne spolecznie, ze przeciez sa osoby, ktorych nie stac na net, a net jest prawem, a nie przywilejem i tym podobny lewacki belkot.
Nie wierzycie? Przeciez edukacja i sluzba zdrowia tez 'musza' byc darmowe, bo zyjemy w panstwie opiekunczym, bo co maja zrobic ci, ktorzy nie maja pieniedzy na lekarza itp.
A szpitale i szkoly wygladaja jak wygladaja....czyli jak net w AERO.
PS
Administracji zwracam uwage, ze wbrew pozorom moja skromna wypowiedz ma zwiazek z pierwszym postem, bo jest o internecie, providerach i uczelniach!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2011, 23:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Znowu idziecie w malowniczy offtopic i teraz ja nie wiem, który net bezprzewodowy byłby dobry.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2011, 08:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
Administracji zwracam uwage, ze wbrew pozorom moja skromna wypowiedz ma zwiazek z pierwszym postem, bo jest o internecie, providerach i uczelniach!

Jacku, nasz lokalny mistrzu demagogii, mimo wszystko twoja wypowiedź jest off topem. I dlatego nie będę z nią dyskutować (co nie znaczy, że się zgadzam).

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso