Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:10 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Kupiłem kawałek ziemi za 1$. Lecz jakieś kitajce (mówili znaczkami japońsko-chińsko-koreańskimi), zabrali mi ją i nie oddali pieniędzy. Jak to jest? To w SL nie można stworzyć akapu, czyli anarchokapitalistycznego mini-państwa, bowiem ktoś mi ją odbierze?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Czy po zakupieniu ziemi opłaciłeś tier ?

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:18 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
A cóż to jest? Domyślam się że pewien rodzaj haraczu. Może bym chciał, ale mam na koncie 1$, więc i tak się nie da. Można kupić gdzieś jakąś ziemię, gdzie będę mógł być panem i nie będę niczyim lennikiem?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Ziemię można "nabyć" za 1l$ natomiast trzeba za nią płacić comiesięczną/cotygodniową opłatę. Ten 1l$ jest po to aby mogła ona zmienić właściciela. Nie jest to żadna opłata za ziemię, ani kaucja. Tak więc piszący krzaczkami "kitajce" mieli rację 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Anarchokapitalizm nie polega na tym, ze ktos placi za ziemie a ty mu ja zabierasz i uzytkujesz za darmo, bo to jest zwykle pasozytnictwo.
Anarchokapitalizm polega na tym, ze kupujesz ziemie i za nia placisz, ale nikt ci sie w to nie wtraca. Tak wlasnie jest w SL - kupujesz ziemie od Linden Lab albo od wypozyczasz od prywatnych wlascicieli i potem robisz co chcesz.
Zobacz tutaj: viewtopic.php?f=9&t=6394

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Trudno powiedziec ,zalezy co uwazasz za lenno :mrgreen:
Mozesz kupic ziemie na wlasnosc drogo i oplacac tier (tez drogo)
Lub-wynajac z prawami prawie takimi samymi jak wlasciciel; -tez drogo
Za darmo nie ma
Wlasciwie mozna uznac ,ze jestes panem na wlosciach ;-)
Oplacajacym haracz jednakoz

Edit ;
Za 1L to raczej wynajales ziemie ,jak zauwazyla Zuo-na tym to polega, ale tak czy siak ,nawet kupujac od Lindenow ,placisz tier

Ostatnio edytowany przez thekonstancja, 21 Lip 2011, 18:34, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Tier - opłata, najczęściej cotygodniowa, za posiadana ziemię. A ty tego nie zrobiłeś. Nic dziwnego że dostałeś eksmisje. W miejscu, gdzie się kupuje ziemię są dostępne, najczęściej w formie notekarty, zasady dzierżawy. Jakbyś je przeczytał, to byś wiedział, że po zakupie ziemi, czyli w Twoim przypadku za 1 l$, trzeba w najbliższym czasie opłacić też tier. Nie wiem, terminy są różne. Od jednej godziny do doby. Po tym czasie jak nie uiścisz tej opłaty - bye bye.
Co do drugiej części - nie da się zakupić ziemi bez późniejszych opłat za dzierżawę. Nawet kupując teren od Linden Labs płacisz potem tier. Tak jak w RL. Zakupienie gruntu pod zabudowę nie zwalnia od późniejszych opłat za jego użytkowanie.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2011, 18:35 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Żem nie wiedział, że to nie jest wykup działki tylko wynajem. Poszukam jakiejś pracy, aby odrobić ten jeden L$. :)

PS. Wątek będzie można dopisać do ZANIM COŚ NAPISZESZ - SPIS TREŚCI, tyle tu wyjaśnień.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Lip 2011, 12:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Cytuj:
Inni użytkownicy piszący z tego IP
Zapatero [ 1 Post ]

Zapatero to ten średnio dowcipny użytkownik, który dostał wczoraj bana po jednostrzałowcu.
Proszę o WIARYGODNE wyjaśnienie mi zjawiska. Jeśli takowego nie uzyskam, po 24h to konto również zostanie zbanowane.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso