Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 10:57 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Witam, parę dni temu postanowiłem podpiąć kartę debetowa, oraz paypal do mojego secondlife'owego konta. Z karta debetową poszło gładko, wpisałem dane, chwile poczekałem i już podpięta kartę mam. Schody zaczynają się gdy próbuje zrobić to z paypalem. Na stronie secondlife.com klikam Delete and Continue to paypal. Wpisuje mail, hasło, klikam dalej, wyskakuje mi informacja, że moja umowa z Linden Lab została zatwierdzona. Zadowolony klikam żółty przycisk "Przejdź do witryny Linden Research inc." i ku moim oczom ukazuje się wiadomość: "An error occurred while processing your request. You must have a verified PayPal account to continue." O co chodzi? Konto Paypal mam zweryfikowane ale poprzez podpięcie rachunku bankowego. No to próbuje do paypala podpiąć kartę. Kiedy próbuje to zrobić wyskakuje mi błąd, ze system nie mógł zweryfikować mojej karty... Kompletnie nie wiem o co chodzi, kartę używam na codzień bez żadnych przeszkód.
Proszę o waszą pomoc i z góry dziękuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 11:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Konto zweryfikowane poprzez rachunek bankowy nie jest tak naprawde zweryfikowane. Linden Lab nie mialby mozliwosci sciagniecia plat z twojego rachunku, bo niby jak? Z tego tez powodu LL nie uznaje twojego paypala.

Musisz po prostu powalczyc z paypalem, by uznal twoja karte i zweryfikowal ci konto w ten wlasnie sposob. Podaj dokladnie tresc komunikatu to moze cos wymyslimy. Mozesz tez napisac do supportu paypal ale oni zapewne odesla cie do twojego banku. Zacznij wiec od niego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 12:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Życzę powodzenia, ale czasem nie da się tego obejść w żaden sposób.

Walczyłem z tym ponad miesiąc. Mam w Sl podpiętą kartę debetową - swego czasu miałem nawet premium i kupowałem na Lindexie raz czy dwa lindeny. Po pewnym czasie zrezygnowałem z premium i zapomniałem o tym. Kiedy postanowiłem znów wykupić premium okazało się, że nie mogę tego zrobić za pomocą karty, zasugerowano mi paypala. Ok spoko, mówię, przecież na paypalu mam zweryfikowane kartą konto, masę udanych transakcji, nie powinno być żadnego problemu. Otóż okazuje się, że spotyka mnie dokładnie to samo co Ciebie - wszystkie kroki weryfikacji przechodzę pomyślnie, a kiedy wracam na stronę SL ukazuje się magiczny komunikat, że wystąpił błąd.

Support LL skierował mnie do mojego banku - i na nic nie zdały się tłumaczenia, że konto paypal jest zweryfikowane, że wielokrotnie dokonywałem płatności, że wszystko działa. Support dalej twierdzi, że to nie ich problem i że mam niezweryfikowane konto na Paypalu. Oczywiście grzecznie życząc mi miłego dnia. Przypominało to gadanie do obrazu - niezależnie od tego co napisałem przychodziła ta sama standardowa odpowiedź. Odpuściłem, szkoda nerwów :)

W każdym razie, życzę dużo cierpliwości i powodzenia :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 21:39 
Dołączenie:
Listopad 2010
Komunikat który występuje podczas potwierdzania karty w paypalu: "System nie był w stanie zweryfikować tej karty kredytowej. Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne. Jeżeli problem się powtórzy, spróbuj użyć danych innej karty kredytowej." Dodam jeszcze, że próbowałem wpisywać nr karty ze spacjami i bez i tak dalej...
Czy problemem może być to, ze mam tylko 7 zł z groszami na koncie :P ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 21:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
7 zl nie powinno byc problemem. Czy dane posiadacza karty sa takie same jak dane posiadacza konta paypal? I w jakim banku jestes?
Teraz przyszlo mi do glowy. Co znaczy, ze karte uzywasz na codzien? Placisz w necie czy wyplacasz kase z bankomatow?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 22:59 
Dołączenie:
Listopad 2010
Konto mam w PKO. Kartą place w sklepach i wypłacam pieniądze z bankomatów. No własnie zauważyłem, ze przez roztrzepanie na koncie paypal moje imię wpisałem bez jednego polskiego znaku, dokładniej "l" zamiast "ł". Czy to może byc przyczyna problemu? Konto bankowe jakoś podpiąłem mimo rozbieżności w tej jednej literce.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 23:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Literowka w imieniu jak najbardziej moze byc przyczyna, chociaz niekoniecznie. Czasem udawalo sie pod konto podpiac karte zupelnie innej osoby i dzialalo. Nie wiem jednak czy jest to regula,
Sprawdz jeszcze raz wpisujac wszystko poprawnie. Nie pamietam czy paypal daje do wyboru rodzaj karty (VISA, VISA ELECTRON itd). Jesli tak - to sprawdz wszystkie mozliwosci. Zaloguj sie tez na strone banku i zobacz czy obciazono ci karte.
Paypal kiedys weryfikowal karte w ten sposob, ze obciazal ja pewna suma podajac sekretny kod, ktory trzeba bylo potem wpisac.
Cytuj:
Kartą place w sklepach i wypłacam pieniądze z bankomatów.

Tutaj tez moze byc haczyk. Swiat pelen jest kart, ktore nie maja mozliwosci placenia w internecie. Twoja najwyrazniej do nich nie nalezy, bo placiles nia w SL, ale mozliwe ze ma jakies blokady o ktorych nie wiesz. Czy placiles nia za cokolwiek w internecie?
SL mialo okres, gdy obciazalo karte jakby to byla platnosc listem, a nie elektroniczna i pare bankow blokowalo takie przelewy.
Najlepiej jesli skontaktujesz sie z supportem PKO i zapytasz o przyczyne.

Tak przy okazji zapytam: A po jakiego diabla potrzebny ci paypal do SL?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 23:29 
Dołączenie:
Listopad 2010
Żeby zakupić 10L$ w LindeX'ie i w końcu mieć pozytywne Risk Api, próbowałem wiele rzeczy ale chyba tylko pieniążki ich przekonują.
Kartą jeszcze za nic w internecie nie płaciłem. Kartę mam firmy Visa. W paypalu do wyboru jest tylko Visa, mastercard itd, nie ma Visy Electron itp. Trochę poczytałem inne fora na ten temat i widzę, ze nie jestem sam. Paypal po prostu niektórych typów kart nie wiadomo czemu nie akceptuje. Sprobuje jeszcze ze zmiana imienia na poprawne, aczkolwiek wątpię czy to pomoże.
Na stronie iPKO kiedy wchodzę w zakładkę Karty pokazuje mi, że nie mam żadnych kart KREDYTOWYCH no i też jest to prawda. O debetowych nic nie ma.
A, za każdym razem kiedy próbuje w paypalu aktywować moja kartę, dostaje komunikat, ze się nie udało aczkolwiek mój rachunek bankowy jest obciążony na 1 ZL za każdym razem kiedy próbuje to zrobić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 23:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Żeby zakupić 10L$ w LindeX'ie i w końcu mieć pozytywne Risk Api, próbowałem wiele rzeczy ale chyba tylko pieniążki ich przekonują.

Skoro mozesz podlaczyc karte pod SL to nie mecz sie z paypalem tylko po prostu kup te 10 LS kartą.
Jesli karta jeszcze w internecie nie placiles to wina niekoniecznie lezy po stronie paypala ( chociaz zapewne tak).
Mozesz miec limit transakcji internetowych ustawiony przez PKO na zero zl, karta moze w ogole nie nadawac sie do internetu itd. Tylko PKO Ci to wyjasni.
EDIT:
Nie znam systemu iPKO, ale ta Twoja karta gdzies tam musi byc, bo przeciez z czegos Ci 1 zl sciagaja. Gdy juz znajdziesz popatrz dokladnie na obowiazujace tam limity (sa dwa gotowkowy i ilosciowy - nie zawsze obydwa umieszczane na stronie).
Tak czy inaczej - zadzwon do infolini PKO. Niech oni sie mecza, w koncu za cos im placisz.
Gdy bedziesz sluchal melodyjek w oczekiwaniu az odbiora twoj telefon przeczytaj sobie TO

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 01:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Gosienka008 Georgia
Swego czasu miałam konto w iPKO, obecnie już nie ale to inna historia... Moja karta nie poszła na SL jak również na PP a to dlatego że iPKO ma blokadę i o ile mi wiadomo nie można było tego zmienić... może teraz coś ruszyło... Najpierw się upewnij że możesz dokonywać płatności przez internet a dopiero później podłączaj

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 10:16 
Dołączenie:
Listopad 2010
Limit dzienny na konto internetowe: Brak
Limit dzienny na kartę, zgodnie jak z takim bezpłciowym panem w garniturze ustaliłem: 500zł
Czy mogę zapłacić za lindeny złotówkami kupując je przez stronę? :O Nastąpi automatyczne przewalutowanie na dolary według kursu PKO czy jakoś inaczej? Przepraszam ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 15:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Limit dzienny na kartę, zgodnie jak z takim bezpłciowym panem w garniturze ustaliłem: 500zł

Czyli wczesniej limit byl zero, tak?
Przegladalem oferte PKO i chyba wszystkie karty jakie oferuja maja platnosci internetowe, wiec to nie w tym rzecz.
Cytuj:
Czy mogę zapłacić za lindeny złotówkami kupując je przez stronę? :O Nastąpi automatyczne przewalutowanie na dolary według kursu PKO czy jakoś inaczej?

Caly proces wyglada tak, ze placisz dolarami za granica np w SL. Informacja o tym przychodzi do twojego banku i bank automatycznie przewalutowuje te dolary na zlotowki po kursie niezbyt przyjaznym klientowi. Na wyciagu z konta zobaczysz obciazenie w PLN.
Tak naprawde sutuacja wyglada jeszcze gorzej, chociaz banki o tym nie mowia. Wiekszosc kart rozliczana jest w euro.
Jesli placisz za cos dolarami to bank najpierw przelicza te dolary na euro ( i tutaj zarabia na swoim zlodziejskim kursie! ), potem euro na zlotowki ( zarabia jeszcze raz!!!).
Dlatego jesli planujemy czeste zakupy za USD warto sie zainteresowac w jakies walucie rozliczana jest nasza karta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 15:49 
Dołączenie:
Listopad 2010
"Czyli wczesniej limit byl zero, tak?"
Nie, od początku było dobrze.
W PP kliknąłem zmianę imienia, wpisałem poprawki, wysłałem wniosek i czekam .Być może jezeli imiona beda zgodne PP uzna mi kartę. Ale jeżeli L$ mogę kupić przez kartę, to w sumie paypal z podpięta kartą już mi nie jest potrzebny. To, że jest niekorzystnie mnie w sumie nie obchodzi, L$ chce kupić tylko raz, żeby miec "Payment on File" i pozytywne Risk Api.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 19:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Parę lat wstecz, mając konto w PKO i dołączoną do ROR VISE ELECTRON, nie można było dokonywać internetowych zakupów między innymi w USA. Możliwe że było to zrobione celowo - żeby nabyć (wtedy po lichwiarskich cenach) np. VISĘ GOLD (opłaty miesięczne za używanie do małych nie należały). Jak jest teraz - nie wiem. Jeżeli jest tak samo, to proponuje zmienić bank. Najlepiej na taki, który w standarcie dodaje do konta kartę akceptowaną za granicą. Można też spróbować z kartą na okaziciela, dostępną w ofercie BZ WBK.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 21:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Zarówno iPKO jak i Inteligo dodaje do kont kartę Visa ELectron. Z tego, co mi wiadomo, nie nadaje się ona w ogóle do płatności internetowych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 21:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Serio daja Elektrona? Brrrr.
Piszac post sugerowalem sie tym:
https://www.pkobp.pl/index.php/id=ofert ... ction=indy
i wszedzie podaja takie info:
Cytuj:
możliwość dokonywania płatności za pomocą karty w Internecie

wiec może można?
Chociaz kto ich tam wie?
Zwracam tez honor poczekajowi. Faktycznie, w systemie iPKO karty debetowej nigdzie nie widac, sa tylko kredytowe.
Troche to bez sensu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Maj 2011, 23:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Gosienka008 Georgia
Karty debetowe wydawane z iPKO do płatności internetowych się nie nadawały, pamiętam że w banku powiedzieli mi że nie mają takiej możliwości i oczywiście jeżeli potrzebuje to proponują mi kredytową, miałam wtedy zwykłą Visa. Jako, że kredytowa mnie nie interesowała zmieniłam sobie konto na Inteligo, tutaj Visa Electron. Przy zakładaniu konta moje pierwsze pytanie: czy można dokonywać płatności przez internet - tak można - to ja poproszę :mrgreen: Do SL podpięłam bez problemu tak samo do PayPala.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Maj 2011, 00:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ja mam kartę internetową (chyba o tym kiedyś pisałam? ;) ), doładowywaną w razie potrzeby. Podpięłam pod nią paypal i SL, bez najmniejszego problemu.
Prowizji mi za to nie dadzą, ale co mi tam ;): http://kartainternetowa.pl/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Maj 2011, 19:00 
Dołączenie:
Listopad 2010
Moje imię w PP zostało zmienione pomyślnie. Mimo tego karty podpiąć nie mogę. W PKO twierdza, ze to wina PP albo moja, norma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Maj 2011, 20:31 
Dołączenie:
Październik 2010
Z tego co piszesz to problem jest tylko na linii Paypal-Twój Bank.

To ważne, bo akurat ta część powinna być prosta. Nie wiem dlaczego masz problem, z tego co pamiętam to Paypal przy podpinaniu karty blokował pare złotych/dolarów na twoim rachunku dla sprawdzenia czy bank na to zezwala. Więc może jeśli masz te 7zł na koncie, to wpłać następne 7zł, bo ta blokowana suma była chyba w tych okolicach, więc może brakuje Ci złotówki czy dwóch po prostu.

Ale teraz najważniejsze. Nie wiem czy próbowanie podpinania Paypala w ogóle ma sens jeśli masz już teraz problemy z weryfikacją karty. Parę miesięcy temu coś się zmieniło w systemie bilingowym LL i używanie Paypala+SL przez ludzi spoza USA jest albo niemożliwe albo bardzo ograniczone. Paypal podpięty wcześniej nadal działa, ale podpinanie nowych rachunków czy nowych kart jest _chyba_ niemożliwe. Szczegółów nie znam, ale z tego co czytałem lub słyszałem od znajomych, to wszyscy europejczycy czy azjaci mają problem z podpięciem Paypala pod SL. Więc obawiam się, że nawet jak zweryfikujesz konto Paypal, to nadal będziesz miał kolejny problem nie do przejścia, bo takie historie jak Adamusa to nie wyjątek, a reguła. Jak ktoś ma inne informacje, to niech zdementuje, np. jeśli mieszka w Polsce i podpiął skutecznie nowego Paypala pod SL w ciągu ostatnich 3 miesięcy i mógł kupować L$ na Lindex (bo jeszcze rok temu to działało, to wiem).

Ostatnio edytowany przez dem8 16 Maj 2011, 20:38, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Maj 2011, 20:36 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Zadam hipotetyczne pytanie: czy podpięcie karty z banku Inteligo lub mBank jest bezproblemowe? Pomijam tutaj kwestię PayPal.

Bo skoro może to zależeć od banku, to może trzeba naokoło rozwiązać problem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Maj 2011, 23:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Ja mam kartę w mBanku - z odblokowaną opcją płatności elektronicznych w internecie. Sprawdzona, płaciłem nią i przez Paypal i w sklepach za oceanem nawet. Niestety nie da się jej podpiąć przez Paypal w LL :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Maj 2011, 23:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Moja w mBanku dalo sie podpiac pod paypal i potem pod SL, za to bezposrednio pod strone Lindenow - nie.
Wyglada na to, ze z kartami zasady nie ma:(
Byc moze zalezy to od rodzaju konta, czasu wystawienia czy aktualnego stanu systemu paypal i SL.
Linden Lab implementuje teraz nowy system platnosci, wiec moga sie pojawiac problemy. Jesli ktos ma ustawiony sposob platnosci to lepiej nic nie ruszac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Maj 2011, 09:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Natascha Iwish
Ktoś wspominał o kwocie 7 złotych na karcie, a ktoś odpisał, ze to nie problem, otóż to problem, bo ja jak swoją kartę weryfikowałam, to potrzebna była kwota jak pamiętam wyższa niż 7 złotych,,, nie wiem czasem czy obciążenie ni było w euro, polega to na tym że PayPal obciąża rachunek karty pewną kwotą, w rozliczeniu (na wyciągu) jest podany jakiś kod, który trzeba przepisać do PayPal i wtedy pobraną kwotę zwracają i uważają kartę za zweryfikowaną,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Maj 2011, 11:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Z ksiegi paypala:
Cytuj:
Ile wynosi opłata za powiązanie z kontem PayPal i potwierdzenie karty kredytowej i kiedy jest zwracana?

W wyniku zainicjowania procesu powiązywania z kontem PayPal i potwierdzania karty serwis PayPal obciąża kartę opłatą w wysokości 6,50 PLN.
Jeśli system PayPal nie jest w stanie określić lub nie obsługuje waluty Twojej karty, karta zostanie obciążona opłatą w wysokości 1,95 USD.
Po wprowadzeniu kodu PayPal i potwierdzeniu karty opłata zostanie zwrócona na saldo Twojego konta PayPal. Uwzględnienie tego zwrotu w saldzie konta PayPal jest natychmiastowe.
Jeśli zażądasz kodu PayPal więcej niż raz, na wyciągu widoczna będzie więcej niż jedna opłata. Po wprowadzeniu kodu PayPal i potwierdzeniu karty otrzymasz jednak zwrot łącznej kwoty wszystkich opłat.

Ale faktycznie moze lepiej doladowac to konto i wplacic pare zlotych?

Znalazlem tez informacje, ze kodu potwierdzajacego mozna zażadac tylko dwa razy. Moze wyczerpales juz limit kodow?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Maj 2011, 15:56 
Dołączenie:
Listopad 2010
Próbowałem zakupić lindeny w Lindexie za pomoca karty debetowej ale:
"We are unable to complete your request.

* Could not charge account.
* The system encountered an error while processing your order, please try again."
Oczywiście mam potrzebną kwotę na koncie z zapasem. Znowu próbuje zweryfikować konto PP mając te 7zł+ i znowu ten sam błąd.
"System nie był w stanie zweryfikować tej karty kredytowej. Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne. Jeżeli problem się powtórzy, spróbuj użyć danych innej karty kredytowej."

Dwa komunikaty, od dwóch firm, że wina jest karty. PKO oczywiście twierdzi, że to moja,nie ich wina ale ja sprawdzałem dane ponad 10 razy czytając jak głupi po literce. Z pozytywnego Risk Api raczej nici.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso