Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Dzieki - juz dziala. Mam bezprzewodowy net ale wszystko ladnie chodzi :) Dawno tam nie bylam wiec moze podpowiecie mi czy jest jakies miejsce tak jak bylo kiedys ze mozna bylo spotkac wielu polakow w jednym miejscu? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Są takie miejsca mało ale są wystarczy użyć Search (Szukaj) w Second Life :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
No szukalam juz ale niczego nie moge znalezc.Moze jakis przyklad? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
SP już nie ma od dawna CP w zasadzie też ale dwa słowa wystarczy wpisać Polska lub Poland jako słowa do szukaj-ki w SL-u to na pewno coś znajdziesz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Wpisuje jedno i drugie i wszędzie wieje pustką - jestem trochę zawiedziona. Kiedyś SL było naprawdę ciekawe - teraz jakoś nie widzę żeby się tam coś działo :/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:41 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Za jakieś dwie godziny część osób już z pracy do domu wróci.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 14:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Pewnie tak, lecz wiem ze kiedyś cały dzień,wieczór i noc było full ludzi :) Teraz żywej duszy nie ma. Aż szkoda,że się tak pozmieniało. Nie rozumiem też dlaczego zlikwidowano Polskie Centrum w SL. Cóż... widać nie wszystko się rozwija w dobrą stronę...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 15:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

viorica napisał(a):
Wpisuje jedno i drugie i wszędzie wieje pustką - jestem trochę zawiedziona. Kiedyś SL było naprawdę ciekawe - teraz jakoś nie widzę żeby się tam coś działo :/

To, że teraz na mapie jest mniej polskich miejsc wcale nie znaczy ze Sl przestało być ciekawe.

viorica napisał(a):
Nie rozumiem też dlaczego zlikwidowano Polskie Centrum w SL. Cóż... widać nie wszystko się rozwija w dobrą stronę...

Powiem tak. Może zabrakło funduszy, może wypalenie. Nie ma w SL darmowych landów. I raczej nigdy nie będzie. Cieszmy się, że są ludzie, którzy choć na chwile, za własne pieniądze, chcą robić coś dla nas. I chwała im za to.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 18:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Możliwe ze nie rozumiem SL. Chyba inaczej odbieralam SL - jako miejsce gdzie mozna miec kontakt z ludzmi zwlaszcza z Polski skoro jestem Polką ;) Rozmowę,poznawanie nowych osób itd. No ale tu chyba chodzi o coś innego. A to już może nie dla mnie...więc raczej nie "pogram" ;) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 18:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
viorica napisał(a):
No ale tu chyba chodzi o coś innego.

A o co?
Jestem w SL od ponad trzech lat (no dobra, prawie czterech), spotykam Polaków, poznaję nowe osoby... No, ale ja nigdy nie oczekiwałam "gotowców", wolałam sama sobie organizować zabawę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 18:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja tak jak pani Moderator Madelaine jestem w Second Life już prawie 4 lata. I też nie oczekuję, że coś będzie gotowe. Wolę się w coś przyłączyć, jeżeli akurat mam taki kaprys (np. zabawa w rząd Polskiej Republiki). Można w przeróżny sposób Second Life rozgryzać. Można przecież polatać po zagranicznych regionach i podziwiać, jak to ludzie od podstaw wykreowali własny mały świat w Drugim Życiu. Pogadać też można, jeżeli zna się języki. Naprawdę fajna zabawa.

Chyba, że potrzebujesz na początek nieco czasu, by się przyzwyczaić do SL takiego, jakie teraz jest. Ja też czasem po długim nielogowaniu muszę się nieco przyzwyczaić. Chociaż ja spędzam ostatnio więcej czasu na własnym kompie, niż na serwerach LL i nie powinienem się odzwyczajać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 19:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Madelaine napisał(a):
viorica napisał(a):
No ale tu chyba chodzi o coś innego.

A o co?
Jestem w SL od ponad trzech lat (no dobra, prawie czterech), spotykam Polaków, poznaję nowe osoby... No, ale ja nigdy nie oczekiwałam "gotowców", wolałam sama sobie organizować zabawę.

O jakie gotowce chodzi?
Jeśli szukam różnych lokalizacji i znajduję wszędzie pustki to albo nie potrafię szukać albo wyludniło się SL od czasu jak tu byłam ostatnio. Coś się pozmieniało chyba jednak. Więc czegoś nie rozumiem. Jak pierwszy raz zagrałam w SL to gdy tylko weszłam do gry poznałam na wstępie kilka osób i zostałam skierowana do Centrum Polska zdaje sie - jakos tak to sie nazywalo. Tam poznalam bardzo wiele osob - potem poruszalam sie tez po innych lokalizacjach i wieszedzie bylo pelno ludzi a teraz.........hmmm.....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 20:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ilosc przeszla w jakosc - w SL zostali najlepsi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2010, 21:16 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
:mrgreen:
albo ci ktorym chce sie szukac i nie licza na to zeby im wszystko na tacy podawac ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 09:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
A ja mysle ze to nie miejsce na zgryzliwosci bo coz za problem podac komus miejsca ktore sa ciekawe oraz w ktorych sa osoby z ktorymi sie da pogadac po polsku - nie kazdy musi znac jezyki i nie kazdego musi taka rozmowa bawic. Jedna z osob na forum potrafila mi podeslac na PW chyba z 15 miejsc i jej sie chcialo i "potrafilo" i nie zmuszala mnie do szukania skoro sama jest zapewne dlugo w SL i pare ciekawych miejsc zna. No coz... sa tez i osoby pomocne - bardzo dziękuję tej osobie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 09:43 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Czasami wystarczy też rzucić okiem na forum - są tu ogłoszenia o koncertach, imprezach, a nawet zajęciach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 12:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Wierz mi ze ogladalam odpowiednie tematy. Lecz koncert to jednorazowe wydarzenie o okreslonym czasie.Mi chodzilo o takie miejsca gdzie zawsze mozna kogos spotkac. Mysle ze nie ma co dalej ciagnac tematu. Pomoc otrzymalam wiec dziekuje,pozdrawiam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 13:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Dziś nie ma już takich miejsc gdzie Polacy w bardzo dużej grupie by się spotykali i jedni by np. tylko gesturki puszczali , inni komuś 4-litery na IM czy na chacie gdzie wszystko widać obrabiali a inni by o modzie i urodzie rozmawiali :P Po za tym ja należę do ludzi takich co od nici do kłębka dają odpowiedzi na pytania czyli najpierw nakierowuje , że takie coś istnieje później mogę dać całe rozwiązanie :P
EOT

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 17:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Julia69 Wonder
tak jakby nie mógł jej nikt tego wcześniej napisać tylko karzdy się czepia i podśmiewa. Wasza zgryźliwość na tym forum zaczyna być coraz gorsza. i to często zupełnie bez wyraźnego powodu. To jakaś nowa choroba internetowa? :P
A może poprostu viorica pisze w taki sposób że nie karzdy potrafi od razu sie domyslec o co jej konkretnie chodzi:D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 17:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Może rzeczywiście źle zrozumiałam. Wypowiedzi, że kiedyś SL było inne, że było pełno ludzi, coś się działo i że"Nie rozumiem też dlaczego zlikwidowano Polskie Centrum w SL" odebrałam jak narzekanie kogoś, kto dobrze bawił się wtedy, kiedy rozrywki proponowali inni.
Owszem, SL się zmieniło - jest żywym tworem, nie może stać w miejscu - ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje.

A co do zgryźliwości... tak mamy. Od kiedy pamiętam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 19:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jak najbardziej jest tu miejsce na zgryzliwosci:)
Znalezienie polskich miejsc wymaga wpisania w Search slowa "Polska"
Przeslanie informacji o polskich miejscach wymaga powyzszej czynnosci plus odwiedzenie kazdego miejsca, zrobienie SLURla, wklejenie tego w PW, wyslania PW. Tym wieksza chwala temu, komu sie chcialo!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Widzę że naprawdę chyba na każdym forum ludzie lubią być zgryźliwi. To chyba taka domena Polaków zwłaszcza że w internecie pozwalają sobie na więcej niż w życiu.
Ja prosiłam o pomoc właśnie kogoś komu się będzie chciało - jak widać taki ktoś się znalazł i bez zbędnego gadania mi pomógł. Inni musieli sobie ponarzekać i mi parę razy dogryźć. Może naprawdę nie każdy rozumie o co mi chodziło konkretnie - ale już wyjaśniać chyba nie ma sensu.
A do Jacka - wyobraź sobie że wpisywałam i wyszukiwałam i znajdowało się "milion" miejsc w których po prostu jest totalna pustka. Myślę że ktoś, kto jest w SL cały czas ma zapisane swoje ulubione miejsca i nawet nie musi wchodzić na każde z nich żeby je do mnie wysłać.
Proponuję założyć temat dla nowych z takimi właśnie miejscami i podpięcie go gdzieś na górze żebyście już nie musieli się bardzo wysilać i pomagać komukolwiek. Tyle ode mnie. Pozdrawiam wszystkich i myślę że nie ma sensu ciągnąć tematu - to chyba nawet nie miejsce na takie rozmowy a właśnie po to żeby otrzymać pomoc i temat zakończyć bo robi się z tego niepotrzebna "przegadówka". Miłego wieczoru :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 20:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie przejmuj sie zgryzliwoscia - cos trzeba robic w zyciu i jakos nabijac posty:)
Ale sama pomysl - co mielismy Ci odpowiedziec?
Szukalas miejsc gdzie sa Polacy. Ilosc Polakow w polskich miejscach okresla traffik. Jesli wpiszesz w Search (Places) slowo 'Polska' to znajdziesz wlasnie miejsca gdzie jest najwiecej Polakow, uszereregowane pod wzgledem ilosc odwiedzin.
Gdybys zapytala: - Jak szukac miejsc gdzie jest duzo Polakow? albo -Macie jakies swoje ulubione miejsca w SL? to i odpowiedzi bylyby inne.
Twoj post mogl byc odebrany jako wypowiedz w rodzaju:
"Do niczego jest ten caly internet! Szukam informacji o latajacych zabach i nic nie ma! Moglby ktos wejsc na googla i poszukac, bo mi sie nie chce?"
i stad pojawily sie lekko zlosliwie komentarze.
Ale bez urazy, to zyczliwa zlosliwosc - nie takie rzeczy tu sie dzialy)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 21:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja dla nikogo nie mam zamiaru być zgryźliwy. I od razu też odpowiem na pytanie wielu nowych, dlaczego w polskich miejscach nie ma Polaków. Odpowiedź prosta. Polskich miejsc jest niewiele i trudno je czasem znaleźć. Tam, gdzie coś się dzieje, trudno czasem się dostać, bo regiony mają ograniczenia, jak i technicznie czasem jest problem wejść, ale ot tylko podczas wydarzeń. Poza wydarzeniami można tam spotkać najczęściej stałych bywalców. Gdzie zatem mogą być Polacy? Właśnie na zagranicznych simach można ich znaleźć. Z różnych powodów. Może na obczyźnie cyfrowej (całe SL jest amerykańskie tak właściwie) są fajniejsze atrakcje, jest więcej fajnie wyglądających, klimatycznych miejsc, lub po prostu znaczna część z nas ma więcej znajomych pośród osób spoza kraju Polska. Jest dużo powodów.

A odwiedzając miejsca o wysokim traffiku masz możliwość sprawdzenia, jak bardzo dane miejsce jest atrakcyjne. I nie tyczy się to tylko polskich miejscówek. Każdą miejscówkę tak można sprawdzić. I czasami może ciebie zaskoczyć fakt, że np. na tajwańskim regionie (to tylko przykład) większość będzie Polaków, a Tajki nie uświadczysz. Może tak być.

A co do tego spisu miejsc, to wielokrotnie padały takie pomysły. Ale jest pewien problem. Komu się będzie chciało na bieżąco aktualizować listę? Nie jest to łatwe, kiedy w Second Life występują lagi, a ostatnio podobno występują dość zabójcze.

My tak naprawdę chcemy pomóc poprzez naprowadzenie ciebie na odpowiedni trop. Nie każdy z nas zna wszystkie polskie miejsca. Ja chyba tylko w dwóch byłem, które aktualnie istnieją. Inne gdzieś zapewne są, ale... no właśnie ja rzadko do SL ostatnio wchodzę. Nawet nie wiem, ile znanych mi miejsc już przestało w tym tygodniu istnieć, a jakie się nowe pojawiły, o których nie wiem, bo nie każdy Polak kupujący parcelę pod klub na tymże forum jest zarejestrowany.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 22:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Na poprzedniej stronie zapytałam właśnie o to. Napisałam że szukałam i nie potrafię znaleźć. Dostałam masę zgryźliwości i żadnej pomocy jak znaleźć takie miejsca. Wygląda to tak jakby każdy tylko czekał żeby się na kimś "wyżyć" i mu nagadać bo sobie z czymś nie radzi. To forum jest po to aby pytać jeśli ma się jakiś problem. Jak zapytałam o logowanie to dostałam rzetelną odpowiedź, a jak zapytałam o jakieś przykłady takich miejsc gdzie są Polacy, to wszyscy prawie na mnie naskoczyli, że mi się szukać nie chce. Nie każdy być może sobie ze wszystkim tak świetnie radzi i dlatego prosi o pomoc.
Prosiłam o przykład - czyli chociaż jedno miejsce - woleliście napisać 15 zdań w których zgryźliwość aż kipiała, niż zalogować się do SL i wysłać mi choć jeden przykład Waszego miejsca w którym wiecie że są Polacy i jest fajnie.
Dla mnie to nie byłby problem - dla kogoś widać jest ogromny. A zajęłoby to mniej czasu niż pisanie na forum tego jednego posta...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 22:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pomysl sobie tak:
Przychodzisz na imreze do kogos do domu. Nie mozesz wejsc bo drzwi sie zaciely. Wszyscy sie oczywiscie rzucaja zeby Ci otworzyc bo jeszcze jedna ladna dziewczyna na imprezie zawsze sie przyda.
Wchodzisz i mowisz - Ej, ludzie ja chce piwo.
Ludzie Ci odpowiadaja - poszukaj sobie, gdzies tam w koncie powinno byc, albo w lodowce.
- Nie moge znalezc! Moglby mi ktos je przyniesc.
W koncu znajdujesz jakies i piszesz:
Eeee, co to za piwo:( Kiedys tu bylam i bylo super a teraz... hmmm... jakies zwietrzale, cieple. I ludzie jacys slabi, a do tego zlosliwi. Wszystko sie pozmienialo na gorsze.

Jakiej reakcji oczekujesz od imprezowiczow? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 22:23 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja się do Second Life loguję czasami nawet 10 minut. Napisanie posta trwa jedynie kilkanaście sekund. A już wspomniałem, że ostatnio w SL są lagi, które dla niektórych są zabójcze, że tak to można nazwa (dlatego ja do SL wchodzę bardzo rzadko).

Przykłady miejsc, gdzie można spotkać Polaków to te, gdzie odbywają się koncerty lub spektakle.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 22:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Jacek napisał(a):
Pomysl sobie tak:
Przychodzisz na imreze do kogos do domu. Nie mozesz wejsc bo drzwi sie zaciely. Wszyscy sie oczywiscie rzucaja zeby Ci otworzyc bo jeszcze jedna ladna dziewczyna na imprezie zawsze sie przyda.
Wchodzisz i mowisz - Ej, ludzie ja chce piwo.
Ludzie Ci odpowiadaja - poszukaj sobie, gdzies tam w koncie powinno byc, albo w lodowce.
- Nie moge znalezc! Moglby mi ktos je przyniesc.
W koncu znajdujesz jakies i piszesz:
Eeee, co to za piwo:( Kiedys tu bylam i bylo super a teraz... hmmm... jakies zwietrzale, cieple. I ludzie jacys slabi, a do tego zlosliwi. Wszystko sie pozmienialo na gorsze.

Jakiej reakcji oczekujesz od imprezowiczow? :)

Zle porownanie. Poniewaz nie wszyscy sie rzucili zeby mi pomoc - raczej bylo to tak ze kazali mi wchodzic oknem jak drzwiami sie nie da... a potem nie powiedzialam ze to "piwo" jest niedobre i zwietrzale - pochwalilam kolege ktoremu sie chcialo mi to "piwo" podac,podziekowalam mu i tyle :)
Dajmy juz chyba spokoj z tym tematem :) Mysle ze nie ma czego roztrzasac. Tak czy siak zawsze znajdzie sie ktos kto sie ze mną nie zgadza więc mówiąc brzydko olejmy temat i zajmijmy się ciekawszymi rzeczami :P Dobranoc :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 22:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
może podsumujmy na tym że nie ma tak jak "za czasów viorici" , PC nie ma, Sp nie ma. Nie ma chyba teraz nawet miejsca startowego dla Polaków (chyba że ostatnio się coś zmieniło) co wiąże się z tym że praktycznie nie ma miejsca w którym non stop jest duża ilość Polaków. Chyba takich konkretów potrzebowała viorica. Jest sporo polskich clubów, ale trafik różnicuje się w ciągu godzin i jak to w clubach -zależy od organizacji i kultury miejsca. Ja tobie viorica radzę pozwiedzać na nowo second life, przecież tu co dzień się coś zmienia:)
Znajomych stałych którzy nie opuścili sl na pewno masz.. więc teraz kwestia tylko zorganizowania się i można ruszać w drogę odkrywania sl:) a nóż znajdziecie miejsce w którym zaczniecie bywać codziennie:)
miłego sl-owania :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 23:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Dajcie spokojnie sie przyzwyczaic dziewczynie do nowej "realnosci" w SL!
Viorica- nie ma juz miejsc jak Centrum Polska i inne (te ktorych nie znalam;))- ale sa nowe miejsca z pewnoscia godne uwagi,.Dzialaja i skupiaja ludzi.
Z tego co zrozumialam chcesz sobie wejsc i pogadac- napewno cos sie znajdzie:) Jest mniej Polakow niz wczesniej-co do tego nie ma watpliwosci, ale wciaz da sie po polsku w polskim miejscu pogadac jak sadze (wniosek na podstawie lektury forum:p)
Pob(l)adz z nami:))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 23:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
viorica napisał(a):
Proponuję założyć temat dla nowych z takimi właśnie miejscami i podpięcie go gdzieś na górze żebyście już nie musieli się bardzo wysilać i pomagać komukolwiek.

Viorica, takich tematów już chyba kilka było. Problem jest w tym, że polskie miejsca ciągle się zmieniają, ewoluują, zmieniają miejsca (landy), likwidują się i powstają nowe.
Ja sama założyłam bloga o polskich miejscach i zaczynam dochodzić do wniosku ze to nie ma sensu bo opisywane przeze mnie miejsca często przestają istnieć prawie z dnia na dzień...
Po drugie - mam w swoim inventory kilka polskich miejsc, ale tak się akurat składa że one też zieją pustkami w 80% na 100 moich wejść.
Czasem w jednych miejscach imprezy są co wieczór a w innych raz na tydzień czy dwa. Czasem jakieś miejsce jest puste przez 18-20 godzin by przez następne 4-6 godzin zapelnic sie awatarami "po brzegi".
Nie ma jednego miejsca do którego przychodzą prawie wszyscy. Każdy znajduje sobie swoje miejsce i swoje towarzystwo. Niestety, jak pisali moi poprzednicy trzeba samemu wykazać się odrobiną samozaparcia i odwiedzać polskie miejsca o różnych porach dnia i nocy.
Nie wiem co ci jeszcze powiedzieć żebyś nie narzekała na zgryźliwość ludzi na tym forum. Wszystko już chyba zostało powiedziane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Gru 2010, 23:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez ja wszystko w celach edukacyjnych! :)
Viorica, wyobraz sobie, ze Twoje zdanie:
Cytuj:
Tam poznalam bardzo wiele osob - potem poruszalam sie tez po innych lokalizacjach i wieszedzie bylo pelno ludzi a teraz.........hmmm.....
(Co oznacza to "... hmmm..."? Ja odczytalem je jako - "a teraz jest do niczego")
czyta wlasciciel klubu, ktory polowe pensji wklada do SL zeby ludzie mieli gdzie potanczyc, Sidey przygotowujacy pol dnia wyklady, Adamus, ktory zarywa noce zeby zrobic koncert albo erotyzmy po nocach opowiadac itd.
Maja podskoczyc z radosci i powitac Cie z otwartymi ramionami? Nic wiec dziwnego ze sie wyglupiamy:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 00:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artur Zobovic
Specjalnie dla Viorici oraz innych nowych osób:

1. Patrzymy na górną belke Viewera. Dokładniej o część pokazaną poniżej:

Image

2. Widzimy po prawej stronie magiczne belki magiczne pole z napisem Szukaj.

Image

3.W miejsce "Szukaj" wpisujemy nazwę naszej cudownej ojczyzny - Polska. Po tej wyczerpującej czynności, klikamy na obrazek lupy (jak poniżej na obrazku) .

Image

4.Po kliknięciu w lupę wyskoczy nam takie okienko.

Image

5. W okienku musimy zaleźć zakładkę "Places" (patrz obrazek poniżej). Klikamy w nią.

Image

5.Po załadowaniu się zakładki "Places", znajdujemy zakładkę "Traffic" (jak poniżej).

Image

6. Po znalezieniu zakladki "Traffic":

a)UWAGA! Klikamy w zakłądkę Traffic 2 razy, tak aby pokazała się obok strzałka z grotem skierownym w dół (patrz obrazek poniżej, strzałka 1). Oznacza to, iż w pierwszej kolejności będą ukazane miejsca najpopularniejsze.

b)Wewnątrz okna klikamy na nazwę miejsca do którego chcemy się teleportować (patrz obrazek poniżej, strzałka 2).

Image

7.Przed tobą ostatni krok. Po kliknięciu w nazwę miejsca odsłoni się jego profil. Jeżeli dalej jesteśmy zainteresowani miejscem klikamy na magiczne "Teleport" (patrz 3 strzałki poniżej). Jeżeli profil miejsca nam nieodpowiada, wracamy do punktu 6 podpunktu A.

Image

Pobierz poradnik:

PDF, DOCX
---------------------------------

Image

Ostatnio edytowany przez ArturZ, 18 Gru 2010, 12:06, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 09:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

ArturZ , szkoda, że nie zareklamowałeś zamiast tego klubu, Creativity. Nowi pozyskają tam informacje pomagające zintegrować się z SL. Z autopsji wiem, że w polskich klubach, niestety, nowi są pośmiewiskiem. Zaczynają się głupie komentarze itp. Często dopiero jak opuści lokal. Takiego czegoś raczej w zagranicznych klubach nie uświadczysz. Powiem nawet więcej - często uzyskują pomoc. A u nas tylko kpiny...

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 09:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artur Zobovic
Krewetka napisał(a):
Hej

ArturZ , szkoda, że nie zareklamowałeś zamiast tego klubu, Creativity. Nowi pozyskają tam informacje pomagające zintegrować się z SL. Z autopsji wiem, że w polskich klubach, niestety, nowi są pośmiewiskiem. Zaczynają się głupie komentarze itp. Często dopiero jak opuści lokal. Takiego czegoś raczej w zagranicznych klubach nie uświadczysz. Powiem nawet więcej - często uzyskują pomoc. A u nas tylko kpiny...

pozdrawiam

Poradnik zrobiłem na szybko. A reklama nie była zamierzona...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 10:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Wiem wiem ;) . A poradnik ciekawy. Trochę pracy kosztować musiał. Można by go zamieścić w odpowiednim dziale ;)

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 10:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Błagam,litości... Lubicie sensację?? Powiedziałam już kilka razy że dziękuję i nie ma sensu ciągnąć tego tematu a Wy na siłę nadal to wyciągacie...

Poradnik świetny (niestety też zgryźliwy) i proszę sobie wyobrazić, że nie wpadłam na to, że po wpisaniu POLSKA w Wyszukiwarce należy jeszcze szukać Places a następnie Traffic !! Jak widać nie dla każdego jest to aż tak oczywiste. Wystarczyło to po prostu napisać a nie od razu dokuczać i się naśmiewać. Mogę się domyślić, że wiele osób ma z tym problem i myślę że lepiej niech nie proszą o pomoc na tym forum bo może nawet jeśli ją otrzymają to dostaną też po głowie za to że są nowi i się nie znają i po prostu sobie nie radzą...

Krewetka napisała, że w takich miejscach nowi są wyśmiewani - jak widać na tym forum również, więc nie ma się co dziwić że w SL to tak wygląda - przecież tam są Ci sami ludzie którzy się tu wypowiadają...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 11:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
viorica napisał(a):
Błagam,litości... Lubicie sensację?? Powiedziałam już kilka razy że dziękuję i nie ma sensu ciągnąć tego tematu a Wy na siłę nadal to wyciągacie...

Widocznie lubimy pomagać nowym 8-)
Szkoda tylko że nowi czasem tego nie doceniają :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 11:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Artemida.Charisma napisał(a):
viorica napisał(a):

Widocznie lubimy pomagać nowym 8-)
Szkoda tylko że nowi czasem tego nie doceniają :roll:

Jeśli to jest pomoc to ja dziękuję - góra dwie osoby mi tu pomogły - reszta się wyżyła i tyle... i o te osoby mi chodzi - że nadal ciągną temat bawiąc się przy tym wyśmienicie...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 12:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Czesciowo zwracam honor, bo nie wiedzialem ze wyszukiwanie w nowym kliencie jest az tak skomplikowane. Poradnik piekny i do poradnikow go!
Cytuj:
Jeśli to jest pomoc to ja dziękuję - góra dwie osoby mi tu pomogły - reszta się wyżyła i tyle... i o te osoby mi chodzi - że nadal ciągną temat bawiąc się przy tym wyśmienicie...

Pewnie, ze sie niezle bawimy - przylacz sie do nas i bedzie ok!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 12:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Oj tam oj tam :)

Ludziowie troszkę życzliwości zamiast wiecznych sporów :)

Viorica miejsc polskich i Polaków znajdziesz na pewno, w różnych stylach i klimatach, dla każdego coś co lubi :)

Podpowiem jedno - trochę kryptoreklamowo, ale proszę nie linczujcie ;) - że mamy znowu cały polski sim :) Nazywa się on Gypsy Moon (prawda, że wdzięcznie?) Do istniejących już tam wcześniej Deus Ex Machina, Reggaeneracji, Cytrynowej Krainy, Teatru Ferment i Smelly Cat dołączyła ostatnio Piwnica pod Aniołami. :) Praktycznie zawsze można tam spotkać Polaków, często robimy coś dla frajdy i dla innych, ale zazwyczaj też można usiąść i pogadać.

SL jest środowiskiem w którym trzeba nauczyć się poruszać, potem już można zwiedzać na całego :) I naprawdę nie jest pusto - bywa że na imprezę trudno się dostać tu i ówdzie! :) Po prostu mniej jest miejsc wielkich, a więcej małych, klimatycznych skierowanych do konkretnych grup odbiorców. Nie ma co marudzić.

Howgh :)

BTW poradnik super, ale włos mi się zjeżył jak zobaczyłem ile trzeba się nakopać, żeby coś znaleźć... Jednak lepsze naprawdę jest wrogiem dobrego :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 12:20 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
viorica napisał(a):

Czy ja wiem, czy na siłę? Przy okazji padło tu kilka konkretnych odpowiedzi, włącznie z obrazkową instrukcją wyszukiwania, która może się przydać na przyszłość. O ile mi wiadomo na forum może się wypowiadać każdy, jeżeli nie łamie przy tym rażąco regulaminu (lub zasad dobrego wychowania).

Powinnam była uciąć tę rozmowę na samym początku, ciągnięcie off topu przez ponad dwie strony to lekka przesada. A twoje pytanie o polskie miejsca w tym temacie było off topem.

Wątek został już podzielony.

ArturZ napisał(a):
Poradnik zrobiłem na szybko. A reklama nie była zamierzona...

Mam prośbę - możesz zmienić wynik wyszukiwania na Creativity? :) I wrzucić do poradników jako osobny temat :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 12:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
W poradniku zapomniałeś dodać Include Mature/Adult.

W Creativity na tablicy ogłoszeniowej jest taki plakacik, który daje nam listę polskich miejsc z Landmarkami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 14:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2010
Madelaine napisał(a):
Powinnam była uciąć tę rozmowę na samym początku, ciągnięcie off topu przez ponad dwie strony to lekka przesada. A twoje pytanie o polskie miejsca w tym temacie było off topem.

Wątek został już podzielony.

Kilka razy prosiłam aby zakończyć rozmowę ponieważ pomoc już otrzymałam.Jeśli moje pytanie było off topem to trzeba było mi o tym powiedzieć na początku w jednym zdaniu.
Proponowałabym założyć temat w którym każdy mógłby dodać jakieś swoje ulubione miejsce z datą. Zawsze ktoś nowy miałby możliwość znaleźć choć jedno miejsce które by go zainteresowało a które jeszcze istnieje.
Ode mnie to tyle. Życzę Wam więcej spokoju przed świętami :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 16:02 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Taki wątek istnieje od 25 lutego 2007 roku.

viewtopic.php?f=1&t=102

Wystarczy dodawać nowe miejsca, aktualizacja takiego wątku jest trudna, o ile w ogóle byłaby możliwa (o powodach wspominała Artemida).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 16:13 
Dołączenie:
Grudzień 2010
dlaczego jak chcę się przeteleportować do regionu polska to pisze ze ten region jest niedostępny?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 16:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Eliza Genna
Bo regionu Polska... Nie ma. w Search napisz Polska. Nie szukaj na mapie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 17:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Elzia.gen napisał(a):
Bo regionu Polska... Nie ma. w Search napisz Polska. Nie szukaj na mapie

Wprowadzasz w błąd. Region o nazwie Polska oczywiście istnieje od dawien dawna. Swego czasu istniało na nim Centrum Polska - jeden z najpopularniejszych polskich simów. Obecnie region nie jest dostępny dla odwiedzających dlatego nie można się tam teleportować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 17:09 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Wstrzymaj konie Viorica. To nie jest offtop. Raptem 3 strony? Ostatnio jak się z kimś posprzeczałam ciągnęło się to stron 18 :mrgreen: A my lubimy offtopy. Nie lubimy natomiast odpowiadać ciągle na te same pytania. Już sama nie pamiętam ile takich takich odpowiedzi udzielałam. Za każdym razem gdy przychodzi ktoś nowy udzielamy tych samych odpowiedzi. A nasza zgryźliwość wiążę się też z tym, że większość z nas potrafi sobie sama poradzić z większością problemów. Choć kłopoty ze znalezieniem Polaków trudno nazwać problemem.
Gdy ja zaczynałam przygodę w SL sama sobie dałam radę ze wszystkimi problemami, wystarczy trochę chcieć a nie z każdą pierdołą lecieć na forum. Opanowałam interface (a nie był po polsku jeszcze), znalazłam Polaków, zwiałam z wyspy startowej nie zdając sobie sprawy z obecnych tam tutoriali, które mnie miały tego nauczyć itd itp.
Większość osób tu piszących jest w SL wiele lat i tego typu pytania po prostu działają im (w tym mnie) na nerwy. A jeszcze bardziej jak się próbuje nas powstrzymać przed offtopem :mrgreen:
Ale okazuje się, że ja także dowiedziałam się czegoś nowego z tego wątku - o powstaniu polskiego Sima ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Gru 2010, 20:06 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
viorica napisał(a):
Kilka razy prosiłam aby zakończyć rozmowę ponieważ pomoc już otrzymałam.

Widzisz viorica, dopóki będziesz się odzywać i podniecać ogień w ognisku dopóty ognisko się będzie palić ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Gru 2010, 10:38 
Dołączenie:
Grudzień 2010
a czy możecie powiedzieć gdzie gra najwięcej ludu ponieważ dużo nazw wpisałem na mapie i się tam teleportuje i nikogo nie ma więc chodze i gram sam :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Gru 2010, 11:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
dominik1000 napisał(a):
a czy możecie powiedzieć gdzie gra najwięcej ludu ponieważ dużo nazw wpisałem na mapie i się tam teleportuje i nikogo nie ma więc chodze i gram sam :(

O tej godzinie ciężko kogoś znaleźć :) Wieczorem na pewno będą ludzie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2010, 03:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
dominik1000 napisał(a):

Ja wiem! Ja wiem! Ostatnio najwięcej ludu gra w swoich domach;-)

..pozdrawia ze swojego starego sony ericsona:( brak komputera daje sie we znaki:(

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso