Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 18:39 
Dołączenie:
Luty 2009
Witam,

Moje pytanie brzmi: czy osoby postronne, na przykład właściciel landu ale również zwykli rezydenci są w stanie sprawdzić, że dany awatar jest moim altem?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 19:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Technicznie nie. Mogą cię poznać po sposobie pisania itd. Chociaż krążą ostatnio plotki o możliwości namierzenia IP avatara to wydaje się to niemożliwe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 19:02 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
można poznać po sposobach pisania/zachowania. A tak to chyba nie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 19:05 
Dołączenie:
Luty 2009
Dziękuję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 19:17 
Dołączenie:
Luty 2009
Jeśli dasz się skusić do zaglądnięcia na stronę www, jakąkolwiek... może być blog, sklep itp, lub klikniesz na jakiś odsyłacz który Ciebie na tą stronę przekieruje, to jeśli właściciel ma dostęp do logów ma dostęp do Twojego IP, czyli może poznać jaki awatar loguje się z Twojego komputera. Lepiej jest jak masz adres IP przydzielany dynamicznie, ale nawet tu adresy sa przydzielane z pewnego zakresu i można rozpoznać że Ty to Ty.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 07:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Posiadanie alta a dokładniej używanie go, to tak jak posiadanie czegoś na sumieniu :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 07:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Druidamus napisał(a):
Posiadanie alta a dokładniej używanie go, to tak jak posiadanie czegoś na sumieniu :P

Bo?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 08:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
The Fifth Element napisał(a):
Druidamus napisał(a):

Bo?

No to wylicz powody dlaczego ktoś posiada Alty?
nie wliczając jednego (twórca, żeby nie przeszkadzali inni)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 09:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Druidamus napisał(a):
Posiadanie alta a dokładniej używanie go, to tak jak posiadanie czegoś na sumieniu

To tak, jak rozumowanie członków pewnej partii. Jak ktoś ma trochę więcej pieniędzy niż przeciętnie, to znaczy, że kradnie, oszukuje i nieźle kombinuje... A tak w ogóle każdy pijak to złodziej :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 14:17 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Mgielka Moorsider
Jest jeszcze jedna opcja rozpoznania alta, jeśli przy aktywacji podało się ten sam mail co przy głównym avatarze i nieszczęściem wyśle się komuś offline wiadomość i przypadkiem znowu będzie ten błąd SL, który sprawił kiedyś podobno, że wysyłało IM na maila nie z konta SL, ale z kont użytkowników, to wtedy ten ktoś może się zorientować...

@Druidamus: powodem niewinnego posiadania altów mogą być np. lucky chairs (szczęśliwi, którzy znają kogoś na Q albo X), potrzeba większej niż 1 ilości modeli do robienia zdjęć bez marudzenia znajomym i należenie na raz do 1000 grup z freebiesami...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 14:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Druidamus napisał(a):
Posiadanie alta a dokładniej używanie go, to tak jak posiadanie czegoś na sumieniu

Dru, zadziwia mnie głupota tego stwierdzenia. Zastanawiam się, co Ty masz na sumieniu, skoro z góry zakładasz, że inni mają 8)

Mgielka napisał(a):
powodem niewinnego posiadania altów mogą być np. lucky chairs (szczęśliwi, którzy znają kogoś na Q albo X), potrzeba większej niż 1 ilości modeli do robienia zdjęć bez marudzenia znajomym i należenie na raz do 1000 grup z freebiesami...

Dodam jeszcze chęć spędzenia czasu w SL bez IMów, całkiem anonimowo (chyba nie-twórcom też wolno?). I jeszcze kilka innych opcji, odległych od podejrzeń Dru.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 15:55 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Druidamus napisał(a):

O matko. Biedna JA. Co ja teraz poczne? :mrgreen:

Alty tworzy się z różnych powodów. Ja posiadam 2 konta. Pierwsze, które się stało altem i to. Właśnie to konto założyłam po to by sprawdzić czy na nim też nie mogę wczytywać tekstur do SL. Przez jakiś czas miałam na początku straszne problemy z lagami i właśnie z wczytywaniem tekstur. Jak się potem okazało była to wina mojego łącza.

Tak więc drogi Druidamusie, racz mi wyjaśnić co mogę mieć na sumieniu, skoro mam alta? xD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 17:04 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
A mnie Alt służy to trzymania gotówki, bo ja rozrzutny jestem i muszę mieć zabezpieczenie :P
Loguję się na niego tylko by przelać sobie odpowiednią ilość L$ :)
Szkoda tylko, że nowy MarketPlace nie potrafi zaskoczyć kwoty którą przelałem. Czasem dobre było wpłacanie przez terminale...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Wrz 2010, 17:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Druidamus napisał(a):
No to wylicz powody dlaczego ktoś posiada Alty?
nie wliczając jednego (twórca, żeby nie przeszkadzali inni)

Inne osoby już wyliczyły. Ja mam swoje powody i to moja sprawa. Na koniec dodam: wara od mojego sumienia :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2010, 01:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
No to wywołaliście kolejną mega dyskusje. Tym razem nad słusznością altów. Wiadomo że każdy ma alta i to nie jednego z różnych powodów i g...o komuś postronnemu do tego, jeśli są zastrzeżenia do jakiegoś avatara to są odpowiednie środki aby przesłać informację komu trzeba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2010, 01:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Z Altami to w ogole jest dziwna sprawa. Ja takze je mam, miedzy innymi dla swietego spokoju, chociaz nie tylko. Jesli jednak kogos poznam nowego i sensownie zaczyna sie rozmawiac to mowie, ze tak naprawde to nie ja, tylko Alt. Bo naprawde to jestem Shuftan.
Calkiem bez sensu, bo tak samo Shuftanem jestem jak i altem. Ale moj Alt, to jakos mniej ja :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2010, 03:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2010
nick w SL: Mbone Pizzaro
Dominique napisał(a):
No to wywołaliście kolejną mega dyskusje. Tym razem nad słusznością altów. Wiadomo że każdy ma alta i to nie jednego z różnych powodów i g...o komuś postronnemu do tego, jeśli są zastrzeżenia do jakiegoś avatara to są odpowiednie środki aby przesłać informację komu trzeba.

ja nie mam i bede miec...:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2010, 08:12 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jacek napisał(a):
Ale moj Alt, to jakos mniej ja :)

Jacuś, czemu mi się pewna panna bankowa od razu skojarzyła? :mrgreen:

Alt każdy używa do tego, do czego chce. Mnie się różne alty do różnych rzeczy przydają, np. jeden trzyma kasę ze sprzedaży gazety, inny jest zarejestrowany w programie do zarabiania, jeszcze inny bada ciemne (w sensie niepoprawne polityczno-religijno-itd w Polsce) Drugiego Życia.

Gdyby robić to wszystko jednym awatarem, to byłby niezły bałagan.

A poza tym... Każdy zakłada alta wedle swego sumienia i tylko istota najwyższa (spagetti, czy jeszcze inna) może się nas czepiać jak coś.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 10:49 
Dołączenie:
Luty 2009
Dla zainteresowanych - okazało się, że istnieje coś takiego jak wykrywacz altów i nawet działa. Sprawdzone.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 10:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
NiE uwierze jeśli nie zobaczę. Pierwszy, który prześle mi listę moich altow
na PW może liczyć na nagrodę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 11:25 
Dołączenie:
Lipiec 2009
MajaPanthar napisał(a):
Dla zainteresowanych - okazało się, że istnieje coś takiego jak wykrywacz altów i nawet działa.

Jak ogólnie wiadomo nad wykrywaniem altów pracowała ekipa emeralda (w załozeniu chodzilo o to, zeby np wlasciciele sklepów mogli banowac alty złodziei, mialo to dzialac w systemie tak, ze zbanowany w jednym miejscu, byłby zbanowany w innych miejscach, które przystąpiły do tego systemu).
Jak wiadomo skończyło się to kradzieżą i wyciekiem danych i pierwsza wielką kompromitacją Emaralda.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 12:33 
Dołączenie:
Luty 2009
Właścicielka pewnego niezłego campu osobiście usunęła mojego alta i wysłała IM do avatara właściwego, że jej wykrywacz altów działa świetnie i prosi o używanie tylko jednego avatara jednocześnie. Drugi nie był akurat zalogowany no ale przebywał tam, to fakt. Widziałam takie wykrywacze na Marketplace, są w stanie wykryć 2 lub więcej avatary tego samego właściciela na danym obszarze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 13:16 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Mnie jedno zaciekawia - gdzie można taki wykrywacz zdobyć i czy na 100% pokaże wszystkie alty danego awatara.

Czy Jacek na PW otrzymał już tę swoją listę? Bo może i ja na PW o takową poproszę?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 13:19 
Dołączenie:
Luty 2009
Ode mnie z pewnością takiej listy nikt nie otrzyma :-P
Ale na pewno nie wykrywa wszystkich altów, jedynie te przebywające jednocześnie na jego/jej terenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Lis 2010, 17:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
MajaPanthar napisał(a):
Dla zainteresowanych - okazało się, że istnieje coś takiego jak wykrywacz altów i nawet działa. Sprawdzone.

To podaj namiary bo ja też nie wierzę absolutnie.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 01 Lis 2010, 22:55.
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2010, 08:24 
Dołączenie:
Luty 2009
https://marketplace.secondlife.com/p/QuickWare-Alt-Account-detector-14-Free-Version/1577141

na przykład.. a miejsce z którego właściciel wyrzuca za korzystanie z altów mogę podać w SL zainteresowanym, na dowód że gadżet działa (rany boskie dlaczego mam coś udowadniać, to nawet nie mój wynalazek ;-) )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2010, 11:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Ja mam ALTA i mam powody dla których go utworzyłem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lis 2010, 01:45 
Dołączenie:
Lipiec 2009
MajaPanthar napisał(a):

To urządzenie jednego mojego alta rozpoznało i powiedziało, że to chyba ja, a na drugiego nie zareagowało.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso