Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 19:31 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Zalozmy ze juz mnie tam nie ma.
A wiec tak.
Pewnego dnia, a raczej 2 dni wstecz wylogowalo mnie z SL, tradycyjnie z komunikatem ze cos tam zostalem wylogowany i te guziczki zeby zobaczyc IMy albo od razu wylaczyc SL.
No to kliknalem, przeczytalem, wylaczylem.
Wlaczam SL. No nic. Wylogowuje mnie. Za dwie minuty znow sie loguje... I co widze? otoz taki piekny komunikacik:
login failed.
your account is not accessible until 2010-03-17 14;28;49 pacific time.

No to OK. wchodze nastepnego dnia po poludniu. Probuje sie logowac a tu inny komunikacik, juz nie tak piekny:
Login failed.
We are unable to complete your request at this time.
Please contact Second Life support for assistance at (stronka supportu)
If you are unable to change your password, please call (numer telefonu)

Ehh. Pomyslalem ze moze wysle ticketa, no to oczywiscie zalogowalem sie na http://www.secondlife.com, a tam z nienacka mi takie cusio:
Your account has been disabled by Linden Lab.
Please Call 800-860-6990 during the hours of
9AM - 6PM PST, Monday - Friday.

No to sie wkurzylem. Sprawdzam poczte emailowa, ani sladu wiadomosci od LL dlaczego mam bana.
Poprosilem kolege, przez emaila, czy moglby wyslac ticketa w moim imieniu. moze cos zdzialaja.

Moze ktos wie za co dostalem bana? :roll: i czemu nie mam maila w skrzynce? :roll:

ED: Moje alty tez sa zablokowane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Woki, siegnij pamiecia do pewnych akcji sprzed kilku dni. Zaloze sie, ze to wlasnie za to, chociaz byles niewinny. Mysle, ze konto da sie przywrocic tylko musisz powalczyc.
Fala banow idzie przez Polske, to fakt. Radze uwazac na wszelkie interesy z avatarami majacymi kilka dni, zrobic Age Verification i zachowac minimum rozsadku.
Ciagle dziwie sie, ze sa avatary, ktore kupuja LS w suuuper atrakcyjnych cenach od avatara zalozonego dwa dni temu.
Jeszcze bardziej dziwie sie tym, ktorzy zgadzaja sie sluzyc jako 'slup'. Biora LS od prawie nieznanego avatara, ktory ma 3 dni, i sprzedaja je w jego imieniu. Kamikadze, normalnie.
Moze to jakas darwinowska selekcja? Naiwni musza odpasc?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:12 
Dołączenie:
Sierpień 2007
WoKi Turbo napisał(a):
No to sie wkurzylem. Sprawdzam poczte emailowa, ani sladu wiadomosci od LL dlaczego mam bana.

Lindeni nie wysylaja maila za co zawieszaja konto. Poprostu blokuja (niekoneicznie za cos) a pozniej ty musisz udowadniac swoja niewinnosc :)

WoKi Turbo napisał(a):
Poprosilem kolege, przez emaila, czy moglby wyslac ticketa w moim imieniu. moze cos zdzialaja.

z tego co pamietam ticketa da sie wyslac majac zawieszone konto. W kazdym razie ja bylem w stanie :] Wiec lepiej pisac bez posrednikow.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 19 Mar 2010, 20:38.
Powód: post bez związku z tematem
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:20 
Dołączenie:
Listopad 2008
L$ kupuje tylko w podexie bo zaufac mozna ;]

a co do ticketa.
wyslac NIE MOGE poniewaz ciagle widze napis ze mam zablokowane konto.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:32 
Dołączenie:
Marzec 2010
Może ja coś napisze:) Ticketa mozna wyslac z swojego konta logujac sie przez email. Cala sprawa wyglada lekko dziwnie ze zbanowali Tobie wszystkie alty oraz, że jeżeli to ma związek z akcją sprzed 3-5 dni to trochę długo czekali banem dla Ciebie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:37 
Dołączenie:
Listopad 2008
Dziwnie to mi wygląda, że masz coś do powiedzenia skoro dołączyłeś do forum niecałe 10 minut temu...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Mar 2010, 20:38 
Dołączenie:
Marzec 2010
Ale w Second Lifie od pół roku:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 02:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Woki, mozesz czuc sie zaszczycony jesli zablokowali wszystkie twoje alty i kaza dzwonic - nie kazdemu przysluguje az taki zaszczyt :)
Obawiam sie jednak ze wyslanie Ticketa przez kolege nic nie da:( Masz napisane wyraznie - musisz zadzwonic.
Tym bardziej ze zablokowano ci nawet dostep do strony, i nawet Ticketa nie mozesz wyslac. Jest to sygnal od LL - chcemy uslyszec twoj glos! :)
Uwaga o lewych LS nie odnosila sie do ciebie, byla ogolna. Pomysl jednak czy nie dostawales ostatnio jakis wplat od niedawno poznanych avatarow itd.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 08:38 
Dołączenie:
Listopad 2008
Wyslalem ticketa jako gosc. juz otrzymalem jakies informacje od nich.

We have some information about your issue.
Comment(s):

Witaj WoKi Turbo

Dziekujemy za skontaktowanie Linden Lab Support.

Twoj bilet zostal wyslany do odpowiedniego departamentu, prosze czekac na ich odpowiedz.

Jesli doswiadczysz jakichkolwiek dodatkowych problemow, prosze skontaktowac sie z nami ponownie.

Z powazaniem,
Glass OT
Linden Lab Support

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 10:19 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jacku jedna rzecz mnie dziwi. Przecież to ty masz przede wszystkim kontakt z tym oszustem , bo zawsze ma wszystko z Toba uzgodnione. Ba powiem wiecej, ze mimo , ze ciebie nie ma na sl on widzi ze kasa wpłynela. Mozesz nam to wyjasnic? Uważam, że jadnak najlepiej kupować lindeny od LL.
Ogloszenia oszusta wychodza z grupy Podexu i gratka.
Co maja wspolnego ze soba te wszystkie zbanowane osoby?
Czy nie wlasnie podex? Wiec czekajmy na dalsze bany bo to nie koniec.
Mimo , że cię Jacku lubie to chce wiedziec jak na to odpowiesz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 10:40 
Dołączenie:
Listopad 2008
ja nie moge juz...
obserwator. idz sie ogarnij i wroc jak to zrobisz.
Podex ma ten kwitek od Lindenow czy cos wiec to nie moze byc jego wina... -__-

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 10:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Obserwatorze, chetnie bym wyjasnil ale nie bardzo rozumiem co:(
Cytuj:
Przecież to ty masz przede wszystkim kontakt z tym oszustem , bo zawsze ma wszystko z Toba uzgodnione. Ba powiem wiecej, ze mimo , ze ciebie nie ma na sl on widzi ze kasa wpłynela.

Jaki ja mam kontakt z oszustem i czym jest to 'wszystko' co ma ze mna uzgodnione? Gdzie wplynela kasa, gdy mnie nie ma i co ten oszust widzi?
Podex wysyla jakies ogloszenia?
Napisz jeszcze raz i powoli a chetnie wyjasnie:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 11:27 
Dołączenie:
Listopad 2008
Jacek napisał(a):
Napisz jeszcze raz i powoli a chetnie wyjasnie:)

Ja dorzucam: Napisz ZROZUMIALE

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 12:11 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Gdyby to szło od Jacka, to na miejscu LL bym się do niego fizycznie pofatygował i zaszlachtował chyba... A wątpię, aby Jacek maczał palce w tego typu oszustwach z L$. RESK API (czy jak się to nazywa) trudno zdobyć, zatem Jacka bym wyłączył z grona podejrzanych.

A najlepiej, gdyby poznać, co się te parę dni temu wydarzyło, bo na razie mniemamy, że chodzi o L$, a przecież może chodzić o masę innych rzeczy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 12:40 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
obserwator napisał(a):
Mimo , że cię Jacku lubie to chce wiedziec jak na to odpowiesz.

A te literki to wycinane z gazety, primowe czy sculpty?

Obserwatorze, pisanie anonimów jest fe. Bardzo fe. Rzucaj dowolne oskarżenia, ale podpisuj się imieniem i nazwiskiem. Jasne? Bana na tym forum nie jest łatwo dostać, ale zapewniam, że to możliwe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 12:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Jacek napisał(a):
Ciagle dziwie sie, ze sa avatary, ktore kupuja LS w suuuper atrakcyjnych cenach od avatara zalozonego dwa dni temu.
Jeszcze bardziej dziwie sie tym, ktorzy zgadzaja sie sluzyc jako 'slup'. Biora LS od prawie nieznanego avatara, ktory ma 3 dni, i sprzedaja je w jego imieniu. Kamikadze, normalnie.
Moze to jakas darwinowska selekcja? Naiwni musza odpasc?

Też się dziwię. Ale faktem jest, że każdy z tych avatarów posiada grupę podexu i myślę, że o to chodziło obserwatorowi. Oczywiście sam fakt posiadania grupy o niczym nie świadczy. Każdy może do niej dołączyć. Jest to jednak tylko jeden z tropów, pewnie osoba kryjąca się za tymi kilkudniowymi avatarmi zmieni sposób działania. Zapewne czyta to forum.
Niewinni muszą odpaść?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 13:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Uff, juz wiem o co chodzi i przyznam sie, ze przebija to wszystkie plotki na moj temat, wiec pozwole sobie opowiedziec.
O tym, ze jestem niepelnoletnim gejem, mam tajne SIMy z orgy rooms wszyscy chyba juz wiedza. Jest jednak nowa wersja - JESTEM SZALENCEM!
Wg plotki trudnie sie teraz takim procederem:

Ryzykujac caly Podex zakladam dodatkowe konta i handluje LS po 6 - 8 zl za 1 k, dokladajac do kazdej transakcji pare zlotych. Po co to robie - nie wiadomo. Konta te LL banuje po paru dniach, zostawiajac jednak Shuftana.
Nieszczesnicy, ktorzy kupuja od tych moich kolejnych wcielen tez dostaja bana i wiecej sie w SL nie pojawia. Trace klientow i tez nie wiadomo po co to robie.
Co wiecej, prosze ( jako alt) znajomych by sprzedawali mi moje wlasne lindeny, i place im za to dzialke.
Jako Shuftan ostrzegam gdzie moge, zeby ludzie nie kupowali LS od parodniowych avatarow, czyli ... ode mnie!
Aby zmylic tropy reklamuje sie glownie na swojej grupie, jestem tez jej aktywnym czlonkiem.
Wysylam ARki na kogo sie da, zeby stracic jak najwiecej klientow.

Naprawde tego nie wymyslilem, "na miescie" tak sie mowi:)
Jestem wiec szalencem - typowe objawy rozdwojenia jazni z tendencjami do autodestrukcji! :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 13:12 
Dołączenie:
Luty 2009
A ja mam takie trochę inne pytanie, które kieruje głównie do Pana od Podexu z racji tego że kręci tym biznesem.

Załóżmy że jakaś osoba jest w posiadaniu lewych lindenów (Pan X), i postanowiła się zabawić, teleportowała się na jakiś publiczny sim i wpłacała losowo wybranym przez siebie awatarom te lewe lindeny (jak wiemy lindeni nie przewidzieli odrzucenia wpłaty) oczywiście zaraz te wszystkie osoby (albo i nie wszystkie) zwróciły Panu X tą samą kwotę, jednak wpłata została zarejestrowana...i... no właśnie... co wtedy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 13:32 
Dołączenie:
Marzec 2010
Serbitar wtedy te wszystkie osoby dostaja bana..... jezeli PanX pojdzie do twojego sklepu i kupi towar dostaniesz bana, jezeli Pan X wrzuci ci do tipjara a tipjar jest na ciebie to dostaniesz bana. Modreatorze w usunietym poscie nie bylo oskarzeń. Podane byly fakty ktore sa niestety w moich IMach , a reszta to byly zdania zakonczone pytajnikami.
Jacek nie twierdze , ze ty jestes owym "oszustem".
Jednak pamietaj ze masz w tym posredni udzial,
a czy naiwni odpadaja? Nie!!!!
Niedługo znikna twoji klienci banku bo braknie poloni na sl. Sukcesywnie sa banowane konta i to w wiekszosci nie majace z tym procederem nic wspolnego.

Ostatnio edytowany przez Madelaine 20 Mar 2010, 14:54, edytowano w sumie 2 razy
kolejny nie potrafiący użyć "odpowiedz" zamiast "cytuj

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 13:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Szczerze mowiac - nie mam pojecia. Jak dziala LL wiem tylko z obserwacji, bo zadnych specjalnych wtykow tam nie mam.
Wydaje mi sie, ze jesli lewe lindeny trafily do kogos w ten sposob, ze sprzedal on koszulke za 10 ls to nie jest to nic groznego i ban nie grozi. Jesli jednak ta sama osoba zakupila u was 1000 koszulek po 10 ls w ciagu jednego dnia to sprawa jest podejrzana.
Jesli ktos wplaci 'przypadkowo' lewe LS na waszego ava, to tez nic groznego - ja bym nawet nie oddawal, zapytabym o co chodzi i jesli uzyskam odpowiedz, ze to prezent to wszystko jest ok. Jesli jednak ktos z darczynca wczesniej dogaduje sie przez pare dni na IM ustalajac szczegoly przelewu, to juz wyglada gorzej.
Nawet jesli jednak zdarzy sie wam ban, to nie jest to nic strasznego. Ban to zla nazwa, zazwyczaj jest to po prostu zawieszenie konta do czasu az wyjasnicie sprawe. Opiszcie wtedy Lindenom wszystko dokladnie, kto wplacil, kiedy z jakiego powodu. Dolaczcie logi z IM, screeny, rozmowy na gg itp. Im wiecej informacji podacie, tym lepiej dla was.
Jesli jestescie niewinni - konto z pewnoscia zostanie odblokowane.

Cytuj:
Podane byly fakty ktore sa niestety w moich IMach , a reszta to byly zdania zakonczone pytajnikami.
Jacek nie twierdze , ze ty jestes owym "oszustem".
Jednak pamietaj ze masz w tym posredni udzial,

Dawaj te fakty z IMow, bo jestem ciekawy. A tych zdan zakonczonych pytajnikami wlasnie nie zrozumialem, moglbys jeszcze raz inaczej troche je napisac?
Jaki mam posredni udzial? Tego tez nie rozumiem.
Zgadzam sie, ze banowanie ludzi dziala na moja niekorzysc, bo trace przyjaciol i klientow - dlatego wlasnie staram sie jak moge ostrzegac i zapobiegac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 13:52 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Witam wszystkich

Jacku mam do ciebie pytanie odnośnie transkacji z Podexem , z tego co mi wiadomo żeby sprzedać lindeny do podexu potrzebne jest podanie tobie nr konta bankowego zgadza sie ? , więc wytłumacz mi jak to jest możliwe że awatar który posiada lewe l$ przelewa je za pośrednictwem innego awatara daną kwote l$ na twój awatar i nie podaje nr konta na który mają zostać przelane zł <-- według mnie to nie ma sensu. Możesz to wytłumaczyć ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
avatar który posiada lewe l$ przelewa je za pośrednictwem innego awatara daną kwote l$ na twój awatar i nie podaje nr konta na który mają zostać przelane zł

Sprawa nie dotyczy tylko Podex, takze innych bankow ale chetnie odpowiem. Avatar zawsze musi podac numer konta do wplaty ( konto w banku, paypal, money bookers itp) inaczej nie daloby sie zrobic przelewu:)
"Bank" wplaca pieniadze na konto podane przez avatara, nie wnikajac czy jest to JEGO OSOBISTE konto, czy KOGOS innego. Nie ma bowiem zadnej szansy sprawdzenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
w sumie rzeczywiście, możliwość pisania na forum anonimowych "donosów"
typu: ja nic nie mowie, ja sie tylko pytam - boze jak ja to dobrze znam z rl :D
powinna byc ograniczona
i to ze ludzie w rl boja sie stanac za swoimi slowami to jeszcze rozumiem, choc raczej gardze
ale rzucac oskarzenia nie podajac nawet namiarow awatara
:D
niezle

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:11 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jacek napisał(a):
Sprawa nie dotyczy tylko Podex, takze innych bankow ale chetnie odpowiem. Avatar zawsze musi podac numer konta do wplaty ( konto w banku, paypal, money bookers itp) inaczej nie daloby sie zrobic przelewu:)
"Bank" wplaca pieniadze na konto podane przez avatara, nie wnikajac czy jest to JEGO OSOBISTE konto, czy KOGOS innego. Nie ma bowiem zadnej szansy sprawdzenia.

Wlasnie Jacku a jak nie dostales takowych danych to co zrobiłes z wplaconymi lindenami? Bo nie pamiętam abys mi je zwrócił.
A przeglad moich IM nie jest na forum bo to sa dowody.
A dane do przelewu dostawałes wlasnie od tych jednodniowych avatarow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Wlasnie Jacku a jak nie dostales takowych danych to co zrobiłes z wplaconymi lindenami? Bo nie pamiętam abys mi je zwrócił.

Chyba mam gorszy dzien, bo znowu nic nie rozumiem:(
Wplaciles mi LS a nie podales mi danych do wplaty zl? Po co?
Jesli przez zapomnienie, to wszystko jest do naprawienia - zaloguj sie do SL, wyslij IM kiedy i ile wplaciles, na mail wyslij mi numer konta a ja przeleje. To standartowa procedura.
Jesli LS okaza sie nielegalne, to odsylam je avatarowi od ktorego je dostalem - to tez norma w kazdym legalnym 'banku w SL"
Ja tego nie moge sam sprawdzic, bo nie wiem jak sie nazywa twoj avatar:(
EDIT:
Cytuj:
A dane do przelewu dostawałes wlasnie od tych jednodniowych avatarow.

Miales jedno konto legalne, z ktorego wplacales LS, a dane podsylalas poprzez jednodniowe avatary, tak?
Najlepiej prostu podaj mi jak sie nazywaly ( nie musi byc na forum) i wszystko sie wyjasni:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:32 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jacku nie żartuj sobie. Wpłaty były chyba trzy. A ON (czytaj oszust) ustalał z tobą gdzie wysłać pieniądze. Tego było na jakies 50 tys w sumie. Ty masz z nim bezposredni kontakt, więc przygladnij sie swoim znajomym. ON ma zawsze jednodniowy avatar i placze ze pilnie musi sprzedac , a z powodu veryfikacji ma chwilowo zablokowane konto.
ON!!!! jezeli to czytasz to twoje godziny sa policzone!!!!!!!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jeżeli rozmowa nawet z jedno dniowym awatarem odbywała się w SL ,to pewnie obydwie strony mają takowe zapisy w plikach na dysku, gdzie SL zapisuje rozmowy.

A jak widze, ktoś tutaj się ukrywa, rzuca oskarżenia i naprawdę takie osoby grają nie fair.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:37 
Dołączenie:
Marzec 2010
Do obserwatora: A może nie oczerniaj Jacka, a zacznij mieć pretensje do samego siebie! A czemu? Rzucasz oskarżenia na Jacka dlatego bo ktoś sprzedał mu lideny? Jeżeli Ty uczesniczyłeś w tym to jest tylko twój problem. A czemu Jacek jak i my wszyscy ostrzegamy przed takimi osobami aby nawet z nimi nie pisać.

EDIT:
W dodatku Jacek zawsze skupuje lideny jeżeli one są legalne (wysłane z legalnego konta riska api czy jak to sie zwie)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:37 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
obserwator napisał(a):
ON!!!! jezeli to czytasz to twoje godziny sa policzone!!!!!!!

Nie wnikam o co w tej sytuacji chodzi. Choć zgodzę się z Darnokiem, anonimowe rzucanie oskarżeń, to tchórzostwo.
Wiem jedno, takie groźby są karalne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Obserwatorze, nie dogadamy sie jesli nie podasz swoich danych. Bo skad ja mam wiedziec co mam sprawdzic? Kim jestes ty, kim jest tajemniczy ON?
Nigdy nie zdarzylo sie w Podex, ze nie przelalem zl albo nie oddalem LS. Czasem w natloku zapomne o jakims przelewie, ale wystarczy wtedy przypomniec i wtedy przelewam.
Wszystko jest do sprawdzenia ale musze wiedziec co mam sprawdzac. Po wskazowkach typu 'chyba trzy wplaty', 'jakies 50 tys w sumie', moj znajomy itd nigdy nie dojde o co chodzilo:(
Napisz do mnie na gg a najlepiej IM w SL a wszystko wyjasnimy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:47 
Dołączenie:
Marzec 2010
To nie tchórzostwo tylko prowokacja do myslenia pozostałej garstki. Jutro ty mozesz zniknać i zadawać pytanie "dlaczego?
Mnie juz nie zależy na SL, ale znam sporo ludzi, którzy albo są pogrążeni w łzach po stracie avatara na który nakładali wlasne pieniadze, albo boją sie zalogować bo nie są pewni czy dzisiaj już na nich kolej przyszła. Tu moge być anonim. Ważne że nie jestem anonimem walcząc o przyjaciół u LL. To oni mają decydujący głos.
I jak zwykle wspaniali Polacy rozpętali piekło.
Nie będę więcej odpisywać. A wy miejcie otwarte oczy. Nie oskarżam Jacka, tylko uświadamiam mu, że też jest w bagnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:49 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Madonna Quandry
Odnoszę wrażenie, że jest to świetnie wyreżyserowane preludium do THE GAME ;-)

Pav napisał(a):
Wiem jedno, takie groźby są karalne.

Ale komu grozi, Onemu ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:50 
Dołączenie:
Marzec 2010
Z tego co się orientuje w świecie Second Life Jacka chroni ten cały risk api? Wiec o jakim bagnie mowisz? Jezeli ktoś sprzedawal za kogos lideny lub ktos przelewal sobie z "brudnego" avatara na "czysty" avatar kase to kogo za to obwiniasz?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:50 
Dołączenie:
Lipiec 2008
obserwator - ty też w tym bagienku zatem stoisz, skoro jakieś interesy z Jackiem masz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 14:52 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
obserwator napisał(a):
Modreatorze w usunietym poscie nie bylo oskarzeń.

Nie usuwałam żadnego postu, anonimie. Nie mam zamiaru, wprost przeciwnie - zablokuję możliwość edycji, żeby za chwilę nie okazało się, że nikt niczego nie pisał.

obserwator napisał(a):
Niedługo znikna twoji klienci banku bo braknie poloni na sl

Konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni znaczenie słowa "poloni" i gdzie SL ma jakiś daszek (skoro "na").

obserwator napisał(a):
To nie tchórzostwo tylko prowokacja do myslenia pozostałej garstki.

Anonim pozostaje anonimem. Zawsze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 15:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nie do autora watku :)

jesli ktos ma bana bo probowal zrobic machloike finansowa - niech mi bedzie wolno wyrazic uczucie satysfakcji
jesli ktos kupuje np rower za 10 zl, ktory w sklepie kosztuje 1000 zl, niech mi bedzie wolno powiedziec, ze nie wierze by byl tak glupi, ze uwierzyl, ze ten rower nie jest kradziony - znaczy sadze, ze jest 'z duszy' zlodziejem
jezeli jednego zlodzieja zrobil w bambuko inny zlodziej, to tez nie sadze by byl to powod do zmartwienia a raczej do radosci

mam nadzieje, ze element nie popsuje nam opinii
w sl, tak jak stara sie to zrobic w rl

jak widac Obesrwator dal mi wiele tematow do przemyslen...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 15:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Darnok napisał(a):
nie do autora watku :)
mam nadzieje, ze element nie popsuje nam opinii

Ale to nie o mnie? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 15:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
The Fifth Element napisał(a):
Ale to nie o mnie? :)

nie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 16:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wyjasnilismy wszystko z obserwatorem na gg. Bez watpienia padl on ofiara oszusta, który grasuje w polskim SL i jest niewinny (obserwator jest niewinny, oszust jak najbardziej)
Wspolnie apelujemy wiec do wszystkich – nie robcie zadnych wiekszych interesow z avatarami, które maja kilka dni w SL! Nie przyjmujcie zadnych wplat z prosba o przekazanie dalej itd.
Przekazcie te wiadomosc innym, bo banow będzie jeszcze wiecej :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 16:11 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jacek napisał(a):
Wyjasnilismy wszystko z obserwatorem na gg. Bez watpienia padl on ofiara oszusta, który grasuje w polskim SL i jest niewinny (obserwator jest niewinny, oszust jak najbardziej)
Wspolnie apelujemy wiec do wszystkich – nie robcie zadnych wiekszych interesow z avatarami, które maja kilka dni w SL! Nie przyjmujcie zadnych wplat z prosba o przekazanie dalej itd.
Przekazcie te wiadomosc innym, bo banow będzie jeszcze wiecej :(

Tak i poiwem ze nasza rozmowa była bardzo owocna... Jacek dzięki

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 16:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
To chyba trzeba było tak od razu zamiast rzucać na forum jakieś pogłoski?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 17:08 
Dołączenie:
Marzec 2010
A mnie w zasadzie ta cała sprawa bardzo cieszy. Bo może teraz ludzie zrozumieja ze nie ufa się każdej pierwszo spotkanej osobie i nie robi się z nią ŻADNYCH interesow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 17:21 
Dołączenie:
Listopad 2008
A ja mam bardzo fajny pomysl.
Zbierzmy grupke avatarow zbanowanych w ostatnim (np. tygodniu) z niewiadomego im powodu.
Wylosujmy kogos kto ma duzo na koncie i umie biegle rozmawiac po angielsku zeby tam z LL pogadac
Niech ta osoba zadzwoni, wymieni avatary, i sprobuje cos ugadac.

dobre?
Ja moge dzwonic, tylko wczesniej mnie zapiszcie na korepetycje. XD :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 17:27 
Dołączenie:
Marzec 2010
Moim zdaniem nie każda z osób powiedzmy na to 5-6 wypowiadających się ma bana z tego samego powodu. Oraz nie wiem czy LL uzna takie coś za stosowne (w co wątpie), aby ktoś załatwiał coś w czyimś imieniu...W dodatku z tego co mi wiadomo z LL można rozmawiać w języku polskim. Więc Woki możesz sam w swoim imieniu załatwić tą sprawę. Zadajcie sobie też pytanie czy nie robiliście jeszcze czegoś innego w SL podejrzanego oraz czy macie wysłany skan dowodu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 17:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Woki, pomysl jest dobry, ale ciezko wykonalny bo z LL rozmawiac mozna tylko w swoim imieniu:( Czasem pytaja np o dane z RL, ilosc LS na koncie itp.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 19:12 
Dołączenie:
Listopad 2008
Otrzymalem kolejnego maila z prosba o zdjecie/skan dowodu tozsamosci (paszport, prawo jazdy albo cos podobnego) wiec wysylam. moj internet jest niestety zabojczo szybki: upload 6.3 kb/s... ^^

coz. mam nadzieje ze odzyskam konto

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 19:16 
Dołączenie:
Marzec 2010
Tak to prawda. Można rozmawiać po polsku. Pod warunkiem, że przebrniesz przez centrale. Poza tym jezeli nie masz żadnych dowodów w sprawie to zrób to o co cie proszą, czyli wyslij kopie dokumentu. I jak inni wspomnieli wyzej: nie kupujcie niewiadomych lindenow, nie kupujcie okazyjnych ziemi, nie bądźcie samarytanami w dziwnych sytuacjach. Bo faktycznie skad 1-3dniowy avatar ma na koncie 10-30tys linden?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 19:55 
Dołączenie:
Listopad 2008
Wiem ze mozna. :)
Dodam iz pan Piotr jest na prawde bardzo mily i MOZNA wszystko z nim zalatwic. :))
Pozdrowienia dla polskiego pracownika LL 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 21:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Czasem ban na SL to najlepsze, co może się człowiekowi przytrafić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 21:52 
Dołączenie:
Listopad 2008
Ale tylko czasem. :>

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:04 
Dołączenie:
Marzec 2010
Woki mozesz podac mail albo jakis kontakt do tego Polaka w LL??

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:07 
Dołączenie:
Listopad 2008
Nie mam. Ja sie kontaktuje z nim ticketami, zaznaczam preferred language na polish. i wtedy on odbiera te tickety po polsku. mozesz przy okazji jakiejs sprawki zapytac czy moglby ci dac gg, emaila czy cos.
ale nie radze bez powodu pisac bo moze sie zezloscic. LL to tez ludzie. zapamietajcie.

ED:
Jak na koncu wiadomosci o tickecie jest takie cos:
Z poważaniem,

Piotr

Linden Lab Support

to znaczy, ze pan Piotr odebral ticketa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:19 
Dołączenie:
Marzec 2010
Tak tylko ze ja mam bana od pazdziernika. I nie wiem czy jest szansa na odbanowanie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:25 
Dołączenie:
Listopad 2008
to wyslij ticketa nie logujac sie na konto jako "Guest" czyli gosc.
Z Piotrem na prawde mozna zalatwic WSZYSTKO. Mily gosc. I szybko odpowiada. Az by sie chcialo powiedziec ze odstaje od innych Lindenow. :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:40 
Dołączenie:
Marzec 2010
To znaczy jak wyslac ticketa gidze mam sie zalogowac co zrobic?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
lazurek napisał(a):
jak wyslac ticketa

Wchodzi tutaj :
https://secure-web34.secondlife.com/my/?lang=en-US
Różniej u góry masz napisz Help klikasz w niego później klikasz w New Ticket Submission i znajdujesz My Support History póżniej Submit a Ticket i praktycznie już piszesz można po Polsku

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 22:53 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jak biore help tam jest tylko submit a ticket i pisz zebym sie zalogowal

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:01 
1. Wchodzisz na stronę - http://secondlife.com/support/
2. Klikasz przycisk "Submit A Ticket"
3. Zamiast zalogować się, wpisujesz tylko swój adres e-mail, na który chcesz aby ci przysłano odpowiedź.
4. Przewijasz stronę do końca i klikasz "Click here to submit a ticket."
5. Piszesz wiadomość, nie zapominając podać nick swojego awatara oraz wszystkich twoich altów.

Żadna filozofia :)

Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Z tego co wiem kilka banów posypało się za używanie "kradzionych" animacji - AKEYO (głownie AO VISTA). Czasem można w gratisach znaleźć darmowe AO czy tance i potem SURPRISE!!!!
Animacje te zostały już w większości zablokowane i korzystanie z AO czy tańców staje się niemożliwe.
Radziłabym sprawdzić co macie w INVENTORY a co ma w właściwościach - twórca nieznany.
Wszystkie obiekty które pochodzą z niepewnego źródła - od kogoś i są COPY, TRANS, MOD lub z FREEBIESOW i macie jakiekolwiek wątpliowsci co do ich tworcy i praw autorskich radziłabym powyrzucać.....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:28 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja jakieś od nieznanego dostaję np. notki, czy LM. Zazwyczaj usuwam, bo jak nie ma awatara, to jakoś mnie to nie podnieca i wywalam.

Bywam rzadko ostatnio w SL, więc chyba mnie bany nie grożą. Ze strony się zalogować mogę na wszystkie moje konta, więc... Chyba nie zostałem wrobiony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:32 
Dołączenie:
Marzec 2010
Artemida sluchanie i sianie plotek jest szkodliwe dla zdrowia

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:34 
Dołączenie:
Marzec 2010
Hey Artemido ja właśnie dostałam 3 dni temu bana na IP a na mojego avka z innego komputera mogę normalnie wchodzić. nie używałam copy bota a tance są usunięte już i dalej mam zablokowane konto:/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:37 
Dołączenie:
Listopad 2008
to napisz ticketa z prosba o podanie powodu blokady :) nic trudnego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Mar 2010, 23:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Obserwator z tego co widze to plotki rozsiewasz ty. Ja widziałam i czytałam maila z LL którego kolega podesłał mi do tłumaczenia.
Poza tym mojemu mężowi nagle przestało działać AO vista z animacjami "chodzenia" właśnie z AKEYO.
Znalazł je na samym początku gdzieś na FREEBIESACH.
AO przestało działać nagle z niewiadomego powodu. Po sprawdzeniu zawartości zamiast "normalnych" animacji wszystkie nagle zamieniły się w "IP REPLACEMENT" - zamiast np chodzenia był obrót w prawo i w lewo.
Plotka - nie sadze, raczej opis z własnego podwórka - tak na przestrogę. Na szczęście mój mąż bana nie ma ale na wszelki wypadek AO usunęliśmy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Artemida, piszesz jakieś strasznie dziwne rzeczy. AKEYO i Vista Animations to dwie odrębne firmy w SL, obie całkiem legalne. Zdecyduj się, czy AO było skopiowane z Visty, czy AKEYO, bo sposób napisania tego posta wprowadza ludzi w błąd/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
AO nazywało się AO VISTA. W środku były animacje AKEYO. Jakim cudem - otóż pewna osoba na tym forum napisała jak sie to odbywa:
Charlotta Selona napisał(a):

Odwoływac sie nie mam zamiaru bo wiem ze zmieniałam np. kolor włosów fryzurze ktora nie była moja. I miałam dużo żeczy ktore powinny byc no transfer jak np AO nie ja je odblokowywałam dostawałam je od znajomych ktorzy sami dostawali od innych i tak sie to roznosi po szafach. Jestem pewna ze kazdy w swojej szafie ma cos co nie powinno byc transfer,no nic po prostu miałam pecha. :-( Pozdrawiam wszystkich i zegnam. Bo z tego co wiem to nie bede mogła juz załozyc konta w SL. Żegnajcie...

Nie ona pierwsza i nie ostatnia. Wystarczy zdobyć cokolwiek z FREEBIESOW co jest zrobione w taki właśnie sposób - skopiowane, zmienione i wystawione jako gratis. Problemy murowane. Dodam ze nowe awatary mało kiedy wiedza co pobierają na frebiesach, a starsze często je tam odsyłają bo można bez wysiłku zdobyć masę rzeczy - od ciuchów poprzez skiny, włosy, animacje, domu - jednym słowem wszystko. To również niestety znam z doświadczenia bo sama z tego korzystałam logując się do SL pierwszy raz...

Wiec jak widzisz Morrigan - może być Vista z animacjami AKEYO.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Teraz rozumiem. Ale sposób, w jaki to wcześniej napisałaś, był nieco niejasny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Morri, mi dziś podczas przebywania wśród polaków czyjeś AO Vista M-cośtam niesamowicie spamowało czat na czerwono "can't find animation AKEYO-xx.xx.xx". Dokładnie nie podam, bo nie pamiętam, a cholewcia zapomniało mi się włączyć na przeglądarce 2.0 zapisywanie czatu na hdd... Także coś w tym musi być...

Edit: Ups, podczas pisania tej odpowiedzi Artemida mnie ubiegła. A skasować nie mogę ..

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Wybacz jeśli było niejasne. Czasami szybciej pisze niż myślę i dla mnie to co piszę jest przejrzyste :))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2010, 00:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
AO Visty są mod i można tam wsadzić inne animki, to jasne. Myślałam, że coś namieszałaś.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 14:17 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jestem tu 1 raz:) Poradzili mi znajomi z sl zarejestrowac sie i zapytac wiec pytam przy okazji tego tematu
...
Rano 18 marca 2010 dostalam ban na konto w sl napisal zebym juz nie pisała ticket ------Pan Piotr w imieniu LL ..... Uzasadnienie
Pani konto jest powiazane z nielegalna sprzedaza ziemi na sl>.....
Chciałam wyjasnien jakiej ziemi bo jej nieposiadam chyba ,że chodzi o wynajmowana za która placilam z biurze ....Na tel po 1 juz mnie nie stać za duzo juz wydałam tu pieniędzy po 2 nie znam angielskiego....
Dodam ze ticket byl tlumaczony przez Pana Piotra.... Więc jaka to wielka pomoc ze strony Pana Piotra i wyjaśnienie ....
Dodam ,że nie żal mi az tak konta ( ale chyba sama siebei pocieszam ) najbardziej przykro mi ,że zostalam osadzona bez mozliwości obrony bez mozliwości zwrotu moich prywatnych zdjęc....
A prawda jest tak ,że na zbanowanym koncie nie mozna napisac ticketa pisałam jako gość....
Pozdrawiam Was społeczności slowska:)))))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 15:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Witaj na forum, szkoda, że w takich okolicznościach.

Wychodzi na to, że ktoś wziął się za porządki w polskim SL. Ciekawa jestem, co jest główną przyczyną.
No i szkoda, że zamiata trochę na ślepo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 15:20 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Mnie interesują kryteria, którymi się owa porządkująca osoba kieruje. Bo jeżeli są to jakieś dziwne kryteria, to każdy z nas może lada moment polecieć.

I chyba jednak na moim koncie nie ma kradzionych rzeczy. Ewentualnie takie, które są z darmówek i można je przekazywać innym, kopiować itp.

Ale jak powiedziałem - jeżeli to są dziwne kryteria, ot każdy powinien się obawiać, że ban go spotka wcześniej, czy później.

Albo projekt tej nieszczęsnej ustawy zaczyna wchodzić w życie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 15:36 
Dołączenie:
Listopad 2008
powodem mojego bana bylo zalozenie alta, i wpisalem rozniace sie dane.
Aktualnie ten caly departament lindenow sie slimaczy tam, nie wiem co oni tam robia...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 15:43 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Moze zatrudnili nowego Lindena ,który jest bardzo ambitny i chce sie wykazac? :]

A moze jednak trzeba sie skrzyknac i glosno lindenom zaprotestowąc przeciwko takiemu traktowaniu? hehe, aby nie było jak tu

“Najpierw przyszli po komunistów, ale nie protestowałem, bo nie byłem komunistą.
Potem przyszli po Żydów, ale nie protestowałem, bo nie byłem Żydem.
Potem przyszli po związkowców, ale nie protestowałem, bo nie byłem związkowcem.
Potem przyszli po katolików, ale nie protestowałem, bo byłem luteraninem.
Potem przyszli po mnie… i nie było już komu protestować”

Mowiac takie traktowanie mam na mysli , zawieszanie bez pewnych dowodow. Ja jestem tego zywym przykladem, juz troche czasu minelo ale przypomne. Zostalem zawieszony nie wiadomo za co, mimo wysylania ticketow do LL w jezyku angielskim, bylem tylko zbywany. Po wielu ticketach bez uzyskania odpowiedzi "dlaczego" i chyba ponad 2 miesiecznym zawieszeniu, zadzwonilem i zapytalem sie tylko o co im chodzi wlasciwie. Okazalo sie ze o nic i mnie odblokowali, bez zadnych wyjasnien. Sam rowniez w zasadzie nie musialem nic wyjasniac, tylko wyludzili odemnie skany dowodu. Taki final.

W wielu przypadkach teraz rowniez moze byc ze Lindenom moze sie cos wydawac.
Lindeni (tak jak osoby banujace na landach, albo moderatorzy) powinni pamietac o pewnej zlotej mysli

"kiedy masz młotek, wszystko zaczyna przypominać gwóźdź"

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 22 Mar 2010, 16:11 
Ja czekam już 5 dzień, i doczekać się nie mogę. mam tylko informację iż mój bilet jest rozpatrywany przez jakiś "tajemniczy" departament LL. Chciałam również uzyskać kontakt telefoniczny z osobami które "zajmują" się moją sprawą, aczkolwiek powiedziano mi że nie ma takiej potrzeby.

Pewnie tyle ludzi zostało zbanowanych ostatnimi czasem, że lindeni nie nadążają po prostu :)

Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 16:45 
Dołączenie:
Listopad 2008
Pineska, tez czekam az rusza dupsko (za przeproszeniem) w tym swoim departamenciku...
Moze bede musial odejsc tak jak Czes...
Sie zobaczy...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Codee- wspanialy tekst!!
niestety wszyscy czekaja bo nie sa zlodziejami, blondynkami,sierotami itd
taka ludzka natura:p

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jak rzadko - zgadzam sie z Codiem, LL troche przegina.
Pomysl jakies akcji mi sie podoba - moze mala manifestacja pod biurem LL w SL? Pokojowa! Spali sie pare opon, pusci particle i juz!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:30 
Dołączenie:
Listopad 2008
polecmy do san fransisco...
Jacek, postawisz nam bilety i cos do picia w samolocie, no nie? przeciez ten Podex to taki bogaty... 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
A może zwyczajnie, jakaś oficjalna petycja z kilkoma podpisami, z prośbą o odpierwiastkowanie się od polskiej społeczności w SL?
Z pewnością to zda się na niewiele, ale przynajmniej będzie wiadomo, że nie jesteśmy obecnym stanem rzeczy zachwyceni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Ankh- ale przeciez LL wiedza co sie dzieje , dlaczego i jak
Nalezaloby moze zorganizowac "marsz Europejczykow drugiej kategorii" po wszystkich simach-tak, by inne (nie, nie mniejszosci haha) narody byly swiadome,ze LL czyszcza nie przynoszace zysku strefy?;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
chyba możemy powoli być pewni, że LL dość lekką ręką zaczęło banować
i coraz częściej ich działania uderzają w niewinnych lub bogu ducha winnych
pewnie jakiś protest byłby na miejscu
myślę, że demonstracja pod slową siedzibą, byłaby ok
(zwłaszcza, że jeszcze w takiej w sl nie uczestniczyłem)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
ewentualnie ,osoba mowiaca biegle po angielsku moglaby poruszyc ten temat na oficjalnym blogu SL?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
myślę, że taki wpis mógłby wywołać właśnie
niekoniecznie nam życzliwą dyskusję
na europejską solidarność raczej bym nie liczył :D

i narażeni byśmy zostali właśnie na dyskusję
o prawdziwych bądź nie walorach Polaków

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 20:54 
Dołączenie:
Listopad 2008
Ja odpadam.
Ale musze powiedziec, ze takowego ticketa (po polsku) dzis w imieniu niektorych forumowiczow napisalem, z prosba o podanie jakiegos maila tego pana Piotra albo gg... Ciekawe kiedy odpowiedza... O ile w ogole to zrobia...

Btw. Wyludzanie dokumentow tozsamosci nie jest przypadkiem karalne? XD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Coraz bardziej podoba mi sie wizja demonstarcji. Mozna by zrobic plakaty z obrazkami zabanowanych w czarnej obwodce i napisem "BANNED FOR NO REASON" lub cos podobnego?
Jesli nie da sie podejsc pod siedzibe, sa przeciez oficjalne eventy - jakis St Patric Day byl chyba ostatnio? Moznaby tam wpasc...
Robimy Rrrrewolucje?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Oficjalny protest, zupełnie na poważnie, przynajmniej oznaczałby, że się nie godzimy na takie traktowanie. Na banowanie pro forma i spychanie nas na pozycję rezydentów z niższej półki. Ale niestety, jest nas tu 3 sztuki na krzyż. Za mało trochę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Darnok- niekoniecznie
Nie kazdy zgadza sie z amerykanska wizja swiata
ale rzeczywiscie, to moze zbyt ryzykowne- pozostaje marsz;
edit: moge zrobic takie "banned for NO reasons" plakaty
mozemy sie zlozyc i je porozkladac w roznych miejscach SL
mozemy rowniez krzyczec- "twoj ban- z lindenowej wyobrazni"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:09 
Dołączenie:
Listopad 2008
Nie mam jak marszowac. Bo konto blokniete... :(
A jak sie okaze ze wyludzili ode mnie fotki paszportu to go im wsadze tam gdzie slonce nie dochodzi! :<
Przeciez to nie fair jest... Poprosic o ksero/zdjecie/kopie dokumentu tozsamosci aby rozwiazac sprawe a tu nagle z tekstem ze konto pozostaje zablokowane. No przepraszam bardzo, ale to juz jest przesada...

Dobra. To komu podsylac moja sweet fotke? 8-)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 22 Mar 2010, 21:40.
Powód: podwójny post
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:28 
Skoro podobno tak dużo banów poleciało ostatnimi dniami, to mam pytanie...

Czy komuś z was sprawa się do końca wyjaśniła i czy ktoś uzyskał ponownie dostęp do SL?

Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
no to hop
gdzie i kiedy
i kto ma opony?

Jacek jako pomysłodawca organizuje
Blanca robi plakat
ja idę
:P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Pineska znam osobe, ktora zostala przeswietlona na wszystkie sposoby i oczyszczona z wszelkich zarzutow- Enrice Dudek- zabralo to LL bodajze 5 dni roboczych
zwroc sie do niego, choc nie sadze, by wiedzial dlaczego, co i jak
pretekst byl ten sam- age ver

PS Darnok- jasne , moge sie przylozyc i dolzyc w razie czego

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
przydała by się wiedza o liczbie zbanowanych przez ostatnie dni
i znajomość nazwisk tych, co raczej naprawdę 'za niewinność'

jest spora szansa, że się przestraszą
to jest bardzo nie poprawne politycznie
uderzać szczególnie mocno w jakąś społeczność

czujemy się dyskryminowani i zastraszani
ot co
i rachunki za terapię im wyślemy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nie wiemy, czy to polowanie tylko w polskim SL, może w innych też?

Kurcze, zastanawiam się nad połączeniem wątków, ale trochę bałagan się zrobi...

Podsumujmy.

Od czego się zaczęło?

- najpierw ostrzeżenia i pogłoski, że ktoś wprowadza na rynek lewe L$
- pierwsze bany ludzi związanych z tym faktem, kupujących lub podstawionych sprzedających
- kolejne bany pod pozorem weryfikacji wieku, zamienione - po ustaleniu danych osobowych - na bany za nadużycia własności intelektualnej

Niektóre z tych banów przyznane słusznie (osobom takim jak np Charlotta), niektóre na ślepo (Czesio), inne na zasadzie "gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo gdzie" (Enrice, który jest sprzedającym full perm twórcą).

Coś jeszcze?

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 22 Mar 2010, 21:51 
Ja do końca nie jestem aż taka niewinna, ponieważ przyznaję iż podałam zamiast moich prawdziwych danych osobowych podczas rejestracji jakieś bzdury... W ToSie jest o tym wzmianka...

Jeżeli zaś chodzi o twój post Blanca, nie mam teraz jak kontaktować się z innymi użytkownikami SL. Na razie jestem ograniczona do tych co posiadają konto na tym portalu.

Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 22:04 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Co jak co, ale trzeba przyznać jedno:
Polacy potrafią jednoczyć się w obliczu zagrożenia ;-)

To jest piękne :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2010, 22:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Tylko wizja Mad w parlamencie RL moze mnie przekonac do parytetow. Faktycznie przyda sie troche spokoju i zimnej wody na glowe z sprawie banow.
Bo mozliwe, ze faktycznie plotka wszystko wyolbrzmymila i nie jest az tak zle?
Znam 3-4 osoby spoza forum, z ktorymi mam kontakt i ktore maja konta zawieszone. Wyjasnianie trwa.
Organizowanie rewolucji dla 10 zawieszonych kont wyglada troche smiesznie:(
Moze zalozyc nowy watek gdzie zabanowani mogliby sie wpisac, zeby zobaczyc czy jest o co walczyc?
Do listy Mad dodalbym:
- bany osob zwiazanych posrednio z dziwacznymi transakcjami i wynajmem ziemi.
PS
Darnok - na przywodce rewolucji calkiem sie nie nadaje, bo nie sprawdzam sie w dzialnosci spolecznej:( Moge byc ideologiem:)
Pineska - za takie przestepstwo bana sie nie dostaje, chociaz jest to podstawa do zawieszenia jesli cos innego przykulo uwage Lindenow.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso