Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2009, 21:29 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Jak zwykle z nudów zacząłem sobie rozmyślać na temat naszego drugiego lifa i nasunęło mi się takie oto pytanko:
W jaki sposób określana jest pozycja awatara w danym momencie (pozycja x,y,z oraz zwroty w poszczególnych osiach)? Czy nasz klient lokalnie wysyła informację o poleceniu ruchu i serwer obrabia informacje o naszym położeniu i zwrotach, czy może nasz klient przetwarza komendy z klawiatury i przesyła gotowe dane , tj. położenie x,y,z oraz zwroty na osiach naszego awatara?

Hmm...czy można zrozumieć o co jest pytanie? Nie wiem :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2009, 21:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Ja rozumiem. Tobie chodzi o to, czy serwer otrzymuje polecenie ruchu czy docelową pozycję. Patrząc na to, co robią lagi, to raczej polecenie ruchu, które serwer potwierdza i zwraca (vide av chodzący/lecący bez końca lub stojący uparcie w miejscu).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2009, 21:44 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Ale jeśli dostaje docelową pozycję, też możemy mieć podobną sytuację.... :( po lagu nieraz nie wiemy gdzie się przemieściliśmy:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2009, 21:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Możliwe, ze rodzaj wykorzystywanego "trybu" zależy od jakości połączenia klientów na regionie z regionem, ponieważ o ile dobrze pamiętam w sumie były sytuacje gdzie się idzie gdzieś (tj. symulacja ruchu po stronie klienta, serwer otrzymuje docelową pozycję po czym ją potwierdza), a potem wraca do punktu wyjścia.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso