Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 04:34 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
nick w SL: Beata Xue
Witam serdecznie. Wynajmuję mały land u właściciela całego sima, na którym ten land się znajduje. Co jakiś czas na wynajmowanym landzie pojawiają się problemy, które rozwiązuje restart sima przez właściciela. Trudność polega na tym, iż ów właściciel rzadko reaguje na prośby o restart. W ogóle rzadko reaguje na jakiekolwiek prośby. Mam pytanie. Czy właściciel sima jest zobowiązany do restartu na prośbę wynajmującego? Czy w przypadku wielokrotnego starania się o reakcję właściciela i jej braku powinnam zgłosić problem do LL? (nadmieniam, iż prosiłam właściciela sima o ewentualnie umożliwienie mi restartowania landu (w razie potrzeby), jednak nie uzyskałam odpowiedzi). Nie znam obowiązków właścicieli simów wobec wynajmujących ziemię, czy ktoś mógłby mi o nich napisać?
(przepraszam, jeśli taki temat znalazł się już na tym forum, po prostu nie potrafię go znaleźć).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
(nie wiem, w jakim dziale zamieścić ten post, jeśli nie jest to dział odpowiedni proszę o przeniesienie)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 05:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Z tego co się orientuje to właściciel nie ma żadnych obowiązków, i jeśli nie łamie zasad stworzonych przez LL to może sobie na swojej wyspie robić co tylko chce.
Jedyne rozwiązanie to zmiana dzierżawcy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 09:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Niestety, Beatko. Llorando ma rację. Jeśli nie zrobi przekrętu na dużą kasę, to LL nie będzie interweniować. Taką mają politykę, że nie wtrącają się w umowy między rezydentami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 18:43 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
nick w SL: Beata Xue
Dziękuję Wam za szybką odpowiedź. W takim razie pewnie będę musiała przemyśleć zmianę ziemi, choć przyznam szczerze, że przeraża mnie przeprowadzka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 20:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Pomożemy dźwigać :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 00:21 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
W centrum polska odradzam wynajmowanie, wynająłem pomieszczenie i za kilka dzni zostałem wyrzucony bo sąsiad z działki obok był znajomym właściciela landu i potrzebował kilku metrów właśnie ode mnie.(oczywiście pieniądze nie zostały mi zwrócone a tickety leżą już 4 miesiąc) więc nielicz na reakcje LL

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 00:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ja dla odmiany polecam wynajmowanie w Centrum Polska, mieszkam tam trzeci miesiąc i nie miałam najmniejszych problemów, również wynajęcie lokalu na sklep nie sprawiło kłopotów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 12:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Takeru M.
Madelaine :P nie dziękuje, wole Low Prim Sim i 100% prywatnosci ^^ nikt mi nie ustala tam zasad ani nikt bez mojej zgody nie wejdzie ba nawet nie luknie na sima :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 15:58 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Blazej Naidoo
nie wiem czy to jest na miejscu, ale doświadczyłem czegoś podobnego.
Nie dość, że owner simu reagował z 3 dniowym opóźnieniem to jeszcze licznik trafiku zamiast na 1x był ustawiony na 0,6 !

Na szczęście teraz jestem z klubem na lepszym landzie owszem płacę ciut więcej, ale warto.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 20:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jakiż to magiczny licznik trafficu i skąd masz informacje, jak był ustawiony? ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 21:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Osobiscie nie moglem nigdy zrozumiec ludzi wynajmujacych dzialki na biznes. Domek oczywoscie mozna przeniesc, ale jesli rozkreca sie biznes to ludzie przyzwyczaja sie do siedziby. robia sobie lanmarki, przekazuja je znajmym. I nagle owner SIMA zmienia koncepcje albo sprzedaje ziemie i caly majatek wlozony w reklame idzie na marne:(
Spotkalo mnie to na poczatku i od tego czasu obiecalem sobie - nie wezme ani metra na Estate!
Wlasna ziemia ma wady- trzeba zaplacic za nia wiecej, comiesieczny podatek jest nieco wiekszy ( niewiele) ale jest MOJA WLASNA, nikt mnie nie usunie, nie ma zadnego Covenantu, zaden landowner mi sie nie wtraca w to co na niej stawiam, nie musze o nic prosic itd. Mainland to jednak Mainland.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 21:56 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Czyli jak kupiłam sobie sim od Lindenow jako tzw. Private Island ale nie jest czescia mainlanu to nie jest moja wlasna ? Przeciez zadna landownerka nic do mnie nie ma bo ja nia jestem. To ja ustaklam covenant i tak dalej.. A moze tez znow coś pomieszałam ? Przecież na mailandzie nie moge sobie zbytnio teksturami gruntu ani pożaglować ani też dowolnego terraformingu zrobić a moje wysepce moge.. to na czym ten Mainland polega ze on takim cudownym jest ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 22:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Faktycznie zwracam honor - jesli kupimy sobie cala wyspe to mamy te sama prawa co na mainlandzie, ale niewiele osob stac na cala wyspe. Na mainland texturkami ziemi nie zawalisz, ale jakis terraforming da sie zrobic.
Dla mnie podstawa Mainland jest to, ze jestem sam sobie panem i nikt mnie nie usunie ( poza LInden Lab) i nikt mi warunkow nie bedzie dyktowal - a osobiscie tego nie znosze.
Porownalbym to do wynajetego mieszkania w RL i wlasnego domku. Mozna w czasach studenckich wynajmowac kawalerke i cos tam dlubac ale jesli chce sie robic wieksze imprezy, i miec pewnosc, ze nikt nam nie bedzie stukal szczotka w sufit - trzeba miec wlasny domek.
Duze firmy w RL tez raczej sklaniaja sie do wlasnych biurowcow a nie wynajmuja biur u posrednikow.
Nie mowiac juz o tym, ze na Mainland nei oszuka was nikt, a na Estate sie to zdarza - jak widac w powyzszych postach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 23:29 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Blazej Naidoo
tyle, że jak sie nie ma konta premium to co innego człowiekowi zostaje.
Chcąc miec land, a nie posiadając konta premium można tylko isc na taki układ

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2009, 09:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Ja preferuje mainland. Dla sprostowania wypowiedzi przedmówców powiem, że przy zakupie jest znacznie droższy a w utrzymaniu tańszy. Jednak dla mnie ogromnym minusem wyspy jest brak dostępu do wody. Anulka, żeglarstwo w SL nie polega na pływaniu we własnej sadzawce ;)). Teraz po połączeniu 4 kontynentów mogę płynąć bez możliwości powtórek widoków ok 20 godzin. To chyba sporo ;))
Na wyspę można trafić tylko za pomocą landmarka. (Po drodze jest kilka zawodowych portów)
Np, o mojej działalności wiedzą wszyscy sąsiedzi i czasami zlatują się z okolic. To bardzo fajna opcja.
Ostatnio koleś f-16 przyleciał pograć ;)) Poza tym pojawiła się pierwsza taksówka wodna. Takie smaczki dające namiastkę realizmu. A wyspa to odcięty od świata kawał ziemi. Czasami tp nie działa i wtedy lecę na mapę. Do wyspy tak nie dotrę. Plusem wyspy na pewno jest edycja gruntu . Na mainland ta opcja jest słabiutka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2009, 10:27 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
odbiegając lekko od tematu, ale dalej stąpając po lindeńskiej ziemi.

Jak wygląda temat lagów na mainland?
Na estate wiemy, że to co jest na wyspie, to daje obciążenie danemu serwerowi, a jak to jest na mainland?
Na wyspie możemy pogadać z sim ownerem żeby kogoś wyrzucił/przeniósł, bo nasz biznes ma nielagować a przez sąsiada laguje. Ja coś dorzucę, ale chcę mieć warunki odpowiednie. I zależnie od ownera, ale niekiedy się da ponegocjować sąsiedztwo. A co zrobić jak się lagotwórcy osiedlą "za płotem" na mainland?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2009, 15:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pietii odowiadajac - jesli sasiad laguje naprawde okrutnie, np megaprimy. prim rezery i skrypty nasluchujace - mozna napisac do LL ticket i zareaguja, wiem bo bylem ztegoswiadkiem. Jesli laguje tak sobie i legalnie - nie da sie nic zrobic:(
Cytuj:
tyle, że jak sie nie ma konta premium to co innego człowiekowi zostaje.

Zostaja sztuczki z grupami.Zakladasz grupe w ktorej jestes Ownerem i na nia kupujesz ziemie na Mainland. Masz na niej wszytskie prawa, jest twoja, tak jakbys miał Premium.
Sztuka polega na tym, ze jakis Premiumowiec musi ci dac donate, a za darmo tego nie zrobi:( I to jest wlasnie miesieczny koszt.
Mozesz poprosic o donate kumpla, znalezc w SL osobe ktora sie tym zajmuje zarobkowo, albo - sry za reklame - obejrzec oferte niejakiego Podexa o nazwie ziemia za zlotowki. Wiecej rozwiazan nie mam:(
Najwazniejsze, zebys w grupie na ktora jest ziemia byl jedynym ownerem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2009, 09:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
@Jarmusch: Swego czasu praktykowałem takie podróżowanie. Pomijając półlagi przy przekraczaniu granic simów, to można całkiem daleko dopłynąć/dojechać, szczególnie jak się ma Elementala (szczerze polecam, bardzo fajny i wygodny wehikuł :-) )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2009, 14:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
nie wiedziałem, że sąsiedni sim może lagować. Kiedyś ustawiłem przy samej granicy moje wszystkie pływające łajby, by zalagować sąsiadkę a dokładniej jej klub. Jedna łajba to średnio 200 primów i masa textur.
I szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy. Stąd moje zdziwienie.

Piotrekn, Ja polecam Tradeau ta największa (3 masztowiec).
Od kiedy ją mam przestałem na mazury jeździć ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso