Odpowiedz
Autor Wiadomość
PostWysłany: 22 Mar 2008, 23:29 
No właśnie, jak dodac swoje wpisy do search-a na SLExchange? Nie chodzi mi o dodanie przedmiotów tylko o to żeby jedynie się wyświetlały wpisy w search i obrazki.

Utworzyłem konto i je zweryfikowałem, dodałem wpisy z obrazkami i u siebie na koncie tam w SLExchange je widze ale jak zrobie "pokaż moje przedmioty" to nie ma ich... nie ma też przy przeszukiwaniu i jak zrobię żeby pokazał wszystkie moje... ktoś coś wie na ten temat?

http://www.slexchange.com/

p.s. Obiektów nie chcę nigdzie ładowac na SLExchange i ich tam sprzedawac albo jakiegoś boxa stawiac w sklepie czy coś... jedynie wyświetlac wpisy - reklama jedynie

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 06:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
To se ne da. Muszą być w boksie i na sprzedaż. Jeśli nie chcesz tak, to możesz wystawić jako freebie jakiś katalog i landmark, ale on i tak musi siedzieć w boksie ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 09:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Swoją drogą... czemu nie chcesz sprzedawać na SLX? To ci może ułatwić trochę życie :-) Poza tym nikomu się nie opłaca reklama czegoś w świecie, czego nie ma na stronie przez umieszczanie właśnie na niej odnośnika (mam tu na myśli tylko sklepy).

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 16:42 
Morrigan napisał(a):
Jeśli nie chcesz tak, to możesz wystawić jako freebie jakiś katalog i landmark, ale on i tak musi siedzieć w boksie ;)

Tylko wtedy ktoś będzie mógł to kupic przez SLX i np. kupi jedynie przedmioty o takiej nazwie i będzie zły ;)

[ Dodano: 2008-03-23, 16:45 ]
piotrekn napisał(a):
Swoją drogą... czemu nie chcesz sprzedawać na SLX? To ci może ułatwić trochę życie :-)

Bo coś mi się zdaje że jak się wstawi do boxa (pewnie musi byc z full permission żeby box mógł sobie kopiowac i sprzedawac innym) to na drugi dzień będzie we freebie store za L$0 ;)

piotrekn napisał(a):
Poza tym nikomu się nie opłaca reklama czegoś w świecie, czego nie ma na stronie przez umieszczanie właśnie na niej odnośnika (mam tu na myśli tylko sklepy).

W opisie by był jedynie link do strony sklepu a tam jest landmark do sklepu w Second Life i tyle bez sprzedawania przez strone ;)

p.s. Właśnie mi odpisali z supportu i powiedzieli żebym Magic Boxa zresetował ;) dobre ;)

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 16:45 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Slexchange to coś w rodzaju sklepu/aukcji z przedmiotami z SL, czy spełnia też inne funkcje?

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 16:48 
Ch. Maruti napisał(a):
Slexchange to coś w rodzaju sklepu/aukcji z przedmiotami z SL, czy spełnia też inne funkcje?

Pozdrawiam.

Można też chyba wymieniac L$ na $ US i odwrotnie chyba.

Jak dla mnie to jedynie promocja... można pochodzic po stronach, wyszukac sobie coś, poszukac kto to robi a w SL potem zobaczyc do profilu tej osoby gdzie w SL ma sklep.

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Shaq, ja do niedawna podchodziłam ostrożnie do slx. Ale powoli się przekonuję. Trzymam tam część pieniędzy, poza tym kupuje się wygodnie - jeżeli chcesz kupić sprawdzoną rzecz po prostu jest szybciej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
O ile dobrze pamietam, przedmiotom w BOXie SLEX nadajesz takie uprawnienia jakie chcesz. Nie musisz sie wiec bac o kradziez.
Przyszlo mi do glowy takie cos - sprzedawaj po prostu lammarki za 0 ls. Wsadz je do notki, potem do prima, ladnie zapakuj, dodaj gratisa i wsadz do SLex boxa.
Inna wersja to wystawienie towaru za 1 mln LS ( bedziesz piewszy na liscie jesli ktos odpowiedniu ustawi kryteria wyszukiwania) ale moze to nieco podwazyc zaufanie do firmy.
SLEX oferuje wymiane LS na US ( odwrotnie tez) i ma nieco lepszy przelicznik od LindeX.
Trzymanie LS u nich ma swoje zalety ( ochrona w przypadku bana od LIndenow) ale i wady (SLEX moze w kazdej chwili zniknac)
Na Slex aukcji nie widzialem, to po prostu sklep intermetowy itemow z SL ( podobnie jak ONREZ)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:17 
Jacek napisał(a):
Na Slex aukcji nie widzialem, to po prostu sklep intermetowy itemow z SL ( podobnie jak ONREZ)

Tak to nie aukcja tylko raczej sklep internetowy.

p.s. coś może wymyślę... tylko nie mam tego Magic Boxa ;) pewnie nie zaakceptowałem przyjęcia jak mi SLX terminal dawał... a może nie dawał... sam już nie pamiętam...

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nie, nie trzeba sprzedawać full perms. Jeśli kazali Ci zrestartować boxa, to świadczy to tylko świetnie o Twojej komunikatywności in inglisz. Fragmentu o tym, że ktoś będzie zły, zupełnie nie rozumiem.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:23 
Morrigan napisał(a):
Fragmentu o tym, że ktoś będzie zły, zupełnie nie rozumiem.

Mówie np. że buduje sobie box z full permissions o takiej nazwie jak produkt i go do Magic Boxa wrzucam zamiast towaru... żeby mi wyświetlało nazwy... ale wtedy ktoś mógłby to kupic - to tak jakby ci ktoś cegłe w RL wysłał...

tylko chyba zrobie tak jak mi polecił Jacek że ustawię wtedy cene na L$0 i dam landmark w środku albo coś... taki box promocyjny ;) z ładną texturą np. ;)

Ostatnio edytowany przez shaq, 23 Mar 2008, 17:25, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
kazdy pomysl jest dobry jesli tylko zadziala. by sie o tym przekonac musisz poporstu wprowdzic go w zycie :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
pewnie nie zaakceptowałem przyjęcia jak mi SLX terminal dawał

SLEX BOXA kupisz za 0 LS na stronie, nie jest do tego potrezbny terminal. ATM sluza w zasadzie tylko do wplacania LS.
O ile wstawienie to towarow na strone to jedna z najtrudnieszych i najmniej intuicyjnych rzeczy z jakimi spotkalem sie w zyciu, to kontakt z ich supportem wspominam bardzo milo.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:27 
Jacek napisał(a):
ATM sluza w zasadzie tylko do wplacania LS.

Do weryfikacji konta na SLX też.

Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Najtrudniejsza? Znam trudniejsze rzeczy. Np zrozumiec kobiety.....
SLX jest latwy, lekki i przyjemny. Lepiej sie niem poslugiwac niz ONREZ'em
Naparwde

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 17:37 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
A ja czytam, czytam i nie rozumię o co chodzi :)
Sam sprzedaję prawie wyłącznie na SLX i jestem zadowolony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2008, 18:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
[quote=shaq]
tylko chyba zrobie tak jak mi polecił Jacek że ustawię wtedy cene na L$0 i dam landmark w środku albo coś... taki box promocyjny ;) z ładną texturą np. ;)[/quote]

O niczym innym nie mówiłam.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 25 Mar 2008, 16:38 
No i wyszło tak: ;) dałem sobie spokój z tymi ... i się jedynie cieszę że nie dałem swoich rzeczy do ich Magic Boxa... Rzeczy nie muszą miec full praw ustawionych w Magic Box... Pewnie jest tam skrypt który chodzi z prawami ownera, przy takich ludziach i takim podejściu nie ma pewności że sobie nie zrobią np. 4000 kopii danego obiektu i nie umieszczą we freebie store. Zaraz w ogóle skasuje tego ich Magic Boxa bo kto wie co ten skrypt tam robi poza tym...

Cytuj:

From: "Sami Tabla"

Hello,

The only way your items will show up in a SLX search is to have them
lsted. In order for your web page listings to show up... the item must
be in a Magci Box and actively being sold through us. If you sell
something, we make a commission.

That is how SLX stays in business.

If you want to advertise your inworld items on SLX you may purchase
banner advertising and point customers to a inworld location.

After all... why should we supply search functions for your "stuff" that
you don't want to sell through us and that we will not make our 5%
commission on any sale for?

>
> Hi,
>
> Well... I don't have any Magic Box and in fact I don't want to sell my stuff
> thru web page currently. I want only to show my stuff there, I mean promote
> in the SLX search. It is possible?
>
> Regards,
> shaq
>

Cytuj:

From: "Tigress Stormwind"

Yes Sahq, but we do not allow you to advertise your products for L$0 and
then point to your inworld store for the actual purchases. If you want
to advertise through us, we have many options available but listing
items in our Marketplace is not one of them.

Here is a link to our Advertising section:
http://uncensored.slexchange.com/module ... goryID=418

Regards,
--
Tigress Stormwind
SL Exchange Service Manager
http://www.slexchange.com

>
> Hi,
>
> So... You take 5% commission from the products sold thru
> the SLX? What about products I saw about L$0? what is the
> 5% commission from L$0?
>
> Best Regards,
> shaq
>

Cytuj:

From: "SL Exchange"

Shaq Merlin,

After being told by our Service Manager, Tigress Stormwind to not post Zero
dollar items for information only, you chose to do just that. Therefore,
your account has been permanently disabled.

If you have a L$ balance on SL Exchange, you may visit an SL Exchange
Terminal and withdraw those funds at any time. To do this:

Go to a Terminal and type: balance (this will tell you exactly how many L$
funds you have in your disabled SLX account)
Then type: withdraw xxxx (replacing the xxxx with the L$ amount you wish to
withdraw)

Regards,
--
SL Exchange Review Team
tt

Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2008, 17:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Whops, sry Shaq nie pomyslalem, ze wsadze cie na taka mine swoja rada:( Teraz mi glupio :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2008, 17:15 
Dołączenie:
Maj 2007
Chodzi chyba o to, że... że SLexchange bierze pare % od każdego sprzedanego produktu - jak sprzedajesz tylko landmarki za 0L$ to nie jest im to na rękę. Niestety.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 25 Mar 2008, 17:23 
Deso napisał(a):
Chodzi chyba o to, że... że SLexchange bierze pare % od każdego sprzedanego produktu - jak sprzedajesz tylko landmarki za 0L$ to nie jest im to na rękę. Niestety.

To np. tym osobom też powinni zablokowac konta na stałe!
http://www.slexchange.com/modules.php?n ... ace&Free=1

Napisałem im coś takiego, że nie mam gwarancji, że ten ich Magic Box nie zrobi tysiąca kopii obiektu i nie znajdą się w efekcie we freebie store i o tym jak traktują ludzi, że nawet nie pozwalają dodac obiektów innych na tym koncie, albo wykupic reklamę później czy nawet kupowac przez ich stronę blokując na stałe konto!

Cytuj:

I am sure You are not able to protect all items in the box from making as many instances as you wish and finally put it to the freebie store so this is why I didn't put anything to the box yet !!!

oczywiście mi odpisali ale już bez treści tego maila tylko z treścią poprzednich:

Cytuj:

From: "Tigress Stormwind"

Shaq,

SLX is kind enough to allow people to give away free items on our
website. We do not, however, take kindly to people abusing our service
by creating L$0 listings such as the one's that resulted in your SLX
account being permanently disabled.

This is last communication you will receive from SL Exchange.
--
Tigress Stormwind
SL Exchange Service Manager

[ Dodano: 2008-03-25, 17:24 ]
Jacek napisał(a):
Whops, sry Shaq nie pomyslalem, ze wsadze cie na taka mine swoja rada:( Teraz mi glupio :(

Nie masz czego, ja się bardzo cieszę że się dowiedziałem z kim mam do czynienia!

[ Dodano: 2008-03-25, 19:15 ]
Ostatniego maila jakiego dostałem to był taki:

Cytuj:

Hi,

There is no need to do that. I don't want to make business with your portal.

Thanks and Have Fun,
shaq

----- Original Message -----
From: "Alissa Robertson"

> Hello Shaq,
>
> I will be passing this along to my supervisors so that they can
> thoroughly address your response. You should hear back from them soon.
>
> Regards,
> --
> Alissa Robertson
> SL Exchange Customer Support
> http://www.slexchange.com
>

Ktoś wie czy na onRez można dodawac takie entry?

Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2008, 05:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Shaq, rozumiem, że szkoda Ci kilku L$ na reklamę? A ludzie zazwyczaj robią to tak, że LM i Notkę wystawiają razem z jakimś przykładowym, darmowym produktem. Wtedy nikt się nie czepia. Proste jak drut. Wiesz, po mailach w takim tonie, to ja się nie dziwię temu banowi.

Zerknij na ilość sprzedających na SLEX czy OnRez. Nie byłoby ich tylu, gdyby to nie było bezpieczne. A gdyby pojawiła się chociaż jedna taka sprawa, to zostałaby rozdmuchana na cały GRID.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2008, 08:32 
Dołączenie:
Maj 2007
Shaq - jest różnica pomiędzy 'freebies' (często dobre rzeczy, 'sprzedawane' za free) a pomiędzye reklamą, LM za 0L$ na SLX prowadzącą do Twoich produktów które kosztują już jakieś L$.
Pomyśl sam, czy w zmyślonej sytuacji:
Masz centrum handlowe, sprzedajesz w nim i masz z tego kasę, ba, dajesz ludizom sprzedawać ich produktu ale ze skryptem podziałowym, choćby nawet 25% kast do Ciebie szło. A przyjdzie ktoś i powie: ja to chcę tylko pare freebies wystawić, Ty mu na to 'OK' a później widzisz że te freebies to LM do jego skleów gdzie za grubą kasę sprzedaje rzeczy. Zrobił sobie u Ciebie reklamę za friko.
Teraz chyba wiesz o co chodzi SLX - takim działaniem, że wstawiasz same LM walisz po ich kieszeniach :)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 26 Mar 2008, 12:17 
Morrigan napisał(a):
Wiesz, po mailach w takim tonie, to ja się nie dziwię temu banowi.

Gdzie widzisz zły ton? Zły ton to był ale jak się przekonałem z kim mam do czynienia. Wiesz jest wiele ludzi na świecie o takich poglądach np. w Second Poland też za brak koszulki skakali od razu do gardła... Ludzie przychodzą d SL się bawic a oni skaczą ludziom do gardła za to że ktoś nie ma koszulki, albo ma jakiś tam avatar...

Morrigan napisał(a):
Zerknij na ilość sprzedających na SLEX czy OnRez. Nie byłoby ich tylu, gdyby to nie było bezpieczne.

Skrypty są w środku tego Magic Box-a no modify bez mozliwości podglądu i zobaczenia co robią, na dobrą sprawę mogą robic wszystko z twoimi przedmiotami, które tam wrzucasz, to nie Open Source.

Poza tym ciekawe jakie by się dostało odpowiedzi jakby tak zapytac wszystkich kreatorów tych wszystkich rzeczy za free i z freebie store, czy jeszcze istnieją w SL czy są to rzeczy ze skasowanych kont przez LL, czy umieścili je tam świadomie itd.

Morrigan napisał(a):
A gdyby pojawiła się chociaż jedna taka sprawa, to zostałaby rozdmuchana na cały GRID.

Jakby mu ktoś szybko konto skasował albo dał bana to pewnie by nawet nie udowodnił że miał takie przedmioty. Po skasowaniu konta na SLX to na początku logowania do Second Life dostałem info z akceptacją TOS w Second Life. Ciekawe czy tylko ja czy wszyscy. Na blogu Second Life nie widziałem żadnych wpisów co do zmiany TOS.

[ Dodano: 2008-03-26, 12:27 ]
Deso napisał(a):
Teraz chyba wiesz o co chodzi SLX - takim działaniem, że wstawiasz same LM walisz po ich kieszeniach :)

Tak moim zdaniem to jakieś gówniarze zarządzają tym portalem, albo osoby dojrzałe jedynie wiekiem.

p.s. Myślałem również o reklamie, czy umieszczeniu rzeczy za free na ich portalu o czym z resztą też im napisałem, ale z takimi po prostu nie ma co.

Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2008, 14:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Ja też nic nie wiedziałem o zmianach w TOS, ale też dostałem do akceptacji. Ktoś przypomni, co tam były za zmiany?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2008, 15:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
piotrekn napisał(a):
Ja też nic nie wiedziałem o zmianach w TOS, ale też dostałem do akceptacji. Ktoś przypomni, co tam były za zmiany?

Z tego co pamiętam Punkt 4.4 został zmieniony ale jak tego już nie pamiętam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2008, 15:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2007
http://blog.secondlife.com/2008/03/24/i ... nd-center/

A tak poza tym podpisuję się pod opinią Morri.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2008, 03:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
shaq napisał(a):
Gdzie widzisz zły ton? Zły ton to był ale jak się przekonałem z kim mam do czynienia. Wiesz jest wiele ludzi na świecie o takich poglądach np. w Second Poland też za brak koszulki skakali od razu do gardła... Ludzie przychodzą d SL się bawic a oni skaczą ludziom do gardła za to że ktoś nie ma koszulki, albo ma jakiś tam avatar...

Niespecjalnie widzę związek. Pytanie zadane w taki sposób mnie by uraziło. Oni się nie bawią, oni akurat robią poważny biznes.

shaq napisał(a):
Skrypty są w środku tego Magic Box-a no modify bez mozliwości podglądu i zobaczenia co robią, na dobrą sprawę mogą robic wszystko z twoimi przedmiotami, które tam wrzucasz, to nie Open Source.

Poza tym ciekawe jakie by się dostało odpowiedzi jakby tak zapytac wszystkich kreatorów tych wszystkich rzeczy za free i z freebie store, czy jeszcze istnieją w SL czy są to rzeczy zeskasowanych kont przez LL, czy umieścili je tam świadomie itd.

No tak. Koniecznie powinni otworzyć skrypty, a tym samym ujawnić swoją bazę danych. Tak będzie bezpieczniej!
Nie rozumiem. LL skasowało konta, ale przedtem wsadziło te rzeczy do freebie stores? Zapewne są kradzione. Za pomocą copybotów, a nie z SLex. Sama złożyłam 3 reporty w ciągu ostatnich 2 dni.

shaq napisał(a):
Jakby mu ktoś szybko konto skasował albo dał bana to pewnie by nawet nie udowodnił że miał takie przedmioty. Po skasowaniu konta na SLX to na początku logowania do Second Life dostałem info z akceptacją TOS w Second Life. Ciekawe czy tylko ja czy wszyscy. Na blogu Second Life nie widziałem żadnych wpisów co do zmiany TOS.

Kocham spiskowe teorie dziejów. Szukajcie, a znajdziecie. I to nie tylko wpis na blogu, ale całkiem nowe www! A "mu skasował" znaczy komu? Jeśli już ktoś miałby możliwość kradzieży przez magicboxy, to tylko właściciele portalu. A im się to, jak sądzę, niespecjalnie opłaca ;).

shaq napisał(a):
Tak moim zdaniem to jakieś gówniarze zarządzają tym portalem, albo osoby dojrzałe jedynie wiekiem.

Jasne. Dlatego od kilku lat prowadzą solidny i uczciwy biznes, na który nikt nie narzeka.

I tak na koniec, z czystej złośliwości, "jacyś gówniarze".

Powodzenia w interesach życzę.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 27 Mar 2008, 15:13 
Morrigan napisał(a):
No tak. Koniecznie powinni otworzyć skrypty, a tym samym ujawnić swoją bazę danych. Tak będzie bezpieczniej!

To jest właśnie zaleta Open Source nad zamkniętym kodem. Ah... żebyś Ty wiedziała ile ciekawych rzeczy jest w tych wspaniałych zamkniętych kodach ukrytych przed klientem. ;) Zdarza się, że wychodzi jakaś afera o spyware itp. ;)

Morrigan napisał(a):
Jasne. Dlatego od kilku lat prowadzą solidny i uczciwy biznes, na który nikt nie narzeka.

Inwestor, czy osoba dysponująca jakimś kapitałem, nie koniecznie L$, $, PLN, ale również pracą, umiejętnościami, więdzą, czy czasem itd., sama decyduje komu powierzy dany kapitał i z kim robi interesy. Proste.

A tak przy okazji dlaczego mam im dawac się bogacic te %5 na nie swojej pracy? Tymbardziej, że nawet nie są w stanie napisac ile to jest %5 prowizji od L$0 i nie potrafią rozmawiac. Jestem też swoją drogą przekonany, że gdybym ich nawet nie zapytał przedtem to by nawet na to uwagi nie zwrócili i konta by mi nie skasowali. Jest w RL też wiele portali, gdzie się kasuje konta tylko tym co się publicznie odezwią na forum - kolejny przykład stosowania prawa wybiórczo. ;)

Przykładów i odniesień by można było mnożyc. ;)

Oczywiście masz prawo miec własne zdanie na mój temat i nie tylko i wcale nie zamierzam Cię przekonywac do zmiany tego zdania, ja również mam prawo do tego, żeby decydowac komu powierzam swój kapitał np. L$ czy z kim się zadaje. ;) Czy w jaką gre gram. ;)

Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2008, 17:41 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
shaq napisał(a):

To jest właśnie zaleta Open Source nad zamkniętym kodem. Ah... żebyś Ty wiedziała ile ciekawych rzeczy jest w tych wspaniałych zamkniętych kodach ukrytych przed klientem. ;) Zdarza się, że wychodzi jakaś afera o spyware itp. ;)

No nie mów, że nie używasz komercyjnych skryptów. Rozumiem, że możesz się czuć rozżalony postawą SLEx, tak samo jak oni mogą czuć się urażeni podejrzeniami o oszustwo ale zaczynasz tłumaczyć się jak potłuczony. Gdyby ten skrypt z MagicBoxa był OpenSource to co by Ci to dało? Naprawdę jesteś taki mocny w skryptowaniu żeby stwierdzić czy tam nie ma jakiegoś przewału? Ten skrypt komunikuje się z serwerem z RL, serwer tez będziesz chciał sprawdzić? To musiałbyś zbierać na bilet na wyjazd do Fairport w USA.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2008, 17:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Krecik napisał(a):
To musiałbyś zbierać na bilet na wyjazd do Fairport w USA.

Jedyne 3000zl bilet powrotny :-) plus 300zl wiza (jesli nie masz)

Ostatnio edytowany przez WoodPaker, 27 Mar 2008, 19:01, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 27 Mar 2008, 18:15 
Krecik napisał(a):
No nie mów, że nie używasz komercyjnych skryptów. Rozumiem, że możesz się czuć rozżalony postawą SLEx, tak samo jak oni mogą czuć się urażeni podejrzeniami o oszustwo ale zaczynasz tłumaczyć się jak potłuczony.

buahahahaha ;) dobre ;) Może gdybym wystawił taki "fake towar" za ileś tam L$ i potem w przypadku upomnienia czy reklamacji powiedział że nie oddam kasy to może i tak.... bo zauważ że pomylc się przy takiej ilości wpisów też można i zamiast ustawic L$0 można było pominąc tymbardziej że same wpisy już miałem kupe czasu temu tylko nie były widoczne a samo podlinkowanie do tej jednej reklamy i edycja danych była póżniej ! Tymbardziej brak szacunku dla czyjejś pracy skoro są w stanie w ciągu sekundy kumuś wszystko skasowac (tymbardziej po mailach, gdzie już samo to wskazuje na to że to nie oszustwo!) a dodanie tylu wpisów kosztowało mnie jednak kilka godzin !!! Byc może to jest też uzasadnienie dlaczego chcą się bogacic na nieswojej pracy i brac prowizję zamiast na swojej...

Krecik napisał(a):
Gdyby ten skrypt z MagicBoxa był OpenSource to co by Ci to dało? Naprawdę jesteś taki mocny w skryptowaniu żeby stwierdzić czy tam nie ma jakiegoś przewału? Ten skrypt komunikuje się z serwerem z RL, serwer tez będziesz chciał sprawdzić? To musiałbyś zbierać na bilet na wyjazd do Fairport w USA.

Ktoś kto otwiera kod do publicznej wiadomości musi miec na to odwagę, a nie tak wielu ma. ;) Czy ja powiedziałem, że ja bym to weryfikował? jest wielu skrypterów pewnie ktoś by to wyłapał... o tym pewnie też nie pomyślałeś nawet przez moment...

Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2008, 19:22 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
shaq napisał(a):
Ktoś kto otwiera kod do publicznej wiadomości musi miec na to odwagę, a nie tak wielu ma. ;) Czy ja powiedziałem, że ja bym to weryfikował? jest wielu skrypterów pewnie ktoś by to wyłapał... o tym pewnie też nie pomyślałeś nawet przez moment...

Dlaczego uważasz, że nie pomyślałem skoro sprawdziłem nawet, gdzie jest serwer SLex-a i nawet to, że jak musisz to używasz jednak skryptów "no modify". Proponuję żebyś przejrzał sobie funkcjonujące w SL otwarte skrypty. Z tą odwagą to masz rację. Spora część takich skryptów to objaw bezsilności autorów, z błędami i niedociągnięciami, a ich "dzieła" mają często po kilka lat i jakoś nikt błędów nie poprawił. W przypadku MagicBoxa największą wartość mają informacje co jest wysyłane do serwera w RL i co z niego przysyłane. To są bardzo ważne informacje ale dla potencjalnych włamywaczy. Myslę, że nic więcej ta kostka nie robi, to tylko przekaźnik. Wszystko jest załatwiane przez serwer w RL. A już zarzut, że SLExchange bogaci sie na nieswojej pracy to jakieś kuriozum i lepiej sam się zastanów co chcesz przez to powiedzieć bo ja nie wiem czy zarzucasz im, że ukradli komuś swój system transakcyjny czy kradną towary czy kradną pobierając prowizję za nic ( w tym ostatnim przypadku oznaczałoby to, że sprzęt i system transakcyjny oraz utrzymanie tego wszystkiego nic ich nie kosztuje, nie działa i nic tylko robić im konkurencję).

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 27 Mar 2008, 19:48 
Krecik napisał(a):
A już zarzut, że SLExchange bogaci sie na nieswojej pracy to jakieś kuriozum

%5 procent od wartości nie swojego towaru, to fakt, a nie kuriozum. Czy to dobrze czy źle to każdy sobie może sam ocenic i czy taka forma "współpracy" czy opłat mu odpowiada.

Krecik napisał(a):
i lepiej sam się zastanów co chcesz przez to powiedzieć bo ja nie wiem czy zarzucasz im, że ukradli komuś swój system transakcyjny czy kradną towary czy kradną pobierając prowizję za nic ( w tym ostatnim przypadku oznaczałoby to, że sprzęt i system transakcyjny oraz utrzymanie tego wszystkiego nic ich nie kosztuje, nie działa i nic tylko robić im konkurencję).

Nikomu nic nie zarzucam. W każdym razie takie szybkie kasowanie konta nie budzi mojej sympatii. ;) Nikogo też nie zmuszam, żeby się ze mną zgadzał. Możecie sobie przecież miec towary na SLX i tyle i nic mi do tego. Ja natomiast mam konto na onRez i już, a jak długo, to się zobaczy.

Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 07:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Tymi "5% na nie swojej pracy", to mnie zabiłeś. Naprawdę. Prowadzenie portalu to nie ich praca. Stworzenie i administracja systemu też nie. Ani obsługa klienta. Allegro i eBay też nie powinny pobierać opłat, bo zapewne prowadzą się same. I nie ma tam ludzi, którym należy zapłacić za ich PRACĘ i CZAS w nią włożony. Shaq, Ty nie rozumiesz elementarnych zasad działania rynku usług? Może przekona Cię chociaż to, że oni muszą jakoś opłacić utrzymanie serwerów, na których to wszystko stoi?

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso