Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2020, 12:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ratunku :-)
Zaglądam do SL rzadko, to prawda, ale co nieco nowego zauważam. Ale nie ogarniam.
Czy ktoś tu jeszcze w ogóle jest? I czy jest może ktoś, kto wie, na czym BOM polega?

Przydałby się krótki poradnik :-)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 07 Mar 2020, 03:47 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
W wielkim skrócie - jeśli mesz jest odpowiednio przystosowany, to jest w stanie wyświetlać na sobie "normalną" warstwę.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 23 Kwi 2020, 20:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Cressida Czarny
A ja myślałam że to coś na zasadzie, nałożyć stary skin na nowego meshowego avatara XD nie wiem dalej na czym te bom polega nawet po filmiku, tępa dzida ze mnie XD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Mar 2021, 00:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Taaa, rok minął.
Weszłam do SL, złapałam darmowy skin BOM. Założyłam na starą, systemową Mad. Działa :-)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 07 Mar 2021, 02:06 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
W wielkim skrócie chodzi o to, że jeśli mesz ma obsługę BoM ("bakes on mesh" - w wolnym tłumaczeniu "tekstury pochodzące z serwera i przeznaczone dla standardowego ciała awatara rzutowane na mesze"), to "czyta on" normalną warstwę ubrania założoną na awatara, a następnie aplikuje do swojej własnych powierzchni. Przydatne, jeśli tym meszem jest np. ciało, głowa czy koszulka - jako że wtedy ma ona dokładnie taką samą teksturę, jak "stara", standardowa warstwa ubrania / ciała "pod spodem".

Żeby jednak mesz miał obsługę BoM, to musi zostać zaktualizowany przez jego twórcę. W przypadku starszych projektów nie ma na co liczyć, a nowsze mogą nie być tak chętne, jako że potencjalnie mogą tracić przez to $ jakie mogłyby pozyskać ze sprzedaży applierów - bo w teorii każdy będzie sobie mógł podmienić na tych meszach teksturę, nawet jeśli byłyby no-mod. Poważni twórcy jednak generalnie BoM wprowadzają lub już wprowadzili.

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso