Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Kwi 2012, 21:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
O, nareszcie mam sie do czego przyczepić w tekście bezwzględnego burżuja Shuftana!

Nie masz! :-P
Podalem to jedynie jako przyklad lamania bezsensownego przepisu nakazujacego tolerancje.
Nie zgadzam sie z przepisem - dlaczego nie moge dyskryminowac innych ras, jesli przyjdzie mi na to ochota?! Rasa biala ma bardzo nieprzyjemny dla Azjatow zapach i w pelni rozumiem Chinczyka, ktory powie mi - Sry, Shuftan nie wejdziesz do mojego domu bo smierdzisz. Zaden bialy nie wejdzie.
Nie moze jednak tego napisac na forum, bo zlamie regulamin. Bez sensu.
Nie znaczy to jednak, ze zgadzam sie z oszolomami mowiacymi "Jestem za tolerancja i wolnoscia, wiec Kosciol nie powinien sie mieszac do polityki" bo zdanie to jest idiotyczne z logicznego punktu widzenia. Oczywiscie, ze powinien sie mieszac!
Zreszta, z tym Kosciolem tylko przyklad, chociaz mieszczacy sie w temacie bo mowimy o roznych "wykluczeniach", a Kosciol jest wykluczany.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Kwi 2012, 21:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
Jacek napisał(a):
Cytuj:
O, nareszcie mam sie do czego przyczepić w tekście bezwzględnego burżuja Shuftana!

Nie masz! :-P

A jednak mam. :)
przypominam, że forum to PRYWATNY biznes pewnego obywatela RP, który dla własnej wygody narzucił takie ograniczenia. Nie będę pisać, że nie musisz i podobne bzdety :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Kwi 2012, 21:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wrrr, faktycznie. 1:0 dla Ciebie.
Chyba za dlugo juz tu siedze bo poczulem jakby to forum bylo wlasnoscia publiczna. :)
Napisze wiec inaczej.
Drogi Adminie, masz prawo robic co chcesz, ale pozwol sobie powiedziec, ze nie zgadzam sie z tym paragrafem regulaminu.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Kwi 2012, 22:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
Jacek napisał(a):
Drogi Adminie, masz prawo robic co chcesz, ale pozwol sobie powiedziec, ze nie zgadzam sie z tym paragrafem regulaminu.

Takoż i ja przyłączam się, by dopowiedzieć to samo :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 00:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
https://my.secondlife.com/groups/364b6f ... 8e13dcf304
Yay, coś ad tematu rasizmu/hejterów. ;)

Image

http://www.firestormviewer.org

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 08:23 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Jacek napisał(a):
Rozwazania te prowadza do wniosku, ze SL - w odroznieniu od RL - nie zmusza nas do tolerancji i oby tak bylo jak najdluzej.

SL nie zmusza nas do tolerancji? Zasady dobrego obycia i zwyczajów chyba obowiązują?
Gdybyśmy sami wzajemnie nie tolerowali swoich pewnych indywidualnych cech, zachowań, upodobań, przekonań, to ten świat już dawno by wyginął. Z resztą jeden jak i drugi.

Gdyby na mojej parceli znalazł się avatar który byłby kulturalny, nie bluzgał i zachowywał się stosownie do norm społecznych, a w dyskusji z innym avatarem użyłby przy mnie określeń typu: "czarnuch", "szwab", "żółtek" czy "pedał" (i nie byłoby to oczywiście formą jakiegoś wysoce wyszukanego żartu), to nie potrafiłbym dalej słuchać tego.
Niejednokrotnie byłem świadkiem sytuacji jak pewien Robert R. czy inne avatary obrażają czyjeś uczucia/przekonania/wygląd. Nim zdążyły coś powiedzieć, dostawały kopniaka po za teren parceli.

Nie wiem, może nie zrozumiałem intencji, ale SL chyba też zmusza nas do tolerancji - i chwała im za to!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 09:32 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Tylko co innego tolerancja, a co innego zasady na jakimś tam simie. Jeśli ktoś sobie zrobił sima z myślą że będzie to tylko dla określonych typów awatarów, to wypraszanie innych nie jest nietolerancją. Takie są tam zasady i już. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad, to będzie jeden wielki burdel.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 11:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pavlo, czym innym jest dobry zwyczaj i maniery, a czym innym odgorny nakaz. Chodzilo mi o to, ze Second Life nie zmusza nas prawnie do bycia tolerancyjnym. W SL mozesz w swoim klubie napisac regulamin, w ktorym okreslisz, ze nie wpuszczasz np furrisow, gejow, Zydow, kobiet, socjalistow itd i nikt ci nic prawnie nie zrobi.
Spróbuj to zrobic w USA, albo nawet w Europie. Proces murowany.

Tolerancja to takze tolerancja dla nietolerancji, a patrzcie jaki piekny tekst znalazlem na stronie http://www.tolerancja.org.pl

Cytuj:
Wszelkie zachowania rasistowskie są z góry tępione, nie oznacza to jednak, że wszelkie przejawy działalności rasistowskiej są piętnowane i zauważone. Niestety, rasizm i wszelkiego typu dyskryminacje muszą być tępione w zarodku. Aby to osiągnąć należy zgłębić strukturę problemu oraz podstawy jego funkcjonowania. Rasizm jest udokumentowany historycznie, więc możemy poświęcić zagadnieniu więcej uwagi.

Zamiencie sobie teraz zwrot 'zachowania rasistowskie' na 'zachowania antysocjalistyczne', 'zachowania przeciwko Rzeszy'. Pasuje idealnie prawda? To ten sam trop myslenia:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 19 Kwi 2012, 23:52 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Ach! Teraz rozumiem. Jeśli mówimy o ogóle SL, to ok, w porządku.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 25 Maj 2012, 09:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
nick w SL: Wolfius Dagger aka Wolfi
To jest ogólna odpowiedź na poruszony tu temat avatara futrzaka. Zdaję sobie sprawę, iż wiele osób ma problem z takim avatarem co dla mnie osobiście jest trochę śmieszne. Akceptujemy homoseksualistów bez mrugnięcia okiem natomiast czepiamy się furry...
Spróbuję zatem wyjaśnić jak to jest przynajmniej w moim przypadku.
W SL miałem okazje pobyć całe 5 lat i od pierwszego mojego dnia byłem futrzakiem. Dlaczego? bo na początku podchodziłem do SL jak do eksperymentu - myślałem że to przygoda na krótko. Ale jednak postanowiłem zostać i avatara nie zmieniłem. Padałem z tego powodu ofiarą licznych prześladowań - gdyż niestety początki SL to czas wybitnej nietolerancji dla "inności", ale nie zrażało mnie to.
Bycie futrzakiem z czasem stało się dla mnie stylem życia i na stałe zakorzeniło się we mnie. Pozwala mi podejść z dystansem do swojej osoby a także zachować dystans w stosunku do innych co pozwala mi skuteczniej rozwiązywać ich problemy i pomagać im.
Nie będę ukrywał ze miało to wpływ na moje rl - stałem się bardziej otwarty i towarzyski. I tak - odkryłem w sobie cząstkę futrzaka. Mi to nie przeszkadza i mojemu najbliższemu otoczeniu też nie, wręcz przeciwnie.
Czy powinienem iść z tym do psychiatry? Jak twierdzi kolega Jacek zapewne tak, ale z drugiej strony można by było tam wysłać "ludzkie" avatary za brak kreatywności lub tolerancji. Dla mnie takie podejście oznacza po prostu zazdrość. Taka typowa dla Polaków cecha - "bawi się lepiej niż ja, wygląda inaczej to jest czubek".
A co do kwestii biznesowych - warto przyzwyczaić się do klientów furry bo niestety statystyki pokazują, że futrzana część SL jest bardziej kreatywna a co za tym idzie skuteczniej rozkręca biznes. (czyżby kolejny powód zazdrości?)

Także podsumowując - jestem futrzakiem bo to lubię, bawię się lepiej, mogę zachować dystans do siebie, mam większe możliwości w kreatywnym dobieraniu wyglądu i co najważniejsze mogę być dzięki temu sobą.
Oczywiście potrafię po części zrozumieć podejście "ludzi", tym bardziej ze -co zostało już tu wspomniane- sl nie zmusza nas do tolerancji.
Przy czym warto zapamiętać, że tolerancja jest oznaką inteligencji i postępowego myślenia. Poza tym gdyby wszyscy byli "idealni" (czyli tacy jak chce ogół) to świat zarówno realny jak i wirtualny stałby się nudny.
Zastanówcie się nad tym następnym razem gdy każecie iść komuś do psychiatry bo jest inny niż wy.

Władza dla futrzaków!!

Wafle dla ludu!!

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 25 Maj 2012, 18:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Czy powinienem iść z tym do psychiatry? Jak twierdzi kolega Jacek zapewne tak, ale z drugiej strony można by było tam wysłać "ludzkie" avatary za brak kreatywności lub tolerancji.

Do psychiatry chodza ludzie, ktorym przeszkadza ich odmiennosc - brak kreatywnosci lub tolerancji odmiennoscia nie jest. Wiekszosc ludzi ludzi jest nietolerancyjna i niekreatywna, i bardzo dobrze!

Dwa przyklady z zycia:
Mam sasiada, ktory ma kreatywne zycie. Nalezy on do mniejszosci pijaczkow nierobow. Z zalozenia nie pracuje na etacie, czasem na lewo na budowie, czasem cos ukradnie. Niestety, jego kreatywnosc nie spotyka sie ze zrozumieniem spoleczenstwa! Nietolerancyjni mieszkancy kamienicy patrza na niego krzywo, chowaja przed nim rowery a czasami nawet wzywaja policje gdy sie awanturuje.

Ja sam po rzuceniu palenia przybralem nieco na wadze znalazlem sie w mniejszosci ludzi, ktorzy maja sluszna wage ciala. W zwiazku z tym jestem nieustannie przesladowany.
W wyborach Mistera Plazy w Pobierowie, ratownik powiedzial mi, zebym dal sobie spokoj i nie zabieral miejsca innym!
Co gorsze, ladne dziewczeta nie wpuszczaja mnie wcale do sypialni, a szczuplych - tak! To sa przyklady grubofobii, nasze spoleczenstwo, a zwlaszcza seksowne panie, jest nietolerancyjne!

Czy sasiad musi isc do pracy, a ja musze uprawiac jogging, a furry musi isc do psychiatry ?Oczywiscie, ze nie.
To nasze zycie i mozemy z nim robic co chcemy. Jesli jednak sasiad wybierze obijanie sie, ja - pączki i pisanie postow na forum zamiast silowni, to nie oczekujemy tolerancji. Wybralismy odmiennosc, a to pociaga za soba koszty.
Furries, geje itp mowia jednak tak "jestesmy inni, ale chcemy byc tacy jak wszyscy'.
Nie da sie, tak samo jak nie da sie przekonac Angeliny Jolie zeby tolerancyjnie poleciala ma moj brzuch.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Maj 2012, 09:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Troszkę bym się z tym nie zgodził, gdyby furry chcieli być tacy jak inni to pewnie by takimi byli. Warto pamiętać że część z tych osób zachowuje do siebie dystans więc jeśli na poważnym spotkaniu biznesowym w tonie żartu zaproponowałbyś kotkowi miseczkę mleka zamiast kawy to myślę, że by się nie obraził. (tak wiem, że to dziwnie zabrzmiało, ale wiem z doświadczenia, że nie każde spotkanie biznesowe musi wyglądać jak zjazd przedsiębiorców pogrzebowych, a ponadto - np. ja bym nie odmówił jakbyś mi na spotkaniu zaproponował dobrą kość :D)
Jeśli natomiast podchodzisz do tego w 100% poważnie to jestem ciekaw czy np. jak się spotykasz w sprawach biznesowych z 2-metrowym macho to czy zamiast kawy proponujesz mu sex z modelką? (swoją drogą jeśli tak to chyba muszę zacząć robić z Tobą interesy :P)
Ja nie zmuszam Cię do jakiejś mega tolerancji - tylko warto czasem byłoby pokazać tą wyższa inteligencję, która bez wątpienia posiadasz i potraktować taką sytuację z przymrużeniem oka zachowując pełen profesjonalizm.

Jacek napisał(a):
Wyglada wiec na to, ze osoby sterujace futrzakiem naprawde wcielaja sie w postac. odkrywajac w sobie czesc zwierzecej natury? Nie chodzi tylko o przebranie sie karnawalowe, ale prawdziwa immersje w cialo zwierzaka, tak?
To moze byc nawet ciekawe!

Cieszy mnie fakt, iż uważasz to za ciekawe zjawisko, gdyż najprawdopodobniej świadczy to o tym, że jednak jakieś pokłady tolerancji w Tobie są :P Jeśli chciałbyś zgłębić temat bycia futrzakiem z bardziej psychologicznego punktu widzenia to zapraszam na dłuugą pogadankę przy kawie i ciastku. (albo cieście :P)

A wracając do tematu głównego. Rasizm i nietolerancja były, są i będą nie da się tego uniknąć. Bo zawsze znajdą się "buraki" które wyśmieją to co jest inne. Na szczęście dla nas większość tych ludzi nie potrafi uruchomić kompa :P
W Second Life było tak kiedyś - nagonka na wszystko to co jest inne - nieludzkie. Na szczęście z czasem pojawiło się coraz więcej jednostek "wybitnych" o wysokim IQ, którzy pomimo, iż czasem mówią w sposób, którego mój futrzany łeb nie zawsze jest w stanie pojąć, potrafią współżyć w jednym świecie z pluszakami, smokami, dziećmi, mutantami, klockoludkami, robotami i jeszcze pewnie paroma innymi wytworami ludzkich, niestandardowych, wyobraźni, jednocześnie nie nawołując do zmiany i nie dyskryminując ich.

/me to powiedziawszy, wyjął z kieszeni kość i zaczął ją radośnie chrupać popijając latte machiato

Władza dla futrzaków!!

Wafle dla ludu!!

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Maj 2012, 17:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Oczywiscie, ze mam poklady tolerancji jednak nie znosze, kiedy sie ludzi do tolerancji zmusza. A jesli ktos nie jest tolerancyjny to od razu przypisuje mu sie mniejsze IQ:)

Podam ci przyklad, abys zrozumial jak czuja sie normalne avatary widzac futrzaka.
Wyobraz sobie, ze sa w SL ludzie, ktorzy chca byc meblami - krzeslami, taboretami, szafami itd. Tworza sobie swoj SIM, bawia sie na nim.
Wy, furrisy robicie wielki bal a tu nagle przychodzi stol i prosi cie do tanca. Wczesniej jednak chce, zebys przetarl go szmatka, bo sie zakurzyl.
Jak bys sie czul? Troche dziwnie sie tanczy ze stolem, co? Zapewne bys mebel na przyjeciu tolerowal ale podejrzewalbys ze ktos sobie robi jaja. A nie chcialbys go wywalic z imprezy, bo psuje nastroj i ludzie sie usmiechaja pod nosem widzac wirujacy w tancu stol?
Gdybys mial robic interesy z kredensem tez bylbys zmieszany. Poprosic go by usiadl? Zapytac czy korniki go nie gryza?
I powiedz szczerze, ozenilbys sie z kanapa?
Jesli nie, to jestes tak samo nietoleranycjny jak ja :)

Dla nas, normlanych ludzi, fakt, ze ktos zmienia sie w zwierzaka jest tak samo dziwny jak to, ze ktos zmienia sie w taboret. I stad te reakcje.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Maj 2012, 18:00 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Kurcze. Kiedy były te czasy, gdy to w SL ganiano 'innych' z widłami?
Ja z moich początków to pamiętam, że co krok to inny dziwoląg był. A to ktoś miał uszy kota, a to cyborg jakiś, tam znowu ktoś z ogonem szczura albo smok jakiś. Fakt, wtedy więcej latałem po świecie SL niż teraz, ale obecnie gdy raz na jakiś czas ruszę tyłek, to jakby mniej avatarów o wyglądzie innym niż ludzki. Być może przespałem okres wzmożonego napiętnowania furries itp? :(
A ja sam, o ile jakoś w SL nie mam nic do futrzaków, robotów itp (kurcze, to jest SL, o to tutaj chodzi też aby się bawić - a skoro w różnych grach komputerowych steruje się różnymi cudakami, to dlaczego nie w SL jeśli ktoś traktuje t jak rozrywkę?) tak już osoby, które przenoszą to do RL... nie chciałbym przebywać w towarzystwie takich osób. Niech sobie nawet robi i implanty, ale niech nie oczekuje, że dla mnie będzie to czymś normalnym.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Maj 2012, 19:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Jacek napisał(a):
I powiedz szczerze, ozenilbys sie z kanapa?
Jesli nie, to jestes tak samo nietoleranycjny jak ja :)

Z kanapą bym się nie ożenił, ale nie dlatego że jestem, nietolerancyjny, tylko niestety kanapy nie są w moim typie, a to z tolerancją ma niewiele wspólnego :-P
Jacek napisał(a):
Podam ci przyklad, abys zrozumial jak czuja sie normalne avatary widzac futrzaka.

Za ten przykład dziękuję bo dzięki jego obrazowości moje wafelkowe IQ podołało i zrozumiało :-D

Władza dla futrzaków!!

Wafle dla ludu!!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2012, 13:07 
Dołączenie:
Marzec 2012
Hej wszystkim,
dziękuję za pomoc, przydało się bardzo :)
jeżeli chodzi o wyniki, to mogę na razie powiedzieć (bo nie wiem czy nie będziemy tego gdzieś przedstawiać bardziej oficjalnie), że rasizm w SL występuje, przede wszystkim jeżeli chodzi o język - zaobserwowaliśmy to głównie w społecznościach latynoskich. Zaobserwowaliśmy również, że w SL dominuje skóra biała, nawet ludzie w realu czarni czy żółci, w SL są biali. Znaleźliśmy również miejsca, do których wstęp mają tylko avatary o określonym kolorze skóry. No i oczywiście jest również sprawa furry, które są zdecydowanie dyskryminowane i często po prostu wyrzucane z danych miejsc. Być może dla Was jest to oczywiste, ale ludzie w ogóle niezwiązani z SL byli zdziwieni :)

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Lis 2012, 14:35 
Dołączenie:
Październik 2010
Protestuję jakoby rasizm w SL był dla nas oczywisty. Dla mnie nie jest i nadal nie pojmuję skąd się to bierze w świecie, w którym nie ma żadnych społecznych ograniczeń narzuconych. (Pomijam TOS, który ma chronić przed skutkami prawnymi)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lis 2012, 19:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ja tez raczej rasizmu w SL nie dostrzeglam , ale -byc moze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
Ksenofobizm , i owszem

Rasizm jest spolecznie niedozwolony i prawnie zabroniony we wszystkich chyba krajach swiata,
mimo to jest jak jest. nie dziwota ze zdarza sie i w SL

Ostatnio edytowany przez thekonstancja, 15 Lis 2012, 19:42, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Lis 2012, 19:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Ja tez raczej rasizmu w SL nie dostrzeglam , ale -byc moze punkt widdzenia zalezy od punktu siedzenia
Ksenofobizm , i owszem

Rasizm jest spolecznie niedozwolony i prawnie zabroniony we wszystkich chyba krajach swiata,
mimo to jest jak jest. nie dziwota ze zdarza sie i w SL

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 12 Sie 2013, 08:53.
Powód: archeologia?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso