Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 11 Sie 2011, 17:35 
Dołączenie:
Luty 2011
Cześć! Jestem studentką socjologii – obecnie piszę pracę magisterską na temat Second Life. Chętne osoby do rozmowy na temat Wirtualnego Życia proszę o kontakt. Oczywiście każda rozmowa będzie anonimowa i posłuży mi jedynie do pracy magisterskiej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Aspara, 10 Lut 2013, 17:44, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 11 Sie 2011, 18:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Zanim zaczniemy do ciebie pisać kilka standardowych pytań:

1. Czy wiesz czym jest Second Life?

2. Czy masz własne konto w SL?

3. O jakie aspekty "wirtualnego życia" Ci chodzi?

Pozdrawiam
DexterianG / Dex Euromat

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 11 Sie 2011, 21:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Zwykle w takich wypadkach jest link do ankiety
Zakladam ze skoro cala praca dotyczy SL to odpowiedz na 2 pierwsze pytania brzmi:tak ?

Swoja droga ,zauwazyliscie ze tylu naukowcow sie tu pojawia ,a jeszcze chyba nikt nie podal wynikow swoich badan?/

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 11 Sie 2011, 21:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Na razie jedna osoba przesyłała wyniki osobom, które były zainteresowane. A tak to rzeczywiście mało kto nas o końcowych wynikach informował.

Ale czy można na takim sobie forum udostępniać wyniki potrzebne w pracy magisterskiej? Można prace magisterską ot tak udostępniać?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 12 Sie 2011, 13:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Cytuj:
Zakladam ze skoro cala praca dotyczy SL to odpowiedz na 2 pierwsze pytania brzmi:tak ?

A ilu już było dyplomantów, którzy NIE mieli konta w SL i potem się okazywało, że bez własnego doświadczenia SL, wyszły im jakieś bardzo dziwne wyniki.

Cytuj:
Ale czy można na takim sobie forum udostępniać wyniki potrzebne w pracy magisterskiej? Można prace magisterską ot tak udostępniać?

Owszem można, ale pod jednym warunkiem. Obroniłeś pracę - wtedy masz pełne prawa autorskie (jeśli nie popełniłeś plagiatu).

Pozdrawiam
DexterianG / Dex Euromat

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 12 Sie 2011, 14:52 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Szkoda gadać. Założyła konto, zalogowała się, rzuciła ogłoszenie podając nr GG i tyle tu po niej 8)

Jedyne, za co ma u mnie niewielki plus to to, że praca magisterska, a nie jej proteza zwana licencjatem...

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sie 2011, 21:42 
Dołączenie:
Luty 2011
Nie uciekłam :) Przepraszam, że teraz odpisuje, ale miałam chwilowy brak dostępu do Internetu.

Teraz postaram się odpowiedzieć na pytania.
1. Tak mam konto na SL. Pierwszy raz logowałam się koło 2006 roku :) I z różnymi przerwami korzystałam z niego.

2. Pytania dotyczą przede wszystkim czasu spędzanego na SL: co Was skusiło do założenia konta, wyglądu Waszego awatara, czy należycie do jakiś grup w SL, z jakich form rozrywki i edukacji dotępnej na SL korzystacie. Pytań jest nieco więcej. Jednak wszystkie dotykają tych dziedzin.

3. Nie chciałam robić ankiety, gdyż nie stawiam żadnych hipotez, nie chcę niczego dowieść. Zalezy mi na opisaniu i scharakteryzowania SL oraz jego uztkowniów. W swojej pracy opisuję jak więzi między ludzkie wchodzą w nowy etap - wirtualny.
Ponadto do ankiety musiałabym mięć min. wg. mojej Pani promotor 150 osób, co jest dość trudne by dotarzeć do tylu osób.

4. Na koniec jeśli kogoś będzie interowało to co napisałam, mogę prześłać e-mailem. Nie ma żadnego problemu, jak już będę po obronie. Czyli jak dobrze pójdźie (z Waszą pomocą) za 3/4 tygonie.

Mam nadzieję, że znajdą się chętni, którzy mi pomogą :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Sie 2011, 01:11 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Aspara napisał(a):
Teraz postaram się odpowiedzieć na pytania.1. Tak mam konto na SL. Pierwszy raz logowałam się koło 2006 roku I z różnymi przerwami korzystałam z niego.
Proszę o podanie danych, chętnie poznam awatara, który jest starszy ode mnie.
Aspara napisał(a):
2. Pytania dotyczą przede wszystkim czasu spędzanego na SL: co Was skusiło do założenia konta, wyglądu Waszego awatara, czy należycie do jakiś grup w SL, z jakich form rozrywki i edukacji dotępnej na SL korzystacie. Pytań jest nieco więcej. Jednak wszystkie dotykają tych dziedzin.
A co Ciebie skusiło, aby go założyć, jeśli rzeczywiście masz konto w SL od 2006 roku?
Madelaine napisał(a):
3. Nie chciałam robić ankiety, gdyż nie stawiam żadnych hipotez, nie chcę niczego dowieść. Zalezy mi na opisaniu i scharakteryzowania SL oraz jego uztkowniów. W swojej pracy opisuję jak więzi między ludzkie wchodzą w nowy etap - wirtualny.
Będąc tyle czasu w SL trudno stawiać jakieś hipotezy, albo się wie o czym sie pisze albo nie.
Madelaine napisał(a):
4. Na koniec jeśli kogoś będzie interowało to co napisałam, mogę prześłać e-mailem. Nie ma żadnego problemu, jak już będę po obronie. Czyli jak dobrze pójdźie (z Waszą pomocą) za 3/4 tygonie.
Tia, ile razy już to czytałam?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 01:59 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Aspara napisał(a):
1. Tak mam konto na SL. Pierwszy raz logowałam się koło 2006 roku I z różnymi przerwami korzystałam z niego.

Naprawdę, chylę czoła. Nie każdy przyszły magister się do nas "zniża" ;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Sie 2011, 12:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Tahani Petrov
Uhuhu 3-4 tygodnie do obrony to coś późno sie za to bierzesz ;)

Że tez mi przyszło do głowy studiować na technicznej uczelni... pod żaden pomysł nie dało się podpiąć historii z SL...
A to taki wdzięczny temat :cry:

A tego co Pavlo wypisuje znowu nie kumam. Ale to nie pierwszy i nie ostatni raz.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Sie 2011, 12:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Może chodziło mu o to, że niewiele jest wśród nas osób z wyższym wykształceniem?
Dziwne, bo kilka znam. Ale miło się poczuć aż tak wyjątkową 8)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 12:35 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Na uczelni technicznej też da się SL podpiąć. Trzeba tylko ciekawy temat sobie wymyślić i promotorowi wcisnąć (ja nie miałem takiej okazji, czemu winna jest akurat szkoła, a nie ja).

A co do komentarza użytkownika Pavlo, to mnie się zdaje, że chodzi o fakt, że ktoś się bierze za magisterkę z SL będąc już jakiś czas w tym wirtualnym świecie. Zazwyczaj przyszli magistrowie nie zniżają się do takiego poziomu, aby chociaż na secondlife.com się zarejestrować, co już dawno każdy tutaj zauważył.

Zatem dobrze, że są jednostki, które znają SL i dlatego chcą o tym pisać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2011, 13:17 
Dołączenie:
Luty 2011
1. Więc tak mój pierwszy awatar nazywał się Aspara Kelberwitz. Jednak po jakimś czasie nie mogłam się zalogować. Nie wiem czy to wina nowego dodatku, jaki zainstalowałam po ulepszeniach czy to, że pół roku nie korzystałam z niego. Obecny nazywa się Apssara.

2. Zaintałowałam SL przez koleżankę, która zaczęła korzystać jako pierwsza. SL zaciekawił mnie, gdyż wcześniej korzystałam z takiego prymitywnego czata z 'awatarami'. Nazywał się "skylove" (chyba). Poza tym fajnymi motywami dla mnie było podróżowanie po wirtualnych miastach, jak Poznań.

3. Co do hipotez. Oczywiście mogłabym postawić, ale nie moim celem i zadaniem było robić je. I tym samym oceniać SL.

4. Co do wysłania częsci pracy, która będzie kogoś w ogóle interesowała, to nie ma problemu. W momencie, gdy będę po obronie, nie będę miała się czym martwić. A jeśli w ten sposób będę mogła komuś podziękować za pomoc, to naprawdę niewielka dla mnie cena :)

5. A co do mojej pracy, to jestem obecnie na etapie kończenia teorii i zostało mi "jedynie" a może "aż" znalezienie chętnych osób do rozmowy a nastpęnie przeanalizowanie tego. Więc jedynie przy Waszej pomocy mogę to dokończyć :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 13:34 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Madelaine napisał(a):
Może chodziło mu o to, że niewiele jest wśród nas osób z wyższym wykształceniem?
Dziwne, bo kilka znam. Ale miło się poczuć aż tak wyjątkową 8)

Serio aż tak trudnym językiem piszę? Załamujecie mnie. Miałem oczywiście na myśli to, że mało która osoba potrzebująca danych, ankiet itd. do pracy magisterskiej (czyli wspomniany przyszły magister) loguje się do sl by poznać ten świat (czyli "zniża" się do nas). Kawy się napijcie ludzie.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 13 Sie 2011, 13:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
YES. Zgadłem.

A nawet herbaty nie zdarzyłem wypić.

Post się tyczy tego, co Pav napisał.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Sie 2011, 14:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Tahani Petrov
Ok whatever, wczesniej napisałam coś bardziej zgryźliwego ale nie wiem jak usunąć post :]
Wiec tylko edytuje

A kawy nie pijam.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 13 Sie 2011, 15:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Pav napisał(a):
Kawy się napijcie ludzie.

Sam się napij. A popijając poczytaj o sarkazmie.

Koniec off topu, Aspara, postaram się odezwać wieczorem. O ile nie zapomnę ;)

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2011, 16:45 
Dołączenie:
Luty 2011
Będę bardzo wdzięczna :)

Liczę, że jeszcze ktoś się skusi :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2011, 17:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Aspara napisał(a):
Liczę, że jeszcze ktoś się skusi :)

Na GG odpisujesz? Zero odzewu od przedwczoraj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sie 2011, 17:43 
Dołączenie:
Luty 2011
Nie dostałam żadnej wiadomości. Jak coś to podaje jeszcze raz swój numer gg.

Ostatnio edytowany przez Aspara, 10 Lut 2013, 17:59, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso