Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2011, 14:49 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Witam wszystkich forumowiczów ponownie :-)

kończę moje badania w SL - to ostatni etap - pomóżcie mi moi drodzy.
Bardzo proszę wszystkich, którzy jeszcze nie brali udziału w tym etapie o poświęcenie odrobiny czasu i wypełnienie mojego kwestionariusza :-)

https://spreadsheets.google.com/viewfor ... E6MA#gid=0

Nie dajcie się prosić za długo :-)
Liczę na Wasze wsparcie i otwartość

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Maj 2011, 16:20 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
"Wpis wiek w Second Life"
Rozumiem, że chodzi o to, na ile lat wygląda nasz avatar? Czy o to, jak długo istniejemy w SL?
To pierwsze bardziej mi pasuje do porównania RL-SL, ale lepiej zapytać.

edit:
Ach, później jest pytanie o staż w SL. także moje pytanie już się samo odpowiedziało.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 10 Maj 2011, 21:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
A ja nie wiem jak ocenic moj wiek w SL ,chyba chodzi o to, jaki podaje ??

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 10 Maj 2011, 21:33 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Tak, o ten, jaki podajesz, na jaki wyglądasz.
Wiem, bo wypytywałam autorkę ankiety ;)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Maj 2011, 21:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ja dałem chyba 300, ale to tak się krygowałem - że niby młodo moja postać wygląda. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2011, 23:35 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Dzięki Madelaine - jesteś nieoceniona:-) Kwestia wieku została idealnie rozwiązana.

Jeśli są jeszcze pytania - jestem do dyspozycji :-)

Llorando - 300 lat? ;-) Nie wierzę ..

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 10 Maj 2011, 23:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
U kosmetyczki teraz cuda wyprawiają by kości wyglądały na bardziej elastyczne niż są. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Maj 2011, 23:51 
Dołączenie:
Styczeń 2010
;-)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 11 Maj 2011, 03:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Próbowałam, ale nie udało mi się dokończyć ankiety, bo nie było odpowiedzi, które by mi pasowały i musiałabym kłamać/naciągać. Żeby chociaż "inne" albo "żadne z powyższych".

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 11 Maj 2011, 05:32 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Też próbowałam, ale tym razem w pierwszej części jest mnóstwo tendencyjnych pytań sprowadzających się do tego, czy już dziś chcę rządzić światem, czy może dopiero jutro ;)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 11 Maj 2011, 08:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Zuo napisał(a):
czy już dziś chcę rządzić światem, czy może dopiero jutro ;)

Co jest zupełnie bez sensu, bo wiadomo, że już rządzimy 8)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 11 Maj 2011, 08:34 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Madelaine napisał(a):
Co jest zupełnie bez sensu, bo wiadomo, że już rządzimy 8)
A to już inna bajka ;) Następne sugerują, że powinnam teraz siedzieć i zastanawiać się, co robi pozostałe 6 cudów świata... najlepiej na golasa... :mrgreen:
Albo pytania typu:
Pomniejszam wagę swoich osiągnięć. *
(...)
Podkreślam własne zasługi. *

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 11 Maj 2011, 09:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Sprawiacie wrazenie osob zajetych waznymi sprawami... :lol:

Jezeli o mnie chodzi to zwykle moj ubior jest: elegancki,modny,seksowny,markowy hahaha
A taka serio uwaga-brakuje opcji dla osob nie przywiazujacych wiekszej wagi do wygladu swojego drugiego ja,badz uscislajac wykorzystujacych wyglad avatara do celow czysto ilustracyjnych np jako modela (byloby to logiczne bo opcja dla osob korzystajacych z sl jedynie dla zarobku istnieje)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 11 Maj 2011, 20:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
A co z kolorami wlosow?
Mnie sie zdarza zmieniac nawet kilka razy dziennie?
Niekoniecznie nawet z proznosci ,ale zeby zmniejszyc ilosc primow ,skryptow itp

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Maj 2011, 21:25 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Morrigan napisał(a):
Próbowałam, ale nie udało mi się dokończyć ankiety, bo nie było odpowiedzi, które by mi pasowały i musiałabym kłamać/naciągać. Żeby chociaż "inne" albo "żadne z powyższych".

Morrigan - to dla mnie ważna informacja. Jeśli możesz powiedzieć, w których pytaniach Twoim zdaniem powinna być opcja 'inne' lub żadne z powyższych, byłabym Ci bardzo wdzięczna.
Zbieram wszystkie uwagi :-)

Zuo napisał(a):
Też próbowałam, ale tym razem w pierwszej części jest mnóstwo tendencyjnych pytań sprowadzających się do tego, czy już dziś chcę rządzić światem, czy może dopiero jutro ;)

:-) pytania są tendencyjne, bo badają różne tendencję :-)

A poważnie - oczywiście masz prawo przerwać w każdej chwili.
Przyczyna, którą podałaś to dla mnie również informacja, którą wykorzystam przy interpretacji wyników.

Powiem Ci - już rządzisz! ;-)

Zuo napisał(a):
sugerują, że powinnam teraz siedzieć i zastanawiać się, co robi pozostałe 6 cudów świata... najlepiej na golasa... :mrgreen:

Dlaczego na golasa? ;-)

Blanca Carter napisał(a):
Jezeli o mnie chodzi to zwykle moj ubior jest: elegancki,modny,seksowny,markowy hahaha
A taka serio uwaga-brakuje opcji dla osob nie przywiazujacych wiekszej wagi do wygladu swojego drugiego ja,badz uscislajac wykorzystujacych wyglad avatara do celow czysto ilustracyjnych np jako modela (byloby to logiczne bo opcja dla osob korzystajacych z sl jedynie dla zarobku istnieje)

Co do rodzaju ubioru - nie wątpię :-) chodziło mi o ten najczęstszy.

Blanco - czy dobrze rozumiem, że masz na myśli:
1. nie przywiązuję żadnej wagi do swojego stroju/wyglądu w SL
2. wykorzystuję mojego awatara do celów ilustracyjnych (np. jest modelem, inne opcje?..)
3. jakie masz inne pomysły, sugestie?..

thekonstancja napisał(a):
A co z kolorami wlosow?
Mnie sie zdarza zmieniac nawet kilka razy dziennie?
Niekoniecznie nawet z proznosci ,ale zeby zmniejszyc ilosc primow ,skryptow itp

Wiem, że są też takie powody zmian np. fryzur, jak np. zmniejszenie ilości primów, itp. W tym wypadku chodzi raczej o dominujący kolor włosów w SL - najczęściej jestem blondynką w SL, w a RL - brunetką, bo tak wolę, tak wybieram, tak mi się podoba.

W takim razie pytanie powinno być sformułowane:

Włosy w RL - kolory do wyboru. Najczęściej włosy w SL - kolory do wyboru. Itd., jeżeli chodzi o resztę wyglądu fizycznego.

Thekonstancjo - czy tak byłoby to lepiej, jaśniej sformułowane Twoim zdaniem?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 11 Maj 2011, 22:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Skoro sama prosisz o uwagi:
1) Czesc pierwsza (N) troche mnie zmylila, zanim nie wpadlem na to, ze dotyczy ona RL. Bez tego mojego wpadniecia pytania typu: Czy lubisz pokazywac swoje cialo? sa dwuznaczne. Pixelowe cialo? realne cialo?
Pytania sa nastawione albo na ludzi bardzo mlodych, albo nieudacznikow:)
Co mozna odpowiedziec na:
Zamierzam być kimś znanym albo Odniose w zyciu sukces
jesli odnioslo sie w zyciu sukces i jest sie znanym?
2) W czesci S brakuje mi opcji srodkowej - czyli NIE WIEM. Gdyby bylo 5 pozycji moznaby wybrac srodkowa, a sa 4 i trzeba sie zdecydowac nie mogac wybrac opcji obojetnej. Mozliwe jednak, ze to celowy zabieg - wtedy zwracam honor.
Co znaczy: "wyrażać własną intymność" ? Nie rozumiem. To jest cos o seksie?
3) Ankieta zmusza nas do podania znakow szczegolnych. W dowodzie mam napisane jak byk - znaki szczegolne: brak.
W SL tatuaze tez zakladam tylko na plaze.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 12 Maj 2011, 01:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Cytuj:
W takim razie pytanie powinno być sformułowane:

Włosy w RL - kolory do wyboru. Najczęściej włosy w SL - kolory do wyboru. Itd., jeżeli chodzi o resztę wyglądu fizycznego.

Thekonstancjo - czy tak byłoby to lepiej, jaśniej sformułowane Twoim zdaniem?

Tak cos takiego chodzilo mi po mysli:)-najczesciej uzywany/noszony kolor wlosow w SL

Jeszcze mozna by dorzucic-krecone ,proste , dlugie /krotkie.... :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 12 Maj 2011, 10:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Puella- najczestszy ubior to nosza pracownicy banku,robotnicy,uczniowie ;)
Opcja ''markowy'' (domyslam sie,ze ma na celu zdeterminowanie czy odbijam sobie brak najnowszych bucikow od Louboutin'a w SL;)) tez niczego nie rozwiazuje-osoby majace takie mozliwosci niekoniecznie z nich korzystaja i vice versa.
Tak jak wyzej napisal Jacek( a ja dodam,ze rowniez w czysto materialnej sferze) ankieta skierowana jest do ludzi mlodych (tylko nie zmieniaj markowych ciuchow na opcje dom z ogrodem na Karaibach hehe)
Moze nie jest to najistotniejsze, ale w Sl zdarzaja sie takze osoby nie cierpiace na frustracje roznego typu ( a moze cierpiace na frustracje tak roznego typu,ze nalezaloby zwrocic na nie uwage?;))

Cytuj:
Blanco - czy dobrze rozumiem, że masz na myśli:
1. nie przywiązuję żadnej wagi do swojego stroju/wyglądu w SL
2. wykorzystuję mojego awatara do celów ilustracyjnych (np. jest modelem, inne opcje?..)
3. jakie masz inne pomysły, sugestie?..

Poniewaz wykorzystuje swojego avatara do celow ilustracyjnych poswiecam czas i pieniadze na zaopatrzenie go w odpowiedni apanaz skinow,shapow,dodatkow,animacji.
Kiedy uzywam avatara do innych celow np edukacyjnych nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia.Na lekcje hiszpanskiego udam sie bez wlosow czy primozernych butow,sukienek,nadajac avatarowi obojetny ksztalt ,moze byc kulki tenisowej.
Pytasz o inne opcje takiego wykorzystania avatara,jest ich sporo.
Osoba wchodzaca do SL w celu zrobienia studiow rynkowych,ankiet itp moze wlozyc sporo wysilku w nadanie okreslonego wygladu avatarowi choc pozostaje jej on zupelnie obojetny w sferze emocjonalnej.Podobnie sprzedawca okreslonego produktu RL,promujacy,prostytutka,przewodnik,manekin
Osoby,ktore zajmuja sie tworzeniem avatarow na potrzeby innych np wizytujacych jakas makiete, dajmy na to dziennikarzy zapoznajacych sie z planem zagospodarowanie przez nowego burmistrza zaniedbanych ogrodow przyszpitalnych,maja okreslony budzet i wytyczne dotyczace tworzonych postaci (w tym wypadku tworcy i zwiedzajacemu avatar jest raczej obojetny w sensie,ktory Cie interesuje)
Ludzie korzystajacy z Sl jako platformy spolecznej a jednoczesnie testujacy jakies bryly-wierz mi,ze czasami nie wiedza jak wyglada ich avatar ,bo nawet jezeli kiedys tam poswiecili 30 min na upodobnienie go do siebie/slonia/dzwigu to juz zapomnieli.Wchodza ustawiaja czym predzej kamere na budowana bryle a w miedzyczasie gadaja ze znajomymi o sobotniej imprezie.
Tworcy postaci (komiksy,gry video) moga uzywac SL i avatara jako notatnika,zeby szybciutko rzucic okiem z kazdej strony na fantazyjny helm czy ksztalt ogona,
podobnie osoby zajmujace sie tendencjami w modzie (tu juz wymyslam,bo wiekszosc tych,ktorzy nie posluguja sie SL skorzysta z innych programow-ale ci,ktorzy sa zakotwiczeni w sl-dlaczego nie? sama ostatnio pokazywalam mezowi na czym polega color block wlasnie na avatarze)
Gracze (nieco zdezaktualizowane,chociaz ostatnio pogrywajac w no devil stwierdzilam,ze wiele sie nie zmienilo) Z cala pewnoscia zadziwilyby Cie te zaniedbane avatary w dafaultowych skinach i butach z blingami wydajace kilka tysiecy dolarow w kilka godzin?
Dodam ,ze stosunek do wygladu avatara moze sie rowniez diametralnie zmienic w ciagu kilku lat-tego tez nie uwzglednilas w ankiecie.Przypuszczam,ze na wiele pytan dotyczacych tego zagadnienia odpowiedzialabym inaczej majac za soba kilka miesiecy uzytkowania SL (pamietam,ze po stworzeniu avatara wielka frajde sprawilo mi ubranie go i uksztaltowanie, ze jak wielu nowych staralam sie mu nadac wyglad realny co jest oczywiscie ..nierealne hehe)
Mam nadzieje,ze te kilka przykladow pomoga Ci ulepszyc ankiete i dostosowac ja do jakze kompleksowego obrazu nas- w SL:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Maj 2011, 13:42 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Jacek napisał(a):
Skoro sama prosisz o uwagi:
1) Czesc pierwsza (N) troche mnie zmylila, zanim nie wpadlem na to, ze dotyczy ona RL. Bez tego mojego wpadniecia pytania typu: Czy lubisz pokazywac swoje cialo? sa dwuznaczne. Pixelowe cialo? realne cialo?
Pytania sa nastawione albo na ludzi bardzo mlodych, albo nieudacznikow:)
Co mozna odpowiedziec na:
Zamierzam być kimś znanym albo Odniose w zyciu sukces
jesli odnioslo sie w zyciu sukces i jest sie znanym?
2) W czesci S brakuje mi opcji srodkowej - czyli NIE WIEM. Gdyby bylo 5 pozycji moznaby wybrac srodkowa, a sa 4 i trzeba sie zdecydowac nie mogac wybrac opcji obojetnej. Mozliwe jednak, ze to celowy zabieg - wtedy zwracam honor.
Co znaczy: "wyrażać własną intymność" ? Nie rozumiem. To jest cos o seksie?
3) Ankieta zmusza nas do podania znakow szczegolnych. W dowodzie mam napisane jak byk - znaki szczegolne: brak.
W SL tatuaze tez zakladam tylko na plaze.

Do każdej części dodałam instrukcje, ale rzeczywiście masz rację - w pierwszej chwili można się zastanawiać, czy początek dotyczy RL czy SL. Początkowe pytania dotyczą wszystkich :-) niektórzy w każdym wieku lubią błysnąć ciałem :-)
W Twoim wypadku - pytania o to, czy zamierzasz być kimś znanym i odnieść sukces - nie mają zastosowania z wiadomych względów :-)

W części S brak odpowiedzi 'nie wiem' to zamierzony zabieg - w ten sposób uzyskuje się odpowiedzi punktowane.

'Wyrażać własną intymność' - mowa o zachowaniach między dwoma bliskimi sobie osobami, bliskości, głębokiej więzi emocjonalnej, też erotyzmie, a także o zachowaniach seksualnych.

Znaki szczególne - mam do poprawki w tej sytuacji. Powinno być jeszcze dodane - 'brak'. Zakładam jednak, że zmieściłeś się w kategorii 'inne' :-)

Dzięki Jacku :-)

thekonstancja napisał(a):
-najczesciej uzywany/noszony kolor wlosow w SL

Jeszcze mozna by dorzucic-krecone ,proste , dlugie /krotkie.... :mrgreen:

Wiesz co - dokładnie to rozważałam i nawet miałam taki projekt - mowa o 'kręconych, prostych, falowanych ..' i innych szczegółach wyglądu fizycznego:-) ale jak policzyłam ilość pytań w ankiecie i ich szczegółowość - to po analizach i wstępnych badanich okazało się, że jest za długi, zbyt szczegółowy i przez to musiałabym go podzielić na dwie części - co zajęłoby dwa razy więcej czasu, a i tak nie wpłynęłoby zbyt mocno na ostateczne wyniki. Oparłam się więc o jak najogólniejsze kategorie w pytaniach o szczegóły wygladu :-)

Dodanie w pytaniu 'najczęściej noszone' to bardzo dobry pomysł :-)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 12 Maj 2011, 15:10.
Powód: nabijanie postów

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso