Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 17:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
nick w SL: Luka Button
Podejście w którym za każdy wykonany dobry uczynek oczekuje się określonej gratyfikacji też nie jest pojęciem dobrym. Czymże bowiem by był świat gdyby nie zachowania altruistyczne, bezinteresowne? Nie na wszystko należy zawsze patrzeć przez pryzmat korzyści materialnych. Do mnie też nieraz dzwoni ktoś z OBOP-u. SMG KRC, czy jak się tam wszystkie sondażownie zwą. Jeśli nie jestem aktualnie zajęty i mam chwilę czasu to OK. Mnie to nie zbawi, im pomoże. Mieszkałem swego czasu w akademiku, a tam co chwila ktoś z jakąś ankietą po pokojach chodził i mu się pomagało nie licząc na nic w zamian. A argument o tym, że ktoś kto napiszę prace mgr dostanie lepszą pracę i będzie lepiej zarabiał jest co najmniej mało trafiony... ja po swoich 2 kierunkach humanistycznych na studiach, na starcie zawodowej kariery z pewnością zarobię mniej od niejednego "fachowca" po szkole zawodowej. Ale przecież nie tylko o to w życiu chodzi...

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 18:02 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Kiedyś w SLu była ankieta po wypełnieniu dostawało się 100L$ :D

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 26 Sie 2010, 18:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jacek, i super. Co nas tak będą za free ankietować. A płacić mie tu zaraz za ankiete, co wy sobie wyobrażata jeden z drugim cooo? Skond żeśta sie urwały? Pieniondz żondzi tym wystkiem...

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 19:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Skoro juz i tak odbieglismy od tematu to jedziemy z tym koksem! :)
Czym innym jest pomaganie osobie, ktora nie czerpie z naszej pomocy zadnego zysku a czym innym pomaganie firmie sondazowej, ktora kosi gruba kase od zleceniodawcy. Chetnie pomoge bezdomnemu, ale dlaczego mam isc na budowe bogatego developera i pomagac mu (za darmo) w budowie osiedla, ktore on potem sprzeda?
Zreszta nie to mnie wkurza najbardziej, ale swego rodzaju przymus moralny. Przypomina mi to troche WOSP. Niby wplaca ( i wypelnia ankiety) kto chce, ale sprobuj nie wplacic...
Dlaczego to ja mam sie czuc winny, ze nie wypelnilem ankiety a panienka która mnie budzi rano pytaniami o margaryne i chce zebym za darmo tracił czas juz nie?! :)

Cytuj:
ja po swoich 2 kierunkach humanistycznych na studiach, na starcie zawodowej kariery z pewnością zarobię mniej od niejednego "fachowca" po szkole zawodowej

Zakladaj biznes w SL!

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Sie 2010, 14:15 
Dołączenie:
Luty 2009
Natknąłem się na ciekawy artykuł dotyczący ankiet:

Cytuj:
Genetyka jest czynnikiem decydującym o tym, czy dana osoba weźmie udział w badaniu sondażowym (Journal of Organizational Behavior).

Chcieliśmy sprawdzić, czy ludzie są genetycznie predysponowani do ignorowania próśb o wzięcie udziału w sondażu. Odkryliśmy, że istnieje dość silna predyspozycja genetyczna do odmawiania w takich sytuacjach – opowiada dr Lori Foster Thompson z Uniwersytetu Stanowego Północnej Karoliny.

W ramach studium psycholodzy wysłali ankietę do ponad tysiąca par bliźniąt (zarówno jedno-, jak i dwujajowych). Następnie sprawdzano, kto odpowiedział, a kto nie. Amerykanów interesowało, czy reakcja jednego z bliźniąt pozwalała trafnie przewidzieć zachowanie drugiej połowy tandemu. Ustaliliśmy, że w przypadku bliźniąt jednojajowych zachowanie brata/siostry było dobrym prognostykiem, ale tego samego nie dało się już powiedzieć w przypadku bliźniąt dwujajowych. Ponieważ wszystkie pary wychowały się w tych samych domach, za jedyną zmienną odróżniającą od siebie bliźnięta jedno- i dwujajowe należy uznać fakt, że te pierwsze są identyczne genetycznie, a drugie nie.

Zrozumienie reakcji na sondaże ma spore znaczenie, ponieważ menedżerowie i naukowcy badający zachowanie ludzi w organizacji bazują właśnie na wywiadach. W ten sposób zdobywają dane dotyczące wielu kwestii, w tym przywództwa i stresu w pracy. Potrzebujemy reprezentatywnych danych, by wyciągnąć trafne wnioski na potrzeby nauki i praktyki biznesowej.

Foster Thompson, współpracująca w ramach opisywanego studium z doktorem Zhen Zhangiem z Uniwersytetu Stanowego Arizony i dr. Richardem Arveyem z Uniwersytetu Narodowego w Singapurze, podkreśla, że przeprowadzono wiele badań, które miały pomóc w ustaleniu, jak formułować sondaże, by zachęcić ludzi do uczestnictwa. Mało kto jednak skupiał się na ocenie cech potencjalnych respondentów i roli, jaką spełniają one w determinowaniu, czy jednostka wypełni ankietę.

W przyszłości trzeba będzie znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m.in. jak wyjaśnić związek między genetyką a niechęcią do brania udziału w sondażach: osobowością, postawami, np. wobec pracodawcy, czy czymś zupełnie innym.

Autor: Anna Błońska

Źródło: North Carolina State University

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso