Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 16:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
nick w SL: Luka Button
Witam,
jestem studentem V roku pedagogiki w zakresie profilaktyki i animacji społeczno-kulturalnej Uniwersytetu Łódzkiego.
Prowadzone przeze mnie badanie dotyczy zależności pomiędzy kompetencjami społecznymi w świecie wirtualnym i świecie rzeczywistym. Badaniem zdecydowałem objąć się społeczność świata Second Life, gdyż w moim odczuciu stanowi ona modelowy przykład wirtualnej społeczności nowego typu.

ŚREDNI CZAS BADANIA WYNOSI 9-10 minut. Bardzo prosił bym o dokładne czytanie pytań i rzetelne odpowiedzi.

ANKIETA JEST CAŁKOWICIE ANONIMOWA !!!!!

http://moje-ankiety.pl/respond-1250/sec-cOM4c7rL.html

Wszystkim osobom, które zdecydowały się wypełnić niniejszą ankietę serdecznie DZIĘKUJĘ.

W razie pytań i wątpliwości proszę pisać na adres : luka_button@gazeta.pl lub luka18@o2.pl

Ostatnio edytowany przez Luka Button, 22 Sie 2010, 16:53, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2010, 16:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Wszystko pięknie opisane ale brak linku do ankiety. Nie przeszkadzają mi ankiety więc możesz na mnie liczyć ale daj linka. Mam nadzieję że Ci nie usuną tematu jak poprzednią ankietę. :evil:

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 22 Sie 2010, 16:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Ale właśnie jest super! Kolejna ankieta, której NIE trzeba wypełniać. Osoby chcące nas ankietować nareszcie się czegoś nauczyły i o to chodzi :mrgreen:

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 16:38 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
o jaaaaaa, ale Nem! ją trzeba wypełnić!!! w myślach :D

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 16:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Mój błąd :) Edytowałem i wszystko jest już OK :D

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 17:01 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja bym za to prosił o NIEWYSYŁANIE ankiety ludziom nie związanym bezpośrednio z Second Life, drogi spamerze z nk.pl

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 17:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Zakładam, że jak ktoś ma swojego avatara i swój nick to raczej nie może być związany z SL pośrednio. Dlatego na nk wysyłałem wiadomość do ludzi ze zdjęciami avatarów/nickami z SL :D

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 17:16 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
niejaki Chris Kid nie jest ani awatarem w SL, ani też nie ma zdjęcia awatara. W ogóle nie ma żadnego zdjęcia. Zatem nieco się szanowny Pan zapędził w wysyłaniu ankiet i zaproszeń do znajomych.

A tak to nie mam nic do zarzucenia i życzę powodzenia.. A ankietę wypełniłem, bo na nk.pl mam konto awatara z SL.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 17:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Przy wysyłaniu około 200 wiadomości trudno się nie pomylić :D Staram się o uzyskanie jak największej próby badawczej dlatego może i zdarzyło się przypadkiem wysłać do kogoś spoza SL. W każdym razie dziękuję za wypełnienie ankiety i pozdrawiam :)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 22 Sie 2010, 17:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Luka Button napisał(a):
Przy wysyłaniu około 200 wiadomości trudno się nie pomylić

O bodaj byś pękł spamerze jeden ty! :mrgreen:

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 17:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Nem napisał(a):
Luka Button napisał(a):
Przy wysyłaniu około 200 wiadomości trudno się nie pomylić

O bodaj byś pękł spamerze jeden ty! :mrgreen:

Widzę, że ciężka praca jest niedoceniana ;) Aż mnie oczy od tych wysyłania tych wiadomości bolały, a teraz mi się od spamerów dostaje :D

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 18:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
Art. 24.1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.

"Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną" (Dz.U. Nr 144, poz 1204).
:)
Jako bezplatna porade prawna dodam, ze mozesz wiadomosc napisac tak:
"Czy jest Pan/Pani zainteresowana przeslaniem informacji o ankiecie XYZ, za ktorej wypelnienie bardzo dziekuje i nie zajmie to wiecej niz 5 minut, i ankieta jest o Second Life, i w ogole jest bardzo fajna, i smieszna...
To juz przechodzi:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 18:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Tyle, że prośba o wypełnienie ankiety nie jest raczej niezamówioną informacją handlową :D

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 22 Sie 2010, 18:32 
Dołączenie:
Lipiec 2010
o jaaa, Jacek do kodeksu zagląda :) :?: :!: Ja bym się Jacka słuchał. Spamowanie w celu uzyskania informacji jest eeee, niegrzeczne... jak natrafisz na wścibskich to możesz mieć w ankiecie czarną magie :D

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 26 Sie 2010, 15:48 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Mgielka Moorsider
No, jak na kolejną ankietę o SL to nawet bym powiedziała, że fajna, choć przy tych ostatnich pytaniach brakowało mi okienka "inne" albo po prostu możliwości swobodnej wypowiedzi, co z resztą mogłoby pomóc zweryfikować wystające z butów tezy i nie musiałabym się zastanawiać co to znaczy "nieograniczenie przestrzenią czasową" :P

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 16:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Mgielka napisał(a):
No, jak na kolejną ankietę o SL to nawet bym powiedziała, że fajna, choć przy tych ostatnich pytaniach brakowało mi okienka "inne" albo po prostu możliwości swobodnej wypowiedzi, co z resztą mogłoby pomóc zweryfikować wystające z butów tezy i nie musiałabym się zastanawiać co to znaczy "nieograniczenie przestrzenią czasową" :P

Dziękuję za miłe słowa :P Co do ostatniej części to jest ona silnie powiązana z napisaną przeze mnie teorią (cechy społeczności wirtualnych za Markiem Smith'em) i stąd akurat wyróżniłem jedynie te 5 aspektów, które różnią funkcjonowanie w przestrzeni online od tego offline. Założyłem przy tym, że jeśli ktoś zauważy różnice np. w komunikacji z innymi ludźmi to jakoś wskaże która z tych cech wpływa dodatnio/ujemnie na tę komunikację. Co do "nieograniczenia przestrzenią czasową"chodzi tu o to, że w świecie offline komunikacja pomiędzy ludźmi odbywa się tylko tu i teraz. Jest określona przestrzenią czasową. W świecie wirtualnym o takim ograniczeniu mówić już nie możemy :D Często na SL piszesz np. do kogoś wiadomość on znika, pojawia się na drugi dzień, wtedy kontynuuje wątek. W przestrzeni wirtualnej jest mniejsza przymusowość natychmiastowej reakcji. Myślę, że jakoś udało mi się wyjaśnić tą niejasność :D Pozdrawiam.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 16:24 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Ankieta troszku długa :D, wypełnię ją zgodnie z prawdą kiedy znajdę chwile czasu :D
Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 16:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2010
Bartek Bressig napisał(a):
Ankieta troszku długa :D, wypełnię ją zgodnie z prawdą kiedy znajdę chwile czasu :D
Pozdrawiam

To już wiem kto ją przed chwilą na odwal się przejechał bo musiałem jeden taki wpis usunąć :) Bo wypełnienie w 200 sekund wydało mi się podejrzane.
A co do długości to niestety krócej się niestety nie dało :) Chociaż się starałem skrócić jak mogłem :D
Pozdrawiam.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 16:44 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
A ja przed wypełnieniem (chociaż nie gwarantuję... spam na IM mnie dość zdenerwował) zapytam tylko, w jaki sposób takie badania pomogą ludzkości i dlaczego ani trochę. A co za tym idzie, czy nie lepiej zmienić kierunek studiów i zająć się czymś pożytecznym :)
Mimo wszystko, życzę powodzenia, bo wiadomo, pracę napisać trzeba.
Co do samej ankiety - jak tam zerknąłem, to trochę pytania-odpowiedzi wydawały mi się źle dobrane, ale to pewnie dlatego, że ja SL traktuję inaczej niż 90% ludzi :)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sie 2010, 17:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Eureka! Juz chyba wiem dlaczego nie lubie ankiet!
( Sry Luka, ze na ciebie to trafilo - nie bierz osobiscie pls)

Wyobrazmy sobie taka sytacje - ide do jakiegos ava i prosze, zeby mi zrobil super skina. Oczywiscie zapyta - ile za to dostane? (Moze to byc moj dobry znajomy, ktory zrobi to za darmo ale w przyszlosci bede mial, chociazby potencjalna, mozliwosc jakos mu sie odwdzieczyc.)

Ankieterzy dzialaja inaczej. Oni przychodza, klada przed nami ankiete i nikt nie oczekuje, ze nam zaplaca.
Dzwoni rano jakas przestraszona pani, budzi mnie i pyta czy moge poswiecic jej chwile czasu. Mam problemy z odmawianiem ludziom wiec sie zgadzam i przez pol godziny odpowiadam na pytania w jakim proszku piore ubrania (a skad ja mam wiedziec? Pralka przeciez pierze!), jaka margaryne lubie ( zadnej, wole maslo) itd.
Zmarnowalem pol godziny, jestem niewyspany i co mi z tego? A ta pani zarobi! Zarobi tez firma, ktora ja na mnie naslala!

Podobnie jest z ankietami na forum. Przychodzi ktos, daje ankiete do wypelnienia, pisze na jej podstawie magisterke i potem jako magister dostaje lepsza prace i wieksza kase. Odwdzieczyc sie ankieterom nie zamierza, a nawet nie ma takiej mozliwosci, bo ankieta jest anonimowa! Dziwne, nie?
Przypomne tez o moim nieustajacym konkursie pt "Ankieterze, przyslij mi wyniki swoich badan!".
Dotychczas zgromadzilem chyba 10 obietnic. Wynik nie wplynal ani jeden:(

Profil E-mail GGOffline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso