Odpowiedz

Czy Second Life to gra?
TAK 38%  38%  [23]
NIE 48%  48%  [29]
NIE MAM ZDANIA 13%  13%  [8]
Razem głosów : 60
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 00:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
Jacek napisał(a):
"trojwymiarowym modelu ziemskiej czasoprzestrzeni" j

mam nadzieje, ze to nie była złośliwość do wyrarzonej przezemnie potrzebie istnienia wielu swiatow i lotow w kosmos
:D

Pewien człowiek rzekł do wszechświata - Ja istnieję Panie,
- A jednak, wszechświat na to, Fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań
S. Crane

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 09:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Jacku, spokojna głowa! Gdyby mój target czytał to forum, to postawiłbym krzyż z napisem „TO NIE JEST GRA” i nie pozwolił go usunąć. ;)

Cytuj:
[...]podstawą każdej dyskusji jest rozumienie tego samego pod tymi samymi pojęciami
co znaczy tyle, co mowienie do siebie w tym samym jezyku
i lepiej tutaj zbyt wielkiej wlasnej inwencji nie stosować
Darnoku, i znów masz rację. ;) W Polsce i na świecie takie programy jak SL nazywa się grami komputerowymi, i nie ma co wymyślać nowych własnych pojęć gdy to dobrze funkcjonuje, a co najważniejsze wszyscy je rozumieją. Powiesz jakieś – „Metaświat” i zrobią na Ciebie oczy –„aleocochodzi?”. ;) Do tego SL może być i Metaświatem, ale także jest grą, wiec ja nie wiem o co tu kruszyć kopie. ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 10:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Llorando Runo napisał(a):
Darnoku, i znów masz rację. ;) W Polsce i na świecie takie programy jak SL nazywa się grami komputerowymi, i nie ma co wymyślać nowych własnych pojęć gdy to dobrze funkcjonuje, a co najważniejsze wszyscy je rozumieją.

no coz, jak widać z wyniku Jackowej sondy
może jednak większość wcale tak nie nazywa i nie rozumie
w przypadku jezyka - większość akurtat pewną wagę ma

stało się jasne, że dyskusja dotyczy nie tyle rzeczywistości co rozumienia jednego słowa

S. Crane

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Darnoku, nie bądź naiwny. ;) Możesz mi wierzyć lub nie ale 20 osób (na razie) to nie jest światowa większość która słyszała o SL i ma o nim jakieś zdanie. ;) Do tego założę się że nawet cześć z tych 20 osób myślała iż SL to gra, dopóki na każdym korku na tym forum nie wmawiali im że grą nie jest... ;)
Zatem pomijając te 20 osób to myślę że setki tysięcy (lub więcej) osób zalicza SL do gier komputerowych, choć pewnie znajdzie się wśród nich i następne 20 osób które zaliczają SL do pluszaków. ;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Eliza Genna
Według mnie to Second Life jednak jest grą... Ludzie są po drugiej stronie można się dzięki niej wzbogacać i wgl...
To tak jak np. Metin2, World of Warcraft bądź inne tego typu GRY. Po drugiej stronie są ludzie także można się wzbogacać poprzez sprzedawanie różnych itemów jakto gracze nazywają.W Second Life może nie ma wbijania lvl'i zabijania potworów (Choć czasem się spotyka ale nie jest to obowiązkowe). Second Life to takie coś jak World of Warcraft tylko że w czasach współczesnych i bez lvl'i.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Możesz mi wierzyć lub nie ale 20 osób (na razie) to nie jest światowa większość która słyszała o SL i ma o nim jakieś zdanie.

nie w tym rzecz, po pierwsze, ustaliliśmy (mam nadzieje), że ang. game nie równa się polskie 'gra', a więc określać nie będziemy za pomocą 'światowej większości'
2. powinny nas interesować głosy nie osób, które 'słyszały o', bo mogły właśnie słyszeć, że to gra i tylko powtarzać, ale głosy osób 'praktykujących'
a to jest właśnie forum takich
osoby, które w sl nie są, skąd mają wiedzieć czy spełnia ich def pojęcia gra czy nie gra?

S. Crane

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:44 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mati Verne
Tylko człowiek wyjedzie na Wakacjie i już nowe tematy do kłótni...
Może tak... Second Life jest SYMULATOREM ŻYCIA... Lepszego życia które miało być lepsze lecz...
Pewien pan zrobił takie cuś jak Copybot i teraz każdy kradnie co popadnie...
Miało być lepiej a jest jeszcze biedniej niż kiedyś było..
Ciężko o prace...
Second Life to nie gra... To SYMULATOR ŻYCIA... Tak go nazwał Sam pan LL przy premierze

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:48 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Selena Facioli
To Gra!

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:49 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Maciek6 Szczepanski
Tak Yes i owszem to gra pod każdym względem! I się nie będe kłócić tu z wami

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Sie 2010, 11:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
To po prostu wirtualna rzeczywistość, która pozwala nam się realizować. Gdzie tu gra? Zasady? Cele? Symulacja? Czego niby? Skoro współtworzy się świat z innymi realnymi ludźmi, tylko w odmiennym środowisku.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 12:00 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Symulacją SL być nie może. Szybciej Simy 1-3.

No, może czasami jest w SL symulacja fizyki, ale według mnie jest to jednak naciągane.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 12:07 
Dołączenie:
Luty 2009
Moim zdaniem ta ankieta jest bez sensu z 2 powodów:

1) żeby ocenić czym jest SL trzeba spędzić w nim troche czasu, tu może głosowac każdy zalogowany na forum, nawet ktoś kto o SL tylko czytał.

2) nie ma zabezpieczenia przed głosowaniem forumowymi altami.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Sie 2010, 12:16 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
pomijając te 20 osób to myślę że setki tysięcy (lub więcej) osób zalicza SL do gier komputerowych, choć pewnie znajdzie się wśród nich i następne 20 osób które zaliczają SL do pluszaków. ;)

Oczywiście. A jeżeli nie ma dowodów, to to jest właśnie najlepszy dowód. Kiedyś już to chyba słyszałam?

Elzia.gen napisał(a):
Second Life to takie coś jak World of Warcraft tylko że w czasach współczesnych i bez lvl'i.

Gadu Gadu to coś takiego jak World of Warcraft, tylko że w czasach współczesnych, bez lvl'i i obrazków.
Facebook to coś takiego jak World of Warcraft, tylko że ze zdjęciami i linkami.
Garnek to coś takiego jak World of Warcraft, tylko że ma pokrywkę i nie jest podłączony do netu.
Spacer z psem to coś takiego jak World of Warcraft, tylko że w czasach współczesnych i zamiast lvl'i trzeba sprzątać efekty.
Ktoś jeszcze coś dorzuci do tej genialnej definicji, pasującej do wszystkiego?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 12:36 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Madelaine, dałaś właśnie przykład, jak łatwo manipulować społeczeństwem poprzez mało precyzyjne definicje (ja chyba wczoraj to samo zrobiłem). Jedno zdanie, a pasuje do wszystkiego.

Kalwiatura jest prawie ja WoW, tylko że zamiast leveli są klawisze.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 13:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Mad, może i wygląda to jakbym brał te dane z wyssanego palca, ale to czysta dedukcja. ;) Zdecydowana większość (tych co miałem styczność) magazynów/portali o grach klasyfikuje SL jako grę komputerową, a zakładam iż takich osób co choćby przeglądają to jest kilkaset tysięcy na całym świecie. Zatem bez specjalistycznego badania można wnioskować iż sądzą oni generalnie iż SL to gra komputerowa, tak samo jak w wypadku wszystkich innych gier o których tam czytają. ;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 17 Sie 2010, 13:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
No tak, miliony much nie mogą się mylić.

Znacznie bardziej interesujące jest wg mnie zdanie tych, którzy w SL są. Opinia syna pani Halinki z mięsnego, który pogrywa w gierki "na necie" jest mniej miarodajna.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 14:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ależ ja nigdzie nie pisałem że im więcej osób tym więcej jest racji, a jedynie że większość osób które słyszało o SL uważa iż jest to gra.
Co do opinii to ja byłbym ostrożny z tezą iż osoby wewnątrz czegoś są bardziej miarodajne. Weźmy na ten przykład palaczy – większość palaczy jakich spotkałem twierdziła iż palą bo LUBIĄ, a nie dlatego iż są uzależnione, a ja znów i inne osoby niepalące uważały iż palą bo są uzależnieni. I dalej jestem przekonany że większość palaczy pali dalej dlatego iż są w nałogu, a nie dlatego że to super sprawa. ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 14:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Co do opinii to ja byłbym ostrożny z tezą iż osoby wewnątrz czegoś są bardziej miarodajne.

jeszcze raz, nie w tym rzecz,
chodzi o to, ze jesli jakiś portal - prowadzony przez nastolatka, bo to oni 'zyją' grami, po to by utworzyć kolejną podstronę napisze o grze' sl', osoby, które nie mają styczności z sl, choćby sl to była tak naprawdę ksiązka kucharska, bedą zdania, że sl to gra, skoro na portalu o grach ot tym piszą

nie ma to nic wspólnego z palaczami
:)

S. Crane

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 14:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jest calkiem mozliwe, ze znaczenie polskiego slowa 'gra' zmienie sie w przyszlosci i beda tak okreslane arkusze kalkulacyjne, portale spolecznosciowe i systemy operacyjne ( Linux mi bardziej wyglada na gre, cos tam klikam w ciemno, cos wpisuje a celem jest uruchomienie jakiegokolwiek programu).
Na razie jednak slowo 'gra komputerowa' ma znaczenie - cos niepowaznego, zapychacz wolnego czasu, nie dla powaznych ludzi.
Jesli mowie znajomym, ze handluje ziemia w grze komputerowej i z tego zyje to pukaja sie w glowe i dziwia sie, iz sa wariaci ktorzy wykladaja realne pieniadze na jakies grunty pixelowe.
Jesli powiem, ze handluje powierzchnia serwerowa w trojwymiarowej symulacji to patrza na mnie z podziwem i mysla, czy nie zainwestowac w to pare zlotych.

I jeszcze kwestia formalna. To, ze wyzywamy sie tutaj, i gdzie indziej, od falszerzy wikipedii, szarlatanow, debili, ktorzy nie maja pojecia o logice i wyznawcow Szatana nie znaczy, ze jest to klotnia! Zwykla forumowa dyskusja:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 17 Sie 2010, 15:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Widzisz Jacku, poruszyłeś istotną kwestię. Dlaczego część użytkowników tak się upiera że SL to nie jest gra. Ja tam jestem w stanie przyznać innym rację że SL to wirtualny świat, Metaświat, symulacją jakiegoś świata, itd. choć jednocześnie jako że posiada cechy (dominujące) gry to też jest dla mnie grą komputerową. Ale tutejsi przeciwnicy nazywania SL grą komputerową za nic w świecie nie przyznają mi racji iż SL może być choćby w najmniejszej części grą, bo w gry grają - jak to Darnok określił - „nastolatkowie żyjący grami” (najpewniej brzydcy i pryszczaci – to już mój wkład w stereotyp ;)) a „poważni ludzie” – jak to znów Jacek opisał - w takie gry nie grają! ;)

Szczerze mówiąc dla mnie to nie jest istotne czy SL jest grą czy pluszowym misiem, ale sama dyskusja nad tym zagadnieniem jest zabawna właśnie ze względu na to wypieranie się dorosłych ludzi iż mogą grać w gry dla nastolatków (dzieci) i bawić się lalkami (awatarami). :mrgreen:

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso