Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2010, 11:22 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Jacku, wnioski mogą być słuszne, ale nie muszą ;-) Przyznaję, że w pierwszym momencie pomyślałabym, tak samo jak Ty.

Badania wykonywane są na UWr. Ankieta jest małą częścią większych badań dotyczących autoprezentacji w Internecie, inaczej mówiąc tego, w jaki sposób użytkownicy Internetu kształtują w nim swój wizerunek. Second Life jest wirtualnym środowiskiem pod wieloma względami podobnym do realnego życia, oczywiście nie jedynym tego rodzaju. Rozwija się dość prężnie, a ponadto spełnia jeszcze inne ważne badawczo warunki, dlatego wybrałam właśnie Second Life i jego rezydentów na jedno z miejsc moich badań. Spolszczenie ułatwia mi badania.

Jacku, masz firmę w SL, rozumiem Twój niepokój. Wyniki tych badań zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie w celach naukowych i będą przekazane zainteresowanym osobom, które zgodziły się wziąć udział w badaniu.

W obserwacji uczestniczącej badacz ma obowiązek zachowywać się w określony sposób. Nie rozumiem dlaczego udział w niej miałby spaczyć spojrzenie ;-) raczej dostarcza dodatkowych danych do analizy, zebranym na innym poziomie niż na przykład badania ilościowe. Jakie to paradygmaty badań SL zostały już wypracowane, o których nie wiem? ;-)

Biorę na klatę Twoją opinię :-)

Będę wyjątkiem!

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 08 Lip 2010, 11:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Alez ja sie nie niepokoje. Po prostu wypada powiedziec w jakim celu i przez kogo pisana jest ankieta. Robia to nawet moi przesladowcy telefoniczni, ktorzy budza mnie rano dzwonieniem z telefonow zastrzezonych i propozycja zalozenia konta w banku, super promocji wakacyjnej itd.
Jesli ktos robi ankiete tylko po to, zeby zaspokoic swa ciekawosc - nie ma w tym nic zlego, ale niech to napisze i juz. Jesli jest profesorem na UW i wlasnie pisze ksiazke na temat SL tez nie ma sie czego wstydzic i mozna to napisac w poscie.
Rozumiem, ze teorii jakoby zalogowanie sie do SL deformowalo spojrzenie badawcze nie popierasz? To moze podaj nam swojego avatara, co?

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2010, 12:15 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Mam nadzieję Jacku, że wyjaśniłam cele badań.
Dopóki nie skończę badań, niestety nie mogę ujawnić swojego awatara. Przykro mi.

Chętnie ujawnię się po zakończeniu badań - to będzie styczeń 2011.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 08 Lip 2010, 12:21 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Zatem ja też poproszę o przypomnienie mi, bo mnie wyniki ankiety również interesują.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2010, 12:28 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Wpisałam Cię na listę :-)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 08 Lip 2010, 12:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Ja również wypełnię jak będę miała chwilkę (w weekend najwcześniej), a to dlatego, że mam podobne skojarzenia jak Mori :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2010, 13:26 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Dzięki Shilla! :-)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 08 Lip 2010, 16:30 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
Jesli ktos robi ankiete tylko po to, zeby zaspokoic swa ciekawosc - nie ma w tym nic zlego, ale niech to napisze i juz. Jesli jest profesorem na UW i wlasnie pisze ksiazke na temat SL tez nie ma sie czego wstydzic i mozna to napisac w poscie.

Jacek, poprzednicy pisali i co z tego?
Czy student psychologii, czy socjologii, nauczania początkowego, filozofii, chemii, tańca klasycznego - i tak się nam nie podobali 8)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 08 Lip 2010, 16:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
bo czekamy by w koncu ktos napisal prawde,
ze typowy uzytkownik sl jest
mlody, piekny, wyksztalcony, bogaty i sukcesamiociekajacy
i co najwazniejsze - otwarty i kompleksowpozbawiony
:D
conajmniej tak jak wyborca pewnej partii

Pewien człowiek rzekł do wszechświata - Ja istnieję Panie,
- A jednak, wszechświat na to, Fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań
S. Crane

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2010, 18:47 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Darnok, podejrzewam, że tak jest, tylko muszę to potwierdzić ;-)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 08 Lip 2010, 21:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Dopóki nie skończę badań, niestety nie mogę ujawnić swojego awatara

Slyszalem o badaniach, w ktorym ankietowanym gwarantuje sie anonimowosc, ale zeby ankieter byl tajny to pierwszy raz:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 08 Lip 2010, 21:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
wypada sie cieszyc, ze tekst ankiety jawny jest
i nie trzeba w ciemno wpisywac tak i nie w odpowiedzi na pytania ktorych nie znamy

S. Crane

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2010, 23:10 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Jacku, przywiązałam się do swojego awatara, tak jak Ty do swojego :-)
Po skończonych badaniach odtajnię się.

Na razie pytania się ujawniły ;-), co docenia Darnok.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 08 Lip 2010, 23:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Cytuj:
mlody, piekny, wyksztalcony, bogaty i sukcesamiociekajacy
i co najwazniejsze - otwarty i kompleksowpozbawiony

conajmniej tak jak wyborca pewnej partii

Jakiej partii? co Ty tu mieszasz?OO:):pSzczerze mowiac- tak,jasne-wole byc wyksztalcona,bogata,otwarta i niezakompleksiona i odnosic sukcesy...gdzie blad?:p
(to offtop ,ale zaciekawilo mnie dlaczego to zly wzorzec (to bycie mlodym,wyksztalconym,bogatym,pieknym))
Puella- naprawde prawde nam napiszesz?:)))

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lip 2010, 00:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Jacku, przywiązałam się do swojego awatara, tak jak Ty do swojego

Jasne, ze jestem przywiazany, ale dalej nie rozumiem. Czyzby robienie ankiety bylo czynnoscia az tak hanbiaca, ze strach sie do tego przyznac? :)
Cytuj:
(to offtop ,ale zaciekawilo mnie dlaczego to zly wzorzec (to bycie mlodym,wyksztalconym,bogatym,pieknym))

Wzorzec jak wzorzec. Smieszne sa za to wywody, ze mlodzi, wyksztalceni (zwlaszcza z wielkich miast) maja zazwyczaj racje i sa wiecej warci od starych, niewyksztalconych z malych miejscowosci.

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 09 Lip 2010, 00:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jezli starzy, niewyksztalceni i z malych miejscowosci nie maja racji- nie przyznamy im jej raczej z "wyrazami wspolczucia"?OO;)
Wiek, pochodzenie nie sa dla mnie zbyt istotne (wyksztalcenie tez nie- za wiele widze i widzialam oslow z dyplomami- teraz zbiore baty- ale ..patrz ankiety(licencjat!!!kto wie moze i magisterka! ;))
Natomiast martyrologia i religia cierpienia i ciaglej walki nie znajda we mnie poplecznika-uwielbiam dramat i romantyzm ale w literaturze i na scenie, nie w polityce
Dlaczego "mlodzi, zgrabni,powabni itd "nie maja racji?bo sa zbyt mlodzi,zgrabni i powabni?OO;)))
slucham z uwaga:))

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lip 2010, 01:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Blanca
Cytuj:

ale gdzie ja napisalem ze to zly wzorzec
staram sie byc tak mlodym i pieknym jak tylkko moge :D
to super wzrorzec

gorzej kiedy mlody nie jest mlody, wyksztalcony nie zna rownania prostej, piekny zajety jest fryzura :D
nie mow, ze uwierzylas, że podzial polityczny idzie wzdluz linii mlody i wyksztalcony z wielkiego miasta?
bo to fikcja, te wielkie miasto to zwykle przyjezdny
ta kariera to zwykle akwizytor ery lub cos podobnego
etc etc

nie mow ze wierzysz w te schematy :D

S. Crane

Ostatnio edytowany przez Darnok, 09 Lip 2010, 01:17, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lip 2010, 01:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Otóż owi „młodzi, wykształceni, z dużych miast” w sporej części pochodzą nie z tych miast, ale z małych miasteczek czy wręcz wsi. Są mieszkańcami Warszawy, Poznania czy Gdańska w pierwszym pokoleniu. Tam skończyli studia, po nich złapali pracę, a pochodzenie jest dla nich źródłem nieustającego kompleksu. Jednym ze sposobów jego leczenia jest głosowanie na kandydata „elit”. Mają przykrą świadomość, że sami do nich nie należą, więc zbliżają się do nich przynajmniej w ten sposób. Fakt, że „GW” i niektóre inne media tak silnie i bezustannie podkreślają motyw „młodych, wykształconych, z dużych miast” nie jest przypadkiem. To wbijanie w głów opisywanej tu grupy osób odpowiedniego schematu. To oczywiście motywacja prymitywna i w moim przekonaniu absolutnie nie zasługująca na szacunek.
Podobnie jak lemingi, osoby te nie są w stanie oczywiście w żaden poważniejszy sposób uzasadnić swoich wyborów.

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3565807

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 09 Lip 2010, 01:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
o wlasnie cos podobnego doedytowalem :D

S. Crane

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 09 Lip 2010, 01:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Darnok nie napisales- ale w dosyc przejrzysty sposob zasugerowales:)
i wciaz mnie ciekawi jaka to partia?:)
co do cytatu przytaczanego przez Jacka-
ile jeszcze dziesiecioleci bedzie to aktualne? ;)
Wybacz,ale to taki strasznie( o!)-zakompleksiony polsko-polski argument.
Wzedzie,nie tylko w Europie mlodzi,ambitni (czesto "za bardzo") ludzie emigruja do wiekszych miast-to fakt
Nie oznacza to,ze mozna takowych spotkac jedynie w duzych, regionalnych badz krajowych stolicach?;)
Uwazam,ze wbijanie tymze mlodym do glow tego,ze sa jedynie biednymi emigrantami i nic nie znaczacymi przyjezdnymi jest grozniejsze?
Do czego zmierzacie ? do udowodnienia,ze prosty czlowiek bez wyksztalcenia mieszkajacy gdziec daleko (dodam choc nie jest to konieczne -zgorzknialy, bo jego ambicje przekroczyly jego mozliwosci) jest wyrocznia i tzw "prawdziwym patriota?Nie-jest po prostu czlowiekiem nie lepszym ani gorszymp
Darnok - podzial polityczny-jezli juz o tym wspominasz,jak zauwazylam po wyborach jest jasny i przejrzysty jak na Ukrainie, ale nie jest to dla mnie nowym zjawiskiem gdyz polityka rzadzi gospodarka a analizy sa przeprowadzane przez specjalistow,ktorym nie zalezy na wladzy a na zgarnieciu pieniedzy jezeli takowe by sie znalazly(pierwsze tego typu prognozy bazujace na czysto ekonomicznych przeslnkach pamietam sprzed ok10lat-i sie zgadzaja:))
So panowie..jezeli juz jakies polityczne igraszki proponujecie na forum- to badzcie konsekwentni i wyrazcie sie jasno:)i ..bez zelu;))

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso