Odpowiedz
Autor Wiadomość
Kobieta
PostWysłany: 23 Maj 2010, 21:21 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Amanda
Jestem studentką IV roku Socjologii na Politechnice Śląskiej w Zabrzu i piszę pracę licencjacką na temat wpływu uczestnictwa w wirtualnym świecie na życie codzienne uczestników. Uprzejmie proszę o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia wypełniając załączoną ankietę. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą służyły wyłącznie do celów naukowych badań przeprowadzonych przeze autora. Bardzo proszę o wyrozumiałość. Poniżej podaje link do ankiety.

http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/779/

link do nowej ankiety

http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/857

Ostatnio edytowany przez Anita, 27 Maj 2010, 21:18, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 23 Maj 2010, 22:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Anita napisał(a):
proszę o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia wypełniając załączoną ankietę

Czy uczą teraz gdzieś języka polskiego? Naprawdę wypełniasz ankietę prosząc nas o pomoc?

Zrobiłam ją. Tylko dlatego, że jest krótka. Na przyszłość polecam więcej tendencyjnych pytań.
Rozumiem, że praca już dawno napisana, tylko ankieta była potrzebna, żeby uwiarygodnić swoje teorie?

Dlaczego są pytania o leczenie kompleksów, dzielenie się problemami i odreagowanie nieudanego życia, a nie ma ani słowa o dzieleniu się sukcesami i radościami? Dlaczego ZNOWU musimy odpowiadać na pytania o to, jak bardzo życie wirtualne niszczy to prawdziwe?

Nawet nie jestem zła. Jest mi po prostu smutno.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 23 Maj 2010, 22:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Mad.
tam masz do wybory "INNE". Ja tam wpisalem same radosne rzeczy :-)
Poza tym socjologia na tym polega aby komus wmowic cos tak aby myslal, ze tak mysli. Przeciez socjologowie tylko o procentach prawia

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 23 Maj 2010, 23:07 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Kilka pytań mnie wzruszyło. Na przykład o liczbę przyjaciół. Bo ja taka jestem, że przyjaciół mam niewielu, 2-3 w sumie. Znajomych nie nazywam zbyt łatwo przyjaciółmi.
Pytanie o to, kogo spotykam częściej? Absurd. Obydwie moje realne przyjaciółki mieszkają w innych miastach, obydwie są dorosłe, mają mężów, pracę, dzieci, spotykamy się 1-2 razy w roku, jeżeli się uda. Pod tym względem SL zawsze wygra, naiwność wysnuwania wniosków z odpowiedzi na to pytanie jest porażająca.
No i to odwieczne leczenie kompleksów w SL. Stado frustratów po prostu.

Pytanie roku pada przy wyborze wieku. Minimum - 10 lat.
Second Life jest dla pełnoletnich. Teen SL dla tych, którzy skończyli 13.
Drobiazg

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 23 Maj 2010, 23:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ze swojej dzialki dodam, ze jesli chodzi o zarabianie jest tylko CZY ZARABIASZ W SL? TAK/NIE.
A gdy mowa o wydawaniu kasy na SL sa juz konkretne sumy! Skandal! Przeciez to oczywiste ze jesli ktos wplaci 100 zl do SL to inny je zarobi. No moze z 10 procent lyknie LL, ale 90 jednak zostaje... :)
Mad, to od tego SL jest Ci smutno, ze:
uczestnictwo w SL przeszkadza Ci w planowaniu własnego czasu, masz problemy rodzinne w domu, pracy i na uczelni, z partnerem i z partnerka, jestes agresywna, uprawiasz sex, zakochujesz sie, a na koniec obrazasz!
Wszystko to udowodnila ankieta, wiec trudno zebys po takich przejsciach tryskala radoscia :)
A autorke tradycyjnie zapytam:
- Masz swojego avatara i jak dlugo?

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 23 Maj 2010, 23:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Ogotay Slade
Chciałbym zaproponować rozwiązanie, które od biedy można nazwać kompromisem.
Na podstawie dotychczasowych ankiet, spiszmy jedną, uniwersalną. Niech zawiera wszystkie, dotąd zadane pytania i odpowiedzi naturalnie.
Mad przypnie to na samej górze, zrobi na czerwono i niech sobie studenci czerpią ze skarbnicy wiedzy. Wybiorą sobie najbardziej traumatyczne przypadki i obronę mają z góry zaliczoną.

Bo kolejna studentka z poczuciem misji, "prosząca" o wypełnienie ankiety, wydaje mi się już nieco irytująca.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 00:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Eeee tam, mamy im wszystko za free dac? Niech sie pomecza chociaz troche. Nie chca zakladac konta - niech chociaz poczytaja troche.
Kolezanka Autorka zapewne siedzi w temacie. wiec chetnie porozmawialbym z kims, kto bada cyberprzestrzen.
Strasznie ciekawy jestem opinii nt dziela Bergera "Video games: a popular culture phenomenon" bedacego wyzwaniem dla SL. Kolezanka zdaje sie podzielac poglad, ze
"The degree to which we become immersed in their created realities may be dangerous" ?!
Ale przeciez Tom Boellstorff w "Coming of Age in Second Life:An Anthropologist Explores the Virtually Human" zdecydowanie obalil te teze, i to juz w pierwszym rozdziale!
"A second common negative interpretation I have encountered from those with limited experience in virtual worlds is that they are just a form of escapism from the actual world"
Limited! Czy kolezanka to widzi? Istota bledu tkwi w "limited experience", by nie powiedziec w "no damn experience at all"!Tom spedzil w SL ponad dwa lata, przestal byc limited i ksiazke napisal, a nasi badacze nie chce nawet konta zalozyc:(

Poszerzam wiec liste prosb do badaczy SL. Powinni zalozyc konto i przeczytac chociaz jedna prace o Second Life.
Albo niech placa za ankiety:)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 00:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Ogotay Slade
A może oni nie zakładają kont w SL, bo gdyby założyli to nie byłoby już czasu na pisanie pracy?
Łatwiej obsmarować coś czego się nie zna, niż coś co się polubi ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 00:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: duzo literek S i L
A może by tak podchodzić do ankietowania od strony pana Milla:
"No amount of observations of white swans can allow the inference that all swans are white, but the observation of a single black swan is sufficient to refute that conclusion."

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 14:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Obawiam sie, ze podejscie jest blizsze panu Langowi:
Cytuj:
He uses statistics as a drunken man uses lamp-posts...for support rather than illumination.

http://www.englishclub.com/ref/esl/Quot ... ._2489.htm

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 24 Maj 2010, 16:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Ankietę wypełniłam, może dlatego, że jest anonimowa. Zastanowiła mnie jednak jedna sprawa, większość SLowiczów ma wykształcenie wyższe xD Biorąc pod uwagę ile spotykam dzieciaków w SL jest to co najmniej dziwne ;)

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 17:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Nem. Bo tylko takie osoby wypelnily te ankeite. Zauwaz, ze tam sie da zobaczyc ile osob wypelnilo te nakiete. zatem blad "obliczen" jest wielki. mysle, ze ponad 100%. No ale oczywiscie to kwestia statystyki, ktora zapewne znajdzie sie w pracy :P

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 24 Maj 2010, 17:56 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Drogi Jacku
Jeżeli chodzi o twoje zarzuty odnośnie braku mojego wkładu w poznanie waszego świata, to ponad rok temu założyłam konto w Second Life aby je poznać nie tylko z artykułów i bardzo nielicznych publikacji które dotychczas się ukazały na Polskim rynku. Obecnie już się nie loguje, chciałam zobaczyć jak to wygląda od wewnątrz i zobaczyłam nie byłam uczestnikiem waszej społeczności tak długo jak Tom Boellstorff, którego przytaczasz jednak na Tyle długo aby zdecydowanie nie zgodzić się z teorią Bergera że “The degree to which we become immersed in their created realities may be dangerous" ?! w mojej pracy natomiast wychodze od założeń Rheingolda – ludzie korzystają z Internetu w tym ze społeczności internetowych aby „wymieniać się radościami i złością, angażować w intelektualne dyskusje, prowadzić reklamy, wymieniać wiedzę, udzielać wsparcia emocjonalnego, dokonywać planów, przeprowadzać burze mózgów, plotkować, kłócić się, zakochiwać się, znajdować przyjaciół i ich tracić, grać, flirtować, tworzyć małe dzieła sztuki i prowadzić wiele jałowych rozmów”. Czyli robić wszystko to co robimy przez całe nasze życie w RL I tym między innymi jest dla mnie Second Life.

Jeżeli chodzi o inne opinie, to z niektórymi się zgadzam z niektórymi nie. Zgadzam się z Madelaine, że jeżeli pytam o dzielenie się problemami powinnam również zapytać o dzielenie się sukcesami i radościami, z mojej strony jest to niedopatrzenie, które dzięki wam mogę naprawić, jednakże nie zgadzam się że ta ankieta jest tylko po to aby potwierdzić moje teorie, które są już dawno napisane, bardzo chętnie podzielę się z wami hipotezami, które postawiłam na początku pisania pracy ale czy się one sprawdzą czy nie zależy wyłącznie od wyników ankiety, równie dobrze część moich hipotez może okazać się błędna co będzie szczegółowo opisane we wnioskach. Jeżeli ktoś wyraża chęć poznania końcowych wniosków to bardzo chętnie je udostępnię i prześle na maila.

„No i to odwieczne leczenie kompleksów w SL. Stado frustratów po prostu”, nie zgodzę się z tym to jest tylko jedna z opcji, wymieniam tam również rozwijanie swoich umiejętności i pasji, poznawanie ludzi, zarabianie pieniędzy te odpowiedzi ukazują jak najbardziej pozytywne strony SL, które również chce opisać w swoich wnioskach.
Jeżeli chodzi o wiek to zdaje sobie sprawę że do Second Life należą osoby pełnoletnie, pytanie o wiek było automatycznie przypisane do ankiety stąd taki przedział wiekowy. Bardzo dziękuje za wypełnione ankiety oraz wypowiedzi, które na pewno wniosą wiele do moich wniosków końcowych.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 18:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ankieta ma dużo niedociągnięć. Niektóre pytania wręcz wymuszają, by odpowiedzieć niezgodnie ze stanem faktycznym. Na jedno pytanie nawet nie udzieliłem odpowiedzi, gdyż było to niemożliwe.

A co do pytania Jacka to gdybyś dała znacznie wcześniej odpowiedź, to pewnie wielu zarzutów byś uniknęła. Jednym z podstawowych błędów jest to, że gdzieś ktoś wrzuci link na forum, a na pytania odpowiada po dość długim czasie, zamiast kontrolować, co się w danym wątku dzieje. Uważam zatem, że nie tylko ankieta, ale i ten wątek jest związany z Twoją pracą i Nasze uwagi powinny być wzięte pod uwagę jako ocena Twojej dotychczasowej pracy.

Niektóre pytania ukazują, że Twój roczny awatar jest wątpliwym. Będąc nawet pół roku w Second Life można niektóre odpowiedzi wyrzucić z ankiety.

ciekawe jest to, że jest kilka pytań dotyczących przyjaciół, ale brakuje pytania o znajomości. W wielu przypadkach na te pytania nie dało się odpowiedzieć ilością większą niż zero. Dość ciekawe, prawda?

A teraz pewien pozytyw: przeglądając to forum możesz zobaczyć, przy ilu ankietach popełniono jakie błędy i na tej podstawie możesz wywnioskować, jak reagujemy na te ankiety, kiedy zauważamy ich schematyczność. To też w Twojej pracy może się przydać, że dana społeczność użytkowników jest męczona pytaniami z wąskiego zakresu, zamiast pytaniami, które byłyby układane po naprawdę bliskim zapoznaniu się z problematyką pracy.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 18:59 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
No a ja z chęcią się spotkam "face to face" i odpowiem na wszelkie wątpliwości ;) Mam blisko do Zabrza ;)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 24 Maj 2010, 19:12 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Już wcześniej zgodziłam się że w mojej ankiecie są pewne niedociągnięcia i będę to miała na uwadze przy pisaniu wniosków. Jeżeli chodzi o zarzut że zbyt późno odpowiedziałam na wasze wypowiedzi, to mogę powiedzieć jedynie tyle że bardzo chętnie podejmę z wami dyskusje ale w ciągu dnia pracuje, na forum zalogowałam się zaraz po pracy i wcześniejsze podjęcie wątku było dla mnie niemożliwe. Natomiast jeżeli chodzi o mojego rocznego awatara to nigdy nie twierdziłam, że jestem aktywnym uczestnikiem Second Life, napisałam że już się nie loguje, moja przygoda z SL była dosyć krótka pozwoliła mi na wyciągnięcie kilku wniosków i postawienie hipotez ale jak już wspomniałam czy się one potwierdzą czy nie zależy wyłącznie od wyników ankiety i waszych wypowiedzi.

Jednakże dziękuje za wszystkie wypełnione ankiety oraz wypowiedzi które będą stanowiły ważny element mojej części końcowej.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 21:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Amando,
nie atakuje ciebie osobiscie ale pewien sposob myslenia, ktory doprowadza do szalu wiele osob zamieszkujacych SL.
Jak sama piszesz - nie wlaczylas sie w spolecznosc, wiec wyjasnie ci sytuacje.
My, SLowicze jestesmy dzicy ludzie. Zyjemy sobie w swoim swiatku, jest nam calkiem dobrze, mamy swoj jezyk i zwyczaje jak Papuasi. Nagle pojawia sie jakis bialy podroznik i chce czegos. Jak moze do nas dotrzec?
1) Upodobnienie i mimikra. Badacz moze wtopic sie w nas, udawac ze wie o co chodzi i prosic o pomoc.
Gdybys napisala "Hej, zainstalowalam Emeralda i chodzi mi gorzej od Snowgloba, nie moge sie TP nawet jak nie ma laga. O co moze chodzic? A skoro juz pisze na forum - to co sadzicie o mojej ankietce? Jestem studentka 4 roku.... itd" od razu byloby lepiej.
2) Paciorki. Tubylcow mozna przekupic. Moglabys zaplacic za ankiete ( bywaly takei przypadki) obiecac, ze wyslesz osobiste podziekowania kazdemu kto wypelni ankiete i ladny obrazek na PW albo przynajmniej poglaskac nas na poczatku emocjonalnie i powiedziec, ze jestesmy inteligentni, sexy i w ogole super. Sa rozne wyjsca - wszystkie dobre:)
99 procent badaczy jednak tego nie robi. Przychodzi i mowi - czesc ludozercy! Prowadze badania, moge was poankietowac?
Trudno sie dziwic, ze koncza w kotle i ich zjadamy.

Teraz pokaze Ci jak SLowiec odbiera twoja ankiete.

Dlaczego korzystasz ze społeczności Second Life?* (można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź):
Szukam znajomych ( Tzn ze w RL mam ich za malo, tak?)
Rozwijam tam swoje zainteresowania i pasje ( to jest ok)
Mogę łatwo zarobić pieniądze ( w RL jestem do niczego i nie potrafie zarobic ani grosza)
W SL nie mam kompleksów (Oooo!! i jeszcze mam kompleksy!)
Chce odpocząć od realnego życia ( Wiadomo, jestem nieudacznikiem, musze uciec od RL)
(kolejne pytania wygladaja podobnie)

Gdzie ten noz?! Bo ankieterka wyglada niezle i bedzie mniej lykowata od tego starego profesora.

Wyobraz sobie ze ktos przyszedlby do Ciebie z taka ankieta:

Czy do pisania pracy licencjackiej na Politechnice Ślaskiej, sklonily Cie:
- klopoty w zyciu osobistym
- problemy z akceptacja swojej odmiennosci
- nadmierne spozywanie srodkow halucynogennych
- nuda i ucieczka od rzeczywistosci
- pociag seksualny do grzybow
(mozna wybrac wiecej niz jedna odpowiedz)

Nie mialabys ochoty go podsmazyc i lekko popodgryzac? :)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 24 Maj 2010, 21:41 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Jacek napisał(a):

Teraz pokaze Ci jak SLowiec odbiera twoja ankiete.

Dlaczego korzystasz ze społeczności Second Life?* (można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź):
Szukam znajomych ( Tzn ze w RL mam ich za malo, tak?)
Mogę łatwo zarobić pieniądze ( w RL jestem do niczego i nie potrafie zarobic ani grosza)
W SL nie mam kompleksów (Oooo!! i jeszcze mam kompleksy!)
Chce odpocząć od realnego życia ( Wiadomo, jestem nieudacznikiem, musze uciec od RL)
(kolejne pytania wygladaja podobnie)

Biały podróżnik widzi to w ten sposób:

Szukam znajomych ( Tzn, że niezależnie od tego gdzie się znajduję chcę powiększać swój krąg znajomych, co jest naturalne i jak najbardziej uzasadnione)
Mogę łatwo zarobić pieniądze ( a kto nie chce? )
W SL nie mam kompleksów (pytania nie mogą być tendencyjne więc z uwagi na zakres badań muszą się znajdować również takie pytania)
Chce odpocząć od realnego życia ( jestem zmęczony i chce się zrelaksować)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 24 Maj 2010, 22:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Podroznik moze sobie myslec co chce, to nie on jest badany. Wazne jest co widzi ankietowany, a nie ankieter:)
Ale przy okazji stworzylem metode weryfikacji ankiet, moze sie przyda Tobie i Twoim nastepcom.
Podaje przepis:

1) Ukladamy ankiete o SL.
2) Zamieniamy słowo SECOND LIFE na STUDIA NA WYDZIALE SOCJOLOGII.
Sprawdzamy jak to wyglada. A wyglada tak:
Cytuj:
Jaki rodzaj napięcia pomagają Ci rozładować STUDIA NA WYDZIALE SOCJOLOGII?* (można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź):
Problemy rodzinne, w domu
Problemy w pracy
Problemy w szkole/na uczelni
Problemy w relacjach z innymi ludźmi
Problemy codzienne typu gorszy dzień, zmęczenie
Problemy z partnerem/partnerką
Inne problemy, jakie?

Jak wychodza durnoty - wywalamy! Jesli ma sens to zostaje.
Prawda, ze genialne? Od dzisiaj bede tak przerabial wszystkie podsylane mi ankiety:)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 25 Maj 2010, 08:01 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Jacek napisał(a):
Podroznik moze sobie myslec co chce, to nie on jest badany. Wazne jest co widzi ankietowany, a nie ankieter:)

Muszę się z tobą zgodzić, ważne są wasze odpowiedzi i opinie, to one stanowią podstawę moich badań, dziękuje wam iż pomimo paru niedociągnięć z mojej strony wypełniacie moją ankietę i za wasze wypowiedzi, które są równie ważne i pomocne.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso