Odpowiedz
Autor Wiadomość
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 15:22 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Skąd: http://slurl.com/secondlife/My%20Pleasure/147/73/22
nick w SL: Diav Draconia
Hej hej :-)

Część z Was pewnie mnie zna, część nie - w SL jestem już prawie rok, zaczynałam od Polish Community (sklep *diavolicious*), teraz, razem z najlepszą przyjaciółką Amie działam na PlayVille i tam mnie właśnie można znaleźć in-world :-)

W RL za to studiuję psychologię, jestem na piątym roku i piszę pracę magisterską, do której SL mnie zainspirowało, w związku z powyższym mam do Was ogromną prośbę - czy możecie wypełnić mi ankietę? :-)

Znajduje się ona tutaj: http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwe ... c-mRSdft5m

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Diav Draconia :-)

PS. Ankieta jest anonimowa :-))

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 15:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Naprawdę, próbowałam. Przepraszam, od pytania 11 zaczynają się takie, co do których nawet wczuć się nie potrafię. Próbowałam, przed 20 wyszłam z ankiety. Lepiej nie robić wcale niż klikać przypadkowe odpowiedzi.

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Maj 2010, 16:22 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Muszę się trochę zgodzić z Mad (mogę takiego zdrobnienia użyć ?)
Na większość z tych pytań odpowiedziałbym raz tak, raz tak. Wszystko zależy od sytuacji, okoliczności towarzyszących itp :) Do nastego pytania próbowałem uogólniając przypadek, ale dalej już nie mogłem, bo chwilami nie rozumiałem odpowiedzi :(
Większość SLowiczów to proste dziołchy i chopy, trzeba do nas 'po ludzku' bo nie zrozumiemy :)

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 16:38 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Madelaine napisał(a):
Naprawdę, próbowałam. Przepraszam, od pytania 11 zaczynają się takie, co do których nawet wczuć się nie potrafię. Próbowałam, przed 20 wyszłam z ankiety. Lepiej nie robić wcale niż klikać przypadkowe odpowiedzi.

To fakt, lepiej nie robić wcale niż klikać przypadkowo :-) Dziękuję za spróbowanie! :)))

Deso napisał(a):
Muszę się trochę zgodzić z Mad (mogę takiego zdrobnienia użyć ?)
Na większość z tych pytań odpowiedziałbym raz tak, raz tak. Wszystko zależy od sytuacji, okoliczności towarzyszących itp:) Do nastego pytania próbowałem uogólniając przypadek, ale dalej już nie mogłem, bo chwilami nie rozumiałem odpowiedzi :)
Większość SLowiczów to proste dziołchy i chopy, trzeba do nas 'po ludzku' bo nie zrozumiemy :)

Ankieta ta nie jest wyrafinowaną ankietą psychologiczną, ani super trudnym testem :-). A jeśli coś jest niejasne, to ja chętnie wyjaśnię, nawet na forum, bo jeśli już jedna osoba miała problem ze zrozumieniem na pewno ktoś inny też będzie miał :-).

Co do "zależności od sytuacji" - tak naprawdę każdy test, który się wypełnia, wypełnia się zgodnie z chwilowym nastrojem, odczuciami, ciężko jest uogólniać przez pryzmat własnych emocji ;-). Także nie spodziewam się uogólnień, a odczuć w chwili obecnej :)

Dziękuję! i pozdrawiam :)
Diav

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 16:43 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
No nie. Czy ty aby w ogóle wiesz co to jest Second Life?
Cytuj:
W MMORPG otwarty zostaje nowy teren. Czego chciałbyś/chciałabyś bardziej?

Cytuj:
Inny gracz zabił Cię. Co chcesz teraz zrobić?

Cytuj:
Co jest gorsze:
Zostać bez mocy (kontroli)

Cytuj:
Pokazać im ostre ostrze Twojego topora

Dalej mi się nawet nie chciało czytać.
Diav Draconia napisał(a):
Część z Was pewnie mnie zna, część nie - w SL jestem już prawie rok, zaczynałam od Polish Community (sklep *diavolicious*), teraz, razem z najlepszą przyjaciółką Amie działam na PlayVille i tam mnie właśnie można znaleźć in-world :-)

Chyba nie rozumiesz co to jest SL
To są pytania do MMORPG a nie Second Life... No sorry ale bez nabiału :mrgreen:

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 18:11 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Nem napisał(a):
No nie. Czy ty aby w ogóle wiesz co to jest Second Life?
Cytuj:
W MMORPG otwarty zostaje nowy teren. Czego chciałbyś/chciałabyś bardziej?

Tak wiem, a w ankiecie jest wyraźnie napisane, że pytania nie są dokładnie dopasowane do SL, bo niestety są ogólnie do gier MMORPG. Nie ja ją układałam, za to muszę ją wykorzystać :-). Ale dzięki za uwagę i tak, wiem co to jest SL. :-)

Nem napisał(a):
Cytuj:
Inny gracz zabił Cię. Co chcesz teraz zrobić?

Cytuj:
Co jest gorsze:
Zostać bez mocy (kontroli)

Cytuj:
Pokazać im ostre ostrze Twojego topora

Dalej mi się nawet nie chciało czytać.
Diav Draconia napisał(a):

Chyba nie rozumiesz co to jest SL
To są pytania do MMORPG a nie Second Life... No sorry ale bez nabiału :mrgreen:

Jak wyżej. :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Maj 2010, 20:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Też chciałbym pomóc w ankiecie. Niestety nie gram w MMORPG. Gdyby pytania były odnośnie SL to miałabyś zaliczoną ankietę.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 21:27 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Nie no spoko. Niestety nie mam sytuacji gdy znajduje jakieś przedmioty czy złoto, nie chwalę się pokonanymi potworami, ani zabitymi wrogami, ba nawet ich nie zabijam, żeby się mieć czym potem chwalić. nie błyskam toporem na avatary które krzywo się na mnie patrzą, nie zdobywam leveli, nie robię questów, nie... (itd itp).

Proponuję zmienić temat ankiety na Sytuację chłopów pańszczyźnianych w utworach Reymonta na przykładzie pytań z Władcy Pierścieni, to ostatnio modne. Będzie miała równie dużo sensu jak ta. :mrgreen:

Sytuacja przypomina mi trochę rozmowę graczy z WOW
- Skąd masz ten topór
- Królowa Elfów mi dała
- Gratuluję, ale skąd masz topór?

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 21:45 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Nem napisał(a):
Nie no spoko. Niestety nie mam sytuacji gdy znajduje jakieś przedmioty czy złoto, nie chwalę się pokonanymi potworami, ani zabitymi wrogami, ba nawet ich nie zabijam, żeby się mieć czym potem chwalić. nie błyskam toporem na avatary które krzywo się na mnie patrzą, nie zdobywam leveli, nie robię questów, nie... (itd itp).

Nie? A ja tak :-)
W huntach znajduję mnóstwo przedmiotów! :) Również "rpguję" (że też sobie pozwolę tak spolszczyć) w SL - wierz lub nie, fajna zabawa, zwłaszcza Star Wars :-), może nie błyskam toporem, bo nie mam, ale mi błyskają ;-) (i nie ci ze Star Wars, ale nawet taka jedna na PlayVille co jakiś czas wyciąga zakrwawiony topór;-) ). Questy uwielbiam, hunty też - grać i planować; w niedalekiej przyszłości planuję zrobić fajny "quest" -> grę w podchody na PlayVille (z góry zapraszam). Na arenie nie walczę i nie zabijam, ale osobiście znam graczy walczących i spędzających swój czas w SL głównie właśnie na arenach. Chwalą się potem bardzo, kogo zwyciężyli i kiedy, a ja się pochwalę, że nawet jedna treningowa arena wisi nad naszym PlayVille. Moim skromnym zdaniem ograniczanie SL do czatu i kreacji to straszne marnowanie jego możliwości :-).

Aczkolwiek, moim głównym zajęciem w SL jest właśnie tworzenie :-)

Nem napisał(a):
Proponuję zmienić temat ankiety na Sytuację chłopów pańszczyźnianych w utworach Reymonta na przykładzie pytań z Władcy Pierścieni, to ostatnio modne. Będzie miała równie dużo sensu jak ta. :mrgreen:

Przecież nawet nie znasz tematu mojej pracy tudzież ankiety, bo go nigdzie nie podałam :)

Nem napisał(a):
Sytuacja przypomina mi trochę rozmowę graczy z WOW
- Skąd masz ten topór
- Królowa Elfów mi dała
- Gratuluję, ale skąd masz topór?

Przeoczyłam w odpowiadaniu - ja nie widzę takiej analogii, ale respektuję Twoje zdanie.
Miłego spędzania czasu w SL, pozdrawiam,
Diav

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 05 Maj 2010, 21:55.
Powód: post pod postem
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 21:54 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Mimo wszystko uważam, że ludzi, którzy są graczami, jest w SL niewielu. Na ogół wpadają i odchodzą, bo przecież tutaj nudno. Leveli nie ma, umiejętności nie wzrastają, skarbów się nie zdobywa (chyba, że chodzi o gifty w różnych huntach 8)). A na dodatek inne gry mają lepszą grafikę, mniejsze wymagania sprzętowe itd.
Ba, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że w SL zostają ci, którzy MMORPG nie lubią. Albo już się nimi znudzili.

Ja o istnieniu czegoś takiego jak WoW dowiedziałam się... z tego forum ;)

Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 05 Maj 2010, 22:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Madelaine napisał(a):
Mimo wszystko uważam, że ludzi, którzy są graczami, jest w SL niewielu. [...]

[...]zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że w SL zostają ci, którzy MMORPG nie lubią.

Dokładnie. Ja osobiście nigdy nie lubiłem tego gatunku gier. Wśród moich znajomych z SL nie ma też osób, które by grały. Prawdziwy "gracz" SL nie szuka leveli, itemów itp. Czuje po prostu to drugie życie.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 05 Maj 2010, 22:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Mad, bo nie ogladalas South Park :P
Swoja droga jestem ciekaw kiedy SP zrobia odcinek o SL.

Czy ktos wie czy istnieja ludzie, ktorzy z SL robia nie tylko magisterki, licencjaty ale i doktoraty?

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 05 Maj 2010, 22:14 
Dołączenie:
Styczeń 2010
Madelaine napisał(a):
Mimo wszystko uważam, że ludzi, którzy są graczami, jest w SL niewielu. Na ogół wpadają i odchodzą, bo przecież tutaj nudno. Leveli nie ma, umiejętności nie wzrastają, skarbów się nie zdobywa (chyba, że chodzi o gifty w różnych huntach 8)). A na dodatek inne gry mają lepszą grafikę, mniejsze wymagania sprzętowe itd.
Ba, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że w SL zostają ci, którzy MMORPG nie lubią. Albo już się nimi znudzili.

Ja o istnieniu czegoś takiego jak WoW dowiedziałam się... z tego forum ;)

Ja myślę, że osądzamy SL głównie po środowisku i towarzystwie w jakim się znajdujemy, obracamy i stąd niektórzy mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego jakie SL ma możliwości... Ludzie, z którymi ja przebywam rzadko się nudzą - organizują sobie czas na przeróżne sposoby, również grając (areny, rpg). Oczywiście, znam też takich, którzy przychodzą do nas do KCafe po czym godzinami powtarzają, że się nudzą, a następnie idą do innych gier - ale to jest rzadkość :-)

Myślę więc, że nie powinniśmy uogólniać! :-)

(PS. Dziękuję za połączenie moich dwóch postów:-) )

Dominique napisał(a):
Dokładnie. Ja osobiście nigdy nie lubiłem tego gatunku gier. Wśród moich znajomych z SL nie ma też osób, które by grały. Prawdziwy "gracz" SL nie szuka leveli, itemów itp. Czuje po prostu to drugie życie.

Ja lubię. Nie gram w WoW (bo akurat z MMORPG wolę Guild Wars), ale generalnie uważam się za gracza (i nie tylko RPG, wręcz wolę inne gatunki). Moi znajomi z SL też grają i to w gry różnego gatunku, także myślę, że nie ma reguły - zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi licytowanie się znajomymi :-)

Prawdziwy "gracz" nie szuka itemów? A co z huntami? :-) Masa ludzi bierze udział w przeróżnych huntach, czy oni nie są prawdziwymi rezydentami SL? Ok, czuje się drugie życie, ale to drugie życie przecież też zależy od osobowości danego człowieka. Nie każdy szuka w "drugim życiu" tylko czatu :-)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso