Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 14:24 
Dołączenie:
Luty 2010
Witam wszystkich użytkowników SL:)
Mam na imię Kaśka i jestem studentką pedagogiki społeczno-opiekuńczej oraz dziennikarstwa w Krakowie. Chciałabym Was bardzo serdecznie prosić o możliwość porozmawiania z Wami na interesujący mnie temat, stanowiący oś przewodnią mojej pracy magisterskiej, a mianowicie o tożsamości wirtualnej rezydentów SL. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż jestem tylko jedną z tysiąca innych osób, które zawracają wam głowę podobnymi tematami dotyczącymi życia w SL, traktując je jako ciekawy temat badawczy. Dla mnie osobiście temat sam w sobie nie jest nowością, gdyż jak zapewne jest Wam wiadome, wielu ludzi starało się ugryźć go w różny sposób, czego efektem jeste wiele (choć niestety mało wiarygodnych i rzetelnych) publikacji. Mnie osobiście zainteresował aspekt tożsamości człowieka w kontekście prowadzenia równoległego życia w SL. W jaki sposób kreuje sie nowa tożsamość w wirtualnej rzeczywistości, przeobraża dotychczasowa, bądź też może zupełnie odwrotnie, utwierdza tylko ta, którą posiadamy w realnym życiu (nie chcę tutaj stawiać wyjściowych założeń, aby nie ukierunkować swoich badań na z góry założony tor). Jestem przygotowana na niechęć z Waszej strony i sceptyczne podejście, co dla mnie jest całkowicie zrozumiałe. Od dawna śledzę liczne Wasze fora i wiem jak bardzo irytują was kolejni "badacze", lub żądni ciekawych artykułów dziennikarze, którzy przychodzą bez przygotowania, gdyż i tak ich celem jest uzyskanie tylko tych informacji, które tak naprawdę założyli sobie już na samym początku. Dlatego zgadzam się, iż aby o czymś rozmawiać, należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę z poruszanego tematu. Trudno jest bowiem przyjmować postawę wnikliwego badacza, znawcy tematu, który za punkt wyjścia czyni jedynie pierwsze zachłyśnięcie się danym tematem, czy też powierzchowne przesłanki przeczytane w pierwszej publikacji. Przyznaję się szczerze, że na samym początku sama należałam do takich osób. Moje nastawienie zmieniło się po rozmowie z Jackiem (mam nadzieję, że mnie jeszcze kojarzy) od którego dostałam cenne wskazówki, za które bardzo dziękuję.
Mam nadzieję że znajdzie się choć parę osób,które wyrażą chęć porozmawiania ze mną.
Gorąco Was pozdrawiam!!!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 14:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Eeeech...
Witaj, artelino. Przywołanie Jacka było dobrym chwytem, skoro nad Tobą pracował może będą z Ciebie ludzie 8)

artelina napisał(a):
Dla mnie osobiście temat sam w sobie nie jest nowością, gdyż jak zapewne jest Wam wiadome, wielu ludzi starało się ugryźć go w różny sposób, czego efektem jeste wiele (choć niestety mało wiarygodnych i rzetelnych) publikacji.

Właściwie są tylko dwa praktykowane sposoby. Podejście dziennikarskie - posłucham, spiszę, coś wymyślę i ubarwię, żeby się lepiej sprzedało. Podejście "naukowe" - macie tu ankietę, odpowiedzcie na pytania czy jesteście nienormalni i dlaczego aż tak bardzo.
Może dlatego od razu się jeżymy, widząc nowy temat pod hasłem "badania SL"?...

artelina napisał(a):
Mnie osobiście zainteresował aspekt tożsamości człowieka w kontekście prowadzenia równoległego życia w SL. W jaki sposób kreuje sie nowa tożsamość w wirtualnej rzeczywistości, przeobraża dotychczasowa, bądź też może zupełnie odwrotnie, utwierdza tylko ta, którą posiadamy w realnym życiu

Jedno zmienia się na pewno, w 99% przypadków - jesteśmy znacznie częściej niewyspani niż przed wejściem do SL.

artelina napisał(a):
zgadzam się, iż aby o czymś rozmawiać, należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę z poruszanego tematu.

I co w związku z tym? :) Podstawową wiedzę zapewniła rozmowa z Jackiem, czy zechcesz nas obejrzeć od środka? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 17:25 
Dołączenie:
Luty 2010
Doskonale rozumiem, że jesteście zniechęceni do takich rozmów i naprawdę wcale się temu nie dziwię. Jeśli chodzi o wiedzę uzyskaną od Jacka, to była ona dla mnie przede wszystkim ukierunkowaniem w którą stronę podążać. Oczywiśćie przeczytałam wiele artykułów, jedną dostępną mi publikację na temat SL, ale jeśli mam być szczera, to materiały te nie stanowią dla mnie wiarygodnego źródła wiedzy. Zgodnie z uzyskanymi tutaj wskazówkami przekonałam się, iż najważniejszym źródłem jest empiria. Dlatego też, od października sama byłam zalogowana w SL, aby choć trochę poznać to życie. Uzyskane przeze mnie doświadczenia zweryfikowały wiele moich wcześniejszych poglądów. Jednak dla mnie najważniejsze są informacje uzyskane od Was. Oczywiście nie będzie tutaj żadnego podejścia dziennikarskiego, bo nie o to mi chodzi. Nię będzie również żadnej ankiety. Prowadzę badania jakościowe, chodzi mi o rozmowę, o odpowiedzi na pytania otwarte. Każda z uzyskanych informacji będzie dla mnie bardzo istotna i w żadnen sposób nie będzie przez ze mnie zmieniana. Nie wychodzę z żadnego, z góry przyjętego założenia, dlatego nie będę przekształcała Waszych odp., tak by odpowiadały mojej wizji. To na podstawie Waszych informacji będę starała się dopiero zbudowac pewną teorię. Oczywisty jest również dla mnie fakt, iż żadne z Waszych odpowiedzi nie zostaną zmienione, a jesli ostateczny kształt wywiadu nie będzie komuś odpowiadał nie zostanie on nigdy przeze mnie użyty.
Pozdrawiam:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 17:50 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Czyżby po raz pierwszy ktoś chciał to zrobić naprawdę rzetelnie? ;) Poczekajmy na Jacka. Ja nadal jestem jakoś sceptycznie nastawiona do tego typu badań.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 19:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Przynajmniej jest jeden plus - logowanie się od października w SL i poznawanie SL od środka. Niewiele osób to robi przy wszelkich badaniach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Lut 2010, 19:41 
Dołączenie:
Luty 2010
Dziękuję Wam za te przychylne wypowiedzi. Wiem, że nie zdobędę z marszu Waszego zaufania, bo same słowa, są zbyt małe, żebym mogła Was przekonać. Ale mimo wszystko mam nadzieję, że obdarzycie mnie choć nie wielkim procentem owgo zaufania i będziecie chcieli mi pomóc.
Z góry bardzo dziękuję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lut 2010, 22:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Witam.
Można by prosić o nazwę Uczelni? Kierunek kojarzy mi się z UP (dawna AP). Być może uda się umówić w RL na spotkanie w sprawie takiegoż wywiadu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lut 2010, 10:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2008
nick w SL: Olive Saphir
mi się wydaje, że dziewczyna podchodzi do sprawy poważnie, więc dlaczego mielibyśmy jej nie pomóc. zatem wyrażam chęć wzięcia udziału w badaniu :)

zapraszam do kontaktu w sl

Olive Saphir

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 12:07 
Dołączenie:
Luty 2010
Witam:)
Tak, zgadza się, nazwa uczelni to Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie:)Bardzo Wam dziękuję za zgodę w wzięciu udziału w badaniach. Jeżeli pozwolicie to będę się z Wami kontaktowała w tej sprawie.
Gorąco pozdrawiam!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 13:46 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
To może i ja się zgłoszę, ale jak znów coś będzie nie tak to będą 2 badania - pierwsze i ostatnie :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 13:57 
Dołączenie:
Luty 2010
:)Zgadzam się:) Bardzo Ci dziękuję. Ze swojej strony mogę obiecać, że jeżeli coś wzbudzi wątpliwości w tym wywiadzie lub nie będzie odpowiadał jego ostateczny kształt, to ja na pewno go nie wykorzytsam, a jedynie przy Waszej pomocy będę starała się go poprawić.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 14:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
No to i ja...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 15:17 
Dołączenie:
Luty 2010
Bardzo dziękuję:) Jak zatem mogę się z Wami skontaktować, aby było Wam najwygodniej?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 15:25 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Chyba najlepiej in world. To nasze naturalne środowisko ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 15:49 
Dołączenie:
Luty 2010
Ok:)W takim razie do zobaczenia;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 20:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Ok, ja też chętnie pomogę...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 22:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
A ja nie, nie pomoge bo nie pojmuje dlaczego najciekawszym tematem na pedagogice stal sie dla kolezanki SL!
wiem, wiem jestem okrutna- ale wydaje mi sie to nieco absurdalne
Moze moglabys dodac kilka slow o swojej motywacji? Jest tyle ciekawych tematow zwiazanych z dziecmi- dlaczego SL?

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 20 Lut 2010, 23:40.
Powód: POST SPRZECZNY Z REGULAMINEM
PostPost został usunięty przez Madelaine 20 Lut 2010, 23:40.
Powód: POST SPRZECZNY Z REGULAMINEM
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 23:13 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja chyba mogę odpowiedzieć jako syn osoby z wykształceniem pedagogicznym - o dzieciach jest już tyle prac, że każda kolejna by ponownie powtórzyła miliony razy opisywany temat. O Second Life zapewne jest o wiele mniej prac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lut 2010, 23:29 
Dołączenie:
Luty 2010
Zgadzam się z moim przedmówcą. Poza tym ja studiuję pedagogikę społeczno-opiekuńczą, która nieco różni się od pedagogiki przedzszkolnej, skoncentrowanej głównie na małych dzieciach. Poza tym, pedagogika uchodzi za naukę interdyscyplinarną ( w jej skład wchodzą zagadnienia socjologiczne, psychologiczne, a także filozoficzne ), w związku z tym jak najbardziej uznaję za adekwatny wybór tematu SL. Studiuję kierunek, który odnosi się do społeczeństwa oraz egzystujących w nim ludzi, a czymże innym jest SL, jak nie takim społeczeństwem? Nie ukrywam również, że temat SL stanowi również dla mnie ciekawe zagadnienie. Zgadzam się, że ostatnio interesuję się nim wiele ludzi, ale to nie zmienia faktu, że nie można zbadać jego inncyh aspektów, chociażby od strony podejścia pedagogicznego. Sama pedagogika jest nauką bardzo ogólną, ale nie należy zapominać, że w jej skład wchodzi wiele specjalności i tym samym nie można ograniczyć się do sprowadzenia jej do dzieci. To zbyt duże uproszczenie. Ale oczywiście masz prawo do swojego zdania i takiego poglądu. Szanuję go.
Pozdrawiam:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2010, 00:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Dziekuje za wyjasnienie:)
Jestem matka dziecka w wieku dalekim od przedszkolnego i gdybym interesowala sie pedagogika z pewnoscia znalazlabym milion tematow zwiazanych w sposob intymniejszy z wybrana opcja studiow- ale oczywiscie to moje subiektywne spojrzenie.
Second Life i pedagogika- dlaczego nie, tyle razy ubolewalismy nad obecnoscia nieletnich w Sl -to i mamy adekwatne badania;)
powodzenia!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2010, 01:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Druge zycie, czyli drugie narodziny. W SL jestesmy dziecmi, najstarsi maja po 4 lata i ciagle zagubieni jak dzieci we mgle.
Podlac to troche analiza transkacyjna http://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_transakcyjna i juz mamy piekne wytlumaczenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2010, 01:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Pedagogika nie zawęża się jedynie do dzieci.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lut 2010, 02:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wyglupialem sie oczywiscie, ale chodzilo mi o to, ze wchodzac do SL niejako rodzimy sie na nowo, tym razem swiadomie, rozwijamy znacznie szybciej (np bankowcem mozna zostac juz po roku). Po pewnym czasie zauwazamy, ze jestesmy dokladnie tacy sami jak w RL ( te nieliczne sensowne badania to potwierdzaja).
Dramat polega na tym, ze nie mozna juz zrzucic winy na toksycznych rodzicow, zlych nauczycieli, tych 'na gorze', ktorzy nam nie pozwalaja rozwinac skrzydel, brak kasy, wygladu itp.
Zostalismy skazani na wolnosc i wychodzi na to, ze wszystkim niepowodzeniom, w kazdym z naszych zyc, jestesmy sami sobie winni. Sartre szatansko zaciera w grobie rece. Szkoda, ze nie dozyl.
SL to w zasadzie najbardziej dolujaca gra jaka znam, powinni jej zabronic:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Mar 2010, 14:43 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Tak się zastanawiam. Pani Artelina (nick w SL Artelina Cristole) skontaktowała się ze mną 20 lutego. Niestety nie miałam czasu. Umówiłyśmy się na później. Tymczasem sprawdziłam brzydkim zwyczajem profil tej pani i co się okazało? Wtedy była z nami dopiero od 5 dni a pisała coś innego:
artelina napisał(a):
Dlatego też, od października sama byłam zalogowana w SL, aby choć trochę poznać to życie.

Gdy o tym wspomniałam, pani zapewniła mnie ze ma inne konto, założone w październiku a potem o mnie zapomniała :) Ani na tym koncie ani na innym już więcej się nie odezwała, zabawne prawda? Tytuł wątku nabiera nowego znaczenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Mar 2010, 15:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Można zawsze badać na sobie, przynajmniej ma się źródło informacji do dyspozycji 24/7 8)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso